Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37751) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Valaki meg tudná mondani, hogy a Windows 10 a start menüben található élő/nem élő csempéket hol tárolja, vagy hogy lehet elrejteni ezeket? Az alkalmazások helyzetét tudom hogy ki lehet importálni és visszatölteni, de csak magában ha abból veszem ki az elemeket, nem szedi le a start menüből a modern alkalmazásokat. Hogy lehetne valahogy parancssorból, PS-ből indított scripttel kiszedni de nem uninstallálni a modern alkalmazásokat? Egyszerűen amikor felhozom a start menüt ne jelenjenek meg, csak a "minden alkalmazás" nézetben, úgy ahogy kézzel és egérrel egyessével leszedegetem a csempéket, csak jó lenne nem végigjárni a gépeket ehhez.
Az xbox és bing programok leszedését megoldottam, bár kacifántosan, mert magában a ps scriptet nem akarta indítani, egy cmd-t kellett hívni, ami a megfelelően paraméterezett ps-en keresztűl indította a ps scriptet.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#37752) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!

Valaki esetleg nem tudja , hogy Windows 10 alatt ez a ".NET Runtime Optimization" , csomószor van , hogy a procit is felpörgeti 40-50+%-ra és a ram használatot is iszonyatosan felpörgeti..

Valaki nem tudj a ,hogy lehetne oldani ?!

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#37753) csixy


csixy
addikt

Ti nem vettetek észre időnként felugró parancssori ablakokat egy-egy pillanatra?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#37754) techlock


techlock
csendes tag

Felszeretném rakni a Win10-et. A telepítés elején elakadtam. Van egy eredeti Win8-as és egy Windows 8 Media Center Pack termékkulcsom. Az aida64 a Windows 8 Media Center Pack termékkulcsát írja ki. Melyik kulccsal telepítsem a windowst?

Alfa Romeo 159 Sportwagon

(#37755) csixy válasza techlock (#37754) üzenetére


csixy
addikt

A 8-as eredeti papírra nyomtatott termékkulcsát írd be neki a telepítés legelején ,amit a vásárláskor kaptál.
Nekem az mőködött simán.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#37756) Racecam válasza davidsone (#37744) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem. És csak az alaplapot vizsgálja, procit nem.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#37757) *Ropi* válasza Peace (#37748) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez az. Az Audigy-k meghajtóit kalapálták rá a Realtek hardverre, aminek így sokkal szebb hangja lett. Működnek a hangjavító funkciók is, mint a Crystallizer, stb.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#37758) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Most olvastam a hírt, hogy kijött a messenger app win 10-re. Viszont én nem találom a boltban. Meg úgy egyáltalán sehol. Ha valaki megtalálta tudna küldeni egy linket?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#37759) Воланд válasza adamssss (#37758) üzenetére


Воланд
titán

fb

messenger meg majd itt lesz valamikor.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37760) senki66


senki66
senior tag

Eddig nekem csak a media lejátszásnál való röccenés volt a gondom, de most pl a számológépet nem tudom elindítani. Ha rányomok akkor egy pillanatra megnyílik az ablak, aztán rögtön be is záródik, mi a fene lehet ez?

(#37761) Ragnar_ válasza Racecam (#37756) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ha már van egy aktivált Win 10-em és visszatelepítem a Win8-at (aminek a kulcsával aktiválva lett a Win10) attól tudom még majd használni a win 10-et később, ha lejár a free upgrade ?

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#37762) adamssss válasza Воланд (#37759) üzenetére


adamssss
veterán

Köszönöm :R

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#37763) rgeorge válasza Ragnar_ (#37761) üzenetére


rgeorge
addikt

Igen.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#37764) Orlin


Orlin
addikt

Windows 10!

:C

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#37765) King Unique válasza Orlin (#37764) üzenetére


King Unique
titán

Elő adásban... :Y Egyszerre jó reklám és nagy égés... :DDD

(#37766) Ragnar_ válasza rgeorge (#37763) üzenetére


Ragnar_
addikt

Köszi, :R gondoltam mondjuk, de biztos nem voltam benne.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#37767) repvez válasza King Unique (#37745) üzenetére


repvez
addikt

Akkor a rufusnál az MBR to uefi opcióval kell az USB-re feltenni a win10et, hogya csak a C partició törlödjön a többi maradjon ahogy van?
Mert a rufusban 3 verzió van:

MBR bios vagy UEFI-CSM gépekhez
MBR UEFI-s gépekhez ha az XP támogatás is kell
GPT UEFI gépekhez xp támogatás nélkül.

Most nekem UEFI-s gépem van win 10re, de csak egy particiót akarok letörölni és HD4850es a VGA-kártyám már ha ez az UEFI rendszerbe számit valamit, mert ugy olvastam,, hogy annál már a win elött használhatja a hardvereket.

ÉS egy másik kérdésem, ha a későbbiekben lehetőségem lesz rá az egész meghajtót erre az uj GPT rendszerre formázni utána nem fog gondot okozni a régebi programoknak amik még a Fat rendszert irmerték?
Vagy annak nem lesz hatása.

(#37768) MájMekk


MájMekk
tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni eredetileg Windows 7-ről frissített Windows 10 Pro-val kapcsolatban.
Most 10240-es verzió fut, állandóan felhozza a Windows Update a 10586 frissítést azzal, hogy újraindítás kell hozzá. Újraindítom, de nem történik semmi, csak megint újraindítást kér. Próbáltam a letöltött telepítővel is frissíteni, egy ideig megy, utána kiírja, hogy valami hiba történt.
Előre is köszönöm!

(#37769) King Unique válasza repvez (#37767) üzenetére


King Unique
titán

Ha most Legacy módban (kikapcsolt UEFI boot) van telepítve és MBR a lemez, akkor a Rufus menüjében a legelső opciót kell kiválasztani. :K Majd célszerű a telepítőben az alsó lehetőséget választani, ami után manuálisan jelölhető ki az a partíció, ahová a rendszert akarjuk telepíteni.

Ha UEFI és GPT telepítést akarsz, akkor pedig előtte le kell menteni a lemez tartalmát, majd utána gyalulás és tiszta telepítés a legcélszerűbb.

"utána nem fog gondot okozni a régebi programoknak amik még a Fat rendszert irmerték?"

Ezt eleve nem értem, milyen programok... :F Nem tudom mire gondolsz pontosan, de a válasz vsz nem.

[ Szerkesztve ]

(#37770) cigam válasza repvez (#37767) üzenetére


cigam
félisten

Nem érted a lényeget. az hogy GPT, vagy MBR az egész lemezre vonatkozik. Nincs olyan választás, hogy csak ez a partíció legyen GPT. Nincs is értelme, mert ezeken belül épülnek fel a partíciók paraméterei
Képzeld el, hogy az egyik piros doboz a másik meg kék.A pirosban van 4 piros pálcika. Nem létezik olyan megoldás, hogy a piros dobozban az egyik pálcikát lecseréled kékre.
Ahogy írták is, léteznek partíció/lemez kezelő programok, amik (általában) adatvesztés nélkül tudnak oda-vissza konvertálni GPT, és MBR között. Előtte azonban mindenképpen kell egy mentés, az ördög nem alszik.
Nem mellesleg amúgy is inkább egy külsö 1TB-os lemezt vennék a helyedben, hiszen mint írtad nincs mentés az adatokról. Mi történik, ha beüt valami gubanc?!

az UEFI rendszerbe számit valamit, mert ugy olvastam,, hogy annál már a win elött használhatja a hardvereket.

No és ebből milyen előnyöd származna? UEFI-t futtatsz, vagy W10-et? Biztos nem maradhat minden úgy ahogy van, MBR?

Túlvariálod a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37771) repvez válasza cigam (#37770) üzenetére


repvez
addikt

Még nem telepitettem egyszer sem tiszta uefi telepitést ezért nem voltam tisztába a dolgokkal és ezért kérdeztem vissza ,hogy akkor melyik az az opcio amelyik a régi hagyományos telepitést eredményezi, mert ugy néz ki ezt a müveletet addig el kell halasztanom mig uj winyótt vagy SSD-t nem teszek a gépbe.

A programokat meg úgy értettem, hogy ennek a fájlrendszernek van e bármilyen hatása a régebbi játékokra, mint a diablo2 vagy hasonló régi cimek ,hogy nem telepednének vagy bármi hibát okoznak

(#37772) E.Kaufmann válasza E.Kaufmann (#37751) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Megtaláltam a megoldást, egy német oldalon, csak azt nem értem, hogy miért működik. Az eredeti kódot meghekkeltem, hogy ne kelljen paraméterezni és angol nyelvű Win10-en meg is csinálta amit kellett. Nem tudom, hogy a kódban lévő angol és német kifejezés mellé majd fel kell-e vinnem a magyar nyelvű szöveget is itt -match 'From "Start" UnPin|Unpin from Start'.

A teljes:
function UnPin-Apps { param(
)
try{
((New-Object -Com Shell.Application).NameSpace('shell:::{4234d49b-0245-4df3-b780-3893943456e1}').Items() | ?{$_.Name -like "*"}).Verbs() | ?{$_.Name.replace('&','') -match 'From "Start" UnPin|Unpin from Start'} | %{$_.DoIt()}
return "Apps unpinned from Start"
}catch{
Write-Error "Error Pinning/Unpinning App! (App-Name correct?)"
}
}

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#37773) cigam válasza MájMekk (#37768) üzenetére


cigam
félisten

utána kiírja, hogy valami hiba történt.

Ennyiből csak azt tudjuk megmondani, hogy valami hiba történt. Pontosan írd le hogy kb. meddig jut el,mire panaszkodik, esetleg konkrét hibakódot is ad hozzá? + Nézd meg az eseménynaplóba írt-e valami érdekeset.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37774) MájMekk válasza cigam (#37773) üzenetére


MájMekk
tag

Először is köszi.
Most megpróbáltam újra és csináltam képernyő képeket.
a Windows Update folyamatosan ezt írja ki:

Megnyomom az Újraindítás most-ot, újraindul a gép, de semmi nem történik, csak mindig ez jön vissza.
Ha a telepítővel próbálom, akkor szépen elindul...

... végig megy a telepítő...

... utána kiírja, hogy most pillanatokon belül újra fog indulni a gép. De ahelyett, hogy újraindulna, ez a hibaüzenet jön be:

Az eseménynaplóban semmi különöset nem látok, de ha megmondod, hogy pontosan melyik részt nézzem, akkor megpróbálom tüzetesebben is.

(#37775) JamesHun válasza MájMekk (#37774) üzenetére


JamesHun
addikt

USB-s telepítőt szedtél le és hagytad, hogy leszedjen minden frissítést is?

SeriesX: JamesSHun

(#37776) westlake


westlake
félisten

Van 10586.240, mindjárt teszek ki telepítőket.

Play nice!

(#37777) hdtomi


hdtomi
senior tag

KCCI meteorologist gets Windows 10 upgrade surprise on live TV

[ Szerkesztve ]

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#37778) MájMekk válasza JamesHun (#37775) üzenetére


MájMekk
tag

USB-st nem próbáltam, de ezen kívül minden frissítés elsőre simán felment, csak ez nem megy sehogy sem.

(#37779) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

gpedit.msc-t megnyitva ez a hibaüzenet fogad:

Mi ez a hiba? Hogy lehet kijavítani?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#37780) King Unique válasza hdtomi (#37777) üzenetére


King Unique
titán

Már volt [link].
És még mondják egyesek, hogy nem erőszakos a Win10 upgrade... :DDD

(#37781) lacy86 válasza zolee0307 (#37779) üzenetére


lacy86
addikt

Ilyen nekem is van ( most neztem meg :P )
Szerintem azert mert "Jack Sparrow" verzio van neked is :U

[ Szerkesztve ]

(#37782) vlevi


vlevi
nagyúr

Jajjdejó, megszivatott az óra.
22:04-et mutat.
Próbáltam az időzónákat babrálni (automatára van állítva, Budapest időzónát mutat), próbáltam az internetes idő frissítést, de még mindíg csak este 10 van.

(#37783) westlake válasza vlevi (#37782) üzenetére


westlake
félisten

Az egyik Windows 10-es gépem nekem is ezt csinálja. Nem jöttem még rá, hogy miért. A 10586.240-ben mintha pont ezt is javítanák. Mondjuk nem tudom, hogy erre a hibára vonatkozik-e.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#37784) jimmy399


jimmy399
senior tag

Meséljétek már el, hogy NEKEM a Windows 10-es build 10240-essel mi a retekért SEMMI bajom nincsen???

A gépem az adatlapomnál.... Megy itt a végtelen sírás, de nekem már régóta SIMÁN MEGY. Friss telepítés. :C

Bő fél éve megy hiba nélkül 3 LINUX disztribúció mellett, amik simán simán mennek jól.

[ Szerkesztve ]

--- N/A ---

(#37785) PuMbA válasza jimmy399 (#37784) üzenetére


PuMbA
titán

Frissíts 10586-ra :)

[ Szerkesztve ]

(#37786) #93794560 válasza hdtomi (#37777) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ez kiválóan példázza azt a pofátlan nyomulást, amit Microsoft művel a Windows 10 terén. Ha a meteorológus csaj helyében lettem volna, nehezen bírtam volna ki anyázás nélkül.

(#37787) Воланд válasza #93794560 (#37786) üzenetére


Воланд
titán

Szerintem meg kiválóan példázza, hogy mennyire hozzáértő a helyi it.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37788) #93794560 válasza Воланд (#37787) üzenetére


#93794560
törölt tag

Lehet, hogy hozzáértő, csak ėppen tojik az egészre.

(#37789) Воланд válasza #93794560 (#37788) üzenetére


Воланд
titán

Ott kezdődik, hogy domain-be léptetett gépek esetében nem jön fel ez az értesítés. Innentől két eset lehetséges, vagy nincs domain, vagy van domain, de nincs minden gép beléptetve. Nem tudom eldönteni, hogy melyik lehet a rosszabb, viccesebb.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37790) Döglött Róka válasza #93794560 (#37788) üzenetére


Döglött Róka
veterán

A ketto kizarja egymast. Aki ilyenekre szarik az szimplan kokler nem pedig uzemelteto.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#37791) Joccc07 válasza csixy (#37753) üzenetére


Joccc07
addikt

Nekem is volt ilyen a boot után közvetlenül de még nem jöttem rá az okára.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#37792) zoo8800 válasza jimmy399 (#37784) üzenetére


zoo8800
veterán

Korszakalkotó zseni vagy. :Y

rip and tear, until it is done

(#37793) vigyori78 válasza Воланд (#37789) üzenetére


vigyori78
őstag

Szerinted a nénje tudja mi az a domain :DD

Amúgy meg : :DDD

(#37794) Döglött Róka válasza zolee0307 (#37779) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mit csinaltal?

vigyori78: szerinted egy studio operator uzemelteti az it infrastrukturat? Ne olyan embert szedj elo akinek semmi koze hozza.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#37795) davidsone válasza Racecam (#37756) üzenetére


davidsone
addikt

és Popes: Köszönöm! :R

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#37796) E.Kaufmann válasza zolee0307 (#37779) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az szerintem csak annyit tesz, hogy nem talál magyarítást a windows store-ra vonatkozó beállításokhoz. Mikor letöltöttem az új gpo-kat windows10-hez, nem láttam benne hu-hun mappát. Nekem is ezt csinálja magyar nyelvű gépről indítva a gpedit-et. Angol nyelvű szerveren nincs gond. Amúgy meg sok Store beállítás csak enterspájz változathoz jó. Én a Pro-s gépeket külön ps scripttel takarítom.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#37797) Gyula84 válasza vigyori78 (#37793) üzenetére


Gyula84
veterán

lehet jobban ért hozzá mint te :) :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#37798) zolee0307 válasza E.Kaufmann (#37796) üzenetére


zolee0307
őstag

Most raktam fel a legújabb AMD vga drivert, az előző drivert ddu-val szedtem le. Nem lehet, hogy ez kavart be? Bár eddig is így csináltam, és nem volt ilyen probléma. Mondjuk volt egy appstore reset, meg azt hiszem frissített is a appstore már egyszer.

Lacy86: A win 10-em eredeti, jogtiszta, szóval ezzel nem lehet a gond.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#37799) repvez


repvez
addikt

még egy kérdés, hol lehet azt beállitani, ha csak én egyedül használom a gépet akkor a bekapcsoláskor ne kelljen megadni a név jelszót és csak egy felhasználó legyen és állandó rendszergazda jogom legyen , a programok telepitése és mappák megnézésekor ne kérjen engedélyt emiatt.

(#37800) Joccc07 válasza repvez (#37799) üzenetére


Joccc07
addikt

windows gomb -> netplwiz -> pipa ki -> alkalmaz -> jelszó beírása -> ok

A rendszergazdai jog kérdésre nem tudok választ de engem is érdekelne.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.