Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36401) shift+ő


shift+ő
senior tag

Még egyszer felteszem a kérdést, hátha.....

egy i3-s Samsung noti esetében engedtem az MS erőszakának és felengedtem a win10-et. Egy gondom van eddig, alvó módból lassabban kel fel, mintha újra indítanám, mire magához tér, eltelik legalább 2 perc, Win7 esetében ez szépen működött, azonnal ébredt a kicsike, ha hozzáértem.

Mit kellene állítanom?

(#36402) Shaza válasza madgie (#36399) üzenetére


Shaza
senior tag

Akkor nagyon homályos lesz a kép.
Fogalmam sincs mit lehetne még kipróbálni...

[ Szerkesztve ]

(#36403) madgie válasza Shaza (#36402) üzenetére


madgie
titán

Pedig digitális jelet nem nagyon kéne élesíteni.

(#36404) Shaza


Shaza
senior tag

A gyári beállítás 5 a 10-ből én felállítottam 6-ra.

(#36405) madgie válasza Shaza (#36404) üzenetére


madgie
titán

Gyári ötös értéken is színesek a betűszélek?

(#36406) Shaza


Shaza
senior tag

Akkor alig észrevehető viszont homályosabb ,de most beállítottam a monitoron a black levelt ami ugye kivilágosítja a fekete részeket így most elég jó,de nem hiszem hogy így kellene megcsinálni :)
Valószínű a Windowsba kellene valamit.

[ Szerkesztve ]

(#36407) fuze


fuze
őstag

Ha alaphelyzetbe állításkor a "Minden elem eltávolítása" opcióra megyek, akkor csak az SSD-n lévő rendszerrel foglalkozik igaz? Mert van a laptopban külön egy adat winchester, ami nem partíció hanem külön HDD. Innen ilyenkor nem törlődnek az adatok?

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#36408) energy4ever


energy4ever
addikt

Az uj AMD Drivert nem tudom telepiteni. 2%-nal lefagy mindig. Probaltam mar az AMD oldalarol, illetve a driver feluletebol is. Ha eltavolitom a jellenlegit akkoris ugyan azt prodkolja.

Valami otlet? :F

(#36409) bsgy válasza wjbhbdux (#36396) üzenetére


bsgy
csendes tag

Nagyon köszönöm a tanácsot, sikerült életre lehelni a csatlakozókat. :R

Legyen mindig vidám az ember, nem baj ha akasztófa alá viszik csak fel ne húzzák!

(#36410) Magnum_


Magnum_
nagyúr

srácok! laptopon a kontrasztos megjelenítést hol tudom MÉG állítani / kikapcsolni a windowsos gépházas alap beállításokon túl? nagyon zavar, hogy minden weboldal más fényerővel jelenik meg, ha váltok fület.

I humbly and respectfully decline™

(#36411) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Tegnap egyik pillanatban a Win frissítés címszó alatt újrahúzta magát.
Nem tudom, hogy fordulhat elő ilyen, de ez történt.
Valami új build-re frissített, ami még nem is lenne nagy baj, de utána nem ismerte el aktiváltként magát, illetve nem ismerte fel a hangkártyát.
Most visszaállítottam az előző buildre és minden működik rendesen.
Ez hogy lehet, illetve mitől?
Kijött valami nagy frissítés? :F
Köszi a választ! :R

[ Szerkesztve ]

(#36412) cigam válasza shift+ő (#36401) üzenetére


cigam
félisten

Nem lett szét tuningolva? Lapozófájl, virtuális memória, hibernálás nem lett kikapcsolva?

bombibmw
Jó lenne tudni hogy melyik buildról frissített mire. Insider-ben vagy?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36413) bombibmw válasza cigam (#36412) üzenetére


bombibmw
veterán

A 240-ről frissített, vagy mi, de meg nem mondom neked, hogy milyenre.
Nem vagyok Insider-ben.

[ Szerkesztve ]

(#36414) cigam válasza bombibmw (#36413) üzenetére


cigam
félisten

Ez fura mert a 10240 az nagyon régi. Mióta nem frissítetted?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36415) azse


azse
csendes tag

Sziasztok.
Windows 10 pro 64 bit van a gépemen,az mitől lehet,hogy egyetlen időjárás alkalmazás sem működik,az alapon kívül már kettőt próbáltam.Ha az alap MSN időjárás ikonra kattintok,kijön a kék képernyő,de pár másodperc után kikapcsol,viszont az élő csempében mutatja az időjárást,de nem azt a helyet ahol vagyok,mivel a beállításokba nem tudok belépni.
Tudnátok segíteni?
Köszi.

(#36416) azse válasza cigam (#36414) üzenetére


azse
csendes tag

Nekem is 10240-es van a gépemen és hiába megyek a frissítések keresésére "Az eszköz naprakész" felirat jelenik meg,nem tölti le az újabb kiadást.Windows update-én keresztül le kellene töltenie a frissítést?

(#36417) cigam válasza azse (#36415) üzenetére


cigam
félisten

Áruházban nézted, nem akarna frissíteni(nálam 4.8.277.0)
Eseménynaplóba nem ír semmit arról, hogy mi a hasfájása?

Pedig kéne hogy frissüljön. Nálam 10586.164-nél jár a W10pro

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36418) azse válasza cigam (#36417) üzenetére


azse
csendes tag

Áruházban nem kínál fel frissítést és az eseménynaplóban sem találtam róla bejegyzést.Már próbáltam eltávolítani és újra telepíteni az alkalmazást,de nem segített.
Még egyszer megnéztem,ezt találtam:

A hibát okozó alkalmazás neve: Microsoft.Msn.Weather.exe, verzió: 4.8.277.0, időbélyeg: 0x56ba7e71
A hibát okozó modul neve: Windows.UI.Xaml.dll, verzió: 10.0.10240.16548, időbélyeg: 0x5613361e
Kivételkód: 0xc0000005
Hiba pozíciója: 0x003a2fa8
A hibát okozó folyamat azonosítója: 0xd38
A hibát okozó alkalmazás indításának időpontja: 0x01d189e003d73b4e
A hibát okozó alkalmazás elérési útja: C:\Program Files\WindowsApps\Microsoft.BingWeather_4.8.277.0_x86__8wekyb3d8bbwe\Microsoft.Msn.Weather.exe
A hibát okozó modul elérési útja: C:\Windows\System32\Windows.UI.Xaml.dll
Jelentés azonosítója: bf614a48-3a2a-451d-97bc-e46e1df77fa2
A hibát okozó csomag teljes neve: Microsoft.BingWeather_4.8.277.0_x86__8wekyb3d8bbwe
A hibát okozó csomag relatív alkalmazásazonosítója: App

[ Szerkesztve ]

(#36419) Drenadar


Drenadar
veterán

Sziasztok!

Segítségeteket kérném.

Történt mai nap, hogy netezgetek, és az asztalon elkezd akadni az egér. értitek? Az egér mozgása nem volt folyamatos. Elindítottam egy youtube-ot, az is élvezhetetlenül akadt.

Megnyitottam a task managert, ez fogadott.
Mi ez és hogy lehet kiírtani a gépről? Vagy komoly, hogy egyik pillanatról a másikra kevés lesz a gépem csak a win10nek és a chrome-nak?

(#36420) cigam válasza azse (#36418) üzenetére


cigam
félisten

Mivel egy 10240-es verziójú modul okoz hibát, tippem szerint csak rá kéne bírni a frissítésre.
W10 frissítés kézi kereséskor se, keletkezik vmi hiba(esemény?)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36421) hunluki válasza azse (#36416) üzenetére


hunluki
senior tag

Jelenleg az MS két verziót tart kint a rendszerből (insidereket most ne kavarjuk ide). A felhasználók egy részét 10240-en tartják, a maradék meg kapja az aktuális friss cuccot.

(#36422) Magnum_ válasza Magnum_ (#36410) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Segitsetek, kerlek :-)

I humbly and respectfully decline™

(#36423) pendre54 válasza cigam (#36420) üzenetére


pendre54
addikt

Nálam is még a 10240-es verzió van, és ha manuálisan elindítom a frissítések keresését, mint pl. most is, azt írja ki, hogy naprakész.

Az eseménynaplóban meg semmi érdemleges bejegyzés nincs, már napok óta. Mivel az MS a 10240-es verzióhoz is ad ki folyamatosan frissítéseket, az én véleményem az, hogy ezt is egy önálló verzióként kezeli, és a felhasználóra bízza a döntést, hogy ezt használja, vagy az MCT-n keresztül lefrissíti a legutolsó verzióra.
Nálam szerencsére atomstabil, így tuti, hogy egyelőre nem fogom piszkálni, majd megvárom a nyár elejére ígért következő nagy csomagot a Redstone-t (?). :)

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#36424) azse válasza hunluki (#36421) üzenetére


azse
csendes tag

Az mitől függhet,hogy kik kapnak frissítési és kik nem?

(#36425) azse válasza Magnum_ (#36422) üzenetére


azse
csendes tag

Én már próbáltam a Media Creation Tool-al is újra telepíteni a windowst,de megint csak a 10240-es kiadást telepítette vissza.

(#36426) netpeti98 válasza azse (#36425) üzenetére


netpeti98
addikt

Szedj le a friss Media Creation Toolt a Microsoft oldaláról, nem frissül automatikusan.

(#36427) cigam válasza hunluki (#36421) üzenetére


cigam
félisten

Mivel indokolta?
Oké, tartsa 240-en, de akkor miért frissül a körítés, ami nem fut el a 240-en!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36428) Miksa64


Miksa64
tag

Van arra lehetőség win10-ben, hogy egyes programokat más felbontásban indítsak el, mert alapból akkora felbontásban indulnak, hogy alig látni a szöveget benne (pl.: viber). Alap felbontás 1920x1080.
Hiába veszem kissebre nem igazán változik a helyzet. Annyira kicsire meg nem akarom, mert csak egy-két progi van ami gázos nekem.
Igaz a tulajdonságainál lehet 640x480-ba indítani de az meg már durva.
Ez programfüggő vagy videó kártya függő?
Előre is köszi!

ASUS TUF-AX6000, RT-AC86U; Xiaomi 12T Pro; DS118.

(#36429) pendre54 válasza azse (#36425) üzenetére


pendre54
addikt

Ez a jelenleg elérhető verzió, szerintem ezt indítva már lefrissítené a 10240-ről, az itt látható verzióra, de mint írtam, én hozzá nem nyúlok a mostanihoz. ;]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#36430) azse válasza pendre54 (#36429) üzenetére


azse
csendes tag

Igen,már letöltöttem ezt a MCT-t,majd lehet,hogy holnap kipróbálom.Amúgy ennek hogyan kellene működnie?Mikor elindítom,akkor kezdi letölteni az egész windowst,úgyhogy újra telepíti az egész windowst,nem csak a frissítéseket teszi fel?

(#36431) raidx válasza azse (#36430) üzenetére


raidx
őstag

Ez bizony telepít vagy frissít. De van lehetőség ISO készítésére és később telepítesz vagy frissítesz.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#36432) pendre54 válasza azse (#36430) üzenetére


pendre54
addikt

Nem tudom, mert még nem próbáltam, de majd aki már túlesett rajta az leírja, de szerintem hasonló lehet, mint amikor a Gépházon keresztül alaphelyzetbe állítja valaki a Wint. :)

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#36433) netpeti98 válasza pendre54 (#36432) üzenetére


netpeti98
addikt

Attól függ, hogy mit választ. Van lehetőség megtartani mindent, csak a fájlokat, és semmit. Ha az első lehetőséget választja, akkor ugyan úgy fog viselkedni, mintha a Windows Update töltötte volna le.

(#36434) azse válasza netpeti98 (#36433) üzenetére


azse
csendes tag

Hát én nem tudom.Ha elindítom a programot 2 lehetőség közül lehet választani:1-Ezt a gépet frissíteni most
2-adathordozó készítése.Az elsőt választva rögtön létrejön 2 rejtett mappa a windows BT és Ws,szóval minden úgy,mintha először telepítené a windowst.A gépházon keresztül az alaphelyzetbe állításnál szintén 2 lehetőség van1-fájlok megtartás és 2-minden elem törlése.Csakhogy az elsőt választva is töröl minden alkalmazást,programot ,amit te telepítettél,ami nem a legszerencsésebb eset.

(#36435) madgie


madgie
titán

Tényleg ennyire szar borzasztó hülye a Windows backupja? Kijelölöm, miről mentsen és mit hagyjon ki, erre a kihagyott mappákat, meghajtót is szépen backupolja magának...

Ebben az a szomorú, hogy kísérletezgessek itt, mi hogy legyen, közben meg baromi sokáig elszüttyög, mivel bő másfél tera lenne, amit el kéne mentenie.

(#36436) netpeti98 válasza azse (#36434) üzenetére


netpeti98
addikt

Amikor az ezt a gépet frissítem opciót választod, akkor elvileg automatikusan végigmegy és megtart mindent. Ha biztosra akarsz menni válaszd az adathordozó készítését, a mostani kiadásodnak megfelelő ISO-t csinálsz. Ha végzett mountolt fel az ISO fájlt és indítsd el a gyökérben található setup.exe fájlt, ekkor lesz lehetőséged, hogy mit tarts meg.

[ Szerkesztve ]

(#36437) azse válasza netpeti98 (#36436) üzenetére


azse
csendes tag

OK.Köszönöm,majd holnap kipróbálom.

(#36438) Vartanus


Vartanus
őstag

Sziasztok!

2 problémám van.

1.: W 8.1-ről updateltem és szerettem volna a Windows.old mappát törölni ugyanis feleslegesen sok(~10GB)helyet foglal. Hogyan tudnék megszabadulni tőle? A lemezkarbantartó>rendszerfájlok törlése>régi windows telepitések nem volt csak kb 50%-os eredményű. Más tipp,módszer?

2.: Hogyan lehet a frissítések közül a választható és opcionális frissitéseket megejteni? A gépházban lévö frissitö ugyanis csak a fontos éa kritikus frissitéseket rakja fel a 8.1-nél meglévö frissitö felületet meg sehol nem találom, ahol kiválaszthatom a választhato frissitéseket is.

Köszi elöre is :R

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#36439) VGYke válasza Fire/SOUL/CD (#36342) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! Edge kedvencek további kérdés: Ha már így el van dugva, TC-al szabadon szerkeszthetem (törölhetek belőle, vagy adhatok hozzá új könyvtárakat, könyvtárakon belül új linkeket, stb.)? Mielőtt kipróbálnám inkább kérdezek, mert ért már sok meglepetés...
Más: a "régi" C:\Users\Név\Favorites könyvtárat törölhetem?

Na meg ha már régi(win8)/új(win10)
A fenti képen van olyan hogy Ducuments <DIR> és Dokumentumok <LNK>.
A Ducuments <DIR> törölhető?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#36440) Janika-1982 válasza Vartanus (#36438) üzenetére


Janika-1982
tag

Szia,sajnos nem tudod itt külön-külön kiválasztani a frissítéseket. :(

(#36441) bombibmw válasza cigam (#36414) üzenetére


bombibmw
veterán

Konfigcsere volt és a 240-es ISO-t telepítettem tisztán az előzőre és most frissített az újra.
Frissítse is, azzal nincs gond, de miért nem ismeri fel a hangkártyát, mintha be se lenne rakva?
A 240-essel pedig megy.

[ Szerkesztve ]

(#36442) Воланд válasza pendre54 (#36423) üzenetére


Воланд
titán

nincs a felhasznalokra semmi bizva, elobb - utobb az osszes 10240-es build frissulni fog az aktualis cb buildre.

a 10240-es amugy ltsb-ben van benne, azert jonnek hozza folyamatosan frissitesek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36443) rukh válasza Vartanus (#36438) üzenetére


rukh
aktív tag

Rendszergazda jogosultságú parancssor és a régi DOS parancsok ...:

rd /S /Q C:\Windows.old

Vagy a CCleanerrel: a tisztítást beállító opciók között a Windows fülön van egy Old Windows Installation lehetőség, pipa az ablakába és mehet.

[ Szerkesztve ]

Üdv mindenkinek, Rukh

(#36444) raidx válasza Vartanus (#36438) üzenetére


raidx
őstag

Mert itt nem válogathatsz. Nincs olyan opcio.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#36445) Vartanus válasza raidx (#36444) üzenetére


Vartanus
őstag

Akkor W10-nél csak amit a windows kritikusnak talál azt rakja fel maga? (ha van némi frissítés pl. Sliverlight- ami szintén MS termék ugye-, vagy hangkártyához, stb ami csak választható akkor az az életben nem frissíthető W 10 alatt :F :F

rukh:

Én is használtam egy időben a CCleanert, de úgy véltem túl sok mindent töröl, vagy csak én gondolom rosszul és teljesen biztonságos ezen rendszerkarbantartó app használata?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#36446) ksanc


ksanc
őstag

Üdv!

A melóhelyen eddig egy másodlagos gépen teszteltem a Win10-et már hónapok óta, mielőtt "élesben" is ráengedném az elsődlegesre. Nekünk nincs problémánk vele, megy szépen minden, ahogy kell.
Ma engedtem frissülni az elsődleges gépen, ám az újraindulásnál nem kezdi a telepítést, hanem egyszerűen csak elindul. Mintha mi sem történt volna. Minden egyéb fontos frissítés fent van, de nem telepíti a Win10-et.

Mi lehet az oka? Kerestem itt a fórumon, de nem találtam erre semmit, általában mindenki azt szeretné, hogy NE frissüljön :)

[ Szerkesztve ]

(#36447) madgie válasza madgie (#36435) üzenetére


madgie
titán

Kábé 12 óra backup után kiírta, hogy hiba történt... köszb+.

Nem tudtok valami normálisabb backup programot? Lehetőleg ne legyen drága, lehet ingyenes is :D Nem kell, hogy titkosítson, meg mittomén, lehessen megadni neki, honnan és hová backupoljon, meg mondjuk napi egyszer és kész.

[ Szerkesztve ]

(#36448) vlevi válasza madgie (#36447) üzenetére


vlevi
nagyúr

Macrium Reflect free.
Az ingyenes verzió nem tud incremental backupot, csak teljeset és differenciálisat.
De időzítés, kézi backup, visszaállító pendrive, satöbbi minden van benne. És működik. Kipróbáltam. Win7-es gépemet (10-re átállás előtt) ezzel elmentettem, és egy másik, használaton kívüli HDD-re csináltam egy visszaállítást. Bebootolt, működött.

Az Incremental backup azért lenne jó, mert akkor csak a legutóbbi mentés óta történt változásokat mentené. A differenciált bakcup viszont a teljes mentés óta változottakat menti, így az egyre növekszik.

A helyreállító lemeze jó dolog, 1-2gigás pendrive elég neki, és onnan is lehet menteni, ha szükséges. Vagy a backup fileba belenézni, windows intézőre hasonlító megtekintővel, és ha csak pár file kell belőle, akkor onnan kimásolni.

És marhagyors.

[ Szerkesztve ]

(#36449) Timer válasza madgie (#36447) üzenetére


Timer
veterán

AOMEI Backup. 2.8-as előttit tölts le, ha tudsz, ott alig van korlátozás az ingyenes változatban.

(#36450) patex1983 válasza madgie (#36447) üzenetére


patex1983
őstag

+1 Macrium Reflect free, tökéletesen működik.

X

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.