Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62901) Apucy01


Apucy01
őstag

Sziasztok

kellene egy kis segitség A roguekiller folyamatosan ezt [File.Forged][File] C:\Windows\System32\drivers\ks.sys -> Found találja nállam hiába töröltetem vele mi lehet ez? és mivel tudom eltüntetni? nincs kedvem wint telepiteni ez már több mint 1 éve stabilan megy..

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#62902) Grafirka


Grafirka
őstag

Win10/64 autos jatekok kozben ha nem nyulok az egerhez csak a kormanyt hasnzalom akkor belep a kepernyovedo :U
Az lenne a kerdesem hogy tapasztalt meg valaki hasonlot, esetleg van e valami epkezlab megoldas ? Egyaeltaln mi ez a hulyeseg hogy egy program /jatek futtatasa kozben elindul a kepernyovedo ?

(#62903) movax válasza Cry0 (#62895) üzenetére


movax
őstag

Baszkuráltad a Cortanát, mi? :)

(#62904) raidx


raidx
őstag

Napok óta szenvedek az "The NDIS6 LWF initialization has failed" hibától. andom reboot annak ellenére is, hogy elvileg tiltva van.Az utolsó frissítés óta csinálja. Már volt újratelepítés is de visszajön a hiba. Valami hálózati gubanc de nem akar rendbejönni.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#62905) RazoR


RazoR
veterán

2 féle memtest lefuttatva, nincs hiba, SSD-n nincs hiba, tesztek szerint minden jó. Ma még nem volt bsod! Én ezt nem nagyon értem...

[ Szerkesztve ]

(#62906) movax válasza raidx (#62904) üzenetére


movax
őstag

Kapcsold ki az automatikus újraindulás hiba esetén opciót itt (bocs, angolul tudom): Jobbkatt a sajátgépen, Tualjdonságok, Advanced system settings, Advanced, Startup and Recovery. Legalább nem rebootol.

Azért egy malwarescant lefuttatnék.

[ Szerkesztve ]

(#62907) Templomegere válasza tordaitibi (#62892) üzenetére


Templomegere
senior tag

na ezt kipróbálom , ebben látok lehetőséget !

köszönöm a tippet !

mindenkinek köszi !

(#62908) tordaitibi válasza Doky586 (#62899) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Csak ugy kivancsisagbol,
ugye uefinel mar nincs boot file mint pl. az xp-nel, elstartol siman.
Akkor kotelezo usb pendriverol indulnia, egy sata hdd-rol nem tudja a bios inditani a telepitot?

(#62909) R3laX


R3laX
addikt

Sziasztok!

Szerintetek hogy tudnám kilőni a WMI Provider-t, hogy ne egye a procit? Régen nem használta
folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

(#62910) #11563776 válasza Apucy01 (#62901) üzenetére


#11563776
törölt tag

Üdv.!

Próbáld meg még esetleg a Malwarebytes, a GMER és a Trojan Remover programokkal megfogni - amennyiben nem téves a riasztás.

Sok sikert!

(#62911) Tim82


Tim82
nagyúr

Sziasztok!

Windows 10 Pro x64-en (1607 build, legális, naprakész) mi okozhatja azt, hogy bizonyos billentyűkombinációkra (AltGr + V, illetve AltGr + B) nem hozza elő a megfelelő speciális karaktert (@, illetve { )?

A billentyűzet maga nem hibás, csak az említett AltGr + betű kombinációk nem működnek (és abból sem mindegyikkel van gond, pl. AltGr + X, AltGr + C működik; a V és B betűk önmagukban, illetve Shift-tel működnek stb.).

Notiról van amúgy szó (Fujitsu-Siemens Amilo Li3710), nagyjából Skype-ra, LibreOffice-ra, illetve YouTube-on/Indavideón régi filmek nézésére használja a gazdája.

Azzal már próbálkoztam, hogy billentyűzetkiosztást váltani, de más kiosztással (másik magyar kiosztással) is ugyanúgy marad a probléma.

Merre induljak el, mit érdemes ilyenkor megnézni? Felmerült, hogy újratelepítés biztosan megoldaná... de egy amúgy szerintem eléggé kicsi és biztosan triviális megoldású probléma miatt nem kellene ágyúval lőni verébre.

Előre is köszönöm a segítséget. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#62912) #11563776 válasza R3laX (#62909) üzenetére


#11563776
törölt tag

Üdv.!

Itt egy lehetséges megoldás a problémára - angol nyelvű.

Sok sikert!

(#62913) movax válasza R3laX (#62909) üzenetére


movax
őstag

(#62914) R3laX


R3laX
addikt

Köszi, ránézek

(#62915) quailstorm válasza #41133696 (#62900) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Erről én lemaradtam, de abban a kontextusban amit állítottam, az igaz volt, ugyanis ő eleve W10 retailt akart venni.
Ahogy elnézem a tied az OEM lett tényleg, tehát nem viheted tovább, max lehet próbálkozni az MS-nél licensz transzferrel.

[ Szerkesztve ]

(#62916) Doky586 válasza tordaitibi (#62908) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Neked tudom ajánlani a floppy-s telepítést.. :))

(#62917) plejik


plejik
addikt

Windows 10 alatt szeretnék offline fájlokat szinkronizálni, azaz van felcsatolva hálózati meghajtó és szeretném, hogy esetleg hálózati kimaradás, vagy laptop esetében ha elviszik akkor elérje a fájlokat offline is az illető. Viszont a Windows gy :U ári szinkronizálási progija elég sz@r. Van amelyik PC-n tökéletesen megy, van amelyiket teljesen megfogja és az istennek nem szinkronizál normálisan. A szinkronizáláshoz van elég helye az adott illetőnek, illetőknek. Erre nincs valami alternatív megoldás ?

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#62918) vlevi


vlevi
nagyúr

Igazából várható volt, hogy egyszer ez is megtörténik, kérdés, hogy hogyan kommunikálják ezt le.

Néhány pc-n megszűnt a Windows 10 támogatása

Az amerikai tech lap úgy tudja, hogy az Intel Atom Clover Trail processzorral felszerelt gépeket érinti a probléma. Néhány pc-gyártó megerősítette ezt, az Acer például közzétett egy felhívást, hogy a Clover Trail alapú gépein nem támogatott a Windows 10 Alkotói Frissítés.

(#62919) quailstorm válasza vlevi (#62918) üzenetére


quailstorm
nagyúr

PowerVR SGX a baja, anno ezek már a 8.1-et is balhéval kapták meg, borzalmas platform.
Ettől függetlenül az egywindóz az tényleg nem több egy üres marketingdumánál, és lesz itt olyan fragmentáció, hogy ihaj.

Emlékeztető: [link] [link]

300k HUF-os szarok voltak, amiket az első BayTrail generációs olcsótablet lealázott a vérbe (teljesítményt tekintve). És itt kettő céget lehet szidni, az egyik az Intel, aki PowerVR-t választott a GMA500 blama után, a másik, az Imagination Technologies, aki nem teszi lehetővé a nyílt drivert, zártat meg nem ír. Így Linux sincs, meg normális Windows driver se.

A legnagyobb mocsokság, hogy a Win8 táblák indulásakor csak CloverTrail+-t lehetett kapni 300k HUF-ért :U
Egy lehúzás volt az egész.

[ Szerkesztve ]

(#62920) Templomegere válasza tordaitibi (#62892) üzenetére


Templomegere
senior tag

Ez volt a probléma. Végre ma reggel gond nélkül indult !!

Köszönöm!

(#62921) Forestgreen


Forestgreen
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy 4K-s 27 colos monitort, amin ugye a 4k felbontás Windows-ban eléggé érdekes. Van ez a nagyítás opció, amivel felbontást nem állítva fel lehet nagyítani a képet. ENnek viszont nem látom gyakorlati értelmét, mert szerintem ez a dolog a felbontást is átállítja. Ezt onnan goldolom, mert valós méretű 4K videót lejátszva a videó nem fér ki a képernyőn 150%-os nagyításnál, csak 100%-osnál, ami a videónál alacsonyabb desktop felbontás ismérve... Hasonló tapasztalatok?

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#62922) quailstorm válasza Forestgreen (#62921) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ugyan én MPC-HC-vel használom a 150%-os DPI skálázást gépházból, de semmi ilyen videó kilógást nem tapasztaltam. Igaz csak fullHD (idősnek a gépe).
Kicsit részletesebben meg tudnád mutatni a hibát (screenshot) és a beállítást? (screenshot)

(#62923) Forestgreen válasza quailstorm (#62922) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

Hazaérek, csinálok prt sc-t...

Egyébként, ha "megjelenítő beállítások" alatt a 150%-ot állítom be, akkor ez a weboldal ( https://www.whatismyscreenresolution.com/ ) azt írtja, hogy 2560 x 1440 a felbontásom, amit a videólejátszás igazol is..

[ Szerkesztve ]

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#62924) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok!

HP 450 notebookra szeretném újratelepíteni a Windows 10 Home oprendszert. Korábban már csináltam, de most számomra új dolgokba ütköztem.
Leszedtem a MediaCreation Tool-lal a W10 Home magyar nyelvű rendszert egy pendrive-ra. Erről be is bootolt, eddig ugyanúgy ment mint korábban. Most viszont először telepítő kulcsot kért, ami nincs, előre telepített Win8-cal vettem a gépet. Itt rányomtam a nincs termékkulcsra, a következő képernyőn pedig megkérdezte, hogy melyik wint szeretném telepíteni. Volt ott W10 home, Pro, meg egy harmadik is. Eddig ezt sem kérdezte a telepítő.
Kérdés, hogy telepíthetem nyugodtan, ugyanúgy aktivált marad a rendszer mint jelenleg is, vagy más módon kell telepíteni?
Köszönöm!

(#62925) Peathee válasza Forestgreen (#62923) üzenetére


Peathee
aktív tag

Geforce-al mostanában nincs tapasztalatom, de szerintem inkább a videokártya driverben kéne állítgatni ilyeneket. Ott lehet, hogy külön is ad lehetőséget desktop/gamig/video profilknál a nagyításra.

(#62926) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok!

Ram topikba már feltettem a kérdést, de választ nem kaptam. Win 10 prom van 2133mhz-s ramokkal. De a geekbench meg az aida is 1067-nek mutatja a ramokat. Közben meg biosban 2133-at muat, és ha hackintoshba bootolok az is felismeri 2133-nak a ramokat. Van valakinek valami ötlete? Köszi :R

(#62927) TRob1 válasza Lazika (#62926) üzenetére


TRob1
veterán

DDR minek a rövidítése? Double Data Rate

A valós órajelének kétszerese az effektív órajele. Tehát 2x1067??? :) Nyugudj meg, jól van így. (Túl sok tesztprogit nézegetsz, inkább használd a géped :DDD)

ui: Amúgy pl. Aida nem mindkettőt mutatja?

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#62928) movax válasza drmotto (#62924) üzenetére


movax
őstag

Ha már egyszer aktiváltad, akkor az is marad. Tedd fel és ahogy nethez jut, lerendezi a dolgot. Ha korábban Home volt, akkor most is azt tedd, értelemszerűen az az aktivált.

[ Szerkesztve ]

(#62929) drmotto válasza movax (#62928) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi

(#62930) raidx


raidx
őstag

Ha így halad rövidesen visszaváltok Win7-re. Eddig a Biztonsági mentéseket egy USB-s Hddre mentettem. Most közli velem, hogy oda nem lehet. Mi a jó anyjáért? Egy Retail Pro verziót nem a sima Home szintjén kellene kezelni. Egyszerűen figyelmen kívül hagyja a beállításokat és erőszakosan a pofámba erölteti a sok szemetet amire semmi szükségem mert munkagép. El volt halasztva a CU-ra frissítés és le is volt tiltva a frissítés. Random időközzel addig rebootolt, még nem engedtem neki a CU telepítését. Napok óta nem haladok a munkámmal az erőszakossága miatt.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#62931) quailstorm válasza raidx (#62930) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Érdekes, nekem le van tiltva a CU frissítés és nem akar rebootolgatni...

Nem a komplett updatet kell letiltani, hanem azt az 1 frissítést ami nem tetszik.

(#62932) darkhorse válasza raidx (#62930) üzenetére


darkhorse
tag

De te nem értesz hozzá, majd ő jobban tudja. ;]

(#62933) Lazika válasza TRob1 (#62927) üzenetére


Lazika
senior tag

Köszi! Új még a gépem, szóval azért teszteltem csak. :)

(#62934) vlevi válasza quailstorm (#62919) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem is ez volt a fenntartásom az "egy windows mindenekfelett" szlogennel, hogy ez csak addig fog menni, amíg bele nem kerül valami olyasmi az újabb frissítésbe, amit a régi HW nem támogat.
Ilyen wolt pl. a Win8.1 valamelyik updatenél az Nx bit, amit néhány (igaz, nagyon régi) processzor már nem támogatott. Ők ottragadtak azon a verzión.
Wagy, pl. a MS nem adja ki az alkotói frisstíést nagyon sok telefonra. Ezzel azokat kis kvázi kivégezte.

Remélem azért egy Intel Ivy Bridge, és NVidia Pascal kártya nem fog ilyen hamar kikopni a támogatott hardverek köréből...

(#62935) ignisz


ignisz
senior tag

Sziasztok. Képernyőfotót szeretnék csinálni. Amit a guglin találtam nem működik. Valaki tudna segíteni?

(#62936) TRob1 válasza ignisz (#62935) üzenetére


TRob1
veterán

Legősibb módszer: Billentyűzeten megnyomod a PrintScreen-t és beilleszted pl. Paint-be. :)

Vagy ha így jobb: Wingomb+PrintScreen - Ekkor meg elmenti fájlba a Képek/Screenshots mappába.

De van pl. Képmetsző app is a winben, ha mondjuk csak részletet akarsz menteni.

(#62937) ignisz:
Már hogy ne működne. Alkalmazom mióta lejött az ember a fáról. :DD
Akkor nálad van vmi gond, most is kipróbáltam és még mindig müxik. PrtScn- Paint-Ctrl+V

szerk: Nm. :)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#62937) ignisz válasza TRob1 (#62936) üzenetére


ignisz
senior tag

Ez volt az első amit kipróbáltam, de nem működik. Egy üres asztalképet csinál. Ez a mentéses sikerült. Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#62938) #11563776 válasza ignisz (#62935) üzenetére


#11563776
törölt tag

Üdv.!

Szerintem ez a legegyszerűbb:

Képernyőkép készítése a Windows 10 rendszeren

Sok sikert!

(#62939) Tim82 válasza Tim82 (#62911) üzenetére


Tim82
nagyúr

UP-olom a kérdést, még aktuális. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#62940) TRob1 válasza Tim82 (#62939) üzenetére


TRob1
veterán

Razer Cortex/Booster nincs fenn? Ez okoz ilyet. MEg néha a Synaptics touch driver is... De lehet hogy más ilyen jellegű progi van fenn, ami okozza.

ui: Amúgy asszonynak is 3710-ese van (kicst azért tuningolva), ha bármi kell, rá tudok nézni (driververziók vagy ilyesmi)

¤ R'n'R ¤

(#62941) Tim82 válasza TRob1 (#62940) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az első biztosan nincs, a másodikat megnézem, szerintem az fent lehet, valóban úgy rémlik, hogy Synaptic drivert használ a touchpad. Köszönöm a tippet, megírom még, mire sikerült jutni.

(Ez a 3710 is tuningolt, 4 GB RAM, T8300 és egy 120 GB-os Adata SSD került bele. :) )

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#62942) quailstorm válasza vlevi (#62934) üzenetére


quailstorm
nagyúr

NX az 8 vs 8.1, nem 8.1 update.
Amid van, az meg tutifix végigbírja, nVidia példás supportból, Ivynek sincs oka nem menni, max az IGP fog elavulni, az Ivy a legbénább hivatalosan (még) támogatott Intel HD.
nVidia még a DX10-hez is írja a legacy drivert 10-hez ha kell, volt pár frissítés az elmúlt 2 év alatt.

(#62943) Mezcal


Mezcal
addikt

Win 10-ben valahogy bekapcsolt az érintőkijelző, de a monitorom nem érintőképernyős. Sehogy sem tudom kikapcsolni az éintőképernyő módot. Valakinek valami ötlet?

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#62944) Ga3rieL válasza Mezcal (#62943) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Csak 1 kicsit utána kéne nézni. Ja és mielőtt mondanád,h win 8. 8.1ről ír, akkor javasolnám,hogy azért próbáld meg a 10esen is, hátha ugyanúgy van, és próbáld meg legalább.

[ Szerkesztve ]

(#62945) Mezcal válasza Ga3rieL (#62944) üzenetére


Mezcal
addikt

Ezeket már én is ki gugliztam -vagyis utána néztem- nem műkönek. Ezért írtam ide is.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#62946) Ga3rieL válasza Mezcal (#62945) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Akkor sorry. stornó a válasz akkor.

(#62947) #11563776 válasza Mezcal (#62943) üzenetére


#11563776
törölt tag

A táblagép mód be- és kikapcsolása -> Általában ez szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#62948) RazoR


RazoR
veterán

Ha kékhalálnál nincsen hibakód csak a hiba neve és max egy filnév akkor mi van? Nincs minidump mappa sem és így fájl sincs, vagyis nem tud kiírni semmit a bluescreenview sem...

[ Szerkesztve ]

(#62949) Mezcal válasza #11563776 (#62947) üzenetére


Mezcal
addikt

Kösz, ez volt a jó megoldás. :)

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#62950) TRob1 válasza RazoR (#62948) üzenetére


TRob1
veterán

Ráguglizol a hiba nevére.

Amúgy próbáltad már tuning nélkül a rendszert, bios alapra állításával?

¤ R'n'R ¤

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.