Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36551) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Az csak nekem nem normális dolog hogy itt jelent már meg olyan eszköz is ami nincs a hálózatomban (pl egy másik router, vagy telefon)?

(#36552) pjen válasza Magnum_ (#36549) üzenetére


pjen
félisten

Kösz aktiválva lesz?

(#36553) netpeti98 válasza Bodz (#36550) üzenetére


netpeti98
addikt

Nekem is ilyen lett. Cortana/a kereső a rendszer frissítése nélkül is kaphat új funkciókat. :)

(#36554) Magnum_ válasza pjen (#36552) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ha van jogtiszta licenckulcsod, akkor persze. Ez a lenyege.
En amugy mar fel eve W10-et hasznalok es okes, szeretem is.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#36555) vlevi válasza Bodz (#36550) üzenetére


vlevi
nagyúr

"A tetejét nézzétek."
:Y :R
És, végre! Hurrá!
Egy év után eljtutottak oda, hogy a kereső a dokumentumok között (harmadik ikon) is tud keresni, és talál is!
Éjjen! Pont, mint a Win7-es 5-6 évvel ezelőtt! :D

Amúgy ez mikor került bele? Nem emléxem, hogy az elmúlt pár napban nagyobb frissítést láttam volna.

(#36556) netpeti98 válasza vlevi (#36555) üzenetére


netpeti98
addikt

Régi cikk, de így működik a dolog

First, Cortana's reliance on Bing means that Cortana can get smarter over time. Any time that Microsoft wants to improve Cortana, they can theoretically make changes to the backend without forcing customers to update their phones.

Nem kell rendszerfrissítés, hogy frissüljön a kereső.

(#36557) laktop


laktop
tag

Sziasztok!
Miért van az, hogy sem a Fényképek, sem pedig a Filmek+TV alkalmazást nem tudom elindítani? Ha rákattintok az ikonjaikra, akkor nem történik semmi. Ha meg bármilyen kiterjesztésű képre, vagy videóra kattintok, akkor pedig egy felbukkanó ablak közli velem, hogy "Az osztály nincs regisztrálva.". Az ilyen kiterjesztésű fájlokhoz sem tudom társítani a fenti két alkalmazást, mert ezek meg sem jelennek felajánlott listában.
Tegnap még minden OK volt ... Mi lehet a probléma, és a megoldás?

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#36558) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Kicsit rövidre fogva. 1511-es buid-del ez a helyzet.

Ami érdekesség, hogy az előző build-del nincs ez a jelenség. Van valakinek ötlete, hogy mitől lehet?

Véleményem szubjektív...

(#36559) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Mi a trükkje az Optimusnak Windows 10 alatt?
Adott egy Fujitsu NH 532 laptop 640m LE Nvidia grafikával és HD4000-es intel grafikával. Egészen addig míg csak két Microsoft grafikus adapter van az eszközkezelőben, addig nincs gond, igaz az egyik eszköz felkiáltójeles és nincs ugye grafikus gyorsítás. Amint menne fel az nvidia meghajtó befagy az egész gép.
Az se gond, ha csak állandóan az nvidia működne,(ha csak az intel hd, az már nagyobb gond), úgy is főleg asztali használatban volna.
A BIOS-ban nem találtam beállítást az integrált videó tiltására.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#36560) E.Kaufmann válasza hackeeeee (#36558) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Némelyik BIOS- ban volt valami memory remapping én azt nézném meg és próbálgatnám állítani.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#36561) hackeeeee válasza E.Kaufmann (#36560) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nincs ilyen funkció. UEFI-s bios, MIT menüben is 8GB memóriát ír a használható memóriának..

Plusz ami érdekes, hogy csak a 1511-es build-del csinálja.

Véleményem szubjektív...

(#36562) E.Kaufmann válasza hackeeeee (#36561) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Lehet hogy eddig pont a régi windowsok mutatták rosszul a memória méretét :)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#36563) hackeeeee válasza E.Kaufmann (#36562) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A gond az, hogy nincs erre semmi beállítás a bios-ban...

UEFI alatt a MIT beállításokban, írja a 4 darab 2GB-s modult, és bios-ban is a használható memória mennyisége 8GB.

Véleményem szubjektív...

(#36564) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Ma megismerkedtem a critical_structure_corruptionnel. Event viewerben csak azt találom, hogy reboot volt emiatt. Hogy tudom kideríteni mi okozhatja? Mindkét alkalommal Total Media Theatre futott 10+ perce.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#36565) raidx válasza hackeeeee (#36563) üzenetére


raidx
őstag

Ez Windows malőr. Már a hetesben is előfordult. Startmenű/Futtatás/Msconfig/Rendszerindítás/speciális fül itt állítható a proci magok száma és a memória mérete.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#36566) hackeeeee válasza raidx (#36565) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Megvolt, nem oldja meg. :(

Véleményem szubjektív...

(#36567) DS39


DS39
nagyúr

egy win7-es gép és egy win10-es gép között megosztott mappás másolás sebessége mitől függ?
tehát függhet windows beállításoknál, vagy annyival megy, amennyit a wifi router tud?
konkrétan egy upc-s cisco epc3925 router a kapocs a két gép között, és 30 mbit-es net előfizetés van hozzá. ami torrent esetében 3,6 MB/s max tempót szokott jelenteni, na most ha egyik gépen megosztok egy mappában egy filmet, a másikra azt átmásolom (tehát egy nagyobb fájl), a max tempóm 4 MB/s-nél nem több.
ennyit tudna ez a router vagy valami a két windowsban el van állítva, hogy ilyen "korlátozott"?

[ Szerkesztve ]

(#36568) hackeeeee válasza DS39 (#36567) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A HGW biztos nem ennyit tud.. A gigabit-es tempót simán tudja.. Vagyis, még a Telekom-os időkben Én simán másoltam 60-70MB/s-sel gépről gépre.

Gigabites a hálózat? Vagyis, zölden, vagy sárgán villognak a HGW-n a lan portok ledjei? Mondjuk ha 100 megabit, akkor is 10-12MB/s-sel mennie kéne.

Véleményem szubjektív...

(#36569) DS39 válasza hackeeeee (#36568) üzenetére


DS39
nagyúr

hát az asztali gépnél az lanon csatlakozik, zölden, tehát elméleti gigabitet tudná, a laptop (amin a win10 van), pedig wifi-n, annak a ledje mindig zölden villog, bár ugye ott az N-es szabvány szerint 300 mbit a max tempó.

(#36570) hackeeeee válasza DS39 (#36569) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Háát, ha jól tudom a Cisco ennél karcsúbb, 74Mbit, talán 150-es..Legalábbis annó Én nem tudtam semmivel sem 300Mbit-es sevességeet kihozni. Szerintem 300-at sajna nem tud, arról nem beszélve, hogy az abban lévő wifi minősége is hagy némi kívánni valót maga után.. Más router-rel 300Mbit-es kapcsolaton eddig ~80-90Mbit-et láttam max, ami ugye ~10MB/s-t jelent, nagyjából.

Vagyis, ha mondjuk a Cisco, és/vagy a notiban lévő wifi nem 300Mbit, onnantól már relatív csökkenhet az átviteli sebesség, vagyis, elmondásod alapján szerintem 150Mbit-en megy a wifi. Szerintem.

Véleményem szubjektív...

(#36571) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

A Google Chrome-nak (legfrisebb verzió, 64bites) mióta specifikációja Windows 10 alatt, hogy ha a képernyő aljától a tetejéig széthúzom, akkor (az esetek 80%-ában) megfagy a szoftver? (Persze csak látszólag, mert amit nyomkodok, azt végrehajtja..csak nem látom addig, amíg kisebbre nem veszem az ablakot..)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#36572) Bodz válasza netpeti98 (#36553) üzenetére


Bodz
nagyúr

Jó tudni. :)

(#36555) vlevi: Nekem tegnap, tegnapelőtt még nem ilyen volt.

(#36573) Drenadar válasza jolti05 (#36571) üzenetére


Drenadar
veterán

nálam nincs semmi ilyesmi hiba...

(#36574) Bferibörs válasza jolti05 (#36571) üzenetére


Bferibörs
addikt

nekem csak simán ki szokott fagyni, meg sem mozdul utána- 3 cuccon

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#36575) jolti05 válasza Drenadar (#36573) üzenetére


jolti05
őstag

Előző telepítéskor 5-15 másodpercre kétpercenként megfagyott a Chrome (ez volt az egyik oka, amiért végül visszaálltam Windows 8-ra). Erre írták megoldásnak több weboldalon, hogy egy régebbi verziót kell feltelepíteni, ezt meg is tettem, de ugyanúgy maradt a megfagyás. A mostani telepítésnél "szerencsére" más hibával szembesülök, de a lényeg, hogy valami erősen nem tökéletes.

Bferibörs: Én is 3 eszközön használom (használnám...) a Chrome-ot, de esetemben csak egy gépen szórakozik (az idegeimmel).

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#36576) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!

Két kérdéssel fordulnék hozzátok.

1. - Azt vettem észre ,hogy a windows search szolgáltatás ilyen 2-3 percenként igen megpörgeti a procit és ebből eredően a ventilátort is kb ilyen 5-10 másodpercekre és eléggé zavaró amikor amúgy full csöndbe lenne a laptop (dell inspiron 3537 i7). - De ugye ha ezt a szolgáltatást kikapcsolom akkor meg a start menüben nem tudok keresni :\ - Erre nincs egy köztes megoldás ,hogy nem is pörgeti de tudok is keresni ?

2. - A Windows startup mappájába be raktam 3 programot amit szeretnék ,hogy magától induljanak el a windowsal együtt. (névszerint: Aida64, USB Safely Remover , X-Mouse Button Control). De valamiért nem indulnak el :\ - Erre van valami megoldás ?

Előre is köszi mindenkinek ! :)
További szép napot !

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#36577) Aguinaga


Aguinaga
őstag

Sziasztok!

Kis segítség kellene: Win7 ultimate-em van, eredeti. Ajánlgatja a win10-re frissítést.
Ma délelőtt gondoltam, miért ne, már eltelt 3/4 év, csak van megfelelő támogatottság.
Elkezdtem letölteni, de aztán hirtelen el kellett mennem itthonról, leállítottam a letöltést. (Ki is írta, hogy később az Update-ból folytatható).
Gépet nem kapcsoltam ki, hagytam ahogy van (asztali konfig, nem laptop).

Mire hazaértem, az a buborék fogadott a tálcán, hogy a Windowsom nem eredeti... :F
Próbáltam neten keresni megoldást, de biztos rosszul kerestem, mert ezen kívül (ami nem működött) csak warez megoldást találtam. A fenti linken elvégzett folyamat (ugye újraindtás az utolsó lépés). már a win10 frissítés kis ablaka sem látható jobb oldalt alul.... ilyenkor mi a rák van? A leállított W10 frissítés okozhatta ezt? Hogy lehet megoldani (valahol megvan az eredeti w7 kulcs, de a fene se akar ezért feltúrni mindent..)

PSN: OldSlowhand74

(#36578) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#36551) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Közbe látom választ nem kaptam rá, de máshol igen, így ha valaki találkozna ilyennel leírom az okát:

"nem windows 10 bug, 8.1 és 7 alatt is találkoztam már vele, meg más oprendszerek esetén is, főként digi előfizetéseknél, a hálózat milyensége/kialakítása okán."

Illetve azt az infót kaptam nem érdemes vele foglalkozni, azon kívül hogy látod, semmi jelentősége.

[ Szerkesztve ]

(#36579) cigam válasza DS39 (#36567) üzenetére


cigam
félisten

Nézd meg a wifi kapcsolat tulajdonságainál, hogy mekkora sebességgel kapcsolódsz a router-re. A wifi kapcsolat esetén nincs garantált sebesség mint pl kábelen. A kapcsolat minőségét n+1 dolog befolyásolja, és rendszeresen negatív irányba. Az n-es vifi (még a 150-esis) skálázódik, és gyakran csak töredék sebességen tud kapcsolóbni. Nálam most pl. csak 54mbps-al sikerült:

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36580) cintula187 válasza cintula187 (#36564) üzenetére


cintula187
addikt

Végül pc reset lett. Abban tudnátok segíteni, hogy azt írják, a win10 ben alapból van directx, viszont játékokat elindítva pl az alábbi dll-ek hiányoznak:

- d3dx9_35.dll
- x3daudio
- d3dcompiler_43

Ezeket milyen installerrel rakjam vissza? A dxdiag szerint viszont fent van a 11.2
előre is köszi

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#36581) B-L-A-C-K válasza cigam (#36579) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Wifi kártya is rengeteget számít, én pont tegnap cseréltem le a notiba, így már elég kellemesen látja a hálózatot...

[ Szerkesztve ]

(#36582) Balerik válasza cintula187 (#36580) üzenetére


Balerik
aktív tag

Ezt (dxwebsetup) futtasd rendszergazda joggal, és letölti és telepíti a szükséges fájlokat.

Elmúlik.

(#36583) SP4C3 válasza Balerik (#36582) üzenetére


SP4C3
veterán

Ugyanilyen kellene nekem csak dotnet framework 3.5-höz és offline installer. :B

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#36584) CirrMee válasza hackeeeee (#36558) üzenetére


CirrMee
addikt

MSconfignál be van állítva a max méret számszerűleg, vagy ki van húzva a pipa?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#36585) rgeorge válasza SP4C3 (#36583) üzenetére


rgeorge
addikt

A Vezérlőpult/Programok és szolgáltatások/Windows-szolgáltatások-ban a 3.5-ös .NET nem elegendő? Szerintem 10-re másképp nem lehet feltenni a 3.5-ös vagy korábbi .NET-et.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#36586) SP4C3 válasza rgeorge (#36585) üzenetére


SP4C3
veterán

0x0xxxxx -es hibával fejeződik.
Ráadásul azthiszem, hogy az a módszer nem is offline.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#36587) rgeorge válasza SP4C3 (#36586) üzenetére


rgeorge
addikt

Az nem jó... Szerintem nincs offline telepítő, tán már Windows 7-hez sem volt. A beépített megoldás pedig valószínűleg offline, legfeljebb a telepítő média kellhet hozzá.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#36588) Balerik válasza SP4C3 (#36583) üzenetére


Balerik
aktív tag

Parancsolj dotNetFx35_W10_1511_x86_x64

Elmúlik.

(#36589) DS39 válasza cigam (#36579) üzenetére


DS39
nagyúr

köszi, itt megnéztem, nálam is hasonló az érték, akkor ezért nem hasít az adatátvitel.

(#36590) hackeeeee válasza CirrMee (#36584) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Be lett pipálva, majd utána bepiálva kézzel is be lett írva a 8GB, de a helyzet nem változott.

@DS39: 54Mbps? Akkor a 4MB/s-sel már túlteljesít a hálózat. Vevőcsere a notebook-ban, és jobb lesz a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#36591) cintula187 válasza Balerik (#36582) üzenetére


cintula187
addikt

Köszi

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#36592) pinnacle


pinnacle
nagyúr

TeamViewer-t be lehet úgy állítani, hogy teljes képet mutasson, (körbe fekete csík nélkül) úgy mint a Remote Desktop?

[ Szerkesztve ]

(#36593) SP4C3 válasza Balerik (#36588) üzenetére


SP4C3
veterán

Köszönöm szépen! Kipróbálom és visszajelzek. Egyébként honnan a telepítő és ki csinálta? :B

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#36594) Balerik válasza SP4C3 (#36593) üzenetére


Balerik
aktív tag

(#36595) SP4C3 válasza Balerik (#36594) üzenetére


SP4C3
veterán

Ezekszerint megmentettél egy rigisztrációtól (ugyanis követeli, hogy megtekinthessem a linket) :R

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#36596) CirrMee válasza hackeeeee (#36590) üzenetére


CirrMee
addikt

Default ott sem a procimagok számánál, sem a memória mennyiségénél nincs/nem kell pipa.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#36597) interstate76


interstate76
addikt

Erre nem tud megoldást senki? Leszedtem és újratelepítettem az érintett programokat, de semmi változás, csak az én accountommal jelennek meg a start menüben, a másik kettő felhasználói fiók egyike sem látja sem a Kodit, sem a Tixatit.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#36598) fuze


fuze
őstag

Az mitől lehet, hogy a windows kikcsapcsolja a bluetooth-ot mert nem működik megfelelően? Fent van a driver, windows 8-on meg jó volt. Ugyanekkor újraindítottam a gépet és akkor a billentyűzetem sem működött, pedig az usb-vel kapcsolódik. (Notebook, de úgy használom mint egy asztalit. Monitorral) Képzelhetitek milyen bosszantó volt! Újratelepítettem a bluetooth drivert és észre sem vette, sőt az eszközkezelőből el is tűnt! Két újraindítás után minden működik. Ez csak nekem vudu?

adms.hu | UI Designer

(#36599) hackeeeee válasza CirrMee (#36596) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen, default-ben nincs pipa, nem volt jó. Be lett pipálva, bepipálva kézzel is be lett neki írva (bár felesleg) semmi változás.. Ha a 1511-es build kerül fel, 8GB-ből 4-et használ..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#36600) Bferibörs


Bferibörs
addikt

Sziasztok!

Csak megjegyzés !

Össze jött a nem szeressem win. 10 :DDD , 1 laptopon 1 asztalin normálisan fut kb. november óta. Most felraktam egy matuzsálem IBM R60-ra , ennél jelentkezett az a probléma amit többen írtak itt a topikba. Videó laggol, hang serceg , akadozik. 3 GB RAM , SSD van a laptopban ,32 bites win. Egyébként normálisan gond nélkül működik.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.