Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36851) netpeti98 válasza szabacsik (#36847) üzenetére


netpeti98
addikt

Örülök, hogy működik! :K

(#36852) King Unique válasza netpeti98 (#36850) üzenetére


King Unique
titán

Biztos van neki, de azt jogosan veti fel, hogy kicsit too much ennyire fullosan BB-zni... :U Azért érdekes dolgok vannak ott leírva. Nem hiszem, hogy mindez A-tól Z-ig valóban nélkülözhetetlen a rendszer fejlesztéséhez...

[ Szerkesztve ]

(#36853) karl_fischer válasza hitman77 (#36845) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

[CCleaner]

[ Szerkesztve ]

(#36854) vlevi válasza King Unique (#36852) üzenetére


vlevi
nagyúr

Itt szerintem csak annyi az ujdonság, hogy a Microsoft betűrepontosan leiírta, milyen szolgáltatások milyen adatokkal dolgoznak. Googel, facse, ésatöbbi, nem részletezi ennyire, de ugyanígy gyűjtik, és ami fontosabb, fel is dolgozzák az adatokat. Mert mi az, hogy gyűjti? Hát még jó, hogy az outlook.com gyűjti a leveleim tartalmát :) Az viszont már több, mint furcsa, amikor a gmail.com oldalon olvasom a leveleimet, és furcsamód a levél tartalmához kapcsolódó hirdetéseket jelenít meg a gugli... :U

(#36855) King Unique válasza vlevi (#36854) üzenetére


King Unique
titán

Az egy dolog, hogy ha felmész a netre és használsz bizonyos alkalmazásokat, akkor azok mit gyűjtenek és mit, hogyan használnak fel. Ahogy W10 esetén is felhasználják bizonyos célokra. Itt az a lényeg, hogy OS szinten is begyújt ezt-azt, pl. a telemetriát sem lehet kilőni teljesen, max. talán Enterprise kiadásnál, olyan meg eleve nem mindenkinek van... Illetve az nem érv, hogy a netre lépve mások is gyűjtenek, mert más OS-nél meg tudják ezek nélkül is oldani a dolgokat. ;)

(#36856) netpeti98 válasza King Unique (#36855) üzenetére


netpeti98
addikt

De amit beidézett az nem konkrétan az OS által gyűjtött információk, hanem az alkalmazásoké és szolgáltatások-e. A fejlesztéshez szükséges telemetria az megint más tészta.

(#36857) King Unique válasza netpeti98 (#36856) üzenetére


King Unique
titán

Igen, de amit azokban begyűjtenek már az is eleve sok...mi szükség van a jelszavakra, bankkártya adatokra és annak biztonsági kódjára(!), személyes videó és hangfájlokra, telefonom IMEI azonosítójára és egyéb kényes tartalmakra? Szerintem semmi... :N

(#36858) netpeti98 válasza King Unique (#36857) üzenetére


netpeti98
addikt

Bankkártya adatok nélkül hogy vásárolsz a Store-ban? Ha nem veszel onnan semmit, akkor soha nem kerül hozzájuk.
A hitelesítőadatok, jelszavak szerintem a Microsoft fiókhoz, Windows Hello-hoz, és az adott eszközhöz tartoznak. Például Windows Phone alatt van lehetőség a zárképernyő kódját a felhőben tárolni.

Persze értem én az alap felvetést, de túl van lihegve az egész.

[ Szerkesztve ]

(#36859) King Unique válasza netpeti98 (#36858) üzenetére


King Unique
titán

Tárolják max a kártyaszámot, de ne a CVV-t...Erre fel azt ajánlgatod neki, hogy akkor ne használja xy szolgáltatásukat, vagyis más lehetőség eleve nincs is kikerülni...csak mindet kukázni megint nem a legelegánsabb, online fiók nélkül pl. az áruházat sem tudja használni, ahonnan épp free appot akar telepíteni. Ki tudja, nem lehetünk abban annyira biztosak, hogy ha semmilyen beépített cuccukat nem használod és offline vagy, akkor zéró jelszavat és egyebet gyűjtenek. Az utóbbi években túl sok volt a botrány, hír ezen témában és inkább az ellenkezőjén lepődne meg az ember...

[ Szerkesztve ]

(#36860) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#36767) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ma ugyan ez előjött, netezés közbe csak úgy magától, kicsit idegesítő mert nem akarok 2 naponta rendszer visszaállítást csinálni...Ötlet?

(#36861) yanna válasza B-L-A-C-K (#36860) üzenetére


yanna
őstag

A visszaállítás vajon mit állíthatott vissza? :F Valószínűsítem, hogy a visszaállítási pont óta ezzel kapcsolatban nem történt módosítás. Módosult magától valami?

(#36862) B-L-A-C-K válasza yanna (#36861) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Frissítéseket telepítettem azóta, de gondolom újraindításnál már ez jelentkezett volna, erre meg most az volt netezek, nem csinál a gép elvileg semmit, és elmegy a net (se 2,4, se 5Ghz-en, de lan nincs), de csak ezen a gépen, más gépen eszközön semmi gond, azaz router kizárva.

(#36863) CirrMee válasza yanna (#36861) üzenetére


CirrMee
addikt

Esetleg frissítéssel lehúzott (régi) drivert.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#36864) yanna válasza B-L-A-C-K (#36862) üzenetére


yanna
őstag

Akkor most esedékes újra a frissítés? Ha igen, és utána ismét jelentkezik a dolog, akkor esélyes a "frissítés" kavarása.

(#36865) betyarr


betyarr
veterán

segítsetek pls!most toltam fel egy másik gépemre a 10-est és olyan problémába ütköztem,hogy a netplwiz paranccsal kivettem a jelszókérést a fiókomból,de időnként a bejelentkezéskor egy,az email címemből csonkolt fiókba vagy mibe akar először beléptetni.mintha automatikusan létrehozott volna valami plusz helyi,vagy nem tudom milyen fiókot.a fiókoknál csak a ms fiókomat látom,nincs lokális vagy egyéb.mi a retek ez?rohadt idegesítő... :W :W

[ Szerkesztve ]

(#36866) B-L-A-C-K válasza yanna (#36864) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Frissítéseket kikapcsoltam most, így remélem nem jön elő ha az okozta.

(#36867) György6


György6
csendes tag

Szevasztok !Windows 10 beütemezte a gépemet a frissítés letöltésére és ha én nem akarom a w 10 -et akkor mit tudok csinálni ?Nekem nagyon jó a w 7 és nem kell ez !Köszönöm.

(#36868) Popes válasza György6 (#36867) üzenetére


Popes
őstag

LINK

Deus ex machina

(#36869) #58000384 válasza King Unique (#36859) üzenetére


#58000384
törölt tag

Jelszavakat szinkronizál például az Edge, ez pedig egy olyan dolog, ami nem kötelező. A CVV kódot más szolgáltatások is megjegyezhetik, ha neked úgy kényelmesebb, hogy nem adod meg minden vásárláshoz az adataidat, de ez sem kötelező. Nem kell online fiókra váltani a Store használatához, elég abba bejelentkezni, így a rendszert használhatod tovább helyi fiókkal.

betyarr: Ha telepítéskor online fiókot hozol létre, akkor az email címedből csinál fióknevet (mondjuk ha a címed betyarr0001, akkor lesz belőle betyar), valószínűleg ezt látod olyankor. Állítsd vissza a jelszót, és próbáld meg újra.

(#36870) György6 válasza Popes (#36868) üzenetére


György6
csendes tag

Köszönöm szépen !

(#36871) karldergroße válasza betyarr (#36865) üzenetére


karldergroße
senior tag

Magyarul lehetne?

(#36872) SP4C3 válasza netpeti98 (#36850) üzenetére


SP4C3
veterán

Egy jó kis szűzfal és ami microfossal kapcsolatos azt deny. Én is meglepődtem, miután minden sz@rság letiltása után mégis csatlakozott volna redmondba. :D

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#36873) Timer válasza SP4C3 (#36872) üzenetére


Timer
veterán

Yepp. Aztán mikor szeretnél egy redvás Office-t aktiválni (legálisat, természetesen), vagy csak használnád az UWP alkalmazásokat, jön a meglepi, hogy nem megy.

(#36874) betyarr válasza #58000384 (#36869) üzenetére


betyarr
veterán

valami ilyesmi lett.csak a homeuser magától eltűnt a rendszergazda elől a jelszó újbóli beállítása után.így már megy a dolog.érdekes eddig még hasonló problémába nem ütköztem,pedig már vagy egy tucat alkalommal installáltam w10-et :U :Y

karldergroße: he :F

[ Szerkesztve ]

(#36875) apszi


apszi
őstag

Sziasztok!

Egy gyors kérdésre keresném a választ. Ha virtuális gépre felrakom, eredeti Win7-et frissítve, és ott aktiválom a Win10-et, akkor ha később feltelepítem rendesen, azaz nem virtuális formájában a gépre, működni fog a virtuális környezetben aktivált eredeti Win10?
NA ezt asszem jól megfogalmaztam :D

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#36876) VoidXs válasza apszi (#36875) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha beaktiválod egy eredeti Win 7 kulccsal, az onnantól Win 10 kulcs lesz.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#36877) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Egy ideje néha eltűnik, néha visszajön az elrejtett tálcaikonok alsó sorából a 4 éppen aktuálisan ott lévő ikon.
Láttatok már ilyet? Google nem dobott ki semmit, semmi hasonlót.

Köszi!

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#36878) rgeorge válasza apszi (#36875) üzenetére


rgeorge
addikt

Nem. A virtuális gép hardver azonosítójához fogja kapcsolni az aktiválást, nem pedig a gazdagépéhez.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#36879) MésziGab


MésziGab
tag

Hali

Van lehetőség online ellenőrizni a termék kulcsomat?
Eredetiség,és felhasználtságot szeretném ellenőrizni!

(#36880) apszi válasza rgeorge (#36878) üzenetére


apszi
őstag

Ettől féltem...köszönöm a megerősítést :K Merevlemez csere ugye nem számít? Mármint új merevlemez esetén megmarad az aktiválási jogosultságom?

[ Szerkesztve ]

(#36881) fodor0410


fodor0410
tag

Sziasztok!

Először is ne haragudjatok, amiért a Win10 topicba írtam, de nem tudom hova kéne és teljesen el vagyok már keseredve.
Remélem tudtok segíteni!

Letöltöttem egy könyvet, de minden oldala külön DJVU fájl. Nem találtam olyan DJVU to PDF konvertert, ami működött volna, az online konverterek is folyton error-t írtak ki.

Tud valaki olyan oldalt/programot, amivel a majdnem 400 darab DJVU fájl össze tudnám illeszteni 1 fájlba, hogy aztán egyben tudjam konvertálni PDF-be?

Előre is nagyon-nagyon köszönöm!!!

(#36882) yanna válasza fodor0410 (#36881) üzenetére


yanna
őstag

(#36883) fodor0410 válasza yanna (#36882) üzenetére


fodor0410
tag

Igen, próbáltam azt is, de nem működik. A legújabb verzióba nem tudok behúzni fájlokat mert csak valami beállítás ablakot nyit meg. A régibe meg behúzom de nem csinál semmit...

(#36884) yanna válasza fodor0410 (#36883) üzenetére


yanna
őstag

Most nincs előttem, de biztos hogy össze lehet fűzni a lapokat.

[ Szerkesztve ]

(#36885) fodor0410 válasza yanna (#36884) üzenetére


fodor0410
tag

Ha esetleg előtted lesz akkor segíts majd pls :)

(#36886) vigyori78 válasza fodor0410 (#36881) üzenetére


vigyori78
őstag

Úgy nem jó ahogy van gondolom olvasod LINK

(#36887) yanna válasza fodor0410 (#36885) üzenetére


yanna
őstag

"Instead of converting your PDFs one by one, you can also collect multiple documents, rearrange their order and merge them. You will then receive a PDF that contains all your documents in a single file."

Valahol a menűsorban rémlik a beállítás.

[ Szerkesztve ]

(#36888) fodor0410 válasza vigyori78 (#36886) üzenetére


fodor0410
tag

Ezt is letöltöttem már és csak egyesével lehet nyomtatni PDF-be a fájlokat :(

(#36889) pzstm


pzstm
titán

Windows 10 Roadmap

A link bekerült az összefoglalóba is.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#36890) Yogibear974


Yogibear974
senior tag

Eltűntek az élő csempéim thumbjai! Start menü->Fényképek;Időjárás...M$ fiókba be vagyok jelentkezve!
Csempéket ki be kapcsoltam,Semmi! Helyadatok is engedéllyezve!
Egy másik felhasználói felületen ok minden. Látszódnak a fényképek a csempén, az időjárás is az élő csempén. A probléma lokális, vagyis 1 felhasználót érint (Rendszergazdai) Visszaállítás már volt régebbi
pontra, ideig-óráig működött Egyéb ötlet?!

Üdv: -=Yogibear=-

(#36891) Yogibear974 válasza Yogibear974 (#36890) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Lehet, hogy köze van ehhez: hibakód 0x80070490! Próbáltam javítani, mert egyenlőre nem frissít az áruház.
Nincsen hozzá valami fixit 64bitW10-hez?!

Üdv: -=Yogibear=-

(#36892) koviamy


koviamy
csendes tag

Dobozos Windows 7-ről frissítettem Windows 10-re. Aktív lett és használtam probléma nélkül. Most gépet cserélek. Intelről AMD-s gépre. Hogyan csináljam?

(#36893) Popes válasza koviamy (#36892) üzenetére


Popes
őstag

Tiszta telepítéssel rakd fel a 10-et és a hetes kulccsal aktiváld.

Deus ex machina

(#36894) Воланд válasza King Unique (#36859) üzenetére


Воланд
titán

steam-et te sem hasznaltal meg, mi? sot, ezek alapjan semmilyen netes szolgaltatast (amazon, ebay), ahol elmenthetted a kartyaadatokat, hogy kesobb ne kelljen ujra bepotyogni. vicces, hogy megint milyen alap dolgok miatt vergodsz..

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36895) koviamy válasza Popes (#36893) üzenetére


koviamy
csendes tag

Köszönöm.

(#36896) Воланд válasza MésziGab (#36879) üzenetére


Воланд
titán

nincs.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36897) atyca válasza fodor0410 (#36881) üzenetére


atyca
senior tag

Esetleg ez?
[link]
Mintha azt írná,hogy képes kötegelt djvu fájlt átalakítani.

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#36898) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Ez a szolgáltatás miért eszi meg a gépet? :((( 8Gb ram van a gépben amúgy. 47%-ra leterhelni kicsit sok. Plusz lassú is a gép emiatt.

Közben annyit sikerül kisilabizálni, hogy a catalyst miatt duzzadt meg. Megnyitottam a kezelőfelületét majd bezártam és visszaesett 20%-ra a memória "fogyasztás".

[ Szerkesztve ]

(#36899) Shing válasza F_Zolee (#36898) üzenetére


Shing
őstag

Az azért van, hogy gyorsabb legyen a rendszer. Lapozófájl helyett inkább memóriába tömörít a windows. Ha kell több RAM akkor eldobja és használja a lapozófájlt. Amúgy nekem nem eszik ilyen sokat 8GB RAM mellett... Mitől függhet? Neked a lapozófájl hogy van beállítva?

[ Szerkesztve ]

(#36900) szokika66


szokika66
csendes tag

Sziasztok!
Mi okozhatja azt a hibát, hogy játékok közben kidob az asztalra, ha nem csinálok semmit a játékba? Úgy dob ki, mintha alt+tabot nyomnék.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.