Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36651) hackeeeee válasza Apucy01 (#36620) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én hasonló dolog miatt tapogatóztam korábban.. Egy gépben, 8GB-ből 4 lett a 1511-es build-del.. És, szombatig bezárólag nem találtunk rá megoldást.

Véleményem szubjektív...

(#36652) karldergroße válasza nanus (#36640) üzenetére


karldergroße
senior tag

Ez az egész csempe-ikon probléma abszolút nevetséges windows 10-n.

(#36653) rbertkrl válasza SP4C3 (#36644) üzenetére


rbertkrl
aktív tag

Ezek a beállításaim:

Eddig is ezek voltak, így is csinálja. Mit csinálok rosszul?

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#36654) madgie válasza karldergroße (#36652) üzenetére


madgie
titán

Állj hozzá úgy, hogy oda gyűjtheted össze azokat a programokat, amikre időszakosan szükseg van, de nem az asztalt zsúfolják tele.

(#36655) Gallac


Gallac
senior tag

Kedves Fórumozók! Az alábbi konfigot Win 7 hun 32 bit Proffal kipróbáltam, szerintetek Win 10 jobban futna rajta? Asus P4800C Deluxe alaplap, Intel P4 2.8 Ghz Cpu, 4*512 DDR 400 ram, Shaphire 3650 ATI VGA, 250 GBYTE Wd sata2 7200 rpm Hdd, Lg Dvd-Rom, tudom nem egy erőgép, de ha jobban kihasználja a Win10 a szűkös erőforrásokat akkor ráhergelném, amúgy jótékonysági célra ajánlanám fel egyszerű netezős, wordözős pc-nek. Kösz mindenkinek az infot.

[ Szerkesztve ]

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#36656) Apucy01 válasza hackeeeee (#36651) üzenetére


Apucy01
őstag

elméletileg akkor irja ki nekem hogy 15,5 gb használható ha az msc. ben a speciálisnál a procik száma 4 re van álitva és a memória a gépben található menyiségre ha vissza álitom alapra nem irja csak hogy 16gb.
nem értem miért van ez igy de ez van.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#36657) interstate76 válasza Gallac (#36655) üzenetére


interstate76
addikt

Miért nem dobsz rá egy linuxot? Linux Mint XFCE-nek nagyon kicsi az erőforrásigénye és a felület igencsak hasonlít a windows 7-nél megszokottra. Netezésre és egyszerűbb word doksik szerkesztgetésére tökéletes, és egyetlen windows-zal sem lesz olyan fürge a géped, mint ezzel.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#36658) Gallac válasza interstate76 (#36657) üzenetére


Gallac
senior tag

Köszi kipróbálom :) :C

[ Szerkesztve ]

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#36659) hackeeeee válasza Apucy01 (#36656) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nálunk ez nem változott, mi megpróbáltuk úgy, hogy mindkettő ki van pipálva, úgy is, hogy csak a memória, aztán úgy, hogy csak a proci, de nem segített, nem változott semmi. :(

Véleményem szubjektív...

(#36660) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

8 éves gépemen WIN10 van.
Elődje a vásárolt WIN8 volt.
Nyár elején új gépet vennék, hogy még tudjak WIN 10-re frissíteni.
Illetve a 2GB RAM is már kezd kevés lenni.
Valamint gondolom, hogy egy ilyen régi gépnél bármikor jelentkezhet valami alaplapi probléma.
Gondolom ,hogy az új gépre felrakva a WIN8.1-et, frissíthetek WIN10-re?
Vagy ha felrakom a WIN10-et, akkor elfogadja a WIN8-as kódját?

(#36661) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok,

Tudtok esetleg tippet, honnan tudok megfizetehtő áron Windows 7 / 8 / 10 liszenszhez jutni?

Köszi előre is!

(#36662) madgie válasza HellGreg (#36661) üzenetére


madgie
titán

Hardverapró? :D

(#36663) B-L-A-C-K válasza HellGreg (#36661) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem van olyan 150db kódom, de nem adhatok egyet se... ;]

(#36664) bobalazs válasza GEPESZ66 (#36660) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mindkét módszer jó.

(#36665) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Valaki tudja ez micsoda, egyértelműen nem derült ki a számomra a netről...

(#36666) VoidXs válasza ΞΔGLΞ (#36665) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem találni róla semmi olyan infót, ami szerint hasznos, hogy ott van. Elvileg van ugyanilyen néven McAfee modul, de ott nem ez a cégnév. Én minimum letiltanám.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#36667) Gyula84 válasza ΞΔGLΞ (#36665) üzenetére


Gyula84
veterán

az icon is alap, tiltsad le inkább

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#36668) HellGreg válasza B-L-A-C-K (#36663) üzenetére


HellGreg
őstag

Nem is adnod kellene hanem eladnod ha lenne :)

(#36669) yanna válasza ΞΔGLΞ (#36665) üzenetére


yanna
őstag

Nem innen valami?

(#36670) PuMbA válasza ΞΔGLΞ (#36665) üzenetére


PuMbA
titán

A Daemon Tools miatt jobban aggódnék, mert egy ideje kiderült, hogy spyware. VirtualCloneDrive például helyettesíti :)

[ Szerkesztve ]

(#36671) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Kösz Srácok, akkor marad tiltva. :U
Igazából nem tudom, hogy lehetséges, de több - 3db- ssd-re is feltettem, különböző "gyári" , de mindegyik hivatalos MS oldalról letöltött telepítőről az os-t és azonnal ott van, még mielőtt valamit telepítettem volna, hogy automatikusan lekap valamit a gépemhez az update? El tudom képzelni, de egyébként KTS (kasperrsky total) sem talált semmit... :R

-------------

#36670) PuMbA

gyalulom, úgyis csak egy dologhoz kellett... :R

[ Szerkesztve ]

(#36672) rgeorge válasza ΞΔGLΞ (#36671) üzenetére


rgeorge
addikt

Eszerint viszont pont a DaemonTools a bűnös.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#36673) lacy86 válasza cellpeti (#36647) üzenetére


lacy86
addikt

Ha nem letezik akkor en, hogy talaltam meg? :U

(#36674) ΞΔGLΞ válasza rgeorge (#36672) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Most direkt megnéztem, szóval "ez a másik neve", de ennyi... :U
Okosabb nem lettem.

[ Szerkesztve ]

(#36675) VoidXs válasza PuMbA (#36670) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Windows 8 óta a Windows is helyettesíti.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#36676) rgeorge válasza ΞΔGLΞ (#36674) üzenetére


rgeorge
addikt

Amit linkeltem, ott pont azt írják, hogy ez egy rosszindulatú vacak, amit a D-Tools tesz fel. Ennél több információra nincs szükség.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#36677) ΞΔGLΞ válasza rgeorge (#36676) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az lehetetlen, mert azonnal ott lesz és, mint írtam is, a másik két SSD-én is ott virít, holott azokra fel sem raktam a DT-t.

--------------------------

Szerk:

Az előbb letöröltem a TiltWheelMouse alkalmazást onnét, újraindítás után így jelent meg a feladatkezelőben...
Tehát pximouse néven eltűnt a feladatkezelőből, viszont a másik néven ott van, de a fájl helye szürke, talán sikerült akkor kukáznom?

[ Szerkesztve ]

(#36678) adamssss válasza norti (#36650) üzenetére


adamssss
veterán

De pont arra van a jelszó. A 8.1-nél még az volt ha nem ismert fel beléptem a jelszóval de nem kért semmilyen pin kódot.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#36679) bobalazs válasza PuMbA (#36670) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

wincdemuportable legjobb daemon tools alternativa.

(#36680) energomatt


energomatt
senior tag

Hol lehet elérni a beépített kicsomagoló programot? A Total Commanderbe szeretném konfigurálni, ha egyáltalán lehetséges és teljes értékűen működne.

(#36681) MaCS_70 válasza HellGreg (#36661) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én meg nem OEM WinXP-t vennék szívesen, de nem találok. :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#36682) rgeorge válasza ΞΔGLΞ (#36677) üzenetére


rgeorge
addikt

De gyári, eredeti Windows 10-ben sincs ilyen.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#36683) rukh válasza MaCS_70 (#36681) üzenetére


rukh
aktív tag

Pü ment.

Üdv mindenkinek, Rukh

(#36684) fecus


fecus
őstag

A régi Windows 7 esetében időközönként linux alól klónoztam a teljes SSD tartalmát egy régi HDD-re. Kétszer már megmentett, mert rögtön működő Windowst tudtam csinálni a családnak amikor az SSD tönkrement és amikor Windows10-re upgradeltem.

Meg lehet ezt csinálni a mostani windows 10-el is?
Ha nem, akkor melyik az a mentési módszer amivel kimentve a/egy másik HDD-n órákon belül működő windows10-et tudok produkálni az utolsó mentési állapotban?

Az a legjobb, ha linux alól meg lehet csinálni, mert az van párhuzamosan a gépben.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#36685) phanfantom


phanfantom
senior tag

Sziasztok,

Egy szűz win8.1-et frissítettem 10-esre egy 30gb-os SSD-n.
Jelenleg 11GB szabad hely van.(nincs még semmilyen program telepítve)
Hogyan tudnék még néhány gb-ot nyerni? (telepítés közben az egyéni beállításokat választottam és ott kilőttem mindent, nem küldök adatokat a böngészésről, a skype se nyúljon bele semmibe, stb...)
Köszi:)

(#36686) lacy86 válasza phanfantom (#36685) üzenetére


lacy86
addikt

Szerintem sehogy.
Ennyi az oprendszer oszt csa

(#36687) vlevi válasza fecus (#36684) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én a macrium reflect free-t ajánlom. 1-2 gigás pendrivera van szükség, erre csinál magának egy egy helyreállító rendszert. De akár ezzel a pendrivval is lehet emntést csinálni, de természetesne win alól is. Kezeli a gpt particiokat is.

(#36688) interstate76 válasza phanfantom (#36685) üzenetére


interstate76
addikt

Ha biztosan nem akarsz visszaállni win 8.1-re és van windows.old mappád a rendszermeghajtón, akkor utóbbi törlésével nyerhetsz jópár GB-ot.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#36689) Bodz válasza phanfantom (#36685) üzenetére


Bodz
nagyúr

Lemezkarbantartóval lepucolod a 8.1 maradványait (előző windows verzió vagy valami ilyesmi tán) meg a többi felesleget.
Kikapcsolod a hibernálást, ha tudod mi ez és biztos vagy benne, hogy nincs rá szükséged! Rendszergazdai parancssorba: powercfg -h off

[ Szerkesztve ]

(#36690) phanfantom


phanfantom
senior tag

Köszönöm srácok.
Megcsináltam és kb. 5Gb-ot nyertem. 11 helyett 16Gb szabad hely lett :R

(#36691) interstate76 válasza phanfantom (#36690) üzenetére


interstate76
addikt

Örülünk. :C

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#36692) Popes válasza phanfantom (#36690) üzenetére


Popes
őstag

Ezeket a parancsokat szoktam használni a winsxs tisztítására, belakottabb rendszernél elég jelentős helyet lehet felszabadítani.

Dism /Online /Cleanup-Image /AnalyzeComponentStore

Dism /Online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup /ResetBase

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#36693) ΞΔGLΞ válasza rgeorge (#36682) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Értem :), de akkor ez, hogy kerül oda?
Egyébként szakít rajta az os, sok vizet nem zavar, sőt semmit, csak már érdekel... :U

(#36694) lacy86 válasza phanfantom (#36690) üzenetére


lacy86
addikt

Csak nehogy valami rendszer fajlt torolj le :P

(#36695) steele80


steele80
senior tag

A napokban dolgoztam egy W8.1-es laptopon, ami hardveresen gyengébb mint az enyém, viszont sokkal gyorsabban dolgozik. A netezés fényévekkel gyorsabb, mint a W10-en. Az az érzésem, hogy ez a W10 projekt egy marha nagy zsákutca lesz.

(#36696) B-L-A-C-K válasza steele80 (#36695) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

És azt honnan tudod az a Win8.1-es gép Win10 alatt hogy dolgozik? Lehet akkor is veri a tiéd attól hogy gyengébb.

(#36697) steele80 válasza B-L-A-C-K (#36696) üzenetére


steele80
senior tag

Azért egy celeron N3050 ne legyen már gyorsabb egy i3 5005U-nál.

(#36698) B-L-A-C-K válasza steele80 (#36697) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Lehet nálad más gondok is vannak a Win10-zeddel, akkor tudod csak meg pontosan ha arra a Win8.1-es gépre is azt pakolsz. Nekem pl az otthoni gépem ugyan olyan mint a benti céges, otthonin Win10 van, cégesen Win 8.1, sebességben kicsit jobb a Win10.

(#36699) steele80 válasza B-L-A-C-K (#36698) üzenetére


steele80
senior tag

Hát ez az. Én is azt mondom, hogy ez a W10 nem éppen a programfejlesztés csúcsa.

(#36700) madgie válasza steele80 (#36699) üzenetére


madgie
titán

A 8 (8.1) se volt az...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.