Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62351) varmi2


varmi2
nagyúr

A szolgáltatás (CldFlt) a következő hiba következtében leállt:
A kérés nem támogatott.
Ezzel a hibával újra indul a gép. Tudtok valami tanácsot adni?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#62352) Cr00py válasza TRob1 (#62326) üzenetére


Cr00py
senior tag

Üdv. Corsair K70-m van. Van hozzá app, viszont ott nincs ehez külön beállítási lehetőség. Régen mikor még Win7 volt a párezres gagyi bill-em tudta ezt a "feature"-t, ha ment a Spotify, avagy bármi más a háttérben, akkor a multimédiagombok azt vezérelték, és nem a Windows hangerőt.

(#62353) netpeti98 válasza TRob1 (#62339) üzenetére


netpeti98
addikt

(#62354) Popes válasza netpeti98 (#62353) üzenetére


Popes
őstag

Akkor annak is vége van. :DDD

Deus ex machina

(#62355) netpeti98 válasza Popes (#62354) üzenetére


netpeti98
addikt

A Micrososftnak nem sok köze van hozzá, azon kívül, hogy övék az Áruház. A Desktop App Converter segítségével bármelyik fejlesztő becsomagolhatja az alkalmazását az áruházas formátumba, és ha megfelel a szabályoknak, akkor feltöltheti.
Egyre több asztali app van az áruházban, pl. Inkscape, Spotify, f.lux, CrystalDiskMark 5, Slack stb.

[ Szerkesztve ]

(#62356) Orionk válasza Orionk (#62331) üzenetére


Orionk
senior tag

Ilyen problémával nem küzdött még senki? köszönöm

(#62357) Pr3ciSioN


Pr3ciSioN
aktív tag

Sziasztok!

Valakinek valami tipp arra, hogy mitől lehet az, hogy már ötödjére kapcsolom be a gépet és hiányzik a tálca fele plusz fent is pont annyi ami a kis méret , teljes, bezárás. Drivert frissítettem a negyedik újraindítás után de nem változott semmi. Tegnap még jó volt . Windows nem frissült. Ha vissza veszem a felbontást 1366-ra akkor megjavul de amint visszateszem 1920-ra megint nem. Apró érdekesség, hogy Full HD 29 Hz alatt tökéletes a kép de amit beállítom 60 Hz-re megint rossz lesz.

Valakinek esetleg tipp?

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#62358) netpeti98 válasza Pr3ciSioN (#62357) üzenetére


netpeti98
addikt

Ott a videokártyával vagy a driverrel lesz a probléma. Abból ítélve, hogy a képfrissítés és a felbontás állíáts megoldja a dolgot. Megpróbálnám teljesen letakarítani a drivert és utána tisztán feltelepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#62360) #86564352 válasza Orionk (#62356) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nálam hangerő ikon még nem tűnt el, illetve észre se venném mert rejtve és bill. és egérről változtatom. De nem egyedi eset a tied, nálam hasonlóan a Defender ikon szokott néha el-eltűnni. (maga a program fut rendesen) Ha a teljes restart macerás, próbáld feladatkezelőből csak a Windows Explorert újraindítani, ilyenkor újratölti a tálcát.

(#62361) gabro0


gabro0
őstag

Mostanában átalakították az MSDN oldalát és valami használhatatlan lett helyette. Régen így nézett ki: [link].
Az ellenőrzőösszegeket innen néztem és hogy milyen szoftververziók (pl. Win10 frissítések) az éppen aktuálisak. Az új oldalon elvesztem, sőt nem is találom. Hozzá lehet férni a listához valahogy? :F

[ Szerkesztve ]

(#62362) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Ha van egy tabletem, aminek a háttértára 32Gb, és van rajta egy általam moderátori fenyegetettség terhe mellett meg nem nevezhető nyelvterületű eredeti win 10 (home 32 bit), amit szeretnék magyarítani, akkor mit lehet tudni arról, hogy mennyi szabad tárterület kell egy nyelvátállításhoz? Tehát nem újratelepíteni szeretnék, hanem letölteni és átállítani a rendszer adminisztrációból a nyelvét a meglévőnek.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#62363) tordaitibi válasza bitpork (#62362) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Par 10 mega a magyar csomag, nem vagyok a w10 elott most, de mar toltottem le v.mikor es 40-50 megara emlekszek. Telepitettem es siman at lehetett allitani magyarra.

(#62364) bitpork válasza tordaitibi (#62363) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Köszöntem szépen a segítséget :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#62365) Pr3ciSioN válasza netpeti98 (#62358) üzenetére


Pr3ciSioN
aktív tag

Semmit nem segített sajnos. DDU-val driver törlés, legfrissebb letölt de ugyanaz a hiba. De ez egyébként mitől lehet ha semmit nem frissítettem ? Csak úgy behülyül magától?

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#62366) Grafirka válasza Pr3ciSioN (#62357) üzenetére


Grafirka
őstag

DVI vagy HDMI kabelt hasznalsz ?

(#62367) svgyula válasza Pr3ciSioN (#62365) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Hiszen már leírtad! A frissítési frekvenciát nem bírja a monitor! Azt se lehet kizárni. hogy az "új" driver túlvezérli a monitort! NE új hanem egy régi olyan drivert tegyél fel amivel rendesen működött. Vagy ha(?) tudsz kérj egy másik monitort kölcsön próbára. Bár a túlvezérlésnek jellemzően méret, vagy egyszerűen lekapcsolás a válasz a monitortól részéről. Én anno' hónapokig kerestem 17"-os monitort ami HD-n tudta a 100Hz-et és nem került egy vagyonba. De a legtöbb pár perc után lekapcsolt! Ez még a képcsöves időben volt...

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#62368) svgyula válasza #41133696 (#62359) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ez letölthető a mikrofos oldaláról Szép is jó is de megint elkezdett tolakodóan viselkedni! Felrakott egy "RelevantKnowledge" nevű böngészőt és be is rakta az automatikus indítások közé mintha valaki kérte volna vagy egyáltalán valamikor használta volna :N Na meg gyorsan létrehozta 5 különböző helyen a programot meg a sallangjait.......... Elsőre ezt találtam majd lehet, hogy találok még mást is :U

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#62369) movax válasza svgyula (#62368) üzenetére


movax
őstag

Nem hinném, hogy a Microsoftról jött az a RelevantKnowledge. Valami mással telepítetted.

(#62370) netpeti98 válasza svgyula (#62368) üzenetére


netpeti98
addikt

A RelevantKnowledge egy külső adware/spyware, semmi köze a Windows frissítéshez.

[ Szerkesztve ]

(#62371) trialboj


trialboj
őstag

Lehet valamit kezdeni ezzel a win10 kikapcsolási protokollal?

Sokadjára fordul elő, hogy kapkodva kapcsolom ki a pc-t és mikor hazaérek még mindig fut, mert egy szoftver visszaigazolást kér hogy biztos ki akarom-e lőni mentés nélkül.

Adobe szoftver ai vagy ps, nem lehet beállítani hogy ilyen esetben menjen hibernálni v csináljon valamit, de ne pöfögjön nekem 5+ órát amíg nem veszem észre.

Az alapértelmezett power beállításoknál kiszedtem hogy bármennyi idő után is kikapcsoljon a hdd, lehet ezzel kavartam be?

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#62372) kiskakas


kiskakas
senior tag

Sziasztok,

vegigolvastam visszamenoleg par oldalt,de nem lettem okosabb. Ma reggel felment win10 prof-ra a 1703-es osszevont frissites, na innentol a halozaton levo 2db wdtv live nem latja a win10-es nas-t. Ki volt kapcsolva a halozati megosztas a frissites utan, ezt bekapcsoltam, mezei pc-k mar latjak a nas megosztasait,de a wdtv-k nem.. van vkinek otlete? Innen indultam ki,de megoldast itt sem ir senki,csak panaszkodik ;(

(#62373) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

Mi okozza, hogy egy ideje nem vesz fel semmit a start menübe a windows, ha be van pipálva program telepítésekor hogy ikon a start menüben? (keresővel nyitok meg mindent, de az elmúlt 1 héten telepített programok nem listázódnak)

[ Szerkesztve ]

F1

(#62374) Csöves


Csöves
senior tag

Hogy lehet film lejátszás alatt az alsó és a felső fehér sávot feketére állítani?
Win10 saját lejátszója.

Aquila non captat muscas.

(#62375) svgyula válasza netpeti98 (#62370) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Lehet igazad de a furcsa az, hogy semmit nem telepítettem hetek óta. Ismerek minden ami a gépen fent van. Viszont eddig ez nem volt bent a telepített alkalmazások között. A frissítés befejezése után kért egy újraindítást és akkor jött elő ennek az ikonja is. Nem gond mert pár perc alatt legyalultam mindenhonnan csak az volt a fura, hogy a frissítéssel egy időben jött. Mivel kíváncsi is vagyok elindítottam. Elindítva pedig a mikrofos.com volt az első oldal amit beadott.......

(#62373) szabeska
c:\Users\All Users\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\ Ha akarod akkor a mellékelt útvonalra bemásolod az adott program linkjét és ott lesz a programok között. Ezután nem kell keresgetni, vagy egyszerűen kirakod az asztalra.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#62376) raidx válasza svgyula (#62368) üzenetére


raidx
őstag

Furcsa. A RelevantKnowledge gugli szerint valami rosszindulatú dolog.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#62377) Bferibörs válasza Mr.Mercury (#62296) üzenetére


Bferibörs
addikt

beléptem a fiókba, pár újítást lefuttatott, utána kiléptem és megszűnt a hibajelzés

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#62378) westlake


westlake
félisten

Van egy olyan érzésem, hogy a 447-es frissítést (KB4022716) visszavonták. Manuálisan mondjuk le lehet tölteni, de a Windows Update már valóban azt mondja a 15063.413-ra, hogy friss. Pedig egy ideig töltögette rendesen a KB4022716-ot. A Google-t böngészve elég sok panasszal lehet találkozni...

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#62379) gabro0 válasza gabro0 (#62361) üzenetére


gabro0
őstag

Ideiglenes megoldás [link]

(#62380) szabeska válasza svgyula (#62375) üzenetére


szabeska
addikt

Érthető, de kb 60 programot/játékot telepítettem fel, amik közül csak az első 10 telepített jelenik meg a keresőben. Az asztalom mindig teljesen üres, start-ikonjaim vannak, de gyorsabb nekem keresővel. A "kényszermegoldást" amit írtál ismerem, régóta használom a win-t :K Inkább a dolog miértje érdekel, illetve a javítás lehetősége. :R

[ Szerkesztve ]

F1

(#62381) bitpork válasza tordaitibi (#62363) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sajnos a preinstallalt windows nem multi language igy nem maradt mas mint a gyalu :( Ciki mert a kulcs jo lett volna ha megmarad.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#62382) szaniszlokar


szaniszlokar
aktív tag

A segítséget szeretném kérni.

SSD csere miatt újra telepítettem a W10-et. Letöltöttem a MCT segítségével a legújabb ISO-t.
Az új Windows-ban szerettem volna beállítani, hogy a wifi csatornaszélesség ne az alap 20Mhz legyen hanem a 40Mhz. Eddig az eszközkezelőben ha a kártyára kattintottam, ott a tulajdonságok/speciális fülön ezt meg tudtam tenni, de most a frissítés után már nincs ott.

Hová került ez a beállítási lehetőség?
Köszönöm!

Minden ellenállás hasztalan.

(#62383) CirrMee válasza szaniszlokar (#62382) üzenetére


CirrMee
addikt

Hová került ez a beállítási lehetőség?

Gondolom a 'zinternetre, másik driver képében. :)
(értsd: gyártónál keress drivert)

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#62384) Gorcsev


Gorcsev
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Nemrég kaptam egy ubuntu rendszer és még két linux partíciót tartalmazó hdd-t, amiről szeretném lementeni az adatokat. Ugyan a lemezkezelő alaplemezként felismeri, de a windows intéző nem látja a hdd-t. A lemezkezelő csak a lemez dinamikus lemezzé konvertálát engedi, de gondolom akkor a lemez partíciói és a rajta lévő adatok is elvesznének. Mivel lehetne felismertetni a hdd-t?

(#62385) tordaitibi válasza bitpork (#62381) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem biztos, az enyemet sem lehetett magyaritani, amig a mult evi nagy CU frissitest meg nem kapta.
A tied naprakesz?
A kulccsal ne foglalkozz, csakaz a lenyeg hogy ugyanolyan verziot rakjal a gepre (pro, home), beaktivalja ,agat ahogy netet kap. A telepitesnel a kulcs megadast ugord at es telepitsd fel.

(#62386) raidx válasza Gorcsev (#62384) üzenetére


raidx
őstag

Esetleg ez segíthet a mentésbe: [link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#62387) kispx válasza Gorcsev (#62384) üzenetére


kispx
addikt

Total Commander DiskInternals Reader nevű pluginje elég jól olvassa a linuxos fájlrendszereket.
Az oldal közepén van.

Vagy ha semmit sem akarsz telepíteni, akkor egy Ubuntu live CD letöltesz, és kiírod pendrivera, bootolsz róla, és egy NTFS partícióra rámásolod az adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#62388) Gorcsev


Gorcsev
tag

raidx, kispx: köszönöm a segítséget, kipróbálom őket.

(#62389) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Most telepítettem újra a gépem és lenne egy kisebb gondom. Egy mappához nem férek hozzá és nem is tudom törölni.
Eredetileg felhőtárhely (Mega) mappa volt, de miután a telepítése ezen sync programnak elakadt a mappa megboldondult, nem tudta elérni a prgram, ezért töröltem, utána a mega sync progit is.
Viszont jelenleg nem tudom megynyitni (bár elvileg üres már) és nem tudom törölni se: azt íja renszergazdai engedély kell, de én vagyok a rendszergazda!

Bármi ötlet??
Ha törölni próbálom:

Ha megnyitni próbálom:

A mappa HDD-n van, a rendszert egy SSD-n használom.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#62390) kispx válasza NandorHUN (#62389) üzenetére


kispx
addikt

jobb egérgomb a mappára -> tulajdonságok -> biztonság

A mappa tulajdonosa legyen a felhasználói fiókod, és add rá teljes elérést.

(#62391) NandorHUN válasza kispx (#62390) üzenetére


NandorHUN
addikt

:R :R Kösz.

Végre sikerült, nem volt egy egyszerű menet, mert ezután már be tudtam lépni. de törölni nem még hatályos engedélyeknél is be kellett irogatnom az email címememt

Azt esetleg lehet tudni ezt miért csinálta a mappa vajon ?

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#62392) Balerik válasza westlake (#62378) üzenetére


Balerik
aktív tag

a "Microsoft Update katalógus" még tartalmazza.

Elmúlik.

(#62393) core i7


core i7
addikt

Létezik az ,hogy én elégedett vagyok a Win10 game moddal? Csak mert nekem stalker lost alphán dobott igaz 6 magos a cpu-m

(#62394) sz.atesz89


sz.atesz89
tag

Plz valaki segítsen.

Mitől lehet ez a hiba, folyamatosan olyan mintha ki-be dugná valaki az pendrive-ot a gépembe és folyamatosan írja ezeket a hibaüzeneteket. Formázás nem segített. Valamelyik usb-m elromlott? Hogy tudnám kiszűrni h melyik. Vagy mi lehet ez miért küldi a hibaüzenetet? Előre is köszönöm a segítséget.

PSN: szuhi

(#62395) quailstorm válasza sz.atesz89 (#62394) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezzel nézd meg ki az mi az.

Lehet épp az előlapi USB is.

(#62396) sz.atesz89 válasza quailstorm (#62395) üzenetére


sz.atesz89
tag

Ezt írja.

[ Szerkesztve ]

PSN: szuhi

(#62397) ignisz


ignisz
senior tag

Szép napot. Eddig nem volt szükségem a cd-dvd író-olvasóra ezért nem tudom mióta áll fenn a hiba. A BIOS-ban látom az eszközt, viszont a windowsban már nincs. Mit lehet tenni, hogy lehet előhozni?

(#62398) quailstorm válasza sz.atesz89 (#62396) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hát, ebből nem tudtunk meg semmit. Lehet elkezdeni lehúzkodni az alaplapi USB kivezetéseit meg letiltani a portokat BIOS-ban és lesni mi történik, több ötletem nincs.
Esetleg live oprendszerről megnézni mi van.

(#62397) ignisz: esetleg nem kapott betűjelet, azt a lemezkezelőben tudsz neki adni. Amúgy érthetetlen.

(#62399) ignisz válasza quailstorm (#62398) üzenetére


ignisz
senior tag

Egyáltalán sehol nem jelenik meg. Az eszközkezelőben sincs, a hardver hozzáadása varázsló se találja. Átraktam másik sata aljzatba, de semmi.

(#62400) quailstorm válasza ignisz (#62399) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Sajnos én passzolom, nekem BIOS és UEFI mellett is megy.
Esetleg BIOSos merevlemez beállítást tudsz megnézni. Azt nehezen hinném, hogy hiányozna az oprendszerből az optikai lemezek kezelése. De végső elkeseredettségben Pendriveről futtatott Linuxon is megnézheted.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.