Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#116701) Jahno válasza hobizoli (#116697) üzenetére


Jahno
őstag

Azt már rég lerohanták, csak úgy gondoltam szólok. És kb. Hévízt meg pár dolgot is erőteljesen eltartottak.

(#116702) hobizoli válasza blueboi69 (#116698) üzenetére


hobizoli
nagyúr

szerinted mennyien neznek ennek utana....?
itthon ez a balaton vhogy be van gyogyulva az emberekbe, mert regen sehova mashova nem mehettel, igy ha balatonnal volt egy nyaralod, vagy csak egy bodegad, mar te volt a kira' ;]

meg ezeknel az szokott meg a "baj" lenni, hogy lehet akarmilyen csitti-fitti a te keglid, ha a teraszarol meg a szomszedos dózer erett beszakadt tetogerinces kadarkockara meg a omladozo nadfedeles paraszthazra nezel

[link] :DDD
[link] gondolhatod hogy itt toled balra-jobbra 100-100 kegli is ez a szinvonal

több drón kell ;P

(#116703) Jahno válasza hobizoli (#116699) üzenetére


Jahno
őstag

Jó idő van, csak a turisták nem mennek. Én ezer éve voltam arrafelé (novemberben és januárban), de kerek 3 hete kérdeztem meg ismerőst, hogy

"Én mondjuk azt sem értem, hogy ezek télen miért üresek és miért van a klasszikus szeptember 1 környékétől leülés egész kb. májusig. Páran már kezdenek rájönni és szezono kívül mennek, mert olcsóbb, nincs annyira dög meleg, nem kell sorbaállni, akármi."

És "megnyugtatott", hogy még mindig így megy, főleg most a lezárások után kezdik magukat összekapni, de úgy néz ki, hogy szezon van és kész, azzal lehet számolni nem éheztek ki annyira a népek, hogy télre fizessenek be.

A lakhatáshoz/kiadáshoz meg annyit, hogy azért komplex bír lenni a téma ezzel a "simán" opcióval:

"aggasztó, hogy főszezonra is sok a kiadó apartman, olcsón."

Athénban legalább volt jobb infós állás és iroda is a parton van :-)

Ott is jó idő volt, nem is annyira decemberben mentünk és volt egy komplett saját privát strandunk...

(#116704) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link] 3600acre = 14.569.200 square meters = 14.5km2
azaz ez nagyobb, mint pl Bp IX. kerulete (=12.5km2)

110m USD, azaz 2755USD per m2
a harom 10000sqft (~900m2) hazzal egyutt


:DDD


több drón kell ;P

(#116705) Jahno válasza hobizoli (#116702) üzenetére


Jahno
őstag

Kár, hogy spanyoloknál az iroda oldalán többire nincs ár, azt azért meglestem volna.

Balatoni meg passz, eleve bazi nagy telek, 2 ingatlan, luxukomplexum. Kicsit más szint.

(#116706) Jahno válasza hobizoli (#116704) üzenetére


Jahno
őstag

Vidék halálfasza, ez olyan. Szingapúr közepén már nem így lenne :-D

Idehaza régebben elraktam egyet, de csak mert be akartam tájolni, hogy merrefelé van "teljesen körbekerített 159042 m2 terület, 6 db 4 méter átlagos vízmélységű, összesen kb. 100000 m2 vízfelületű tóval eladó! " Ezt akkor 350 misi körül árulta, ajándék 50 racka juh és még minden más sallanggal együtt, ami vele járhat :-D

Kecó is nagy, nem szar. Úgyis mindegy, nem nekünk való egyik sem de megfejthetjük a világot. Idehaza is éppen elég nagy káosz van ahhoz, hogy az amcsi rendszeren pont ne igazodjak ki.

(#116707) blueboi69 válasza hobizoli (#116704) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez azért elég messze van az itthon CSOK képes ingatlanoktól :DDD

(#116708) blueboi69 válasza hobizoli (#116702) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A balatoni nyaralónak megvan az az előnye, hogy a Bp-i lakásból viszonylag könnyel elérhető. Ez nem mondható el a kanári szigetekről :D

Csittifitti kéglit nem építenek eleve putriba. Ezt magyarázom már régóta, hogy egy környék az rengeteget tud dobni az ingatlan értékén. Meg persze lehúzni is.
Nekünk mázlink van, ez itt városon belül is jó hely. Azt sajnálom ugyan, hogy nincs a tóra panoráma, cserébe nem kell hegyetmászni ha megyek bárhova gyalog/bringával.

(#116709) Jahno válasza blueboi69 (#116708) üzenetére


Jahno
őstag

Azért ezzel vitatkoznék. Néha a leglehetetlenebb falu széle után kettővel olyan villák nőttek kii a földből, hogy a kovácsolt vaskerítés kilós árát sem tudnánk kicsengetni és akkor még merre a többi.... Alkalomadtán majd beszúrok valamit.

(#116710) blueboi69 válasza Jahno (#116709) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ó igen, vannak ilyenek, de azért nem általános.

(#116711) Phülöp válasza blueboi69 (#116691) üzenetére


Phülöp
addikt

Világlátott kollégád azt nem mondta, hogy a magyar ingatlanpiacon az ár nem tükrözi az értéket? Ami az utóbbi 10-15 évben ment, az egy ketszinagy lufi, CSOK-kal felfújva.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#116712) zetor2000 válasza hobizoli (#116672) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ezt azért cáfolom... itt mellettem épül egy lakópark, 1nm ára ~1M HUF. Az egyik ütem már kész, abban vannak értékesítve lakások, azok árát meg lehet nézni. [link]
Új, nincs 1 éves a ház, még rendezetlen a környéke, mert a mellette lévő telken is építkeznek, de az lassan a végéhez közelít - állnak a falak, tető fenn, kívülről még látni a téglát, de innen már közel a vége.
A teremgarázs hely 4M-ért viszont khm... meg a felszíni parkoló 2Mért...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#116713) zetor2000 válasza Jahno (#116700) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hétvégén beszéltem egy USAnka államokból hazajött csajjal, aki mondta, hogy semmi pénzért nem venne kinn lakást. Azt mondta, hogy volt, de csak a sz*pás van vele. Új lakást vett, ahol minden is folyt, csöpögött... a falak gipszkartonból voltak, és képes volt annyira átázni, hogy mállott. Emellé még volt pár nem kívánt háziállat - valami hangya - amit nem sikerült kiirtani. Ezeket persze nem látod beköltözés előtt, csak miután már kifizetted. A garanciális javítás meg nem boldogít.
Nem én mondtam, hanem Ő.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#116714) zetor2000 válasza hobizoli (#116704) üzenetére


zetor2000
senior tag

Falusi CSOK-ot igénybe lehet rá venni? :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#116715) zetor2000 válasza Jahno (#116709) üzenetére


zetor2000
senior tag

Itt a kerületben ~20 éve volt ilyen, miután pár ingatlanfejlesztési projekt lezárult. Akkor a haszon egy részéből letettek egy kábé mézeskalácsházikót kerttel, kerítéssel, 2 autóval, garázzsal a kert végében, golfpálya minőségű gyeppel. Több helyre.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#116716) -NoVa- válasza zetor2000 (#116713) üzenetére


-NoVa-
őstag

Szóval vásárlásnál/kinézésnél kihagyta a bérelhető szakértőt, aztán utólag így drágább volt neki a spórolás. Ott a vadkapitalizmusban erre is van fizetős szolgáltatás, hogy ne sózzanak rád valami szart csak azért, mert te nem értesz hozzá annyira.

(#116717) blueboi69 válasza Phülöp (#116711) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Dehogynem! Már egy ideje filózik azon, hogy megint kiköltözik valahova máshova. Csak az ár kerül ugyanoda, az értéke nem. Dehát amíg egy külföldi befektető azt látja, hogy meg tud venni itt egy lakást és kiadni, akár airbnb alapon, addig az csak növelni fogja az árakat, a helyiek meg szívnak.

Az a baj, hogy akik most egy basic, viszonylag kicsi házat vettek 80-100M-ért CSOK-al, azok nem fogják eladni pár év múlva 60ért sem, mert kurvanagy bukó. Egy esetleges válást is ezerszer meggondolnak. Én nem hiszem azt, hogy esnének az árak. Az emelkedés meg fog állni, esetleg minimálisan csökkenni, de tömegével épültek most a baromi drága lakások és házak, ezeket nem fogják elkótyavetyélni a tulajdonosok.

(#116718) blueboi69


blueboi69
csendes tag

No description available.

(#116719) Jahno válasza blueboi69 (#116710) üzenetére


Jahno
őstag

Pedig csak nyitott szemmel kell mászkálni mindenféle lehetetlen helyeken.

(#116720) blueboi69 válasza Jahno (#116719) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én nem járkálok ilyen helyeken :) De lássuk be, a nagytöbbségnek nincs pénzre ilyen eldugott magánerődökre.
Egyébként itt felénk is vannak olyan kecók, hogy csak hüledezek. Nem kell messzire menni, de akkor sem általános jelenség.

(#116721) Phülöp válasza blueboi69 (#116717) üzenetére


Phülöp
addikt

Majd ha Orbán leszédül a trónról, várható lesz egy szép realizálódás.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#116722) Grillo válasza blueboi69 (#116692) üzenetére


Grillo
senior tag

OK, ahogy gondolod, én ma megyek bauhausba 11-12 körül. Max messengerben vagy bármiben videón megnézed. Hívj, ha mégis, hétfőn megyek be cégbe BAH-hoz, le tudom rakni portára is, vagy valami.

(#116723) blueboi69 válasza Grillo (#116722) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hinnye, szólok asszonynak, hogy mi legyen akkor,mert a BAH az még jó is, jövőhéten be kell vinnem a papírjaimat az új céghez. Nagyon köszi!

(#116724) Grillo válasza blueboi69 (#116723) üzenetére


Grillo
senior tag

OK, 10re megyek vácra röntgenre, aztán visszafelé tolok egy osan-bauhaus kört. Úgyis kell vennem valami kerti szekrényt az udvarra, amiben a szerszámok, gyerekek cuccai, pár autós/grilles izé elfér. Még az is lehet, valami nyitott fatároló lesz, és akkor akár egy bringa is befér alá.

[ Szerkesztve ]

(#116725) -NoVa- válasza Phülöp (#116721) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az a baj, hogy már olyan kiterjedésben van a családi/baráti maffiája, hogy nem bukhat. Vége a választásoknak, de a propagandagépezet pörög. A médiától a kulcsszavakat sulykoló FB kommentelőkig minden szinten pörög tovább a kampány. De szeretnék abban az országban élni, amiről beszélnek, de én sajnos a valódit látom.

(#116726) blueboi69 válasza Grillo (#116724) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Megvitattuk, írok privátot.

(#116727) blueboi69 válasza -NoVa- (#116725) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Egyébként igen, ezek nem álltak le, 4évig kampány lesz... Viszont azt nem értem soha, hogy akik ezt mind benyelik, oké, hogy hisznek benne, de azért nem találkoznak a valósággal itt-ott?

(#116728) Jahno válasza blueboi69 (#116727) üzenetére


Jahno
őstag

Valósággal? Nem. Nézd meg Novával közös haverunk, teljesen elszakadt a világtól.

Az extraadós megfejtések meg ezer évre nyúlnak vissza, van az olyan egybites réteg aki zsigerből utálja a külföldi cégeket és multikat, most jól ki lehetett használni. Eddig sem értettek belőle egy bitet sem, most sem fognak. Mindig is meg volt az a réteg aki ennyit látott, hogy a szemét X csak talicskázza kifelé a pénzt és pfujj. Azt sosem akarta látni, hogy beruház, hordja ide a pénzt, munkát is ad, egyéb csiribiri. Csak köpköd, hogy pfujj jól megy, mit képzel magáról. Amíg ilyen színvonalon vagyunk, addig nehéz lesz.

Mellé még olyan okosak, hogy megint lelepleztek valami nagyon titkos összeesküvést és kész is a matek.

(#116729) -NoVa- válasza blueboi69 (#116727) üzenetére


-NoVa-
őstag

Szerintem ismerhetsz elég kisiklott megtört embert, akik ragaszkodnak a gondolathoz, hogy ők jól csináltak mindent, csak valami körülmény/szerencse/világ volt a hibás. Egyszerűen így működik az agy, alap önvédelmi mechanizmus, ha valami nagy hibát követtél el, azt áthárítja bárkire. Az nem lehet, hogy rosszul szavaztál másfél évtizedig, valami egyébben lesz a hiba. Az nem lehet, hogy segítettél felépíteni egy feudális rendszert, a nyugat nyom el. Az nem lehet, hogy amikor családtámogatásról beszélnek, akkor a Tiborc/Mészáros/Rogán család támogatására gondolnak, ők a keményen dolgozó kisemberre gondolnak éjjel nappal. Karácsony meg alkalmatlan.

(#116730) Sipi- válasza Jahno (#116728) üzenetére


Sipi-
tag

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#116731) Jahno válasza blueboi69 (#116720) üzenetére


Jahno
őstag

Nem is azt mondtam, hogy nagy többségének pénze van rá, hanem azt, hogy akármerre pld. Inárcs külső után kettővel kódorgok a falu széle felé a bekötőúton, akkor szinte mindig van valami akkora kecó, amit eddig csak Pálvölgyi út / Verecke út környékén szoktam látni.

(#116732) -NoVa- válasza Jahno (#116728) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nála csak azt nem tudom eldönteni, hogy megéri-e anyagilag propagandistának lenni, vagy ingyen hülye? Olyat ismerek családból, akinek megéri, és hasonló stílusban hasonló aktivitást tol, arról simán csak nyomtam egy hide posts from gombot, aztán elzajong magának, de itt konkrét esetben csak azt látom, hogy helyben vergődik, és közben lelkesen építi a személyi kultuszt.

(#116733) Samott válasza -NoVa- (#116725) üzenetére


Samott
addikt

Amit irt abban igaza van, a diktatura mar csak ilyen, a paranoid vezeto kicsinalt maga korul minden mas tehetseges embert (hiszen azok veszelyesek lehetnek ra). Ha elpatkol jon a kaosz. Mert kontraszelektalt senkihaziak vannak csak korulotte, helyette.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#116734) -NoVa- válasza Jahno (#116731) üzenetére


-NoVa-
őstag

NER-túsz vállalkozó ismerős is ilyet épített, mivel nem forgathatja a befolyó pénzét külföldi befektetésekbe. Ha mégis nekikezd, olyankor a teljes vagyonát befoglalja a NAV vizsgálni pár hónapra, majd nem találnak semmi gyanúsat, és visszakapja. Extrém rövid pórázon tartják jól megfizetve, nem irigylem.

(#116735) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Jójó, de egy átlagkispolgár elégedett az oktatással, eü-vel, meg az általános külföldi megitélésünkkkel? :( szomorú, egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy miképp lehet ilyen rózsaszín ködben létezni

(#116736) eattila válasza Phülöp (#116711) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt Karcagon is 35 mill egy kádár kocka. És itt semmi nincs. Duplájára nőttek az árak kb 1 év alatt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#116737) Jahno válasza -NoVa- (#116732) üzenetére


Jahno
őstag

Ingyen hülye. Semmi egyéb nem származik belőle, ez ilyen. És amikor valaki bedobja itt-ott a "fizetett harcos kommentelő"-s anyázást, akkor eszembe jut pár hasonló ismerős akinek fizetni sem kell, tripla haszon, nyomják saját meggyőződésből. Vagy azt hiszik az élet szép, az onnan kapták.

Azt mondjuk észrevettem, hogy az az ÉCSképviselő vagy ki már nem nagyon írogat alá, mostani öreglány meg hát jahh, szintén nem látom a koncepciót, csak néha tapsikol meg jóvanaz és szintén fogalma nincs a világról.

(#116738) Jahno válasza -NoVa- (#116734) üzenetére


Jahno
őstag

Aztán kiderül mi lesz nálunk. Egyelőre a tegnap kifogyott mosogatószert mára pótolták :Y Cafetéria idén úgy néz ki nem lesz. Meg sok más sem lesz, kapunk helyette kis káoszt.

(#116739) Jahno válasza blueboi69 (#116735) üzenetére


Jahno
őstag

Nem elégedett, külföldről fogalma sincs vagy még durvább tévképzetei vannak, mint nekem. Néha ess be egy külvárosi kocsmába hallgatózni. Utána el tudod képzelni, csak nem érted.

(#116740) eattila válasza Jahno (#116728) üzenetére


eattila
csendes tag

Sőt, az adó beépül az árba, és azért is a cég lesz a rossz, hogy drága.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#116741) qnadam válasza Jahno (#116737) üzenetére


qnadam
veterán

csak a saját jövőjét óvja. ennyit igazán megtehet, nehogy a gyúcsányi lépjen hatalomra, merakkor bevonulnak az ukránok, jönnek a migránsok, az oltásmaffia, az ötgé meg a soros, és mindmeghalunk.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#116742) eattila válasza qnadam (#116741) üzenetére


eattila
csendes tag

A többiek meg megsebesülnek.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#116743) blueboi69 válasza Jahno (#116739) üzenetére


blueboi69
csendes tag

May be a meme of 1 person and text that says "Erre csak annyit mondok, Ihn nikho mahna nikho mha nahna e rei mha nah rikho ihni khoei"

(#116744) Jahno válasza eattila (#116740) üzenetére


Jahno
őstag

Ráadásul így nagyobb lesz a bevétele, akkor az ha nől akkor nől az extraprofit is, amit meg lehet adóztatni?

Ryanair már ismerősöknek kiküldte a levelet, ahhoz képest teljesen korrekt, hogy aki szeretné az lemondhatja az utazást és teljes visszatérítést kap.

Cserébe ott is megjelent az a réteg, aki szerint a légitársaságnak jótékonysági intézménynek kellene lenni és benyelni ezt a "csekély" összeges és különben is húzzanak el innen, nem akarunk mi repülni. A jóságos Robinhúdmeg elveszi a gonosz multiktól a felesleget és a szegényeknek adja.

Aztán mikor a szegény fodrásznál nől a rezsi vagy lenne hatósági áras a hajvágás, azt ráfogjuk a gonosz EUra, mint Joker.

(#116745) Samott


Samott
addikt

Lattak mar ilyet, csak kimaradt nehany reszlet - az utolso mondat mindent visz. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#116746) blueboi69 válasza Jahno (#116744) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Anyámnak vettem repjegyet kb 1-1.5 hónapja, de nem kaptam még értesítést.

(#116747) npera


npera
újonc

Asszony nyári repjegyére küldött most utasonként 3900 HUF számlát a Rájeneeeer, mert kirakták rájuk a karvalyadót, ők meg átküldik a kuncsaftoknak. Fair enough...

Szépen beépül a végfelhasználói árba. Amikor a kommunizmus és a kapitalizmus ütközik :Y :C

(#116748) blueboi69 válasza npera (#116747) üzenetére


blueboi69
csendes tag

lazán kapcsolódik:
[link]

(#116749) Jahno válasza blueboi69 (#116746) üzenetére


Jahno
őstag

Ha innen indul, akkor fogsz. Ha hazafelé jön, akkor arra nem érvényes. Meg persze Júli 1 vagy utána induljon. És 1 heted van a lemondásra.

(#116750) qnadam válasza blueboi69 (#116748) üzenetére


qnadam
veterán

faszé' olvasol kormánypropagandát...

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.