Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#116251) Phülöp válasza eattila (#116248) üzenetére


Phülöp
addikt

Itt inkább a mérettel van gond, nem az árkategóriával.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#116252) eattila válasza Phülöp (#116251) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt meg ahogy hallom a szallitassal. Mert ami nincs raktaron az lutri.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#116253) Sipi- válasza zetor2000 (#116249) üzenetére


Sipi-
tag

Nem bírom a töményet. Egyszer még fiatalként rábeszéltek egy felesre (inkább 3 cent volt az). Részeg voltam, de úgy is majdnem kihánytam. Józanabbul sem bírom. Rumot és whiskey-t is csak kólával tudom meginni, de már azt sem szoktam. Van itthon 3-4 üveg Bacardi rum, bontatlanul. Egyet meghagyok, a többit elajándékozom családon belül.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#116254) hokuszpk válasza Jahno (#116242) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ez még nemakkora cég, főnök elvitte haza, illetve inkabb mondjuk ugy, egyik nap már nemhozta be a laptopját, mert megjött az új. Elvileg heti 1 napot vagyok náluk, nekem nemtuntfel, hogy hianyzik, nempanaszkodott, hogy nemtud dolgozni. :D
Mind1, megoldodott, elvileg gyereknapnak es kertigrillpartynak indult, gyakorlatilag délután zápor-zivatar, windowsmóka ; azért nemmaradtam sem szomjas, sem éhes :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#116255) Sipi- válasza Phülöp (#116224) üzenetére


Sipi-
tag

Köszi. Tudom, hogy Te már szakértő vagy a témában :((

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#116256) hokuszpk válasza zetor2000 (#116250) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nekem mindig Safranek ugrik be, ha hallom a hangjat... -- "mint az köztudott..." --
RIP

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#116257) Jahno válasza hokuszpk (#116254) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor avagy sem, valaki csak összekattintgatott rá pár policyt.

(#116258) hokuszpk válasza hokuszpk (#116256) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hm... mondjuk Hokuszpok is eszembejuthatott volna....

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#116259) JonesC válasza hokuszpk (#116256) üzenetére


JonesC
csendes tag

"Mint az közismert" :)

(#116260) zetor2000 válasza Sipi- (#116253) üzenetére


zetor2000
senior tag

Magam részéről értem, hogy a Bacardi a szekrényben marad(t). Az valahogy nem az én ízvilágom. De hétvégém ittam Matusalem 15Yo-t, na az, meg volt egy másik helyen Havana Club 7yrs érlelt izé, az se volt rossz.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#116261) Sipi-


Sipi-
tag

Kérdőív a rakpart lezárásáról

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#116262) Samott válasza Sipi- (#116261) üzenetére


Samott
addikt

Kuzdenek mint diszno a jegen, pedig jo lesz ez. (Szazadveg kutatas amugy)

Vissza kell adni a dunapartot a varosnak es valahol ez el kell kezdeni. Ott jar a kettes villamos, ha nagyon kell, lehet kozlekedni arrafele is.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#116263) Jahno válasza Sipi- (#116261) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet rajta 2 hetente marakodni bármilyen csoportban, de nem egészen sejtem, hogy mi olyan bonyolult és nehéz felfogni, hogy azon jelentős forgalom van és az átterhelődik máshova. Tudom, bicaj, gyalog, BKV, ismerem a mantrát. Közben meg lehet én BKVzom a legtöbbet itt közülünk (:-

(#116264) -NoVa- válasza Jahno (#116263) üzenetére


-NoVa-
őstag

Igazából az embereknek és a városnak nagyon kell egy dunapart. A forgalomnak meg némi csökkenés, azaz nyomni kéne a home office, közösségi iroda, egyéb hasonló koncepciókat a kényszerű fölösleges bejárások kiváltására, amivel sokkal előrébb lennénk egy jó élhető város koncepciójában.

De a kormány most ezt találta ki kampánycélból, hogy márpedig az embereknek ez rossz, úgyhogy majd segítenek rajtunk, ha bele is döglünk is a zajba és a légszennyezettségbe utána.

(#116265) Sipi- válasza -NoVa- (#116264) üzenetére


Sipi-
tag

Feleségem munkahelyén most találták ki, hogy júniustól járjanak be heti 2 napot :Y
Több, mint 2 évig jó volt 100% home-office, de már unatkozik az "office manager"... :(( (tényleg van ilyen pozícióban valaki és Ő vetette fel a legutóbbi össznépi meetingen, hogy járjanak be többet az emberek, mert közösség, meg csapat, meg hülyeségek)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#116266) Jahno válasza Sipi- (#116265) üzenetére


Jahno
őstag

Amúgy meg néha nem hülyeség, csak sokan nem értik. Na nem a csapat meg a hülyeségek, de mondjuk mi ha itt nem járnánk be, akkor nem hallottuk volna a takarítótól, hogy megszűnik az iroda, költözik a raktár meg ilyesmik és legalább nem az utolsó két napban vagy betervezett szabik előtt esik be az ilyesmi.

Többit meg már megírtam annó, ésvagy.

(#116267) qnadam válasza Samott (#116262) üzenetére


qnadam
veterán

indulásként pl lehetne lezárva hétvégente, amíg fejlődnek az alternatívák.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#116268) Samott válasza qnadam (#116267) üzenetére


Samott
addikt

Az alternativa az az, hogy ne gyere autoval a varosba. Nem lesz mas utvonal. Nagyobb dugo lesz mashol amit elobb-utobb megunnak es megoldjak mashogy. De nem lesz konyebb autozni a belvarosban mert akkor meg tobben autoznanak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#116269) Jahno válasza Samott (#116268) üzenetére


Jahno
őstag

"es megoldjak mashogy."

Ez ilyen direkt basszunk ki a másikkal, csak finomabban megfogalmazva :-D

(#116270) Samott válasza Jahno (#116269) üzenetére


Samott
addikt

Most meg az autosok basznak ki mindenki massal, nem?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#116271) Jahno válasza Samott (#116270) üzenetére


Jahno
őstag

Nem.

(#116272) Samott válasza Jahno (#116271) üzenetére


Samott
addikt

Ez igen komoly ellenerv volt. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#116273) Jahno válasza Samott (#116272) üzenetére


Jahno
őstag

Tudjuk, zöld erdők-mezők és vidéki idill kell mindenkinek, aztán mikor hétvégente lezárják a rakpartot, akkor kampányszerűen néha van kihasználtsága, összességében meg mikor lófráltál arrafelé utoljára és mennyire használtad ki a mostani lehetőségeket, előző évben hányszor ettél arrafelé fagyit, dobtál be egy sört és mi lenne ezen felül az igény, ami mondjuk számodra kívánatos lenne és nem lennél meg nélküle?

(#116274) Samott válasza Jahno (#116273) üzenetére


Samott
addikt

Mikor legutobb arrajartam eleg surun voltak a turistak arrafele. Nem nekem meg neked szol, hanem a varos eletet konnyitene meg. Nehany autos sziv, mindenki mas jol jar.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#116275) qnadam válasza Samott (#116268) üzenetére


qnadam
veterán

akkor legyen az. ne egy másfél órás trip legyen a iv. kerületből átjutni a xi-be tömegközlekedéssel.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#116276) Jahno válasza Samott (#116274) üzenetére


Jahno
őstag

Vannak turisták, ok, de miért pont Ők és azért? Elférnek, most is van rakpart, Kazinczy utcában sokkal többen vannak úgyis az a célpont :-) "néhány" is elég képlékeny mennyiség, ha napi sok ezer autósról beszélünk ugye. Vagy példálózzunk valami szélsőséges külföldi példákkal, hogy mi van Koppenghágában és franciáknál, azt mindig szerettem :-D

(#116277) Jahno válasza qnadam (#116275) üzenetére


Jahno
őstag

Oldjad meg máshogy!

(#116278) Samott válasza Jahno (#116276) üzenetére


Samott
addikt

Sokkal kevesebben huznak hasznot a jelenlegi helyzetbol mint amennyi kart okoznak ezzel. Nem normalis dolog hogy egy autopalya van a dunapart helyett.

Mindegy, nem mi fogjuk eldonteni. vagyis ha jol ertem a dontes mar meg is szuletett, szoval tenyleg nincs mire vitazni ezen.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#116279) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Szerintem ki lehet egyezni a kormánnyal. Hétvégére feltörik, gyeptégla, chill, kiülős helyek, hétfőre Mészárosék leaszfaltozzák. Win-win. Nem a vizes beton és a forró aszfalt hiányzik onnan, hanem nem kevés ződ, parksáv, vízparttal hangulattal. Nem kicsit túlbetonozott a város.

(#116280) Jahno válasza Samott (#116278) üzenetére


Jahno
őstag

Minél kevesebben? Annak a napi pár ezer autósnak haszon, de ha a kormány hülyeségeivel szeretném indokolni, akkor igazából az elzabált üzemanyag is tiszta haszon. Felőlem lehet a Duna alatt is, de ha már kialakult, akkor lehessen közlekedni, mert akinek néha Észak-Dél iránya van, annak nehéz így megmondani, hogy menjen másfelé, mert csak.

Most, hogy felújították és lebetonozták, pont jó ötlet újra átalakítani. Persze ha parkos mindenfélés lenne a kialakítása, akkor lehet alapban több ember kódorogna rajta, mint a hétvégi lezárásokon, de ez is csak akkor derül ki, ha kipróbáljuk. De azt sem egyszerű, nem lehet rövid távon és nincs visszaút. Azt tudjuk max. hogy mostanában mekkora autós forgalom van rajta, aminek viszont megoldás kell.

(#116281) Jahno válasza -NoVa- (#116279) üzenetére


Jahno
őstag

A csilles kiülős helyekkel annyi baj lesz, hogy mocskos drágán adják majd a sört. Előzőnél is a 4 decis Pilsner 1200 pénz (Jack 1400), az úgy nekem nem túl sukár. Inkább autózom hatékonyan és majd Csepelen lenézek az egységbe :-D Viszont legalább van, mert utoljára mikor oda a parkba szerveztem összejövést, akkor még csak "ház söre" volt, nem túl bizalomgerjesztő kivitelben és a borokkal sem voltak kibékülve. Aztán bevezették a csoda visszaváltós poharat, szóval ha véletlenszerűen mennék ott most valamelyik helyen inni egy valamit vagy sem, akkor 3 féle pohárral kellene útnak indulni, hátha beesik egy meló utáni akármi.

Marad nekem a külvárosi Melós Box, elviltelre :DD

(#116282) Samott válasza Jahno (#116280) üzenetére


Samott
addikt

Nem, felreerted. Egy masik szakaszt nyitnak meg a gyalogosok meg a varoslakok elott: Örökre lezárják az autósok előtt a pesti alsó rakpart belvárosi szakaszát

"Autómentes lesz a Pesti alsó rakpart Lánchídtól délre eső, feltehetően az Erzsébet hídig tartó szakasza."

Ezt a reszt meg csak most fogjak atepiteni, es az atadassal megvarjak hogy az M3 metro felujitasa befejezodjon (igy az ujpest/ujbuda utvonal is egyszeruen bejarhato lesz tomegkozlekedessel M3+M4).

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#116283) Jahno válasza Samott (#116282) üzenetére


Jahno
őstag

Közben Hajógyári fele kihasználatlan, Népszigeten is lenne mit megfejteni, másik odalát a tisztítóig is simán.

Közben ha Lánctól lesz zárva, akkor csomó egyirányú és nem létező utca, szintén be kell kavarni vissza a kisnagykörútig, ahol meg buszsáv, bicajsáv, minden is van, csak közlekedés nem annyira. De nyilván mindenki úgyis ezt a mantrát fújja, aki már járt arrafelé kettőnél többször :-)

Odébb meg akkora dunai rész van parlagon, hogy nagyon. Kimehetne a hoponhopoffos hajó, a BKK járat, bicajút, gyalog út. És lehetne feküdni, meg Dunázni, meg csillezni, meg ki mit akar.

Az jó kérdés, hogy a Tungsram környéki dolgokból le lehetne-e csípni, de lehet pénzért sok mindent, meg már amúgy is az államé. És akkor az 3x akkora méret, mélységben is variálhatóbb. Kicsit kerekítünk és marketingelhetnek, hogy már Budapesten is van Central park, mert méretben ki lehet hozni akkorát.

Most meg ott van pár jogilag rendezetlen tulajdonú semmire nem jó épület, de néha legalább nem őrzik és ingyen meg lehet szerezni forgatási helyszínnek. Hát, az is valami.

[link]

Bár nem tudom mi lenne jobb, ha a Sziget csúcs megmaradna ilyennek, vagy valamennyire kiépülne.

[ Szerkesztve ]

(#116284) -NoVa- válasza Jahno (#116283) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azért turistaszempontból a Népsziget meg hajógyári az annyira távol áll a bejárkálós építészeti szájtátvabámulós belváros/óváros résztől, hogy teljesen mindegy. Népszigeten a Kabinban jó a kaja, de kissé más az UVH-t bámulni mint a Halászbástyát közben. Meg nem épp sétatávban van.

(#116285) Samott válasza Jahno (#116283) üzenetére


Samott
addikt

Az egyiranyubol lehet zsakutca az meg nyugisabb, nem? Persze egy csomo helyen lehetne meg parkositani, de azert jobb ha az a setaloutca a varos kozepen van. akkor lesz nep is hozza.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#116286) Jahno válasza -NoVa- (#116284) üzenetére


Jahno
őstag

Sétatáv helyett ezért emlegettem a hajót (:- Nyilván kiesik, de minek kellene mindent a belvárosba rakni az autókon kívül?

Szóval nehéz ügy. Végén még ebből is az lesz, hogy qnadammal autózunk a rakparton, én meg környékén gyalog is kilómétereket kódorgok, más meg közelébe sem jön, de majd akkor a turisták :DD

(#116287) Jahno válasza Samott (#116285) üzenetére


Jahno
őstag

Én a külvárosi helyeket kultiválom és biztos vannak még hasonló arcok. Lakóházas övezetet lenyomni sétálóutcának, minden utca közepére egy rokkocsma és kész is. Tiszta haszon.

(#116288) zetor2000 válasza Samott (#116285) üzenetére


zetor2000
senior tag

"Persze egy csomo helyen lehetne meg parkositani"
Ahogy nézem, valakinek inkább térkőgyára van, mint fűmagtermelő üzeme. A városligetben is inkább betonoztak volna, mint zöldítettek. Általában nem parkok, hanem térkővel fedett területek nőnek ki. Ami nem is volna nagy baj, mert térkőben is lehetne olyan, hogy kis zöld szigetek vannak benne, de ez ilyen 10cm magas tömör betonféle. És valakinek ilyenje lehet, annyi helyen látni.
Mint a Simpsons mozifilmben, amikor "nekem pont búragyáram van"...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#116289) Sipi-


Sipi-
tag

Árkád parkolóban nem jártam még vagy ha igen, akkor nem emlékszek rá. Térkép van a szintekről, de a parkolóról, parkolóba behajtásról nincs. Tudja esetleg valaki, hogy hol kell bemenni és hol kellene parkolni (szín vagy betű vagy nem tudom mi van ott) ha a 4 mozgólépcső közül a jobb oldali másodikhoz legközelebb akarunk megállni? (elég nehézkesen járok és holnap az Árkádban lévő Egészségközpontban van időpontfoglalásom)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#116290) -NoVa- válasza Sipi- (#116289) üzenetére


-NoVa-
őstag

Egyszer voltam ott autóval, de az erre pont hatékony mennyiség, mert nemrég, és véletlenül pont jó helyen.

A Fehér útról lehet bekanyarodni a garázsbejárathoz, ott bent rögtön felmegy egy emelkedő a felső szintre, sorompó, és ahogy bementél a sorompón, balra fordulva 2x90 fokot nagyjából ott is lesz a jobb oldalon a megfelelő mozgójárda/lift bejárata.

Professzionális illusztráció:

(#116291) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Megnéztük a Mavericket. Mikor kijöttünk, mondtam a családnak, hogy lehetőleg ne kérdezzék meg milyen volt, mert vállalhatatlan érzelmi ujjongással fogok áradozni a filmről. Annak, aki az eredeti Top Gun miatt akart amcsi állampolgárságot, hogy beállhasson a flottához F-14-et vezetni, annak egy 2 órás léleksimogatás, akcióorgia, hajtóműsüvítés, áááá. Már a főcím megalapozta a hangulatom, libabőrös voltam, mint az állat.

Vasárnap Sonnetherme. Hát, a hírek, meg a marketing alapján többet vártam. Összességében azt mondom, hogy 10 éves korig király lehet, afelett már véleményes. A VR csúszda érdekes élmény, azt mondjuk érdemes kipróbálni.

(#116292) Sipi- válasza -NoVa- (#116290) üzenetére


Sipi-
tag

Köszönöm!

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#116293) Jahno válasza A. Crowley (#116291) üzenetére


Jahno
őstag

Na, igaz sokára lesz belőle bármi, de ennek kapcsán készül Quixotic új klippje/filmje (csak még szerintem Ő sem tudja a hosszát, pláne nem a költségvetését és lehetőségeket) aminek Top Gunhoz igen közel témája is lesz jópár jelenettel (:-

Ember meg elég magasra bírja tenni a lécet, nyáron majd lesz konspirációs szombat, mikor valami helyen tán összeülünk és megbeszéljük a producerkedős/filmezős részleteket is és akkor beszivárgok néhány jelenetbe. Mert csak sodródunk a péntekiszombati meg egyéb hülye DJ-s fellépésekkel és az hosszabb távon ugyan pénzt csinál, de semmi extra nincs benne, sem klipp, sem új lemez, sem új számok...

Lesz léggitár és napfelkelte/lemente:

(#116294) eattila válasza Jahno (#116293) üzenetére


eattila
csendes tag

Várom!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#116295) npera


npera
újonc

Nova, good news!

Megjött a Funnystar, lemértem. Azt hittem legalább 120 gramm lesz, de a gép elektronika nélkül csak 96 gramm. Oké, a ragasztóval majd 100 fölé megy, talán 110 gramm, ha nagyon bőven adagolom a ragacsot....

Ebből elvileg lehet akkor 250 gramm alatt iNav FPV cucc. Még dolgoznom kell az Excel listán sokat.... :C

(#116296) sutszi válasza Jahno (#116286) üzenetére


sutszi
veterán

13. kerületben pár éve megcsinálták a Margit híd - Árpád híd közötti szakaszt. Előtte is jártunk arra, csak akkor még kicsit zord volt. Bár nekünk tetszett. Most, hogy sétány lett, már kinéz valahogy...meg lett bicikli út. Igaz, hogy többen használják mindenféle eszközökkel. Itt nem volt út nem volt mit elvenni... De szerintem jó példa, hogy mi lett az eredmény.

Környezet: Mivel É - D irányú folyóról beszélünk, ezért kb 11.30 tól egész estig full telibe veri a nap... árnyék nincs. Fákat nem igazán tettek le... A Dráva utcától lefelé kipakoltak ilyen ládás fákat. De azt is panaszkodás után. Ja és továbbra is 0 árnyék.
De legalább van vagy 6 darab fa napozó szék...mint kültéri elem... amit egyébként soha senki nem mosott még le az esőn kívül. Mindenkinek váljék egészségére.
Nyáron 10-15 perc séta a napon, és bármelyik afrikai törzs befogad... itt kb 35 perc a táv...ha valaki megy. De ha csak úgy andalgósan leülősen használják mint ahogy itt vizionálják sokan, akkor simán szenesre lehetne égni. De nem csak nyár van.
Ha éppen nem tikkasztó nyár van akkor szél... ősszel, télen hideg... tavasz talán még tűrhető.

Emberek: Nem olyanok a körülmények ami csábítja az amúgy is lusta többségű embert. De el kell ismerni, hogy a korábbihoz képest többen lettek. De minden csoda 3 napig tart. Szerintem ebben rejlik a fő megtévesztés, mert mindenki százakat lát sétálni a parton. Aztán a lett 30 helyett 70 ember...per nap. Meg is lett az eredménye. Retek, szemét...
Ja, meg kimennek napozni a bálnák. Blöe. Feküdjön utána oda akinek 2 anyja van.
Persze le lehet menni és lehet látni a "sok" embert...de ez még mindig lepkefing ahhoz képest amivel igazolni próbálják ezeket a változtatásokat.

A Dráva utcától lefelé 1 szinttel fentebb van bicikli út , séta út, fák...árnyék...és magasabbról jobb a kilátás a Dunára és a Margitszigetre is. Mi többnyire ezt választjuk. Ezen sétálva a Margit hídig, sokkal komfortosabb mint lent. Persze a lenti szakaszt a külföldi turista hajók és buszok miatt 2x2 ről 2x1-re szűkítették, és a széleit szélesítették... Ezzel elérték, hogy egy fakezű parkoló is megállítja a teljes dimenziót. A lenti rész simán maradhatott volna autós központú...ha már a felső rakpart amúgy is a "városé"

Akkor most gondoljuk végig a tervezett szakaszt... Ennek úgy lenne értelme, ha az a rész rendesen füvesítve fásítva lenne...lankás sétáló és bicikli szakasszal... A büdös életbe nem fogják azt ott átadni a "városnak"... Oda jön ki a parlamenti mélygarázs... Van még kérdés miért is marad ott majd aszfalt? Ha meg is teszik, akkor max odahánynak néhány elszáradó rövid életű ládás fát...aztán nesze városi...sétálj a Duna parton 45 fokba...

Most lett nemrég széttúrva és lezárva az a szakasz... Ha már így volt...nem tudtak kicsit előrébb gondolkodni aztán bevinni a föld alá, fent meg mehet karnevál?

Én azt hiányolom a nagy érvelésekből, hogy sokan ki sem mennek arra a nyamvadt területre, hogy megnézzék miről van szó. Csak megy a zöld mantra...meg a sok sületlenség. Aztán nyomorítjuk egymás életét azzal, hogy megmondjuk mi a jó.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#116297) Jahno válasza Samott (#116274) üzenetére


Jahno
őstag

Még gondolkozom, hogy mivel járnak jól, de elég nehezen sikerült indokolni. Eddig ugye vendéglátóegység volt a Boráros felé, híd egyik oldalán. Lehetne a másik oldala felé megcsinálni a csillezős helyeket, ott néha akadt állóhajó és Kálvinon ugye a fura világítás hely, az gondolom meg van fejben, szerintem még nem annyira külváros. Bálnáról meg lehet lesni a napelementét még akkor is ha nekem az sem tetszetős a zzivajjal és szar söreivel.

Gyalogok így sincsenek nagy tömegben a rakpart azon részén, amire persze lehet mondeni, hogy azért nem, mert nincs rá lehetőség. Cipők után ki kell baszni egy platnit, sok babzsákot, sörös pultot, aztán meg kell nézni mennyire működőképes vagy lehúzós.

Lehetne mondjuk nem az autók sávjai felé terjeszkedni, hanem Duna felé. Szélső sáv mellett lehet gyalogolni, ha nagyon csill és zöld kell akkor a lépcsős/köves rész fölé akármit be lehetne nyújtani, mint pld. Amsterdamban. Árvízveszély lesz, az olyan, azzal az út síkjában sem lehet mit csinálni.

A "néhány" még továbbra sem konkrét, míg az autósok alig férnek el és sűrűbben vannak, turisták meg bőven el vannak. Meg kell nézni ki mennyit, mikor járt arra és mit látott. Enperával gyűltünk ott nem kétszer, az jó volt :C

(#116298) Jahno válasza sutszi (#116296) üzenetére


Jahno
őstag

"Én azt hiányolom a nagy érvelésekből, hogy sokan ki sem mennek arra a nyamvadt területre,"

Fentiekkel egy csomó mindenben egyet is értek. Ez, hogy észak felé próbálkoztak valamit, az jó. Keci sokba került, de elbaszták a betonnal. Végigmentem párszor. Gyalog. És bicajjal is, mert ugye onnan riportoltam, hogy mekkora szopolás és pénz volt a Bubi Ferenciek tere környékére de nem fotelből pofáztam, lenyomtam percre kilométerre :-D Volt nap, amikor kétszer is körbegyalogoltam vagy szigeten át kerülve aztán akkor most jöhetnek a többiek. De legalább van közben ivókút balra a parkban, ha már kocsma nincs. Marad Dagály kijáratánál a benyakút, nem túl akciós sörrel. Ide mégis mi a fenét szerettek volna turista forgalmat?

Ma is BKVztam, H7, 4es6os, 17es villamos kétszer, 4es6os, H7. És gyalogoltam is, 8 kerben lomizás van, ott igaz alig 2 kilométert kerültem de az már hardkór bír lenni :-D Terveztem mára autózást is, de így maradtam, ittam 2 bort, meg pinyóban kellene pakolódni.

Az új építésű rakpart résznél néztem a fákat, annak a föld alatti része valami okos módszertannal van megoldva, nem tudom figyelted-e. Túrtam róla EUs katalógust, vízgyűjtős, adagolós, tisztítós föld alatti mindenféle, gyökérvédelemmel, szopiknyalik. Csak, hogy tudjuk hol a helyünk :-D Azt nem tudom mennyire bírja az autók által termelt olajkoszmocskot, de bízzunk a legjobbakban, hogy az evolúció lassan azt is megoldja.

Érvelések meg vidékről és mindenhonnan is vannak, jön a bicajos erőből köpködni és nem az a lényeg, hogy valami megoldás legyen, hanem a Samott-féle nyál, aki már majdnem kétszer járt a rakparton és tökre nem érdekli az egész (én ebben a hónapban lehet megpróbálom megszámolni mennyit jártam arrafelé), ki tudja mennyi sört ivott a helyi egységben és mit tud vagy mit6 nem, de csakazértis úgy áll hozzá, hogy fejben bolondos és tiltsuk ki az autókat, mert mert csak és legye ez meg az meg amaz és korlátozás mert mert. Többi meg le van szarva, oldja meg.

Mellékesen meg nem is tudom van-e terv arra, hogy a Duna felé benyúljon pár métert minden és probléma megoldva, lehet ülni csillezni meg láblógatni.

(#116299) sutszi válasza Jahno (#116298) üzenetére


sutszi
veterán

Valamikor próbálkoztak ilyen stéggel...meg mesterséges parttal a Dunára... Találd ki mennyire volt sikeres... :DDD Nyomtak rá egy vastag marketinget aztán max ilyen celeb vonalon érdekelte a népeket. Mást nem.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#116300) Jahno válasza sutszi (#116299) üzenetére


Jahno
őstag

Én még a plázsra emlékszem, másra nem annyira. És fentebb direkt írtam a franciákat, mert van összehasonlítási alap, ott akkor még ennyire sem használtak ki semmit :-P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.