Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36351) nanus válasza Shaza (#36349) üzenetére


nanus
senior tag

(#36352) Shaza


Shaza
senior tag

Bocsi rosszul tettem fel a kérdést,azt tudom hogy hol kell csak ha kipipálod hogy cleartype engedélyezése akkor bejön 5 minta amiből ki kell választani a neked tetszőt.Na itt jön a probléma hogy ha kiválasztom azt amelyik jónak tűnik akkor lesz ez a pirosas-kékes betűk.
Köszi

(#36353) pkenv


pkenv
újonc

Sziasztok! Tegnap frissítettem Lumia 930-on Windows 10-re...
Az eredményem egyelőre katasztrófával határos... Legnagyobb gondom, hogy hiába ismeri fel a beállítások között a hotmail-es Windows account-omat, nem tudok hozzáférni a leveleimhez, és a naptárt sem szinkronizálja. Hogy a naptár Feladatok opciója eltűnt (vele együtt az összes ütemezett teendőmmel), még valahogy lenyelném, ha legalább a szinkronizálás működne. A legfurcsább az, hogy ha megadtam a másik, nem windows-os email címem, azzal semmi gondja nem volt, azokhoz a levelekhez hozzá tudok férni.

Bármi segítséget, tanácsot örömmel fogadok, előre is köszi!
Ja, és az összes híváselőzményem, sms-ekkel együtt, szőröstül-bőrőstül eltűnt...

(#36354) Shaza


Shaza
senior tag

Az is lehet hogy nem a cleartype okozza de akkor mi lehet a gond?
Az az érdekes hogy nem mindegyik pl netes oldalon van ez a probléma van ahol tökéletes ,de van olyan ahol sajnos elszíneződnek.

[ Szerkesztve ]

(#36355) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Sziasztok!

Belefutottam egy olyan hibába ami miatt nem tudok törölni 1-2 mappát.
A hiba oka valószínűleg a fájlnév lehet, mert 1 db pont került a mappa a elnevezésének a végére.
A mappákat nem én hoztam létre egy rar fájl kitömörítése után jöttek létre.

Tudok velük valamit kezdeni anélkül hogy formáznom kellene a particiót?

(#36356) vigyori78 válasza tonyrulez (#36333) üzenetére


vigyori78
őstag

Nálam 3 gépből 3-nál ez volt.

Ez oldotta meg a problémát :
Nyitsz egy PowerShell -t as Administrator módban és :

Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

Ezt sem árt lefuttatni egyszer :
sfc /scannow

Kereső: start menü ,műveletközpont , nem nyílik meg

[ Szerkesztve ]

(#36357) cigam válasza pkenv (#36353) üzenetére


cigam
félisten

Másik topikba való a kérdésed. Sőt a 930-nak is van külön topik.
Itt az asztali W10-el foglalkozunk.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36358) vlevi válasza Lacccca87 (#36355) üzenetére


vlevi
nagyúr

Totalcommamder és társai sem törlik ki?

(#36360) Lacccca87 válasza vlevi (#36358) üzenetére


Lacccca87
őstag

Helló. TC vel próbáltam átnevezni és törölni de sajnos nem engedi.

(#36361) brickm válasza Lacccca87 (#36355) üzenetére


brickm
őstag

Hali!
Bootolj pendrive-ról egy live linux-ot és töröld azzal. Majd a keletkező trash mappát töröld windows alól. Ennyi.

(#36362) raidx válasza Lacccca87 (#36360) üzenetére


raidx
őstag

Linux live cd/dvd és valószínüleg sikerül. Léteznek olyanok is amik telepítés nélkül futnak lemezről vagy penről. Esetleg egy unlocker is megoldhatja.

[unlocker]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#36366) tonyrulez válasza #58000384 (#36348) üzenetére


tonyrulez
őstag

Futtatott programokból szóra érdemes a ProcessLasso és az Eset Smart Security, most hogy mondod, utóbbi telepítése óta csinálja ezeket :(((

Neked is és vigyori78-nak is köszönöm a parancssort, lefuttattam, remélem megoldja nekem is :R

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#36367) Shaza


Shaza
senior tag

Valakinek van valami ötlete mi lehet a megoldás a problémámra?

(#36368) cigam válasza Shaza (#36367) üzenetére


cigam
félisten

Milyen VGA, milyen monitor? Nem lehet hogy az analóg kapcsolat viccel meg?
Tudnál egy fotót mutatni róla?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36369) Shaza válasza cigam (#36368) üzenetére


Shaza
senior tag

gtx 660
lg 22MP55HQ
próbálok csinálni képet is

(#36370) cigam válasza Shaza (#36369) üzenetére


cigam
félisten

D-Sub-al van összekötve a VGA?
Másik kábellel monitorral is ki kéne próbálni. Esetleg van alaplapi VGA? Azon is előjön?
HW hibára gyanakszom.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36371) Shaza válasza cigam (#36370) üzenetére


Shaza
senior tag

HDMI-vel van csatlakozatva ,nincs másik vga

(#36372) Shaza


Shaza
senior tag

Sőt ha növelem a sharpness-t a monitoron még jobban látható.

(#36373) Shaza


Shaza
senior tag

[L:/dl/upc/2016-03/28/576612_qqjer0lpenxsjv2d_img_20160328_183912.jpg](IMG:/dl/upc/2016-03/28/576612_qqjer0lpenxsjv2d_img_20160328_183912.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#36374) Shaza


Shaza
senior tag

[L:/dl/upc/2016-03/28/576612_i7onnrsm7leokw8n_img_20160328_184029.jpg](IMG:/dl/upc/2016-03/28/576612_i7onnrsm7leokw8n_img_20160328_184029.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#36375) CirrMee válasza Shaza (#36374) üzenetére


CirrMee
addikt

Betűsimogatás a Rendszer tulajdonságai/Teljesítménybeállítások/Vizuális hatások/A képernyőn megjelenő betűtípusok simítása résznél kikapcsolva...?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#36376) Shaza válasza CirrMee (#36375) üzenetére


Shaza
senior tag

Igen megtaláltam :)

[ Szerkesztve ]

(#36377) CirrMee válasza Shaza (#36376) üzenetére


CirrMee
addikt

Windows 10 van. Ott van az (XP óta egy helyen). Nem cleartype -ra gondolok.
Amúgy elnézést, rosszul írtam le a teljes útvonalat: Rendszer tulajdonságai/Speciális/Beállítások/Teljesítménybeállítások/Vizuális hatások/A képernyőn megjelenő betűtípusok simítása

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#36378) Shaza


Shaza
senior tag

A legjobb megjelenésre kapcsoltam

(#36379) Shaza


Shaza
senior tag

Most visszavettem a monitoron az élességet 6-ra ,mert ahogy növelem úgy erősödik az elszíneződés,de sajnos így is megmarad csak halványabb :/

[ Szerkesztve ]

(#36380) bsgy


bsgy
csendes tag

Van egy olyan problémám / win 10 64bit/ hogy a gépemhez csatlakoztattam egy lcd tv-t a videokártya hdmi csatlakozón keresztül filmnézés végett. Ekkor nem volt hang a TV-n csak a gép alaplapi hangkártyájáról jött hang a hozzá csatlakoztatott hangszóróra, de én a TV-n akartam hallani a hangot, de ez csak úgy ment hogy letiltottam az alaplapi hangot az NVIDIA vezérlőpulton a digitális hang beállítása + Windows hangbeállítások megnyitása ablakban.
Itt megnyílt egy hang nevű ablak és alatt több sorban voltak a hang lehetőségek. A tv-n a hang akkor indult el ha az alaplapi /REALTEK/ hangkártyát letiltottam. Ekkor a hdmi csatlakozón keresztül egyből lett hang a tv-n.

Amikor vissza akartam térni az alaplapi hangra akkor tapasztaltam hogy a NVIDIA vezérlőpultból felnyíló „Hang” nevü ablakból eltűnt fent említett Realtek sor amit letíltottam, vagyis nem tudtam itt visszakapcsolni. Ekkor hibásan azt gondoltam hogy ha itt letiltom a hdmi-nek a használatát akkor visszajön a realtek hang, de tévedtem mert így minden hang eszköz eltűnt a „hang” ablakból így nem tudtam újra engedélyezni az alaplapi hangot, illetve már a hdmi hangot sem.. Később a windows-al az alaplapi hangot vissza tudtam állítani de sajnos hiába csatlakoztattam újra a TV-t a korábban letiltott hdmi beállítási, engedélyezési lehetőség az nvidia pultból elérhető „hang” ablakban nem jelent meg többet, így nem tudtam engedélyezni sem.

Tehát a problémám jelenleg az hogy a hdmi-vel csatlakoztatott tv-n nincs hang, és ezt az új nvidia driver telepítése, újraindítás, stb. nem oldotta meg. Az eszközkezelőben nézve minden szépen működik de nincs hang a tv-n és biztosan az az ok hogy azt a korábbi letiltásból nem tudom feltámasztani.

Előre is köszönöm a segítséget…

Legyen mindig vidám az ember, nem baj ha akasztófa alá viszik csak fel ne húzzák!

(#36381) CirrMee válasza bsgy (#36380) üzenetére


CirrMee
addikt

Letiltogatás helyett esetleg beállítani az elsődleges kimenetet a vezérlőpultban...?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#36382) netpeti98


netpeti98
addikt

A beépített Mail appon reszeltek mostanában valamit a Gmail szinkronizációval kapcsolatban?
Emlékszem, hogy régebben sokan panaszkodtak rá.

[ Szerkesztve ]

(#36383) Locutus válasza bsgy (#36380) üzenetére


Locutus
veterán

Az eszközkezelő mit mutat, ott megvannak a hangkimenetek?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#36384) pjen válasza bsgy (#36380) üzenetére


pjen
félisten

Tálcán a hangszóró ikon mellett nem Tudod kiválasztani,hogy hol szoljon?

(#36385) mrobes válasza Shaza (#36379) üzenetére


mrobes
tag

Natív felbontáson használod a monitort?
Mintha régebben nálam is okozott volna hasonlót az alacsonyabb felbontás.

(#36386) bsgy válasza Locutus (#36383) üzenetére


bsgy
csendes tag

Igen az eszközkezelőben megvan az alaplapi hangkártya ami működik is, illetve az nvidia high definition audio is és ott semmi hibát nem jelez, de az nvidia vezérlőpult már nem ajánlja fel csak az alaplapit, vagyis a hdmi kimenetet nem.
A tálcán az alaplapit mutatja csak.
Amikor letiltottam korábban akkor az nvidia vezérlőpultban tiltottam le, innen eltünt de az eszközkezelőben megvan, csak nem szól.

Legyen mindig vidám az ember, nem baj ha akasztófa alá viszik csak fel ne húzzák!

(#36387) Shaza válasza mrobes (#36385) üzenetére


Shaza
senior tag

Igen, FHD natív felbontás

(#36388) bsgy válasza Locutus (#36383) üzenetére


bsgy
csendes tag

Most nézem hogy az eszközkezelőben sem mutatja már a hangkimenetét a videokártyának, teszek fel képeket.

Legyen mindig vidám az ember, nem baj ha akasztófa alá viszik csak fel ne húzzák!

(#36389) bsgy válasza bsgy (#36388) üzenetére


bsgy
csendes tag

Legyen mindig vidám az ember, nem baj ha akasztófa alá viszik csak fel ne húzzák!

(#36390) bsgy válasza bsgy (#36389) üzenetére


bsgy
csendes tag

Legyen mindig vidám az ember, nem baj ha akasztófa alá viszik csak fel ne húzzák!

(#36391) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
A Microsoft oldaláról a legfrissebb Win 10 tölthető le? Sehol nem látok verziót...build számot..
Köszönöm :R

(#36392) rittzo


rittzo
tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne. hogy csináltam egy win10 tiszta telepítést egy 1TB lemezre. A lemez 3 részre van osztva és csak a "c" rendszer meghajtónak nem tudok nevet adni. Azt írja ki: " A kötetcimke érvénytelen. Adjon meg egy érvényes kötetcimkét" A másik kettőt simán elneveztem. Mi lehet a probléma?

(#36393) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
valahogy ki lehet kapcsolni azt a funkciót, hogy egy drivert ne frissítsen automatikusan a windows? :)
köszönöm

(#36394) VoidXs válasza rittzo (#36392) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Biztos nem a névvel van baj? Ugyanazt a nevet tudod adni más meghajtónak?

(#36393) premierpark: Igen, eszközkezelőből tilthatod le.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#36395) rittzo válasza VoidXs (#36394) üzenetére


rittzo
tag

Igen közben rájöttem. A C meghajtó biztonsági meghatalmazásain kellett állítani. Most már jó. :-)

(#36396) wjbhbdux válasza bsgy (#36390) üzenetére


wjbhbdux
veterán

a kis ablakban jobbklikk a fehér területen és ott be lehet kapcsolni hogy mutassa a letiltott eszközöket.

/s

(#36397) zolee0307 válasza smallmer (#36393) üzenetére


zolee0307
őstag

az eszköztelepítés beállításnál a nem-et választod, a csoportházirendben (gpedit.msc) a windows update-nél a frissítéseknél a 2-es értéket választod ki, így update előtt jelez, nem kezdi el letölteni, frissíteni a dolgokat, illetve van a Microsoftnak egy wushowhide.cab nevű alkalmazása, ezzel is le lehet rejteni az egyes update-ket, így azokat nem rakja fel.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#36398) raidx válasza VoidXs (#36394) üzenetére


raidx
őstag

Az eszközkezelőbe lévő tiltás az eszköz letiltására szolgál nem a frissítés tiltására!

Arra az MS már régrn kiadott egy appot: wushowhide.diagcab

Ezt futtatva (lassú) összeszedi az eltávoéíthító frissítéseket és drivereket. Aminek az ismételt telepítése is tiltható. Kiválasztod a nem megfelelő drivert de attól kezdve annak a naprakészen tartása a te dolgod.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#36399) madgie válasza Shaza (#36379) üzenetére


madgie
titán

És ha nullára veszed az élesítést?

(#36400) *Ropi* válasza Lacccca87 (#36355) üzenetére


*Ropi*
félisten

Guglizz rá az "Unlocker" nevű alkalmazásra, de a telepítésénél figyelj, mert valami toolbar is van benne ami elől érdemes kivenni a pipát! ;) Ha az intéző bővítményét bepipálod akkor jobbklikkes menüből is előjön. Törlés / folyamat(ok) feloldása...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.