Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36201) twine válasza PuMbA (#36193) üzenetére


twine
addikt

Neeeee....és tényleg...
Minden egyes mappa áthelyezés után restart, és az történik, valamint úgy, ahogyan azt szerettem volna...
Elérési út a D: meghajtón, és működik a gyors elérés is...
Nem is tudom sírjak vagy nevessek a megoldáson...
Viszont ismét köszönöm :R

(#36202) #65388800


#65388800
törölt tag

Sziasztok!

Mi lehet annak az oka, hogy nem tudom megnyitni a start menüt a billentyűzeten lévő win gomb segítségével sem. Jobb alsó sarokban sem tudok semmit sem megnyitni. Pl ha a dátumra nyomok nem jön elő a naptár és az óra ha az értesítésekre nyomok nem jön elő jobb oldalról a panel ha a net ikonra nyomok akkor sem jön elő semmi. Ha a hangerő ikonra nyomok akkor sem. Nem tudom állítgatni a hangerőt.

[ Szerkesztve ]

(#36203) yanna


yanna
őstag

Van itt még mit tanulni, van itt még mit javítani.

A hálózat és megosztási központban a nyilvános hálózatot átállítottam magánhálózatra. NEM EMLÉKSZEM, hogy hogyan jutottam odáig, pedig volt már itt kérdés is, de választ nem találtam.
Azt hittem, ez lesz a megoldás a képernyő nem tükröződésnek, amit pár órája említettem. De nem.

Aztán meg azt sem értem, hogy a gyors rendszerindítás nálam miért nincs. Persze nem feltétlenül használnám... így meg pláne:

(#36204) bryant56


bryant56
aktív tag

Sziasztok!

Van valami megoldás az ndis.sys high latency problémára?
Már szinte mindent kipróbáltam, amit a neten találtam, de egyik sem segített.

Előre is köszi a segítséget!

(#36205) raidx válasza yanna (#36203) üzenetére


raidx
őstag

Biosba keresd. Lehet nem tudja a lapod. UEFI-s a telepítéed. Csak akkor működik.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#36206) #56474624 válasza raidx (#36205) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ez érdekes, mert öcsém már windows 8.1 alatt is használta a gyorsindítást, pedig régi, core2 duo-s procija van, biztosan nem uefi-s már a telepítés sem, az alaplap meg pláne. :U

(#36207) Fire/SOUL/CD válasza yanna (#36203) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mert a gyors rendszerindítás/Fast Startup (ami nem a FastBoot), szükség van a hibernálás engedélyezésére.

Rendszergaza joggal futtasd a parancssort, majd add ki ezt a parancsot és gép restart.
powercfg -h on

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36208) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Lehet furcsa kérdés lesz, de inkább felteszem.

Win10 van az asztali gépemen, a monitor és a VGA HDMI-vel van összekötve. (HD7870) Viszont kellett még egy monitor böngészés miatt, azon viszont csak sima D-SUB csati van. Na mivel az AMD-n nincs ilyen csati, ezt a monitort az alaplapra kötöttem rá.

MInden működik rendesen, asztal kiterjesztést használok kis monitoron. A kérdésem inkább az lenne, hogy a rendszert nem keveri meg az, hogy míg a nagy fő monitoron játszom, addig a kicsin böngészek például? Úgy értem hogy a Win nem fog megbolondolni amiatt, hogy két különböző kimeneten ugyanazt az asztalt kell megjelenítenie, de az egyiken mondjuk komoly játékokkal is játszom?

Remélem érthető. :D

Live-Die-Respawn

(#36209) yanna válasza raidx (#36205) üzenetére


yanna
őstag

Tudja az UEFI-t, ott a pont Fire/SOUL/CD megoldásánál.

(#36207) Fire/SOUL/CD:Értem, valóban tiltva van a hibernáció. Nem zavar a dolog, a hibernációt ugye én tiltottam le, csak "érdekesség" volt számomra. Egyébként így is látványos a boot is és a leállás gyorsasága is az előző rendszeremhez képest.

(#36210) #65388800 válasza #65388800 (#36202) üzenetére


#65388800
törölt tag

Vagy lehet hogy letiltottam valamit? Semmit sem tudok megnyitni. Újraindítottam 3x de semmi. :(((

(#36211) atike


atike
nagyúr

Felteszem ide is a kérdést, hátha itt gyorsabban kapok választ... :DDD

Szóval van arról infója valakinek, hogy ha egy Windows 7-es gépen van egy pár user account és persze adminisztrátor is, akkor a user (csak user jogkörrel persze) fel tudja frissíteni a gépet Windows 10-re vagy nem? Ha igen, az elég gáz...

(#36212) yanna válasza #65388800 (#36210) üzenetére


yanna
őstag

(#36213) #65388800 válasza yanna (#36212) üzenetére


#65388800
törölt tag

[link]

Én ezt láttam. Ezzel próbáltam szórakozni, de nem megy :(((

(#36214) #65388800 válasza #65388800 (#36213) üzenetére


#65388800
törölt tag

na sikerült. Nem tudom melyik módszerrel mert 20-at kipróbáltam.

(#36215) oriic válasza oriic (#36208) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Felejtős a téma már, rájöttem hogy van DVI a VGA-n, egy átalakítóval rárakom a külső monitort, és nem lesz gond. :)

Live-Die-Respawn

(#36216) thomasvold


thomasvold
őstag

Sziasztok!

Az mitől van, hogy nem tudom a 1511-es frissítést feltenni? Letölti, újraindul a gép és 7% körül mindig kék halál. Eljátszottam már vagy 10-szer, de valami miatt kék halált dob. Nem lehet valahogy kézileg feltelepíteni, vagy mi lehet a hiba? Minden más frissítés felment.

Köszönöm.

(#36217) Воланд válasza thomasvold (#36216) üzenetére


Воланд
titán

nem artana tudni a hibakodot.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36218) PuMbA válasza thomasvold (#36216) üzenetére


PuMbA
titán

Egy bénán megírt program is lehet, láttam már, olyat hogy egy jelszókezelő miatt megállt a 1511-es frissítés :)

[ Szerkesztve ]

(#36219) MaCS_70 válasza oriic (#36208) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem keveri meg.

Bő tíz éve használok több videokártyát több asztali gépben, akár négy monitorral is, soha semmi gondom nem volt, ami ennek lett volna betudható.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#36220) thomasvold válasza Воланд (#36217) üzenetére


thomasvold
őstag

Semmilyen hibakódot nem írt ki, csak valami olyasmit, hogy: "pfn list corrupt", de a következő hibánál már más szöveget.

(#36221) Tim82


Tim82
nagyúr

Sziasztok!

Windows 10 Pro 64 bit hogy boldogul 2 GB RAM-os gépre telepítve? (Ideiglenes állapotról van szó, 4 GB-ra lesz bővítve a memória.) A gép egy Fujitsu-Siemens Amilo Li3710 lenne (a többi paraméter: SSD, Core 2 Duo T8300 CPU, integrált GMA 4500 videókártya). Használatra böngészés lenne 4-5 füllel legfeljebb (semmi YouTube, flash, videólejátszás), illetve annyi a lényeg, hogy a Skype működjön. Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36222) MaCS_70 válasza Tim82 (#36221) üzenetére


MaCS_70
félisten

Meglepően jól.

Nekem két gépemen (egy atomos T100-as és egy AMD-s asztali PC) is remekül elvan 2 GB RAM-mal, irodai munka, levelezés, Chrome 30-40, de nagyrészt felfüggesztett (Great Suspender rulz...) füllel, időnként videók.

Semmi problémám, fennakadás nem volt eddig.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#36223) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Az én kérdésem az lenne, hogy ha Win 8.1 PRO-ról weben frissítettem 10-re, akkor a 10-ből kinyerhető-e még a 8.1-es licenckulcsa. A jelek szerint elhagytam....

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#36224) Tim82 válasza MaCS_70 (#36222) üzenetére


Tim82
nagyúr

64 bites Win 10 a T100-on is?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36225) MaCS_70 válasza Tim82 (#36224) üzenetére


MaCS_70
félisten

Jaj, dehogy, ezt benéztem.
De jól megy! :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#36226) Tim82 válasza MaCS_70 (#36225) üzenetére


Tim82
nagyúr

32 bitessel tudom, hogy jól menne, az én Lenovo Miix 300 tabletemen is az megy.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36227) #38742016


#38742016
törölt tag

Sziasztok, csak engem zavar, hogy 2016-ban egy rendszer ilyen ronda? Hackintosh után visszaraktam a Windows 10-et, mert nem ment jól a gépemmel. Windows 95/XP/7 ikonok keverve, gépház/vezérlőpult, amit nem tudnának egy programba összerakni, a kereső bugos, az ikonok meg.. Ja és a Win32 appokban ezek a szürke részek... :W :O A Windows 95 komolyan szebb, abban legalább nincs minden keverve... Lehet ezzel valamit tenni? (mert szerintem a ms nem fog semmit) Normális téma pack-et nem találok.

Pár példa:

(#36228) Richter36 válasza Tim82 (#36221) üzenetére


Richter36
őstag

Nálam is jól megy 2gb rammal.

(#36229) nanus válasza #38742016 (#36227) üzenetére


nanus
senior tag

Persze hogy lehet cseréld le az ikont amelyik nem tetszik......vagy térj vissza 95-e.[link]

[ Szerkesztve ]

(#36230) twine válasza twine (#36201) üzenetére


twine
addikt

Rémálom még mindig....
A "Zene" mappa a kva @nyjának sem akarja az igazat,,még ilyen trükközéssel sem...
Az valami speciális mappa? or what?
Képek,videók,letöltések rendben...
Zenét áthelyezem a D: -re...midnen flottul megvan,,"bárhol" megnézem a Zene mappa tulajdonságait, D:\Zene az elérési út...
Gép restart, kiszúrom gyors elérésbe, és az ott már C:\users\felh.név\zene szerepel
Pedig már mindenféle furfangot bevetettem,ami logikusan eszembe jutott az előző trükközgetős procedúra után :O

(#36231) pc360 válasza twine (#36230) üzenetére


pc360
addikt

Ne helyezd át, semmi funkciója nincs. Pár program alapvető beállításnak veszi esetleg, de amúgy minek? Hozd létre a neked kellő mappákat, a beépítettekre meg lehet tojni.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#36232) raidx válasza twine (#36230) üzenetére


raidx
őstag

Furcsa a gond.

Ja! Nekem alapból rakta ki a gyorselérésbe.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#36233) twine válasza pc360 (#36231) üzenetére


twine
addikt

Persze persze...érthető,, és nem is szoktam ilyen dolgokon rugózni...csak hang, és videó technikusként melózok, zenéket filmet vágok...gondoltam most belakom úgy a gépet, hogy minden kényelmesen a kezem ügyébe esen és rend legyen...a melóhelyi gépen a pár év alatt felhalmozott ilyen olyan mappákat már alig látom át, mert káosz van...kezdem unni amikor egy pár éves zenét, vagy lógót keresek...gondoltam most új életet kezdek rendben, a saját laposomon...:B :U
Ezért vagyok most csak kicsit ki ettől a sztoritól

(#36234) yanna válasza thomasvold (#36220) üzenetére


yanna
őstag

Első körben Ezzel kellene megnézni.

(#36235) HRC95


HRC95
tag

Üdv!
Érdeklődnék, hogy érdemes-e erre a gépre felrakni a win 10-et. Gondolok itt kompatibilitási problémákra stb... GIGABYTE GA-78LMT-S2P / Phenom 955 / HD6850 / 4GB RAM.
Most ha frissítek akkor ez nekem meg is fog maradni vagy 1év után lejár és offos a rendszer? :F
Válaszokat előre is köszi! :R

MSI Z270 | i5 7600K | G.Skill Ripjaws 16GB | Rog Strix GTX 1080 TI

(#36236) yanna válasza HRC95 (#36235) üzenetére


yanna
őstag

Ezt így neked esetleg Nostradamus mondta volna meg, de kb. lekésted 450 évvel.

(#36237) pc360 válasza twine (#36233) üzenetére


pc360
addikt

Ha kezdetektől fogva nem nyúlsz a beépített mappákhoz, teljesen figyelmen kívül hagyod őket, a kitűzőiket is eltávolítod, és a programjaid a saját mappáidra hangolod, akkor nem lesz belőle problémád. Ilyen egyszerű. Azt hittem, ez már az első körben is leesett.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#36238) nanus válasza HRC95 (#36235) üzenetére


nanus
senior tag

Igen,érdemes. Nem nem fog lejárni egy év múlva.A felsorolt eszközök kompatibilisek.
Nálam mind a két gépen fut 32-ill-64 bit :R

"Nostradamus" :D

[ Szerkesztve ]

(#36239) PuMbA válasza #38742016 (#36227) üzenetére


PuMbA
titán

Ez nem a rendszer baja, hanem a régi programoké. A legalsó képen például egy ezer éves súgó fájl formátumot nyitottál meg, az jó, hogy nem szép, hiszen 15 évvel ezelőtti Windows komponenseket hív meg :) Ha meg nem nyitódna meg, akkor az lenne a baj, mert hogy rossz a kompatibilitás.. :)

[ Szerkesztve ]

(#36240) MaCS_70 válasza HRC95 (#36235) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egy 78 LMT-m egy 3450-es VGA-val nekem hibátlanul működik, a SurroundView-t is beleértve.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#36241) gyugyo79 válasza PuMbA (#36239) üzenetére


gyugyo79
addikt

Fel tetszik ismerni az eszközkezelőt, és a vezérlőpultot ? Mégis milyen régi program okozza, hogy ezek még mindig olyanok amilyenek.Az eszközkezelőt és hasonló ablakokat meg kellet volna csinálniuk újra normálisan mert pld. ha méretezést 100% fölé rakja valaki akkor egy homályos valami az egész. Szégyen ...
A második képen meg vezérlőpult ami szintén egy olyan dolog amit már rég nem is kellene, hogy legyen és a gépházba kellet volna átrakni mindent. Lehet te nem látod de sok ikon még win 7-es egy pár már új és most nem java, flash stb -ről beszélek hanem pld. energia gazdálkodás stb. ami erősen a rendszer része és semmit nem változtattak rajta.

Ha csak a muszáj dolgok lennének áthozva a régi rendszerekről igazad lenne de ne legyünk már annyira elvakultak, hogy ne lássuk meg azt ami kiveri a szemünket ...

Én egyszerűen nem értem, hogy ilyen dolgokat, hogy engedhetnek meg maguknak főleg most, hogy jönnek az egyre nagyobb felbontású de kicsi kijelzők amin maga a rendszer megemeli a méretezést 125-150% -ra és ha rendszer részét képező ablakok rondák az igénytelenség és ezt nem lehet hova szépíteni egyszerűen nem fektettek erre energiát mert pld. egy eszközkezelő ablakot nem tudom mi másra lehet fogni.

[ Szerkesztve ]

(#36242) dragon1993


dragon1993
őstag

Esetleg tudnátod megoldást erre a problémára.
Tökéletesen futott W7 / 8.1 alatt is 10 alatt meg se röccen.

(#36243) pc360 válasza gyugyo79 (#36241) üzenetére


pc360
addikt

Az egész Windows-fejlesztés egy nagy szarhalom, a különböző divíziók összelapátolt, egység nélküli katyvasza. A 10 ennek a gyümölcse, ahol nem csak a win 95-ből megszokott dolgokkal találkozunk, de még mixelték az egészet egy jó adag modern shittel is. Ez ilyen. Nem véletlen undorodik minden kicsit is normálisabb eszétikai és egyéb érzékekkel ellátott ember a 10-től.

Az, hogy nem képesek egy egységes beállítópanelt létrehozni, ahol nem az ezer éves ablakok bukkannak random elő, az egyszerűen röhejes.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#36244) lugosi válasza pc360 (#36243) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez mint legfrissebb hsz éppen nem tölt el bizalommal, most így frissen w10 frissítés után. :DDD

A win beépített biztonsági mentés progiját mennyire tartjátok jónak? Telepítés után sikeresen delettézte az eddig használt lenovo backup progimat. :/

(#36245) pc360 válasza lugosi (#36244) üzenetére


pc360
addikt

Ha teheted, semmiből ne használj Microsoft megvalósítást! A legjobb persze, ha az operációs rendszer sem az. A másik a hardvergyártók saját hülyeségei...

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#36246) Fandango válasza pc360 (#36245) üzenetére


Fandango
veterán

Megtennéd, hogy elárulod te milyen op rendszert használsz?

(#36247) pc360 válasza Fandango (#36246) üzenetére


pc360
addikt

Win 7 / Ubuntu, egyéb ügyfél masinákon 10 kényszerből.
Nem mintha idetartozna.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#36248) raidx válasza lugosi (#36244) üzenetére


raidx
őstag

Win 7 óta használom a funkciót. Win 10-nél is. Sajna a takarítást nálam is megtette. De már nem gond mert stabilan működik. Minden frissítés utánn csinálok rendszerképes mentést persze ha a frissítés nem okozott galibát. Volt nálam is párszor elejébe, hogy ez nem működik, az nem működik. Visszaállítás lemezképpből és ment az élet tovább.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#36249) vlevi válasza #38742016 (#36227) üzenetére


vlevi
nagyúr

A listádból engem csak a bugos kereső zavar. (Meg sok más dolog, ami nincs a listádban :) )
Bennyhill showba való például az, hogy a amíg két külső vinyó között másolok huszonvalahány gigányi fileokat, és otthagyom, nem lóbálom közben az egeret, akkor bealszik, mert szerinte nincs semmi dolga. Aztán, amikor felébresztem, akkor meg még neki áll feljebb, hogy file másolási hiba történt.

Az, hogy egy program (pl. Winrar) hogy néz ki, attól függ, hogy melyik rendszerhez való vezérlőelemeket (gombok, editbox, satböbbi), használták, amikor fejlesztették. Win95 alatt még nem voltak témák, ott volt mimden lapos szürke. Xp-től lehet skineket választani, (gdi+ liblali) de hagyománytiszteletből (lustaságból) nem minden szoftver használja ezeket.
Ritkán, de lehet találkozni .net alá írt programokkal, amik megint egy kicsit máshogy néznek ki, mert azok már nem is a gdi+ használják.
Erre még rátesz most egy lapáttal az uwp, ami már nem csak témázgatás, hanem megint egy teljesen új fejlesztői keretrendszer.

pc360: Veled is csak egyet tudok érteni. Win8-al elkezdték a modernui vonalat, de egyrészt sok évvel lemardtak az apple, google-hez képest a tablet, telefon szegmensben, másrészt tényleg nem tudtak egy rendes irányvonalat követni ott sem, mintha nem lenne benne koncepció. Fejlesztőnek marhanagy szivatás, hogy évente felforgatják az egészet, és kezdheted elölről a fejlesztést. Ha nem teszed, ott vagy, mint a fenti esetben. Ha meg átállsz a win8-as metróról uwp alá fejlesztésre, akkor csak win10-en fognak futni az appjaid. Harmadrészt meg ronda az uwp. Nem azért mert lapos, mert a droid is lapos, de mégis, abban van valami, ami miatt a ződrobotnak a material designja égésföld ehhez képest. Apple-t azért nem említem, mert egyáltalán nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#36250) thomasvold válasza yanna (#36234) üzenetére


thomasvold
őstag

Köszönöm, már megoldottam a problémát :K

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.