Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62051) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Hali, továbbra is várom a megoldásokat az ezelőtti problémára, vagy lehet , hogy mégsem?

Ám, most mást is szeretnék tudni. Mégpedig azt, hogy a Redstone 2 update után a Creations updatet visszavonták, ami hibás volt? Vagy nem? És majd jön szeptemberbe az a másik CU amit mondtak? Vagyis ha visszateszem a Redstone 2-t , akkor a WU nem fogja feldobni,hogy veszélyben vagyok, és frissítsek az alkotói frissítésre? Várom a válaszaitokat. Előre is thx :R

[ Szerkesztve ]

(#62052) TRob1 válasza Ga3rieL (#62051) üzenetére


TRob1
veterán

Nem vonták vissza, csak szüneteltették a Windows Update-en való küldését olyan gépekre, ahol lehet probléma... De már a CU-val frissített az aktuális friss Win.

¤ R'n'R ¤

(#62053) Ga3rieL válasza TRob1 (#62052) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Akkor ha felteszem a Redstone 2-t akkor nem kéne ajánlania a CU- t ? És lehet az okozott nálam is pár problémát?

(#62054) quailstorm válasza Ga3rieL (#62053) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem a Redstone 2 a CU véletlenül? Az az 1703, tegnap éjfélkor tettem fel.

[ Szerkesztve ]

(#62055) Ga3rieL válasza quailstorm (#62054) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Akkor az azutáni CU. Ami gallyra vágta, amivel változott a verzió szám, nemis tudom mire már.

(#62056) quailstorm válasza Ga3rieL (#62055) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az meg majd össze jön, még fejlesztői...

(#62057) TRob1 válasza Ga3rieL (#62053) üzenetére


TRob1
veterán

A Redstone 2 a CU, a 1703 ami idén áprilistól elérhető/tölthető/frissíthető, amit szüneteltettek egy ideig a win updaten. Tehát most nem tudom mit tennél fel, mit nem tennél fel és mi mit vágott tönkre. :DDD

(#62056) quailstorm :
Össze jön vagy nem jön össze, kiderül majd ősszel. :D

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#62058) quailstorm válasza TRob1 (#62057) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jóvanna, fáradt vagyok :DDD

Asszem majd az AU-kat én in-place upgradelni fogom nem frissíteni gépházból. Előtte csinálok imaget. Amit tegnap raktam fel, az Dell E5530. Ivys laptop, hibátlanul megy rajta a 10 CU.
De egy-két kimondott appkompatibilitási hibát leszámítva inkább a dist upgrade-be rokkantak bele a népek...

[ Szerkesztve ]

(#62059) Ga3rieL válasza TRob1 (#62057) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Ami ráment, kisebb CU-s update :D :D avval volt baj :D És most gondolom, nem fog rámenni, ha a Piros kő 2-t felteszem :D

(#62060) TRob1 válasza Ga3rieL (#62059) üzenetére


TRob1
veterán

Akkor valszeg Te az e havi (júniusi) "patchkeddi" összegzőről beszélsz. Az dehogynem fog felmenni. :)
Épp ma szedtem le és csináltam egy boot pendrive-ot az MS progijával, me asszonynak újraraktam win-t ssd-re, és CU volt, de utána még felment rá az ehavi update...

(#62058) quailstorm :
:)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#62061) Ga3rieL válasza TRob1 (#62060) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

A fenébe. akkor az nagyon nemjó.

(#62062) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Tudom, nagyon OFF, de nemtaláltam rá megfelelő topikot. Nameg OFFból csak ez a egyetlen kérdés mégpedig, hogy minden lapiban és asztali gépbe 2,5" -ös hdd van? Azért akarom tudni,mert ezt az 1TB-s HDD-t kivenném a gépből, és vennék rá boxot, és használnám mint külső hdd USB-n keresztül. Csak ennyit akarok tudni, mert akkor 2,5"-ös boxot kell vegyek rá. és 3.0-s lehet?előre is köszi a helpet. :R

[ Szerkesztve ]

(#62063) quailstorm válasza Ga3rieL (#62062) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Asztali gépben 3,5 colos van, ahhoz külső tápos HDD ház kell, nekem olyan van.
Laptop 99% 2,5 col 5V elég, szóval USB-ről megy közvetlen
Van/volt netbook 1,8"

USB3.0-s külső HDD ház teljesen életképes, nekem is ilyen van ugye, sebessége van bőven.

(#62064) Ga3rieL válasza quailstorm (#62063) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Pl. ilyen? És mi az , hogy a boxnak 6TB a kapacitása?

(#62065) quailstorm válasza Ga3rieL (#62064) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Annyit tud a firmware. Van egy elektronika a SATA USB konverzióban, ott el is veszik 10% teljesítmény (HDD-nél, SSD több lenne tuti).
Igen kb olyan. Nekem 2011-es Captiva van, legolcsóbb, de 90-100MB/s szekvenciális elég nekem.

(#62066) King Unique válasza Ga3rieL (#62062) üzenetére


King Unique
titán

Vagy csak a keresőt nem sikerült használni, mert vannak ám ilyen és ilyen találatok is...

(#62068) norti válasza #41133696 (#62067) üzenetére


norti
addikt

Hoax / bulvár

First of all let us clear up a few facts. The “Shared Source Kit” folder did exist on the FTP until this article came to light. We have removed it from our FTP and listings pending further review just in case we missed something in our initial release. We currently have no plans to restore it until a full review of its contents is carried out and it is deemed acceptable under our rules.

The folder itself was 1.2GB in size, contained 12 releases each being 100MB. This is far from the claimed “32TB” as stated in The Register’s article, and cannot possibly cover “core source code” as it would be simply too small, not to mention it is against our rules to store such data.

At this time all we can deduct is that The Register refers to the large Windows 10 release we had on March 24th which included a lot of Windows releases provided to us, sourced from various forum members, Windows Insider members, and Microsoft Connect members. All of these we deemed safe for release to BetaArchive as they are all beta releases and defunct builds superseded by newer ones, and they were covered under our rules.

If any of this should change we will remove these builds from the FTP and we will happily comply with any instructions to do so by Microsoft.

With regards to the BBC article http://www.bbc.co.uk/news/technology-40366823 about two Britons that have been arrested following an alleged Microsoft hack, we don’t believe there is any connection with this alleged “Windows 10 core source code leak”.

(#62069) alratar válasza norti (#62068) üzenetére


alratar
addikt

Erre valaki?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#62070) csixy válasza alratar (#60611) üzenetére


csixy
addikt

A puding próbája az evés. Hozz létre gépházban egy lokális fiókot rendszergazdai jog nélkül jelszó nélkül.
Ha hagyja. A rendszer bootoláskor mindig oda akar feljelentkezni, ami utoljára volt használva.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#62071) raidx válasza alratar (#62069) üzenetére


raidx
őstag

Miért jó a jelszómentes fiók? Futtatás, netplwiz és beállítható a jelszókérés nélküli belépés.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#62072) SLacus


SLacus
csendes tag

Üdv,

egy tapasztalat megosztása...

Gépet cseréltem, az SSD maradt, legális windows 8.0-ról updatelt windows 10 pro-val. Új gépbe ez ment rendszermeghajtónak.

Első meglepetés, hogy csont nélkül bebootol, feláll a rendszer és kb 10 óra használat után csak annyi baja volt, hogy kérte az aktiválást a rendszert (jobb alsó sarokban, félig áttetsző, és soha el nem tűnő feliratként).

Második meglepetés, hogy miután beírtam a windows 8-hoz kapott licence kulcsot, szó nélkül aktiválta a rendszert Windows 10 pro-ra.

(#62073) philipe


philipe
tag

Sziasztok !

Nem igazán értek a témához ezért szeretnék segítséget kérni.
Lenne lehetőségem vásárolni nagyon olcsón egy digitális licensz kulcsot.(4 számjegyű az összeg)
Megéri vele foglalkozni, vagyis teljes értékű Windows 10 Pro 64bit -et kapok, vagy ez csak kamu ?

Előre is köszönöm a válaszokat. :R

Üdv., Phil

[ Szerkesztve ]

(#62074) #41133696 válasza philipe (#62073) üzenetére


#41133696
törölt tag

Lehetnek kivételes akciók de ezt a forrás nélkül szerinted honnan tudjuk?

(#62075) #73029888 válasza philipe (#62073) üzenetére


#73029888
törölt tag

Szia

Vettem én is 4 számjegyért W10 Home kulcsot,s eddig müködik!

(#62076) #74220800


#74220800
törölt tag

Hi,

Vennek egy egy samu 250 GB 850 evo-t, és külön partíciót szeretnek a win 10-nek.
mennyi helyet hagyjak neki?

köszi

(#62077) King Unique válasza #74220800 (#62076) üzenetére


King Unique
titán

Látom a másik topikból irányítottak át ide. Viszont ezt igazából neked kell tudnod, hogy pontosan mekkora méretű rendszerpartícióra van szükséged! Illetve ez függ attól is, hogy mennyi programot stb. akarsz rá telepíteni.

De, ha konkrétabb válasz kell, akkor íme: kérdés | válasz.

[ Szerkesztve ]

(#62078) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Sziasztok,

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy hol tudom bekapcsolni, a helyesírás ellenőrzést Windows 10-ben? Úgy értem, hogy ha pl írok egy email-t vagy a facebook-on chat-elek, akkor is aláhúzza a szöveget, ha elírom? Régebben be volt kapcsolva, de most valamiért nem.

Előre is köszönöm.

Üdv:

Zoli

(#62079) CirrMee válasza Atlantisz48 (#62078) üzenetére


CirrMee
addikt

Sehol.
Ilyenért az éppen nyúzott programod a felelős, tehát ott keresd az ilyen beállításokat.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#62080) #86564352 válasza Atlantisz48 (#62078) üzenetére


#86564352
törölt tag

settings\devices\typing
beállítások\eszközök\gépelés

(#62081) norti válasza norti (#62068) üzenetére


norti
addikt

Hm, közben a Microsoft meg megerősítette, hogy mégis volt ott forráskódrészlet driverekhez, ARM kernel kódhoz fent (ez a betaarchive is egy csodálatos hely lehet):

http://gizmodo.com/leak-of-windows-10-source-code-raises-security-concerns-1796390666

(#62082) #86564352


#86564352
törölt tag

Azonkívül hogy szar az egész, mitől lehet pár hét, hónap után megkergülnek az MS UWP appok? Ma megint elkezdte. Nem indulnak elsőre, splash screen és megáll. Csak másodjára hajlandó. Csempe meghal. Amennyire utána olvastam valahogy korrupt lesz a profil és ezért mindig az a tanács csináljon az ember új fiókot. És az a vicc sok google találat alapján Windows 8 óta létező hiba! Egészen szar, mert hát túl sok UWP-t nem használok, de a settings, calc kéne. Az is rendszeres tálcára leteszem pl. az időjárást és nem képes folytatni magát, kifagy.

Arról nem is beszélve mióta az outlook.com megújult tetű lassan tölt be és hiába van elmentve a jelszó folyton ez történik:
beírom outlook.com vagy kedvencekből
elkezd futni a csík hogy tölt
hopp mégse bedob egy képernyőt kattintani kell sign in
jó megy a csík mégis bejelentkezik elmentett jelszó alapján
várni mire a kikapcsolhatatlan skype modul bejön
jó lassan betölti a legfrissebb levelet
de még utána se túl reszponzív az egész

Egészen vicces itt ülök a gép előtt, de egyszerűbb telefonon megnézni 1 másodperc alatt mi jött.

(#62083) raidx válasza norti (#62081) üzenetére


raidx
őstag

Mi ebbe a gond? a Linux is nyilt forráskódú. Mostmár a Win 10 is. ;]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#62084) Atlantisz48 válasza CirrMee (#62079) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Valóban, köszönöm, megtaláltam :D :R

(#62085) tibcsi0407 válasza #86564352 (#62082) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nálam a Skype UWP nem megy. Tiszta telepítés után sem, nem is igazán értem. Arra is gondoltam, hogy a fiókomban nem szeret valamit, de más W10-es gépemen meg működik ugyanazzal a fiókkal.

https://utdetailing.hu/

(#62086) #86564352 válasza raidx (#62083) üzenetére


#86564352
törölt tag

Egy ideális világban most a ruszki hackerek visszaélés helyett jó pénzért cserébe kijavítanák az MS-nek a kódot. :)

(#62087) this is life válasza #86564352 (#62086) üzenetére


this is life
Ármester

Tevedsz a nagy testver hackerei ingyen javitjak a bugokat az ms-nek ,hogy megmutassak a szakmai hozzaertesuket :D ... nem lehet hogy megint az NSA szivarogtatott :DDD ?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#62088) netpeti98 válasza this is life (#62087) üzenetére


netpeti98
addikt

Bár a nagy részét már a másik cikk is leírta, de ez alapján közel sem akkora dolog a szivárogtatás mint ahogy a The Register cikke (az volt az első hely ahol megjelent a hír) beállította a dolgot:[link]

The Verge appears to be correct, as the source code leak is both minor and uninteresting, as it involves files related to USB, storage, and Wi-Fi drivers in Windows 10 only. And these files were already shared outside of Microsoft with PC makers and other partners, including enterprises and governments

[ Szerkesztve ]

(#62089) this is life válasza netpeti98 (#62088) üzenetére


this is life
Ármester

Tisztaban vagyok vele , ezert is ironizaltam es tettem offba a hozzaszolasom....
Na jo az NSA szivarogtatas emlitese nem ok nelkuli...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#62090) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Hali.

ISO fájlt meglehet nyitni fájlkezelővel, explorerrel, windows intézővel?

[ Szerkesztve ]

(#62091) netpeti98 válasza this is life (#62089) üzenetére


netpeti98
addikt

Persze, általánosságban írtam a dolgot. Csak tiéd volt az utolsó hozzászólás a témához kapcsolódóan. ;)
Az NSA megemlítése tényleg jogos az utóbbi idők alapján. :D

[ Szerkesztve ]

(#62092) quailstorm válasza Ga3rieL (#62090) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen meg lehet, most néztem meg, jobbklikk társítás intézőre felcsatolta új betűjellel és belement. Jobbklikk kiadásra leválasztotta.
Én továbbra is Virtual Clonedrive-ot használok, mert nem csak ISO létezik, de ezt legalább tudja.

(#62093) Ga3rieL válasza quailstorm (#62092) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Nagyszerű, köszi,. akkor nem kell bandizip, meg a tömörített fájlokra sem. :R

(#62094) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Ám itt közületek, amikor felkúszott a "kisebb" CU update, akkor később utána nem csinált olyat, hogy nem tudja hova létrehozni az ideiglenes fájlokat, mert valami baj van a temp mappával? Nekem azt az ablakot indítás után hozta be. és a trükkel előhozott w7-es windows fényképnézegetőbe egyszercsak nem tudtam megnézni a képet. Volt valakinek ilyen? Mert ha igen,akkor az a CU cseszte el, és nem én.mer addig meg jó volt.

(#62095) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, a csoportházirendet eléggé testreszabtam:

WD Youtube1
WD Youtube1
WD Youtube1

64-bites Windows 10 PRO van. Kérdés, Ti milyen megoldással szoktátok lementeni a beállításokat? A GPMC úgy látom, már nincs W10 alatt.

Ezt találtam gyorsan: How to Backup and Restore Local Group Policy Settings in Windows 10

(#62096) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Sziasztok!

Van ez a KB4022715 frissítés és egy nem napi szinten használt irodai PC. (C2D, 8 GB DDR1 ram, stb...)
Szóval nekifutott a gép ennek a frissítésnek június 16, 17, 19, 20, 21, 22, 23.-án és az imént is kivétel nélkül ugyanazzal az eredménnyel.
Letöltötte a háttérben fogva ezzel a gépet, majd leállítás/újraindítás helyett a frissítés opcióval. Persze nem sikerült újra elindulni/indulni, kék képernyő változatos dll fájlok hibája, vagy semmit mondó hiba telepítő lemezért sírva. 3-5 nekilódulás után felismerte, hogy valami nem kerek, visszavonta a frissítést minden alkalommal, majd méd 2-3 újraindítás ás voiala, bejött az asztal.

Szóval hogy a viharba tudom én ezt a frissítést vagy telepíteni, vagy ignorálni?

Köszi!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#62097) Doky586 válasza raidx (#62083) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Furcsa hogy ugyanazon dolgot (azt hogy az OS forráskódja -vagy annak részletei- bárki által elérhető) ennyire különböző módon ítélnek meg az emberek..
- Linuxnál ennek megítélése pozitív és követendő példa
- Windows esetén ez rossz dolog, biztonsági probléma, hackerveszély.. (ha csak jogi problémának, értékelnék, nehogy más felhasználja szellemi terméküket, még megérteném)

(#62098) quailstorm válasza macilaci78 (#62096) üzenetére


quailstorm
nagyúr

(#62099) this is life válasza Doky586 (#62097) üzenetére


this is life
Ármester

Azert linuxon se nyulhatsz bele felugyelet nelkul a teljesseg igenye nelkul pl : ubuntu,mint ,kubuntu,zorin,manjaro-ba hogy at ne neznek a tenykedesed, az egyedi linux os persze mas , de lelke rajta annak aki megbizhatatlan forrasbol szarmazot hasznal .

A windowsnal a forraskod megszerzese ,annak atnezese a legritkabb esetben jelent jot , egy reszt a pc-k tobbsegen az fut , mas reszt nem jotekonysagi szervezetek probalnak tobbnyire a forraskodhoz jutni , szakerto kezekben hibat talalva es azt kihasznalva irdatlan mennyisegu gepben tehetnek kart ...

Linux desktop nem igazan a hackerek fo celpontja ellenben a win igen .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#62100) jimmy399 válasza this is life (#62099) üzenetére


jimmy399
senior tag

Főleg, hogy a desktop linux elterjedtsége kb max 2% lehet...

--- N/A ---

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.