Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#92351) eattila válasza npera (#92341) üzenetére


eattila
csendes tag

Ja, múltkor leb_sztak, hogy nem értek a linux szerverhez... Most, hogy új gép van és költözni kéne rá, most kvázi félig felinstallva kapom meg.... Na így hogy?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#92352) eattila válasza Phülöp (#92349) üzenetére


eattila
csendes tag

Ahha! Sok nyelven nem tudom hogy mondják a madarat, de németül pláne :D Bár ez mostmár nem igaz :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#92353) npera válasza blueboi69 (#92344) üzenetére


npera
újonc

4" Diatone Roma LR vázat nézted? Vagy valami akró cuccról van szó?

Van iFlight, GepRC, Emax és hasonlók.

Vagy egy teljesen elborult buildre FPV Cycle 2204 :Y

Égig akarsz lőni gázfröccsel, vagy finoman modulálva "lopakodni"?

[ Szerkesztve ]

(#92354) blueboi69 válasza npera (#92353) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, ezt: [link]

(#92355) npera válasza blueboi69 (#92354) üzenetére


npera
újonc

Motor Mounting: 9mm/12mm

Erre figyelj. Meg túl erős kár lesz rá, mert akkor a váz lesz kevés hozzá.

(#92356) npera válasza blueboi69 (#92354) üzenetére


npera
újonc

Én ha egyszer belevágok a LR-témába, akkor ezt a vázat néztem vélhetően GepRC 1404 motorokkal. Egyelőre 4S-t néztem, de láttam olyat is, hogy 3 db 18650 volt ráaggatva. Valami olyan kv, ami nem borul fel teljesen 3 vagy 4 cellán.

És inkább a long range prop, nem annyira freestyle.

Én mindenképpen analóg kamerát választok, a Joshua Bardwell Phoenix 2 vezérelhető FC-ről közvetlenül, ami poén.

Ha kell pici HD-kamera, akkor most jött ki az Insta360 Go 2.

Nekem a HD-kamera eléggé necces dolog kezd lenni, mert errefelé mindenféle "terjesztési engedély" kell, ha drónfelvételeket akarsz publikálni. Ami engem érdekelne az a különféle szép nyugati-parti látnivalók megnézése. Viszont ha minden előtt kell engedély, akkor az erősen hajt a tisztán DVR-s mókázás irányába.

(#92357) -NoVa- válasza npera (#92356) üzenetére


-NoVa-
őstag

Motormérettel egyetértek, 4"-hoz valami olyasmi lehet ideális univerzális.

Ennek ellenére én perverzmód valami 1306 3100KV 2S-re méretezett motorral próbálkoznék, 4x11 gramm, és inkább a géptömeget húznám nagyon nagyon alacsonyra. 5" kis emelkedésű propellerrel 2s akkuval 800g körüli húzás, 150 gramm körüli repült tömeggel még nem gyenge, és filléres akkukkal, alacsony amperfelvétellel is kimegy a világból. De ehhez pehelykönnyű nagy toothpick vázat is kéne találni.

(#92358) blueboi69 válasza npera (#92356) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Sztem egy ilyen vázzal is lehet szépen repkedni. Kétlem, hogy az én repülési tudásomnak valaha is korlátot fog szabni az, hogy a vázon picit odébb vannak a karok/motorok.
MrSteele féle pörgések nem cél.

Jó az a JB edition Runcam, magasabb TVL értékkel kéne.
Insta meg gopro... az a baj, hogy ezek baromi drágák. Nem szeretném a drón értékét megduplázni vagy megtriplázni egy ilyen kamerával.
Ellenben a 4K-ban sd kártyára rögztő runcam nagyon izgat, mert az is igencsak jó lehet.

Aztán majd egyszer ha olcsóbb lesz a digitális fpv cucc, akkor átállok majd egyszer olyanra.
Ha nem töltöd fel a netre a videókat, vagy privát tartalom, akkor pont nem számít.

(#92359) blueboi69 válasza -NoVa- (#92357) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Van konkrét típus is amit mondanál?
De igen, ilyesmi a cél amúgy, amit mondasz. Nem feltétlenül aggatnék rá sok nehezéket, ezért is a motor és a prop az még kérdőjeles a setupban.

Egyébknt banggoodnál van valami combine shipping? Mármint ha rendelek 2-3cuccot, ne kelljen külön egyesével kifizetni az EU prio felárat. :U

(#92360) npera válasza blueboi69 (#92358) üzenetére


npera
újonc

A TVL kábé mindegy analógon. Nem az lesz a szűk keresztmetszet. Hanem az 5,8 GHz-es analóg link.

Ha onboard DVR-t rögzítesz akkor álomszép képfolyamot ad 640x480-on is a kamera.

(#92361) -NoVa- válasza blueboi69 (#92359) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ebben most npera naprakészebb, én évek óta nem nézegettem alaposabban az aktuális cuccokat. Nem füles ez, hogy párhavonta próbáljak valami újat :)
De fejlődött annyit minden, hogy most könnyebb/hatékonyabb buildeket lehet tákolni, és körül is nézek

(#92362) -NoVa- válasza npera (#92360) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jaja, van olyan 600TVL lencsém, amire semmi panaszom (a sárgában pl), és volt 1200TVL-esem, amivel meg pocsék volt repülni. Marketing az a szám, semmi több.

(#92363) Sipi- válasza blueboi69 (#92337) üzenetére


Sipi-
tag

Megkérdeztem. Szokásos: már utána kérdezett a főnökénél, az sem tudott semmit, majd utána kérdez. Állítólag jövő hétre lesz válasz, de persze ez attól is függ, hogy az E-nál tudnak-e inflációkövetni, stb.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#92364) npera


npera
újonc

Lányom sulijában van COVID, indul a GDPR-es rutin. A kiscsaj ma kezdett el benáthásodni, a fiam már vasárnap éjjel óta ugatva köhög és folyik az orra. Nekem hétfőn már fájt a torkom.

Jaj, de jó!

A fejem kábé ketté nyílik, a köhögéstől aludtam vagy 4 órát és most van 2 nap PI planning.

Nem kell sajnálni, vélhetően már ideje volt történjen valami, mert túl jól ment minden :B

(#92365) Phülöp válasza npera (#92364) üzenetére


Phülöp
addikt

Kitartás, jobbulást a brigádnak

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#92366) npera válasza blueboi69 (#92359) üzenetére


npera
újonc

Én alighanem megvenném a 4-csomagos GepRC 1404 motort, aztán ha valami 3-ágú de kis harapású propot találsz rá, akkor azt. Vagy akár 2-ágút is, ami a FlyWoo Explorer kitben van. Most nincs előttem.

4S 850 mAh akksival nem lesz túl nehéz.

Meló után ki tudom keresni a pontos listámat a privát gépről akár.

Ha egyszerre veszel egy pár dolgot, akkor arra egyben megy az EU prio. Hacsak nem külön lerakatokból szedik össze Kínán belül.

(#92367) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Kamerás drónos:
link

(#92368) -NoVa- válasza npera (#92364) üzenetére


-NoVa-
őstag

Legjobb alap meetingre.

(#92370) npera válasza qnadam (#92369) üzenetére


npera
újonc

Köszi, igyekszem kilábalni. Szerintem ez nem COVID, csak sima megfázás. De most minden köhhentést úgy kezelnek, mint az ebolát. Szóval hatalmas felhajtás van.

[ Szerkesztve ]

(#92372) Jahno válasza qnadam (#92371) üzenetére


Jahno
őstag

Azt írják itt a környékén mozgolódók, hogy valami kirúgott zakkant agyú exvasutas csinálja, de már nem először volt hasonló.

(#92373) qnadam válasza Jahno (#92372) üzenetére


qnadam
veterán

nyilván zakkant ha ilyet csinál, és nyilván vasutas, ha így.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#92374) blueboi69 válasza Sipi- (#92363) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Várható volt... :U bizzunk benne, hogy kicsikarnak valamit.

(#92375) blueboi69 válasza npera (#92364) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Uhh, nem irigyellek. Jobbulást!

(#92376) blueboi69 válasza npera (#92366) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Meggyőztél a motort illetően :) Bár amit én néztem ki, annak tényleg az a hátránya, hogy csak 3S vagy annál nagyobb akksi kell neki.
Na meg 3x nehezebb :Y

[ Szerkesztve ]

(#92377) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Ugyebár úton a szemüveg. Lehet köv vásárlás egy tinyhawk2 whoop lesz, azzal elleszek itthon bent és a kertben. Aztán amíg azzal gyakorlok sokat, addig szépen lassan felépítem a 4"-est, jóeséllyel nyáron el is készül, mert nem akarnám beleönteni a sok lóvét azonnal.

(#92378) npera válasza blueboi69 (#92376) üzenetére


npera
újonc

A motor az egyik legnehezebb cucc. Egy ideig én is gondolkodtam, hogy ki kellene próbálni egy túlméretes motort az 5"-os gépen, mert poén. De nem ilyen egyszerű.

Egy 7-8"-os propra méretezett motor egy 5"-os proppal csak felpörög az égbe és túlforog. Meg ha még lenne is elég harapós prop, akkor meg az ESC ég le. És rohadt nehéz lesz tőle.

Az 5"-os gépemen 2205 motor volt, ami azért vicces, mert a Kabab direkt lusta mozgású cinewhoop motorja 2204.

A mai freestyle méret inkább 2306 vagy talán 2407 is. Na, ott nem csodálkozom, hogy kis gázfröccsre meg az égbe az egész. Nekem már a 2205 is durván erősnek tűnt 4S-en. Nagyon nagy tisztelettel piszkáltam a gázt.

(#92379) npera válasza blueboi69 (#92377) üzenetére


npera
újonc

Ha kis batchekben vásárolsz, akkor a shipping jön sokszor. De ha van időd kivárni és valami belga-holland-luxemburgi mazsinó-vonalon jön a cucc, akkor nem lesz botrányos a shipping.

Az optimális egyben mindent, mert akkor a shippingben még a happy ending is benne van és nem vágják rá a vámot. Na, ilyet nekem még sosem sikerült. Talán most a szemüvegnél volt benne akksitok, antennák és a szemüveg egyben. Az egy combosabb összeg volt.

(#92380) npera válasza blueboi69 (#92375) üzenetére


npera
újonc

Köszi. Most olvassuk majd át asszonnyal az iskolai utasítást, hogy mit is kell csinálni. Az ovi megírta, hogy a fiamat előbb tesztelni kell és csak utána mehet vissza. Az is jó móka lesz.

(#92381) Sipi- válasza npera (#92364) üzenetére


Sipi-
tag

Jobbulást mindenkinek! Asszony még bírja?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#92382) Sipi- válasza blueboi69 (#92374) üzenetére


Sipi-
tag

Sejtettem valami ilyen választ, de majd jövő héten rákérdezek :)
Hosszú körmondatban arra is rákérdezett, hogy tervezem-e azt, hogy lelépjek a cégtől :C Megnyugtattam, hogy egyelőre nem tervezek ilyet (de egyébként sem mondanám el). Most nekem ez így nekem nyugis és kényelmes, főleg a csesztetés mentes állandó home-office miatt is. Először asszonynak kellene új melót találni.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#92383) blueboi69 válasza npera (#92360) üzenetére


blueboi69
csendes tag

640*480-ban kizárt, hogy valami szép rögztés legyen :) Minimum HD-ban nézném vissza merre jártam :)
Szóval ez még nagy kérdés. Ha onboard rögzít SD-re, az nekem teljesen jó, akár fullHD, akár 4K.
És ha már a szemüveg tud nagyobb felbontást, nekem jobb lenne ha a közvetített kép is minél jobb lenne. Teccikérteni?

(#92384) Samott válasza blueboi69 (#92383) üzenetére


Samott
addikt

Ha jol ertem a szituaciot akkor az alacsony kesleltetes miatt analog a kozvetitett kep. Az sokkal szebb nem lehet. :)

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#92385) eattila válasza npera (#92364) üzenetére


eattila
csendes tag

Jobbulást!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#92386) qnadam válasza Samott (#92384) üzenetére


qnadam
veterán

láttam pár meglepően szép sd képet, de az nem ezeknek a pici kameráknak a terepe :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#92387) Jahno válasza blueboi69 (#92383) üzenetére


Jahno
őstag

Ugyan.

(#92388) Jahno válasza qnadam (#92386) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem van pár fullHD kamerám ami a lófasz szintet sem üti meg :-D

(#92389) npera


npera
újonc

Köszi, asszony még bírja. De szerintem ő is elkapja, csak idő kérdése.

(#92390) npera válasza blueboi69 (#92383) üzenetére


npera
újonc

Pedig az eredeti kép, ami a kamerából jön elég éles szokott lenni, nincs benne a rádiós zavar és még a tömörítés előtt van. Ha a DVR szépen tömörít és jó a framerate, akkor meglepően szép tud lenni a DVR felvétel. Kevés jpeg artifact, szép mozgás és jó részletesség.

Jó, most ne egy 9-es GoPro vagy Insta360 R 5,2K-s felbontását vedd ide referenciának, mert nem olyan....

(#92391) Phülöp


Phülöp
addikt

#mithallgatszmost

Tubby Hayes Quartet - Change of setting

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#92392) hobizoli válasza Bujdy81 (#92238) üzenetére


hobizoli
nagyúr

de ha a Tesla-nal talaltak erre is hazon belul megoldast es tudjak is csinalni kisebb koltsegen, akkor megint oket igazolja, hogy ez a beszallitos rendszer egy balfaszkodas

nyilvan egyszerubb kiadni a beszallitonak, csak az meg occcso nem lesz, mert az o profitjukat
is ki kell fizetni benne... vhol az benne lesz az arban is


Musk ezert is vett egy Litium banyat is
amig majd mindenki mas majd veszi a vilagpiacrol az aktualis arfolyamon, neki onkoltsegi aron lesz a sajatbol

több drón kell ;P

(#92393) npera


npera
újonc

Blueboi, Tango2 még Freedom TX-et használ az OpenTX helyett, de most jön le belőle valami 1.25-ös nem beta. Kíváncsi leszek, hogy a placebón túl érezni fogok-e különbséget :)

Most sikerült beállítanom végre, hogy nem RSSI-t ír az OSD, hanem a link quality számot, ami igazából többet mond, mint a nyers jelerősség. Ebben benne van a SNR is egyből.

Ha már úgyis bütyköltem, akkor megpróbáltam lerepülni egy kört a BabyTooth géppel a lakáson belül. Ez az, ami 28-29% körül hoverel, 31-32 körül már erősen megindul a plafon felé. A kamera szöge sem lefelé áll, hanem rendesen felfelé. Így a lépcsőn "lemenni" teljesen más, mert nem látok sokat lefelé, inkább csak előre valamennyit és sokat felfelé. Ez lépcsőn fel könnyebbség mondjuk.

Ez a gép valami elképesztően nyugodtan és finoman lebeg a TinyHawkhoz képest. Bár nincs óriási különbség a tömegben, de a 3"-os prop és a 12 mm-es stator átmérő a TinyHawk 8 mm-es motorjával szemben nagyon más mozgást ad.

A vicc az, hogy a TinyHawk 2S akksival hajtva is teljesen megvadul és huszonakárhány %-on van hover, de az olyankor érzetre beltérben már túl sok.

(#92394) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Játékajánló, új Amanita Games cucc: [link]

(#92395) zetor2000 válasza npera (#92370) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jobbulást!

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#92396) zetor2000 válasza Bujdy81 (#92309) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ilyen Kodakom nekem is volt. Egy tekercs filmet ellőttem, de előhíni már nem akartam valamiért. Aztán évekig állt, mert közben lett kamerás mobil. Egy kolegám meg elkérte a lányának, mert az meg mindenféle ilyet gyűjt, nekem meg nagyon nem kellett.
De annak idején jó gépnek tűnt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#92397) zetor2000 válasza eattila (#92318) üzenetére


zetor2000
senior tag

H az segít, angolul bird :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#92398) npera válasza zetor2000 (#92395) üzenetére


npera
újonc

Köszi!

(#92399) WiZARD


WiZARD
addikt

Persze hogy a webshopomhoz a fizetést kiszolgáló server leégett. :W

Jó magyar szolgáltatóhoz híven erről senki nem szól. Reggel óta gyanús volt hogy nincs ma még rendelés, de van ilyen. Most írt valaki hogy nem tud fizetni, így állt össze a kép...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#92400) npera


npera
újonc

Ez elég bizarr egy dolog. Egy régi rally legendának kifújja az orrát a Yaris GR. Oké, oké... ezt is rallyra csinálták és nagyon közel van a versenyautóhoz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.