Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37201) bobalazs válasza t420s (#37200) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

D-re megcsinálod a fix méretű swapot, C-re meg beáll. hogy ne legyen lapozófájl.

(#37202) rgeorge válasza t420s (#37199) üzenetére


rgeorge
addikt

De mi értelme RAM drive-ra swap-ot tenni?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#37203) t420s válasza bobalazs (#37201) üzenetére


t420s
aktív tag

???

D-re megcsinálod a fix méretű swapot, C-re meg beáll. hogy ne legyen lapozófájl.

Leírtam hogy ezt csinálom!!! Mintha a falnak beszélnék.

Eredmény: C-n akkor is létrejön ha azt állítom be hogy no swap akkor is lesz (de ezt hogy???) az általam megjelölt helyen meg akkor sincs semmi ha akármit állítok be.

ÉS akkor most jön majd a válasz hogy "hát pedig így működnie kéne..."
Igen így működni kéne de nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#37204) bobalazs válasza t420s (#37203) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem ártana újrainditani a gépet sem beállítás után. Majd C-n letörlöd ha még ott van. Ne okoskodjál mindenkinél így működik.

(#37205) t420s válasza bobalazs (#37204) üzenetére


t420s
aktív tag

"Nem ártana újrainditani a gépet sem beállítás után."

Te szerinted ha ilyen megoldás lenne ide írnék? Újrtaindítás megvolt 10x, eredmény: semmi.
C-n ott a swap, megjelölt meghajtón semmi.

????

(#37206) bobalazs válasza t420s (#37205) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szvsz használj más ramdrive programot ott lesz a bibi.
Másrészt lecsökkented a swapot 100 mbyte ra és probléma megoldva, a 10esen amúgy is gyárilag integrált és nagyon fejlett a ramba swappolás, tök fölös a ramdisk erre.

[ Szerkesztve ]

(#37207) Joker88


Joker88
őstag

Kaspersky-t használok,azonban az aránylag friss telepítésű Windows 10 helyi menüjében megjelent -nem általam- a Windows Defender vizsgálata opció..Eddig nem volt,nem is használtam a Defendert..
Hogy lehet eltünteni azt a menürészletet?

[/L]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#37208) fodor0410


fodor0410
tag

Sziasztok!

Nemrég lett újratelepítve a win10 a gépemen, de azóta azt csinálja, hogy az egy kattintást duplának érzékeli.
Előtte akárhányszor újraraktam a gépet nem volt ilyen probléma.
Mi lehet a baja? Hogy tudnám megszüntetni?

Előre is köszönöm!

(#37209) vacs


vacs
veterán

(#37210) mis69 válasza jeni (#37181) üzenetére


mis69
tag

Miért is kellene aggódni egy külön partícióra feltett adatokért? Ezt nem igazán értem légy szíves magyarázzátok el.

(#37211) netpeti98 válasza vacs (#37209) üzenetére


netpeti98
addikt

Settings->System->Notfications & actions->Select which icons appear on the taskbar

(#37212) jeni válasza mis69 (#37210) üzenetére


jeni
félisten

Én azt irtam,hogy az asztalon lévő ikonok ha D-re vannak telepítve annál előfordulhatnak elérési hibák a 10-re való váltásnál. Elvileg nem volna szabad,mert a korábbiakról csina5l egy windows.old mappát. Ha pedig tisztán teszed fel akkor 10000%,hogy nem lesz elérhető az adott progi az asztalról.

(#37213) mis69 válasza jeni (#37212) üzenetére


mis69
tag

Nem kötözködni akarok de ezt írtad "Viszont képeket,dokumentumokat,videókat mentsd el tutira". Ezt nem értettem. És az adat partíció volt a kérdés nem a rendszer partíció.
De már értem te a rendszer partícióról beszéltél az ott lévő képek,videók,dokumentumok mentését ajánlottad csak félreérthető volt mert ő az adat partíción lévő dolgokért aggódott.

[ Szerkesztve ]

(#37214) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Dell 3537 vagy valamelyik tesójával használ itt most aktívan valaki Win10-et?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#37215) Máté94 válasza szabonagyur (#37214) üzenetére


Máté94
addikt

7537-en, de csak volt. :)

(#37216) yanna válasza mis69 (#37210) üzenetére


yanna
őstag

"Miért is kellene aggódni egy külön partícióra feltett adatokért?"

Talán azért, mert vindóz... ;)

(#37217) vacs válasza netpeti98 (#37211) üzenetére


vacs
veterán

Köszönöm a segítséget! :K

(^)(>.<)(^)

(#37218) longwild


longwild
aktív tag

Sziasztok!

HP Z210 géppel és Windows 10 oprendszerrel lenne problémám.

Néhány havonta eljátszotta a gép, hogy bootolás után az USB-re dugott eszközök (webkamera, bill, egér) nem működtek. Ami érdekes volt minden esetben, hogy BIOS-ban működött a bill, a Win10 lock screenen már nem.
Az elmúlt időszakokban 2-3 újraindítás után "meggyógyult" és utána hónapokig ismét minden működött.

Most viszont eljutottam oda, hogy kb 30 újraindítás sem segít rajta. BIOS alatt működik a billentyűzet, a lock screenen már nem. Ezek alapján valamilyen Win10 problémára gyanakszom.
Távoli asztallal másik gépről a problémásra csatlakozva eszközkezelőben láttam, hogy a "Windows letiltotta az eszközt, rendellenes működés miatt - 1c2d" (vagy ilyesmi).

Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a baj?
(Új szoftvereket nem installáltam, max Win update jöhetett, visszaállítási pontot nem használok, már csak a billentyűzet van rádugva a hátsó USB portokra, előlapi csatik lehúzva, több billentyűzettel is próbálkoztam)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#37219) Cry0 válasza Cry0 (#37187) üzenetére


Cry0
őstag

erre valaki?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#37220) MaCS_70 válasza bobalazs (#37206) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt a SWAP-problémát őszintén szólva nem értem.

Én nem látom a példában a RAM-drive-ot, csak annyit, hogy a SWAP-fájlt szeretné más meghajtóra áthelyezni (ami nálam mellesleg simán működik...).
A RAM Drive tudtommal pont a SWAP ellentéte, amikor annyi szabad memóriánk van, hogy egy részét kvázi meghajtóként tudjuk kezelni.
A RAM-ba SWAP-polás meg szerintem fogalmilag kizárt, hiszen pont aaról van szó, hogy ami nem fér el a RAM-ba, azt tesszük ki meghajtóra.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37221) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Működő devcon-t szeretnék reszelni win10 alá, hogy parancssorból tudjak eszközöket letiltani és engedélyezni, mi erre a legegyszerűbb megoldás?
Az MS oldala szerint ehhez fel kellene telepítenem a VS 2015 update1-et (13GB), a WDK-t (~3GB), és a windows SDK-t, ez most ugye vicc? :O

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#37222) net91


net91
senior tag

Sziasztok,
Egy dokumentumot, amelyet egy éve készítettem (W7-en), most nem tudok megnyitni a (W10-en).
A következő hibaüzenetet adja:

"A program (word) nem tudja megnyitni a dokumentumot, mert a felhasználónak nincs hozzáférési joga."

Az interneten találtam arra utaló információt, hogy ez összefüggésben lehet a a W10-re történő frissítéssel.
Találkoztatok ilyennel?
Hogyan tudnám megint megnyitni?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#37223) A_ScHuLcZ válasza A_ScHuLcZ (#37221) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Találtam alternatívát (devmanview, 60kB), de ha valaki tudja a választ, akkor érdekelne..

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#37224) VoidXs válasza net91 (#37222) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Valószínűleg a Word nem fut rendszergazdaként, és így nem minden mappa tartalmához fér hozzá teljes joggal. Próbáld meg kimásolni az asztalra, vagy hasonló helyre, ahol biztos nem ez lehet az oka.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#37225) bobalazs válasza MaCS_70 (#37220) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Elvileg a swap arra való hogy a nem használt memóriát az opr kiírja merevlemezre hogy ahhoz később hozzáférhessen. Kérdés akkor hogy ha bőven van ramunk akkor mi a fenének a swap fájl? Mivel a ram tartalma áramtalanítással eltűnik, ezért ott van biztonsági okokból is, pl. hibajelentéshez a hdd-re írás lehetősége. A rendszer működése szempontjából viszont ez nem kötelező.

Az is bizonyítja az állításomat hogy egy erőforrás figyelőt megnyitsz más a lefoglalt ram és a feladatkezelőben lévő adott processz memória használatának mérete. A lefoglalásnak jelzett memóriában már benne van a swap is.

Lásd ezt a kommentet, alátámassza amit mondok.
I'm not sure if it's possible to actually set a SWAP file on Windows -- however provided you have enough REAL RAM you can actually turn off the paging file -- Windows will use REAL RAM to create a paging file if it needs one any way and there isn't any HDD space or allocations.

[ Szerkesztve ]

(#37226) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!
Adott egy laptop, amin aktivált win 10 volt. Alapcsere történt és nem engedi beaktiválni ugyanazzal a kulccsal. Mi a továbbiakban a menet?
Köszönöm!

(#37227) pjen válasza Draken (#37226) üzenetére


pjen
félisten

Telefon a magyarországi MS képviseletre,elmondani a cserét és kisírni egy másik kulcsot.Az a baj,hogy az om win géptartozék.

[ Szerkesztve ]

(#37228) Draken válasza pjen (#37227) üzenetére


Draken
őstag

Régebbi sulis kulcsról van szó, amit még 8.1ről frissítettem.

(#37229) rgeorge válasza bobalazs (#37225) üzenetére


rgeorge
addikt

Az eredeti kérdező viszont RAM diszkre tette volna a swap-ot, aminek semmi értelme. Egyébként a swap, azaz pagefile sokkal többre szolgál, mint a rendelkezésre álló memória méretének növelése, ezért nem célszerű kikapcsolni még sok RAM esetén sem.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#37230) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok, hogy van ez?
Rászántam magam, hogy win7-ről frissítek win 10-re és a tálcán lévő Windows 10 beszerzése majd a Frissítés most-ra kattintást követően már kb egy órája a "Letöltés indítása" és a forgó pöttyök láthatók és nem történik semmi ....

A win 10-re való frissítéssel is ugyanaz a mizéria van mint az átlagos frissírésekkel?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#37231) bobalazs válasza rgeorge (#37229) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

+1
Viszont az ilyen többszáz megás swap fileok 10-12+ Gb ram felett már teljesen felesleges.
Régi progik igényelhetik a nagyobb swapokat, de nagyjából már mindenre van kurrens alternatíva.
8 Gb ramnál ha játszottam, igényelte az OS a swapot, elfogyott a ram neki. Ma már, 16 gb.nál 100 megás swap fájlom van és soha nem problémázik. Van olyan játék amit néztem 6.8 Gb ramot foglalt alap esetben (rust)

[ Szerkesztve ]

(#37232) pjen válasza Draken (#37228) üzenetére


pjen
félisten

Passz,azt a rendszert nemismerem.

(#37233) mateo91


mateo91
tag

Üdv valaki tudja hogy mi lehet az mikor bekapcoslom a gépet és win10 logo után kiírja ezt : Starting Watchdog Initialization végbemegy 1-2 folyamat ott ez meg mi lehet ?? 2 napja tettem újra a gépet -.-

(#37234) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Pár napja frissítette a Win a 10240-es verziót a legújabbra. Azóta az eszközkezelőben ez látszik:

Ennyi tudtam még kideríteni a hibára vonatkozóan:

Akik járatosabbak a Win-ben, azoktól kérnék segítséget, hogy egyáltalán mi a fene ez, és mit kellene csinálni vele? A profilomban látható az összes cuccom.
Előre is köszönöm a segítséget.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#37235) yanna válasza mateo91 (#37233) üzenetére


yanna
őstag

AVG van telepítve? Amennyiben igen, akkor valószínűleg hozzá tartozik.

(#37236) mateo91 válasza yanna (#37235) üzenetére


mateo91
tag

De akkor töröljem vagy mit tanácsolsz ?

(#37237) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy Samsung M3 1TB 5400-as külső merevlemezt. Olyan jelenséget produkált a laptopommal (Dell Inspiron 7559 - Windows 10), hogy másolás közben a sebesség 60 és 0 MB/s között váltakozik. Néha konkrétan 0 byte/s értéket ír a Windows Explorer másolás ablaka. Ekkor a Task Managerben ez látszik az adott merevlemeznél:

100% active time, miközben minden más 0.
A másolási sebesség grafikonja fűrészfogszerű 60 és 0 MB/s között:

Ezt végül egy asztali gépen is produkálta, úgyhogy elkönyveltem, hogy rossz a merevlemez és visszaviszem garanciáztatni.
Azonban van egy másik pontosan ilyen típusú külső vinyóm, ami ma visszakerült hozzám. Kipróbáltam ezzel is, és ugyanezt a jelenséget produkálja. :Y

Kipróbáltam Total Commanderrel is a másolást, ott is ilyen. Ellenben a szintetikus tesztek (Crystal Disk Benchmark) normál értékeket mértek, ahogy a CCleaner szabad terület felülírása funkciójánál is stabilan 100-120 MB/s írási sebességet produkált viszont.

Megkérdeztem ismerősömet, szerinte Windows 10 issue. Elmondása szerint sokszor hallotta már ezt és ő is tapasztalta, és eddig csak olyan Intel chipsetes gépeken jött elő, amelyeken Windows 10 van. (A laptopom és az asztali gép amin próbáltam mindkettő Windows 10-es, Inteles gép. Sajnos más géphez egyelőre nem férek hozzá.)

Tapasztalt már valaki hasonlót Samsung külső merevlemez, Inteles gép és Windows 10 kombinációjánál? :F
Igaza lehet az ismerősömnek? Mit lehet ilyenkor tenni? :(

[ Szerkesztve ]

(#37238) yanna válasza mateo91 (#37236) üzenetére


yanna
őstag

Szerintem valamilyen víruskeresőt illik használni, hogy kinek mi a szimpatikus az meg szubjektív.

(#37239) Joker88


Joker88
őstag

amatőr kérdés lesz, de hol lehet oldalakat megadni a W10-beli IE11-nek, hogy az adott listában szereplő weblapokat ne lehessen megnyitni ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#37240) szabonagyur válasza Máté94 (#37215) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszi, de engem olyan érdekelne akinek most is van.. mivel felraktam a legutolsó verziót a gépre, driverek fel, és ami eddig hibátlanul ment driver az új verzióval nem megy. Ugyanezt eljátszotta a gép a TH1 megjelenésekor is, akkor is új driver kellett. :(((

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#37241) Máté94 válasza szabonagyur (#37240) üzenetére


Máté94
addikt

Teljesen labilis az egész. Előtte én is újra tettem többször, amíg használtam egy kicsit, de valamelyik telepítésnél volt ilyen-olyan gond, máskor nem. Összességében, nálam a halk mikrofon felvétel, a fedéllehajtásra nem elalvás, a felébresztésnél a billentyűzet és/vagy touchpad használhatatlansága, és a görgetés időről-időre akadozóssá válása miatt kellett mennie. Talán majd nyáron a RS1 jobb lesz... :N

(#37242) szabonagyur válasza Máté94 (#37241) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor nem változott semmit, néhány havonta feldobom rá mert mindig hajt az új felé a kíváncsiság, de akkor megy a 8.1 vissza.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#37243) Máté94 válasza szabonagyur (#37242) üzenetére


Máté94
addikt

Hasonlóan, de egyszerűen még nem (elég) jó. :)

(#37244) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok vettem egy full hd laptopot...a kijelző betű stb nagyon kicsi...ti hogy állítanátok be hogy jó legyen? Változtassam meg a felbontást? Vagy hagyjam a 1920 x1020 felbontáson és húzzam fel a nagyítást 125 ről 150 százalékra? Vagy oldalanként nagyítsam fel?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#37245) net91 válasza VoidXs (#37224) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm, máshová másoltam a dokumentumokat és most már megnyitható. :R

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#37246) Szicskeee válasza Angel2014 (#37244) üzenetére


Szicskeee
tag

szia esetleg nezd meg a laptopod honlapjan , hogy nincs-e valami szoftver. nekem acer laptopom van es van hozza 1 kis program.

(#37247) Angel2014 válasza Szicskeee (#37246) üzenetére


Angel2014
addikt

Mi a neve?
:F

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#37248) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok, a tálca színét valamint a betűk méretét és stílusát hol lehet megváltoztatni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#37249) t420s válasza MaCS_70 (#37220) üzenetére


t420s
aktív tag

a SWAP-fájlt szeretné más meghajtóra áthelyezni (ami nálam mellesleg simán működik...).

Hát nálam meg nem.

És még elrontani sincs mit. Egyik meghajtón letiltom másikon meg megadom.
Eredmény: ahol letiltottam ott csakazértis ott van ahol megadtam ott meg semmi.

???

(#37250) Szicskeee válasza Angel2014 (#37247) üzenetére


Szicskeee
tag

quick access de ez acernel

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.