Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81552) polgi803


polgi803
őstag

Sziasztok!

Lenne egy fontos kérdésem! Ha ha win7-et szeretném update-elni 10-re akkor a win 7-es progikat is update-eli, vagy emulálja hogy tudjam őket használni vagy azokat újra kell tenni? Mert az ilyeneket szeretném elkerülni amíg lehet, hogy újra kelljen telepíteni. Pl jeszó tároló progi, photoshop, weblap szerkesztő, stb...és a gamékat lehet használni ebben az esetben vagy azok is újratelepítősek?

(#81553) gigollo


gigollo
tag

Sziasztok.
Bukhatom a windows 10 es OEM liszenszemet, ha ramot cserélek a laptopba?

Köszi a válaszokat.

Donát

[ Szerkesztve ]

(#81554) #86564352 válasza gigollo (#81553) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem.

(#81555) zolee001 válasza polgi803 (#81552) üzenetére


zolee001
őstag

Letöltöd a Windows 10 Upgrade Advisor programot a Microsofttol és szépen kilistázza az esetleges inkompatibilis hardware és software elemeket,megkapod az eredményt egy fileban.

(#81556) zolee001 válasza Ra's al Ghul (#81547) üzenetére


zolee001
őstag

Az adminként is feljön,egy ok-vel kell nyugtázni

(#81557) gigollo válasza #86564352 (#81554) üzenetére


gigollo
tag

Köszi, a választ akkor veszek bele egy kevéskét még :)

(#81558) Zoz válasza Ra's al Ghul (#81545) üzenetére


Zoz
őstag

Egyszerűbb megoldás: Winaero Tweaker, és abban Tools/Elevated Shortcuts
Vagy a leírás alapján kézzel megcsinálod.

(#81559) vlevi válasza BullKoxa (#81540) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem hagyd meg a gyári pendrive-t, később az egy szép emlék lesz. Úgyis jön félévente újabb nagy frissítés a windowshoz.
Nekem is itt van még a Win95 install CD.
A win3.11 floppykat már kidobtam :D

(#81560) polgi803 válasza zolee001 (#81555) üzenetére


polgi803
őstag

Ezt lehet úgy indítani hogy nem telepítem a 10-et csak az általad említett listát szeretném megnézni egyenlőre, mert elindul a telepítő...

(#81561) zolee001 válasza polgi803 (#81560) üzenetére


zolee001
őstag

Az csak egy kis program ami pont arra valo hogy egy listát készit
Közben probáltam keresni de valszeg beszüntette a Microsoft de a gugli segithet

[ Szerkesztve ]

(#81562) mouzrr


mouzrr
őstag

Üdv! Valahogy megoldható az, hogy az outlook fiókomon minden Windows 10 beállítást alapértelmezettre állítsak? Újratelepítés után ezzel a fiókkal jelentkezek be a licenc miatt, viszont nem szeretném, hogy a régebben mentett beállításokat szinkronizálja, hanem teljesen gyári beállításokat szeretnék. :R

(#81563) #86564352 válasza mouzrr (#81562) üzenetére


#86564352
törölt tag

Először settings/gépház kikapcsolod a szinkront, majd az ebben lévő "Személyes beállítások törlése a felhőből" linken is eltávolítás. Talán várni is érdemes kicsit, mert nem mindig azonnali valamikor magyar idő szerint éjszaka frissül. Ezután újratelepíted a rendszert és minden beállítás alapértelmezett lesz.

(#81564) mouzrr válasza #86564352 (#81563) üzenetére


mouzrr
őstag

Köszi szépen!

(#81565) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Azt jól érzem, hogy átlag usernek a Hyper-V Client (nem volt sajnos külön topikja igazán) virtualizáció legnagyobb hátránya az a problémás USB eszköz megosztás lesz a gazda és a vendég gép között?

Van egy USB-s diag kütyüm, COM-port-ot is kapott szépen a fizikai gépen, de semmit nem lát az egészből a Hyper-V alatt futó rendszerem. Pedig beállítottam az extra menüben az akármilyen későbbiekben csatlakoztatott USB eszközök megosztását :-(

Esetleg ilyen gonddal találkoztatok már?

(#81566) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Sziasztok!

Windows 10 Home tiszta telepítést csináltam. MS oldaláról töltöttem ISO-t, Rufussal pendrivera raktam, telepítettem. Telepítés közben MS fiókba beléptem, de serialt nem adtam meg ( most vettem retail serialt és biztosra akartam menni, hogy a MS fiókhoz kapcsolódjon ) Az aktiválás menü alatt azt írja a windows aktiválva van, az slmgr /xpr parancssal ránéztem ott is azt írja Windows Core edition tartósan aktiválva. Ezt most nem értem, hogy sikerült....

(#81567) Doky586 válasza kekigyu (#81566) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Miért csodálkozol..?

(#81568) cattus válasza kekigyu (#81566) üzenetére


cattus
őstag

MS fiók és az aktiválás nem függ össze.

Do the thing!

(#81569) kekigyu válasza Doky586 (#81567) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Mert nem értek hozzá. Hogy lehet tartósan aktiválva ha nem adtam meg serialt?
Nem a Microsoft fiókomhoz fog kötődni a retail kód?

[ Szerkesztve ]

(#81570) Zoz válasza kekigyu (#81569) üzenetére


Zoz
őstag

Alaplaphoz kötődik. Ha már volt azon a gépen aktivált Win10, akkor a hardver azonosító alapján automatikusan aktiválja.

(#81571) Doky586 válasza kekigyu (#81569) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az MS-nél a világon minden gép egyedileg nyilván van tartva (minden alkatrészéről mindent tudnak) ha már futott rajta win10. Ha újra telepíted a win10-et akkor azonos verziónál (home pro edu) automatikusan újra aktiválódik, az MS fiók csak a retail áthelyezését könnyíti meg másik gépre (nem kell a telefonos/online ügyfélszolgálatlat-tal vesződni).

[ Szerkesztve ]

(#81572) kekigyu válasza Doky586 (#81571) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Volt Win 10 már ezen az asztali gépen, de pro és kms kiskapus virágbolti aktiválással. Legális windows még sosem. Home főleg nem. Ha ezekből lenne az aktiválás akkor is 180 napra előre lenne aktiválva ha minden igaz. Arra gyanakszom, hogy volt egy china win-es tabletem amit a microsoft fiókommal használtam, most belépve ms fiókba arra is azt írja hogy win 10 home. Lehet, hogy azzal akadt össze ez a telepítés?

[ Szerkesztve ]

(#81573) Doky586 válasza kekigyu (#81572) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha így működik akkor szerintem potyára ne használd fel az új kulcsot mert az nem 'romlik meg' azaz évek múlva is felhasználhatod. (De ha nem így van szóljatok)

(#81574) Cs1csó válasza kekigyu (#81572) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Doky586

Ha aktivált akkor minek használj fel egy jó retalil kulcsot, egyik gép sem tart örökké. 3-5 év kukázod veszel egy újat majd ott aktiválod.

(#81575) kekigyu válasza Cs1csó (#81574) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Ez alap, hogy nem használom itt fel ( nem is tudnám... ). Van egy laptopom, lehet arra is felteszem a Home verziót a Pro helyett, hátha az is aktiv lesz magától :))

(#81576) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Hali!

Leszedtem és mindent amit tudtam leírottam a programmal egy teljesen szűz Windows telepítésen.
Ezután sajnos szinte használhatatlanná vált a gép pl.: nem tudtam aktíválni a Windows -t, Windows Frissítéseket sem tudtam telepíteni.

Pontosan miket kéne használni a programban, hogy azért a Windows még használható mardjon?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#81577) Cs1csó válasza Ra's al Ghul (#81576) üzenetére


Cs1csó
félisten

Elég zagyva amit írsz. LÉNYEG: csinálsz egy tiszta telepítést MCT-vel leltöltött windws képfálj rufus-szal átmásolva egy pendrive-ra majd onan bootlás net kapcsolat mellett bootolsz a telepítőről feltelepítesz mindent a telepítés végén a az udptate-et is érdemes elindítani hogy feltegye ami még kijött firssités és bőve elég ez után bevésni a kódot ha kell

(#81578) pc360 válasza Cs1csó (#81577) üzenetére


pc360
addikt

Minek a Rufus, ha MCT-vel tölt? :U

Kenan: leírottam a programmal egy teljesen szűz Windows telepítésen

Hogy mit csináltál :F

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#81579) #71043776 válasza Cs1csó (#81577) üzenetére


#71043776
törölt tag

Telepítés után egy programmal belekontárkodott a rendszerbe, és az egy rakás dolgot elrontott. Azt kérdezi, hogy miket kéne a programmal állítani, hogy még jó legyen a rendszer. A program nevének ismerete nélkül is sejtem a megoldást: törölni kell a programot, és hagyni a rendszert békében.

(#81580) Ra's al Ghul válasza Cs1csó (#81577) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

Nem értem miért lenne zagyva, amit írtam.
Egy szűz telepítést csináltam majd azon azonnal futtattam a programot, ami használhatatlan állapotba tette a Windows -t (ez persze nem gond mert 15 perc alatt újra húzom). A kérdésem meg az volt, hogy milyen opciókat érdemes használni a programban ÚGY, hogy az még ne tegye használhatatlanná a rendszert (windows frissítéseket pl. szeretnék telepíteni... a késöbbiekben és mint ahogy azt mondtam, az hogy futtattam az ellehetetlenítette ezek telepítését).

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#81581) pc360 válasza Ra's al Ghul (#81580) üzenetére


pc360
addikt

Azért, mert az első mondatodnak az égvilágon semmi értelme nem volt.
Milyen programot futtattál? Csak a lényeget nem írod...

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#81582) Cs1csó válasza Ra's al Ghul (#81580) üzenetére


Cs1csó
félisten

Na a nagy kérdés: milyen programot futtattál közvetlenül a telepítés után ami ennyire betett?

(#81583) Ra's al Ghul válasza pc360 (#81581) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

Hali!

Bakker... azt hittem, hogy azt válaszban írtam.. sorry.

Na a helyzet az, hogy a Destroy-Windows-10-Spying -ot futtattam. Abban eltávolítottam minden olyan Metro Appot, amire nincs szükségem. Illetve firewallhoz + a hostfájlba is engedtem neki, hogy beírjon (lehet itt nem kellet volna valamelyiket).

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#81584) pc360 válasza Ra's al Ghul (#81583) üzenetére


pc360
addikt

A destroy windows része össze is jött!

Senki sem ajánlotta a programot, és az összefoglalóban sem fogsz vele találkozni. Már réges-rég vannak jobb alternatívái. Az O&O-t szokták az alapvető telemetriák letiltására használni, a W10Privacy-ban a system appokat tudod törölni (utolsó fül, mindegyik bepipálható), a Winaero pedig leginkább a felületi tweak-ekért felel.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#81585) #71043776 válasza Ra's al Ghul (#81583) üzenetére


#71043776
törölt tag

Alapszabály, hogy nem engedünk olyan módosításokat a rendszeren, amikről nem tudjuk, hogy mi az, miért van, és milyen következményei lehetnek. Ami appot enged törölni, azt töröld, a többit max. letiltod, hogy ne fussanak. Mi mást szeretnél még csinálni?

(#81586) King Unique válasza Ra's al Ghul (#81580) üzenetére


King Unique
titán

De, az, nagyon is...Valamint jellemzően most is csak utólag derültek ki a részletek, vagyis hogy az a bizonyos külső program vágta tönkre a rendszert és azért nem működik megfelelően... Normál esetben eleve nem muszáj ilyenekkel beletúrni, illetve ezek használata max. csak opcionális és azt is csak ésszel szabad!

(#81578) pc360:
Hát pl. azért, ha az MCT esetleg nem ismerné fel a pendrive-ot (példa)... :DD

Na meg annál is 2 külön opció az ISO-fájl letöltése és a telepítési adathordozó elkészítése. Illetve ISO-t betallózni, majd azt kiírni már nem lehet vele. Aztán akinél mondjuk nem hipernet van, az lehet inkább csak letölti 1x, majd később újra kiírja, mintsem minden alkalommal letöltse egy-egy telepítés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#81587) pc360 válasza King Unique (#81586) üzenetére


pc360
addikt

Világos.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#81588) #86564352 válasza pc360 (#81584) üzenetére


#86564352
törölt tag

"A destroy windows része össze is jött!"

:D A program megfelelően működött tehát. :D Azért kíváncsi lennék amikor sokan beletúrnak könyékig a rendszerbe ilyen szirszar programokkal, mert félnek a Microsoft kémkedésétől, közülük hányan Facebookoznak Google Chrome-ban (mindkettő messze több adatot gyűjt) és warezolnak mindenfélét.

Sajnos a Microsoft magának is köszönheti, mert annyi pluszt raktak a Win10-be sokan fordulnak az ilyen kétes tweaker progikhoz.

(#81589) zolee001 válasza Ra's al Ghul (#81583) üzenetére


zolee001
őstag

Ha nem akarod magad szivatni ismét azokkal a kétes eredetü programokkal akkor power shell adminként és:
3D Builder: Get-AppxPackage *3dbuilder* | Remove-AppxPackage

Alarms and Clock: Get-AppxPackage *windowsalarms* | Remove-AppxPackage

Calculator: Get-AppxPackage *windowscalculator* | Remove-AppxPackage

Calendar and Mail: Get-AppxPackage *windowscommunicationsapps* | Remove-AppxPackage

Camera: Get-AppxPackage *windowscamera* | Remove-AppxPackage

Get Office: Get-AppxPackage *officehub* | Remove-AppxPackage

Get Skype: Get-AppxPackage *skypeapp* | Remove-AppxPackage

Get Started: Get-AppxPackage *getstarted* | Remove-AppxPackage

Groove Music: Get-AppxPackage *zunemusic* | Remove-AppxPackage

Maps: Get-AppxPackage *windowsmaps* | Remove-AppxPackage

Microsoft Solitaire Collection: Get-AppxPackage *solitairecollection* | Remove-AppxPackage

Money: Get-AppxPackage *bingfinance* | Remove-AppxPackage

Movies & TV: Get-AppxPackage *zunevideo* | Remove-AppxPackage

News: Get-AppxPackage *bingnews* | Remove-AppxPackage

OneNote: Get-AppxPackage *onenote* | Remove-AppxPackage

People: Get-AppxPackage *people* | Remove-AppxPackage

Phone Companion: Get-AppxPackage *windowsphone* | Remove-AppxPackage

Photos: Get-AppxPackage *photos* | Remove-AppxPackage

Store: Get-AppxPackage *windowsstore* | Remove-AppxPackage

Sports: Get-AppxPackage *bingsports* | Remove-AppxPackage

Voice Recorder: Get-AppxPackage *soundrecorder* | Remove-AppxPackage

Weather: Get-AppxPackage *bingweather* | Remove-AppxPackage

Xbox: Get-AppxPackage *xboxapp* | Remove-AppxPackage

A HOST file-ba irása a az adott programnak külön dicséretes dolog:-)

[ Szerkesztve ]

(#81590) King Unique válasza zolee001 (#81589) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk az ilyet sem értettem soha, hogy minek minden modern és beépített alkalmazást zéróra ledózerolni, az áruházat, de még a számológépet is... :U Nem mintha mindig erővel használni kellene ezeket, avagy ne lehetne feltenni egyik-másik leváltására külső programot és az utóbbit beállítani alapértelmezettként. Na meg akinek ennyire nem kell semmilyen Windows 8.x/10 modern fícsör, az ennyi erővel használhatna Windows 7-et is, aztán ott majd nem lesz Microsoft Store és más sem... :DDD

(#81591) Kenan:
Ja, utólag írtad, de az eredeti hsz nem mutatott előzőleg semmire és tényleg nehezen lehetett belőle kihámozni a lényeget... Az, hogy nem használsz bizonyos, vagy akár semmilyen modern alkalmazást, az még nem jelenti azt, hogy erővel le kell dózerolni mindegyiket, lásd az előbbi gondolatmenetet. Ha még valaki leszed pár kéretlen játékot meg ilyeneket, az mondhatni OK. De, hogy mindent, amelyek az alap telepítés szerves részei, az már kicsit izé... Ennyi erővel a Windows Gépház is modern alkalmazás, netán azt is leszeded...? Ezért írtam azt, hogy akinek ennyire nem pálya ez a Metro/UWP dolog, annak lehet inkább 7-est kellene nyomogatnia...

[ Szerkesztve ]

(#81591) Ra's al Ghul válasza King Unique (#81586) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

Mint mondtam, azért nem írtam részleketek a program nevéről mert azt hittem választ írtam arra a hozzászólásra, amiben ajánlották a programot - Destroy Windows (pipa). Szóval ezért sorry mindenkitől.

A másik az, hogy én csak a felesleges metro appokat akartam eltüntetni, amiket nem is használok (akkor meg már minek legyenek fent).Valószinüleg valahol bent maradt a pipa, és vitte a rendszert EZT is írtam, hogy nem sírni jöttem fel hanem azt kérdeztem, hogy milyen programot ajánlotok illetve milyen beállításait használjam.

Az engem egyáltálán nem izgat, hogy a Microsoft vagy az NSA (vagy bármilyen más hárombetűs szervezet) mit lát a gépemről illetve a rajta lévő adataimból, ugyan is nincs rejtegetni valóm, nem warezolok nem tárokolok illegális tartalmakat a gépen, DE erre ne térjünk ki, hogy ki mit gondol valószínüleg megoszlanak a vélenények.

(#81590) King Unique: Gondolom azért nem használnak Windwos 7-et 10 helyet köztük pl. énsem mert a tíz fejlettebb. Az máskérdés, hogy teli van rakva egy rakat felesleges programmal de épp azokat szeretném leszedni. Az, hogy miért meg hát ha nem használom akkor minek legyen fent. Értem én, hogy csak pár KB de minek legyen fent HA nincs használva / NEM KELL?

[ Szerkesztve ]

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#81592) #71043776 válasza #86564352 (#81588) üzenetére


#71043776
törölt tag

Mert nincsen DestroySteamSpying meg ShutupNvidia, a különféle cégek és programok hasonló dolgai meg a Reddit mélyén maradnak. Az O&O sem szerepelt sokat a fórumokon, amíg nem lovagolták meg ők is a hullámot. Nagy szavakkal dobálóznak mindenhol, aki meg nem ért hozzá, az gyorsan két kattintásos megoldást keres. Aztán majd a Cortana törölgetése miatt megmakkan a keresés a rendszerben, az Xbox app törlése után meg nem lesz jó a DVR és a közelgő erőforrás-figyelő sem.

Nem lehet teljesen kikapcsolni a telemetriát, ez világos. De azt nem tudják sokan, hogy mi az, ami alapbeállítással megmarad. Pl. a hibajelentés, ha összeomlik egy program. De nem, mert biztos szippantják kifelé a családi képeket. Na meg nem is beszélve a hosts-os tiltogatásról, ami miatt nem megy a WU, nem működik semmilyen netes szolgáltatás a rendszerben, sem az asztali Skype, stb.

Kenan: Érthető amit mondasz, de a Win10 nem úgy van megírva, hogy te bármit törölj belőle, amire nincs szükséged, de az MS nem engedi. Ha máskor nem, egy upgrade idején majd visszakerülnek ezek. Ami nem kell, azt rejtsd el, tiltsd le, hogy fussanak a háttérben (amúgy nem futnak, ha nem indítod el őket), és ennyi. Persze PS-ből törölheted az appokat, elvileg nagy bajt nem okozhatnak, de azzal jársz jól, ha nem nyúlsz bele. Gondolom a Win7-ből sem törölted a sakkot, ha nem játszottál vele.

(#81593) Doky586 válasza King Unique (#81590) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

+1

(#81594) zolee001 válasza King Unique (#81590) üzenetére


zolee001
őstag

Válasszon a kollega mit akar és mt nem,nem azért irtam le mert mindet le kell irtani az csak egy lehetöség neki.

(#81595) M@no válasza King Unique (#81590) üzenetére


M@no
tag

Én azt nem értem, hogy az Enterprise verzióba mi a töknek tettek bele minden sz@rt, amikor az vállalati és nem azt akarjuk, hogy a júzerek játszanak rajta, stb. :F :DDD

(#81596) pc360 válasza #86564352 (#81588) üzenetére


pc360
addikt

És melyik kétes a DWS-en kívül? Mert tök fölösleges az általánosítás, vannak megbízható, átlátható cégek, és hasznos tweaker progik, amik említésre is kerültek.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#81597) vlevi válasza M@no (#81595) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem kitörne a világforradalom, ha az Enterprise verzióból hiányozna a pasziánsz :)

(#81598) #71043776 válasza vlevi (#81597) üzenetére


#71043776
törölt tag

A flipper is kikerült... pedig jó volt :)

(#81599) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok!

A korábbi csodálatos win updatek után előforduló hibák alapján szerintetek elképzelhető, hogy hasonló okból kifolyólag az üsszes +D alkalmazás (játékok, benchmarkok) crash-elnek x id után? Nem az egész rendszer hal le csak a program onlik össze hibaüzenettel, a win működik tovább normálisan?! :F

(#81600) #71043776 válasza RazoR (#81599) üzenetére


#71043776
törölt tag

Mi a hibaüzenet? Közvetlenül egy frissítés után kezdte?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.