Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77416) ignisz


ignisz
senior tag

Szép napot. Szintén dvd gondom van, Nem játssza le automatikusan a dvd filmeket. Az intézőben látni, hogy mi van a lemezen. Próbáltam az eszköz eltávolítás- gép újra indítást, de semmi. Nemrég vásárolt LG dvd íróról van szó.

(#77417) Cs1csó válasza ignisz (#77416) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem teljesen értem, a fájlkezelőben látható a DVD tartalma? VLC media player-rel nem próbáltad?

(#77418) King Unique válasza ignisz (#77416) üzenetére


King Unique
titán

Az automatikus lejátszás be van kapcsolva, megfelelően van beállítva?

Egyébként meg a gyári, műsoros DVD-ket, illetve a .VOB kiterjesztésű fájlokat a Windows 10 beépített lejátszója nem (feltétlen) támogatja. Az MKV-t igen, de az előbbi lejátszásához rendszerint külső program kell.

[ Szerkesztve ]

(#77419) ignisz válasza Cs1csó (#77417) üzenetére


ignisz
senior tag

Igen, látom az audio és video mappát. Vlc-nem próbáltam, megpróbálom. Köszönöm.

(#77420) ignisz válasza King Unique (#77418) üzenetére


ignisz
senior tag

Be van kapcsolva. Próbáltam a WindowsMédiaPlayerrel, a MPC-HCx64-gyel. Nem indulnak.

(#77421) K53TA


K53TA
tag

Köszönöm a válaszokat. Igen AMD.
A driver booster nem látja, valamint kipróbáltam, hogy mi van ha felrakok egy win-7est, az alatt tökéletesen látja, úgy hogy biztos valami illesztő, vagy driver hiba.

(#77422) Doky586 válasza ignisz (#77419) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ja hogy te nem DVD-t hanem DVD Videót akarsz..!
Ha csak DVD-t akarsz MP3, AVI, MKV és hasonlót eszerint simán tudsz használni..

A DVD Video egész más téma. A win10 visszaváltott az XPsp0 időkre amikor még nem volt benne a titkosítást dekódoló algoritmus. Win7-8 ban eleve benne volt, de most újra nincs, telepíteni kell azon fizetős progik demó verzióját amihez mellékelik mint XP idején és utána már bármelyik progi tudni fogja..

(#77423) ignisz válasza Doky586 (#77422) üzenetére


ignisz
senior tag

Köszönöm

(#77424) Cs1csó válasza ignisz (#77419) üzenetére


Cs1csó
félisten

A lényeg hogy magával a hardverrel - dvd olvasó/író-val nincs gond. Ez szoftveres lejátszási probléma.

(#77425) King Unique válasza ignisz (#77420) üzenetére


King Unique
titán

Az, hogy be van kapcsolva, az egy dolog. De nem hiába volt linkelve az a leírás, mert ilyenkor be kellene állítani a gépházban / vezérlőpultban, hogy milyen programmal történjen az automatikus lejátszás. Illetve, ha kell, akkor az adott formátumom lejátszásához alapértelmezetté tenni a kívánt programot. Az pedig nem meglepő az előző válasz alapján, ha a WMP nem játssza le a VIDEO_TS mappa tartalmát. De az MPC-HC/BE, VLC, PotPlayer stb. programokkal már működnie kellene. Ja, és nem kell hozzá fizetős program demója, mert nálam érdekes módon működik Windows 10 alatt az előbbi ingyenes programokkal is... Sőt, ha beállítom, akkor elindul automatikusan a lejátszás.

[ Szerkesztve ]

(#77426) ignisz válasza King Unique (#77425) üzenetére


ignisz
senior tag

Alapértelmezett videólejátszó a winmédiaplayer. Ez van megadva az automatikus lejátszás beállításánál, ahogy a link is mutatta.

(#77427) King Unique válasza ignisz (#77426) üzenetére


King Unique
titán

Jó, de attól még simán be lehet állítani másik programot pl. a gépházban. Valamint a fájlon jobblikk és társítás, illetve másik alkalmazás választása módszer megvan? Ha nem jelenik meg az automatikus lejátszásnál választható opcióként a külső program, akkor be kell állítani alapértelmezettként. Majd utána az automatikus lejátszásnál azt, hogy azzal történjen a DVD-film lejátszása.

[ Szerkesztve ]

(#77428) ignisz válasza King Unique (#77427) üzenetére


ignisz
senior tag

Felraktam a VLC-t. Mindent újra beállítottam. Most működik. Köszönöm a segítséget.

(#77429) Doky586 válasza King Unique (#77427) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Jó hogy mondod. Akkor a VLC-be is berakták a DVD CSS-t.. [link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.