Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81751) Lalikiraly válasza Cs1csó (#81741) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Na ezt is megtettem, de mégsem aktiválja. Hát mindenféle hibát kiír. Töröltem a régi gépeket a fiókból, de semmi. Ráadásnak kettő telepítőnk is van. Majd szerintem felhívom az MSt hogy ilyenkor mit lehet tenni.

Igaz csak win 8 as telepítők de két hete a lenovoval ment, most meg nem megy.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#81752) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Srácok, srácok! Még vasárnap rádugtam a nyomtatót a gépre, majd kikapcsoltam, lehúztam. Azóta azzal kúrrogat, hogy NINCS MEGFELELŐEN CSATLAKOZTATVA AZ ESZKÖZ, persze, hogy nincs mivel nincs is csatlakoztatva, omg! Már vissza hoztam, újra rádugtam, kihúztam, már a nyomtatók közül is eltávolítottam. Miért bánt engem ez a windows? :'(

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#81753) Lalikiraly válasza CptAdamica (#81752) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Lehet a gyári driver vagy valaminsoftja beragadt. Nem biztos , hogy a windows bánt :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#81754) CptAdamica válasza Lalikiraly (#81753) üzenetére


CptAdamica
veterán

és hogyan tudom megmondani neki, hogy fejezze nagyon gyorsan abba? :D

Megyen!

(#81755) Lalikiraly válasza atyca (#81747) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Ez is megtörtént, de semmi... Mindenre hibat ír ki. Sokszor a servert sem éri el.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#81756) Lalikiraly válasza CptAdamica (#81754) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Az induló progik között valami hozzá köthető esetleg? Még egy ccleaneres takarítas isnbeeshet, hátha a regbe van a katyvasz.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#81757) CptAdamica válasza Lalikiraly (#81756) üzenetére


CptAdamica
veterán

Indításnál nem látom nyomát, megpróbálom a ccleaner-t, köszi. :)

Megyen!

(#81758) Sub-ZeRo válasza TRob1 (#81749) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az lehet hogy a nyelv miatt van elcsúszás.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#81759) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni fiók jogosultság beállításában. Csináltam a gyerkőcnek egy fiókot és annak a fióknak szeretném minimalizálni a jogosultságait (ne tudjon törölni, módosítani stb). Ezt hogy tudom a legegyszerűbben megtenni?

(#81760) jasonka válasza Geth (#81745) üzenetére


jasonka
aktív tag

Ez a középső egérgombos megoldás tökéletes ! Köszönöm ! :C

Hja kérem ! A Belváros !...

(#81761) Geth válasza Sub-ZeRo (#81748) üzenetére


Geth
addikt

Képkivágás gyári megoldás: Snipping Tool

(#81762) Sub-ZeRo válasza Geth (#81761) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Köszi tudom hogy van olyan. Csak mikor arra nyomnál az ablak eltűnik így az nem játszik. :P

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#81763) Cs1csó válasza Sub-ZeRo (#81748) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ahogy TRob1 is írta, valószínűleg a magyar nyelv a ludas. De pont ez a lényeg ha én vagyok a fordító miután megcsinálom átnézem és ha látom a hibát módosítom és kész. Továbbra is azt mondom, ha egy ilyen aprósággal aminél lehet is tudni mi a hiba forrása - a több karakter miatt hosszabb szöveg - és mégis benne marad elbizonytalanít az egész fejlesztő csapattal kapcsolatban.

(#81764) Zoz válasza Cs1csó (#81763) üzenetére


Zoz
őstag

A fordító csak megkapja a szövegeket azt se tudja, hol jelenik meg. Lásd pl. a hangerő leválasztása című fordítási bugot...

(#81765) Syl válasza Cs1csó (#81763) üzenetére


Syl
nagyúr

>ha én vagyok a fordító miután megcsinálom átnézem és ha látom a hibát módosítom és kész

Csak azt felejted el, hogy a fordítók nem a grafikus felületen dolgoznak. Kapnak egy táblázatot, bal oldalon az angol szöveggel, jobbra meg beírja a fordítást. Hogy ezek hol, hogyan, mikor stb. jelennek meg a felületen, arról általában fingjuk sincs.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#81766) Cs1csó válasza Syl (#81765) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt értem, de akkor sincs valaki aki letesztelje egyáltalán akkor megint ott vagyunk hogy kvázi félkész terméket adnak ki amit korábban még soha senki nem ellenőrzött.

(#81767) Syl válasza Cs1csó (#81766) üzenetére


Syl
nagyúr

Volt itthon egy csapat, 20-25 önkéntessel, akik a honosítást tesztelték. Ám az ilyen tesztelő rendszert Ballmer a win7 kiadását követően megszüntette.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#81768) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Adott egy laptop Home preinstallal, Pro-ra akarom cserélni, itt a kód. Hogyan tudom elérni, hogy ne húzza be automatikusan a Home kódot install közben?

(#81769) Cs1csó válasza Syl (#81767) üzenetére


Cs1csó
félisten

Köszi az infót, kár, biztos gigantikus nagy költség volt.

diegho

Volt már itt erről szó korábban a telepítőt kell megbuherálni ei cfg-ben kell valalmit mókolni kivenni a többi lehtőséget és csak a pro-t hagyni és akkor azzal fog települni. Itt írnak róla: [link]

Nekem is automatikusan aktiválódik Home-nak - én ezt is akartam - de a telpítésnél felajánlja a lehetőséget a választásra home-tól egészen education-ig bezárólag ezt én úgy értem el hogy :
- MCT-vel az MS oldaláról szedtem le az ISO-t (hun x64)
- RUFUS-szal tettem rá egy 8GB-os USB3-as pendrive-ra
- Majd ezt egy előlapi USB3a-s aljaztba dugva erről boototam ennyi. és felajánlja nem tudom neked honnan van a lemezkép amivel telepíted de akár ez is megoldhatja, vagy a fentebb linkelt leírás.

(#81770) diegho válasza Cs1csó (#81769) üzenetére


diegho
nagyúr

MS oldalról csináltam a saját készítőjével.

(#81771) Cs1csó válasza diegho (#81770) üzenetére


Cs1csó
félisten

NA ezt nem kellett volna, simán válasz az ISO fájl létrehozását, ha jó neted van 10-20 perc alatt lent van.

(#81772) kali válasza diegho (#81770) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Amikor a Pro verziót elkezded (külső adathordozóról, legyen az penderive, DVD lemez...stb.) telepíteni, próbáltad úgy, hogy itt megadod (az eltérőség okán) a Pro kulcsot: Link?
Elvileg a Windowson belül is van lehetőség sima váltásra, de az nem tiszta telepítés, ezért több a hibalehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#81773) King Unique válasza diegho (#81768) üzenetére


King Unique
titán

Ehhez nem muszáj újratelepíteni, elég a gépházban másik termékkulcsot megadni, úgy is lehet váltani az egyes kiadások között, amit a Windows 10 edition upgrade is szemléltet. Ami rendszerint működni szokott, sőt a Microsoft hivatalos weboldalán is ezt javasolják egy kézenfekvő opcióként. Szóval az szimplán nem igaz, hogy nem lehet a már telepített Home kiadásról Pro kiadásra váltani újratelepítés nélkül...

[ Szerkesztve ]

(#81774) diegho válasza Cs1csó (#81771) üzenetére


diegho
nagyúr

Csináltam neki ei.cfg-t megnézem így, ha nem megy, akkor csinálok iso-ból.

Nem lehet a Home-ot sehogy átrakni Pro-ra, amikor már fel van telepítve, nem fogad el semmilyen kódot, még a verzióváltásokhoz használt általános Windows kódot sem. A miért nem érdekel, nem működik, csak újratelepíteni lehet.

[ Szerkesztve ]

(#81775) Geth válasza Sub-ZeRo (#81762) üzenetére


Geth
addikt

Ó erre nem gondoltam.
De lehet ezért raktak bele egy állítható, max. 5 sec-es delayt :P

(#81776) diegho


diegho
nagyúr

ei.cfg-vel enged váltani Pro-t, köszi :R

(#81777) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

A Windows 10 Pro 1709-es verziójában ha vezeték nélküli hálózaton vagyok, hogyan tudom megváltoztatni a hálózat típusát nyilvánosról magánjellegűre?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#81778) atyca válasza Lalikiraly (#81755) üzenetére


atyca
senior tag

Esetleg most,hogy törölted újrahúzni a Wint?
És ott, telepítés alatt add meg a kulcsot.

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#81779) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok!

Szeretném ha a Windows nem változtatgatná a kalibrációs profilom, valahányszor full screen alkalmazásba lépek bele.
Egyetlen egy megoldást ismerek eddig, ami az, hogy programonként be kell állítani a parancsikonoknál, a kompatibilitás fülön beikszelni, hogy ne használjon teljes képernyős optimalizálást.

Hogy tudnám beállítani, hogy csak is a kalibrációs profilom használja és semmi mást?

[Windows 10 1803]

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#81780) Lalikiraly válasza atyca (#81778) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Már megvan a megoldás!

Felhívtam az MS-t, Egy kis aranyos nőci elmondta a témát.

Először is a gyári Win8.1 telepítő DVD ből kell pendrive ot készítenem, mert az Acerembe már ugye nincs DVD meghajtó.
Ezután a kóddal beírva feltelepítem a 8.1 et. Felhívom az MSt Ők telefonon beaktiválják, aztán már mehet is a Win 10 frissítés.

Csak egy bő óra ha nem több :D De helyes aranyos volt a csaj.

Szóval le a kalappal és nem telefonáltam az automatával össesen 10 percet.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#81781) kali válasza Energie X (#81777) üzenetére


kali
legenda

Szia,

1803-on nézem, de hátha ilyen vagy hasonló a korábbi verziónál is:
Gépház -> Hálózat és internet -> Wi-Fi -> Katt az aktív kapcsolatra -> Hálózati profil: Nyilvánosról átpöttyinted Magánra

(#81782) zolee001 válasza kali (#81781) üzenetére


zolee001
őstag

Kiprobálta már vki a Windowson az Amazon Alexát?
Tapasztalat érdekelne,hogy jo e valamire

(#81783) Korcsii


Korcsii
őstag

Aki esetleg jártas Wi-Fi kérdésben, az kérem vessen egy pillantást a kérdésemre, hátha sikerül megoldani végre: [link] :R

(#81784) kali válasza Korcsii (#81783) üzenetére


kali
legenda

Dobd be ide (szerintem magyarul is, hátha nem mindenki vágja megfelelő szinten az angolt): Link, add meg a wifi modul típusát is, mert annak a speciális beállításaiban van/lehet kapcsolódó opció.

[ Szerkesztve ]

(#81785) zolee001 válasza Korcsii (#81783) üzenetére


zolee001
őstag

Választ megadtad magadnak az Eset szoftver használatával mivel ilyenkor már nem a windows dolga managelni

(#81786) Lalikiraly válasza Lalikiraly (#81780) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Csak még felmerült a kérdés, illetve az MS es hölgyike részéről, hogy ha frissítem a sikeresen hosszú kóddal beaktivált windows 8.1 et 10 re akkor ott már nem fog menni. De az előző gépnél ment, akkor sztem itt is fog...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#81787) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
Win7-ről lehet még frissíteni ingyenesen Win10-re?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#81788) King Unique válasza Lalikiraly (#81780) üzenetére


King Unique
titán

Ez a Windows 8.1 licenc, illetve termékkulcs amúgy OEM, vagy retail? Mert, ha az előbbi, akkor tényleg nagyon rendesek, hogy beaktiválják neked egy másik hardverre... :D Az meg a másik, hogy Windows 7/8.1 rendszerekről az ingyenes upgrade hivatalosan már megszűnt. Tehát a másik hardveren, pláne ha nem is volt még rajta Windows 10, akkor megint nagyon rendesek, ha azt mondják, hogy mehet az upgrade 10-re... :)) Ilyenkor normál esetben esetleg az lehetne opció, ha pl. az eredeti gépen a digitális licenc össze van kapcsolva a Microsoft-fiókkal, majd úgy átvinni a másik gépre, aztán hátha.

[ Szerkesztve ]

(#81789) Cs1csó válasza Immy (#81787) üzenetére


Cs1csó
félisten

Megoldható de lehetőleg úgy csináld, hogy a windows 7-en belül frissítsd fel windows 10 ha ez megvan és aktivált lesz ezután már újra is telepítheted tisztán [link] itt kattints a frissítésre, és vidd végig.

[ Szerkesztve ]

(#81790) Zoz válasza Immy (#81787) üzenetére


Zoz
őstag

Hivatalosan nem, gyakorlatilag igen.

(#81791) Zoz válasza Cs1csó (#81789) üzenetére


Zoz
őstag

Felesleges ennyit szórakozni, mehet egyből 10-es telepítő 7-es kulcs beírásával.

(#81792) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Srácok!
Változott valami a hálózat kezeléssel az aktuális Windows10 verziónál? egyszerűen szívat...
A fő gépemet mióta felkerült az aktuális Windows update, XP-s gépek nem tudják mappelni.. pingelni tudják, de hálózati meghajtót bemappelni nem tudják.. a fő gép persze simán eléri az XP-s gépeket...
Ha Win10-es géppel próbálom mappelni a fő gép meghajtóit, na annál már sikerül... Bár ez is érdekes, mert az egyik Win10-es laptop csak Wifin tudja mappelni a fő gépet, míg egy másik win10-es laptop wifivel is és kábellel is! a fő gép minden gépet tud mappelni
De ez a furcsa, hogy Win10-es gépek közül van olyan ami azért tudja.. többé kevésbé.. 2 routerrel próbáltam, LAN kábelek hada cserélgetve...és persze ha az XP-s gép egy lan kábellel nem tudja mappelni átdugva ugyanazt a kábelt egy win10-es gépre már tudja...
mi a franc lehet ez?

(#81793) zolee001 válasza bacsis (#81792) üzenetére


zolee001
őstag

Az SMB V1 le lett tiltva már egy ideje,a programok telepitése-windows összetevöknél tudod bekapcsolni de nem ajánlott

(#81794) gulupeti válasza bacsis (#81792) üzenetére


gulupeti
senior tag

Egy kalap sz@r lett az egész konkrétan. :D Én múlt péntek óta nem tudtam megcsinálni az előzőekben tökéletesen működő hálózatot windows 10-es és 8.1-es gép között, pedig összességében szerintem lassan már 24 órát beleraktam. Sehol egy normális leírás, se ip címmel, se névvel nem működik a csatlakozás. A meghajtó nevét látom, de a tartalmát már nem. Nem baj, visszaállunk az usb2-es pendrájvozásra, mert az legalább gyors és jövőbemutató...

(#81795) bacsis válasza zolee001 (#81793) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Most így nézek ki:

pippantsam be a "felső"-t is?
gulupeti ! Megnyugtató :U :DDD :W

[ Szerkesztve ]

(#81796) zolee001 válasza gulupeti (#81794) üzenetére


zolee001
őstag

A szolgáltatások között automatikusra legyen állitva a Function Discovery Provider Host" és a "Function Discovery Resource Publication" valamint a hálokártya tcp/ip beállitasainál a netbios over tcp ip legyen engedélyezve.
Mint irtam a bátrabbak engedélyezhetik a SMB V1 /CIFS elérést

(#81797) zolee001 válasza bacsis (#81795) üzenetére


zolee001
őstag

A felsö a "server" tehát ha az aott gépet akarod elérni másról az also pedig a kliens ha arrol a gépről talloználs egy másik gépet

(#81798) bacsis válasza zolee001 (#81796) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Annyit még tudnál segíteni, hogy konkrétan ezeket hol is érem el?
Illetve ezeknek van a Magyar Win10-es megfelelőjük, vagy pont így, ilyen néven kell keresnem ezeket?

[ Szerkesztve ]

(#81799) zolee001 válasza bacsis (#81798) üzenetére


zolee001
őstag

Mire gondolsz? nem te linkelted a képet?
Amugy te xp vel akarsz hálozatot csinálni mert ahhoz SMB V1 kell avagy 8-cal mert abban már SMB 3.xx verzio van igy oda semmi különlegesség nem kell.

Egyébként network and sharing center (futtatásba control /name Microsoft.NetworkAndSharingCenter )
az advanced sharing fülön a kivánt szolgáltatások bekapcsolása ,nyilván a file and printer sharing elengedhetetlen valamint a network discovery.
Nyilván mind a két gépen a hálozati profil privát kapcsolat legyen már ha nem akarjuk bárki számára kipublikálni a megosztásainkat.

ezek után UNC vel már elérhetönek kell lennie a megosztásnak pl: \\windowsgép\megosztás

Ha mégsem akkor a hálokártya tcp/ip beállitásainál ellenörizzük ,hogy a netbios over tcp/ip az engedélyezett e.

(#81800) moleculez


moleculez
veterán

Sziasztok!
Fehér lett a Cortana serachbox. Tele van vele a net, YT, de nekem egyik megoldás sem működik. Próbáltam: regedit, régió váltás, de még a dark mód sem marad úgy.
Most eltüntettem a boxot, csak logó van, de zavar a tudat, hogy nem nekem van igazam.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.