Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36101) Argh!


Argh!
aktív tag

Van valakinek itt Gigabyte GA-Z68P-DS3 lapja aki win 10et használ? Driverek miatt kérdezem mert nem találok hozzá és nem tudom müködne e minden win 10 alatt.

(#36102) westlake válasza kchryss (#36100) üzenetére


westlake
félisten

Megoldható.
A telepítés előtt azokat a partíciókat törlöd (a telepítővel), amikre nincs szükséged. Amire szükséged van, azt meg meghagyod,

#36101: Nyugodtan feltelepítheted, működni fog minden. A Z68 nem olyan régi, hogy ne legyen hozzá Windows 10-es driver. Intel driver-ek (PCH, SATA) vannak, a Realtek cuccokhoz (ethernet, audio) meg megint van friss driver. Más nagyon nincs is az alaplapon, amihez külön driver kellene.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#36103) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Lett egy "Q" helyi lemezem.
Nulla méretű, nem tudom eltávolítani.
Valószínűleg egy hibás kártyaolvasó miatt.
El lehet valahogy tüntetni?
Lemezkezelőben nincs ott.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#36104) kchryss válasza westlake (#36102) üzenetére


kchryss
addikt

Kösz. Én is erre gondoltam, csak sok tutorialban azt olvastam hogy minden partíciót törölj és ezért nem voltam benne biztos. Illetve GPT-ven nincs ilyen téren tapasztalatom, mert mindig szűz meghajtóra raktam és telepítésnél hoztam létre a partíciókat. :)

(#36105) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!
Az ESET mint mindig most is jelezte,hogy frissíteni kell a Windows-t,de mellette mutatott más Intel/Asus drivereket is a listában.Rá is kattintottam,de csak a Windows frissítések települtek.A többi drivert már nem is mutatja.
Azokat,hogyan tudom frissíteni?Vagy ez miért van így?
Asus Live Update és Intel Update nem mutat semmit...

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#36106) PuMbA válasza Orlin (#36105) üzenetére


PuMbA
titán

Már volt róla szó, az ESET-nek ismeretlen a Windows 10, hiszen ha rákattintasz ebben a jelző ablakban alul a Windows frissítések megnyitására, nem nyitja meg, azaz a régi Windows Update-et nyitná meg, tehát a Windows 8.1-es frissítéseket listázza :)

[ Szerkesztve ]

(#36107) direwolf válasza PuMbA (#36106) üzenetére


direwolf
őstag

Nem egészen... ha kikeresed eszközkezelőben a megfelelő hardverd, és onnan frissíted a drivert, simán megteszi, és utána az ESET se nyavalyog. Tehát a win10 update nem áll a helyzet magaslatán driver ügyileg.
Egyedül a nyomtatókat nem tudom hogy lehet frissíteni.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#36108) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Olyan probléma miatt kereslek, hoyg adott egy otthioni hálózat, melyben van egy HTPC-m Win10-es rendszerrel, az ezen lévő tartalmat szeretném elérni Raspberry PI -2 vel melyen openelec fut(Openelec 6.0.3 + Kodi 15.2)

Problémám az hogy ha PI2-vel hozzá akartam adni egy smb hálózatot ennek a keresése kb 10-15 percet vett igénybe sajnos így feladtama próbálkozást. (ezelött sikeresen már elértema hálózaton lévő NAS tartalmát 1-2 mp-alatt)

Erre találtam egy olyan problémát amire szerenék némi infót hogy elég csak ennyit állítanom:
Cannot Connect to CIFS / SMB / Samba Network Shares & Shared Folders in Windows 10

Otthoni hálózatban az asztali gépem ami Win10-es minden gond nélkül tudok vele a HTPC-re csatlakozni, csak a PI2-vel nem amin ugye az Openelec féle Linux disztribúció van.

HTPC-n kikapcsoltam a jelszót, tűzfalat beállítottam, tehát alapd dolgok már megvannak. Extra vírusírtót nem ahsználok a HTPC-n.

Remélem tudtok segíteni.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#36109) westlake válasza Orlin (#36105) üzenetére


westlake
félisten

DriversCloud.com
Szerintem a legjobb ilyen jellegű "alkalmazás".
32-bites és 64-bites plugin.

Ha problémás géppel találkozom, akkor mindig ezt használom. Alig találkozom olyan géppel, amihez ne találná meg a drivereket.
Egyébként jónéhány gépre telepítettem már Windows 10-et, de elhanyagolható volt az olyan esetek száma is, amikor nem talált valamihez drivert. Sokkal jobb már, mint a Windows 8.1.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#36110) promagus00


promagus00
tag

Sziasztok.
Probléma volt a win 10emmel,ezért alaphelyzetbe akartam állítani, már 2oraja várok és 2%ot ír azóta is a gép visszaallitasa alapallapotra.
Barkinek, bármi ötlet?

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#36111) raidx


raidx
őstag

Minden meghajtómon található egy WindowsApps könyvtár ami üres és nem törölhető. Nem használok appokat.
Az utolsó frissítés óta az USB rakoncátlankodik. Sokszor, ha be dugok valamit hosszabb gondolkodás utánn közli, hogy a működéshez a rendszert újra kell indítani. Utánna az az eszköz jól működik de csere esetén ismét restart. Van, hogy semmi gond. Eddig semmi gond nem volt a Winnel.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#36112) fodor0410


fodor0410
tag

Sziasztok!

A következő tulajdonságokkal rendelkező gépemmel kapcsolatos a kérdés. (2 magos proci)

Ha azt írja, hogy 32 bites az oprendszer, de x64 alapú a proci, akkor maradjon a 32 bites Windows vagy érdemes lenne váltani 64 bitesre?

Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm!

(#36113) VoidXs válasza promagus00 (#36110) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Beakadt, resetelheted. Nem lesz gond, visszapörgeti az eredeti telepítést. Nekem a Win 8.1 -> Win 10 átállást háromszor is újra kellett kezdenem.

(#36112) fodor0410: Megéri, az x86 eleve átlag harmadával lassabb, mert nem bírja kezelni a CPU összes regiszterét (ami x64 esetében kétszer annyi és kétszer akkorák), SIMD alkalmazások (pl. FFmpeg) esetében pedig különösen halálra van ítélve, nálam a 64 bites FFmpeg négyszer gyorsabban konvertál, mint a 32 bites. Meg ahogy láthatod is, a memóriádból fél gigát nem képes megcímezni, ez is a 32 bit hibája.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#36114) fodor0410 válasza VoidXs (#36113) üzenetére


fodor0410
tag

Értem, köszönöm szépen, akkor rakom át 64 bitre :)

(#36115) fodor0410 válasza VoidXs (#36113) üzenetére


fodor0410
tag

Nem tudom pontosan hogy van, de nem a videókártya csíp le valamennyit a ramból és ezért tudok kevesebbet használni?

(#36116) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Érdekes jelenségre bukkantam:

AllwaysSynckel szinkronizáltam a egy könyvtárat, és talált benne pár jpg-fájlt, amikről emlékszem, hogy már kerestem őket, de nem találtam.
A Windows-intéző (és azt azt használó programok ) nem is mutatja őket, de az állapotsorban alul a könyvtárban található fájlok számánál figyelembe veszi, azaz 5 fájlt mutat, 7-et nem, de alul 12 fájl szerepel.
Ha a rejtett fájlok, rendszerfájlok mutatása is be van kapcsolva, természetesen akkor is ez a helyzet.
UnrealCommander nem látja őket, de ha az IrfanView-val elindulok a látható fájlokról, ezekre is simán rámegy és mutatja őket, sőt, információt is ad róluk és átnevezni is engedi őket, úgyhogy látom, hogy a fájlnevek rendben vannak, de átnevezés után sem jelennek meg.
Ha az egész könyvtárat átmásolom máshová, ugyanígy működik, Linux és Android alatt viszont szépen látszanak a fájlok és semmi különös attribútumuk nincs.

Mi lehet ennek az oka?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#36117) VoidXs válasza fodor0410 (#36115) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A videókártya és a rendszermemória együtt maximum 4 GB lehet, ebből a rendszermemóriára van korlát, az maximum 3.5 GB.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#36118) WeghA


WeghA
tag

Bocsi láma kérdés :B A windows-ban a feledatkezelőben a ShellExperienceHost.exe hogy keressem? Magyarul mit jelent?

(#36119) VoidXs válasza WeghA (#36118) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A részletek fülben keresd. Ott nincsenek lefordított nevek.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#36120) WeghA válasza VoidXs (#36119) üzenetére


WeghA
tag

Rövidítve van? Vagy ugyanúgy van kiírva? Én nem látom sehol! Lehet, hogy ezért nincs Start menü stb?

(#36121) Popes válasza WeghA (#36120) üzenetére


Popes
őstag

ShellExperienceHost.. néven van, részletek fülön ott kellene lennie, viszont nem tartom valószínűnek hogy amiatt nincs startmenü.(nálam fel van függesztve és van start menü)

Deus ex machina

(#36122) VoidXs válasza WeghA (#36120) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Start menü/ilyesmi akkor nincs, ha nem fut az explorer.exe.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#36123) WeghA válasza VoidXs (#36122) üzenetére


WeghA
tag

Nem tudom mi van, de nekem nincs. Egy csomó svchost.exe, SearchProtocolHost.exe van.
Nekem is az a problémám, hogy nincs Start menü, Modern alkalmazások, Edge böngésző, stb.
Vissza lehet valahogy építeni a ShellExperienceHost-tot?

(#36124) VoidXs válasza WeghA (#36123) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Persze, Windows + R, ShellExperienceHost.exe, enter.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#36125) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Műveletközpontba hogy tudok gmail-es értesítéseket beállítani? Hozzáadom google accomat a win-hez és annyi elég?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#36126) szagnes69


szagnes69
aktív tag

Kedves Fórumtársak!

Az egyik ismerősöm telefonon kérte a segítségemet, mert valamicskét értek a számítógéphez. A laptopjukon tegnap megjelent az ajánlat, hogy lecserélheti a windows 7 operációs rendszert windows 10-re. Elkezdték a folyamatot és utána, amikor be szerettek volna jelentkezni egy szürke képernyő fogadta csak őket, ikonok nélkül.
Én nem láttam a gépet, de még nem is telepítettem Windows 10-et, nem ismerem. Vissza lehet állítani a régi operációs rendszerre valahogy a gépet? Sok fontos adatuk van rajta és félnek, hogy elveszett.

(#36127) WeghA válasza VoidXs (#36124) üzenetére


WeghA
tag

A windows nem találja a(z) 'ShellExperienceHost.exe' fájlt
Ezt írja!
Valami más megoldás nincs rá?

(#36128) VoidXs válasza szagnes69 (#36126) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A félbeszakadt telepítéseket automatikusan vissza kell állítsa.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#36129) westlake válasza szagnes69 (#36126) üzenetére


westlake
félisten

Lehet, hogy csak "beakadt", és amikor kikapcsolnák a gépet, akkor meg alvó állapotba kerül. Szüntessék meg az összes áramforrást, majd újra csatlakoztatva indítsák el a gépet. Ha szerencséjük van, akkor így már működni fog rendesen.
Ha nem javul meg, akkor pedig inkább vigyék el egy olyan helyre (szerviz), ahol értenek a gépekhez.
Imádom, amikor az ügyfél azt mondja, hogy "fontos adatok voltak rajta". Én meg mindig visszakérdezek, hogy ha annyira fontos volt, akkor miért nem készült róla biztonsági mentés. Erre meg ugye csak kamilláznak. :U

#36130: Addig szórakoznak vele, amíg majd ők törlik le a saját adataikat.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#36130) szagnes69 válasza VoidXs (#36128) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Egy olyan üzenet jelenik meg nekik, hogy very face (yes vagy no) és áll az egész gép. Nem tudom, hogy mi lehet?

[ Szerkesztve ]

(#36131) Popes válasza WeghA (#36127) üzenetére


Popes
őstag

Futtass rendszergazdai parancssorba egy sfc /scannow parancsot és nézd meg talál-e hibát és javítja-e.

Deus ex machina

(#36132) szagnes69 válasza westlake (#36129) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Ez tetszik! :) A kamillázás...

Kérdeztem tőle, hogy miért nem mentette le pen-drive-ra vagy írta ki lemezre... Azt mondta, hogy rátette egy pen-drive-ra, de az meg eltűnt. :) :U

Másik fejlemény, hogy megpróbálták a módszered, de indításkor megjelent egy szöveg, hogy valami YAC optimalizálni szeretne. Rövid kutatás után megtaláltam, hogy az valamilyen PC optimalizáló program..., vagy valami más (vírus)? Az ikon is egyezik. Most várom a fejleményeket, hogy túl jut-e ezen a folyamaton. Már mondtam nekik, hogy ha nem megy, akkor inkább szerviz.

(#36133) WeghA válasza Popes (#36131) üzenetére


WeghA
tag

Ezt írja: windows resource protection did not found integrity violations

(#36134) VoidXs válasza szagnes69 (#36130) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Very face? Nagyon arc? :DDD

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#36135) Popes válasza WeghA (#36133) üzenetére


Popes
őstag

Ezek szerint rendben van, de amúgy mégsem. Még vannak ezek a lehetőségek. LINK

Deus ex machina

(#36136) temporello válasza VoidXs (#36134) üzenetére


temporello
tag

VeriFace

(#36137) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném megoldani Win 10 alatt, hogy egy általam megadott billentyű kombinációval ki/be tudjam kapcsolgatni a WIFI-t. Van egy asztali gépem és wifi stick-el van megoldva a net.

Erre valami ötlet?

(#36138) F_Zolee válasza Argh! (#36101) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ugyan nem Giga de szintén z68-as lappal használom. A windowsos driverekkel is megy rendesen. Bár usb3-at még nem próbáltam sosem meg még kitudja mit. :D

[ Szerkesztve ]

(#36139) szagnes69 válasza VoidXs (#36134) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Igen! Mi is erre jutottunk... :DD

(#36140) yanna


yanna
őstag

Hölgyek/Urak!

Amennyiben a "hardver biztonságos eltávolítása és az adathordozó kiadása" művelet megtörténik, de fizikailag nem kerül eltávolításra az eszköz, akkor ezek után valahogy vissza lehet varázsolni az eszközt a rendszerhez?

(#36141) King Unique válasza yanna (#36140) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Windows alatt a kábel újracsatlakoztatása nélkül nem nagyon... persze attól, hogy a beépített megoldás fapados, attól még külső programok megcsinálják: U.S.R. | Zentimo. Na persze nem ingyen... :D Igaz van 30 nap trial.

[ Szerkesztve ]

(#36142) yanna válasza King Unique (#36141) üzenetére


yanna
őstag

Köszi, értem. Mondjuk akkor MS Bill is megoldhatná... de miért nem? :F

(#36143) westlake válasza yanna (#36140) üzenetére


westlake
félisten

Eszközkezelőben letiltod, majd engedélyezed az adott USB vezérlőt. Minden arra a vezérlőre köttött eszköz újra detektálva lesz.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#36144) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!
Elkezdtem használni Firefox mellé ezt a "GNotifier" nevű kis aranyos kieget , amivel azt érhetem el , hogy a Fox értesítések megjönnek az értesítési panelon és pop-up értesítésként .. De amint lejár a megjelenési idő a pop-upoknak (3s) akkor az értesítési panelről is eltűnnek a firefox értesítések :\

Valakinek van ötlete, hogy hogy oldhatnám meg ? :\
Előre is köszi !

Szerk.:
Egy példával levezetve XY ír nekem egy szöveget messenger.com-on. Megjelnik a pop-up de amikor eltűnik akkor nem csak a pop-up tűnik el hanem a kinyitható "panelről" is eltűnik az értesítés.
De ugyan ezt csinálja minden más értesítéssel (pl , egy touchpad értesítés amikor ki / be pakolom az egeret)

Szerk.: 2.0
Megvan . Bekapcsoltam ,hogy a műveletközpontban is látszódjon. De ilyenkor ha meg rá kattintok a műveletközpontban az értesítésre (ami akár lehet egy letöltés is foxról) akkor nem nyitja meg ott a mappát!
De , ha akkor amikor a pop-up jelent meg akkor kattolok rá akkor igen :\ Erre van valakinek ötlet ?

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#36145) yanna válasza westlake (#36143) üzenetére


yanna
őstag

Ez így nem 100-as, újra indítást kér. Egy sima újraindítással előrébb lennék, nem kell annyit klikkelni.

Ja, bocsi, nem mondtam, hogy nem USB-s eszköz, hanem SATA HDD, csak caddy-ben.

[ Szerkesztve ]

(#36146) WeghA válasza Popes (#36135) üzenetére


WeghA
tag

Találtam egy ilyen [link] oldalt, de nem nagyon boldogulok vele!

(#36147) westlake válasza yanna (#36145) üzenetére


westlake
félisten

Ki az USB vezérlő gyártója? Nekem az USB 3.0-ás ASMedia vezérlő letiltása és engedélyezése után nem kell újraindítanom a rendszert. Ráadásul Windows 8.1-et használok.
Mondjuk ugye az ASMedia egy külső vezérlő. Ha te mondjuk a PCH-ba integráltat használod, akkor más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#36148) Popes válasza WeghA (#36146) üzenetére


Popes
őstag

Nem hiszem hogy csak a ShellExperience-el van gondja a rendszerednek, ha van rendszer-visszaállítási pontod próbáld meg visszaállítani oda ahol még minden működött, ha nincs akkor próbáld meg az alaphelyzetbe állítást.(ha alaphelyzetbe visszaállítod minden programot újra kell raknod de még mindig hamarabb végzel mintha egy ilyen anomáliát akarsz megoldani)

Deus ex machina

(#36149) yanna válasza westlake (#36147) üzenetére


yanna
őstag

Félre érthetően fogalmaztam. Szóval akkor kér újra indítást, ha a lemezmeghajtót engedélyezem újra.

Az USB vezérlők tiltása/engedélyezése esetében nem történik változás a caddyben lévő HDD-vel kapcsolatban.

Az összes USB-s eszközhöz MS vezérlő tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#36150) westlake válasza yanna (#36149) üzenetére


westlake
félisten

Nem értem. Erre az a megoldás, amit írtam. Ha letiltasz egy USB vezérlőt, majd utána engedélyezed, akkor az arra kötött összes USB-s eszközt ismét felismeri a rendszer. Olyan, mintha akkor dugnád rá az összes eszközt.

Vagy nem is arra szeretnél megoldást, amit eredetileg leírtál. ;)

#36151: Oké, így másodjára végiggondolva már megértettem.
Egyébként a "caddy" még mindig félrevezető. Most akkor milyen porton van a HDD a géphez csatlakoztatva? SATA? Ha igen, akkor elég lett volna annyit írnod, hogy egy SATA-ra kötött HDD.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.