Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62751) netpeti98 válasza Bjørgersson (#62748) üzenetére


netpeti98
addikt

Be van kapcsolva a Defender is vagy csak a tálcaikonra gondolsz?

(#62752) Bjørgersson válasza netpeti98 (#62751) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A tálcaikonra is, valamint megnyitva ezt látom, úgyhogy gondolom a Defender is megy.

Ok, most látom, hogy egyéb szolgáltató. :D Akkor ezt az ikont el tudom innen takarítani?

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#62753) netpeti98 válasza Bjørgersson (#62752) üzenetére


netpeti98
addikt

Írja a lényeget: "Egyéb víruskereső szolgáltatókat használ". Ez csak egy összefoglaló a gép védelmi állapotáról, a Defender antivirus része nem megy, olyan mint régen az XP esetében a biztonsági központ.
A Víruskereső szolgáltatók megtekintése linkre kattintva megnézheted, hogy melyik az aktív éppen.

Ha a pajzs ikonra kattintva azt írja, hogy más termék fut, akkor nincs tennivalód.

[ Szerkesztve ]

(#62754) Bjørgersson válasza netpeti98 (#62753) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Igen, azóta észrevettem már. :) Lámázok itt ebéd után. :D Ezt az ikont el tudom valahogy rejteni a tálcáról?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#62755) #86564352 válasza Bjørgersson (#62754) üzenetére


#86564352
törölt tag

Feladatkezelőben automatikus indításnál tiltsd le a Windows Defender notification icon-t.

(#62756) Bjørgersson válasza #86564352 (#62755) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Windows 10-en ilyen egyszerűen? Gyanús ez nekem. :D Köszönöm! :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#62757) tothjozsi96 válasza Bjørgersson (#62750) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Aha, gpedit.msc-ben.

Én pont ugyan így csináltam.

(#62758) GeorgeV


GeorgeV
aktív tag

Az Alkotói frissítés óta a One Drive akkor is elindul, ha a pipa ki van kapcsolva az automatikus indulás előtt.

Ha már elindul, frissíteni is akarja magát. Elindít egy One Drive Setup folyamatot, amely 25%-al terheli a gépet és ez beragad, nem lép előbbre. Manuálisan kell kilőni a folyamatot.

A Windows hetente egyszer észreveszi, hogy beragadt, kiírja, hogy frissítsem magam. Ha magam töltöm le a megadott helyről és elindítom a telepítőt, ugyanúgy beragad az elején a százalék csík és nem mozdul órákon és napokon keresztül sem.

Mit lehetne tenni?

(#62759) SP4C3 válasza GeorgeV (#62758) üzenetére


SP4C3
veterán

Ez így normális. Csináld amit a windows mond.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#62760) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Milyen gyors és kis gépigényű böngészőt ajánlotok WIN9,5 alá?

Edge fagyásra hajlamos. -buta. Youtube 10-12 % CPU lassabb, mint a Chrome
Firefox tíz évig használtam, egyre lassabb, de még használom. Youtube 14-16 % CPU
Chrome, gyors, de elfogy a 4 GB memória a laptopból! Youtube 22-26 % CPU
Avast SafeZona, gyors böngészés, viselhető memória használt, Youtube kiakasztja 100% CPU használat.
IE11, lassabbak közé tartozik, néha fagy, viselhető gépigény Youtube 8-10 % CPU !!!!
SlimBrowser Tetű lassú, + Youtube kiakasztja 100% CPU használat.

A Chrome fele idő alatt tölti be a lapokat, mint a Firefox, csak pár nyitott lappal elfogy a memória, belassul.

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#62761) Storms


Storms
őstag

Üdv

Miért van rejtve a Program Files (x86) könyvtár? Pár napja telepitettem fel a Windows 10-et, és csak a sima Program Files van a C meghajtón. Át szabad állítani ,hogy ne legyen rejtett?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#62762) Sztlaci válasza Storms (#62761) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Nálam, 3-4 telepítés esetén sem volt rejtett.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#62763) Storms válasza Sztlaci (#62762) üzenetére


Storms
őstag

[link]

Nem értem miért kell elrejteni.

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#62764) netpeti98 válasza GeorgeV (#62758) üzenetére


netpeti98
addikt

Próbáld meg újratelepíteni a klienst:[link]

(#62765) Pokesz007 válasza Bjørgersson (#62748) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Hello
Nézz be a Vìrusìrtó topicba. Friss hozzàszolàsoknàl segítettek nekem,hogy lehet teljesen kikapcsolni,mert nekem bezavart,ha csak rà telepítettem a smart securityt.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#62766) Storms


Storms
őstag

Miért nem lehet visszaállítani rejtettről se? :W

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#62767) togvau válasza Sztlaci (#62760) üzenetére


togvau
senior tag

nincs más. Chrome van ezernyi átnevezett változatával, firefox, meg edge/IE más már nincs.

hitler, sztálin, micro usb

(#62768) Pierre75 válasza GeorgeV (#62758) üzenetére


Pierre75
senior tag

CCleaner: eszközök/auto. induló pr/ütemezett feladatok/OneDrive updater letiltás

(#62769) TJ22


TJ22
tag

Sziasztok segítségetek szeretném kérni:
Tegnap alvó álapotból ébresztve a gépet (ledek égve) fekete kérpernyő fogadot,ok:power gomb,újra indítás=kékhalál
Utána ez szöveg fogadot,hogy nincs telepítve a "hard disk"(nem,az angol tudásommal van a baj)
A kérdés az lenne,hogy most csak a win vagy az SSD halt meg?
Köszi

There is always hope

(#62770) szimi57


szimi57
őstag

Sziasztok.
Egy linuxos gépre rátelepitettem a win10-et, müködik is, csak bármit megnyitok kiirja, hogy hozzáférés megtagadva. Mi lehet a gond?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#62771) noxon


noxon
őstag

Sziasztok, felmerült egy kis gondom és nem bírok rájönni mitől lehet.
A OneDrive-ba fen vannak mentve képeim, zenéim. A Windows Explorer-el akarom megnyitni a OneDrive mappát, látom is ott a zöld pipákat a fájloknál, azonban megnyitni semmit nem enged és a gépre másolni sem. Valamiért nincs hozzá férésem.
Valaki tudja esetleg, hogy mitől lehet ez? :R

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#62772) zzola válasza Speeedfire (#62733) üzenetére


zzola
félisten

Persze, már többször is! Én a MS fiókból eltávolítottam a gépet. Egy ideig nekem is csinált ilyet, de egy újabb telepítés során beadtam a kulcsot és úgy már elfogadta és aktivált automatán...
Tuti, hogy működik, még OEM kulccsal is...

(#62773) svgyula válasza Storms (#62766) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A telepítéskor törölted a c: meghajtót vagy rátelepítettél ugyanarra? A meghagyott könyvtárak nem kapnak automatikusan hozzáférést mindenkinek. A meghagyott könyvtárakat újra el kell látni jogosultsággal a luzer(ek) részére. Ezt pedig jobb klikk tulajdonságok-biztonság-speciális-módosítás-beír"mindenki" OK! utána visszamész az első oldalra ott katt mindenki és megadod a jogokat ír-olvas-(beszél) :DDD utána használ DE ez csak erre érvényes nem minden alkönyvtárt enged ill a maradék file-k szintén elveszítették a jogukat...... Ha esetleg nem férsz a saját fényképeidhez hozzá azon sem kell csodálkozni :DDD

(#62771) noxon
Talán azért van mert az egy nagyon jó dolog és mindenki megbízik abba, hogy a privát file-k egy esetenként több ezer km távolságra levő szerveren legyenek tárolva. Mert az biztonságos és mindig elérhető! Vagy mégsem :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#62774) GeorgeV válasza netpeti98 (#62764) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Köszi. Megpróbálom.

(#62775) GeorgeV válasza Pierre75 (#62768) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Köszi. Valószínűleg a One Drive Updater Task v2 indította mindig a One Drive-ot.

(#62776) Cry0


Cry0
őstag

sziasztok!
mit/ milyen programokat érdemes tiltani windows 10 alatt?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#62777) Storms válasza svgyula (#62773) üzenetére


Storms
őstag

Szia!
Tiszta telepítés volt, formáztam a meghajtót. De , ahogy olvastam itt a fórumba is volt már másnak ilyen: [link].
De miért rejti el a windows? Furcsáltam is, mikor telepítettem fel a szokásos prgramokat, és kirakta pl.: a GPU-Z ikonját az asztalra és én átneveztem , utána már újrainditás után az ikonja csak egy fehérség volt.
Nem lehet ennek valami köze a teljes rendszergazdai joghoz? És miért csak az X86-os Program Files mappát rejti el? :F Csak nem a végén vissza kell térnem Windows 7-re(megint ) :U :(

[ Szerkesztve ]

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#62778) Pierre75 válasza GeorgeV (#62775) üzenetére


Pierre75
senior tag

Pl a calibre vagy az mp3tag metaadatok piszkálása is elindítja a OneDrive-ot, szerencsére a Ccleaner-rel beállítható, hogy ne ugráljon.

(#62779) Joker88


Joker88
őstag

a leendő PC ilyen alkatrészekből épül fel :

Gigabyte GA-78LMT-S2 (rev1.0) -->[link]

AMD Athlon X2 250 ---> [link]

Nvidia GeForce 210 VGA 1 GB -->[link]

4GB RAM DDR3

500Gb HDD.

Melyik Windows 10 verziót érdemes feltenni rá, illetve 32 vagy 64bit lenne az ideális ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#62780) netpeti98 válasza Joker88 (#62779) üzenetére


netpeti98
addikt

Mehet rá nyugodtan a 64 bites. Ha megnézed az adatlapomat, akkor csak egy picit erősebb gépen futtatom.

[ Szerkesztve ]

(#62781) LuiT válasza Sztlaci (#62760) üzenetére


LuiT
tag

Próbáld ki a Vivaldit, Nálam feleannyi memóriát eszik mint a Chrome.

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#62782) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Szaisztok!

A gépemen win 10 x64 fut 1607 verzió. Frissíteni próbálom. először 89, majd 91%nál megáll a frissítés. Próbáltam újraindítani a gépet, de indításkor a merevlemez leterheltsége 100% kb 4-8 percig. Szűz telepítés volt a gépen. Tökéletesen indult, merevlemeznek semmi baja sem volt és nincs is. Nem értem pontosan miért csinálja ezt. Cseréljem le a win10et a legfrissebb letölthetőre (mediacreationtool-al leszedett jó?)? Vagy mit tegyek? Az előző oprendszert is a merevlemez indításkori leterheltsége miatt szedtem le és húztam újra a gépem. Egyértelműen a frissítések kevernek be, csak azt nem tudom miért... Nagyon bosszantó hogy induláskor tetü a gép... Esetleg más ötletetek?

Válaszokat előre is köszi!

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#62783) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

Egyik napról a másikra olyat csinál a gépem, hogy se a leállítás se a főkapcsoló rövid nyomására nem áll le azonnal. Majd egy 3-5perc múlva egyszer csak el kezd leállni, de a leállítási folyamat kb 3-4 perc. Ha indulás után nyomok leállítást egyből akkor 3mp alatt le is áll.

Mi szokott ilyet okozni?
Tényleg semmi nem változott. Se új eszköz se driver se program, még talán új fájlt sem hoztam közben létre. kb csak bekapcs és film.

Köszönöm szépen

(#62784) svgyula válasza Songo (#62783) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Azzal kezd, hogy nézd meg mi vagy mik futnak a háttérben ami foglalja a processzort és vagy a memóriát/HDD-t (crlt+shift+esc) utána lehet tovább gondolni mi az ezekből amire neked vagy a rendszernek :K szüksége van. Ha gyanúsat találsz akkor nézd meg a helyét(jobb klikk). A gépházban nézd meg mi van beállítva a frissítéseknél lehet éppen függőben van egy letöltés.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#62785) togvau válasza LuiT (#62781) üzenetére


togvau
senior tag

Mert mást nyitottál meg vele. A vivaldi is egy chrome átnevezve.

hitler, sztálin, micro usb

(#62786) LuiT válasza togvau (#62785) üzenetére


LuiT
tag

Nem hinném hogy Chrome változat a Vivaldi, gondolok itt arra hogy pl.: a Chromban már régóta nincs NPAPI, ellentétben a Vivaldival.
S íme a bizonyíték, arra, hogy melyik mennyi memóriát eszik éppen:

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#62787) quailstorm válasza LuiT (#62786) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor nézz utána jobban ;)
Chromium alapú mindkettő. NPAPI meg ugyanúgy lehetne Chrome-ban is, ha nem legyilkolni akarnák azt a 20 éves szabványt.

A képen meg pont semmi nem látszik, mivel a Chromium alapú böngészők minden egyes tabhoz és extensionhöz külön példányt indítanak...

[ Szerkesztve ]

(#62788) Fandango


Fandango
veterán

Az úgy természetes viselkedés a Defendernél, hogy egyszercsak eltűnik az ikonja a tálcáról?
A feladat kezelőben jelen van a notification icon folyamat, meg a program is megy.

(#62789) LuiT válasza quailstorm (#62787) üzenetére


LuiT
tag

Miért nem látszik, vagy nem látod?
Mind a két böngészőn ugyanaz a 6 lap van megnyitva, a Chrome használ erre 106 MB memóriát a Vivaldi pedig 30 MB-t.

Akkor most melyik is a memóriazabálóbb? :)

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#62790) quailstorm válasza LuiT (#62789) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Fussál neki annak a memóriának még egyszer.
A Chrome GUI használ 106MB-ot, a Vivaldi GUI meg 30MB-ot.
Ha ennyi RAM-ot használnának ma a böngészők, mindenkinek elég lenne a sulinetes P4.
Szerintem adogasd össze a chrome exéket a részletek fülön úgy kezdésnek. A tudatlanságot nagy arccal nem lehet ellensúlyozni sajnos.

(#62791) SP4C3 válasza LuiT (#62789) üzenetére


SP4C3
veterán

Tanuld meg használni a Task Manager-t, pls, vagy használj process explorer-t.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#62792) Abrion


Abrion
senior tag

Hali

három gyors kérdés
Windows 10
1. Ez a példányhoz kell másik windows hogy feltelepüljön?
2. hogy kell érteni az egy felhasználót?
3. a dobozos még mindig azt jelenti hogy bármennyiszer aktiválhatom? ha mondjuk alaplap csere van akkor is tudom újra aktiválni?

(#62793) quailstorm válasza Abrion (#62792) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem kell másik Windows.
Egyszerre csak egy gépen használhatod a licenszt.
Alaplapcsere ezt nem érinti mert nem OEM, de abban az esetben, ha teljes gyalu és gépcsere van, mindaddig végtelenszer újra használhatod míg egyszerre csak 1 gépen él a licensz.

(#62794) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Hali.

Adott egy notebook amin van egy rendszergazdai fiók meg egy másik rendszergazdai jogok nélkül. Van mód arra, hogy a számítógép bekapcsolásakor meg a képernyő zárolása után újbóli bejelentkezéskor csak a másik fiókot jelenítse meg a rendszergazdait meg ne?

(#62795) Abrion válasza quailstorm (#62793) üzenetére


Abrion
senior tag

Kösz a gyors választ :)

Amikor néztem anno akkor még nem volt ilyen verzió, csak a béna upgrade windowsra.
És nem is drága. talán e hónapban megveszem.

Majd kiderül mit tudok intézni a windows 7 problémámmal

[ Szerkesztve ]

(#62796) #86564352 válasza Fandango (#62788) üzenetére


#86564352
törölt tag

Pár hete valamelyik összegző frissítés óta csinálja néha. Ne foglalkozz vele.

(#62797) tothjozsi96 válasza quailstorm (#62793) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Bocs, de nem értem. Mi a különbség a dobozos licensz és az OEM licensz között ilyen szempontból?

(#62798) quailstorm válasza tothjozsi96 (#62797) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A dobozos licensz hozzád van kötve.
Az OEM licensz a számítógéphez van kötve.
Nagyjából ez.

(#62799) #11563776 válasza Sztlaci (#62760) üzenetére


#11563776
törölt tag

Üdv.!

Például a Maxthon-t elég sokan szeretik - ráadásul hivatalos portable verziója is van.

Ha semmi sem segít, akkor érdemes még ezt is megpróbálni:

Az Ubuntu Linux futtatása régi - vagy gyenge teljesítményű - számítógépeken

Sok sikert!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.