Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37401) netpeti98 válasza polonic (#37400) üzenetére


netpeti98
addikt

Igen, már a 1511 jön le. Ha biztosra akarsz menni nézd meg a letöltött fájl verziószámát (10586)

(#37402) Apucy01 válasza alfa20 (#37385) üzenetére


Apucy01
őstag

Szia

köszönöm szépen a segitséget de megoldottam, ujra húztam a redszert :W

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#37403) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

A Win 10-ben beállítottam a media szervert (de már nem tudom hol/hogyan sikerült).
Két smart tv van rácsatlakozva.
Kérdésem, hogy ha új fájl kerül a megosztott mappá(k)ba, akkor hogyan tudom frissíteni a mappák tartalmát, hogy a tv-k is lássák?
Ha a pc-t újra indítom az nem segít!

Így néz ki a hálózati szerver beállításom:

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#37404) alfa20 válasza DonMarco (#37399) üzenetére


alfa20
senior tag

ez a Decimásli és a Hexadecimális számrendszer miatt van.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#37405) wolf88 válasza wolf88 (#37369) üzenetére


wolf88
tag

Valaki tudna nekem segíteni?Köszi

(#37406) ph2012


ph2012
senior tag

A laptopomon néha megjelenik ez a kör ikon: [link]. Milyen tartózkodási hely van használatban?

Köszi.

(#37407) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Aki használja win10 alatt, olvasta?
"Important changes to OneDrive
We want to inform you about some upcoming changes to OneDrive that will affect you. The amount of storage that comes with OneDrive will change from 15 GB to 5 GB. We are also discontinuing the 15 GB camera roll bonus. As a result of these changes, you will be over your OneDrive storage limit on July 27, 2016 (visit the Storage page to check your account). You can learn more at our FAQ.
To bring your account within the new limits, you can purchase additional storage,* or choose to remove some files.
We realize these are big changes to a service you rely on. We want to apologize for any frustration they may cause you. We made a difficult decision, but it's one that will let us sustainably operate OneDrive into the future
."

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#37408) vlevi válasza VGYke (#37407) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez már tavalyi dolog. Akkor döntött úgy a Microsoft, hogy megvágja a tárterületeket. Aztán volt ebből nagy felháborodás, és részben viszakoztak. Aki jelezte nekik, hogy mégiscsak szüksége van a 15+15gigás korábbi tárhelyre, annak meghagyták (én pl. ma kaptam arról levelet, hogy nekem marad a 15+15 (a második15 az a fotótárhely).

Ez se gyakori: a Microsoft elnézést kér és visszakozik

(#37409) jujjuj


jujjuj
csendes tag

Üdv, win7-ről szeretnék win10-re frissíteni, már vagy 2 hete. A frissítés során különféle gondok merültek fel, amiket sikerült megoldani. A legújabb az, hogy a lenovo 50-30 laptopon végigfut a frissítés, a gép újraindul, majd kéri, hogy válasszak billentyűzetkiosztást. Igenám, de se a laptop saját billentyűzete, se a tapipad, se az usb portok nem működnek - ergo nem tudok vezetékes billentyűt/egeret sem rádugni. A biosban már próbáltam az usb legacy módot kikapcsolni/bekapcsolni, nem segített. Kizárólag az akku eltávolításával tudok bármi választ kicsikarni a gépből, természetesen induláskor visszaáll a win7, és a windows update a következő hibát jelzi: C1900101-20017... Esetleg van valakinek megoldása?

...izé...

(#37410) yanna válasza jujjuj (#37409) üzenetére


yanna
őstag

Másoknak is van ilyen problémája. (Nem magyarul.)

(#37411) DonMarco válasza alfa20 (#37404) üzenetére


DonMarco
aktív tag

A másikat választottam,úgy írtam be a 10-et így elfogadta,igaz hogy egy kis "a" tett,de le okézva a kulcs 10-et mutat.Így is jó ?? Annyi történt most hogy tovább bírja a terhelést a vid.kártya,de sajna nem szünt meg a hiba :(

[ Szerkesztve ]

(#37412) G4bi89


G4bi89
senior tag

Hellosztok

Akadt egy idegesítő probléma a rendszerrel (pro 64bit - asztali gép) mégpedig, hogy alvó módba téve a következő felébresztésnél fogja magát és újraindul az egész. :((
3 hónapja van fent, eddig minden rendben volt,drivereket nem frissítettem manapság, szóval teljesen magától kergült meg. Eseménynaplóba a következő van csak:

"Az előző rendszerleállítás (‎2016. ‎04. ‎21. - 16:16:36) váratlan volt." (ekkor küldtem el aludni)

19:00:42 - ekkor ébresztettem volna fel)
"A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása."

Ja igen ilyenkor a bios is visszaáll teljesen gyári beállításokra. Áramszünet pedig egész biztosan nem volt.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#37413) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok.

Van egy laptopom, rajta egy licenszelt win 8.1-ről frissített windows 10. Dreamsparkos verzió. Most veszek új gépet amire majd szintúgy windows 10-et szeretnék tenni. Időközben végeztem az egyetemen így nincs már hozzáférésem a dreamsparkhoz, a windows ISO-kat le lehet tölteni de nem tudom, hogy a termékkulcsot hogyan nyerjem ki a mostani rendszerből? Valakinek ötlet?

Üdv

(#37414) vigyori78 válasza Jim-Y (#37413) üzenetére


vigyori78
őstag

LINK

Letöltés ,Magyar.

[ Szerkesztve ]

(#37415) Jim-Y válasza vigyori78 (#37414) üzenetére


Jim-Y
veterán

Köszi :R

Gondolom nem számít de angol nyelvű a win és olyat is szeretnék megint :P

[ Szerkesztve ]

(#37416) CirrMee válasza G4bi89 (#37412) üzenetére


CirrMee
addikt

Elem lemerülése az alaplapon?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#37417) xyvz2


xyvz2
tag

Sziasztok. Esetleg valakinek lenne-e 5lete vagy megoldása, vagy netán próbálta a következőt, nagyon megköszönném a segítséget, tanácsot. Összekötöttem a laptopom, a TV-el, Windows 10 pro 64 bit, mind a 2 FULL-HD-s, de ha rákattintok hogy csak a TV kijelzője legyen látható vagyis a noti kapcsolja le az övét, az összes ikon összeugrik 1 csoportba mondhatni (18 -as karika gruppen-be) és persze ha a laptop kijelzőjét visszakapcsolom ott is 1 halomban lesz már az összes ikon, aztán fél óra visszarendezgetni....5let esetleg?

(#37418) Bohus


Bohus
aktív tag

Nem tudok 10-re frissíteni 8.1Pro-ról. Kéretlenül hónapokon át ott csúfoskodott a letöltött frissítés a windows~BT könyvtárban, de akkor nem akartam frissíteni. Most lenne rá időm, hogy ismét gatyába rázzam a gépet, klikk a systray ikonra, feljön egy Windows 10 beszerzése ablak, és úrákon át untat a "Letöltés indítása" felirattal, de nem történik semmi. Oprendszer legális, net 80 Mbit/s. Van valami ötlet, vagy hívjam az MS-t?

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#37419) worxland válasza Bohus (#37418) üzenetére


worxland
addikt

Töltsd le ISO-ban, írd ki pendrájvra és hajrá. Kevesebb ideig tart, mint felhívni az MS-t.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#37420) kisapa


kisapa
senior tag

Sziasztok! Sajnos úgy néz ki ,hogy tönkrement a laptopom kijelzője. Jelenleg szervizben van de ha túl sokba kerülne a javítás lehet inkább veszek egy másikat. Van arra lehetőség ,hogy a jelenlegi belakott rendszeremet átvigyem az új gépre? Jelenleg ssd-t használok és a másikban is ugyanazt szeretném használni mert sokkal gyorsabb.

(#37421) Habugi


Habugi
addikt

Üdv,

Második hete nyüstölöm a Win10-et, Win7-et váltott frissítéssel majd rögtön utána egy USB-s tiszta telepítés/maxra update volt..

Nagyjából az összes agybajával sikerült már dülőre jutnom, leherélni is egészen jól hagyta magát, 47-49 futó processel indul, játék közben sem nagyon lépi át az 55-57-et.

Viszont, tudom hogy az utolsó build óta se az NV se az AMD driverek nem mennek rajta gond nélkül, van pár érdekesség melyek Win7-re átbootolva azonnal megszűnnek, azonban egy dologgal nem tudok vagy legalábbis nagyon nehézkes együtt élnem és ezzel kapcsolatban kérnék tőletek tippeket..!

Amennyiben egy adott játékot VSR-el játszom, a kijelzőm natív felbontása (1080p) felett, számszerint 1440p-ben, abban az esetben néha már egy alt-tabot követően, néha csak a játékból való kilépést követően átrendezi az asztalon az ikonokat, egészen konkrétan a baloldalra halmozza őket egy kupacba, tönkretesz.. :((( :O

Tehát a végeredmény mindig ugyan ez, csak az változó hogy ennek kiváltására elég-e egy nyomorult alt-tab vagy megvárja amíg befejezem a VSR@1440p játékot.

Ötleteket kérek szépen, biztosan van olyan amire nem gondoltam! :R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#37422) energy4ever


energy4ever
addikt

Lenne par problemam.

Az elso, hogy alltalaban nagyon gyorsan bootol a gep, de neha az udvozlo kepernyonel all vagy fel percet.
A masodik gondom, hogy bootolast kovetoen nem egybol indulnak az alkalmazasok, hanem ra fel-1 percre pl: rocket dock, steam, stb.

Ezekre van valami megoldas?

Ilyen eros gepnel szerintem ez nem lenne megengedett. (ssd, 4670K CPU)

(#37423) vigyori78 válasza energy4ever (#37422) üzenetére


vigyori78
őstag

A masodik gondom, hogy bootolast kovetoen nem egybol indulnak az alkalmazasok, hanem ra fel-1 percre pl: rocket dock, steam, stb.
Ezekre van valami megoldas?
: Feladatütemező.

Ha minden egyszerre indul akkor még lassabb lesz.

(#37424) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Azt hogy lehet beállítani, hogy amikor bebootol a rendszer, akkor egy automatikusan induló program ne kérjen engedélyt a futtatásra? Csak induljon el és kész.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#37425) CirrMee válasza xyvz2 (#37417) üzenetére


CirrMee
addikt

Sajna a m$ még ma sem tudott eljutni e tekintetben odáig, amit pl az Amiga Workbench rendszere tudott 20-30 évvel ezelőtt. Külső program a megoldás, keresni a neten. Win8 alatt ezzel próbálkoztam, próbáld ki.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#37426) CirrMee válasza embe (#37424) üzenetére


CirrMee
addikt

Kérdező ablakban szedd le az erre vonatkozó pipát. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#37427) Draken válasza Jim-Y (#37413) üzenetére


Draken
őstag

Pont így jártam én is. Az előző gépen 8.1ről frissítettem, win10 kulcsot kinyertem, átjöttem másik gépre és nem tudtam beregelni, hiába. Felvettem a microsofttal a kapcsolatot, azt mondták, az eredeti kulcs kellene ahhoz, hogy tudjam aktiválni a 10-est, de mivel már nem tudok belépni dreamsparkra, fogalmam sincs mi volt a 8.1-hez tartozó kulcs.

[ Szerkesztve ]

(#37428) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

Üdv!

Az mitől van/lehet, hogy a (W10 pro 64) böngészőmben (Chrome) hiába állítom be a kezdőoldalt "új lap"-nak, és a keresőszolgáltatást google.hu-nak, mindig visszaállítja az általa preferált kezdőoldalt és websearch keresőszolgáltatást. :W

Bár nem biztos, hogy a w10 számlájára írható eme ficsör, ebben az esetben elnézést kérek.

Miért mindig én???

(#37429) embe válasza CirrMee (#37426) üzenetére


embe
nagyúr

A kérdező ablakban nincs semmi pipa amit lelehetne szedni. Csak az "Igen-nem" választási lehetőség.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#37430) G4bi89 válasza CirrMee (#37416) üzenetére


G4bi89
senior tag

Kicsit rá az esély mert 3 hónapja vásárolt alaplap, meg azt elfelejtettem írni, hogy nem mindig játssza ezt el. Van amikor teljesen jól visszajön alvó módból. :S

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#37431) yanna válasza AndrewBlase (#37428) üzenetére


yanna
őstag

Nálam ezt az oldalt ESS meg sem engedi nyitni.

(#37432) karl_fischer válasza AndrewBlase (#37428) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Ennek semmi köze a W10-hez. Vagy vírust kaptál be, vagy pedig telepítettél egy ingyenes programot, ami hálából ezzel jutalmazott meg.

(#37433) Fandango válasza AndrewBlase (#37428) üzenetére


Fandango
veterán

Futass le egy AdwCleanert, valószínűleg megoldja a problémádat.

(#37434) xyvz2 válasza CirrMee (#37426) üzenetére


xyvz2
tag

THX . Leszedem és kipróbálom, mert nincs naponta 2-3-4 x 10 percem ikonokat rakosgatni... :O

(#37435) xyvz2


xyvz2
tag

Leszedtem, win 10 alatt nem mükszik...legalábbis nállam nem :N Uaz a jelenség...grupiban az ikonok :W

[ Szerkesztve ]

(#37436) Draken


Draken
őstag

Egy kis segítséget kérnék: Eddig hdd-n volt a win10, normál telepítéssel, 2partició, fontos adatokkal. Most át szeretnék menni ssd-re, itt már uefi-ben telepíteném. Ezek után látni fogom a hdd-t? Nem teljesen tiszta még nekem ez az uefi-s dolog. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#37437) VoidXs válasza Draken (#37436) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Csak az SSD-t bekötve telepítsd rá a Windowst, majd kösd vissza a HDD-t, és lemezkezelőből adj a partícióinak betűket. A felhasználói fájlokhoz hozzá fogsz férni, a jogokat át lehet venni, ha jól emlékszem, fel is ajánlja.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#37438) yanna válasza Draken (#37436) üzenetére


yanna
őstag

Egy kis UEFI.

(#37439) westlake válasza Jim-Y (#37413) üzenetére


westlake
félisten

Érdekesen hangzik.
Ha jól értem a dolgot, amit leírtál, akkor azt a kinyerni kívánt kulcsot te már nem használhatod. Magyarul ha használod, akkor az legalitás szempontjából pontosan olyan, mintha aktivátorral aktiválnád a Windows-t.

Play nice!

(#37440) petyusz851


petyusz851
tag

Üdv Mindenkinek!
Tervezek frissíteni legális Windows 7 Home-ról Windows 10-re, viszont egy kérdésem volna ezzel kapcsolatban, ugyanis alapból a Windows 7-em nem magyar nyelvű hanem angol én a magyarosítást egy külön programmal oldottam meg ami telepítette a magyar nyelvet és ha most frissítek 10-re akkor az megtartja a magyar nyelvet vagy visszaáll az operációs rendszer alap angol nyelvére? Lehet buta a kérdés, de emiatt nem nagyon mertem lefrissíteni. Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#37441) VoidXs válasza petyusz851 (#37440) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem kellett volna a külön program, a Windows Update tudja ezt magától. Így a rendszer angol lesz, de le lehet hozzá tölteni magyar nyelvet a gépházban.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#37442) Pubszon


Pubszon
veterán

Üdv.
8.1-ről frissítettem 10-re, minden jó, csak egy gondom van.
A 8.1-nél ha kikapcsoltam a gépet, nem kapcsolta ki a hálókártyát, így működött is a Wake On Lan funkció.
Viszont frissítés után nem működik, mert a 10 kikapcsolja a hálókártyát.
BIOS-ban semmit nem állítottam át, alvó módból most is felébred a gép.
Az eszközkezelőben is minden beállítás rendben van.

Mi lehet a probléma?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#37443) energy4ever válasza vigyori78 (#37423) üzenetére


energy4ever
addikt

Megnyitottam a feladat uztemezot, de nem talaltam meg benn, hogyan lehet ezeket a keslelteteseket beallitani!

valaki tudna ebben segiteni?

(#37444) ela válasza Pubszon (#37442) üzenetére


ela
tag

Szia !

A hálózati és megosztási központban kattinst bal egér gombbal a hálókártyára ,majd a tulajdonságok-ra. Itt kattints a Beállítás gombra és válaszdd ki az Energiagazdálkodás fület . Vedd ki a pipát a gép kikapcsolhatja ezt az eszközt ,hogy energiát takarítson meg jelölő négyzetből és az alatta található az eszköz felébresztheti a gépet jelölő négyzetet pipáld be,majd ok

Újra indítás után már működnie kellene.

Üdv:
ela

A jó pap is holtig tanul.

(#37445) Pubszon válasza ela (#37444) üzenetére


Pubszon
veterán

Ezt is végigzongoráztam már, így is kikapcsolja teljesen.
Win 8.1 alatt ment minden gond nélkül. :(

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#37446) ela válasza Pubszon (#37445) üzenetére


ela
tag

Szia !

Még egy kérdés :

A Win10 vagy a gyártó drivere van fent a hálókártyához ?

Üdv:
ela

A jó pap is holtig tanul.

(#37447) Pubszon válasza ela (#37446) üzenetére


Pubszon
veterán

A driver dátumából következtetve a realtek driver van használatban.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#37448) Pubszon válasza ela (#37446) üzenetére


Pubszon
veterán

Wake On Lan Realtek hálókártyával, megoldva!

A gond az volt, hogy az alaplap oldaláról letöltött legfrissebb driver is régi volt, meg szerintem a Win 10 beépített drivere is, ezért leszedtem a Realtek oldaláról a Win 10-es drivert, azt telepítve már nem kapcsolja ki a hálókártyát a Win. :K

Remélem másnak is segítek ezzel. :))

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#37449) ela válasza Pubszon (#37447) üzenetére


ela
tag

Szia !

Tárgytalan !!!
Látom közben megoldottad !! :DD

Pontosan melyik konfigodról van szó: az AsrockZ77 Extreme4 vagy a Gigabyte GA-M720-US3 ?

Amennyiben az Asrock én kipróbálnám a WIN8.1-es drivert compatibilis módban telepítve.
Hátha megoldja a problémád.
Vagy akár direktben is letölthető a driver innen :
https://www.broadcom.com/support/ethernet-nic-netxtreme-i-desktop-mobile

Üdv:
ela

[ Szerkesztve ]

A jó pap is holtig tanul.

(#37450) Jazz


Jazz
veterán

Üdv,

- a win10 x64 nem reagál az irfan alapértelmezett file társítás beállításaira. Hiába állítom be az irfanon belül, továbbra a windows "fényképek" lesz az alapértelmezett.

- ha meg a win beállításain belül társítok adott kép file-okat az ifranhoz, működik, de csak addig amíg egyszer bármit is le nem okézok az irfanview beállításainál, pl. file association.

Mert ez után hibára hivatkozva a windows egyből visszaállítja azt a hulladék win10-es fényképnézegetőt az összes kép file-ra.

Kilehet valahogy kapcsolni ezt az "alapértlemezett almalamzások automatikus visszaállítása" funkciót?

Köszi!

free your mind

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.