Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36251) xyvz2


xyvz2
tag

Sziasztok skacok! Ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném :R , tegnap átköltöztem 1 ssd-re és újra raktam a rendszert, szűz, tiszta telepítés win10 pro. A lényeg minden ok, de megőrölök... lent a tálcán a gombok(ikonok) mellett kiírja ha betűvel ha rákattintok valamire.... :W :W :W pl rákattintottam a Firefox ikonra és ki van hosszan írva hogy Firefox:RIOS hozzászólások írása....stb, a skype be van jelentkezve 2 méter hosszan magyarul ki van írva...hol a rákba lehet kikapcsolni hogy csak simán az ikonok legyenek szöveg nélkül???? Help pls thx!

(#36252) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok!

Vettem egy okosTV-t és keresnék DLNA programot, ami megy W10 alatt? Tudnátok ajánlani? A tv-s topikba ajánlottak egyet, de nem indul el W10 alatt.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#36253) Fire/SOUL/CD válasza cellpeti (#36252) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ööö... Miért van szükséged külön progira? Kérdem azért, mert a Windows-ban alapban van DLNA Media Server, csak be kell kapcsolni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36254) Popes válasza cellpeti (#36252) üzenetére


Popes
őstag

Mióta Win10-en már az MKV-t is át lehet küldeni minden program nélkül én nem is rakok fel semmit.(amúgy 8.1-en Serviio-t használtam de a 10-en már nem volt rá szükségem.)

Deus ex machina

(#36255) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,

van öcsémnek egy laptopja (W8.1-el), ami ismeretlen okból december óta nem enged frissítéseket telepíteni (mindig failed lesz a végén, pedig órákig rakja fel őket és kezdődik elölről az egész). Elfogytak a tippjeim, frissíteném kínomban w10-re inkább, de már az sem indul el, ha rákattintok a kis ikonjára, felvillan majd el is tűnik a frissítési lehetőség... Van esetleg vmi mód lemezképet letöltve frissíteni egy 8.1-es rendszert úgy, hogy minden megmaradjon rajta? Sajnos viszobnyélag ritkánvagyok a gép közelében, ezt leszámítva tökéletesen működik különben, elég szabad hely is van... Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#36256) Popes válasza Orgi (#36255) üzenetére


Popes
őstag

Igen van, viszont arra nincs garancia hogy egy "problémás" 8.1-re ráfrissítve egy hibátlan 10-et kapsz.

Deus ex machina

(#36257) Fire/SOUL/CD válasza Orgi (#36255) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mondjuk a 8/8.1 akkor szokta ezt tipikusan eljátszani (hogy letölti a frissítéseket, telepíti, újraindítást kér, megpróbálja véglegesíteni a frissítéseket, majd kiírja, hogy sikertelen), amikor nincs beaktiválva...
Ha az a lapos 8.1-el volt/van előtelepítve, akkor nyilván be is van aktiválva, viszont ha nem eredeti az a 8.1, akkor meg no comment...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36258) bobalazs válasza xyvz2 (#36251) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

hali.
nyomj egy jobb egérgombot a tálcán és jelöld ki a
Tálcagombok: Összevonás mindig, cimkék nélkül -t.
Nincs mit.

(#36259) Orgi válasza Fire/SOUL/CD (#36257) üzenetére


Orgi
őstag

A laptop elő volt telepítve, teljesen legális minden rajta, op. rendszerrel lett véve.

(#36260) xyvz2 válasza bobalazs (#36258) üzenetére


xyvz2
tag

:Y ISTEN CSÁSZÁR MEGA ÜBER KIRÁLY VAGY :R :R :R Este 6-tól - idáig ültem a gép előtt guglizva... kb 8 kávé és sehol semmi...mennyit tud segíteni 1 jószándékú ember BIG THX

(#36261) PuMbA válasza gyugyo79 (#36241) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem tényleg mindegy, hogy milyen ikonok vannak ott, ezekben a menükbe évente kétszer megyek bele :) Szerintem egyébként nem rondák. A Vezérlőpult és a Gépház ketté osztottsága szintén nem annyira jó, de egy idő után megszokható, hogy mi van az egyikbe és mi a másikba :) A skálázással tényleg van probléma, el is kerülöm, FullHD-nál nagyobb felbontást nem akarok még jó sokáig :)

[ Szerkesztve ]

(#36262) doddencs


doddencs
senior tag

Sziasztok.

Laptopomhoz jart egy OEM Win 7 Home Prem. Ha ebbol akarok egy eredeti Win 10-et tiszta telepitessel, akkor tovabbra is ez a menet:
- felteszem a win7-et
- frissitgetem, hogy win10-et akarjon
- frissitem win10re
- tisztan telepitem a win10-et?

Szoval semmi licenszkulcsos kozvetlen megoldas nincs meg mindig?

(#36263) Popes válasza doddencs (#36262) üzenetére


Popes
őstag

Felteheted tisztán, már elfogadja a win7 kulcsot is.(arra figyelj hogy home-ot telepíts)

Deus ex machina

(#36264) doddencs válasza Popes (#36263) üzenetére


doddencs
senior tag

Az szuper.

És letöltöttem a Windows oldaláról a MediaCreationTool alkalmazást, amiből az iso-t akarom letölteni. A kiadásnál van Windows 10, Windows 10 Home Single Language és Windows 10 N. Az első, Windows 10 a nyerő nekem? Ebbe belegyúr minden verziót?

(#36265) Popes válasza doddencs (#36264) üzenetére


Popes
őstag

Igen.

Deus ex machina

(#36266) Švejk


Švejk
őstag

Sziasztok,
Megint (és már hanyadjára...) nincs startmenüm a W10 PC-men. Eddig nem találtam tartósan működő fixet a neten rá. Van valami csodás módszeretek amivel meg lehetne javítani? :D

(#36267) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Milyen frissítés jött ma a win10-re? Mert a délelőtti bekapcsolás után kiírta, hogy a frissítések telepítése miatt újra fog indulni (ez eddig is így volt), rá is okéztam, de utána úgy ment végig az egész (kb. 1 órán keresztül), mintha most telepítené vagy frissítené be win7-ről a win10-et. Tehát nem egy egyszerű frissítés volt, hanem valami más, több.

(#36268) #14595328 válasza Voice24 (#36267) üzenetére


#14595328
törölt tag

Nekem nem jött semmi! (3 gép, home és pro, 10586.164)

(#36269) netpeti98 válasza Voice24 (#36267) üzenetére


netpeti98
addikt

Eddig milyen builden voltál? Valószínűleg nálad most ment végbe a 10240->10586 váltás.

(#36270) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

Hogy kell új usert hozzáadni win10-hez ha nem így? Settings accounts és semmi se történik?

Win10hez adnék new usert. Settings Accounts Add someone … és katt. Semmi se történik. Homokóra feltűnik dolgozik pár sec-et és semmi történik. Majd újra. Semmi.
Sysadmin fiókkal végzem persze.

???

(#36271) bobalazs válasza Švejk (#36266) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

helyi fiókra váltás. ha az nem hozott javulást akkor marad csak a manuális kilövése és ujrainditása a shellexperiencehost-nak a feladatkezelőből.

(#36272) Voice24 válasza netpeti98 (#36269) üzenetére


Voice24
őstag

Nem tartottam számon azt az azonosítót, de most a 10586.164 a verzió.

(#36273) Popes válasza Voice24 (#36272) üzenetére


Popes
őstag

Ha annyira érdekel hogy mi volt az, nézd meg a frissítési előzményeket.

Deus ex machina

(#36274) Švejk válasza bobalazs (#36271) üzenetére


Švejk
őstag

A helyi fiók nem segített, ugyanúgy szar volt.
Sehol sem látom ezt a Shellexperiencehost-ot a task managerben sajnos :(

(#36275) bobalazs válasza Švejk (#36274) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A részletek fület kell nézni.

(#36276) Švejk


Švejk
őstag

Még mindig nincsen meg
(bocsi a szar minőségért, start menu hiány miatt képernyőmentést se tudok szerkeszteni)

(#36277) #65388800 válasza Švejk (#36276) üzenetére


#65388800
törölt tag

én úgy csináltam, mert nekem is ez a hibám volt, hogy kilőttem az explorer.exe-t majd újra elindítottam végül a gépet is kapcsoltam majd újra be és jó lett..

(#36278) Popes válasza Švejk (#36276) üzenetére


Popes
őstag

Esetleg nem próbáltad hogy hoz-e változást ha a feladatkezelő - fájl - új feladat futtatása, és ott megpróbálod elindítani a ShellExperienceHost.exe-t?

Deus ex machina

(#36279) senki66 válasza Voice24 (#36267) üzenetére


senki66
senior tag

Nekem 23-án frissített ezzel:
Frissítés Windows 10 Version 1511 for x64-based Systems rendszerhez ([KB3140741])

[ Szerkesztve ]

(#36280) Švejk válasza #65388800 (#36277) üzenetére


Švejk
őstag

Sajnos egyik megoldás sem oldotta meg a problémát...
Az MS-nek lassan 1 évvel a rendszer kiadása után ilyen hibákat nem szabadna megengednie. Nem pofáznék ha csak az én gépemen lenne ez, de sajnos sok gépen hallok erről a hibáról és a háztartásban levő másik géppel is ez a helyzet.

(#36281) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Ez mi célt szolgál ? :

A Total Commandert indítottam el és megjelent....

Milyen felvételt csinál ?

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#36282) bobalazs válasza Švejk (#36280) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nagyon durva valóban, de az a durva hogy ennyien panaszkodunk, ennyien szívjuk ez miatt a start menüs dolog miatt.
Csak azt tudtam volna én is tanácsolni hogy uj feladatként futtatni a shellexperiencehost-ot, persze ez nem kivitelezhető. Így hogy nálad nem is fut, nem tudok mit tanácsolni.

(#36283) Popes válasza Borisz76 (#36281) üzenetére


Popes
őstag

Ez az Xbox app lehet, annak van ilyen billentyűkombinációja a felvétel indításra-leállításra.

Deus ex machina

(#36284) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

Üdv!

Remélem jó helyen kopogtatok a gondommal.

Próbálnám felrakni a W10-et a jelenlegi 7-es Win-re (64 bit-es), sikertelenül. Letölti, elkezdi telepíteni, majd a fájlok másolása közben bedobja, hogy az előző verzió visszaállítása. Újraindulás után a 800F0830-20003 hibakódot dobja. Amit találtam róla, hogy húzzam le az USB-s fityfenéket a gépről, és úgy próbálkozzak. Eredmény ugyanaz.
Maga a gép kompatibilis, hiszen február elején 1× már feltelepült, csak sajnos akkoriban sz@rakodott a tápegységem, ami miatt állandóan elszállt a gépem, így a friss W10 is visszaállt ( :F :W ) win 7-re.
Azóta kicseréltem a tápot, a gép "stabil", ám nem akarja 10-est ismét benyelni.

Mit tudnék tenni, azon kívül, hogy tiszta telepítés? Nem szeretném az összes bizgentyűmet/beállításaimat ismét babrálni/letölteni/beállítani.

Az bezavarhat, hogy az alábbi 2 biztonsági frissítést se akarja felrakni?
Biztonsági frissítés Windows 7 for x64-based Systems rendszerhez (KB3126593)
Összegző biztonsági frissítés a Windows 7 for x64-based Systems rendszeren futó Internet Explorer 11 böngészőhöz (KB3139929)

Miért mindig én???

(#36285) CoolMan válasza AndrewBlase (#36284) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Milyen vírus irtód van?

(#36286) AndrewBlase válasza CoolMan (#36285) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Jelenleg csak a vindóz sajátja, a Security Essentials.

Mielőtt elkezdett a tápom szívatni, a Comodo Internet Security Pro volt fent, de hazavágta a sok lefagyás, így töröltem. (Bár nem sikerült maradéktalanul)

Miért mindig én???

(#36287) CoolMan válasza AndrewBlase (#36286) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Lehet az a gond.

(#36288) AndrewBlase válasza CoolMan (#36287) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Mármint?

A Win vírusirtója, vagy a CIS maradéka a registryben?

Apropó!
A letöltött telepítőt hol tárolja a rendszer? Vagy azt mindig le is törli a sikeres/sikertelen telepítés után? Merthogy ugye mindig azzal kezdi, hogy letölti a majd 3 gigás packot...

Miért mindig én???

(#36289) CoolMan válasza AndrewBlase (#36288) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A CIS maradéka.

(#36290) AndrewBlase válasza CoolMan (#36289) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

És azt mivel tudnám kipucolni?

Próbáltam több programmal is a registryt tisztává tenni (Ccleaner, Wise Registry CLeaner, Advanced SystemCare Pro [vásárolt verzió]), de valami még mindig van, mert ha fel akarnám telepíteni, kiírja, hogy már fent van a gépen. <- Pedig (Iobit) Uninstallal töröltem, nem pedig a'la natúr.

"Kézzel" meg nem turkálnék a regedit-ben, hátha több kárt okozok, mint hasznot.

Miért mindig én???

(#36291) CirrMee válasza Švejk (#36266) üzenetére


CirrMee
addikt

Részemről telepítés után rögtön ClassicShell & hátradől... :))

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#36292) VoidXs válasza Švejk (#36266) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Újratelepítés, ha már tényleg nem tudsz mit. Nem tart olyan sokáig.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#36293) Popes válasza VoidXs (#36292) üzenetére


Popes
őstag

Még azért van pár lehetőség, én ilyen esetben ha valami olyan anomália van ami beláthatóan több időt visz el mint egy újratelepítés, akkor még végigjárom a visszaállítási pont - telepítő médiával való javítás - alaphelyzetbe állítás kombót, ha egyik sem segít én sem szivatom magam inkább újra rakom.(mondjuk az ez előtti telepítésnél fél óra után totál behalt a gépház, na akkor nem is merült fel bennem hogy egy nem belakott rendszert próbáljak megszegelni :N )

Deus ex machina

(#36294) tomp


tomp
félisten

Tegnap és ma is többször összeomlott a Start menü. Azaz ráklikelve nem történt semmi vagy megnyílt majd eltűnt az össze ikon belőle majd a menü is bezáródott és fél percig semmi.
Az asztal ikonjai sem frissülnek automatikusan. Kézzel kell frissíteni ha valamit odarakok. Illetve tegnap 1x nem válaszolt az Intel HD driver.
Ami feltűnt, hogy szerdán települt a KB3140741-es frissítés. Nem kért utána újraindítást. Amióta kijött a Win10 a hirtelen nem működő billentyűzeti gombok hibán kívül semmi más nem volt. Most meg rögtön 3 hiba is...
Lehet egy újraindítás helyrehozná? Ha nem kér újraindítást akkor ne legyen gond nélküle...

(#36295) Popes válasza tomp (#36294) üzenetére


Popes
őstag

Nálam ha jól emlékszem kért újraindítást, de még keress rá a frissítésekre mert utána jött még a KB3140768 (nekem).
Egy újraindítás soha nem árthat, viszont az sem garancia hogy nem lesz többé gond. :))

Deus ex machina

(#36296) tomp válasza Popes (#36295) üzenetére


tomp
félisten

Nálam az már 8-án települt. Le voltál kicsit maradva. :DDD
Újraindítás kicsit sok gonddal jár. Leválasztani mind a 4 külső vinyót a laptopról...Előtte még leállítani a folyamatokat... :DDD

(#36297) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Letöröltem az alkalmazások (applikációk) kb. felét, hogy több hely legyen a 64 GB-os eMMC-n.
A törlés után közel 1 GB-tal kevesebb szabad helyem lett... :Y :F

Akkor ezt most hogyan????

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#36298) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

Olyan gondom akadt, hogy a windows 10 a külső merevlemezt, pendrive-t vagy bármit amit usbn keresztül csatlakoztatok, valahogy nem külső meghajtónak érzékeli. Megtalálja őket, működnek is normálisan, csak nincs meg az eltávolításukra vonatkozó opció, ezért ha másolás után például túl hamar húzom ki őket sérültek lesznek rajtuk a fájlok stb. Ez mitől lehet?

(#36299) King Unique válasza TeebyKay (#36298) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Másik topikban nemrég már kérdeztél hasonlót és azóta nem változott a helyzet?
Az akkor javasolt megoldások [link}, [link], [link], [link] nem használtak, ha jól emlékszem. Mivel ez elég rendellenes működés, könnyen betudható egy újabb rejtélyes W10 bugnak, vagy valami driveres problémának...
A szimpla kihúzásokkal meg vigyázni kell, mert a fájlrendszer is sérülhet és az egész partíció RAW lesz! Na az az igazi szívás... :D

[ Szerkesztve ]

(#36300) TeebyKay válasza King Unique (#36299) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ez az, hogy nekem felismeri a cuccot, csak a kiadás gomb nem jelenik meg. A disk ejectort még megnézem holnap.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.