Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62251) kory24 válasza kory24 (#62248) üzenetére


kory24
őstag

A villogás igazából az, hogy amint csatlakoztatom a tv-t, akkor az explorer folyamatosan újraindul, ez tűnik villogásnak.

Neten ennyit találtam:

[link]

De egyik program sincs nálam, sőt szűz rendszeren is előjön....

Próbáltam egy jóval régebbi nvidia driverrel, de a helyzet ugyanaz :(

Valakinek valami ötlete?

(#62252) #41133696


#41133696
törölt tag

Improvements and fixes
This non-security update includes quality improvements. No new operating system features are being introduced in this update. Key changes include:
Addressed an issue introduced by KB4022725 where Internet Explorer and Microsoft Edge printing from a frame may result in 404 not found or blank page printed.
Addressed issue where network printers may fail to install when using the printer vendor’s setup software on machines with less than 4 GB of RAM. These printers will install properly if you install using the Settings app or from Devices and Printers in Control Panel.  
Addressed issue that causes high memory usage for the Camera app on mobile platforms, which reduces battery life. Any app that uses a media capture element (MCE) or media element (ME) and plays 1080p will consume a lot of power, which will significantly reduce battery life. 
Addressed issue where, after updating to the Creators Update, devices that have Receive Segment Coalescing (RSC) enabled have significantly low wireless throughput. 
Addressed issue (Error 0x7F) with Windows Forms (WinForms) that causes the system to crash after upgrading to the Creators Update.
Addressed issue that prevents users from connecting to the Terminal Services Gateway (TSG) running on Windows Server 2008 SP2 after upgrading to the Creators Update. As a result, users cannot access Remote Desktop Services or remote apps. 
Addressed issue where, if you specify an auto-logon configuration in Unattend.xml, auto-logon only works on the first logon, but will not work again when the device is restarted.  
Addressed issue where users cannot sign in with Face after upgrading to Windows 10 RS2. 
Addressed issue where, after upgrading to Windows 10 RS2, modem dial-up fails with Error 633.  
Addressed issue where the smartcard service (sccardsvr.exe) stops periodically and never restarts when the smart card application attempts to access the cards.
Addressed issue where, when a laptop connected to an ISCSI disk leaves the corporate network, an error may occur when it resumes if it does not connect to the VPN fast enough.   
Addressed issue where a remote desktop connection with Windows 2016 RDS server fails authentication when using smartcards.
Addressed issue where Open Mobile Alliance (OMA) Device Management (DM) uses the wrong interface to index the on-demand APN.   
Addressed issue with a memory leak in the camera platform across all devices for PC (MIPI and USB cameras).
Addressed issue where, if the device lid close action was set to "Do Nothing", closing and re-opening the lid causes all Universal Windows Platform apps to stop responding. 
Addressed issue with failed login scenarios that occur because the device does not reconnect to the host PC.
Addressed issue where users must wait between 40 to 60 minutes after a print spooler restart before attempting to change any printer settings.
Addressed issue where the cursor type does not maintain the arrow shape when the user mouses over a select option in Internet Explorer. 
Addressed issue where searching for a string on a page that has many iframes causes Internet Explorer to stop working. 
Addressed issue where Internet Explorer stops responding when a user clicks on an empty column header and then immediately holds down the SHIFT key and double clicks.
Addressed issue where the onhashchange event is not called when navigating hashed URLs in Internet Explorer. 
Addressed issue to improve pairing, connecting, synchronizing, and notifications experiences for a third-party wearable device.
Addressed issue to improve Bluetooth connectivity to wearable devices. 
Addressed issue where the NewWindow3 event is not called in Internet Explorer. 
Address issue with a memory leak that occurs when calling BluetoothGATTRegisterEvent() and BluetoothGATTUnregisterEvent() functions for an NFC card reader. 
Addressed issue where a clear (x) button inside HTML text fields cannot be disabled using the ::ms-clear attribute when Document Modes are less than 10 in Internet Explorer 11. 
Addressed issue where Internet Explorer 11 would fail to load HTML page after installing KB3021952. 
Addressed issue where a Windows Phone experiences data loss (email, contact, SMS, etc.) caused by Unistore database corruption. 
Addressed issue where guest VMs bound to a wireless NIC can lose network connectivity if the guest does not send an Address Resolution Protocol (ARP) packet in the fixed timeout window (5 minutes). 
Addressed issue where certain elements (input or select) cannot be active targets of any action in Internet Explorer 11. This occurs after removing an iframe that contained a cursor inside certain elements (input or select) and then adding a new iframe. 
Addressed issue with NVIDIA drivers that stop working (Error 0x9f) when the system goes to sleep. This also causes a shutdown of Microsoft Surface Hubs. 
Addressed issue to improve Remote Desktop Protocol connections to an RD Gateway configured for RPC over HTTP. 
Addressed issue with non-UWP applications calling into Windows.Devices.Bluetooth API's to register callbacks or Async operations. 
Addressed issue with an NFC driver that becomes non-functional because of improperly tracked timer handles.
Addressed issue with Centennial apps that fail if they try to use the Payment Request API. 
Addressed issue where the Disk Cleanup and the Storage Settings tool remove files from system32 when file paths exceed the MAX_PATH size; as a result, the machine cannot be booted. 
Addressed issue to set the default cellular data roaming setting to “Don’t roam” when upgrading to Windows 10 Version 1703.
Addressed a reliability issue in Windows Search.
Addressed issue that lead to the loss of functionality on certain third-party network adapters after upgrading to Windows 10 Version 1703.
If you installed earlier updates, only the new fixes contained in this package will be downloaded and installed on your device.
Known issues in this update
 Microsoft is not currently aware of any issues with this update.

https://support.microsoft.com/en-us/help/4022716/windows-10-update-kb4022716

(#62253) movax válasza kory24 (#62251) üzenetére


movax
őstag

Valami videó-driver beállítás lehet, vagy pedig módszeresen próbálkoznék több driverrel. Vagy valamit csináltál, amire nem is gondolsz, pedig az lehet. Én nem találkoztam ilyen problémával soha.

[ Szerkesztve ]

(#62254) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Segítsetek légyszives, mert halálba idegesít a Win. Újratelepítettem, ki akartam kapcsolni, hogy bejelentkezésnél jelszót kérjen. Telepítésnél PIN kódot is csináltam, de azt már eltávolítottam. A gond az, hogy hiába vettem ki a pipát a netplwiz-nél, hogy ne kérjen jelszót, indításnál mégis bejön a bejelentkezési ablak, és kiírja hogy rossz felhasználónév vagy jelszó. Ami fura, hogy a bal alsó sarokban kétszer szerepel a nevem, szóval mintha két fiók lenne. Ha a másikra kattintok, beírom a jelszót, úgy belép. Netplwiz-nél kitöröltem a másik fiókot, de újraindítás után u.a. És megint visszakerült a kitörölt fiók is a listába ráadásul.

Hogy a fenébe lehet ezt gatyába rázni, hogy csak egy felhasználó legyen, és ne kérjen semmit!?

A gépházban pedig a fiókoknál csak egyet látok!

[ Szerkesztve ]

(#62255) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Teljesen Win10 szűz vagyok.
MCT-al csináltam egy telepítőt (Win10 Pro x64) és fel is telepítettem, aztán szembesültem vele, hogy 10240 Build, ezzel nem is lenne problémám, csakhogy a Geforce GTX 1050-hez nem tudok semmilyen Driver-t feltenni, mert azt írja, hogy nem kompatibilis ezzel a Windows verzióval.
Próbáltam keresgélni, de nem találtam semmit ami segített volna.
A Windows Update is hibára fut mikor töltené le a 2016 decemberi Driver-t.

Mi a megoldás?
Előre is köszi :R

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#62256) Csupingo válasza Tigi (#62255) üzenetére


Csupingo
veterán

Minimum 1511-es win változat kell az új driverekhez.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#62257) TRob1 válasza Tigi (#62255) üzenetére


TRob1
veterán

Jó régi lehet az az MCT (mindig a legújabb kell).
Ez az első win10, ami már nem támogatott. Mielőbb frissítsd a rendszert, valszeg megoldódik a gond is.

¤ R'n'R ¤

(#62258) Tigi válasza TRob1 (#62257) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi a válaszokat.
Frissíteni csak új telepítéssel lehet, a jelenlegit nem lehet felfrissíteni?
Először egy újabb Build-et raktam fel (lehet, hogy a legújabbat?), de azzal nem működött a Tenda WiFi adapter, ezzel működik.

Ja, látom, hogy a MCT felajánlja a frissítést, nekiugrok. :)

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#62259) TRob1 válasza Tigi (#62258) üzenetére


TRob1
veterán

Innen nyomj frissítést.

Tenda-hoz meg elvileg csak kell egy újabb (vagy régebbi driver), ha a legújabb winnel nem fog működni alapból.

szerk: Jah, úgy is jó. :)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#62260) Tigi válasza TRob1 (#62259) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi, elkezdte. :R

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#62261) #86564352


#86564352
törölt tag

Nézzük júniusi második nagy frissítés után javultak-e bugok.
Ladies and gentlemen the photo app:


Igen, ennyi egy kicsi üres izé. Vajon kicsit átméretezve megjavul:


Hohó az a szürke csík ott már majdnem egy fejléc embrió?

Na tálcaikonról bezárva és másodszorra elindítva betöltötte rendesen az appot.

Időjárás élő csempe megjavult vajon:

Halott csempe.

Filmlejátszó továbbra sem jegyzi meg a beállított ablakméretet. (teljes képernyőről visszaváltáskor)

Valami alapvetően el van rontva az appok ablakkezelésénél, gyakran meghalnak tálcára minimalizálás után, elszállnak egy villanással, nem töltenek be elsőre. Beállításoknál az adott app reset vagy áruházból reinstall sem segít. Tök mindegy ha friss tiszta telepítés is, csak idő kérdése a profil mappa mikor lesz korrupt és jönnek ezek a furcsa jelenségek. Edge-nél több kiegészítő nem telepíthető mostanában, döglődik az áruház is. Ez a Win10 egy zombi. Érdekes ezek a problémák az MS saját UWP appoknál jönnek elő, például az áruházi appként becsomagolt win32 Spotify stabilan működik gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#62262) TRob1 válasza #86564352 (#62261) üzenetére


TRob1
veterán

Ez a Fotó alkalmazás maga a program akar lenni nálad? :)
Igaz hogy sosem használtam próbánál tovább, de most (is) elindult. És csempe is mutatja amit anno belőttem.
Mondjuk az összes többi app is amit indítottam/használtam/használok, indul. Olyannal viszont én is találkoztam már hogy nem indult valami elsőre...

Időjárás csempe és app jó, Posta csempe változtat míg nem olvasom el (mindig indul, 98%-ban ezt használom levelezésre), soha semmi csempe nem tűnt el magától...

Nem lehet hogy azért nem is javították ezt mert egyedi probléma? Konkrétan a Fotó appra gondolok. Vagy többeknél jelentkezik? A csempés "nem él" dolgokat már hallottam 1-2 júzertől.

szerk: Az a "durva" hogy sosincs egyik gépünkön se probléma a minimális használt uwp appokkal (posta, időjárás, néha naptár, xbox) . Vagy csak szerencse.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#62263) TRob1 válasza #86564352 (#62261) üzenetére


TRob1
veterán

"Edge-nél több kiegészítő nem telepíthető mostanában" - Már oké.

¤ R'n'R ¤

(#62264) #86564352 válasza TRob1 (#62262) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem egyedi probléma, múltkor egyszer linkeltem itt is külföldi panaszokat. Gyakran tele van ilyenekkel a reddit windows10 fóruma és más helyek is neowin, mspoweruser satöbbi. Az volt még egy elterjedt dolog hogy cortana/kereső és start menü megadták magukat. Mindenki csak annyit tudott mondani az összes fórumon, hogy új fiók vagy in place upgrade, powershell varázslatok és akkor egy darabig jó.

Másik szempont, hogy a többség használja a 10 év alatt megszokott Chrome, VLC, Irfanview szentháromságot, így persze ők nem érzékelik az Edge dolgait, hogy a fotó app tetű lassú, hogy egy MS app 5 indításból 2x megáll splash screennél, tálcára téve néha képtelen folytatni magát vagy csak elszáll egy villanással, Skype nem kézbesít és ilyen apróságok. Időjárás csempe nálam is jó volt hónapokig, aztán most hetek óta nem. Csinálnék új fiókot tudom megint jó lenne. (egy darabig) Ettől még ciki az egész ahogy van. Én helyesnek tartom, hogy a win32 több helyre települő, toolbarokkal megáldott next-next-finish registry szemetelő programokat le akarja váltani az MS egy biztonságosabb dologra. De amíg az új appokkal ennyi alapvető gond van?! És tényleg az vicc a nulláról írt natív UWP MS appokkal mintha több lenne a probléma mint a konvertált cuccokkal, Facebook és Messenger osmeta, centennial appok. (win32 becsomagolva áruházba) Ráadásul a biztonság miatt az új appoknál nem tudom magadnak megszerelni mint régen ini fájlok, registry, pluginok útján. Most csak várhatsz frissítik vagy egyáltalán foglalkoznak a hibákkal.

(#62265) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Bocs ha off, Edge furcsaság,
2 napja az Edge minden indításánál ezzel az ablakkal fogad:

Semmi változás nem történt, se frissítés, se semmi beállítás.

Akármit csinálok, végignyomkodom, vagy elixelem, következő edge indításnál feldobja., sőt új lap nyitásakor is. Marha bosszantó.
Valamint, a kezdőképernyőn mi alapján helyezget el népszerű webhelyeket, olyanokat bedob amit 1 hete néztem, azóta se.

(#62266) svgyula válasza tordaitibi (#62265) üzenetére


svgyula
addikt

Hát kedves "Edge" használók! Ti igazi hősök vagytok! Azok akik nem törődve a viharokkal, a szembe széllel csak töritek az utat. Ezzel mutattok példát azoknak akik a gondtalan netezés nyomorában sínlődnek az ingyenes bongészőikkel! Ők azok akik soha nem választják a böngészés, képnézegetés, göröngyös útját. Nekik megfelelő az is ha valami csak simán jó. Ami nem használható azt megértik és nem használják..................... :)

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#62267) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#62254) üzenetére


Gabesz87
addikt

ERRE nem tud valaki választ? Mondjuk már megoldottam, most már végre belép jelszó megadása nélkül, de továbbra sem értem, miért duplikálta a fiókot. Ennyit nem szívtam a Win 10-el, mióta frissítettem 8.1-ről. Most meg tiszta telepítés, és tessék....
Amúgy magam sem tudom, végül is mi oldotta meg. A számítógép tulajdonságainál, ahol nevet, tartományt lehet módosítani, beállítottam, hogy otthoni számítógép, nem vállalati (bár ha később visszajövök ide, akkor is a vállalati van "bepöttyözve"), ill. megadtam a nevet. Utána mentem a fiókokhoz, amit linkeltem is lentebb, és kivettem a pipát újra hogy ne kérjen azonosítót, jelszót. Lehet, hogy az volt először a probléma, hogy a felugró ablakban, ahol a jelszót kell megadni, átírtam a felhasználónevet, mert az egy régen használt felhasználónév, nem tudom honnan szedte, mert sehol nem adtam meg most telepítés során/után, de az a fura, hogy a Users mappában is ez a név szerepel, holott mást adtam meg. Nem tudom, honnan hozhatta át úgymond, miért maradt az meg. Talán emiatt lehet a dupla fiók, nem tudom....szóval ha azt átírtam, akkor is jelszót kért, ha változatlanul hagytam, úgy jó volt. Kicsit megutáltam egy pillanatra a Win 10-et! Remélem mostmár nem lesz gondom vele.

(#62268) TRob1 válasza svgyula (#62266) üzenetére


TRob1
veterán

Kik is Ők, akik gondtalanul neteznek? Mert a böngésző topikok valahogy nem erről szólnak hónapok (évek?) óta... :U
Légyszi mondj hibátlan, tökéletesen használható, mindenkinek minden szempontból megfelelő böngészőt (csak nehogy a triumvirátust... Chrome/ff/opera)

Aláírás: Egy lassan 1 éve Edge-t használó júzer (ami nem azt jelenti hogy egyúttal a beépített fotó/zene/fim appokat is használom ;) ).

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#62269) Popes válasza TRob1 (#62268) üzenetére


Popes
őstag

Talán próbáld ki a Vivaldit. ;) (ez sem hibátlan de gyorsan fejlődik, és egy kicsit más világ ha hajlandó vagy elmélyedni benne)

Kezdetektől használom a fejlesztői verziót amit sűrűn frissítenek, és ha hiba van azt általában nagyon gyorsan orvosolják, az újítások pedig inkább javítani szokták a felhasználói élményt és új funkciók jönnek nem újabb hibát generálnak.

Deus ex machina

(#62270) #86564352 válasza tordaitibi (#62265) üzenetére


#86564352
törölt tag

Bocs hogy angolul: [kép]
Próbáld itt csak top oldalakra vagy üresre állítani. A javasolt tartalom egyébként is csak bulvár spam, mivel nem lehet rendesen testre szabni a forrásokat.
Másik tipp Edge pofozgatása powershellben.

(#62271) svgyula válasza TRob1 (#62268) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Sajnos a neveket nem engedi a "személyi jog" kiadni de itt a környezetemben szinte mindenki gondtalanul "böngészik". Van aki (kis rész) crome-t használ a többi firefox..... Nem erőltetem soha senkinek eddig aki kipróbálta megmaradt nála. Én is azóta használom amióta kijött. Volt pár elbaltázott frissítése de már becsukott szemmel javítom. Az pedig, hogy használat közben mennyi RAM-ot kér? hát marhára nem érdekel. Minden megy rajta amire eddig szükségem volt. Évek óta nem volt összeomlása. Androidon is ezt használom. Soroljam tovább?

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#62272) TRob1 válasza svgyula (#62271) üzenetére


TRob1
veterán

Chrome a másodlagos nálam, ismerem, évekig használtam. De már csak minimálisan. Egyáltalán nem jobb mint Edge... De érdemes beleolvasni a topikjába, hónapok óta nem találsz olyat aki elégedett vele. Mondjuk én már 1 éve váltottam, csak ritkán olvasgatok ott, de folyamat a panaszáradat megy és a reménykedés hogy az újabb verza jobb lesz (és ha hiszed, ha nem, nagyjából azok a gondolatok fordulhatnak meg a fejemben ilyenkor, mint pl. nálad az Edge felhasználókkal szemben). Pont mint a win. Valakinél kb. mindig hibátlan (pl. nálam), valakinél meg mindig van vmi gond (vkinél meg nem volt, de lett :) )
Tehát ha Edge szted xar, akkor az kb. ugyanaz mint ha egy win7 fan mondaná a win10re hogy xar... Vkinek bejön és hibamentes, vkinek meg nagyon nem (vki meg csk úgy elvan ezzel vagy azzal). Nekem Edge bejön, nem váltok vissza. Fotó/film/zene app nem jön be, nem is próbálkozom velük. (kivéve laposon, ott zenére elmegy a beépített). Viszont Postát meg már 8as óta bírom, szintén napi rendszerességgel használom. Ez ilyen "sport". :R

(#62269) Popes :
Köszi, olvastam már róla, de nem érdekel. És a Tor sem. Annál bizalmatlanabb vagyok. (sokan MS-től tartanak, de mindenki más appjai meg frankók :U ) Míg elégedett vagyok azzal amit használok, addig nem próbálkozom ilyenekkel. Inkább visszamennék Chrome-ra ha nagy gondok lennének. :)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#62273) movax válasza TRob1 (#62272) üzenetére


movax
őstag

Én is gondtalanul böngészek Firefox-szal, még a 0.x-es időkből, amikor még Firebirdnek hívták, vagyis úgy 15 éve. :)

(#62274) Cr00py


Cr00py
senior tag

[Erre] valaki esetleg? Köszönöm előre is.

(#62275) TRob1 válasza movax (#62273) üzenetére


TRob1
veterán

Na látod, én meg gondtalanul win10-ezek mióta megjelent. És ugyanezt elmondhatja mindenki? :) Nem. Ahogy ff-ról sem (amúgy sosem tetszett). Sőt. (És egyik másik böngetőről sem) tehát ez ilyen. Felesleges körök. (Én "tudom" ( ;] ) hogy jobb az Nvidia, az Intel, az Adidas, a Rock, a Sör, a ... de attól még mások hihetnek mást, szerethetnek mást, használhatnak mást ha nekik az megfelelőbbnek tűnik. )

Jah, és gondtalanul Edge-zek. Igaz, nem 15 éve. De még akár az is eljöhet. (Én még csak majd 1 éve, de anyám már rámduplázott, kb. kezdetektől... pedig előtte mindig Chrome) :D ÉS természetesen tudom hogy ennek is vannak hibái, mint mindennek.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#62276) #86564352


#86564352
törölt tag

Érdekes ez a nálam minden jó, gondtalanul használom szemlélet. Hello world-nél összetettebb programnál csak az a biztos semmi nem tökéletes. Van baja mindegyik op. rendszernek, böngészőnek, AV programnak, csak amire éppen esküszöl annak elnézed a hibáit, vagy nem tudsz róla lehetne jobb is.

(#62277) vlevi válasza Popes (#62269) üzenetére


vlevi
nagyúr

Offoljukszét a win10 topicot következik :D
"Talán próbáld ki a Vivaldit."
Na, még csak az hiányzik.
Az összes közül ennek a legkibírhatatlanabb a betű megjelenítése.
Totálhomály, életlen, szürkés vacak betűkkel ír a képernőre, pár perc után ég tőle a szemem, nem bírom nézni.
Ehhez képest az már csak apróság, hogy számomra olyan szedettvedettnek tűnik az UI. Akármilyen színkombinációt próbáltam, nem jött be.
Egy FF viszont, felrakom, és nem kell hozzányúlnom, nekem úgy, ahogy van, úgy jó. Esetleg egy reklámblokkoló kiegészítőt telepítek hozzá, és kész.

(#62278) tordaitibi válasza #86564352 (#62270) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Sikerült, de nem értem, miért állított mindent át, a nyelvet, a kapcsolókat, passz.

Svgyula,
semmi bajom az edgével, a mostani önálló életre kelést kivéve, a sokat szidott facebook is simán fut nálam. Ha valamit gyorsan meg kell néznem, ezt nyitom meg, ha meg komolyabb valami kell, a másikat. Nevet nem mondok.
És nekem pl. az IE. létfontosságú, mivel ez az egy böngésző amiben bennehagyták még a npapi támogatást, és semmi mással nem tudok csak ezzel bizonyos munkával kapcsolatos műveleteket végrehajtani.

(#62279) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Üdv Mindenkinek,

Egy gyors kérdés. Van egy Oem-es Windows 10 Home premium-om. Régebbi verzió mint,ami elérhető az update-n. A kérdés,hogy friss telepítésnél érdemes a drivereket először telepíteni és utána a verziófrissítést updaten keresztül vagy először hagyjam a verzió frissítést és utána a drivereket?

Előre is köszönöm a választ.

(#62280) qqcqqc válasza Selynelar (#62279) üzenetére


qqcqqc
őstag

Tölts le friss win10-et és használd azt.

(#62281) VoidXs válasza Selynelar (#62279) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nyugodtan kezdheted a driverekkel, ha már van a gépen, nem fog lehúzni az Update másikat.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#62282) Selynelar válasza qqcqqc (#62280) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Rendben. S azzal is élni fog a licenc kódom?

Üdv

(#62283) raidx válasza VoidXs (#62281) üzenetére


raidx
őstag

De csak akkor, ha a legfrissebbek vannak fent. Külömben frissít!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#62284) raidx válasza Selynelar (#62282) üzenetére


raidx
őstag

Természetesen. Amint nethez jut aktiválja magát.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#62285) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Nagyon köszönöm a válaszokat s a segítséget. Indítom is a telepítést. Letöltöttem s már kész is a boot usb.

Üdv

(#62286) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!
Jelenleg mennyivel áll értékelhetőbb szinten a CU most, mint megjelenésekor? Értem ezalatt a különböző hibák kijavításával foglalkoztak e már? Folyamatosan figyelmeztet rá, hogy megérkezett, ám most már a frissítések között is látom, hogy hibába ütközött. Nagyon fel akarja már rakni, kérdés megéri e? (Ha ez segít, G751-es laposon vagyok). Köszi!

(#62287) #86564352 válasza Draken (#62286) üzenetére


#86564352
törölt tag

Valamennyit pofoztak rajta az összegző frissítések, de mindenféle választ kaphatsz erre a kérdésre:

- valakinek jó és nem zavarják a bugok, és használja is az új funkciókat (pl. Edge-ben)
- valaki visszament AU verzióra (ha éppen valami hardver, driver gond akadt)
- valaki CU naprakészség miatt de nem egészen elégedett vele

Szeptember-október jön a 2. CU felvonás. Magadnak kell látni a te gépeden, ha frissítesz azt hiszem 30 napig még visszaállhatsz vagy ameddig megvan a windows.old mappa.

(#62288) LuiT


LuiT
tag

Valamit biztos csiholnak a rendszeren, mert a Chrome fejléc villódzása megszűnt amióta felraktam a
KB4022716 számú 2017-06-s összesítő frissítést.

Nem tudom másnak van-e más tapasztalata jó vagy rossz eziránt?

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#62289) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Mostanában akadozik a netem. (Youtube)
Kb. egy hónapos rendszer.
Tesztek alapján jó a ping és sebesség is.
Mi lehet az oka?

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#62290) hodilacika


hodilacika
csendes tag

Sziasztok!

Volt már valakinek olyan problémája, hogy telepítés után újra indul a windows folyamatosan és kiírja, hogy "ámítógép váratlanul újraindult vagy váratlan hibát észlelt...."?

Tudtok rá megoldást?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#62291) #86564352 válasza Sztlaci (#62289) üzenetére


#86564352
törölt tag

Csak a Youtube? Másik böngészőben is? Videókártya driverrel minden ok?

(#62292) movax válasza Sztlaci (#62289) üzenetére


movax
őstag

Mostanában nekem is akadozott, de csak a Youtube, úgyhogy sanszos, hogy ott a hiba.

(#62293) zolee0307


zolee0307
őstag

A rejtett ikonoknál ki lehet kapcsolni a defender védelmi központ ikonját, hogy ne jelenjen meg?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#62294) GEPESZ66 válasza zolee0307 (#62293) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Inkább a feladatkezelő,automatikus indulásnál.?

(#62295) zolee0307 válasza GEPESZ66 (#62294) üzenetére


zolee0307
őstag

Ott le lehet tiltani, köszi!

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#62296) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Sziasztok!

Egy ideje a Windows minden indítás után küld egy értesítést, hogy "Probléma a Microsoft-fiókkal. A megosztott funkciók használatához rendbe kell hoznunk Microsoft-fiókját." Aztán válasszam ki azt az üzenetet a gépház megnyitásához és a javításhoz. Van mód ezen üzenet kikapcsolására? Olyat találtam, hogy a gépház értesítéseit tudom kikapcsolni, amit összességében nem szeretnék, csak ezt az egyet, mert nem kívánom használni az MS-fiókot és a megosztott funkciókat sem. Van erre valami mód? Köszi!

Mercury

(#62297) fo_di


fo_di
őstag

sziasztok,

valaki tud róla, hogy miként lehetne magyar kézírásfelismerést bekapcsolni a windowsban? van egy tollam, de magyarul nem tudok írni vele, mert azt nem hajlandó felismerni, nem tudom, van-e valami 3rd aparty megoldás, vagy van-e valami infó arról, hogy a ms tervezi-e magyar kézírási csomag elkészítését (az összes szomszédunk nyelvén elérhető, de magyarul még nem)

(#62298) Sztlaci válasza movax (#62292) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Mióta feltettem az alkotói frissítést azóta tapasztalom.

Egyéb: Bluetooth kapcsolat nincs, a feladatkezelő szerint, - pedig van Bluetooth hangszórót használok.
AIMP3 megy, rendszeresen elmegy a net, ha le lövöm, van net.
Az időjárás csempe nem működik, pedig élőre van állítva.
Ja és más nemrég egy 2800+-os amd- gépre tettem XP-t.
1 GB rammal, kb. harmad idő alatt töltődtek be a web oldalak, mint a faca egy hónapos win 10 alatt, I3 5005, 4 GB RAM/ 250 SSD mellett. Csak így tovább mikrofos és helye lesz a Qantum számítógépeknek.
Ja és a gyerek kukacos almás gépe elmúlt 4 éves, nagyságrenddel gyorsabb a böngészés. Pik-pakk betölti az oldalakat. Csak pislogtam, milyen gyors.

Más: Posta fogadja a leveleket küldés nem megy, semmi visszajelzést nem ad a sikertelenségről. A bugyuta menüben nem találom,hol lehet a kimenő levelezést konfigurálni.

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#62299) this is life válasza Sztlaci (#62298) üzenetére


this is life
Ármester

Lehet hogy jobban jarnal egy tiszta telepitessel ,a CU tud okozni megmagyarazhatatlan anomalikat foleg ha updatekent ment fel (talan egy tiszta telepitessel kevesebb nyug jon elo) bar ezt az ms haza tajan neha kisse meresz kijelenteni ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#62300) Sztlaci válasza this is life (#62299) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Az volt.
Előtte nem jól állítottam be és MBR/NTFS lett, most UEFI/ GPT, a boot pár másodperccel gyorsabb.
Előtte is volt tiszta, csak nem alkotói, akkor volt élő csempe, nem ütközött az AMP3-al. stb.
Talán mire kijön a következő ez is lesz 60-75%-os készültségű, oszt kapjuk az újabb alfa tesztverziót.
Még két nagy frissítés és vehetem az 500-as SSD-t. Na jó három. :Y
Szívesen megnéznék egy összemérést azonos vason Win/:Linux. ;]

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.