Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37301) bobalazs válasza Miksa64 (#37297) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Valószínű hogy az antivírusod meggyógyította,
Ha a felettem lévő hsz nem jött be:
PowerShell inditsd el adminisztrátorként majd másold be ezt a szöveget a powershellbe:
Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

[ Szerkesztve ]

(#37302) Miksa64 válasza infectedmann (#37300) üzenetére


Miksa64
tag

Köszi a gyors válasz! :R

A "personalize-policies-remove.zip" segített orvosolni a hibát! :C

bobalazs: Neked is kössz a gyors reagálást! :R

ASUS TUF-AX6000, RT-AC86U; Xiaomi 12T Pro; DS118.

(#37303) repvez


repvez
addikt

Visszaállitottam a rendszert alap állapotra, igy ujra leszedett mindent és igy ujra előött a régebi probléma is,
Az,hogy 2 percig tart mire bekapcsol a laptopom vagy ha alvó álapotból ébred.

jó lenne kideriteni, hogy pontosan mit lehetne csinálni vele, mert nem kicsit bosszantó.
Az is az, hogy az AMD oldaláról az autómatikus driver keresővel felrakott driver is ugyan ezt csinálja mint amit a win10es driver.
Valahol pedig itt lesz a hiba forrása ,mert ha manuálisan feltettem egy régebbii drivert akkor javult a helyzet,de még mindig messze van attöl amit egy win7en szokott produkálni

Toshiba satellite L750D-16k a tipusa és a 64bites win10est használom.A toshiba oldalán ilyen tipust nem is találok , vagy, hogy milyen drivereket lenne érdemes használni hozzá, 10 támogatása elvileg nincs rá, de atol még valami kompatibilis valaminek csak kéne lennie máshol legalább a gyártó oldalán, azért nem olyan régi egy gép.

(#37304) mis69


mis69
tag

Sziasztok!
A Win 7 a mappában levő videók tulajdonságait úgymint hossz,felbontás,kiterjesztés,méret lent megjelenítette ha rávittem az egeret. Hogyan lehet (ha lehet) ezt előhozni a 10-nél is?

(#37305) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! A Windows 10 mennyire biztonságos, már ami a gyári visszaállításnál történő fájltörlést illeti? Azt választottam visszaállításnál, hogy eladom a gépet. Gondolom ilyenkor felülírja a szabad helyet, de érdekelne, hogy ez mennyire biztonságos. Ugyanis azt írja amikor felajánlja, hogy ezt válassza, ha eladja a gépet, mert ez megnehezíti a törölt fájlok visszanyerését. Tehát nem ellehetetleníti, hanem csak megnehezíti. Ok, de mennyire? :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#37306) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Sziasztok! Ha Microsoft Store-on keresztül vásárolom meg a Windows 10 pro-t ( 80 ezer Ft ), akkor azt letölti a rendszer és ISO-ként telepíthetem?
Illetve, több gépre is telepíthetem?
Esetleg még annyit, hogy game-eléshez elegendő a 40 ezer Ft-os Home? És annak milyen hátrányai vannak?

[ Szerkesztve ]

(#37307) Ferdzsoo válasza hito (#37305) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Használd az eraser nevű ingyenes progit és miután visszaállítottad a rendszert telepítsd fel és futtasd le mint: "erase unused disk space" a meghajtón. szerintem 3x felülírásnál nagyobbat ne válasz, mert nagyon sokáig fog tartani. Így is órákig fog futni.... de ez biztos.
Minden vinyómat így adtam el.
Azt már kürt kft sem állítja vissza. Ott vannak a biztonsági szintek van 35x újraírás is, lol ... :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#37308) hito válasza Ferdzsoo (#37307) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi! Hát erre már sajnos nem lesz időm, mert 3-ra jönnek a gépért. :(

Akkor így nem igazán biztonságos a dolog? Egyébként 128-as SSD-ről van szó, az van a gépben.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#37309) Ferdzsoo válasza hito (#37308) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én a helyedben még most felraknám lehet végez addig az ssd-vel. Úgyis csak 128-as meg ssd gyorsabb...
Meg jut ameddig jut, az is tőbb mint a semmi...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#37310) hito válasza Ferdzsoo (#37309) üzenetére


hito
nagyúr

Ok, feldobom. Egyebkent a win beepitettje vajon hanyszorost hasznal?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#37311) customer114


customer114
senior tag

Sziasztok!

Mi a legolcsóbb módja eredeti, 100%ig legális win10 beszerzésének?

Köszi.

(#37312) kaszaf


kaszaf
aktív tag

Sziasztok!

Újrahúztam a gépet, asszony kérésére tegnap magyar 10et raktam fel az eddig használt angol helyett.
Azóta a kikapcsolt gép fogja magát és magától bekapcsol. Le kellett kapcsolnom a tápot éjszakára.

WTF? Angol soha nem csinált ilyet.

Driverek, bios beállítás ugyan az, frissítések felrakva. Energiagazdálkodási beállításokhoz soha nem nyúltam.

Lehet, valamelyik driver nem szereti a magyar nyelvet?

(#37313) Ferdzsoo válasza kaszaf (#37312) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Pedig ez az energiagazd. -nál van hogy felébresztheti e alvó módból...tiltsd le...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#37314) westlake válasza customer114 (#37311) üzenetére


westlake
félisten

Az, hogy veszel valakitől/valahol egy olcsó, bizonyíthatóan legális Windows 7-es, vagy 8-as, vagy 8.1-es kulcsot. A Windows 10 Home bruttó 30.000 forint környékén van.

Play nice!

(#37315) westlake válasza Nagynozi (#37306) üzenetére


westlake
félisten

Feltételezem, kapnod kell valami proof-ot, meg egy kulcsot, amit tetszés szerint megetethetsz telepítőkkel. Egy adott időben csak egy gépen lehet aktív egy Pro licensz, bár abból van menyiségi is. Mondjuk 80k-ért nem mennyiségit árulnak, úgyhogy egy gépen használhatod csak. Ha csak átlagos felhasználáshoz kell a Windows, akkor felesleges a Pro. Elég egy Home is. Innentől meg az előző hozzászólásomat tudom neked is javasolni.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#37316) King Unique válasza Rasiel (#37299) üzenetére


King Unique
titán

Itt nem arról van szó, hogy egyáltalán nem működik (bár többeknél előfordult ez), hanem arról, hogy korlátolt és nem mellesleg kényelmetlen. Ha a fentebb tárgyalt - nem engedi leválasztani - eset áll fenn, akkor egyáltalán nem tudsz vele mit csinálni, max. vársz pár percet, esetleg gép restart / shutdown. Ellenben az említett külső programoknál nem gond utóbbi sem, mert adnak lehetőséget a feloldásra. Valamint az általam használt sokkal jobban testreszabható, tud parancssorból és gyorsbillentyűvel is leválasztani, eszközt a kábel újracsatlakoztatása nélkül visszacsatolni stb. A beépített megoldás ehhez képest sehol nincsen...

[ Szerkesztve ]

(#37317) arcsi84


arcsi84
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Van nekem egy laptopom win7 home premiummal. OEM verzió volt és laptophoz adták. Szeretnék WIN 10-re frissíteni még az idő lejárta előtt és azt is legálisan használni.
Gondoltam, hogy tiszta telepítést csinálnék ezért letöltöttem egy 64-bites windows 10 home verziót és feltelepítettem, de nem fogadja el a kódot.

Mit csinálok rosszul? Vagy előbb a win7-ből kell 10-et csinálni és utána lehet tiszta telepítést eszközölni?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#37318) hito válasza Ferdzsoo (#37309) üzenetére


hito
nagyúr

Na, szuper, lefutott 2 óra alatt. 3x-os felülírást választottam. Gondolom dolgom már nincs vele. Törölhetem a programot...

Köszi még1x a tippet! :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#37319) westlake válasza arcsi84 (#37317) üzenetére


westlake
félisten

Nem megfelelő telepítővel próbálkoztál. Próbáld ezzel, vagy ha nem tetszik, keress 10586-os telepítőt (1511 - TH2).
Frissítheted is a meglévő Windows-t, vagy telepítheted új operációs rendszerként is.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#37320) Ati007


Ati007
őstag

mostanában nem kapok értesítőt az emailekről a posta alkalmazásban :F , sőt le sem tölti magától az új leveleket csak ha rányomok a syncre......
jobban szerettem a live mailt de sajnos azt kinyírtak :(((

(#37321) bobalazs válasza Ati007 (#37320) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Használj FossaMail-t, én is azt használok. Csak két minimize kiegészítő kell hozzá, és tökéletesen teszi a dolgát.

(#37322) customer114 válasza westlake (#37314) üzenetére


customer114
senior tag

Mennyibe kerül egy bizonyíthatóan legálisWin7, 8 vagy 8.1? :U

(#37323) CirrMee válasza customer114 (#37322) üzenetére


CirrMee
addikt

Amennyi a bolti, vagy kialkudott ára.
Az átlagot meg az általad idézett hozzászólásban leírták, csak el kell olvasni.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#37324) westlake válasza customer114 (#37322) üzenetére


westlake
félisten

Vannak hasonló hirdetések. Érdemes elolvasni a két hozzászólásomat. Érdekes módon az eladó jegelte a hirdetést és nem is adott nekem választ. Pedig a kérdésem nagyon is logikus és ésszerű volt. Bárhonnan vehetsz kulcsot, de annak forrássa legyen visszakövethető és legyen róla papír, hogy te az megvetted pénzért.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#37325) customer114 válasza westlake (#37324) üzenetére


customer114
senior tag

A H.aprós hirdetések miatt érdeklődtem az ár iránt, kihangsúlyozva a legalitást. Olvastam a hsz.-aid. :K

(#37326) wjbhbdux válasza customer114 (#37325) üzenetére


wjbhbdux
veterán

az ilyenek kb bemennek egy könyvtárba és kiírják a kulcsot a gépből aztán felteszik..

/s

(#37327) arcsi84 válasza westlake (#37319) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Köszönöm szépen az infót meg a linket. Már szalad is az új rendszer. Aktiválva minden szuper.

Köszönöm még 1x.

(#37328) raidx válasza westlake (#37319) üzenetére


raidx
őstag

32 bites nem lessz? A régi atomosra sajna visszakellett rakni a Win 7-et. De lassan mehetne vissza a 10-es. Az meg csak 32 bites.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#37332) negatiw


negatiw
tag

Sziasztok. Most frissítette a gép a 10 et. Azt szeretném kérdezni,hogy mit kell még beállítanom ahoz,hogy a helyesírás ellenőrző tudjon magyarul. Most mindent aláhúz pirossal. És a jobb klikk-kis ablakban sem magyar a szöveg.
Egyébként már vagy 2 helyen beállítottam magyarra, de úgy látszik még valahol kellene.

(#37333) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Hogy lehet egy az asztalon lévő mappából megnyitni a parancssort? Vagy el szeretnék navigálni parancssorban a mappába.

(#37334) bobalazs válasza rayoliviero (#37333) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

mint a dos-os időkben
cd mappa neve -átváltás a könyvtárba
cd .. -visszalépés
d: -d meghajtóra való lépés

(#37335) rayoliviero válasza bobalazs (#37334) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszi, közben a neten is megtaláltam. :R Meg is tudtam csinálni, amit akartam.

(#37336) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Sziasztok! Megvásároltam online a windows 10-et, iso fájl-t lementettem, majd bootoljató USB-t készítettem, de nem tudom telepíteni, mert állandóan kidob ezzel a hibakóddal: 0x8007025D. Már nagyon ideges vagyok...

(#37337) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Megtörtént a nagy frissítés, már 10586-os a Windowsom.

Ezzel viszont egy baromi zavaró hibával szembesültem: megszűntek az asztali jump listjeim, azaz ha felfelé irányuló bökéssel kattintok a tálcára kitűzött programok ikonjára, nem jeleníti meg a fájllistáikat.

Ti találkoztatok ilyesmivel?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37338) alfa20 válasza Nagynozi (#37336) üzenetére


alfa20
senior tag

Két lehetőséget ajánlanék:
1.) MediaCreationTool-al készíts egy új telepítő USB-t és azzal probáld újra elötte töröld a régi telepítő fájlokat.
Illetve ha ez nem jön be akkor:
2.) húzzák le minden mást az alaplapról csak az a meghajtó maradjon amire az Op. kerül, illetve cseréld fel a RAM-okat, vagy csak egy legyen benne.

[ Szerkesztve ]

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#37339) Nagynozi válasza alfa20 (#37338) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Köszönöm, azt hiszem a második lesz a megoldás, mert vagy 3x megcsináltam a bootolható pendriveot ( épp most készítem megint ). Remélem sikerül végre.

(#37340) jeni válasza Nagynozi (#37336) üzenetére


jeni
félisten

hátha ez segít.[link]
Amúgy csak a W10-re hibázik a dolog?

[ Szerkesztve ]

(#37341) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Volt hasonló problémám win 7-nél is, de megoldottam mindig. Most nincsen más telepítő lemezem, csak a vadonatúj win 10 home-om. Lehúztam mindent, csak az SSD-m van rádugva az alaplapra, memóriákkal is variáltam ( 4-5 órakat Witchereztem és nem hibázott sose a gépem ). Most nagyon el vagyok keseredve...

(#37342) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#37337) üzenetére


MaCS_70
félisten

Továbbá nem csak a jump listek nem mennek, hanem a jobb kattintás a tálca elemeire sem, tehát ha bármelyik tálcára rögzített programikonra jobbak kattintok, nem történik semmi.
A Shift + jobb katt működik, de az ugye mást csinál.

Ja, és az egérmutató mellett kb. másodpercenként felvillan a homokóra, mintha valami fontos történne a háttérben. ugyanakkor vannak programok, amik nem indulnak el.

Azt hogyan tudom megnézni, hogy esetleg nem történik-e valami frissítés a háttérben?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37343) jeni válasza Nagynozi (#37341) üzenetére


jeni
félisten

Az nem lehet,hogy a letöltött fájl a hibás?
Azt kéne eldönteni,hogy hardveres probléma van vagy sem?
Az ingyenes Linux-t feltenném,hogy tudjam nem a géppel van a gond.
Akár más op. rendszert kipróbálni.Az relatív,hogy csak 1 HDD vagy SSD legyen rajta. Telepítés kijelölésénél csakis egyet kell megadni és arra kell,hogy menjen. Lehet a gépen belül 1000db HDD akkor is csak a kijelöltre kell,hogy települjön. Annak kell,hogy jó legyen.

[ Szerkesztve ]

(#37344) Nagynozi válasza jeni (#37343) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Nem hiszem, hogy hardveres hiba, mert 1 nappal ezelőtt vígan muzsikált a gép, videóvágás, játék stb. Amit most megpróbálok, hogy a Windows képfájlt "máshonnan" töltöm le és úgy csinálok egy USB disk-et, elvégre a cd kulcsnak mindegy, hogy honnan van alá a Windows...

(#37345) #56474624


#56474624
törölt tag

3 hete megy hibátlanul (leszámítva közvetlen az 1 héttel ez előtti frissítést követően egy billentyűberagadáshoz hasonlító jelenséget, restart után megszűnt) a win10-em. Rekord! :DDD

(#37346) jeni válasza Nagynozi (#37344) üzenetére


jeni
félisten

rufussal próbálkoztál?

(#37347) Nagynozi válasza jeni (#37346) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Igen... most is azzal szenved a régi notebookom. :)

(#37348) wjbhbdux válasza Nagynozi (#37344) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Hol vetted és honnan töltötted le?

/s

(#37349) jeni válasza wjbhbdux (#37348) üzenetére


jeni
félisten

Én sose vennék netről akár hivatalos formájában MS kódot. Jobban szerettem ha szaga van és meglehet tapizni a cuccot.

(#37350) Nagynozi válasza wjbhbdux (#37348) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Microsoft store-ból.... lehet rossz döntés volt, de most mit tudok tenni... Letölteni, pedig a Microsoft media creation tool-javal.
Gondoltam ez sem másabb, mint steamen játékokat vásárolni.
Kaptam egy e-mailt abban a kulccsal és a fizetési bizonylattal stb. stb.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.