Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#116201) blueboi69 válasza -NoVa- (#116172) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Uhh ez igencsak király!
A drón mellé jó volna egy csupaszárny repülő is, ami picit nehezebb esetleg, hogy ne papírrepülőként viselkedjen, hanem tudjon siklani szépen. De ez még odébbvan. Mostanában a drónnal is alig repülök. :U

(#116202) blueboi69 válasza Jahno (#116173) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én is :Y
Kiváncsi lennék, hogy szelesebb időben is működik e.

(#116203) blueboi69 válasza Sipi- (#116174) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Uhh, jobbulást!
Nemtudom ilyenkor mi a jó.

Egyébként a lumbágó szó nekem örökké trauma marad. Még kicsi voltam, sztem 8-10év körüli, a lakóházunkban lakott egy idősebb házaspár, olyan 65-70közöttiek, de egyébként egészségesek, életvidám néni és bácsi. Nagyon kedvesek voltak alapvetően, szerettem őket, a bácsi olyan igazi nagypapa volt és néha jöttek hozzánk vendégségbe, néha mi mentünk. Mindig volt pár jó szava hozzánk. Egyszercsak vmelyik nap mondta az öreg, hogy bemegy a kórházba mert biztos valami lumbágója van, fáj a dereka. Eltelt 1hét és meghalt a kórházban, haza sem engedték, mert kiderült, hogy valami rosszindalatú daganat volt és szinte azonnal elvitte. Fogalmam sincs pontosan, gyerek voltam csak bennem maradt, hogy úgy egyébként nem panaszkodott,de ezzel a dologgal ment be a kórházba és többet nem láttam. A felesége még egy rövid ideig ott lakott, aztán elköltözött a fiához, gondolom nem bírt egyedül maradni és eladták a lakást.

(#116204) Phülöp válasza blueboi69 (#116200) üzenetére


Phülöp
addikt

Sütés után drótkefeizével megdörgölöm, következő sütés előtt meg csutka gázon leégetem a cuccut róla.
Szezon végén homokfúvóval végigcsapatom, mielőtt elrakom télire.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#116205) blueboi69 válasza Phülöp (#116204) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hm, ez jól hangzik. Nekem is van olyan drótkefeizém amire gondolsz, de lehet túl későn kezdtem a használatát. Mindegy, alutálca jobb a zőccségeknek is.

(#116206) Phülöp válasza blueboi69 (#116205) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem szeretem az alutálcát, pazarlás. Van ugyanolyan, de vastag, elmosós tálcám a zöldségekhez.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#116207) Jahno válasza blueboi69 (#116200) üzenetére


Jahno
őstag

Vas vagy krómrács kell és kész, de akkor tégy bele tepsit vagy hasonlót. Öntöttvasat is le lehet kefélni, égetni meg főleg.

(#116208) Sipi- válasza blueboi69 (#116205) üzenetére


Sipi-
tag

Alutálcával az a baj, hogy nekem többször is szétégett. Azóta vagy rácson közvetlenül, öntöttvas lapon vagy teflonos fólián sütök. Az utóbbi is szétég, de néhány alkalmat kibír (el kell mosni persze).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#116209) Jahno válasza Sipi- (#116208) üzenetére


Jahno
őstag

Mert nem mindegyiket direkt parázsra/lángra tervezték. Ha teflonos szép lassan szétmegy azok elég egészségtelenek is bírnak lenni. bír kb. maximum 250 fokot, azt azért elég könnyű átugrani ha nem indirekt módon csináljuk.

(#116210) Jahno válasza Phülöp (#116206) üzenetére


Jahno
őstag

Ilyesmim is van, de rég használtam:

(#116211) blueboi69 válasza Jahno (#116207) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Öntöttvasam van, csak amikor tocsog a zsíros löttyben, akkor utálom lemosni. A krómrácsból már nem sok maradt vagy sosem volt króm...
Tepsi még nem jutott eszembe. Bár legutóbb metroban vettem egy kisebb acéltálcát, meglátjuk azt mit tud.

(#116212) blueboi69 válasza Sipi- (#116208) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, tavaly teflonos lapon nyomtam én is, idénre is vettem 3at, mert elég sokáig bírta, de hamar rárakódik az égett trutyi és nem bírom levakarni. Az meg szimplán pazarlás, hogy fél köbméter vizet elpazarlok a mosáskor.
Mondjuk idén van nagynyomású mosóm, lehet azzal hatékonyabb. Csak rögzíteni kell valahogy a teflonos fóliát, ne a szomszédban kössön ki.

(#116213) blueboi69 válasza Jahno (#116210) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Viszont van még csomó a tavalyi fűrészporos pelletből. Néha elég csak a rácsra tenni a brikett fölé, ott ahol a hús sül és a hőtől beindul a füstölés. Jóféle, még mindig.

(#116214) blueboi69


blueboi69
csendes tag

May be an image of 1 person, outdoors, tree and text that says "Ahmad Awais The binary tree actually exists!!"

(#116215) Jahno válasza blueboi69 (#116213) üzenetére


Jahno
őstag

Azzal is van mit kísérleteznem, de jó vétel volt az biztos. Van aki vasbödönbe teszi vizesen és úgy a szénre. Meglátjuk, eleinte túlzásnak tartottam, hogy marokszám rakom a parázsra, de aztán rájöttem, hogy ennyiből bőven jut.

(#116216) eattila válasza npera (#116192) üzenetére


eattila
csendes tag

Grat! :R
En tudore erzek limitalast sajnos. A pulzusom nekem is feljebb mozog mostansag.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#116217) Sipi- válasza hokuszpk (#116199) üzenetére


Sipi-
tag

Nem iszok pálinkát :DD Sem.

Egészségügyről a véleményem továbbra sem javult. Tegnap éjjel már a maximum 5 méterre lévő WC-re is csak megállással tudtam kimenni. Felhívta feleségem a 112-t fél 12-kor, hogy egyre rosszabbul vagyok, kéne valami megoldás. Mondták, hogy menjünk be a sürgősségire. Mondtuk, hogy inkább vigyenek be, mert nem tudok járni. Okés, a "látja, kollégák már úton vannak", de orvos nincs velük, csak bevinni tudnak. Okés, legyen. De biztos eltévedtek, mert 2-kor inkább bementünk kocsival (112: sok az eset, kevés a kocsi, priorizálnak, stb.). Ott azt mondták, hogy nem ide tartozunk (112 szerint igen), menjek át a Bajcsyba (miközben ott fetrengek a várótermi padon és próbálok olyan szöget találni, amikor csak nagyon fáj).
Végül kijött egy fiatal doki, röntgenszemével megállapította, hogy gerincsérvem van, de hiába megyek át a másik sürgősségire, ott sem lesz jobb. Adnak majd valamit, ami úgysem használ. Pihenjek, ne mozogjak és menjek ortopédiára jövő héten, ott majd csinálnak RTG-t (sürgősségin nem fognak, mert drága :( ).
Szóval most ágyban fetrengek. Reggelre jobb lett, mint éjjel volt.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#116218) Samott válasza Sipi- (#116217) üzenetére


Samott
addikt

Jobbulast, nem tudlak biztatni, fateromnak 3 gerincmutetje volt emiatt. Nem jo buli.

Ez se segit, de ma jott szembe es lazan kapcsolodik:

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#116219) Grillo válasza blueboi69 (#116211) üzenetére


Grillo
senior tag

Nekem a weber krómrácsa bírja vagy 7 éve, pedig használom rendesen. Van a lidlben tisztítóhab, azzal megküldöm, negyed óra pihentetés után víz alatt ledörgölöm drótosbigyóval. Utána meg kap egy hősokkot, ami még bántó, az leég róla.
Használok alutálcát a kisebb dolgokhoz, de kéne néznem valami fémet erre, mert pazarlás kidobálni.

(#116220) eattila válasza Sipi- (#116217) üzenetére


eattila
csendes tag

Jujj! Amugy barmelyik surgin el kene lassanak nem? Kitartas!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#116221) Sipi- válasza Samott (#116218) üzenetére


Sipi-
tag

:DD
Volt kolléganőm, aki mondta, hogy 30 felett minden nap ajándék (utána kezdett el mindenféle dokikhoz járni).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#116222) npera válasza Jahno (#116196) üzenetére


npera
újonc

Ezt mondjuk pont nekem találták ki (memory of a goldfish), hogy könnyen meg tudjam jegyezni. 1 liter benya 1 juró. Jahno 4 prezident :C

(#116223) npera válasza eattila (#116216) üzenetére


npera
újonc

Én úgy nézem, hogy elég sokan beállnak egy tempóra, aztán megpróbálnak együtt menni 2-3-4 fő. Persze sosem megy, mindig lemarad valaki. Bojban menni igazából piszok nehéz, folyamatosan rotálni kell, tartani a tempót, figyelni az akadályokat, meg a terhelést.

Én beállok egy pulzusra tipikusan, aztán azt próbálom meg tartani, a tempó meg lesz ami lesz. Mivel nincs kompakt hajtóművem (53/39T elöl és 11-25T hátul), így meredek emelkedőn például a minimális sebességem kábé 8 km/h, mert egyesben annál lassabban már féltem a térdemet. Így amikor mások leváltanak MTB-n vagy kompakt hajtóműves országútin egyesbe és 2-3-al mennek felfelé, akkor én el kell húzzak mellettük. Van 2 olyan emelkedő, ahol a legtöbben felsétálnak inkább, én ott egyesben felküzdöm magam, de olyankor bőven 180 bpm felett vagyok.

Ha 160 bpm körül vagyok, akkor igazából csak megyek ki a világból, de most amikor lenéztem az órára (tipikusan emelkedőn), akkor gyakran voltam 170-180-on. Viszont az átlag mégis 160 bpm körül volt, tehát a nagy átlagban nem volt olyan magas a pulzusom.

Tüdőre nem éreztem, hogy kevés lett volna, a nagyon meredek emelkedőn az achilles érződött, de nem annyira, hogy fájdalomnak vettem volna. Szóval tekertem tovább.

A murvás szakaszon is ment a kábé 20-as átlag, ott nagyon nem szeretnék zakózni....

Kiittam 2 kulacs ásványos vizet, megittam vagy 5 pohár vizet és energiaitalt a depóban. Most nem volt kovászos uborka, így banánt és csokit nyomtam. Aztán gyí...

Nem voltam közel görcshöz, ami azt mutatja, hogy jól ittam. Kábé negyed óránként nyomtam egy korty italt, meg amikor tudtam, hogy jön egy komolyabb emelkedő, akkor előtte pár perccel is.

(#116224) Phülöp válasza Sipi- (#116217) üzenetére


Phülöp
addikt

baszki

leginkább: jobbulást
egyébként: üdv a klubban!
nem mellesleg: kicsit odafigyelve tud hozzútávon is tünetmentes lenni a dolog

amúgy meg:

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#116225) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Utcafronti természetfotózás:

Ez is védett, 50k, óriás tőrösdarázs. A gyerekek már megszokták, nem ijednek meg tőlük, úgyhogy világbéke van.

(#116226) eattila válasza npera (#116223) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem legutóbb 149 volt az átlag pulzus. A max meg 182. Volt némi oldal/szembeszél. Odafelé most végig elől mentem (mert többen tekerünk általában.), vissza ha jöttek szembe akkor haver ment elől a könnyű gépével.

2021-ben tüdőre jobban bírtam. Most nehezen beszélgetek ÉS megyek tempót (nekem tempó, másnak az lazázás).

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#116227) Jahno


Jahno
őstag

Ejj, ez csak nekem fura?

(#116228) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

szükségemlenne a mindenhezisértésetekre.
Toshiba lapos, gyárilag rajta a win7, vettek hozzá office 365 -ot, aminek a letöltött telepítője elhasal. ( "hiba miatt megszakadt, a windows bezárja, ha van megoldás, értesítjük" )
szóval gondoltam legyen win10, valaki már pedzegette, hogy az office365 nemmegy win7 alatt.
namost a media creation tool se boldog :

a hibakod alapjan az ilyen "zavar van az időben", "az aktiválással van problema" szóval a kugli kb. első 5 oldalán felsorolt találatot végigpróbáltam, valami más kell ide.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#116229) Samott válasza hokuszpk (#116228) üzenetére


Samott
addikt

A media creation toolt barhol futathatod az csak egy telepitot keszit, nem kell a Windows 7-es gepen kuzdeni vele. Nincs masik gep keznel?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#116230) hokuszpk válasza Samott (#116229) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

annal azert tobbet tud ; ha elindulna, akkor megkerdezne, hogy telepitot akarok vagy ezt a gepet szeretnem frissiteni. csak epp nem indul el.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#116231) Samott válasza hokuszpk (#116230) üzenetére


Samott
addikt

Azt hiszem a telepitovel is tudod majd frissiteni a gepet (Win7-rol Win10-re ha jol ertem). Vagy ha nem dob fel ilyen opciot legfeljebb nem folytatod.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#116232) Jahno válasza hokuszpk (#116228) üzenetére


Jahno
őstag

Gondolom nem frissítést szerettél volna rá nyomni.

Média kreálóst másik gépen is tudod futtatni, de még direktben az ISOt is letöltheted, azt meg már oda írod és azzal, amivel akarod.

De. nézd meg a gép dátumát és egy sfc /scannow sem árthat nagyon.

(#116233) hokuszpk válasza Jahno (#116232) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

deigen, frissitest akarok nyomni, mert a hocipom fog ezer es 1 dolgot elmenteni aztan visszavarázsolni.

*szomszed szobaban van gep, az is win7, es azon se indul el ez a nyuves, hogy legalabb letoltsem az isot.
az a vicc, hogy reggel 4 kulonbozo win 10 install pendrivet pakoltam ki a tatyobol, "minek cipeljem, ma ugyse fog kelleni" felkialtassal :D

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#116234) Jahno válasza hokuszpk (#116233) üzenetére


Jahno
őstag

Egy ki tudja milyen tört és ilyen állapotban lévő cuccot meg aztán végképp nem frissítenék.

(#116235) hokuszpk válasza Jahno (#116234) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nemtom honnan veszi, hogy tört ; ez egy melóra használt Toshiba lapos, gyári win7 van rajta.
nincsenek tört és illegális szoftverek, akkor nem vettek volna office 365 előfizut, ha jó a tört office.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#116236) Samott válasza hokuszpk (#116233) üzenetére


Samott
addikt

Iso letolt es rufusszal pendrivera iras?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#116237) hokuszpk válasza Samott (#116236) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

dolgozom rajta, szerencsere jo a net, tavoli asztallal otthoni gepen csakfut ez a csoda mediacreator, ott megcsinalta mar az isot, most tolom fel, hogy itt letolthessem :D
a multkor találtam valami "windows iso downloader" nevu cuccot, ( windows, office, vs, mittomenhez jo ) kivalasztod a mit meg a verziot, aztan ad linket, ami valahova az ms belso bugyraba mutat, be kell masolni a bongeszo cimsoraba oszt jon is, na epp az sincs meg.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#116238) Jahno válasza hokuszpk (#116235) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor marad a többi verzió, de azt viszont nem tudom, ez lehet simán appdatából futtat, azon is eldögölhet. Mondjuk ha valamilyen AD is van, akkor meg inkább nem szólok bele.

(#116239) hokuszpk válasza Jahno (#116238) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

johogymondja, az AD tagsagot mindjart megszuntetjuk, ez a fonok gepe volt, par eve odaadta a felesegenek aki konyvelo, hogy jo lesz ez meg neki kulcssoftot meg mittomenmit futtatni.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#116240) Jahno válasza hokuszpk (#116239) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor meg főleg nem frissíteném, most kicsapod a domainból, ki tudja milyen szabályok maradnak meg aztán 2 hónap múlva jön a megfejtés, hogy lejárt a jelszó, nem akarja a háttérképváltoztatást, mittomén.

(#116241) hokuszpk válasza Jahno (#116240) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

azon a hidon majd akkor megyunk at, ha odaertunk :D
most az a scope, hogy az office365 mukodjon ha torik, ha szakad.
de local userrel nyomja, az anno 1817 -ben a telepiteskor letrehozott helyi user mukodik frankon, arra is rahuzza a policyt ? ezer eve nemvolt a gep a ceges vpnnen, már csak kifigyelt volna, hogy na miertis nem valtoztatsz jelszot ?

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#116242) Jahno válasza hokuszpk (#116241) üzenetére


Jahno
őstag

Jelszóváltoztatás egy példa volt, offline is kérheti. Erre mondjuk, hogy ki tudja? Helyi júzer lehet, de vannak gépre vonatkozó szabályok, meg júzerekre, meg mindenre. Sokan szívnak ilyesmikkel, ott sok mindent nem szoktam érteni, főleg azt, hogy kerül ki akár nagyobb cégtől is így egyben gép idegen kézbe kiléptetés és törlés nélkül... Azok szoktak Wines csoportokban érdeklődni.

(#116243) Grillo válasza Jahno (#116227) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát végülis a piramisokra is komoly szórakoztatóipar épül, valahol ugyanaz. :DDD

(#116244) npera


npera
újonc

Bréking nyúz. Válaszolt az ügyfélszolgálat. Állítólag szállítási gondok vannak a dán kerékpárboltból, ahonnan az én bringám jönne és ezért voltak képtelenek 2 hétig egy betűt is írni nekem. A honlapjukon az "azonnal szállítható" jelzés ezek szerint finoman félrevezető volt.... :U

Ha minden jól megy, akkor lehet, hogy jövő héten feladják a csomagot. Vagy nem. A srácnak fingja sem volt semmiről.

Lehet félvezetőből készült a bringa, meg a szoftvert fejlesztik még hozzá. A végső kalibráció csak jövőre készül el... :Y :C

(#116245) Phülöp válasza npera (#116244) üzenetére


Phülöp
addikt

Cimbora bringáját is kétszer halasztották eddig.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#116246) npera


npera
újonc

A Hota D6 Pro töltő ventije egy 50 mm-es 5V-os cucc. Méltatlanul hangos már 2x 0,7A töltésnél is. Mivel a nagyobb és lassan forgó ventik barátja vagyok, ezért gyorsan rittyentettem hozzá egy Noctua 80 mm-es 5V-os NF-A8 5V-t.

Már csak egy szépen kanyarintott "tölcsért" kell rajzoljak Fusion alatt, nemrég újítottam meg a személyes licenszet hozzá. Újabb projekt :C

(#116247) npera válasza Phülöp (#116245) üzenetére


npera
újonc

A logisztikai őrületet kábé értem, mert a világ teljesen megőrült. Itt az OCD-m kattant ki, hogy akkor ne írják az azonnali szállítást oda, valamint böfögjenek már valamit levélben, hogy várni kell, mert várni kell. Akkor lenyugszom és nem pattogok.

Ha csak annyit írnak, hogy majd írnak újra, ha lesz valami, aztán 2 hétig semmi, az kábé 1-es alá kommunikációból.

Addig járok az országútival, piszok gyorsan oda lehet érni vele bárhova :C

(#116248) eattila válasza Phülöp (#116245) üzenetére


eattila
csendes tag

Enyém cimbi is 2 hét helyett 6-ot várt az övére. Pedig az nem annyira drága cucc.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#116249) zetor2000 válasza Sipi- (#116217) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jobbulást!

"Nem iszok pálinkát"
El kell kezdeni egyszer mindent. :D A pálinka mellett van pár másik alkoholos ital, aminek a hatásmechanizmusa ugyanaz, csak ízre tud konstansabb lenni, mint egy pálinka.

Tegnap legénybúcsún voltam, és a szemem már nem a régi, de egy jó választás volt... A Matusalem rumot kevertem össze egy 12éves Glenfarclas viszkivel (a címkén a piros, felfelé emelkedő felirat)... Mint olyan, hibátlan volt, csak más az íze.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#116250) zetor2000


zetor2000
senior tag

Meghalt Haumann Péter... :( :(((

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.