Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37601) Döglött Róka válasza Shing (#37598) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem sikerult elmagyarazni, telerakja a ramot? Nem. Van meg boven? Van. Szoval miert ne hasznaljuk ki hogy van ramunk?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#37602) Shing válasza Döglött Róka (#37601) üzenetére


Shing
őstag

Pl. A OneDrive-omon nincs semmi. Akkor minek fut?
Max a végén gyorsulni fog a gép, kemény 1,5mp boot idővel és felszabadul majd 10mb RAM. Nem lesz tőle változás, de miért ne? OCD, elvből, ami tetszik. Nem kell ezt is túlgondolni.

[ Szerkesztve ]

(#37603) Döglött Róka válasza Popes (#37600) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mert gyakorlati haszna nincs, de legalabb felesleges third partykkal pepecselsz:) Ezert esotanc kategoria.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#37604) emvy válasza bobalazs (#37594) üzenetére


emvy
nagyúr

Mi az, hogy a ramba swappel?

while (!sleep) sheep++;

(#37605) aginor


aginor
addikt

Sziasztok!

Lenne egy érdekes kérdésem.
Egyik ismerős mondta, hogy ha win10-re frissít az ember korábbi oprendszerről, akkor a liszensz egy év után lejár a win10-re és a korábbi változat sem aktiválható már az adott kulccsal. Van infó ilyesmiről? :R

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#37606) emvy válasza aginor (#37605) üzenetére


emvy
nagyúr

Marhasag.

while (!sleep) sheep++;

(#37607) bobalazs válasza emvy (#37604) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha van elég ramod, a windows hozzá sem nyúl a swap fájlhoz.

(#37608) Hobbbyt válasza Döglött Róka (#37603) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Ősöreg, belakott win7-ről frissítettem win10-re utána win10-et kiadáscsere miatt másik win10-re.
1 valaminek az indulását szeretném letiltani, az pedig a MS Office Upload Center, de bármivel próbálkoztam.. mindig újra indul..
Mondjuk én nem küzdök erőhiánnyal, ssd meg i7 4790. Ha hihetek a számoknak -reálisnak is érzem- akkor 3.5mp az indulási időm. Az LCD Monitor bekapcsolására többet kell várnom..
Elégedett vagyok a win10-el, pedig eleinte ódzkodtam.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#37609) aginor válasza emvy (#37606) üzenetére


aginor
addikt

Akkor amennyiben váltok 10-re, akpkor az ugyanolyan időkorlát nélküli licenc, mintha csak simán megvettem volna, ugye?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#37610) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

sziasztok, abban kérnék segítséget, hogy JAVA programban szeretnék hozzáadni a kivételekhez adni egy böngészőben induló programot.
Ezt win7 alatt a vezérlőpult-> java-> biztonság-> kivételek hozzáadásában kellett megcsinálni.
Na most win10 nél bemegyek a vezérlőpultba és nem találom még csak a JAVA-t sem (telepítettem)
hol van most :F :B :R

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#37611) Popes válasza kisza25 (#37610) üzenetére


Popes
őstag

Startmenübe vagy a keresőbe beírod hogy java és a configure java-t választod.

Deus ex machina

(#37612) kisza25 válasza Popes (#37611) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az a fura, hogy ezt már az előbb próbáltam és nem működött, most megpróbáltam újra és jó, szellem a gépben:P :R

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#37613) CirrMee válasza kisza25 (#37610) üzenetére


CirrMee
addikt

Nálam ott a vezérlőben. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#37614) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Hogyan tudom azt megcsinálni, hogy Windows to go GPT particióra legyen elkészítve? A rufus közölte, hogy nem hajlandó megcsinálni, mert nem belső eszköz, hanem pen. Így csak MBR csinálná meg. Tudtok olyan módot/szoftvert, ami GPT-re formázza a pent, és megcsinálja a WtGo-t?
Vagy ez már Warez? Ha igen,kérem a Modokat, hogy töröljék a postot.
Köszönöm!

(#37615) vigyori78 válasza dodopek (#37614) üzenetére


vigyori78
őstag

Csináld meg MBR-re és :

Open command prompt follow my Steps:

Open Diskpart and write list disk
select your usb disk (e.g select disk 2)
clean
convert gpt
delete partition
create partition primary
active
assign
and last make bootable usb

Én régóta még ezt is használom : LINK és videó

[ Szerkesztve ]

(#37616) malacka87


malacka87
senior tag

Na jó most már tényleg elegem van ebből a winfos böngészőből. Első telepítéskor olyan gyors volt mint a rosseb. Most meg full format után 1-2 percbe is kerül mire betölt valamit. Akad laggol. Szerintem cserélem valami másra.
Chrome lett helyette. Ezerszer gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#37617) CirrMee válasza malacka87 (#37616) üzenetére


CirrMee
addikt

Eleve ezzel kellett volna kezdeni. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#37618) #41133696 válasza vlevi (#37517) üzenetére


#41133696
törölt tag

A Windows Movie Maker 2012 működik gyönyörűen Windows 10 Pro-n :K

Azzal vágom a Youtube-ra szánt Gameplay videókat :)

(#37619) ..YanoStar..


..YanoStar..
újonc

Sziasztok! A következő a problémám: adott egy notebook, 13,3" fullHD kijelzővel, illetve egy 22" monitor, plusz HDMI kapcsolat a kettő között és Win10 pro OS. Kiterjesztett asztal. Mindkettőt natív felbontáson használom, a laptopon megjelenő elemeket 150%-os, a monitoron 100%-os méretet (hiszen icipici lenne egyébként a notebook kijelzőjén). A baj, hogy főleg a nagy monitoron nem szépek a betűk. Cleartype-ot próbáltam, nem megoldás. Valakinek valami ötlet? (i7-6500 integreált videokártya)
Előre is köszönöm a segítséget.

(#37620) junior11 válasza malacka87 (#37616) üzenetére


junior11
veterán

Nálam lekopogom az utóbbi egy hónapban használom intenzívem 2 gépen is, pár apróság hiánya mellett nincs gondom vele, de ha vmi, a Chrome a gépen van szintén.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#37621) King Unique válasza dodopek (#37614) üzenetére


King Unique
titán

A Rufus simán megcsinálja GPT partíciós külső HDD/SSD-nél. Csak a pendrive-ok ilyen téren korlátoltabbak... A WinToUSB programot szoktam még próbálgatni, ami szintén mindenféle Windows kiadáshoz használható. Viszont a hátránya, hogy csak MBR esetén működik.
A Windowsba beépített gyári Windows To Go megcsinálja GPT lemezre is, de kizárólag csak Enterprise OS és Enterprise ISO kombinációval használható...

Ha megcsinálod a fentebb említettek közül valamelyikkel MBR módban, akkor utána adatvesztés nélkül átkonvertálható a lemez GPT-re pl. az AOMEI segítségével. De, hogy az utána mennyire lesz WTG esetén működőképes, azt nem próbáltam... :F

[ Szerkesztve ]

(#37622) Habugi válasza Popes (#37600) üzenetére


Habugi
addikt

Magam sem írhattam volna szebben.. :N

Nem értem egyébként, egymást közt szóba került a felesleges szolgáltatások kilövögetése, szóval sem lettek említve vagy kritizálva azok akiket nem zavar/hagyják hogy ~két tucat felesleges dolog fusson a gépen de mégis esőtánccá avanzsált ez a fajta hozzáállás.. :F

Nálam egyébként így néz ki a történet, boot után ebből leszámolandó a torrent kliens, PE..

Semmiféle erre dedikált 3rd party softvert nem használok, services.msc, msconfig, ccleaner.., utóbbi is csak azért mert az msconfigban látható/található automatikus indításban nem mindig látszik minden.
Plusz ugye Win szoltgáltatások be/kikapcs része..
~4-5év Win7 használat mellett tanultam meg miket lehet szemrebbenés nélkül kikapcsolni mert a felhasználók 99.9%-a az életben nem használja őket, mégis hajlamosak konstans mód futni és/vagy adatforgalmat generálni, ahol a fene tudja mit küldözgetnek/fogadnak.

Az asztalra/ikonokra vonatkozó tippeket köszönöm, kicsit megnyugodtam hogy nem csak egy nálam jelenlévő hiba, az mondjuk szerintem kimeríti a dráma fogalmát hogy egy lassan 1éves "op.rendszeren" ott tartasz hogy nem használsz parancsikonokat mert ilyen állapotban van..

Az említett alkalmazásra ránézek majd, örök hála!

:R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#37623) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
van egy 128 gigás pendrive-om. UEFI bootalható windows telepítőt szeretnék készíteni, de ahhoz fat32 -es pendrive kellene, ezt viszont nem tudom fat32 -re formázni. valami ötlet esetleg?

(#37624) King Unique válasza smallmer (#37623) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Mért nem tudod FAT32-re formázni?? Ha más nem megy, akkor a fentebb említett partícionáló programmal, vagy egy diskpart törlés után lemezkezelőben.
Utána pedig a Rufus programmal kell kiírni a GPT-UEFI opciót választva a fölső legördülő listából. Sőt, arról nem beszélve, hogy maga ez a program is megformázza automatikusan (FAT32-re) a pendrive-ot.

Amúgy elég lett volna 1 topikba beírni...

[ Szerkesztve ]

(#37625) smallmer válasza King Unique (#37624) üzenetére


smallmer
őstag

arra hivatkozik, hogy a kötetméret túl nagy. Még egyszer kiemelem hogy 120 gigás a pendrive. Nem lehet hogy ezzel van a gond? rufusban is csak large fat32 lehet a formázási mód, windows alatt meg fel sem kínálja a fat32-t

(#37626) King Unique válasza smallmer (#37625) üzenetére


King Unique
titán

Igen, akkor vsz ez lehet a gond. Mert Windows alatt hivatalosan nem formázható FAT32-re a 32 GB-nál nagyobb partíció. A korlátolt lemezkezelő tudománya nyilván megáll ezen a szinten... viszont intelligensebb és profibb külső - AOMEI - partícionáló programok simán megcsinálják. Én X TB-os külső HDD-ket is ezzel szoktam FAT32-re formázni, ha éppen valamit tesztelni kell. :))
Amúgy a partíciók max. mérete 2 TB lehet, de a megfelelő szektormérettel akár 8 TB is.

[ Szerkesztve ]

(#37627) zoo8800 válasza smallmer (#37625) üzenetére


zoo8800
veterán

A gordiuszi csomót átvágva, vegyél egy kisebb pendrive-ot :) Nekem engedte a RUFUS FAT32-re formázni a 8 gigást.

rip and tear, until it is done

(#37628) King Unique válasza zoo8800 (#37627) üzenetére


King Unique
titán

8 GB < 32 GB :)

(#37629) smallmer válasza King Unique (#37628) üzenetére


smallmer
őstag

rendben, akkor simán csak formázzam meg fat32-re az aomei-vel és egy xcopy-val másoljam rá a windows telepítőfájlokat?
formázásnál a klaszterméret mekkora legyen?

(#37630) emvy válasza bobalazs (#37607) üzenetére


emvy
nagyúr

Es? A swap fajl es a swappeles, mint muvelet nem ugyanaz.

while (!sleep) sheep++;

(#37631) King Unique válasza smallmer (#37629) üzenetére


King Unique
titán

Ne bonyolítsd túl feleslegesen...! :N
Az AOMEI sem feltétlen kell, csak azért említettem meg, hogy mivel lehetne partícionálni ilyen esetben. A Rufus olyan profi program, hogy megold mindent maga. Én tettem csináltam már vele egy 1 TB | MBR | NTFS paraméterű USB HDD-re is Windows 10 telepítőt, ami UEFI módban bootolt. A legördülő listában csak a GPT-UEFI opciót kellett kiválasztani és mindent megcsinált és beállított maga a program. A végén lett egy 1 TB | GPT | FAT32 külső lemez, amiről a Win10 simán bootolt UEFI módban.
Tehát, ha egy ilyen extrém esetben működött, akkor a te 120 GB-os pendrive-odnál is nagy-nagy valószínűséggel fog. ;)

[ Szerkesztve ]

(#37632) bobalazs válasza emvy (#37630) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mert? Eddig kellett neki egy swap fájl előző rendszereken, különben meg se mukkant egy adott program. Most meg nem kell. Nem jól tudom?

(#37633) emvy válasza bobalazs (#37632) üzenetére


emvy
nagyúr

swap = ki- vagy behuzni a memoriabol adatokat. Amikor elinditasz egy .exe-t, akkor ugyanugy swappel, mint amikor a swapfajlbol huzza be a dolgokat. Memoriabol memoriaba nem lehet swappelni.

while (!sleep) sheep++;

(#37634) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok! Másik alaplap került a gépemben, és mivel nemsokára jön egy nagyobb SSD is nem akarom addig újrarakni a Wint, viszont kissé instabil lett azóta. Van valami ötletetek amivel kihúzhatom addig?
MSI Z77 Mpowerről váltottam Asus Sabertooth Z77-re.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#37635) Apucy01 válasza takacsbotond (#37634) üzenetére


Apucy01
őstag

szia

Probáld meg leszedni az msi összes drivejeit és ugy föl az asus driverek talán úgy bár én ugy tudom a win 10 beleéöt a deszka cserébe..

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#37636) smallmer válasza King Unique (#37631) üzenetére


smallmer
őstag

tehát csak simán gpt pariciós séma uefi-s gépekhet, utána meg betallózom az iso-t és indítás? :D

(#37637) bobalazs válasza emvy (#37633) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Egy adott program igényelheti hogy legyen swapfájlt, amolyan biztonsági másolatot kér a ramba levő dolgokra. Swapfájl nincs, helyette "tömörített ramba van swappelve" Én így értelmezem.

(#37638) King Unique válasza smallmer (#37636) üzenetére


King Unique
titán

Igen. :K Utána nem kell semmit külön állítgatni, mert a program megcsinálja a többit automatikusan.

(#37639) smallmer válasza King Unique (#37638) üzenetére


smallmer
őstag

remek megcsináltam :) már telepítek.
köszönöm szépen :R

(#37640) takacsbotond válasza Apucy01 (#37635) üzenetére


takacsbotond
őstag

Miután összeraktam a gépet az volt az első... esetleg az Inteles drivereket megpróbáljam újratenni?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#37641) bobalazs válasza emvy (#37633) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

De ha így jobban értelmezed:

Magyarul, tömöríti a page fájlt, átlag 40%os méretre.

(#37642) emvy válasza bobalazs (#37637) üzenetére


emvy
nagyúr

> Egy adott program igényelheti hogy legyen swapfájlt

Dehogy. A programnak fogalma sincs, hogy van-e swapfile vagy nincs, es azt sem tudja, hogy az altala hasznalt memoriaterulet most epp ki van-e swappelve a hattertarra vagy sem.

while (!sleep) sheep++;

(#37643) emvy válasza bobalazs (#37641) üzenetére


emvy
nagyúr

En tudom, hogy mukodik, csak nalad van valami zavar :)

while (!sleep) sheep++;

(#37644) Apucy01 válasza takacsbotond (#37640) üzenetére


Apucy01
őstag

Szerintem igen

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#37645) Döglött Róka válasza bobalazs (#37641) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem a pagefilet tomoriti... mi ertelme lenne azt tomoriteni amikor az iot akarjuk csokkenteni. Gondolkozz egy kicsit:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#37646) bobalazs válasza Döglött Róka (#37645) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Értelmezd ezt a mondatot:
When Memory Manager’s policy does dictate paging, the data being written to or read from the disk is already compressed to typically around 40 percent of its original size.

(#37647) Döglött Róka válasza bobalazs (#37646) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Atsiklottal az already felett:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#37648) bobalazs válasza Döglött Róka (#37647) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az előzményt nem olvastad el a linkelt cikkben:?
In Windows 10, we enabled the Memory Manager (MM) to compress infrequently-accessed memory pages which reduces the amount of reads and writes to the disk (pagefile) and therefore improves responsiveness. By compressing memory we reduce the amount of memory used per process, allowing the operating system to maintain more applications in physical memory at a time before enacting traditional paging.

When Memory Manager’s policy does dictate paging, the data being written to or read from the disk is already compressed to typically around 40 percent of its original size. This compression improves the performance of other unrelated operations on the system by reducing a major source of interfering IO load. The end result is a snappier, more responsive experience with improved app launch performance and consistency.

(#37649) Döglött Róka válasza bobalazs (#37648) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Megannyiszor olvastam mar rola de ez meg mindig nem jelenti azt, hogy a lemezre ir es aztan tomorit. a kisebb pagefile kovetkezmeny. Nem akarod latni a fatol az erdot.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#37650) yanna válasza smallmer (#37639) üzenetére


yanna
őstag

Rufus-sal NTFS-re formázott telepítővel raktam fel a 10-et UEFI-ben GPT-re.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.