Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37651) King Unique válasza yanna (#37650) üzenetére


King Unique
titán

Nem mindegyik alaplap támogatja, de a Rufus valóban meg tudja úgy csinálni és NTFS-nél is működhet.

(#37652) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Sziasztok,

Valaki tapasztalt már olyat, hogy az új preview-ra frissítve nem tölti az akksit a gép? (Tablet) Nem a "plugged in, not charging" jelenség, hanem simán nem csinál semmit.
Aggdom, mert még kikapcsolt állapotban sem villog a led, hogy töltene.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#37653) Popes válasza jaffa 2843 (#37652) üzenetére


Popes
őstag

Ha kikapcsolt állapotban sem tölt akkor a hibának nem sok köze lehet a windowshoz.

Deus ex machina

(#37654) yanna válasza King Unique (#37651) üzenetére


yanna
őstag

A FAT32 kontra 4 GB miatt kellhet ugye az NTFS, de azt nem tudtam hogy alaplap függő, azt gondoltam windowsos volt a probléma, melyet mostanra már megoldottak MS-ék

[ Szerkesztve ]

(#37655) King Unique válasza yanna (#37654) üzenetére


King Unique
titán

A 4 GB csak a max. fájlméret, de a partíció mérete itt a lényeg, amit a Windows csak 32 GB-ig enged formázni. Afelett csak külső programok képesek rá. Illetve pl. egy Linux is simán megformázza.

[ Szerkesztve ]

(#37656) yanna válasza King Unique (#37655) üzenetére


yanna
őstag

Köszi a felvilágosítást! :R

(#37657) lacy86 válasza ..YanoStar.. (#37619) üzenetére


lacy86
addikt

En neha szoktam a laposomat TV-re atdobni de abban van dedikalt videokartya
Szerintem nalad ez lesz a gond
Esetleg probalj egy frissebb szoftvert letolteni hozza

(#37658) jaffa 2843 válasza Popes (#37653) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Megnyugodtam. Az autós töltőmet nem szereti. Kocsiban fejeztem be a frissítést és ezzel a töltővel még nem használtam. Viszont akkor nincs semmi gondja. :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#37659) Popes válasza jaffa 2843 (#37658) üzenetére


Popes
őstag

A saját töltőjével ha megy rendesen akkor az tényleg megnyugtató, az autós töltőt még mindig olcsóbb cserélni mint a tabit. :)

Deus ex machina

(#37660) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valaki szokott HDD-ket win10 alatt leválaszani/csatlakoztatni á'la hot swap? A funkciót bekapcsoltam BIOS-ban, meg is jelent egy leválasztási lehetőség ott, ahol az usb-cuccoknál jelezni szokta, viszont úgy viselkedik, mint egy rakoncátlan pendrive: panaszkodik, hogy valami használja a winyót. Hogy micsoda, fogalmam sincs, még a vírusirtót is kilőttem, hiába.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37661) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Sziasztok!

Kezd kiborítani ez a W10.
4hetes új laptop, legál 8.1-el, amire belakás nélkül ment fel az offisöl W10.
Az egyetem benyomtam rajta a repülési üzemmódot, és képtelen vagyok kikapcsolni.
Számtalan újraindítás, csökkentett mód, hálózati hibaelhárító.. semmi nem segít.
Most kábelre dugtam és etherneten írok nektek, de mivel nem gigabites port, a wifi még gyorsabb is lenne...

A másik, hogy minden egyes bekapcsoláskor várnom kell 5-10 percet, hogy igazán észhez térjen a rendszer. A feladatkezelő/erőforrás-figyelő szerint a HDD van 100%ig kihasználva, és mindig valami system process miatt.
SSD in progress, de addig is van rá valami ötlet?

bameg, Fn+F1 bill kombináció kikapcsolta a repülési módot, amire sehogy nem voltam képes... Mekkora egy szedett-vedett rendszer még mindig, remélem a nyári update nagyon sok mindent rendbe rak.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#37662) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Nem nagyon rég váltottam Win10re , és mire megszoktam, hogy nincs startmenü kezdődtek az idegesítő dolgok. Friss telepítésnél (DVD-ről) minden oke minden működik , indul stb. Aztán, ahogy "idősödik" a rendszer kezd minden elb@szódni. Először az alaplap programra kezdi kiírni, hogy a program nem erre a platformra való, és nincsenek számok csak az ablak, szóval van 3 napom, hogy beállítsam az OC részét, és beállítsam Power Managementbe, utána ugyanis már nem lehet változtatni. Hogy miért kell az alaplap OC programja ? Hát mert random játékoknál 1.6 GHz-en járatja a procit a gyári performance módban is, és így ami win7 alatt 50 FPS-el ment Win10 alatt 15-20 FPSt produkált. Aztán 2 hét múlva megjelenik egy hang stuttering, ami annyit tesz csak, hogy óránként beakad a hang 0.5-1 másodpercre. Először azt hittem, hogy hardver probléma van, de nem. Friss telepítésnél megszűnik, és nem is jelentkezik egy ideig. Nagyon valószínű, hogy valamilyen Updattel kerül a rendszerbe a bug ami a stutteringet okozza. Nincs semmilyen custom kis szériában gyártott cucc a konfigomban, mondhatni egy tök prosztó PC, aminek szerintem illene probléma nélkül működni, főleg, hogy amíg nem frissíti magát addig nincs probléma. :W Nekem tehát az updatek bugot okoznak, nem pedig javítják a rendszert. a Win7 alatt ugyanez a konfig tökéletesen és bugmentesen működött, Win 8.1 nem sokáig volt telepítve, de annál se tapasztaltam a problémát. Ez így ebben a formában elég retard. Jah, hogy dx12 ? Tehát kapok az óránkénti stutteringért akár egy legendásan rossz PC port Quantum Breaket, vagy egy 5 évvel ezelőtti látványt hozó Ashes of Singularityt ? (persze technikailag forradalmi, de látványban nagyságrendileg Supreme Commander szint)

Az lenne a kérdésem, ha esetleg valaki biztosra tudja, hogy ha 8.1-et visszatelepítem, attól a Win10 később is elérhető marad a 8.1 kulccsal, ha lejár a free upgrade ?

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#37663) raidx válasza King Unique (#37655) üzenetére


raidx
őstag

Fat 32-nél nem 2 Giga a max fájlméret?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#37664) szabacsik


szabacsik
őstag

Hogy lehet beállítani, hogy kikapcsolás után ne kapjon áramot az USB-re dugott cucc?

Hosszú hosszú ideje minden kikapcsolás után ki kell húznom a világító kacatokat, de tegnap egy andoidos "távirányító" val kapcsoltam és és tökre meglepődtem, hogy kikapcsolódott az usb- is

/\____/\

(#37665) emvy válasza MittuDomain_ (#37661) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez nem a Windows 10 hulyesege, hanem a tied. A laptopod kapcsolja ki a wifit erre a billentyukombinaciora.

while (!sleep) sheep++;

(#37666) lacy86 válasza szabacsik (#37664) üzenetére


lacy86
addikt

Szerintem a BIOS-ban kellene kutakodni
( mondjuk amit nem akarok hasznalni azt kihuzom :) )

[ Szerkesztve ]

(#37667) karldergroße


karldergroße
senior tag

Nem tudom, nem akarom elkiabálni, de most már 2-3 hónapja teljesen stabil a rendszer. Nem jelentkeznek különösebb hibajelenségek. Egyedül a keresővel van gond: bizonyos mappákon belül nem találja meg a fájlokat.

(#37668) t72killer válasza t72killer (#37660) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Leválaszthatatlan winyóra esetleg megoldás? USB-nél nem volt gond... Este esetleg megnézem, a rendszer nem pakolt-e oda valami kulcsfontosságú partíciót, minél újabb a windows verzió, annál több partícióra szeret szemetelni:U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37669) King Unique válasza raidx (#37663) üzenetére


King Unique
titán

Nem, 4 GB a limit, ami ebben is jól le van írva. Illetve a gyakorlati másolások is ezt igazolják.

(#37664) szabacsik: ha leválasztasz egy pendrive-ot, akkor annál normál esetben a LED-nek is ki kell aludnia. Ha nem, akkor nem áramtalanítja az eszközt, aktív USB port jelensége áll fenn. Utóbbira vannak hivatalos leírások, egy registry értéket kell hozzáadni, majd restart: [link], [link]. Aztán, hogy nálad ez megoldja-e, vagy még a BIOS-t is meg kell túrni, az más kérdés. Amúgy előbbi nálam nincs hozzáadva Win10 alatt, mégis áramtalanítja az USB eszközöket.

(#37668) t72killer: esetleg az USB eset mintájára lehetne csekkolni, hogy milyen folyamat zárolja. Valamint elvileg pont ilyen eszközök leválasztására való a HotSwap program.

[ Szerkesztve ]

(#37670) vlevi válasza lacy86 (#37666) üzenetére


vlevi
nagyúr

"mondjuk amit nem akarok hasznalni azt kihuzom"
Elvileg igen. Pendrivenál még igazat is adok neked, de az én gépem hátuljába az asztal alatt legalul van bedugva vagy 5 dolog USB-be. Marhára nem lenne kedvem húzgálni. Nyomtatót, egeret, billentyűt, ésatöbbit.

(#37671) PuMbA válasza Ragnar_ (#37662) üzenetére


PuMbA
titán

A hardvereidre ránézve az Audigy 2 ZS már egy több mint 10 éves darab, az biztos egy hiba forrás :) Az alaplapod milyen, legfrissebb a BIOS? Az tisztán látszik még, hogy az alaplapod rosszul viselkedik Windows 10 alatt, egy normálisabb alaplap megoldaná a dolgot :)

[ Szerkesztve ]

(#37672) zzola


zzola
félisten

Friss telepítés után alaplapi drivereket fel szoktátok telepíteni, vagy jó az, amit a windows ad?
Kösz.

(#37673) moma


moma
őstag

Az megtudom nézni, hogy mikor léptem be a gépre a felhasználómmal? XP-n volt ilyen, hogy ctrl-alt-del és akkor ott írta, hogy mióta tart a session. Tök hasznos volt, hogy lássam a munkaidőt. Itt hogy lehet ezt?

we all deserve a bit of luck.

(#37674) munky válasza moma (#37673) üzenetére


munky
őstag

Ugyan úgy a Feladatkezelőben találod. A Teljesítmény fül Processzor ablakában.

[ Szerkesztve ]

(#37675) moma válasza munky (#37674) üzenetére


moma
őstag

Köszi! Szuper! :R

we all deserve a bit of luck.

(#37676) szinesz.bob


szinesz.bob
senior tag

A régi számológép elérhető valahogy?
Vagy csak a számológép alkalmazás van már?

(#37677) vlevi válasza munky (#37674) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az nálam valami nagyon furcsát mutat. fél 7 körül értem haza, pár perce kapcsoltam be a gépet, és 1 nap 23 órát mutat.
Win10 Insider Preview 14328, és a fast startup be van kapcsolva. Legalábbis én nem kapcsoltam ki.

(#37678) Popes válasza zzola (#37672) üzenetére


Popes
őstag

Sok gyártónak nincs még normális win10 drivere, ezért ha jól működik amit felrak magának akkor nem feltétlenül kell felrakni, viszont ha adott ki a gyártó friss drivert hozzá akkor mehet fel.(azt használd amivel jól működik)
Amúgy a gyártó által kiadottnak kellene jobbnak lenni de sajnos a W10-nél ez nem minden esetben igaz.

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#37679) zzola válasza Popes (#37678) üzenetére


zzola
félisten

Egy B85-ös Giga lapról van szó, van hozzá gyári win10 driver. Igazából a win driverrel és a gyártó driverével is jól működik, nem vettem észre érdemi működésbeli különbséget...

(#37680) netpeti98 válasza vlevi (#37677) üzenetére


netpeti98
addikt

A Fast Startup miatt mutatja.

(#37681) Popes válasza zzola (#37679) üzenetére


Popes
őstag

Ha mindkettővel jó akkor válaszd a frissebbet.

Deus ex machina

(#37682) zzola válasza Popes (#37681) üzenetére


zzola
félisten

OK. A gyártói jóval frissebb...kösz.

(#37683) Sztlaci válasza munky (#37674) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Magyarul nem kapcsolt ki a géped.
Korábban írtam, volt hogy reggelre a laptop aksi 30%-át leszopta, mert csak a képernyőt lőtte le.
Kb. 20-30 leállásból egyszer csinálja. általában bent hagyok egy ledes pendrivot, ha világítva marad a led, nem kapcsolt ki a laptop, akkor újraindítás és ismételt leállítás után tényleg leáll.
Most du. kapcsoltam be, 55 perc üzemidőt mutat.

A Te géped két napja nem állt le.

Korábban javasolták a gyors leállás letiltását, de így háromnegyed éves telepítés után kb. másfél két perc mire magához tér, még így gyors leállással is, a kezdeti 20-30 másodperc helyett. De hát winóz maradt ez. ;]

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#37684) MaCS_70 válasza szinesz.bob (#37676) üzenetére


MaCS_70
félisten

Win7 számológép.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37685) szinesz.bob válasza MaCS_70 (#37684) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

:R :R :R
Köszönöm!

(#37686) yanna válasza szinesz.bob (#37685) üzenetére


yanna
őstag

A 10-esé sem jól számol?
Volt valami azt hiszem itt a PH-n, hogy valamelyik rendszeré egésznek számolja a nem egészet, vagy nem egésznek az egészet.

(#37687) MaCS_70 válasza yanna (#37686) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azt nem tudom, hogy hogyan számol, de baromi ronda ez a ModernUI-s számológép. Szó szerint rossz vele dolgozni...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37688) yanna válasza MaCS_70 (#37687) üzenetére


yanna
őstag

No, nekem mindig volt/van zseb/asztali a kezem ügyében. :)

(#37689) lanszelot


lanszelot
addikt

Bedugtam a routerbe egy 16Gb usb-t, és leosztottam /írható-olvasható/
windows8 -ról simán elérem, írni-olvasni tudom

windows 10 alatt nem tudom hogyan tudom elérni azt a meghajtót.

win8 alatt ezt csináltam:

futtatásnál beírtam: \\192.168.1.1

ezáltal megnyitotta finderben és ott volt a mappa, jobb klikk és parancsikon létrehozása a mappához.

Win 10 ugyanekkor internet explorert nyit, és a router menüt látom

Hogyan kell csinálni?

(#37690) wjbhbdux válasza zzola (#37672) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Nekem pl. az alapból felkerült Intel I217-V ethernet driver rossz, óránként többször megszakad pár másodpercre a net kapcsolat vele, Intel oldaláról kellett új drivert keresni amivel jó. [link]

/s

(#37691) #56474624


#56474624
törölt tag

Ma 4 hetes a sokadjára feltelepített win10-es rendszerem, végre már ki merem jelenteni, hogy sokat javult a stabilitása. Kérdés, megéri-e így majd a Redstone-nal próbálkozni, lehet, akkor minden indulna elölről.

(#37692) szinesz.bob válasza yanna (#37686) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

Nem az a gond, hogy rosszul számol csak nem tudok megbarátkozni vele.
7-ről frissítettem és akkor még ment a szokásos calc beírás a parancssorba és jött a számológép.
Sima telepítés után néztem csak"hogy ez akkor mi???"
Volt ,hogy a telot vettem elő az alkalmazás helyett.
Lehet csak én vagyok ilyen maradi, de nem értem a jó dolgok helyett miért kell ráerőltetni az emberre a sz..-t?

(#37693) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Adott egy gép Win10 Home-al, adott egy Win7Pro legális kód. Hogyan tudom a legegyszerűbben a Win10 Home-os gépet Win10 Pro-vá varázsolni? Elég annyi, hogy átírom a kulcsot és máris Win10 Pro lesz, vagy mindenképpen újra kell telepíteni? Örülnék, ha lenne mód telepítés nélküli előrelépésre, mert rengeteg dolog van a gépen.

(#37694) jeni válasza diegho (#37693) üzenetére


jeni
félisten

Szia!

Én csak úgy tudnám megoldani,hogy tisztán felrakom a WIn 7 Pro-t ,majd aktiválom és arra frissítek Win10 Pro-ra!. Viszont ha Microsoft megjegyzi,hogy korábban Win 7 pro volt akkor utána tudtommal a Win10 Pro-t felteheted lemezről frissítheted vagy újra telepítheted mert arra fog aktiválódni. Az a kérdés,hogy a Microsoft miképpen fogja megkülönböztetni vagy megjegyezni azonos hardver esetén a te IP számodra a rendszereket.

Ismételten írva,hogy a Win7 Pro-t próbálnám tisztán felrakni amíg még lehet és azt frissíteni Win 10 Pro-ra,hogy ezt jegyezze meg a Microsoft az IP számod alapján.

Egy gépre egymás után még sose raktam fel és aktiváltam Win7 rendszeren belül a két változatát. Elvileg lehetséges a kód megadásával váltani,tény,hogy ilyet nem csináltam még.
Ha jól tudom oly nagy eget verő különbség nem nagyon van a Home és a Pro közt.

Ki kell menteni a fontos dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#37695) zzola válasza wjbhbdux (#37690) üzenetére


zzola
félisten

Szerencsére nekem eddig nem volt ilyen gondom...

(#37696) Popes válasza jeni (#37694) üzenetére


Popes
őstag

Te miről beszélsz? Ha tisztán telepíti akkor már egyből teheti a win10 pro-t a win7 kulccsal.
Ő a win10 home-ot szeretné újratelepítés nélkül Pro-vá varázsolni.(ami nem tudom hogy megy-e, mert még nem próbáltam ezért még nem zárom ki hogy van rá megoldás)

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#37697) jeni válasza Popes (#37696) üzenetére


jeni
félisten

nem azt írtam? :U

nézd meg jobban. :K

ha Win7 Pro aktiválva van a kulccsal akkor utána a Win 10 Pro-nál nem kel semmit aktiválni,onnantól automatikusan megjegyzi és aktiválás ügyben onnantól nem is kell vele foglalkoznia.

én azt nem tudom,hogy egy gépen eltérő két rendszer esetén mi a szitu? a Microsoft oldalán van ilyen lehetőség,hogy más csomagra is lehet váltani azok megvásárlásával,ennek kell utána néznie előbb.

én is azt tartanám előnynősnek ha Win 7 Pro tisztán és tegye fel azokat a programokat melyeket a Win 10 Home rendszeren használt.

[ Szerkesztve ]

(#37698) Popes válasza jeni (#37697) üzenetére


Popes
őstag

Szerintem olvasd el újra figyelmesen az eredeti kérdést. :)
Ja, és felejtsd el hogy csak frissíteni lehet mert most már teheted tisztán a 10-et és elfogadja a W7-W8 kulcsokat. :K

Deus ex machina

(#37699) jeni válasza Popes (#37698) üzenetére


jeni
félisten

igen olvastam,hogy újra telepítés nélkül akarja megoldani az aktiválást amin most a Win 10 home van azt szeretné win 10 Pro váltani legális kóddal ami egy Win 7 Pro

a dilema az,hogy a Win 10 Home serial kóddal mi lesz? ha mégis sikeresen tud váltani valamilyen módon egy legális Win 7 Pro kóddal ezt hogyan teheti meg?

nekem biztosan kusza lenne,egy Win 10 Home-ról váltva Win 10 Pro-ra frissítve,mit is csinál majd a gépem utána?

én gyorsabban megcsinálnám a tiszta telepítést,mint a rendszeren belüli váltást.

a rendszer letölti a frissítéseket ,a különbségeket hozzá mely a két változat közt van? vagy elölről kell telepíteni újra?

(#37700) Janika-1982 válasza jeni (#37699) üzenetére


Janika-1982
tag

Szia,szerintem nem lehet.
Home-Home
Pro-Pro
Lehetséges. :N

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.