Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81851) GEPESZ66 válasza janos4646 (#81850) üzenetére


GEPESZ66
veterán

VGA driver újratelepítés?

(#81852) gulupeti válasza zolee001 (#81796) üzenetére


gulupeti
senior tag

A net bios over tcp/ip engedélyezés sem segített a megosztásban, viszont a probléma megoldódott. :)
Valamilyen indíttatásból az esti meccs után rápróbáltam, hogy a windows 8.1-es gépen nem a teljes partíciót osztom meg, mint ahogy 1803 előtt is volt, hanem csak egy mappát, így egyből jó lett. Érdekes :U , hogy úgy miért nem lehet, de ezzel már együtt tudok élni. Mindenesetre köszönöm a segítséget.
Ettől többet szerintem még semmivel sem szenvedtem komputer ügyben.

(#81853) Lalikiraly válasza movax (#81840) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Konkrétan ugyanígy látom a dolgot.

Régen egyszerűen Linux "gyűlölő" voltam, de most még sokszor filózok, hogy szenvedjek e a Win10-el mikor az Endless ugyanúgy kiszolgál. Egyszerűen és nyilván ingyen.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#81854) FIREBLADE78 válasza King Unique (#81826) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Tudom,de mint írtam tesóm(lány) vette,aki nem ért ehhez és gondolom az eladó sem reklámozta,hogy felraktam egy fos torrentes szart rá. ;] Igaz 50k-t megért.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#81855) #86564352 válasza Lalikiraly (#81853) üzenetére


#86564352
törölt tag

Jó most említetted azt a fajtát, ma hoz ismerős egy régi laptopot. Mondtam a 10 valószínűleg kizárva, esetleg 7 vagy válasszon Mint, Ubuntu, Endless közül. Jó, hogy írtad akkor hármat mutatok neki pendrive-ról.

(#81856) galocza


galocza
aktív tag

elnézést urak, van egy hülye kérdésem, ráadásul az idő is sürget, nincs most pár órám kiokosodni.
ősz atyám vett egy laptopot, win10, matrica nincs.
le vagyok maradva s az már nem kell?
s ha így van, és megdeglik a win, honnan lesz nekem kulcsom?
köszi és bocsi,
g

(#81857) Lalikiraly válasza galocza (#81856) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Tulajdonképpen ha gyárilag eredeti Windows os a gép, akkor a BIOS ban van a kód integrálva. Újratelepítéskor nem kell kulcs, a Windows majd felismeri magának a gépet egyébként is.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#81858) galocza válasza Lalikiraly (#81857) üzenetére


galocza
aktív tag

ah, köszönöm a gyors választ, megnyugodtam 8)
g

(#81859) Geth válasza movax (#81833) üzenetére


Geth
addikt

Ezt Win-nel is el lehet játszani, és? Answer file, image, megvan az pár perc alatt :)
Nem hiszem, hogy a telepítésbeli másodperces különbségek olyan sokat számítanak a mindennapi használatban...
(Nyilván nem telepít az ember naponta, nyugtassatok meg :DD )

(#81860) almos94 válasza kali (#81834) üzenetére


almos94
aktív tag

Köszönöm a segítséget! Az este folyamán sikerült is megcsinálni a laptopot! :R

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#81861) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok!

Jövőhéten lecserélem az alaplapomat, AMD-ről Intelesre. Ugyanúgy fel tudom telepíteni majd rá gond nélkül a windows 10-et a fiókos belépéssel vagy valami hercehurcát kell majd végigszenvedjek? Mi ennek jelenleg a menete? :F

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#81862) SP4C3 válasza Jinxb1rd (#81861) üzenetére


SP4C3
veterán

Új licence/kulcs, vaaagy telefonos szórakozás, vaaagy megpróbálod az MS fiókos aktiválást, ami nekem annó nem jött össze. ;]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#81863) King Unique válasza #86564352 (#81855) üzenetére


King Unique
titán

Windows után egyértelműen a Mint. Az utóbbi 2 GNOME asztali környezettel már furább, ráadásul ez Endless eléggé korlátozott és le van butítva, amiről a téma topikjában is volt szó. Példák: [link], [link].

(#81864) #77646080 válasza Jinxb1rd (#81861) üzenetére


#77646080
törölt tag

Szia!
Tavaly cseréltem alaplapot és minden problémától mentesen történt a Microsoft accountos aktiválás. Telepítés, belépés MS fiókkal és ennyi.

Látom, más már jelezte, hogy neki nem így történt, remélem, nálad sem lesz semmi nyűg.

Azóta végeztem másnál is ilyet pl. családban és akkor is minden OK volt. Szóval az én tapasztalatom 100% pozitív, viszont nem minden esetben van így, a fórum alapján.

(#81865) Jinxb1rd válasza #77646080 (#81864) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Most találtam egy honlapot, ahol oem windows 5 euró, legrosszabb esetben lesz az. :K

We are only Stardust...

(#81866) #86564352 válasza King Unique (#81863) üzenetére


#86564352
törölt tag

A Mint lesz nekik, döntöttem. (idősebb házaspár, böngészni és unokás képeket nézni ennyire használják)
Magamnak már nem tudnám végleg leváltani a Windows-t. Abban egyetértek movax-szal a Linux nem mászik az ember arcába, Win10 meg frissít havi kétszer, évente kétszer telepít, változások... mégis a Win bosszúságokkal együtt lehet élni, Linuxon ha gáz van akkor az nagyon így járás esete. Otthonra és munkára 22-es csapdája mivel nem népszerű nincs rá annyi program, úgy nem tud népszerűvé válni. Játékok nélkül sem.
(Hasonlóan hiába vettem öt éve Windows Phone Nokiát, ha minden csak Android és iOS. Hiába volt tele jó ötletekkel és funkciókkal a Lumia, amit adott esetben évekkel később az Apple is bemutatott világmegváltó dologként.)

Adott esetben elég az ingyenes Mint és Ubuntu...ha nincs valamire támogatás az meg szívás. Pl. MX Master 2S egeret nyúzok, a Logitech honlapján a szoftvere csak Win/Mac. Akkor ez már gond. A Windows-nak van gazdája, többen fejlesztenek rá a régi uralmuk okán. Lehet ingyen ajánlani a LibreOffice-t (kicsit 90-es évek érzés a kinézete, sebaj) azért a fizetős éves vagy havi MS Office 365 előfizetés se rossz üzlet: 7 szoftver 5 emberre évi fejenként 6 ezerért, fejenként 1 TB OneDrive tárhellyel backup is megoldva szinkronizál telefonnal és 60 perc Skype is jár. És diákoknak ingyen is van MS Office. Alap feladatokra még amikor Mari néni recepteket ír és gyűjt az ingyenes OneNote és MS vagy Google fiókhoz tartozó ingyenes Word Online és Google Docs is megfelelő.

(#81867) janos4646 válasza GEPESZ66 (#81851) üzenetére


janos4646
csendes tag

Sajnos a VGA driver újratelepítése sem segített.
Újraindításkor gyorsan újraindul, akkor nincs semmi gond sem, viszont leállítás utáni indításkor megjelenik a fekete képernyő és alvó módból való felébresztéskor pedig lassacskán tér csak magához a rendszer.

(#81868) #86564352 válasza janos4646 (#81867) üzenetére


#86564352
törölt tag

Próbáld meg vezérlőpult-energiagazdálkodásnál a Fast Startup (gyorsindítás) funkciót kikapcsolni! Nézd meg úgy. Mert gyanús, hogy írod normál újraindításkor semmi gond. Csak amikor leállítás/bekapcsolás. A Win10 alapból leállításkor hibernálja a rendszer egy részét, nem teljesen tiszta boot van bekapcsoláskor. Lehet ez akadt össze nálad.

(#81869) #77646080 válasza #86564352 (#81866) üzenetére


#77646080
törölt tag

(Hasonlóan hiába vettem öt éve Windows Phone Nokiát, ha minden csak Android és iOS. Hiába volt tele jó ötletekkel és funkciókkal a Lumia, amit adott esetben évekkel később az Apple is bemutatott világmegváltó dologként.)

Szívemből szóltál. A belépő Lumia 520-ról léptem feljebb egy 640 XL-re, azzal a nem titkolt reménnyel, hogy lesz egy belevaló MS ökoszisztéma, hasonlóan az Apple világához. Az iOS ugyanis nem tetszik, de az átjárás az eszközök között igen (iPad, iPhone, Mac). Sokunk sajnálatára ebből kihátrált Redmond, pedig lett volna benne fantázia és tábor is mögé. Jó volt látni, hogy más is így volt vele, ezért írtam, de nem szeretnék többet offolni. 😃

(#81870) #77646080 válasza Jinxb1rd (#81865) üzenetére


#77646080
törölt tag

"Menekülési útvonalnak" teljesen jó. :D

(#81871) Jinxb1rd válasza Jinxb1rd (#81779) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Erre valaki? :F

We are only Stardust...

(#81872) Geth válasza Jinxb1rd (#81871) üzenetére


Geth
addikt

Nekem be van állítva rendszerszintű alapértelmezettnek a profil amit használok, és ennyi. Nem állítódik el.
Néhány build-el korábban volt egy ilyen hiba, hogy fullscreen után azt vettem észre, elvesztette a profilt, mármint nem volt jók a színek, rá kellett nyomnom, hogy töltse be újra. De már régen javították, talán még a changelogban is megtaláltam anno.
Jelenleg jó.

(#81873) Jinxb1rd válasza Geth (#81872) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Igen volt, aztán kijavították, de most megint rossz. Ugyanúgy be van állítva rendszerszíntű alapértelmezésnek.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#81874) #86564352 válasza Jinxb1rd (#81873) üzenetére


#86564352
törölt tag

Lehet hülyeség az elméletem, Windows-nál soha nem lehet tudni: A 1803 neked tiszta telepítés volt? Arra gondolok amennyiben más 1709-ről frissített fel, te nulláról 1803 akkor lehet másnak a frissítés átvitte és megtartotta a jó állapotot, neked meg az új buildből kimaradt.

(#81875) Jinxb1rd válasza #86564352 (#81874) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Teljesen új install. Amit eddig utánaolvasgatam, az szerint az van, hogy a microsoft erőlteti a szaros game módját. Eddig ki lehetett kapcsolni settingsben, aztán regedittel, most meg már úgyse. Mellette meg ugye be tud zavarni a Game Bar, meg a hülye xboxos szolgáltatásai a Windowsnak.

Nekem oké, hogy próbálják optimalizálni a játékokat, de miből gondolják, hogy a kalibrációs profilt ehhez el akarom dobni??

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#81876) Lalikiraly válasza SP4C3 (#81862) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nekem is telefon lett a vége a dolognak. És már nem először jártam így, régebben céges gépekkel pont megszívtuk így...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#81877) Anulu79


Anulu79
addikt

Van rá mód, hogy a számítógépről a játékot kábel nélkül átküldjem a TV-re? Egy Samsung okostévéről lenne szó. Létezik erre valami program windows 10-re?

(#81878) Doky586 válasza Anulu79 (#81877) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Egy Windowsos játék nem fog a TV BSD/linux oprendszerén futni, és a tvben sem x86 kolpatibilis proci van, hanem valami ARM...

(#81879) Anulu79 válasza Doky586 (#81878) üzenetére


Anulu79
addikt

Olyasmira gondoltam, hogy megy a pc-n a játék és valahogy tükrözi a tv-re mintha csak egy film lenne.

(#81880) #86564352


#86564352
törölt tag

Akit zavarnak a kis reklámfeliratok a Windows Spotlight (reflektorfény) záróképernyőn, azoknak ajánlom az áruházból az ingyenes Dynamic Theme appot. Naponta frissít, két külön forrás a Windows Spotlight és a napi Bing kép. Egyiket záróképernyőre érdemes, másikat háttérképnek. Így naponta két új kép belépéskor és az asztalon is. Képes automatikusan lementeni a képeket, lehet gyűjteni. Egyszer kell beállítani, a háttérben teszi a dolgát.

záróképernyő, lock screen, windows spotlight, reflektorfény, bing, háttérkép, wallpaper

(#81881) #77646080 válasza #86564352 (#81880) üzenetére


#77646080
törölt tag

Köszönöm a hasznos információkat. Jó lesz ez.

(#81882) movax válasza #86564352 (#81866) üzenetére


movax
őstag

Mintből az XFCE-verziót ajánlom, ez a legkevésbé erőforrás-igényes és a legegyszerűbb eligazodni benne azoknak is, akik windowsból érkeznek.

(#81883) szabonagyur


szabonagyur
félisten

A taskbar teljesen lehalt Win10 legújabb kiadás alatt. Már indításkor sem működik, start menü működik.

Mit lehet ezzel csinálni?

Illetve Win8 kulcsot vissza lehet nyerni valahogy a Win10-ből?

Sajnos kellene vissza a 8.1 de a kulcs otthon van meg ami pár száz km.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#81884) Cs1csó válasza szabonagyur (#81883) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ilyen hibába még nem futottam 3 éve használom a windows 10-et. Videókártya driver újratelepítése DDU-val.

(#81885) szabonagyur válasza Cs1csó (#81884) üzenetére


szabonagyur
félisten

Minden megy ami a tálcára ki van tűzve, kivéve az intéző, arra nem csinál semmit.

Ha máshonnan nyitom meg akkor ott megy az intéző rendesen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#81886) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv!

Vettem egy 5G-s laptopot. A gondom az, hogy egyszer megjelent a wifi nevemnél az 5g de akkor nem csatlakozott. Leszedtem minden frissítést, elvileg most jó lenne, de nem jelenik meg az 5g-s wifi nevem csak a sima. Hogy tudnám elővarázsolni a jobb kapcsolatot? Esetleg van amit még aktiválnom kellene, hogy működjön is?

Előre is köszönöm!

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#81887) Cs1csó válasza MikeWazowski (#81886) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nézd meg az ESZKÖZKEZELŐBEN a wifi adapter tulajdonságainál ezt szerintem be tudod állítani zongorázd végig a lehetőségeket, biztos hogy van egy olyan ahol van ez a 3 lehetőség:
- csak 5Ghz
- csak 2,4Ghz
- mindkettő

Alap beállításon a "mindkettő" vagy vegyes szokott lenni, ha jól tudom, nem wifi gépen vagyok, nem tudom megnézni.

szabonagyur

Azt gondoltam valami GUI fagyás, passz, esetleg egy víruskeresést lefuttathatsz vagy egy check disket, CCleanerrel egy általános pucolást és egy regisztárciós adatbázis takarítást utána esetleg egy gép restart majd mehet rá egy - vezérlőpult - biztonság és karbantartás - és futtass egy karbantartást. ezután is egy restart aztán teszteld újra.

Van egyébként valami az általánostól eltérő a géphasználatodban? pl,:
- extrém sok ikon az asztalon
- az asztalon van sok fálj nem csak parancsikonja hanem a konkrét fájl
- sok particiód a gépen amik esetleg nagyon tele vannak
- nézd meg az eseménynaplót hátha ott mutat valamit

[ Szerkesztve ]

(#81888) kali válasza MikeWazowski (#81886) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Az 5 GHz az N vagy AC szabványt takar esetedben?
Kérdezem azért, mert ha például a router/HGW...stb. csak AC-t szór, de a laptop wifi modulja csak N szabványos 5 GHz-et tud, akkor nem fog menni, ilyenkor mixed módra kell állítani a szórást.
A Windows tekintetében annyit érdemes megnézni (Eszközkezelő -> wifi modul -> Tulajdonságok -> Speciális), hogy a wifi modul speciális beállításaiban mi a helyzet a kapcsolódó beállításokkal, opciókkal.
Mi a laptopban lévő wifi modul, illetve a router/HGW...stb. pontos típusa?
Az is okozhat problémát, ha a router/HGW...stb. olyan (DFS/TCP) csatornán szór, amit a laptopban lévő wifi modul nem kezel/tolerál, de ezt egyszerű orvosolni az értékeke módosításával.

[ Szerkesztve ]

(#81889) MikeWazowski válasza Cs1csó (#81887) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Köszönöm, meglesem akkor.

kali - AC-t tud, úgyhogy jónak kell lennie. Megpróbálom amit az előző hsz-ben írtak.

Köszönöm Nektek!

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#81890) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Hali!

Bitdefender IS 2018-ban a Web protection alatt a Search Advisort érdemes használni?
Mit is csinál valójában?
Lassítja a böngészést?

Van itt bárki, olyan aki használja?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#81891) szabonagyur válasza Cs1csó (#81887) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vírus nincs, sokszoros céges tűzfal mögött vagyok.

Ccleaner futott semmit nem változtat.

Asztalom nincs semmi.

Egy SSD-m van csak, minden a felhőben online elérhető csak.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#81892) Ra's al Ghul válasza Ra's al Ghul (#81890) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

Sorry most látom, hogy rossz helyen kérdeztem. Sajnos már nem tudom törölni / szerkeszteni.
Kérlek hagyjátok figyelmen kívűl.

[ Szerkesztve ]

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#81893) Immy válasza Cs1csó (#81789) üzenetére


Immy
őstag

Köszönöm!
Olyat lehet, hogy 32bites a windows 7 és win10-nél már 64bitest preferálom?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#81894) szabonagyur válasza Immy (#81893) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem, architektura ugyanaz kell, hogy legyen, ha 64 bit kell akkor tiszta telepítés.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#81895) janos4646 válasza #86564352 (#81868) üzenetére


janos4646
csendes tag

Köszönöm! Ezzel így megoldódott a probléma, tökéletesen működik. :)
Alvó módból való bekapcsoláskor a bejelentkezésig kissé lassacskán tölt be, de bejelentkezés utána már gyors.
Bizonyos esetekben ez a gyors-indítás lassítja a gépet? Vagy ez csak az ssd-t használóknál van így?

(#81896) petymeg


petymeg
addikt

Üdv!

Most volt valami frissítés, ami után beléptem a windows fiókomba meg valami windows hello alkalmazásba. Azóta minden indulásnál kér pin kódot, ha kitörlöm, akkor a fiók jelszót és mindenáron pin kódot akar velem elfogadtatni. Ez előtt csak bekapcsoltam a gépet, entert nyomtam az üdvözlő képernyőn és ennyi, indult a win. Ugyanezt szeretném, semmilyen pin kódot, meg jelszót ne akarjon már tőlem kérni. Ez egy asztali pc, senki se fogja ellopni.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#81897) Peterhappy válasza #86564352 (#81880) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszi a tippet, ez nagyon jó!!!

(#81898) Doky586 válasza petymeg (#81896) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Most hogy nem 1x hanem 5x kell pl az 1-es billentyűt megnyomni akkora teher? Kevesebb mint 2 másodperc.. :)

(#81899) Peterhappy válasza petymeg (#81896) üzenetére


Peterhappy
őstag

Helyi fiókot kellett beállítani, majd a netplwiz-ben mókolni egy keveset. Így csatlakoztatva marad az m$ fiókod, de a bejelentkezéshez nem azt fogja használni.

(#81900) #86564352 válasza janos4646 (#81895) üzenetére


#86564352
törölt tag

SSD mellett felesleges a gyorsindítás, fast startup funkció és sajnos sok esetben gubancot okoz. HDD gépeken segít a boot időn. Arra figyelj még amikor jön a következő nagy frissítés, akkor az új buildre váltás után sajnos visszakapcsolja alapértelmezetten. Újra ki kell kapcsolni majd.

vighpeter: szívesen

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.