Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62801) #11563776 válasza Cry0 (#62776) üzenetére


#11563776
törölt tag

Üdv.!

Ez attól függ, hogy mire szeretnéd használni a számítógépet. :) De sejtem mire gondolhattál, én például a szolgáltatásokból a Windows Search-t alapból tiltom Windows 7-től felfelé mindenhol. Sokat gyorsít a gépen. Továbbá a Defendert is tiltani érdemes, amennyiben úgyis másik vírusvédelmi megoldást használunk - pl.: Bitdefender.

De ha egyszerű és biztonságos megoldást szeretnél, legjobb, ha a Kerish Doctor-ra bízod, mit tiltson és mit ne.

Sok sikert!

(#62802) Vladek83 válasza TRob1 (#62629) üzenetére


Vladek83
tag

Nem lett jobb sajnos. Clean install lesz a vége..

(#62645) ela igen, ez lesz.

(#62803) Kekmen


Kekmen
senior tag

Sziasztok!

Egy számomra eddig ismeretlen problémába futottam. Egy általam feltelepített gépet hoztak vissza, miután állítólag egy játékból kilépve nem lehetett vele semmit csinálni. Bekapcsolás után szabályosan betölt a rendszer, de bejelentkezés helyett a háttérkép és a jobb alsó sarokban a hálózat, kisegítő lehetőségek és a kikapcsoló gomb jelenik meg.Ennyi. Azok a gombok kattinthatóak, reagálnak is. A billentyűzet is működik, de semmilyen parancsra nem reagál a gép, úgy mint CTRL+ALT+DEL, Windows+L ...stb. A windows + TAB-al tudom a fenti gombokat váltani.
Van valakinek ötlete, hogy újratelepítés nélkül hogy tudnék életet lehelni bele?

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#62804) Top cat


Top cat
őstag

Az MCT és a Windows ISO Downloader csak a rendszer meghajtóra hajlandóak letölteni az iso-t?

(#62805) King Unique válasza Top cat (#62804) üzenetére


King Unique
titán

Az MCT-nél, ha az ISO-fájl letöltése opciót választod, akkor meg lehet adni, hogy hova mentse. De kreál a rendszerpartícióra (C) is némi "szemetet", amit utána pl. a lemezkarbantartóval lehet törölni. Ellenben ezen és ezen letöltési opció már nem, illetve ezeknél szintén tetszőlegesen meg lehet adni a letöltés helyét. Valamint, ha ezen oldalt pl. Linux / macOS alatt nyitod meg, akkor nem az MCT-t, hanem közvetlenül az ISO-fájl letöltését fogja felajánlani. Ami nyilván megint tetszőleges helyre menthető.

[ Szerkesztve ]

(#62806) lao válasza Top cat (#62804) üzenetére


lao
tag

Nem , nekem az E -re töltötte le.

ki írja, hogy ellenőrizze a ...... - ok -- utána iso kiválaszt és fel ajánlja ,hogy hova szeretnéd letölteni , nálam így csinálja.

[ Szerkesztve ]

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#62807) Top cat válasza King Unique (#62805) üzenetére


Top cat
őstag

MCT-nél nem volt semmi opció, egyből a C:-re akarta leszedni de hely híján nem lehetett.

Az első linkeden a Windows ISO Downloader van. Ennek meglehetett adni, hogy hova mentse. De úgy veszem észre ez is a rendszer meghajtót használja ideiglenes helyként.

A második linkedről próbálom most leszedni ez talán menni fog.

lao

Ezt melyikkel csináltad?

Még valami. Régebben meglehetett nézni az MSDN oldalán az ISO-k sha1 értékét. Így le lehetett csekkolni, hogy jól jött le. Ez most hol található?

(#62808) King Unique válasza Top cat (#62807) üzenetére


King Unique
titán

Ha a megfelelő opciókat választottad ki az MCT-ben, akkor márpedig meg lehet adni az ISO-fájl letöltési helyét! Nem tudom te milyen verzióval próbáltad, de a hivatalos oldalon lévő legújabb így működik. Viszont átmenetileg a C-re tölti le a szükséges fájlokat és csak a letöltés végeztével másolja át az előzőleg kijelölt helyre. Ha kevés a hely a rendszerpartíción, akkor az MCT nyilván nem opció. De mondjuk az sem normális, ha még ennyi tárhely sincs a C-n...

Ezen oldalon lévő tool átmenetileg valóban szintén a rendszerpartícióra tölt, de a másik elvileg már nem.

[ Szerkesztve ]

(#62809) Top cat válasza King Unique (#62808) üzenetére


Top cat
őstag

Az MCT nekem nem adott semmi választási lehetőséget. Közölte 8 GB helyre van szükség, sajnos csak alig több mint 2GB szabad van.Tudom, hogy nem optimális ilyen kevés hely de sajnos most csak ennyi van. A vinyómon sincs pillanatnyilag sokkal több hely mint ami az ISO-nak kellene.

Az aguard oldal nem a legfrissebb verziót kínálja fel. 1703 (Updated March 2017), de már van 1703 (Updated June 2017): Megpróbáltam ismeretlen hibával leállt a letöltés egy idő után. Szerintem ez is a rendszer partíciót használja ideiglenes tárként.

(#62810) King Unique válasza Top cat (#62809) üzenetére


King Unique
titán

Akkor valamit félrenyomtál, mert ha EZT és EZT az opciót választod, akkor meg lehet adni az ISO letöltési helyét...A kolléga pedig volt olyan szíves és külön le is screenshotolta neked, ami alapján megint egyértelmű a dolog. Amit egyébként ezúton is köszönünk neki! De ugye majdnem mindegy is, mert átmenetileg az MCT úgyis a C-re tölt.

Ezen oldalon lévő megoldás viszont egy sima, böngészővel / letöltéskezelővel elvégezhető letöltés. Az pedig eleve a kijelölt partícióra, illetve mappába ment, ami pont megfelelne esetedben. Lehet nem pont a legeslegfrissebb ISO húzza le minden esetben, de a célnak nyilván megfelel és majd amúgy is frissíti magát a Windows. Valamint néha előfordulhat, hogy a letöltési link átmenetileg nem működik, de ilyenkor újra kell próbálni és utána már rendszerint OK szokott lenni.

(#62811) lao: :C

[ Szerkesztve ]

(#62811) lao válasza Top cat (#62807) üzenetére


lao
tag

Én valahogy így :

az 5.-nél fel dobta , hogy hova akarom menteni.

[ Szerkesztve ]

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#62812) Top cat válasza King Unique (#62810) üzenetére


Top cat
őstag

Szerintem te egy régebbi verziót használsz. Én most szedtem le az MS oldaláról: fájlverzió 10.0.15063.0

Az az opciót választottam amit az első képen jelöltél be. Utána már egyből közölte, hogy 8 GB helyre van szükség.

lao

Neked is ez a verzió van. Ezek szerint lecsekkolja a szabad területet és már tovább sem enged.

[ Szerkesztve ]

(#62813) King Unique válasza Top cat (#62812) üzenetére


King Unique
titán

Mindig a legújabbat használom, illetve a kolléga is azzal szemléltette. Viszont nálad egyértelműen a kevés szabad terület a gond és azért problémázik a program. Amit egyébként nem ártana majd valamikor megnövelni, mert így előbb-utóbb a frissítéseknél is probléma lesz miatta! Az ISO letöltéséhez az előző válaszban említett opció pedig számodra is megfelelhet.

[ Szerkesztve ]

(#62814) #11563776 válasza Kekmen (#62803) üzenetére


#11563776
törölt tag

Üdv.!

Próbáld ki az itt ismertetett módokon:

A Windows 10 rendszer helyreállítási lehetőségei

Sok sikert!

(#62815) Top cat válasza King Unique (#62813) üzenetére


Top cat
őstag

Köszi a fáradozásaitokat. King Unique, lao

Vagy törölnöm kell a rendszerpartícióról tárolt cuccokból (amit nem akarok, nemsokára lesz új vinyó) vagy van alternatív megoldás is :)

Mint írtam a (#62809) hsz-ben, erről az oldalról is próbáltam de nem ment.

Korábban kérdeztem, hogy az MSDN oldalon meglehetett nézni az ISO-k sha1 értékét minden regisztráció nélkül. Ez már nem lehetséges sehol?

(#62816) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hello

Segítség kéne a következőben

Win10 Home
O365

Win10 alatt és O365 alatt is egy mail címem van. Azonban van egy olyan gondom, hogy a beépített Posta is jelzi ha mail érkezik, hogy lehet kikapcsolni?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62817) Stonerice


Stonerice
őstag

Sziasztok!
Képernyő kikapcsolás nem hajlandó működni előre beállított idő után! Valami megoldásotok van erre?
Köszi :R

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#62818) King Unique válasza Top cat (#62815) üzenetére


King Unique
titán

Megy onnan is, csak néha előfordul, hogy hibát dob a letöltési linkre kattintva. Viszont ilyenkor újra meg kell próbálni, mint említve volt! Pont az imént próbáltam 2x is és mindkétszer működött.

[ Szerkesztve ]

(#62819) Cry0 válasza #11563776 (#62801) üzenetére


Cry0
őstag

szia!
a search-et hogy tudom a legegyszerűbben tiltani ? a legtöbb programot már töröltem ami számomra felesleges már csak ez van illetve a windows defender.

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#62820) netpeti98 válasza szabonagyur (#62816) üzenetére


netpeti98
addikt

Gépház => Fiókok => Email és alkalmazás fiókok => Kattintás a fiók nevén => Kezelés
Itt be lehet állítani, hogy mit szinkronizáljon a fiókból (email, névjegyek, naptár)

(#62821) kory24 válasza Cry0 (#62819) üzenetére


kory24
őstag

A Keresés (Cortana) gondolsz?

Ha igen akkor:

Feladatkezelő kikeresed Keresés, jobb klikk rá és fájl helyének megnyitása.
Valami Cortana mappa lesz, erre átnevezés és átnevezed bármire (pl mögé írod .bak) ekkor fog kérni rendszergazdai engedélyt módosításhoz amit megadsz neki, de nem fog sikerülni, hisz onnan fut a Keresés bejön egy hiba ahol van újra gomb.
Ekkor a feladatkezelőben a keresésre jobb klikk bezárás és ekkor nagyon gyorsan az Újra gombra kattintani.
Ha gyorsabb vagy, minthogy újra betöltse a Keresést, akkor sikerül átnevezned mappát és akkor többé nem tudja betölteni.

(#62822) szabonagyur válasza netpeti98 (#62820) üzenetére


szabonagyur
félisten

Közben megtaláltam, simán kitöröltem az email részből és kész, ugyanúgy maradt online fiók meg O365 is megy.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62823) bandras0226


bandras0226
aktív tag

Rendbe szeretném rakni a win updatét. Addig sikerült eljutni hogy mostmár megjeleníti a frissítéseket, de sajnos a letöltés gomb nem aktív.

Mit kell még beállítani hogy menjen a letöltés és a telepítés?

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#62824) Top cat válasza King Unique (#62818) üzenetére


Top cat
őstag

Mint írtam próbáltam azt is de leállt a letöltés egy idő után. Szerintem ez is a rendszer partíciót használja ideiglenes tárként.

(#62825) Cry0 válasza kory24 (#62821) üzenetére


Cry0
őstag

sikerült :D köszönöm :R
esetleg a windows defender tiltásában is tudsz segíteni ? fentebb a csoporttás ezt linkelte nekem viszont a segédprogramot nem lehet letölteni :(

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#62826) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!

Hogyan lehet a Windows Defendert eltüntetni az óra mellől? Eddig ki tudtam kapcsolni a gpedit.msc-ben, de a legutóbbi nagy frissítés óta erőltetve, de csak odab@szták nekem, pedig rohadtul nincs rá szükségem.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#62827) netpeti98 válasza wolfman (#62826) üzenetére


netpeti98
addikt

Az csak a felület ikonja. A gép biztonsági állapotáról ad infó, függetlenül attól, hogy milyen AV-t használsz. A feladatkezelő indítás fülén le tudod tiltani.

(#62828) #11563776 válasza Cry0 (#62819) üzenetére


#11563776
törölt tag

Szia!

A Start-menü gyorskeresőjébe gépeld be a Szolgáltatások szöveget és a megjelenő ablak jobb oldali listájában megtalálod. Arra jobb egérgombbal kattints -> Tulajdonságok -> Letiltás.

(#62829) #11563776 válasza kory24 (#62821) üzenetére


#11563776
törölt tag

"A Keresés (Cortana) gondolsz?" -> Én a Windows Search-re gondoltam - ami a fájlok indexeléséért felel - bizonyos gépek esetében inkább lassít, mintsem gyorsít. Ezért érdemes egy próbát tenni annak kikapcsolásával.

(#62830) #11563776 válasza Cry0 (#62825) üzenetére


#11563776
törölt tag

"viszont a segédprogramot nem lehet letölteni" -> Melyik böngészővel próbáltad? Próbáld esetleg jobb egérgombbal a linkre -> Mentés másként...

(#62831) #11563776 válasza wolfman (#62826) üzenetére


#11563776
törölt tag

(#62832) szabonagyur válasza bandras0226 (#62823) üzenetére


szabonagyur
félisten

Domainben vagy nem? Akkor te ezen nem sokat tudsz módosítani.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62833) Cry0 válasza #11563776 (#62830) üzenetére


Cry0
őstag

igazad volt más böngészővel egyből letöltötte.
amúgy google chorome-mal próbáltam :)
köszi a segítséget :R

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#62834) bandras0226 válasza szabonagyur (#62832) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Nem. Ez itthoni gép. Úgy indult az anomália hogy honapokkal ezelőtt az itteni topikban olvasottakon fellelkesülve én is letiltottam az automatikus frissítéseket valami parancssoros kókányolóval.

A művelet viszont túl jól sikerült. Többet nem jelent meg semmi frissítés. Manuálisan frissitettem a Creators Update-re, de azzal sem javult meg.

Lényegében annyit szeretnék hogy jelenítse meg a frissítéseket én meg majd letőltöm és telepítem.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#62835) szabonagyur válasza bandras0226 (#62834) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ja értem.

MS féle fix nem oldja meg? [link]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62836) bandras0226 válasza szabonagyur (#62835) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Sajnos nem.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#62837) szabonagyur válasza bandras0226 (#62836) üzenetére


szabonagyur
félisten

Úgyfest az egész szolgáltatás törölve lett.

Próbáld meg ezeket hátha: [link]

[link]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62838) Riverkill2


Riverkill2
csendes tag

Sziasztok!

Hardvercsere (lap, proci, memória) elfog indulni a win 10 pro ha csak simán kicserélem a cuccokat? Vagy ujra kellesz telepítenem a rendszert? Köszönöm.

(#62839) #11563776 válasza Riverkill2 (#62838) üzenetére


#11563776
törölt tag

Üdv.!

Nálam a legutóbb kék-halállal indult a másik hardver miatt. De egy próbát tehetsz azért, lehet alkatrészfüggő.

(#62840) raidx válasza Riverkill2 (#62838) üzenetére


raidx
őstag

Attól függ, hogy az új driverek megtalálhatóak e a rendszerbe vagy az MS szervereken.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#62841) Riverkill2 válasza raidx (#62840) üzenetére


Riverkill2
csendes tag

Ezek a Legujabb hardverek. Ettől függetlenül ajánlott egy ujratelepites?

(#62842) lao válasza Riverkill2 (#62841) üzenetére


lao
tag

Hi !
Nekem el indult,de jöttek a gondok.Hang-videokártya ,némely progi hibával ki lépett.A végén tiszta telepités lett belölle .Én csinálnék egy tiszta telepitést.

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#62843) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Sziasztok.

Olyan gondom lenne hogy a 6 vinyómból 5-t (samsung) jól kezel a windows, de a 6. WD-t nem. Régi rendszeren (XP), nem volt semmi gond. 1 hónapja tértem át win 10-re.
Látni látja (általában), de sokszor nagyon lassan vagy be sem tudja olvasni a fájlokat. Ha újraindítgatom a gépet akkor néha megjavul és működik rendesen.
A kábel és áramellátási hibát kizártam. Valami driver vagy más lesz a probléma.
A vinyó pontos típusa: WDC WD20EFRX - 68EUZN0

Van ötletetek hogy mi okozhatja? Jumperolva egyik sincs, esetleg ez javíthatna a dolgon?

[ Szerkesztve ]

(#62844) #86564352


#86564352
törölt tag

Rendet rakhatna az MS a buildek elnevezésével és ne tartson hónapokig mire mindenhova kitolják hullámokban, és ne ígérjenek fűt-fát aztán mindig csússzanak. Volt a November Update ami lehet eltartott januárig is, de legalább a hónap nevével azonosítható, november az mindenhol november. Ez túl logikus volt, dobták is. Volt a nyári Anniversary, ami sokakhoz csak ősszel ért el. Most volt a hiányos Creators Update amivel sok mindent nem is lehet alkotni mivel hiányzott fele ígért cucc. Build konferencián mondták szeptemberben lesz Creators Fall Update ami a hullámokban kiadás miatt téli is lehet majd időben és amit én félig poénból már Fail Update-nek olvasok. Közben ebből is kimaradnak dolgok, most plusz nevet kap az amerikai Fall és a többi angolszász ország Autumn szóhasználata miatt. Csak Dél-Afrikában, Ausztráliában, Új-Zélandon most tavasz a következő évszak. Hibaelhárításkor keresőben kicsit sem káosz, marketingnek sem kedvez, nekik elég volt magyarázni hol a Win9 kérdéseket.

(#62845) Poplacsek válasza Mr-Pamacs (#62843) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Először is tudni kellene, hogy milyen vezérlőn lóg a WD (Intel, Asmedia, Marvell stb.). Vagyis milyen alaplap melyik portjára van dugva. RAID vagy AHCI módban használod a HDD-ket? Ezután lehetne javasolni stabil drivereket pl. innen.

[ Szerkesztve ]

(#62846) raidx válasza Mr-Pamacs (#62843) üzenetére


raidx
őstag

Haldoklás közeli állapotba került a HDD. Az úgy szokott lenni, hogy tegnap még jó volt. ;]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#62847) Mr-Pamacs válasza Poplacsek (#62845) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

AMD chipseten van ha minden igaz.
Ez az alaplap, és a 4-es helyre van dugva ami szerintem AMD chipsetes, mert a másik az Gigabyte és oda csak 2-t lehet dugni. Erre a 4 slotra van dugva az egyetlen SSD-is amin a rendszer van.
Gigabyte MA 790FX DQ6

AHCI módban van használva.

Tegyek fel egy AMD-s drivert a javasolt oldalról?

(#62848) Mr-Pamacs válasza raidx (#62846) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Ez igaz is lenne, ha nem a win 10 felrakása után kezdene el sz@r@kodni. :)

(#62849) bandras0226 válasza szabonagyur (#62837) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Uhh! Ez még magyarul se menne nekem. Azért köszi! :-)

Lehet hülyeség de úgy emlékszem hogy van valami Microsoftos gyűjtőoldal ahonnan manuálisan lehet telepíteni a frissítéseket.

Ha úgy sem megy akkor marad az új windows telepítés.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#62850) #86564352 válasza bandras0226 (#62834) üzenetére


#86564352
törölt tag

Egyszerűbb újratelepíteni a Windows-t, aztán kerülni a kókányoló leírásokat.

Egyébként annyira felháborító még mindig az automatikus frissítés? 18 órás aktív időszakot be lehet már állítani, böngésző folytassa az a előző munkamenetet, Office magától ment Onedrive felhőbe, már azt is lehet magától jelentkezzen be update restart után, szerintem otthoni gépen hétköznapi programokkal ez nem jelent túl nagy fennakadást. Inkább mint frissítetlen gépen beszívni a wannacry-t.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.