Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37501) vlevi válasza Baga1983 (#37499) üzenetére


vlevi
nagyúr

Már eleve ott a gond, hogy akitől vetted, az már használta. Ezért nem fogadta el a telepítő, mert már beaktiválták egyszer egy másik gépen. Ez így tulajdonképpen warez. Ugynaúgy, mintha olyantól wettél wolna használt Wista CD-t, aki már nem használja, mert áttért Linuxra. Attól, hogy ő éppen nem használja, attól még telepítette valamikor, és így az OEM licensz már ahhoz a géphez kötődik. A különbség csak annyi, hogy a 10-esig ezt nem jegyezte meg a Microsoft, és bármikor fel lehetett rakni újként. Mostmár megjegyzi, ezért nem lehet. De még abban sem lehetsz így biztos, hogy az eladó nem vert-e át teljesen, és nem használja továbbra is azt a gépet.

(#37502) Balerik válasza Baga1983 (#37499) üzenetére


Balerik
aktív tag

(#37503) #81562624


#81562624
törölt tag

Sziasztok!

Mit jelent a következő hibaleírás:

A(z) alkalmazásspecifikus engedélybeállítások nem biztosítanak a(z) Helyi számára Aktiválás engedélyt a COM-kiszolgálóalkalmazáshoz. CLSID:
{D63B10C5-BB46-4990-A94F-E40B9D520160}
, APPID:
{9CA88EE3-ACB7-47C8-AFC4-AB702511C276}
, felhasználó: NT AUTHORITY\SYSTEM, SID: S-1-5-18, cím: LocalHost (helyi állomás, LRPC használatával), futtatási alkalmazástároló: Nem érhető el, SID: Nem érhető el. Ez a biztonsági engedély a Komponensszolgáltatások felügyeleti eszközzel módosítható.

Ez rendszeresen naplózva van. Valami nem ok?

(#37504) bobalazs válasza #81562624 (#37503) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Állitsd angol nyelvre a windowst, ezt így az életbe nem lehet kiguglizni.

(#37505) #81562624 válasza bobalazs (#37504) üzenetére


#81562624
törölt tag

Tessék: :)

The application-specific permission settings do not grant Local Activation permission for the COM Server application with CLSID
{D63B10C5-BB46-4990-A94F-E40B9D520160}
and APPID
{9CA88EE3-ACB7-47C8-AFC4-AB702511C276}
to the user NT AUTHORITY\SYSTEM SID (S-1-5-18) from address LocalHost (Using LRPC) running in the application container Unavailable SID (Unavailable). This security permission can be modified using the Component Services administrative tool.

(#37506) SAMG3


SAMG3
tag

Sziasztok!

Olyan problémába ütköztem, hogy a novemberben összerakott gépem. (i5 6500-as proci 8gb ddr4 ram 1tb-os seagate hdd) ma elkezdte azt produkálni (hivatalos win10 és eset endpoint antivirus), hogy folyamatosan 100%-on használja a lemezt. de a lemez sebessége nem is megy 10 mega fölé. Vírust nem találtam. Töredezettsége a lemeznek 1%. Elég sokminden van felrakva és nem igazán akarnám ujrahúzni a gépet, meg ugye sok idő is elmenne vele. Mit tegyek, hogy újra használható lehessen? Nagyon boldogl ennék, ha újra hazsnálhatóvá válna a gép.

Szerk.: kb fél óra működés után abbahagyta és mostmár nem 100% a lemezhasználat. :/

[ Szerkesztve ]

(#37507) bobalazs válasza #81562624 (#37505) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

1. Click Start -> Run -> Type -> dcomcnfg, expand Component Services -> Computers -> My Computer -> DCOM Config.
2. Click View -> Detail -> Now you will get Application Name and Application ID in right side.
3. Scroll down and find the application ID {AD65A69D-3831-40D7-9629-9B0B50A93843} -> Right Click -> Properties and select the Security tab.
3. Click Customize under "Launch & Activation Permission" -> click Edit -> Add in the account NT AUTHORITY\SYSTEM and set local launch and local activation.
4. Restart the application Service linked to this Application ID or restart the server and monitor

szerintem.

dcomcnfg -ot elinditod windows+r-el

komponensszolgáltatások - számitogépek - sajátgép - DCOM-konfiguráció
a mappán nyomsz jobb gombot, a nézetet tulajdonságok nézetre állítod. kikeresed a megfelelő azonosítót
jobb gomb tulajdonságok, na jó ennyi, nekem szürkén van. :D

Ekkor jön ez hogy futtatsz egy regedit.exe-t {AD65A69D-3831-40D7-9629-9B0B50A93843} kikeresed,
Szerkesztés a menüből- engedélyek, és tulajdonba veszed.

DCOM-konfigurációba az indítási és aktiválási engedélyeket módosítsd, system-nek add meg a jogokat..

[ Szerkesztve ]

(#37508) lsc


lsc
nagyúr

Ma megpróbáltam áttérni 7 pro 64-ről 10-re, eddig nagyon tiltakozik /gép adatlapomon/. Először 75%-nál lefagyott, egy reset után visszatette a 7-et. A hibakód mintha proci túlmelegedésre utalt volna, visszavettem a procit 4,6-ról 4,2-re, így felment a 10. Minen OK, csak úgy meg hálózat nem volt, több driverrel is próbálkoztam, semmi. Valaki tudna erre megoldást?

Az élet kegyetlen .

(#37509) zzola


zzola
félisten

Üdv!
Srácok van a rendszerben beépített videovágó szoftver? Köszi!

(#37510) bobalazs válasza zzola (#37509) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nincs alapértelmezésben.

(#37511) zzola válasza bobalazs (#37510) üzenetére


zzola
félisten

Köszi, akkor marad a jó öreg virtualdub....:)

(#37512) -=Vacsek=-


-=Vacsek=-
senior tag

hali. mit kell tennem h működjön a twitch? felraktam az adoba flash playert de még mindig fekete ahol a lejátszó van. rátudok menni hogy play meg pause de nem csinál semmit.

(#37513) bobalazs válasza -=Vacsek=- (#37512) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

használj más böngészőt.
http://portableapps.com/
Tudom ajánlani ilyen esetekre.

(#37514) -=Vacsek=- válasza bobalazs (#37513) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

azt elfelejtettem irni h firefoxot használok.

(#37515) ot93


ot93
senior tag

Üdv,

Van egy legális Win7 Home Edition és ezt a Win10 megjlenés után két héttel már frissítettem 10-re, viszont különböző okok miatt vissza raktam dvd-ről tiszta telepítéssel a 7-et...
Most arra gondoltam, hogy a Win10-et felrakom pendrive-ról a 7 mellé. Ez így legális? tehát megtarthatom a 10 melett a 7-et is? :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#37516) Apucy01 válasza lsc (#37508) üzenetére


Apucy01
őstag

Szia

probáltad már ezzel? vagyis innen a driverrel?

[link]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#37517) vlevi válasza zzola (#37509) üzenetére


vlevi
nagyúr

Windows Movie Makerre gondolsz?
Alapbóé nincs benne.
De a Windows Essentials 2012 letölthető, telepíthető (talán működik is), és abban benne van.

[link]

(#37518) zzola válasza vlevi (#37517) üzenetére


zzola
félisten

Ha H264-et tud vágni, akkor a maker is jó lehet...de igen, erre gondoltam.

(#37519) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Sziasztok....ha engedélyezem a beépített rendszergazda fiókot és azzal lépek be, akkor a telepített alkalmazások nem futnak....az írja,hogy "az alkalmazás nem futtatható a a beépített rendszergazdai fiókkal"...miért, van erre valami megoldás,
Köszönöm szépen előre is segítséget és a tanácsot..... :R

(#37520) westlake válasza ot93 (#37515) üzenetére


westlake
félisten

Egyértelmű nem a válasz.

Play nice!

(#37521) ot93 válasza westlake (#37520) üzenetére


ot93
senior tag

Köszi, akkor tehát csak úgy szabályos, ha a 10-hez is veszek kulcsot (akár win7-est is)? :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#37522) westlake válasza ot93 (#37521) üzenetére


westlake
félisten

Egy kulcs (single, nem VL!) egy aktív Windows/gép/licensz.
Még akkor is egy másik kulcsot kell vásárolnod, ha virtuális gépen akarod futtatni a Windows-t.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#37523) Draken válasza westlake (#37522) üzenetére


Draken
őstag

Egy aktiv gép. És ha az a gép már nem aktív és új van üzemben?

(#37524) westlake válasza Draken (#37523) üzenetére


westlake
félisten

Ha dobozos (retail) licensz, akkor "horozható", ha pedig OEM, akkor meg csak az eredeti gépen használható. Nem vagyok benne biztos, de a matricán mintha fel lenne ez tüntetve.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#37525) polonic


polonic
félisten

Ha ujratelepitek a wint es nem szeretnem, hogy a beallitasaim, stb szinkronizalodjanak, teljesen tiszta legyen az uj rendszer, akkor eleg kikapcsolni a szinkronizalast a mostani regi rendszeren? Nem az van, ha bekapccsolom az ujon, akkor a regi dolgok beallitodnak ujbol?

(#37526) lsc válasza Apucy01 (#37516) üzenetére


lsc
nagyúr

Próbáltam, nem jó.

Az élet kegyetlen .

(#37527) zsotesz81


zsotesz81
senior tag

Sziasztok.
Lehet valahogy lockolni a desktop beállításokat (pl. iconok pozícióját)? Mostanában egyre több olyan játékba futok bele, aminél indításkor átrendeződnek az icon-ok. Pedig maradnia kéne full hd-n a felbontásnak, mert a játékokat abban futtatom. Elég idegesítő minden kilépés után visszarendezni. Vagy driverben kéne valamit állítani? 16.3.2-es catalyst van telepítve.

[ Szerkesztve ]

(#37528) bobalazs válasza zsotesz81 (#37527) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

DesktopOK-t használom, más megoldás nincs rá. Persze ez sem automatikus.
Vagy a start menüt rendezed el igényed szerint.

(#37529) VoidXs válasza zsotesz81 (#37527) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Lehet, hogy abban mennek, de indításkor egy nagyon rövid pillanatra más lesz.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#37530) guftabi96 válasza netpeti98 (#37490) üzenetére


guftabi96
addikt

ez a fájl elérési útja:
C:\Users\lipba\AppData\Roaming\Logishrd\Realtek HD
És érdekes, hogy nem egyből a gép indulása után indul el.
Most direkt újraindítottam a gépet (előtte lefuttattam egy malwarebytes antimalwaret), és kb 10 perc után hallottam, hogy hangosabb lett a kártya. És akkor jelent csak meg a feladatkezelőben.
A mappa tartalma:

#KeepFightingMichael

(#37531) zsotesz81 válasza VoidXs (#37529) üzenetére


zsotesz81
senior tag

Én is erre gondoltam, hogy tuti a felbontáson állít, de nem értem miért kell ez a "feature" :DDD

#bobalazs: köszi, megnézem ezt ha nincs más lehetőség

[ Szerkesztve ]

(#37532) netpeti98 válasza guftabi96 (#37530) üzenetére


netpeti98
addikt

Érdekes, a Logishrd elvileg a Logitech Gaming Software mappája. Töltsd fel a fájlt VirusTotalra, akkor kiderül, hogy kártékony-e.

(#37533) eszlenyek


eszlenyek
tag

Sziasztok!

Próbáltam itt a hozzászólások közt keresni, de nem igazán találtam erre a problémára megoldást,lehet nem is jó topicban vagyok.

Az lenne a problémám, hogy a gépemen időközönként random "befagy" az egér. Nem csak alkalmazások/játékok közben, de az asztalon is/egyszerű böngészésnél. Igazából a furcsa az egészben, hogy fagyás után ott lesz a kurzor ahol kéne amúgy is lennie.
Win10 Edu van fent MSDNAA-s (eredeti kulccsal), processzor 4790K és nincsen húzva, videókártya pedig nem befolyásolja, mert amikor nem volt akkor is produkálta ezt a hibát.
Esetleg más is találkozott ezzel a hibával?

(#37534) guftabi96 válasza netpeti98 (#37532) üzenetére


guftabi96
addikt

hát majdnem a fele vírusnak érzékelte, úgyhogy szerintem kijelenthető, hogy nem a w10 húzott le egy hibás drivert.

#KeepFightingMichael

(#37535) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!
Felraktam a 14295-s insider buildet (ms oldaláról az iso-val). Hozzá is adtam az accountot az insiderhez , meg be is lőttem "fast"-ra.
Na mármost ,ha én mindig a local accounttal szeretnék bejelentkezni nem az ms accounttal akkor is ugyanúgy találja majd a buildeket ?
(Illetve gpedittel az automatikus updatet kilőttem , majd csak akkor frissítsen amikor én szeretném , nehogy megint felrakja a dell lapos drivereket , mert az tönkre vágja a rendszert :\ nekem!)

Illetve ennél frissebb preview build van ? - És majd update alkalmazás megtalálja ?

No , meg még 1 , ha a preview buildban a régiót és a nyelvet átlövöm magyarra akkor már nem is fogom kapna a buildeket ? :\

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#37536) Popes válasza Roxkex (#37535) üzenetére


Popes
őstag

Insider topik. :)

Deus ex machina

(#37537) #41133696


#41133696
törölt tag

A dobozos Windows 7-ről upgradeltem anno Windows 8.x-re, majd ezt frissítettem tovább Windows 10-re a nagyobbik gépen.

A kérdés, hogy nem e változott az MS licence, azaz július után, az új gépemre átvihetem e a Windows 10-emet vagy hagynom kell a régin?

Mert ha vihetem, akkor nem veszek új licencet, hanem a régebbi gépemre megy majd valami Linux :D

Egyébként ebben az esetben még az az érdekesség, hogy a 10 éves gépemen, az OEM Windows 7-et frissítettem OEM Windows 10-re, ott nem is merül fel ez a kérdés, csak a 6 éves gép újabbra váltásánál :D

[ Szerkesztve ]

(#37538) Roxkex válasza Popes (#37536) üzenetére


Roxkex
senior tag

Oh , köszi :) Nem tudtam ,hogy ilyen is van :P

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#37539) westlake válasza #41133696 (#37537) üzenetére


westlake
félisten

Windows 7-et csak pénzért lehetett Windows 8-ra (vagy 8.1-re) frissíteni. Ugye jól tudom?

A képlet egyébként végtelenül egyszerű: az OEM licensz géphez kötött, a retail licensz meg gépfüggetlen.

#37540: Biztos vagyok benne, hogy el fogják törölni a limitet. Egyértelműen az a Microsoft érdeke és célja, hogy mindenki Windows 10-et használjon.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#37540) Popes válasza #41133696 (#37537) üzenetére


Popes
őstag

Tudomásom szerint július után már nem tudsz másik gépet aktiválni a win7 kulccsal, a win10 pedig a hardver ID-s aktiválás miatt az új vason tuti nem fog aktiválódni.(viszont amennyire erőltetik a 10-et nem tartom kizártnak hogy később is lesz lehetőség a váltásra)

Roxkex Szívesen. ;)

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#37541) #41133696 válasza westlake (#37539) üzenetére


#41133696
törölt tag

30 € volt nekem.

A Windows 8-hoz kapott kulcsot használnám tehát :)

(#37540) Popes: Azért is kérdezgetem, hogy úgy készüljek, mert az AMD AM4-et mindenképpen meg akarom várni, és akkor jó lenne ha jöhetne rá a régi licencem, de ha véletlen nem, akkor a régi Windows 10 marad a mostani elsődleges gépemen, az újra meg veszek egyet. A jelenlegi gépem is családban marad, két szobával arrébb megy, nálam rotálódnak a gépek, a 10 éves gépemet tavaly kapta meg muterom, azon van az OEM 10-es :D

[ Szerkesztve ]

(#37542) westlake válasza #41133696 (#37541) üzenetére


westlake
félisten

Akkor ez teljesen hivatalos, legális upgrade volt.
Nézd meg, hogy az eredeti Windows 7-es matricán szerepel-e az OEM felirat.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#37543) #41133696 válasza westlake (#37542) üzenetére


#41133696
törölt tag

Windows 7-ből ez a kettő van itthon:

Bal oldali az OEM, ami anyum gépén volt, és amit a Windows 10 OEM váltott, jobb oldalt a dobozos, ami az én elsődleges gépemen volt, és amit váltott a Windows 8.0 PUL 30 €-ért, majd a 8.1 ingyenes frissítés és a szintén ingyenes 10-es.

(#37544) westlake válasza #41133696 (#37543) üzenetére


westlake
félisten

A bal oldali csak azon a gépen használható, amire eredetileg felkerült, a jobb oldali meg bármilyen gépen használható.

Play nice!

(#37545) Rasiel válasza lsc (#37526) üzenetére


Rasiel
senior tag

katt

Értelemszerűen az elsőt kell kiválasztani.

[ Szerkesztve ]

(#37546) #41133696 válasza westlake (#37544) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, tudom, csak az volt a kérdés, hogy a jobb oldali alap, továbbra is alapjául szolgál e majd az új gépnél a Windows 10-nek. Eleve a Windows 8 termékkulcsát használnám ami ugye PUL. A bal oldali OEM, ameddig az alaplap meg nem nyiffan, 2005-ös deszka... addig szolgál...

(#37547) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Megpróbálom a rendszert. 7-esről váltok.

kiváncsi vagyok nekem milyen lesz benne a bash

(#37548) VoidXs válasza DrojDtroll (#37547) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Bash? Nem írtál el valamit?

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#37549) DrojDtroll válasza VoidXs (#37548) üzenetére


DrojDtroll
addikt

[link]

Így gongoltam

(#37550) Smiley


Smiley
őstag

Sziasztok,

Ocsem gepet tegnap ujraraktuk, es a win7-et valtotta a win10 egy uj ssd-n, igazabol minden megy frankon, egy dolgot kiveve, az pedig ez a szar realtek alc 892-nek a config felulete... Leszedtuk guru3d oldalarol a legfrissebb driver-t, viszont ez a "realtek audio manager" nem jelenik meg se a talcan se a control panel-ben, ami win7 alatt szepen mukodott. En segg hulye vagyok a windows-hoz, win 2000 ota nem hasznalom... szoval az lenne a kerdesem, hogy lehet elovarazsolni ezt a programot? Vagy ez nem a driver resze?

Elore is koszi!

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.