Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#116501) Sipi-


Sipi-
tag

Használ valaki házi patronos szódagépet?
Hétvégén próbáltuk szüleim Sodastream (Aldi) gépét. Frissen jó volt, de lehűtve, másnap már gyengécske volt a szóda. Van olyan amelyik tovább megtartja a szénsavat? Vagy lehet vele fél üveg szénsavas vizet készíteni?

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#116502) qnadam válasza Sipi- (#116501) üzenetére


qnadam
veterán

nekem nincs bajom a sodastreammel. viszont ha jól emlékszem, jobban szénsavas tud lenni, ha eleve hideg vízbe tolod a bubit

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#116503) Samott válasza Sipi- (#116501) üzenetére


Samott
addikt

Az aldis szerintem SodaStra vagy milyen markaju. Bar ezek elegge hasonlitanak egymasra. En hideg vizet szoktam karbonizalni, ugy a fel uvegnyi is megfelelo marad. Ha erosebb kell mindig toltsd tele friss vizzel a palackot, meg akkor is ha csak egy fel poharnyit hasznaltal. Es tolts ra gazt mielott kitoltod.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#116504) qnadam válasza Samott (#116503) üzenetére


qnadam
veterán

az aldi és a sodastream teljesen kompatibilis.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#116505) hokuszpk válasza NauTiLUS_HUN (#116404) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

Rackevei heven Vagohidnal belso oldalra ul, aztan Harasztiig kiizadok mindent is ; utana mikor atmegy a szigetre, jól felgyorsit naakkor ablakon kihajol kellemes 5-6 perc Miklosig. Azert kell a "belso" oldal, mert azon a szakaszon kivul vannak a tartooszlopok, meg ugye ott rengeteg a novenyzet akadalyozza az ejtozest.
Csepeli heven is megoldhato, ha kevesen vannak ; a Nemzetitol Csepelig havaii, csak a szembejovo szerelvenyre kell figyelni. Utobbi a Rackevein elenyeszo, es a szervezettsege is olyan, hogy a hidon csak 1 vagany van, tehat Harasztin be kell varja a szembejovot ha meg nem ment el.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#116506) hokuszpk válasza Sipi- (#116488) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

sok koszonet nemleszbenne, jovoheten fogok egy hasonlot selejtezni, mert már a lelassult nyugdijas bedolgozo konyveloneni is aszonta, hogy neki ugyan sok turelme meg ideje van, de ettol még az ugyfelkapura is teljesen hasznalhatatlan.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#116507) JonesC válasza Sipi- (#116501) üzenetére


JonesC
csendes tag

Bármikor fújhatsz még rá :)

(#116508) zetor2000 válasza Sipi- (#116488) üzenetére


zetor2000
senior tag

Memóriát (DDR2 800MHz-st) tudok adni 2GB modulokban. Ha a lap támogat 8GB-t, akkor használható is lehet, akár. De random számtek boltban kábé adnak monitor mellé gépet, ami jobb, mint a tied.

Win10 menni fog, de siralmasan. Isminek van hasonló pusztulata, most kéne rendbetennem, de nincs sok kedv hozzá.

De megtúrom a pincèt, hátha van valami félkonfig odalenn.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#116509) npera


npera
újonc

Hétvégi bringamosás letudva...

A kazettát még lehetne pucolni.... :B

Powerlinkes SRAM van rajta...

(#116510) Phülöp válasza npera (#116509) üzenetére


Phülöp
addikt

Még mindig szép ez a vas.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#116511) npera válasza Phülöp (#116510) üzenetére


npera
újonc

Elképesztően kényelmes gép, ha felül fogom a kormányt, akkor simán lehet vele csak tekerni bele a végtelenbe.

A 3 küllő, szünet, 3 küllő, szünet kerék pedig a kedvencem.... :B

(#116512) npera


npera
újonc

(#116513) eattila válasza npera (#116509) üzenetére


eattila
csendes tag

Hasonlo kullozesu olasz valamit (boxter volt rairva) vettunk ma havernak nyiregyen. Szep gep. Apro szepseghibakkal. Ajandek volt ennyiert. Irigy is vagyok.

A tied is szep!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#116514) Sipi- válasza Samott (#116503) üzenetére


Sipi-
tag

Köszi. És így másnaposan is szénsavas marad?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#116515) Sipi- válasza zetor2000 (#116508) üzenetére


Sipi-
tag

A fentebbi vélemények miatt akkor inkább majd veszek egyet. Ezt vettem 25ezerért 2014-ben, ahogy nézem ugyanennyiért most is lehet venni i5 procis valamit. SSD-t átrakom bele, esetleg még memóriát bővítek rajta
3 fontos szempont van csak:
- elférjen
- szép állapotú ház legyen
- hangtalan legyen terhelés nélkül

De abszolult nem sürgős, most még jó ez is.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#116516) Phülöp válasza Sipi- (#116514) üzenetére


Phülöp
addikt

Sodastream van nálunk. Ránéztem most: csapvíz hűtés nélkül kapta a bugyborékot szombat délután. Azóta bontatlanul ült a literes palack a hűtőben. Rápróbáltam, pont jó.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#116517) hobizoli válasza Sipi- (#116515) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a Core2Duo-val a atlag weboldal az mostanaban nem lesz az, mert a regi CPU-t sokkal jobban fingatjak ezek

hangtalan az vmi relativ modernebb cucc lesz, ahol a CPU terheles kicsi tud lenni
a intel i7-khez valo gyari rezmagos kuler sem hangos, annak magasabb a bordazata is, mint egy i3-é, ami "csak" full alu alul

en a 4gen-nel regebbi i3 ala nem szivesen mennek mar, mert az annal regebbi cucc sem olcsobb semmivel... es igazabol az is mar 8 eves

6gen i3-6100 nem igazan van 10-12k alatt itt a HA-n, a 4gen i3-4130 meg 3k-ert is megveheto
de a deszka meg a RAM kb egy arban megy ezekhez

vagy a 7gen Pentium G4560/G4600... ezek eleg jol elsedernek manapsag is, es egy HD/4K videonal sem esik ketsegbe az IGP-juk
neha ki lehet fogni ezeket az anyulappal egyutt 20-22k korul, de nezni kell a hirdeteseket gyakran, mert annyiert eleg gyorsan el is viszik
na meg ezeken mar szokott lenni USB3.0 is nativ... pl egy olcsobbabb 2.-3.gen technikanal ez nem ennyire egyertelmu
egy kulso HDD-t vagy pendrive-t radugsz, azert nem mind1 menyi ido alatt masolodik le tobb GB adat rola vagy ra

2x4GB RAM alatt meg manapsag "nincs gep", az alatt nem is erdemes nekiallni

több drón kell ;P

(#116518) Sipi- válasza Phülöp (#116516) üzenetére


Sipi-
tag

Köszi.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#116519) Sipi- válasza hobizoli (#116517) üzenetére


Sipi-
tag

Komplett, használt brand gépet veszek (ha veszek), nem játszok szerelgetéssel már. Usb3 cseppet sem izgat, egy nyomtató lesz rádigva, meg egér és billentyűzet. Külső hdd vagy pendrive soha. Netet is kábelen kap. Nincs a weboldalakkal baj a mostanin sem, csak mégis win7, 2022-ben...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#116520) zetor2000 válasza Sipi- (#116515) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az újabb gépbe is van memória (Kingston DDR3/4GB), csak az még ér némi pénzt, és nem áraztam még be. De ha kéne, van bele valami ócsáré dVGA karesz is, új, alacsony profilos hátlappal is, ~mindenféle kimenettel (DSub, HDMI, DP van, DVI nincs) MiSI / nVidia GeF 720.

A fentiekből szerintem lesz nálam jódarabig, mert nem keresettek, asszem. Bár a ramokat asszem "jóárasítva" elviszik hamar.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#116521) Samott válasza Sipi- (#116514) üzenetére


Samott
addikt

Igen, ha hideg vizet karbonizalok akkor a maradek is eleg bubis masnap. Altalaban ket nap alatt fogy el egy uveg nalam. De ha mindig eros kell akkor ratoltesz es legkozelebb is megfujod egyszer.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#116522) Sipi- válasza Sipi- (#116440) üzenetére


Sipi-
tag

Ma reggel válaszolt az ügyfélszolgálat, hogy a win7 már megszűnt, de írjam meg a számlaszámom és visszafizetik az árát. Megírtam, 2 percen belül visszakaptam a pénzt, sztornó számlával együtt. :Y :R

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#116523) ezittketto válasza Samott (#116433) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Jelentem én voltam..
De bármennyire is baszó a cucc, sajnos ez sem az én árkategóriám.. :(

(#116524) Samott válasza Sipi- (#116522) üzenetére


Samott
addikt

Es ezt igy hogy? Ugy ertem hogy szunik meg egy megvasarolt licensz? Ahhoz onnet mar semmi kozuk, maximum a Microsoft kavarhatna, de ugy tudom a Win7-es rendszerek meg mukodnek. Tamogatas mar nincs ra, de az egy masik kerdes.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#116525) Sipi- válasza Samott (#116524) üzenetére


Sipi-
tag

Az eladott licenszt az MS blokkolta valamiért. A bolt meg visszafizette az árát. Hétvégén itt a PH-n vettem másik licenszt, azt működött (bár az sem egyből, hanem csináltam egy frissítést iso-ból, majd slmgr tool-al kiütöttem a kulcsot belőle és amikor kérte újból, akkor már tudta aktiválni).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#116526) Jahno válasza Sipi- (#116525) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk mikor anno Nova is emlegette, hogy ezek 1-2 éven belül lejárnak ahogy illik, akkor szerintem kérdeztem, hogy lessük meg milyen licensz is pontosan, aztán elsikkadt. Most meg már mindegy, pedig Win10hez is jó lett volna :-)

Slmgr is attól függ, éppen elég sajátgép alatt grafikusan, ha úgy nem működik akkor lehet gyanakodni.

(#116527) Sipi- válasza Sipi- (#116525) üzenetére


Sipi-
tag

szerk: használt licensz volt, azzal az ígérettel, hogy örökké működni fog.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#116528) Samott válasza Sipi- (#116525) üzenetére


Samott
addikt

Csak azert mert en is vettem mar hasznalt win7-es licenszt, de az matricastol mindenestul kerult hozzam. Azzal onnet az eladonak mar semmi dolga nem lehetett. A mai napig mukodik, de nyilvan Win10-re upgradelve.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#116529) -NoVa- válasza Samott (#116524) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ezt úgy, hogy általában VisualStudio Online előfizetéshez járó volume licenszeket értékesítenek tovább, aztán ha lejár az előfizetés (pl a licensztulaj nem a webshop üzemeltető, hanem a multi, ahol amúgy dolgozik, és fizetéskiegészítésnek továbbadta a kulcsát, khmm), mindenki szív. Nincs olcsó tiszta egyenes hátterű windows kulcs, csak akkor, ha van iskolás gyereked, vagy tanár rokonod, ez ilyen.

(#116530) ezittketto válasza npera (#116493) üzenetére


ezittketto
csendes tag

:Y
Apám! Emlékszem még a régi feltöltött kis videóidra és nem semmi, hogy mekkorát fejlődtél azóta. Az irányítás is, de technológiailag is.
A hangfelvétel is brutál jó lett.
Elképesztő! :R :R :C

Szerk.: Mennyi lehet a cucc végsebessége kb?

[ Szerkesztve ]

(#116531) Samott válasza -NoVa- (#116529) üzenetére


Samott
addikt

Itt van a kezemben a matrica amit a geprol vakartak le. A microsoft nem orul neki de az EU szerint ez egy tiszta kulcs. Lehet hogy valahol a leltarbol hianyzik egy peldany, de a ceg aki arulta szamlat adott rola.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#116532) Sipi- válasza Samott (#116531) üzenetére


Sipi-
tag

Az más. Nálam csak elektronikus licensz volt, nem volt fizikai matrica.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#116533) Samott


Samott
addikt


Egy rovid ideig nagyon gyorsan tud menni. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#116534) qnadam


qnadam
veterán

lejárt a bash.hu domainje, szóval ha valakinek esetleg kellene emlékbe. index.html az eleje (meglepő módon)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#116535) Jahno válasza qnadam (#116534) üzenetére


Jahno
őstag

Csak észbekap valaki és hosszítja.

(#116536) Phülöp válasza qnadam (#116534) üzenetére


Phülöp
addikt

:R

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#116537) npera válasza ezittketto (#116530) üzenetére


npera
újonc

Köszönöm :)

Ez repüléstechnikailag nem volt nehéz, de jó móka. A technológia fejlődött sokat, kamerából "belőttem" magam kábé a csúcsra analóg technikából. Ezen túl jön a HDZero, meg a DJI, amit nem erőltetek. Ez az analóg képminőség egyben nosztalgia is, nagyon bejön.

A hangfelvétel egy Zoom H2N hangfelvevővel készült, 5 mikrofonból varázsol 2 db sztereó hangsávot, amit szinkronizálok a képpel és úgy keverem le. 24-bit és 48 kHz a nyersanyag, elég érzékeny kis műszer.

Sebességet nem tudom, de megpróbálok majd egy egyenes vonalú haladást lestopperolni, aztán térképen lemérve a távot átlagsebességet számolni. Ha merek egy komplett akksit totál kinyúvasztani egy próbálkozásból, akkor alighanem tudok egy sebeset futni.

Ha az öntözőcsatorna vonalától mérem az erdősávig, akkor az 360 méter kábé. Időt stopperelve lesz valami átlagsebesség. Ha legközelebb nem ömlik az eső (most éppen azt csinálja), akkor lemérem.

A trükk az, hogy mennyi gázt merek húzni, hogy ne essen túl mélyre a cellafeszültség. Teljes gázon gyakorlatilag bezuhan a feszültség, olyan sok áramot kérnek a motorok.

Lehet összekötök 2 db nagyobb 3-cellás pakkot egy 6-cellásba, aztán akkor 88 A-t tud tolni "folyamatosan".... (40C 2,2 Ah pakk)

(#116538) eattila


eattila
csendes tag

Láttam Grippent! Most jöttünk Kecsóról, és elkezdett mennydörögni veszettül. Aztán láttam, hogy valami kis szürke izé igen repeszt fent. És felénk fordult vissza, nem túl magasan igencsak szedte a lábát. Nagyon szépen látszott, kár, hogy vezettem. Amint a segge felénk fordult, megint mennydörögni kezdett :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#116539) Jahno válasza eattila (#116538) üzenetére


Jahno
őstag

És akkor a többinek milyen a hangja. Ott az a múltkori kövület SU, vagy az újabb 34es. Bejelentik egy repnapra, hogy jön és már csak a neve behúz jó párezer látogatót.

(#116540) eattila válasza Jahno (#116539) üzenetére


eattila
csendes tag

Ilyen kozelrol meg nem lattam vadaszgepet. Pedig mikor gyerek voltam, Madarason meg volt legi bazis. Szerintem ott meg mig 21-esek voltak.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#116541) Phülöp válasza eattila (#116538) üzenetére


Phülöp
addikt

Én nem szívesen mennék közel hozzá, vagy állnék alatta, ahogy elhúz. Gyártottam hozzá jó néhány alkatrészt, nem vagyok meggyőződve az üzembiztonságról. :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#116542) eattila válasza Phülöp (#116541) üzenetére


eattila
csendes tag

Annyira nem volt közel. Csak hogy vezetés közben autóból jól kivehető volt a 2 kis szárnyacska is. Mert épp fordult. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#116543) Grillo válasza eattila (#116540) üzenetére


Grillo
senior tag

Gyerekkoromban nagyanyámnál mindig a sármellékröl felszálló, aztán útközben ledobált ejtőernyős bakákat néztük, azért ott, ha rosszfele lendített a szél, ment a mocsárba a deszantos.

(#116544) eattila válasza Grillo (#116543) üzenetére


eattila
csendes tag

Sajnos ilyet nem lattam…

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#116545) eattila


eattila
csendes tag

Jano, nem ment ma a PM oldala, asszony nem kapott bizonyítványt. Te voltál? :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#116546) Jahno válasza eattila (#116545) üzenetére


Jahno
őstag

Semmi közöm semmihez. Fizut szerencsére még kaptunk, de hírekben is olvashatod, hogy mennyire zűrös a kormányváltás.

(#116547) Jahno válasza Grillo (#116543) üzenetére


Jahno
őstag

Még Kecskeméten is voltunk osztálykirándulni.

(#116548) Grillo válasza Jahno (#116547) üzenetére


Grillo
senior tag

Mi Esztergályhorvátiban nem, de a.szolnoki reptárat ideje.lenne.megnézni

(#116549) hobizoli válasza Samott (#116533) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mondjuk nem vagom ezt miert igy kendacsoltak ossze, amikor ennek a PRV V6-s motornak gyarilag is van Biturbo valtozata a Renault Safrane-ban...

több drón kell ;P

(#116550) eattila válasza Jahno (#116546) üzenetére


eattila
csendes tag

Viccőtem. Amúgy meg nem olvasok ilyen híreket. Meg kb semmilyet. Elengedtem a gyeplőt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.