Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48649) maestro87 válasza raidx (#48630) üzenetére


maestro87
őstag

Ezzel csak az a probléma, hogy ha megtagadod a hozzáférést a többinek akkor kizárod a Rendszergazdát is a mappából. Két napja én is úgy gondoltam, hogy ha megtagadom csak a Felhasználóknak a hozzáféréseket (írás, olvasás, listázás stb) akkor abból nagy baj nem lehet. Nem a fenét, alig tudtam visszaállítani a Dokumentum mappámat, hogy újra hozzáférhessek!
Mielőtt kérdeznéd, fiók típusomnál Rendszergazda szerepel szóval elméletileg az vagyok. De már ebben sem vagyok biztos.
Most direkt készítettem egy mappát a beállítások próbálgatására, de még nem jöttem rá a megoldásra.
De érdekes, hogy miután a többiektől (Felhasználók, Hitelesített felhasználók, SYSTEM) megtagadtam az engedélyeket, akkor magától megjelent a listában az online fiókom is (név, email cím) teljes hozzáférési engedélyekkel, azonban mégsem enged hozzáférni... :F
Szóval most ott tartok, hogy a tulajdonos átállításával beenged a mappába, de a benne lévő fájlt már nem engedi megnyitni. :F

update: most aktiváltam a rendszergazda fiókot a net user rendszergazda /active:yes paranccsal, de onnan sem engedi megnyitni a fájlt. :( Visszaállítottam a felhasználóknak és a System-nek is a teljes hozzáférést, de semmi sem változott...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.