Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#92501) Grillo


Grillo
senior tag

Urak, ha kellene nekem makro, akkor alapvetően elég nekem egy gyűrű a 12-42/45-150 mellé?
Vagy jobb volna egy fix? Vagy egy makro lencse?
Ha elég, akkor vajh holnap hol tudok ilyet szerezni?

(#92502) zetor2000 válasza Grillo (#92501) üzenetére


zetor2000
senior tag

Tölts le egy makro editort... :C :DDD :DD

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#92503) Jahno válasza Grillo (#92501) üzenetére


Jahno
őstag

Hááát, ha jó fej leszek akkor Panára tudok adni automatát és másfélét is, majd 5 percben összefoglalom, hogy mivel lehet szopolni, mik a lehetőségek és menyire lesz drága ha jót szeretnél. Összességében meg kijön belőle egy alap szokásos 3 órás workshopnak hívott izé, mert olyan témakör.

(#92504) Jahno válasza zetor2000 (#92502) üzenetére


Jahno
őstag

VBS, ápasztmek, péntek ez ütött :C

(#92505) zetor2000 válasza Bujdy81 (#92441) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem online fiókkal, de helyi hozzáféréssel megoldható.
Kell egy pendrive, amin Windows 10 trelepítő van. Beállítod a gépet, hogy a pen bootoljon, majd bootolsz, és eljutsz oda, hogy megkérdezi a nyelvet / billentyűzetet a telepítő. Itt nyomsz egy Shift+F10 kombót. Jön egy parancssor.
Írd be a parancssorba, hogy:
move d:\windows\system32\utilman.exe d:\windows\system32\utilman.exe.bak
Ezzel átnevezed az utilman.exe-t utilman.exe.bak ká. Majd:

copy d:\windows\system32\cmd.exe d:\windows\system32\utilman.exe
Ezzel jön a hekk, mert a cmd.exe (a parancssor) lesz az utilman.exe.
Zárj be mindent, állítsd vissza a boot sorrendet, induljon a Windows10 rendesen.
A fenti művelet azt eredményezi, hogy a következő indításkor a bejelentkező ablak jobb alsó sarkában ha klikkelsz a bizbasz beállítási gombra, (ilyen óra jellegű ikon, szaggatott vonal körben 3órától 12ig, a 2 mutató meg 3 óra állásában), akkor nem a megszokott akármi jön elő, hanem egy tápos parancssor, ami System (legmagasabb felhasználói szint) fut. Ide ha beírod, hogy whoami, akkor azt kéne írja, hogy system.
Ha valóban így van, akkor tudsz csinálni rendszergazdát (írd be a parancssorba, hogy):
net user /add [*username] [password]
Ezzel létrejön username nevű felhasználói fiók password jelszóval.

net localgroup administrators <username> /add
Ezzel pedig bekerül a rendszergazdai csoportba. Ha magyar nyelvű a windows telepítés, akkor a rendszergazdák csoport a tied, asszem. (net localgroupo kiírja)

Ekkor ha innen kijelentkezel (exit -et írsz a parancssorba) akkor az újonnan létrejött helyi rendszergazdával kajak beenged a gép. A jelszó az, amit az előbb megadtál.

Itt majd a számítógép-kezelés részen a felhasználói fiókokhopz vezessen az utad. Ott talán rendbe lehet tenni a rossz MS fiókot. Valami jelszó generátort, vagy visszaállítást tuti lehet innen kezdeményezni. Mindenesetre már van egy helyi rendszergazdai fiókod, talán tudod böngészni a többi user állományait.

Ha végeztél, akkor nevezd vissza az utilman.exe.bak-ot utilman.exe-re. Ezzel visszakapod a bizbaszokat a login képernyőn.
cmd-be:
move d:\windows\system32\utilman.exe.bak d:\windows\system32\utilman.exe

Remélem, megoldódik.
Ugyanez angolul, képekkel:
https://4sysops.com/archives/reset-a-windows-10-password/

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#92506) npera válasza Grillo (#92501) üzenetére


npera
újonc

Én Jupiter37A obival (köszi, Jahno!) makróztam amatőr szinten. Volt közgyűrű Ebayről talán, azt raktam a gép és az obi közé. 3 fokozatban lehetett fokozni a helyzetet.

Eredeti csak úgy parasztosan, ez 135 mm 2x crop M4/3 vázon:

Aztán itt a 3 gyűrűvel:

Ez meg 58 mm-es Helios (köszi Jahno!) obival, szintén 3 közgyűrűvel:

(#92507) npera


npera
újonc

Ez nem makró, hanem C-mount 35 mm-es f1,7-es biztonsági kamera obi. Mert azt is rá lehet rakni az M4/3-ra.

(#92508) Grillo válasza A. Crowley (#92475) üzenetére


Grillo
senior tag

2 évadot megnéztünk, jó volt. De most tovább nem érdekelt valahogy.

(#92509) npera


npera
újonc

(#92510) Jahno válasza npera (#92506) üzenetére


Jahno
őstag

Elvileg a kisebb gyutáv nagyobbat nagyít, de nem egészen értem. Néha próbáltam, ilyen jó képek ki sem estek semmiből, de majd megyek tovább. Most kialakult a sztori, jövő keddig megérkezik a pontosítás, hogy mit lehet csinálni a pályázatos nyereménnyel. Aztán profit :C

Lett egy kb. 2 soros Ekcel táblázat, ahogy illik.

Amiből egyik opció a 25mm-es Laowa makró. Pókot idehaza nem mutogathatok, pedig néha tök aranyosak. Majd elmegyek gombászni és békászni. Baromi szép nagyítása van, jó cucc. Lassan ki sem merem borítani a kínai dobozom. Múlt héten rendeltem rendes tartót, mert ugye 3-4 féle géptípusra van konverter, 3 féle obira fordítógyűrű és ellendarab, meg szűrőmenet összefordító. Bláááá, 100as nagyságrend. Fél dollárokért :-D

Anyósnál akartam gyakorlatozni a krókuszokon, de most nem megyünk, mert önkéntes karanténos szeparálódás van.

Moha pöcörőjével próbálkoztam, nem túlzottan érdekes és élessége sincs, de lesz majd jobb is:

Apropopó, makró.

Meglestem egy csomó mini akkus lámpát. Mindegyik fényerőszabályzós, színhőt szépen lehet állítani aztán akad ami teljesen vízálló, van amihez színfóliát meg mindenfélét is adnak, vagy hátlapról szépen teljes RGB-t ki lehet keverni. Most bevásároltam vagy 10+ félét, kiválogatom a jókat, maradék elfogy haveri körben. Eredetileg egyet szerettem volna megtartani, az alig 4ezer pénz, de már sajna 3ra is nyáladzom, mert mind más :W

Teszt tán hétvége felé, állítólag 2 órát is elmegy akkuról. Nekem 20-30 perc elég lehet. Nem akarok nagyot ugrani, akkor nem ér meglepetés ha elzakózom. Filmes körülmények közepette kipróbáltuk, kettő már teljesen jól használható és ilyen szipiszuper mérete van:

Vége.

(#92511) Jahno válasza npera (#92507) üzenetére


Jahno
őstag

Mer' Te is folyton 6ost dobsz, mint Nova!

Cmountot alig találtam, akkor is valami kis gyösz lett belőle, ami az érzékelőm negyedét nem rajzolta ki. Erre meg bedobsz egy ilyen sukárságot. Nova meg folyton éjjellátva fotóz F2őn, hát bekaphassa! IS! Mindegyikőtök is!

De azért ha véletlenül érkezel, akkor kapod a fröccsöt, úgy illik. Akkor is ha a széle vinyettál, ennek lenne stílusa az biztos.

(#92512) Grillo válasza Jahno (#92503) üzenetére


Grillo
senior tag

Köszi, nehezítő tényező, hogy holnap dél körül el kell indulnom haza, és hétvégén kéne.
Jön a sok smukk, oszt fotózni kéne ezeket, alapvetően érmek (ván árány izs). Kis ledes tárgysátram van csingcsungból, állvány is, aztán lehet marad az s10e, elég fasza közelit lő rendes fénynél.

(#92513) -NoVa- válasza Jahno (#92511) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ha már fényben nem jutok gépidőhöz, kihozom a sötétből amit lehet.

De úgyis inkább telefonnal bohóckodok.

(#92514) Jahno válasza Grillo (#92512) üzenetére


Jahno
őstag

Tárgysátornál majd rájössz, hogy semmire nem jó (:-

Főleg így laposnál, ami fekszik és fentről nem tudod képezni.

Érmékhez viszont lehet jobb egy hümmm. Kipróbálom és valami lesz. Én egyszerűen vagyok, 14 óráig Délinél melózom, aztán lehet nem bonyolítom és húzok haza.

(#92515) Grillo válasza Jahno (#92514) üzenetére


Grillo
senior tag

Úha, én a várban leszek. 6.45-től. Délinél hol?
Lehet semmire nem jó, arra sem, hogy rájöjjek. De legalább kiderül, ha próbálkozom.
Szereznem kéne olyan gyurmabaszt is, múzeumi fotós haver azzal tudott csodákat tenni támasztási oldalról.

[ Szerkesztve ]

(#92516) Samott válasza Samott (#92473) üzenetére


Samott
addikt

Nem kene olyasmit neznem, ami csak most megy a tv-ben. Utolertem oket, most varhatok egy hetet. A netflix ilyen szempontbol sokkal jobb. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#92517) Bujdy81 válasza Samott (#92442) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Van net rajta. De azt mondja, hogy zarándokoljak el az account.live.com-ra.
Ott be tudok lépni, gond nélkül...

Eléggé WTF a dolog. :(

(#92518) blueboi69 válasza eattila (#92497) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Dehogyis, szívtam már én is eleget. :)

(#92519) blueboi69 válasza Jahno (#92498) üzenetére


blueboi69
csendes tag

igen, 3 AP-ról. Sosem jártam panelban gépeket nyomkodni. Ellenben csomó panelban lakó ismerősöm van és nem panaszkodnak. Eleve ezek a panellakások olyan kicsik, hogy oda nem kell több AP.

(#92520) zetor2000 válasza Bujdy81 (#92517) üzenetére


zetor2000
senior tag

Amit fentebb vázoltam, nem megoldás?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#92521) Jahno válasza Grillo (#92512) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, amúgy érmét a telével is. Nem vagyok régész, de az bazi nagy ahhoz, hogy túlbonyolítsuk. Inkább fény legyen. Ha egy csepp víz azzal a telével így kijön, akkor szerintem nem érdmes makrózni:

(#92522) Jahno válasza blueboi69 (#92519) üzenetére


Jahno
őstag

Nem panaszkodik, mert nem hiba, hanem állapot (:- Persze van aki mindenért is panaszkodik, annak mindegy.

(#92523) Grillo válasza Jahno (#92521) üzenetére


Grillo
senior tag

Ok, akkor bepróbálom azzal. Ha jól gondolom, akkor rakjam 1 méterre, és toljam a zoomot tökig :D
0.9 m a min gyutáv

(#92524) eattila válasza Jahno (#92510) üzenetére


eattila
csendes tag

Nagyitasra: heliossal ha elesseget allitok, zoomol is picit. Dulva.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#92525) blueboi69 válasza Jahno (#92522) üzenetére


blueboi69
csendes tag

5Ghz kell akkor, az még nincs annyira telítve talán. Nemtudom, nálunk az ssid-k 50%-a a sajátom, azon kívül be szokott jönni egy printer, vmi telekom, meg néha valami más is, aztán eltűnik, elég gyengék.

(#92526) Bujdy81 válasza zetor2000 (#92505) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Vazz, ezt nem vettem észre, kipróbálom, köszi! :)

(#92527) BobaHWSW válasza eattila (#92524) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Legtobb lencse ilyen csak hol kicsit hol jobban. Cine lencsek parfocalok.

(#92528) zetor2000 válasza Bujdy81 (#92526) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nm. Nekem egyszer egy félliter pálinkát jelentett ez a módszer :D
Céges laptopon is működött, nem mi telepítettük, de lusta voltam újratelepíteni, a jelszavát meg nem tudtuk. :D De most már.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#92529) zetor2000 válasza Bujdy81 (#92526) üzenetére


zetor2000
senior tag

meghajtó betűjelek (d:\ meg ilyensmik) az lehet, hogy változik, az épp aktuális konfigtól függően. De nagyjából így megy.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#92530) Jahno válasza Grillo (#92523) üzenetére


Jahno
őstag

Ennyi. Közgyűrűt adhatok, de ne kapkodjunk, kb. az van, amit mondasz. És akkor jön majd a kitolhatós állvány, vízszintes gémmel stabilan :-P

(#92531) Jahno válasza blueboi69 (#92525) üzenetére


Jahno
őstag

Itt 132 wifi van. 5 gigán meg a fele. És ezért csóvaálom a fejem, mikor fórumokon magyrázzák, hogy milyen csatornára kellene tenni és fixen, hogy azok sem láttak az életből túl sokat az biztos, csak valami hülye példát egy nevenincs blogon.

(#92532) blueboi69 válasza Jahno (#92531) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nálam a ruckus wifi az scanneli a többit és váltogat a csatornák közt aktívan ha kell. Meg volt olyan funkciója is, hogy az ellenséges wifiket valahogy ki tudja oltani, de ebbe annyira nem mentem bele.

(#92533) Grillo válasza Jahno (#92530) üzenetére


Grillo
senior tag

Vettemvettem

(#92534) Jahno válasza blueboi69 (#92532) üzenetére


Jahno
őstag

Na, van 132 eszköz valahány csatornája, annak nagy része ugyanezt csinálja. Merre vagyunk előbbre?

" az ellenséges wifiket valahogy ki tudja oltani, de ebbe annyira nem mentem bele."

Rouge AP ja, menj be egy zárt helyre és próbáld ki. Aztán találd ki, hogy mi lenne akkor ha pld. irodában a falad túloldalán a szomszéd ugyanígy bekapcsolná, ott mi történne a forgalmaddal :-)

(#92535) blueboi69 válasza Jahno (#92534) üzenetére


blueboi69
csendes tag

132 wifi nem is lehet bakker. Eleve lakásonként van 1. Max 3-4lakáson keresztül megy el, meg esetleg talán szemközti házból. Ennyi szomszédod nem lehet a közvetlen közeledben.

(#92536) Bujdy81 válasza zetor2000 (#92505) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Működött, köszönöm szépen! Nagy segítség volt! :C

(#92537) Bujdy81 válasza blueboi69 (#92535) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Mikor panelban albérleteltem, akkor volt arrafelé 10-12 wifi, amit elért a laptop, pedig 2008-ban nem volt még 5 GHz elterjedve...

(#92538) Jahno válasza blueboi69 (#92535) üzenetére


Jahno
őstag

Függőlegesen kicsit átellenben a 4. lakás wifijéhez régebben még teljesen jól bírtam csatlakozni. Ma már nem annyira, -90 alatt van. Szemben házból minimál látszik erre, ebben most szerintem nincs mert kicsi antennával csináltam. 9 lakás a szint. De lehet 10. Másik végét nem ismerem. Sokáig szívod a vérem hétvégére előásom az analizátort és véged ;] Ha 20 métert és kb. 2 falat nézek, akkor szerintem vízszintben az emeleten 7 lakás esik bele.

Ha meg kell indokolni. Ha nem, akkor ennyit ír ki a doboz és azt, hogy nincs ajánlott másik 2.4es sáv :-D 5 gigán még akad.

(#92539) Jahno válasza Bujdy81 (#92537) üzenetére


Jahno
őstag

És sem tablettelefon ami igényelte. Most meg egy új laptopban kábel sincs, szolgáltató csak wifis dobozt ad.

(#92540) hobizoli válasza blueboi69 (#92535) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a Range Extrendereket is lathatja

több drón kell ;P

(#92541) Jahno válasza hobizoli (#92540) üzenetére


Jahno
őstag

Itt azért elég fura lenne, de sosem tudni.

(#92542) blueboi69 válasza Jahno (#92538) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Elég a telón egy wifi scan screenshot :)
20méteren 7 lakás? Nebasszámá fel, hogy 3m széles egy lakás...

(#92543) blueboi69 válasza hobizoli (#92540) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Azok jellemzően ugyanazt a csatornát használják, mint amit erősítenek.

(#92544) hobizoli válasza Jahno (#92541) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nekem is van itthon egy TP Link RE200 AC750-s egyseg , mert a masik szobaban egy Viber hivas sem ment le annelkul siman a router-re csatizodva.
Router meg TP Link C7 AC1750

több drón kell ;P

(#92545) Phülöp válasza blueboi69 (#92542) üzenetére


Phülöp
addikt

Jobbra, balra, fel, le, átlósan?

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#92546) blueboi69 válasza Phülöp (#92545) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez mind vízszint?

"20 métert és kb. 2 falat nézek, akkor szerintem vízszintben az emeleten 7 lakás esik bele."

(#92547) Jahno válasza blueboi69 (#92542) üzenetére


Jahno
őstag

Pedig még falun is 2 oldala van az utcának. Nem vagy Te valami projektmenedzser?

(#92548) -NoVa- válasza blueboi69 (#92546) üzenetére


-NoVa-
őstag

Layoutfüggő, meg ugye a sajátot kivonta, ha a páratlan szám zavarna az eredményből. Gyorsan lemértem műhódképen a régi panelünket, ott 11 extra lakás fér bele a 20 méteres körbe.

(#92549) blueboi69 válasza Jahno (#92547) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hinnye....
A mi utcánknak 1 oldala van :D
De azt akarod mondani, hogy a háznak csak az egyik oldalán látsz ki?

(#92550) Phülöp válasza blueboi69 (#92546) üzenetére


Phülöp
addikt

Okés.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.