Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37551) vigyori78 válasza Smiley (#37550) üzenetére


vigyori78
őstag

Gondolom a driver telepítés végig megy és kéri a gép újraindítását is.
Win10 szokta néha ( nekem is csinálta ), hogy kikapcsolja a biosban a hangot, bios Advanced menü / Onboard devices configuration / hd audio controller ezt kell enabled -re állítani.

(#37552) lacy86 válasza Smiley (#37550) üzenetére


lacy86
addikt

Win8 drivert probaltatok mar?
[link]

(#37553) Smiley válasza vigyori78 (#37551) üzenetére


Smiley
őstag

Hang van rajta, nem azzal van a gond, hanem hogy ezen a feluleten lehet allitani, hogy szoljon mind az 5 hangszoro, meg ilyenek... es ez az alkalmazas nem indul el.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#37554) sityuka80


sityuka80
tag

Sziasztok.

Két hete váltottam win7-ről 10-re.
Csak a c meghajtót formáztam és arra tettem fel.
Nem kellett semmilyen drivert telepíteni.
Azonnal volt net és a többi.
Viszont az internet megszakad egy idő után (nem csatlakozik újra).
Adjatok ötletet mit kezdjek vele.
Dell Inspiron M5010.

Köszönettel.

(#37555) atish15


atish15
aktív tag

Sziasztok.

A napokban volt a lapotomon a win10 rendszeremnek egy nagyobb frissítése. Azóta a pendrive-ot merevlemezként látja és nem cserélhető lemezként. Így a biztonságos eltávolítás sem működik és a jobbklikk küldés sem amivel a fájlokat szoktam másolni a pendrivera. Ez mitől lehet vagy más is találkozott már ezzel?

[ Szerkesztve ]

(#37556) King Unique válasza atish15 (#37555) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Biztos, hogy merevlemeznek mutatja? A 10586-os build óta nem cserélhető lemezként jelennek meg a pendrive-ok, hanem "USB-meghajtó" címmel, de az lényegében ugyanaz. Illetve egy külső merevlemez pl. helyi lemezként jelenik meg, mégis leválasztható. Utóbbival kapcsolatos problémákra az alábbiakat tudnám mondani [link].

(#37557) atish15 válasza King Unique (#37556) üzenetére


atish15
aktív tag

Most dolgozom, de ha hazaértem megnézem. Én úgy emlékszem úgy volt ahogyan írtam.

(#37558) King Unique válasza atish15 (#37557) üzenetére


King Unique
titán

Ha helyi lemezként jeleníti meg, akkor ott valami össze van kutyulva... Egyébként meg nem hiszem. :N

(#37559) Habugi válasza Habugi (#37421) üzenetére


Habugi
addikt

Esetleg erre bárkinek bárminemű tippje sincsen, azóta se? :B

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#37560) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Érdeklődnék, hogy milyen segédprogival, vagy bármi más úton, miként tudnám megnézni, hogy a jelenlegi chipset drivernek mi a pontos verziószáma? Az AIDA64 telepítve van, ott az Operációs rendszer/Illesztőprogram leírása menü alatt kutakodtam, de én ott nem találtam erre vonatkozó adatot, azután persze lehet, hogy nem jó helyen keresgéltem, vagy csak nem láttam a fától az erdőt. :)

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#37561) DonMarco


DonMarco
aktív tag

Szép napot ! Na végre a "VIDEO TDR FAILURE" hiba az Nvidia Geforce 6200-as videokártyánál megoldva, már 2-napja semmi gond,nem jön ki a hiba :) A helyzet az hogy túlmelegedett a kártya. Kapott egy hűttőventit és rőcög szépen. Lehetséges az hogy a win 10 kicsit túl húzza a kártyát azért melegszik jobban vagy hülyeség ?? (Ezt hallottam.)

(#37562) darkhorse válasza pendre54 (#37560) üzenetére


darkhorse
tag

Eszközkezelő/Rendszereszközök között keress egy eszközt aminél az illesztőprogram szállítója a chipset gyártója.
Példa

(#37563) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Helló...ERRE valaki lenne olyan rendes és ránézne!
Köszi!
:R

(#37564) wjbhbdux válasza ScomComputer (#37563) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Amit rendszergazdaként szeretnél futtatni (egy normálisan Win10 alá megírt alkalmazást nem kell), annak a parancsikonján beállíthatod azt egy normális fiókban is.

/s

(#37565) Воланд válasza ScomComputer (#37563) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37566) pendre54 válasza darkhorse (#37562) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi az infót, és mivel Inteles az alaplap(Asus Vanguard B85), ezt látom az eszközkezelőben, akkor a megjelölt résznél látható a driver verzió?

[/L]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#37567) zzola


zzola
félisten

Üdv!

Van egy Zyxel NSA320s hálózati tárolóm, amit a windows hálózat ikon alatt nem látni. Hogyan tudnám csatolni, hogy ne kelljen minden alkalommal nick/pass-t beírni...
Kösz.

(#37568) Feri1977


Feri1977
senior tag

Sziasztok. Totál mezei kérdésem lenne. Kijött új windows 10 frissítés ugye, de cseszik frissülni az oprendszerem, és az update-ban is annyit ír naprakész amikor frissíteni akarom, pedig nem! Ez nonszensz, hogy egy win 7 vagy 8.1 állandóan frissült magától mindíg ha volt hozzá update, itt meg ugye kell könyörögni neki vagy mivan már..mit csinálja, hogy óhajtsa az új build számú frissítésre frissíteni magát a win 10-em?

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#37569) wjbhbdux válasza Feri1977 (#37568) üzenetére


wjbhbdux
veterán

2 hete jött ki frissítés utoljára 10586.218 / 10240.16769, az újabbak amikről szó van csak félkész állapotban Insider tesztelésen vannak.

/s

(#37570) Feri1977 válasza wjbhbdux (#37569) üzenetére


Feri1977
senior tag

Rendben, köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#37571) Dendytv


Dendytv
senior tag

Lenne egy olyan kérdésem, hogy az én felhasználó fiókomba fel van telepítve az Origin ugye az én HDD-be tölt ! De viszont nem tudom feltelepíteni külön az öcsém felhasználó fiókába mert azt írja, hogy már van egy Origin a számítógépen. Ez nem túl jó mert ha öcsém is az én Originemet kezdi el használni akkor ugye az én HDD-be fog tölteni és nem a sajátjába ! tehát a kérdés az az lenne,hogy valahogy meg lehet oldani, hogy oda is feltudjam telepíteni ?

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#37572) lsc válasza Rasiel (#37545) üzenetére


lsc
nagyúr

Ezt is próbáltam, ezzel sem volt.

Az élet kegyetlen .

(#37573) Popes válasza Habugi (#37559) üzenetére


Popes
őstag

Tippet tudok neked adni de az nem fogja megoldani a problémát. :N
Nem használok desktop ikonokat így nincs gond, ha valamelyik frissítés után gond van és nem találok megoldást visszavonom és várom hogy a következővel talán megoldják.(vagy még rosszabb lesz :DDD )
Használhatsz valami külsős programot amíg meg nem javul,mint pl a DesktopOK.
A neten is csak a régebbi leírások vannak hasonló problémára amit azóta megoldottak.(ESET és társai)
Engem nem érint ez a probléma(amúgy nálam is jelentkezik ha rakok ki ikonokat :K ) viszont most már engem is érdekelne a megoldás.

A "heréléshez" meg gratula! :R

Hasonló az enyémhez.

Deus ex machina

(#37574) Fandango válasza Popes (#37573) üzenetére


Fandango
veterán

Van valami guide ami alapján a processek számát igy le tudjátok csökkenteni, vagy mi alapján csináljátok?

(#37575) Popes válasza Fandango (#37574) üzenetére


Popes
őstag

Guide nincs, én speciel az egyszerűség kedvéért a win10 megrendszabályozásához használom a Glary Utilities-t, a Winaero Tweakert, meg a DWS-t és kilövöm amire nincs szükségem. Na meg még lehet találni egy két dolgot ami megkönnyíti az együttélést a 10-el. :)

wjbhbdux Nekem a 8.1 enterprise volt a megváltás mert annak nem kellett ennyire ápolgatni a lelkét, a W10 kezdi felidézni a régi időket annyi különbséggel hogy itt egy frissítés bármikor keresztülhúzhat mindent.

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#37576) wjbhbdux válasza Popes (#37575) üzenetére


wjbhbdux
veterán

WinXP 128MB ramon mindent leállítani beidegződések örökké ;]

/s

(#37577) Fandango válasza Popes (#37575) üzenetére


Fandango
veterán

Pontosan erre vonatkozott a kérdésem: "kilövöm amire nincs szükségem"
Ezt honnan tudod, mert számomra nem minden szolgáltatásnál olyan egyértelmű, hogy mihez kell vagy milyen másik szolgáltatás függ tőle.

(#37578) ScomComputer válasza Воланд (#37565) üzenetére


ScomComputer
veterán

Köszi....ez az... :R

(#37579) Popes válasza Fandango (#37577) üzenetére


Popes
őstag

Mindenkinek mások a felhasználói igényei ezért nehéz azt megmondani hogy mit tilts le mert lehet hogy ami nálam nem okoz problémát az másnál azt idézi elő hogy nem fog működni valamelyik szolgáltatás amit használna.
Megoszthatom veled hogy nálam mi van engedélyezve/tiltva de ez nem garancia arra hogy neked is jó lesz így.

Deus ex machina

(#37580) Fandango válasza Popes (#37579) üzenetére


Fandango
veterán

Szívesen megnézném a listát, kíváncsi vagyok.

(#37581) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sziasztok

10 telepítésekor miért csinál 4partíciót?
Aminek kettő, 0MB
Egy 120GB SSD. Nem uefis bios.
1.: 0 MB
2.: 500MB
3.: 111,30GB
4.: 0MB
:F

(#37582) Popes válasza Fandango (#37580) üzenetére


Popes
őstag

Ezek vannak nálam engedélyezve.(a tiltásokat kihagytam de értelemszerűen amit nem látsz az tiltva van)
Kép1
Kép2
Kép3
Kép4
Kép5

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#37583) Fandango válasza Popes (#37582) üzenetére


Fandango
veterán

Köszi, majd átnézem.

(#37584) sonic60


sonic60
tag

Sziasztok!

MediaCreationToo-lal csináltattam ma egy pendrive-re win 10 telepítőt. A c meghajtómról eltüntetett kb.4 Gb. helyet,de sehol nem találom a letöltött fájlt .Hogyan kaphatom vissza a tárhelyet?

(#37585) yanna válasza sonic60 (#37584) üzenetére


yanna
őstag

Ezek szerint a 10-nek csak ott kell lennie valahol.

(#37586) vlevi válasza sonic60 (#37584) üzenetére


vlevi
nagyúr

Lemezkezelő, rendszerfileok törése.

(#37587) VoidXs válasza sonic60 (#37584) üzenetére


VoidXs
nagyúr

C:\$WINDOWS.~BT a mappa, amit törölni kell.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#37588) sonic60


sonic60
tag

Köszi mindenkinek a segítséget, megoldódott a probléma.

(#37589) Döglött Róka válasza Popes (#37573) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Miért is kéne ettől elájulni?

Belakott lassan fél éves 8.1-ről frissített 10-es nyugalmi állapotban:



Miért is jó szétbarmolni a service-eket? Elárulná valaki? Mert nekem eddig csak esőtánc kategória ez a fenenagy "optimalizálás"...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#37590) CirrMee válasza Dendytv (#37571) üzenetére


CirrMee
addikt

1.: borzalmas ez a fogalmazás (konkrétan katasztrófa), legközelebb érthetőbben kérnénk (persze csak ha választ is vársz a fórumozóktól)
2.: az Origin nem a felhasználói fiókodba lett telepítve. Innentől mindegy, melyik fiókkal lépsz be, mert a másikból is (default) ugyanoda próbálja - persze "robotpilóta" módban (telepítésnél igen, igen, igen, stb).

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#37591) CirrMee válasza Bal0924 (#37581) üzenetére


CirrMee
addikt

Az 500 -as saccra helyreállítás partíció, az első eltolás, és talán (mérete miatt) az utolsó is.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#37592) MaCS_70 válasza hunluki (#37480) üzenetére


MaCS_70
félisten

Van nálam három gyenge gép: egy Asus T100-as 3740-es atomos tablet, egy ősrégi atomos netbook és egy Core2 Duoval futó notebook, mindegyik 2 GB RAM-mal.
Szeptember óta fut rajtuk a Win10, és nincsenek lassulási gondjaik. A netbookot és a Core2 Duot anno Win7-ről frissítettem, és szabályosan megvadultak a Win7-hez képest, a 8-astól ugyanis drasztikusan javult a RAM-kezelés. (A netbook konkrétan jobban futott Win10-zel és 1 GB RAM-mal, mint Win7 alatt 2 GB-tal.)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37593) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Na, a legújabb frissítés szokás szerint lenullázta az egérmutató-beállításokat, de most nem végzett fél munkát: a Registry-ből is törölte a vonatkozó bejegyzéseket, tehát a mentett listában sem jelennek meg, lehet egyesével visszaállítani a pointereket.

Klassz.

Ja, és az Office/UProof/Templates mappákra mutató NTFS-linkeket is törölte, tehát az Office alapbeállításokkal indult.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37594) bobalazs válasza Döglött Róka (#37589) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

mondjuk mert memóriába swappel? illetve ott az a system and compressed memory mindjárt első helyen. Nem véletlen dolgozik az.

(#37595) Döglött Róka válasza bobalazs (#37594) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Es mire valo az a memoria? Hogy uresen alljon?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#37596) bobalazs válasza Döglött Róka (#37595) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hiszen nem fut semmi!

(#37597) Döglött Róka válasza bobalazs (#37596) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Meg mindig nem magyaraztad el, hogy miert jobb lemezre swapolni mint ramba:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#37598) Shing válasza Döglött Róka (#37597) üzenetére


Shing
őstag

De miért hiszi mindenki, hogy a rendszernek le kell foglalnia mind a nyóc gigát? Nyilván ha csak olyat tiltasz le ami biztos, hogy nem kell, akkor az soha nem is lesz elindítva, így nem fog swappelni. Az más kérdés, hogy nem sok ilyen van és nincs is sok értelme törődni vele OCD-n kívül.
Amúgy a tömörített memóriádat keményen elkezdeni lemezre írni ha egy program memórialimitbe ütközik.

(#37599) bobalazs válasza Döglött Róka (#37597) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy miért jobb? Azt te tudhatod, mert ilyent nem mondtam. Azt mondtam hogy a w10 ramba swappel. És hogy miért üresen áll a ramod? Mert nem fut semmi applikáció!

(#37600) Popes válasza Döglött Róka (#37589) üzenetére


Popes
őstag

"Miért is kéne ettől elájulni?"

Nem kell! :N

Felőlem használd nyugodtan 100+ induló process-el a géped engem nem zavar, :) viszont az nem tudom miért "esőtánc" kategória hogy az általam nem használt szolgáltatásokat nem hagyom elindulni feleslegesen.
Ne menjünk bele abba hogy elbírja a gép, meg úgysem veszed észre, és hasonlók.
Ha egy programot nem használok akkor nem fogom elindítani még akkor sem ha nem használ semmi erőforrást.(mert nincs rá szükségem)

Senkinek nem tanácsoltam hogy tiltson le mindent orrba-szájba, Fandangot érdekelte ezért megosztottam vele.

Deus ex machina

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.