Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36801) yanna válasza hackeeeee (#36800) üzenetére


yanna
őstag

Passz. Nálam kezdettől így van, igaz nem is variáltam semmivel. Talán az UEFI többet két mint a Legacy... :F

(#36802) szinesz.bob válasza jegenye77 (#36799) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

Felesleges.

(#36803) hackeeeee válasza yanna (#36801) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem tudom.. Ez is csak egy kíváncsi ötlet volt, hogy vajon lesz-e különbség, és van..

Véleményem szubjektív...

(#36804) elem67 válasza jegenye77 (#36799) üzenetére


elem67
csendes tag

Mindenképpen érdemes egy naprakész, aktív vírusírtót használni. Minimum pl. Avast free-t. Ne ringassuk be magunkat a Defender alkalmazásba, hogy: de hát ez elég lesz..

(#36805) King Unique válasza elem67 (#36804) üzenetére


King Unique
titán

+ 1

(#36799) jegenye77: Javasolt! Ahogyan az MS több beépített megoldása is kis túlzással hulladék (tisztelet a kivételnek), úgy az AV-ja sem túl acélos... Nálam egyik gépen W10 alatt azért van csak Defender, mert jóformán alig használom, max frissítés idejére indítom el. :D
Amúgy meg Vírusirtó topic, ahol ez ügyben érdeklődni kéne.

[ Szerkesztve ]

(#36806) yanna válasza hackeeeee (#36803) üzenetére


yanna
őstag

Na, kíváncsiságból a rendszerindításnál a maximális memória visszaállítottam nullára:

Eredmény:

(#36807) yanna válasza hackeeeee (#36803) üzenetére


yanna
őstag

Rendszer:

(#36808) A.C.E.


A.C.E.
aktív tag

Tisztelt fórumtársak! Ma elkövettem azt a hibát hogy frissítettem a wfost a legújabb buildre....nem kellett volna...nem véletlenül reggel 4-kor írok ide. Semmi sem működött, egyedül a előző buildre visszaállítás segített. Most akkor ha nem lépek a következő buildre akkor nem tudok a jövőben frissítéseket letölteni???? Ó HOGY CSÓKOLTATOM A MICROFOS ÖSSZES FEL+LEMENŐJÉT :W

F.P.S. FOREVER!

(#36809) dokee78


dokee78
félisten

Nem vagyok benne biztos,hogy jó helyen kérdezem,de ha nem,max kapok egy útba igazítást.

Adott egy Windows 10 Pro.
2 db 1 TB Sata2 HDD.
Rá szeretnék kötni egy IDE 40 GB HDD-t megnézni mi van rajta.
Szedjem le a jumpert,hogy ne barmolja szét az MBR-t?
Vagy nem lesz gond?

(#36810) hackeeeee válasza dokee78 (#36809) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, ha mondjuk master szálra kötöd úgy, hogy nincs benne a jumper (ami nagy valószínűséggel slave-et jelent), így ugyan úgy lehet gond. Vagyis, jobban ügyelj arra, hogy megfelelően kösd be. Plusz ezen kívül esetleg érdemes lehet figyelni a hdd-k sorrendjére is bios-ban.

Véleményem szubjektív...

(#36811) dokee78 válasza hackeeeee (#36810) üzenetére


dokee78
félisten

Akkor ha leszedem a jumpert és biosban előre veszem a jelen SATA HDD-t akkor elvileg nem lesz gond?
Mert nem tudom mi az a master szál.

Nincs erre szak topik?

[ Szerkesztve ]

(#36812) hackeeeee válasza dokee78 (#36811) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elvileg nem piszkálja a SATA-s vinyót az IDE-s hdd. Ha bekötöd, akkor első indításkor go bios-ba, és nézd meg a sorrendet. Elvileg ebben az esetben nem lesz gond.

Hát, talán azonnali kérdések vagy azonnali alaplapos kérdések órája topic-ba írd be a kérdést. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#36813) dokee78 válasza hackeeeee (#36812) üzenetére


dokee78
félisten

:R

(#36814) Borisz76 válasza dokee78 (#36813) üzenetére


Borisz76
veterán

Pata kábel

Vége master, középen a "rabszolga" , másik vége a deszkára csatlakozik.

A Pata HDD-n hátul apró tüskék állnak ki, "jumperrel" lehet rövidre zárni az áramkört.
Ezzel lehet beállítani, hogy milyen módon akarod használni.
Mater, Slave, Auto, stb..

Ez egy verzió ( más fajta is létezik ) :
Pata HDD Jumper beállítások

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#36815) fradi81


fradi81
veterán

Hello

Windows 8.1 és windows 10 leállítás utáni azonnali elindulását (kb 2-3 kikapcsolásonként) mi okozhatja még, ha a fastboot ki van kapcsolva? Linux leállítása után nem indul újra a gép így gondolom nem BIOS beállítás.

moto g72, Ninebot d28e

(#36816) dokee78 válasza Borisz76 (#36814) üzenetére


dokee78
félisten

Hopp így már értem.

Mikorra ígérte az MS a ráncfelvarott intézőt/file kezelőt?

(#36817) pelgrim_v1


pelgrim_v1
tag

hello srácok, végtelen szakértelmeteket kérném

Mass Effect 3 telepítésénél .net 3.5 -öt kér, a sima updaterrel nem tudom telepíteni mert 80071A90 hibát dob fel, nosza leszedtem a sima telepítőjét de (És most figyeljetek)
a .net 3.5 telepítéséhez .net 3.5 -öt kér a windows (oh god, why).
Nem maradt más mint hogy az updaterrel telepítem fel, utána is néztem a hibának, megpróbáltam tiszta Windows újraindítással telepíteni de ugyanez a hiba.

bármi ötlet? hogy tudnám megoldani?
http://windows.microsoft.com/en-US/windows7/Windows-Update-error-80071A90?SignedIn=1

[ Szerkesztve ]

(#36818) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Azt hittem eldobom az agyam, amikor elindítottam most a gépemet. Mintha történt volna valami gyári beállítások visszaállítása, vagy mit tudom én. Legalább is első látásra olyan a szitu. Visszaállt gyárira a háttér, az asztali ikonok, a tálcára kitett gyorsindítók eltűntek (már amiket én tettem ki utólag), a tálca ikonsor jobb oldalon megint össze van csukva (úgy volt beállítva, hogy minden látszódjon). Alapértelmezett programok visszaálltak, akárcsak a Start menü kinézete, Chromebéli beállításaim is eltűntek, ergo mintha nem lennék bejelentkezve. Szóval úgy tűnik, valóban visszaállt gyárira minden. Szerintetek mi a fenétől lehet? Ahogy elindult a Win, a műveletközpont valami hibát kiírt pdf fájlokra vonatkozólag, és hogy ezek megnyitását visszaállította az Edgre, vagy nem is tudom. Hogy lehet megnézni a korábbi értesítéseket? Azon gondolkodtam, hogy egy rendszervisszaállítás segítene? Tegnap amúgy az nvidia drivert frissítettem ill. az Adobe Flasht. Rendszer visszaállításnál tegnapi dátummal szerepel valami Windows Update fontos frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#36819) #14595328 válasza pelgrim_v1 (#36817) üzenetére


#14595328
törölt tag

Próbáld meg így:
Vezérlőpult -> Programok és szolgáltatások -> Windows szolgáltatások be- és kikapcsolása

Itt megkeresed a 3.5-ös .NET keretrendszert és kipipálod, majd OK. A többit majd írja, nem emlékszem kellett-e még csinálni vele valamit.

(#36820) pelgrim_v1 válasza Gabesz87 (#36818) üzenetére


pelgrim_v1
tag

hello srácok, végtelen szakértelmeteket kérném
Mass Effect 3 telepítésénél .net 3.5 -öt kér, a sima updaterrel nem tudom telepíteni mert 80071A90 hibát dob fel, nosza leszedtem a sima telepítőjét de (És most figyeljetek)
a .net 3.5 telepítéséhez .net 3.5 -öt kér a windows (oh god, why).
Nem maradt más mint hogy az updaterrel telepítem fel, utána is néztem a hibának, megpróbáltam tiszta Windows újraindítással telepíteni de ugyanez a hiba.
bármi ötlet? hogy tudnám megoldani?
http://windows.microsoft.com/en-US/windows7/Windows-Update-error-80071A90?SignedIn=1

https://support.microsoft.com/hu-hu/kb/2734782
a csoportházirendest is megpróbáltam a 3. lépésig (4. et már nem értem)

[ Szerkesztve ]

(#36821) hackeeeee válasza dokee78 (#36816) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az új build-ben elvileg elég sok újítás jön, pl. témák is, lehet azzal érkezik majd.

11xyz lesz a verziószám, várhatóan (preview-ban már elérhető). Bár ez csak tipp.

Véleményem szubjektív...

(#36822) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#36818) üzenetére


Gabesz87
addikt

Beszarás....egy sima újraindítás segített. Minden a régi. Na ilyet még nem pipáltam.

(#36823) hackeeeee válasza Gabesz87 (#36818) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem a 8.1 csinált ilyet egyszer.

Véleményem szubjektív...

(#36824) pelgrim_v1


pelgrim_v1
tag

hello srácok, végtelen szakértelmeteket kérném
Mass Effect 3 telepítésénél .net 3.5 -öt kér, a sima updaterrel nem tudom telepíteni mert 80071A90 hibát dob fel, nosza leszedtem a sima telepítőjét de (És most figyeljetek)
a .net 3.5 telepítéséhez .net 3.5 -öt kér a windows (oh god, why).
Nem maradt más mint hogy az updaterrel telepítem fel, utána is néztem a hibának, megpróbáltam tiszta Windows újraindítással telepíteni de ugyanez a hiba.
bármi ötlet? hogy tudnám megoldani?
http://windows.microsoft.com/en-US/windows7/Windows-Update-error-80071A90?SignedIn=1
https://support.microsoft.com/hu-hu/kb/2734782
a csoportházirendest is megpróbáltam a 3. lépésig (4. et már nem értem)

offline telepítő ugyanez a hiba :( most akkor nem fogok tudni mass effect 3-azni? (bár nem értem hogy lehet ilyen gond win10 mellet, azt hinné az ember hogy egy ilyen régi dolog az alapokban már benne van a rendszernél, fák jú májkroszoft)

(#36825) #14595328 válasza pelgrim_v1 (#36824) üzenetére


#14595328
törölt tag

36819

A .NET 3.5 annyira régi, hogy már nem alap.

[ Szerkesztve ]

(#36826) raidx


raidx
őstag

Megadta magát a Kabini gépem tápja viszont banki ügyeket kellett intéznem aminek az cucca a kabinis gépen van. Kiveszem az SSD-t átteszem a régi Inteles Atomba start. A Win 10 fogta magát és az AMD-s bootról átfrissíti az Inteles a gépet és elindult. Persze, semmi sem úgy működött ahogy kellene. Kikapcs, SSD-t le, start, SSD-t fel majd eszközkezelőbe frisítés és végre hozzáfértem a szükséges adatokhoz. Ennek a Win 10-nek minden mindegy csak futhasson. Érdekes, hogy az aktiválás is megmaradt pedig nagy a külömbség az Intel Atom és AMD Kabini között.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#36827) pelgrim_v1 válasza #14595328 (#36819) üzenetére


pelgrim_v1
tag

ugyanaz a probléma, próbáltam :/
80071A90

[ Szerkesztve ]

(#36828) #14595328 válasza pelgrim_v1 (#36827) üzenetére


#14595328
törölt tag

Próbáld meg csökkentett módban telepíteni.

(#36829) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Win10-Win7 frissétés a kérdésem. Hamarosan lejár a határidő és úgy döntöttem, engedek az erőszaknak és frissíteném az asztali PC Win7 rendszert win10-re. (Ezt már megtettem laptop win8.1-win10-nél)
Problémáim, kérdéseim:

1.) C:\ SSD-n van a Win7, Office2010 és még néhány vásárolt program. Van HDD 2 felé partícionálva, ahol HDD D:\ partíción szintén vannak win7 alól telepített programok, meg jónéhyány Felhasználó/Dokumentumok (pl. Office, Képek, Letöltések, stb.) helyeket átirányítottam ide (megfelelő NFS jogokkal)
Kérdésem:
Ha majd nekifogog a win10 frissítésnek, előtte, win7 alól uninstalláljam azon programokat, amik D:\-re lettek telepítve?
Szüntessem meg a pl. office2010 és stb dokumentum "átirányítást" D:\ HDD-re?
Uninstall minden program a Win7 és Office2010 kívül, majd visszarakom őket win10 alatt?
De ha már uninstall minden, driverekkel mi legyen? Az is töröl, majd keresek az eszközökhöz win10 megfelelő drivert? Pl.VGA ?

2.) Win7 alatt van 1 rendszergazda és 2 korlátozott felhasználó fiókom. Win10 telepítés előtt töröljem a 2 korlátozott fiókot, majd létrehozom telepítés után?
Bár mint írtam van a laptopomon win10, de azon a rendszergazda és 2 db korlátozott fiók bejelentkezési adatok nem ugyan azok mint win7-en.
Ha PC-n frissítek, jó lenne szinkronizálni, tehát ugyan azon adatokat használni.

Nos, ha egyszer belefogog a frissítésbe, hogyan járjak el? Tudtok tanácsot adni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#36830) pelgrim_v1 válasza #14595328 (#36828) üzenetére


pelgrim_v1
tag

erre gondoltam én is csak nem tudom őszintén hogy alapból mire használja a .net keretrendszert és akkor honnan szedjek le egy .net 3.5 öt teljes telepítőt ami jó win10 el

(#36831) #14595328 válasza pelgrim_v1 (#36830) üzenetére


#14595328
törölt tag

Próbáld meg úgy, ahogy korábban írtam, csak csökkentett módban. Ott mindent letölt automatikusan, amit csak kell. Van fent valami biztonsági szoftver, a beépítetten kívül? Esetleg az is blokkolhatja a telepítését.

[ Szerkesztve ]

(#36832) Rasiel válasza pelgrim_v1 (#36827) üzenetére


Rasiel
senior tag

Végtelenül egyszerű a probléma megoldása. Windows telepítés után én mindig az alábbi módon szoktam hozzáadni a .NET Framework 3.5-öt.
Tedd be a Windows DVD-t és nyiss egy parancssort /jobb egérgomb a start menü ikonon, majd Parancssor (Rendszergazdai)/, ezután írd be a következő parancsot, ami a köv. .txt fájlban található: [link] Az F:\ a DVD meghajtó betűjele legyen, ahova a Win DVD-t tetted.

[ Szerkesztve ]

(#36833) pelgrim_v1 válasza Rasiel (#36832) üzenetére


pelgrim_v1
tag

http://imgur.com/miaoP2B
nah, indulok csökkentet módba bohóckodni, majd megírom sikerült e

(#36834) Peace válasza Peace (#36795) üzenetére


Peace
nagyúr

Senki? :(

(#36835) pelgrim_v1


pelgrim_v1
tag

kész vége, feladom, megyek és megbaxom a win supportot.
CSökkentett mód vezérlőpult: ismeretlen hiba miatt sikertelen
Csökkentett mód parancssoros verzió: hiba szintég

Csináltam logot róla:
https://onedrive.live.com/redir?resid=45B21BC21B1967E6!125&authkey=!AKo4B7msNUr9Tyk&ithint=file%2clog

kezdem feladni

(#36836) CirrMee válasza dokee78 (#36809) üzenetére


CirrMee
addikt

Master/Slave állapot legyen, ha a kábelen csak ő tartózkodik, teljesen mindegy az állapota. Belebarmolóst OS telepítése tud produkálni, de az PATA független, ezért célszerű OS telepítése előtt minden más lemezt leválasztani a gépről.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#36837) dokee78 válasza CirrMee (#36836) üzenetére


dokee78
félisten

Csak meg akartam nézni mi van rajta rajta,mielőtt eladon,de sikerült.

(#36838) Iginotus


Iginotus
őstag

Sziasztok. Kérdésem az lenne, hogy a 8.1 et frissítettem egy laptopon win 10 re. Most újra kell raknom a windows 10 et. Ehhez leszedtem az iso-t és már csináltam bootable telepítőt is. No de nem kell nekem valami aktiváló kód is ehhez a mókához? Hogy zajlik ilyenkor? Természetesen a windows 8.1 járt a laptophoz tehát eredeti.

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#36839) netpeti98 válasza Iginotus (#36838) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha már egyszer frissítettél azon a gépen akkor be van regisztrálva a Microsoft szervereire. Telepítéskor elég kihagyni a kulcskérést.

(#36840) szabacsik


szabacsik
őstag

Helló. Frissen feltettem újra a win10 et. Miután letölti a "frissítés a win 10 pro (1511es verzió, 10586) kiadásra" ami 03.10-ei akkor újraindításkor miután települ simán bejön egy fekete kép és kifagy. Leáll a vinyó is. Resetelem utána kétszer megpróbálja beröffenteni magát majd törli ezt a frissítést és visszaáll előző verzióra. Van erre megoldás?

/\____/\

(#36841) netpeti98 válasza szabacsik (#36840) üzenetére


netpeti98
addikt

Szerintem a legegyszerűbb egy tiszta telepítés lenne már a 10586-os ISO-val.

(#36842) szabacsik válasza netpeti98 (#36841) üzenetére


szabacsik
őstag

Valóban az lehetne még egy megoldás. Honnan tudok ilyen iso-t leszedni? Ez a legutolsó amiből van iso?

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#36843) #14595328 válasza pelgrim_v1 (#36835) üzenetére


#14595328
törölt tag

Hát, sajnos passz! Esetleg még próbáld meg telepíteni antivírus nélkül, hátha.

[ Szerkesztve ]

(#36844) netpeti98 válasza szabacsik (#36842) üzenetére


netpeti98
addikt

Media Creation Tool (mindig érdemes megnézni, hogy van-e frissebb verzió, mielőtt elkészíted vele az ISO-t)

Tech Bench (közvetlenül ISO-t tölt le)

[ Szerkesztve ]

(#36845) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

Letöröltem nehány könyvtárat köztük a régi win10-et a régi merev lemezről amik bekerültek a lomtárba. Onnan viszont nem tudom törölni őket, mert szerintem túl sok, hogy kezelni tudja. Amikor összegyüjtené a törléshez sosem végez vagy leáll a folyamat.

Hogy tudnám a lomtárt másképp kiüríteni?

(#36846) #38742016


#38742016
törölt tag

Ezt lehet valahol tiltani? [link]

A gyűjtött adatokat az Ön által használt szolgáltatások és funkciók határozzák meg, és a következőket tartalmazzák:

Név és kapcsolati adatok. Gyűjtjük keresztnevét és vezetéknevét, e-mail címét, postai címét, telefonszámát és más hasonló adatait.

Hitelesítő adatok. Gyűjtjük a jelszavakat és a jelszó-emlékeztetőket, illetve a hitelesítéshez és fiókeléréshez használt egyéb biztonsági adatokat.

Demográfiai adatok. Gyűjtjük az Ön korát, nemét, országát, választott nyelvét és más hasonló demográfiai adatait.

Érdeklődések és kedvencek. Adatokat gyűjtünk az érdeklődéseiről és kedvenceiről, ideértve a Sport alkalmazásban követett csapatokat, a Pénzügyek alkalmazásban követett részvényeket, illetve az Időjárás alkalmazásban hozzáadott kedvenc városait. Az Ön által közvetlenül megadottak mellett más gyűjtött adatokból is kivonhatjuk vagy kikövetkeztethetjük az érdeklődéseit és kedvenceit.

Fizetési adatok. Gyűjtjük vásárlás esetén a fizetéshez szükséges adatokat, ideértve többek között a fizetőeszköz (például bankkártya) számát és biztonsági kódját.

Használati adatok. Adatokat gyűjtünk arról, hogy Ön és eszköze hogyan használja a szolgáltatásainkat. Ezek közé olyan adatok tartoznak, mint az Ön által használt funkciók, a megvásárolt elemek, a meglátogatott weblapok és a beírt keresési kifejezések. Ide tartoznak az eszközről és a szolgáltatásokhoz való csatlakozáshoz használt hálózatról szóló adatok is, beleértve az IP címeket, eszköz azonosítókat (mint például a telefonok IMEI számai), regionális és nyelvi beállításokat. Ezen kívül ide tartoznak az operációs rendszerekről és az eszközre telepített egyéb szoftverekről szóló információk is, beleértve a termékkulcsokat. Ehhez tartozhat még a szolgáltatások teljesítménye, és a szolgáltatásokkal tapasztalt bármilyen probléma.

Ismerősök és kapcsolatok. Adatokat gyűjtünk ismerőseiről és kapcsolatairól, ha Microsoft-szolgáltatást használ ismerősei kezelésére vagy más személyekkel/szervezetekkel való kommunikációra.

Helyadatok. Adatokat gyűjtünk földrajzi helyéről, mely lehet pontos vagy pontatlan. Pontos helymeghatározási adat lehet a globális helymeghatározó rendszer (GPS) adata, illetve a közeli mobiltornyok és Wi-Fi elérési pontok adatai, melyeket akkor gyűjtünk, ha engedélyezi a helyalapú szolgáltatásokat és funkciókat. A pontatlan adatok közé tartozik az IP-címéből kivont helyadat, illetve a tartózkodási helyét kevésbé pontosan (például város vagy irányítószám szintjén) jelző egyéb adatok.

Tartalom. Gyűjtjük a fájljai tartalmát és az átvitt adatokat, ha ez szükséges az Ön által használt szolgáltatások biztosításához. Ha például e-mailt kap az Outlook.com szolgáltatáson keresztül, az e-mail kézbesítéséhez, megjelenítéséhez és a válaszadáshoz be kell gyűjtenünk annak tartalmát, melyet tárolunk mindaddig, amíg úgy nem dönt, hogy törli azt. Az ilyen adatok közé tartoznak: a Microsoft szolgáltatásaiba, például a OneDrive-ba feltöltött dokumentumai, fényképei, zenéi és videói tartalma, valamint a Microsoft szolgáltatásokkal, például a Skype-al vagy Outlook.com-al folytatott kommunikációi tartalma, beleértve:

az emailjének tárgya vagy szövege,
egy csevegőüzenet szövege vagy más tartalma,
egy videóüzenet hang- vagy filmfelvétele, és
egy hangüzenet hangfelvétele melyet Önnek küldtek, vagy egy szöveges üzenet melyet diktál.
Szintén begyűjtjük a nekünk küldött üzenetek tartalmát, mint például a visszajelzéseket és termékértékelőket, valamint az ügyfélszolgálatnak adott kérdéseket és információkat. Amikor Ön kapcsolatba lép velünk, pl. az ügyfélszolgálattal, a képviselőinkkel folytatott telefonbeszélgetéseket vagy csevegéseket megfigyeljük és rögzítjük. Amennyiben belép üzleteinkbe, képét biztonsági kameráink rögzíthetik.

Önnek jogában áll az általunk gyűjtött adatokról dönteni. Ha Önt személyes adatainak megadására kérik, azt visszautasíthatja. De amennyiben az választja, hogy nem adja meg a szolgáltatás biztosításához szükséges adatokat, lehet, hogy bizonyos funkciókat vagy szolgáltatásokat nem tud majd használni.

Az alábbi szolgáltatás-specifikus részek írják le az ilyen szolgáltatások használatára vonatkozó gyakorlatokat.

(#36847) szabacsik válasza netpeti98 (#36844) üzenetére


szabacsik
őstag

:R Köszi a segítséged most már fent is van és minden rendben megy. Spóroltál volna nekem fél napot ha tegnap kérdezek rá :)

/\____/\

(#36848) King Unique válasza #38742016 (#36846) üzenetére


King Unique
titán

Egyszóval mindent... :Y :DD
Illetve ezeket telepítésnél pont elfogadtad és leokéztad, igaz más választási lehetőség nincs is...

Gépház —► Adatvédelem [link] + egy cikk hozzá [link]. De azért 100%-osan nem lehet mindent letiltani, illetve nem is mindent ajánlott, mert akkor bizonyos funkciók nem fognak megfelelően működni.

elhiszem, engem is, amikor végigolvastam...

[ Szerkesztve ]

(#36849) #38742016 válasza King Unique (#36848) üzenetére


#38742016
törölt tag

Köszönöm, hát engem is meglepett, amikor megláttam...

(#36850) netpeti98 válasza #38742016 (#36846) üzenetére


netpeti98
addikt

Kicsit értelmezd is. A nagy része kikerülhető, ha nem használod MS fiókkal a gépet, és nem használod a beépített appokat. Magyarul, ez nem csak Windows-ra hanem az MS szolgáltatások felhasználási feltételeit tartalmazza összesítve. Gondolom se Gmailod fiókod, se Androidos vagy Apple eszközöd sincs...

Fizetési adatok: vásárlás a Store-ban
Helyadatok: ezt ki lehet kapcsolni, akár programonként
Név és kapcsolati adatok: szintén csak akkor ha regisztrálsz egy MS fiókot
Demográfiai adatok: szintén MS fiók.
Ismerősök: felhős névjegyzékek
Érdeklődési körök: MSN appok, Cortana

az emailjének tárgya vagy szövege,
egy csevegőüzenet szövege vagy más tartalma,
egy videóüzenet hang- vagy filmfelvétele, és
egy hangüzenet hangfelvétele melyet Önnek küldtek, vagy egy szöveges üzenet melyet diktál.
Szintén begyűjtjük a nekünk küldött üzenetek tartalmát, mint például a visszajelzéseket és termékértékelőket, valamint az ügyfélszolgálatnak adott kérdéseket és információkat. Amikor Ön kapcsolatba lép velünk, pl. az ügyfélszolgálattal, a képviselőinkkel folytatott telefonbeszélgetéseket vagy csevegéseket megfigyeljük és rögzítjük. Amennyiben belép üzleteinkbe, képét biztonsági kameráink rögzíthetik.

Email, ha outlook.com-ot használsz, a többi, ha Skype-ot.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.