Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#91101) eattila


eattila
csendes tag

Megjött a sony 50/1.8.

Párat lőttem, de elég jóu :D Alig várom, hogy megjárassam hétvégén.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#91102) -NoVa- válasza blueboi69 (#91098) üzenetére


-NoVa-
őstag

Feleség az olajipari tanácsadói karrierje elején lévő tüske (és néha kék) hajú kiscsajból átnövesztette hosszú szőke dússá a haját, aztán egyből kapott teamet, meg egyebet. Aztán elment szülni, és visszament 6 évvel később 6 órában olyanok alá, akik előtte az emberei voltak, de jó a viszony, szóval még nem rúgta fel az asztalt :)

(#91103) WiZARD válasza BobaHWSW (#91083) üzenetére


WiZARD
addikt

Szerintem ez nem szülőség kérdése, hanem sokkal inkább "világnézeti" kérdés, hogy ki mennyire elfogadó, mennyire ítél külső alapján.

Engem nem érdekelne, én kifejezetten szeretem ha valaki kicsit lázadó, bevállalja a saját dolgait és nem mindenkinek mindenáron megfelelni akar.

Asszonyt talán meg lehetne győzni, de nem rajongana az 5letért.

(Kávézóba tavaly jelentkezett egy lány, aki fiúnak szültetett, de átoperálták, stb. Én behívtam interjúra, mert ha mint munkaerő megfelelő, akkor a többi nem érdekel. Asszony behívni se akarta...)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#91104) WiZARD


WiZARD
addikt

Elhoztam tegnap Golfot a szerelőtől. (a váltó kapcsolóját csinálták meg, olajcsere, szűrőcsere, gyertyacsere)
Hazaértem, megszokásból benéztem motorháztető alá. (Korábban már hoztam el autót ugyanettől a szerelőtől, úgy hogy otthon amikor benéztem motorra, akkor láttam hogy a 710-es alkatrész nincs a helyére csavarva, csak mellé van téve. Csoda hogy hazáig nem rázódott le)
Gyanús volt, hogy nincs a motoron a műanyag díszburkolat, pedig mintha lenne egy egész tiszta lyuk a motor tetején, biztos oda megy be a pöcök ami tartja. Mielőtt felhívtam a szerelőt rákerestem neten, így láttam hogy a VW szimplán költségtakarékos és ezen soha nem is volt burkolat.
Ma elmentem építezést megnézni, hazafele kocsit akartam lemosni. Beállok a mosóba, vártam amíg voltak előttem, elkezdett benzin szag jönni a kocsiból. Kiszálltam, kinyitottam motorháztetőt hátha okosabb leszek, erre látom hogy tiszta "benzin" a motor teteje, a motortétető burkolatra is "benzin" van spriccelve és felfelé spriccelnek apró cseppek. :Y

Hívtam szerelőt, mondta az nem lehet, blabla. Menjek be és megnézi. Mondtam nem igazán szeretnék ezzel tovább közlekedni így hogy folyik a "benzin". Ok, küld autómentőt.
Volt időm agyalni, nézegetni a motort, amikor rájöttem hogy a tegnap felfedezett "tiszta lyuk"-ból hiányzik a nívópálca :DDD
Lecsekkoltam, járó motor mellett onnan jön benzin szagú cucc, gondolom kartergáz vagy hasonló. Ami pedig kispriccelt és szépen beterített mindent az a motorolaj, nem benzin.
Szerelőt hívtam hogy inkább csak a hiányzó nívópálcát hozza...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#91105) blueboi69 válasza WiZARD (#91104) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Micsoda debuggolás! :DD

(#91106) blueboi69 válasza -NoVa- (#91102) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Asszép... :U

(#91107) Phülöp válasza JonesC (#91099) üzenetére


Phülöp
addikt

Láttam, meg is könnyeztem. Mostanra +220% körül van.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#91108) Bujdy81 válasza Bujdy81 (#91086) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Közben gondolkodtam a dolgon még egy kört.
Ha nekem kellene ilyen szolgáltató, akkor leinformálnám és utána leszarnám, hogy milyen a haja! A szaktudás a legfontosabb! Első blikkre lehet, hogy ellenszenves lenne, de ha nem 5 percen belül kell dönteni, akkor túltenném magam az első benyomáson...

(#91109) npera válasza blueboi69 (#91097) üzenetére


npera
újonc

Én még magamhoz képest is sokat nyüglődtem a táv cserén, már azelőtt beindult a gondolkodás, hogy egyáltalán megvettem a Taranis X7-et. Aztán az végül működött, de sosem éreztem kényelmesnek.

Nekem a közel full-size vagy full-size gimbal volt a fontos, meg az, hogy tudjam fogni kényelmesen. Nincs nagyon durván lapát kezem, de átlagosnál nagyobb. A Tango 2 maradéktalanul kényelmesnek tűnik egyelőre, bár még olyat nem csináltam, hogy másfél órán át szimulátorozni egyfolytában. De 20 percet simán szimeztem és kényelmes.

A Jumper mini távja jóval kisebb, az nekem szerintem kábé úgy lenne problémás, mint a túl pici markolatú revolverek. A Glock17 nagyon kényelmes (nem is revolver), de az alakszkai Casull jegesmedveölő revolvernek olyan pici a markolata és olyan brutális visszarugása van, hogy ki akar fordulni a kezemből. Szóval inkább leadnék több lövést Glockkal a medvébe, mint egy nagyot a Casullel, ha ergonómiai szempontból vizsgálom a jegesmedvetámadást.

(#91110) npera válasza eattila (#91101) üzenetére


npera
újonc

Most akkor megvan az aranyközép? FF és 50 mm? Érzed a csít?

(#91111) Jahno válasza Bujdy81 (#91108) üzenetére


Jahno
őstag

Lásd a múltkori túltetovált, szemcserés arc, akin felháborodott a fél világ és ment az adok-kapok. Én egyszerűen teszteltem, több kolléga kölke csúnyán nézett rá és mondták, hogy ez félelmetes, nem is értik. Utána lehet ugrálni bármerre, hogy milyen jogai vannak vagy miért nem, ha a kölkök 90%a első ránézésre azt hitte, hogy maga az ördög, akkor az nem okés. Egy felnyírt haj meg nem tudom milyen, nálam a minimum szintet sem üti meg.

(#91112) blueboi69 válasza npera (#91109) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nekem sincs kicsi kezem, de nem is irreálisan hatalmas.
Attól függ hogyan tartom a távot a kezemben. Ha azt akarom, hogy belesimoljon a tenyerembe a teljes műanyag része, akkor a gimballoknak kb a billenőkapcsolóknák kéne lenniük. Viszont simán tudom úgy is kényelmesen tartani, hogy a gimballokon az ujjaim.

Sztem eleve rossz elképzelés, hogy teljesen simoljon a tenyérbe. Az a része tetszik (és 50%-ban emiatt is dönöttem emellett) hogy a kezeim nagyjából természetes testtartásban vannak és nem egymással párhuzamosan, mint egy középmréetű távnál. Mondjuk nova féle táv is elég kényelmesen fogható, annyit nem repültem, hogy kényelemtlen legyen :)

(#91113) eattila válasza Bujdy81 (#91108) üzenetére


eattila
csendes tag

Én is ezt mondtam, hogy ha beszélgetés közben normális, akkor miért ne? Rajtam is van pár tetkó, némelyik láthatóbb helyen. Az se kevésbé durva.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#91114) eattila válasza npera (#91110) üzenetére


eattila
csendes tag

50mm eddig is volt, csak nikon és manuál. Már van AF-es is. Még agyalok, hogy a nikkor 50-essel mi legyen..... De az nem egy drága obi, nem is kifogástalan (néhol nehezebb tekerni) Szóval nem égeti a táskám annyira :D

De a csí megvan :) Már csak tényleg meg kell szokni, mert rutinból messzebbre állok először, mint amit az FF megkívánna :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#91115) npera válasza blueboi69 (#91112) üzenetére


npera
újonc

Próbálgatni kell a különféle fogásokat, aztán meglátod. A mai világban a 3D-printelés akár extra fogót is lehetővé tesz, bármit meg lehet csinálni. Ha nyerek a lottón, akkor a hobbiszobában lesz 3D-printer is majd.

(#91116) eattila


eattila
csendes tag

Leakasztottam a bringat. Meg is torolgettem, es visszatettem ra a nyereg alatti taskat, meg a lampakat. Azokbol a hataso az uj. Iden az elso utam lesz vele. Mar hianyzott. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#91117) -NoVa- válasza eattila (#91114) üzenetére


-NoVa-
őstag

FF 85mm kell még neked :)

(#91118) eattila válasza -NoVa- (#91117) üzenetére


eattila
csendes tag

Kene. De annyi penz a vilagon nincs :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#91119) Jahno válasza npera (#91115) üzenetére


Jahno
őstag

Itt gyárban van kisebb 3D nyomtató, szóval nem olyan drága az, amihez lottónyeremény kell. Ráadásul közértben is elég olcsón nyomtatnak, itt kb. 800 forint/óra, amiben anyag is van. Némi szakértelem felszívása a nem egyszerű. Most a szakink otthonról melózik, de valamikor jövő hetekben jön és akkor nyomtatjuk a fényképezőt.

(#91120) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Bluenak érdekesség, mert potenciális kontaktszemély:

:)

(#91121) Jahno válasza -NoVa- (#91120) üzenetére


Jahno
őstag

Idén életed első pozitív dolga?

(#91122) -NoVa- válasza Jahno (#91121) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ahhoz túl kevés a vonal, ez se pozitív.

(#91123) eattila válasza -NoVa- (#91120) üzenetére


eattila
csendes tag

S ez mit is jelent?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#91124) -NoVa- válasza eattila (#91123) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azt, hogy nem estem át rajta mostanában.

(#91125) blueboi69 válasza -NoVa- (#91124) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mielőtt mentem volna hozzád, előző nap én is produkáltam ilyet :) Mivel anyós jött, ő is csinált, ezek nélkül nincs unokázás.

(#91126) NauTiLUS_HUN válasza Bujdy81 (#91085) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Ok, lehet hogy kell majd sok gyerekszoba, nekünk van egy egész emelet ami még nincs eldöntve hogy lesz felosztva úgyhogy könnyen beszélek.
De az is bennem van, hogy a legnagyobb náluk 5 éves, a legkisebb 4 hónapos, lehet hogy mire mindnek külön szoba kell már nem is lakunk itt vagy lehet hogy már másik országban leszünk. Emiatt ennyire előre nem aggódok :)

(#91127) Jahno válasza eattila (#91101) üzenetére


Jahno
őstag

Elvitték a 200mm-t amit kb. sosem használtam. Haver vackait túl olcsón ajánlom ki, de ez van. Már utaltam is Neki sok Eurót. Remélem a 300as is hamar megy. Utána körbenézek mindenhol és keresek egy vázat. Tegnap haver Fujiját végre ki tudtam próbálni. Stabi hiánya érződik, de kellemes gép és akkor is csinál képet, mikor a többi már nem. Remélem hamar ideér az adapter, akkor kell kimegyek valahová az erdő szélére és csak nyomom a gombot.

(#91128) eattila


eattila
csendes tag

Első 10km 2021-ben.

Kinklúzió: csirke vagyok. Sőt, még annál is csirkébb. Elszoktam a bringázástól. Ezt mondja a combjaim küéső, belső oldala, meg a hátsóm :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#91129) eattila válasza Jahno (#91127) üzenetére


eattila
csendes tag

Én mindjárt megnézem mit rajzol a sony50-es.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#91130) Samott válasza eattila (#91128) üzenetére


Samott
addikt

Tapasztalataim szerint a kovetkezo nap szoktak igazan panaszkodni. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#91131) eattila válasza Samott (#91130) üzenetére


eattila
csendes tag

En is igy tapasztaltam. De felelmetes mennyire le vagyok eresztve. Azt hittem a futas nemileg szinten tart. De tevedtem :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#91132) Bujdy81 válasza eattila (#91131) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ha igazán szívni akarsz, akkor javaslom a keresztedzést, egymás után!

Azaz pl. tekersz egy kellemesnél picit erősebbet (nekem az olyan 45+ perc 150 körüli átlag pulzussal), majd ledobod a bicajt és AZONNAL ráfutsz egy lazát. Tehát nem sprintelve, hanem olyan tempóban, amiben tudnál futni 60-90 percet. Ebben a tempóban fuss rá 20-30 percet.

Na, amit az első 200 méteren érezi fogsz, ahhoz képest a másnapi izomláz kismiska! :D
Nem is a fizikai fájdalom, mert az nem vészes, hanem agyban! Kell ez nekem? Tényleg? Minek? :D Ellenben pár hét után érezni a fejlődést!

(#91133) eattila válasza Bujdy81 (#91132) üzenetére


eattila
csendes tag

Majd kiprobalom. Koszi!

Mostansag csak futopad jutott. Az allandoan szenvedes nekem, mert unalmas nagyon. Az erdei palyat azert szeretem mert vannak korok.

De jelenleg 10 km bringa megkeszitett. Ugy, hogy le se irom az atlag tempomat mert nyaron szelben jobb idot mentem :D

Rafogom, hogy kapom el a gyerektol a torokizet. Taknyos vagyok es a torkom is kapar :D

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#91134) Phülöp válasza Bujdy81 (#91132) üzenetére


Phülöp
addikt

"ráfutsz egy lazát. Tehát nem sprintelve, hanem olyan tempóban, amiben tudnál futni 60-90 percet."

Ilyen tempó nem létezik.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#91135) Jahno válasza eattila (#91129) üzenetére


Jahno
őstag

Egyik vázat elvitték a másik még talonban van, de most 10 tera környéki merevlemez is kellene... Minden mindig csak kellene :U

(#91136) blueboi69 válasza Phülöp (#91134) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én is ezen gondolkodtam, hogy 6-9perc is sci-fi,de a 60-90 az elírás lehet. :Y

(#91137) eattila válasza Phülöp (#91134) üzenetére


eattila
csendes tag

60 perces letezik. Legalabbis egyszer mar volt :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#91138) eattila válasza blueboi69 (#91136) üzenetére


eattila
csendes tag

Ugyan. Osszel futottam 8km-t egyben. Az egy ora volt kb. Nem vagyok gyors na :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#91139) -NoVa- válasza eattila (#91133) üzenetére


-NoVa-
őstag

Na ez a torokcucc után a lányom olyan szinten szétesett és dekoncentrált lett egy pár napra, hogy azért csináltunk most Covid tesztet, de nem. Szóval ez is érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#91140) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Ma kb fél órát toltam simulatort az új távval, nagyon állat, egyre magabiztosabb vagyok és percekig tudok repkedni.
Viszont a gravitációt átraktam 45-re, így sztem valósabb, mert az igazi kvadon "megszoktam" mennyi gázt kell adni, de annyival a simulátorban kirepülök a világból felfelé :) Még az sem kizárt, hogy olyan 50re is rakható lehet, de azt hirtelen túl erősnek éreztem. És lejjebb állítottam a kamerát, nekem a 30° felfelé az lassabb repkedéseknél nagyon rossz, hogy nem is látni a horizontot kb.

(#91141) eattila válasza -NoVa- (#91139) üzenetére


eattila
csendes tag

Erdekes.

Enyem elejen taknyos volt, mostmar csak idonkent kohog parat. Amugy semmi baja. Jatszik, kreativkodik, eleven es dacos mint egy rendes majdnem 7 eves.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#91142) npera


npera
újonc

Jahno és Blueboi,

Good news! Eljutottam ma odáig, hogy becsomagoltam az erjesztett heringet és Blueboi FrSky XM+ vevőjét. Nem tudom mennyi idő alatt ér oda, de holnap reggel elviszi a posta a kisbolt mellől a postai pontról.

Jahno kap két konzervet, Blueboi pedig a vevőn túl pár praktikus RC-cuccot. Nem DJI Goggle, de hátha hasznos lesz. Remélem a konzerv nem fog kinyílni menet közben, mert akkor az biohazard lesz egyből....

Kaptam tracking számot, küldöm azt is nemsokára.

(#91143) npera


npera
újonc

Phülöp, még nem jutottam el a videóig, de megpróbálom legalább lehúzni az anyagot. Nem lesz gyors, mert a hétvégén már be vagyok táblázva erősen.

(#91144) npera válasza eattila (#91128) üzenetére


npera
újonc

Az első komolyabb kör mindig egy új betörése a dolgoknak. Például a seggnek. Ezért jó, hogy outi ülés van a melós bringán is, nem tudok elszokni tőle. Szép fehér San Marco :wub:

(#91145) npera válasza Phülöp (#91134) üzenetére


npera
újonc

+1

Eszméletlenül pocsék futó vagyok, nézni is rossz, de csinálni igazán. Csak vész esetén futok. A fiam 2x futtatott meg eddig. Amikor szülés előtt rohantam haza miatta, meg amikor vittem a sürgősségire és kábé 500 méterre parkoltam le a rendelőtől.

(#91146) npera válasza blueboi69 (#91140) üzenetére


npera
újonc

Ez milyen szim?

(#91147) Phülöp válasza npera (#91143) üzenetére


Phülöp
addikt

Nyugodtan legyél lusta is akár, a nem kapkodás erény.
A másodikat szerintem ne is szedd le, abból lesz másik, találtam még javítanivalót.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#91148) npera válasza Phülöp (#91147) üzenetére


npera
újonc

Oké. Szólj ha az is megvan. Aztán valami irányelvet mondjál, hogy kábé mit szeretnél látni, vágjak-e valamit, meg milyen feliratok.

(#91149) eattila válasza npera (#91144) üzenetére


eattila
csendes tag

Hat, ez nem komoly volt hanem szegyen. De majd dolgozom rajta.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#91150) Grillo válasza Bujdy81 (#91082) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, mondjuk ez akár még logikus is lehet. Megzavart, hogy egy várban van.
Minden esetre már nem eredeti funkcióban üzemel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.