Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36751) szinesz.bob válasza jegenye77 (#36750) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

Remélem jó lesz! :R

(#36752) whatevs


whatevs
csendes tag

Üdv! Remélem jó helyre írok

Az a problémám, hogy a legutóbbi win10 frissítés után a képernyő fakóvá vált és jobb alul megjelent egy szöveg, miszerint a windows nincs aktiválva, a gépházban lehet aktiválni. Ott viszont aktiválásnál a 0xC004F074 hiba lépett fel (windows couldnt connect to workplace network) ami fura, mert itthoni gép

Ez a hiba és a "nincs aktiválva" felirat elég hamar eltűnt, a fakóság viszont maradt, ami szörnyen zavaró, valamint elkezdte kiírogatni a gépházas és alap alkalmazásoknál, hogy "nem nyitható meg beépített rendszergazda fiók használatával". A frissítés előtt sem fakóság, sem hibaüzenetek nem voltak. (a monitornak semmi baja btw) Ezek annak a jelei, hogy mégsem lett aktiválva a windows? Mit lehet tenni, hogy megszűnjenek?

Elnézést ha hülyéket kérdezek, viszont remélem tud valaki segíteni, mert ez a fakóság kikészít

(#36753) this is life válasza mesteruram (#36736) üzenetére


this is life
Ármester

Minnel tobb ramod van annal tobbet hasznal , asztalin itthon 8gigabol 3 foglalt,laptop 4gigabol 2foglalt, tablet 2gigabol 1giga foglalt ... kozben meg kozel egyforma tempoval mukodnek az eszkozok... nem erezni a vasak kozti jelentos elterest .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#36754) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Valahogy meg lehet csinálni a rendes pppoe-s parancsikont az asztalra? Vagyis, hogy ne a gépház nyíljon meg az asztali parancsikon megnyitásakor?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#36755) hawrlantb


hawrlantb
tag

Sziasztok!

Egy elég érdekes problémával találtam szembe magam:

Szóval az van hogy röviden nem működik a netem! A szolgáltatóval biztos nincs gond mert más készülékekről megy.

A gépemen viszont nem hajlandó működni, de ami érdekesebb, hogy a gmail és a google működik....
Ezen kívül semmi.
A hibaelhárító ezt hozta ki: A számítógépről hiányzik legalább egy hálózati protokoll.

A microsoft oldalán található tanácsokat (parancssoros bűvészkedés, TCP/IP4,) végigcsináltam de semmi. A hálókártya driverét újraraktam de semmi.

Mit tehetnék?

Nem szeretném újrarakni a gépet....:D

Előre is köszi :R :R :R

(#36756) unclefucka


unclefucka
senior tag

Sziasztok!

Jól gondolom, hogy a Media Creation Tool -al készített telepítő a legfrissebb Windows verzió mellett az addig kiadott frissítéseket is tartalmazza?

Üdv.: M

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#36757) kezo0 válasza hawrlantb (#36755) üzenetére


kezo0
addikt

Indítsd újra a modemet/routert.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#36758) hawrlantb válasza kezo0 (#36757) üzenetére


hawrlantb
tag

Az is megvolt!

(#36759) yanna válasza hawrlantb (#36758) üzenetére


yanna
őstag

Újra indítás=reret?

(#36760) hawrlantb válasza yanna (#36759) üzenetére


hawrlantb
tag

Mind a kettő

(#36761) yanna válasza hawrlantb (#36760) üzenetére


yanna
őstag

:W Természetesen reset akart lenni.

Nálam a 10 telepítése után 1 hétig szakadozott a wifi, kb. kétszer reseteltem a modemet, ill. szoftverből indítottam újra kétszer. Nem tudom hogy melyik oldotta meg, lehet hogy egyik sem, de kb. 2 hete (napi 4-5 óra) nincs szakadásom.

(#36762) TomyLeeBoy


TomyLeeBoy
tag

Sziasztok!

Adott egy laptop win 10-el, amin nem működik a böngészés.. Mint amikor http proxy van beállítva ami nem működik, nem töltődik be semmilyen weboldal. A belső hálózaton minden megy, illetve akár a google.com-ot megpingelve is szépen érkeznek a válaszok, tehát kapcsolat van, névfeloldás is működik. IP-t routertől kap dhcp-vel, kézi beállításokkal is próbáltam, ugyan ez a tünet. Próbáltam helyileg máshol, másik routerre csatlakozva, ugyanez.. Kábellel, wifiwel, változatlan. Tűzfalat, vírusírtót kikapcsolva, semmi változás. Mindkét helyen bármilyen más eszköz csatlakozik a routerekre, megfelelően működnek..

:F

Találkozott már valaki hasonlóval?

Szerk:
Google-t túrtam egy ideig, ezt találtam: [link] de nem segített sajnos..

[ Szerkesztve ]

Az idő sebessége: 1s/s

(#36763) TomyLeeBoy válasza TomyLeeBoy (#36762) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Megoldva. nod32 vírusírtó van a gépen, kikapcsoltam, nem változott a helyzet.

Most uninstalláltam a vírusírtót, és működik minden.. :F

Az idő sebessége: 1s/s

(#36764) ALI_G


ALI_G
veterán

Sziasztok!
Yoga 500 laptop fényerejével akadt némi gondom.. Az a bajom vele, hogy valamiert leveszi a fényerőt bizonyos idő elteltével. Néha engedi feljebb venni a dedikált gombbal, de akkor se engedi max-ra. Néha a gomb hatástalan, hiába nyomogatom, nem változik a fényerő. Olyat is produkál, hogy egy nagyon alacsony szintre leveszi, és onnan sehova nem lehet elmozdítani. Lehet van köze az akkus használattal, de nem sikerült összefüggéseket találnom, szinte random idegesít. Gyakorlatilag az összes beállítást átnéztem, amit megtaláltam, de nem utal semmi erre. Hiába dugom be a töltőt, akkor se engedi néha feljebb venni. Minden beállításnál felvettem max-ra (talán 4 helyen is megtaláltam ezzel kapcsolatos beállításokat)

Van ötlet erre, hogy mi okozza?

(#36765) this is life válasza ALI_G (#36764) üzenetére


this is life
Ármester

Probald meg az energiagazdalkodas beallitasainal az adaptiv fenyerot kikapcsolni.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#36766) kezo0 válasza Borisz76 (#36729) üzenetére


kezo0
addikt

OK, köszi, úgy látom, nálad sincs frissebb, csak legfeljebb később ill. más sorrendben települtek...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#36767) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Már kezdtem megörül a pár napos Win10-em hibátlan...

Késő délután elment a net (nem anett ;] ), agépen WiFi-n, illetve kábelen se tudtam netet csinálni. Azt mondta "Hálózati protokoll hiányzik..." Így utólag olvasva már látom nem egyedi hiba...Viszont nem olvastam itt utána. Kezdtem router újra indít (de erre nem is gyanakodtam mivel telefonon, másik notebookon volt net), nem is oldotta meg a gondot..Gép hálózati dolgai töröl majd újra rak, semmi...Hálózati eszközök energiagazdálkodása pipa ki, semmi...Végül csak egy rendszer visszaállítás segített.

Remélem nem jön elő többet...

[ Szerkesztve ]

(#36768) ALI_G válasza this is life (#36765) üzenetére


ALI_G
veterán

Már kikapcsoltam. :((

(#36769) oszi666


oszi666
őstag

Sziasztok, van valami olyan battery detector program vagy app, ami notebookon hasonlóan mutatja az akku merülését, mint pl az androidos telefonokon? Tehát grafikonra szépen felrajzolja a merülést, és százalékosan kiírja, hogy melyik app, program mennyit használt? Tudom, hogy lehet battery reportot csinálni, de az nekem nem jön be. Latitude e6430, windows 10-ről lenne szó. Mostanában mintha jobban merülne a gép, pedig az akkuelhasználódás nem változott, és elvileg ki van pucolva rendesen.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#36770) DS39


DS39
nagyúr

10-esnél hogy lehet a szöveg kijelölés színét megváltoztatni?

(#36771) benczeb


benczeb
aktív tag

Sziasztok! Mára eltűnt az Edge a gépemről. Sfc /scannow szerint minden ok. Valaki latott mar ilyet?

(#36772) viktor82


viktor82
őstag

Üdv,olyan problémám lenne,hogy anno frissitettem az eredeti win 7-et 10-re,viszont minap beadta a laptopom az unalmast alaplap hiba na most vásároltam egy új lapost windows nélkül vadi újonnan viszont nem tudom aktiválni az előző gépem kulcsával amit aida-val olvastam ki!van erre valami megoldás vagy új wint kell vásárolnom? :W

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#36773) netpeti98 válasza viktor82 (#36772) üzenetére


netpeti98
addikt

Minek a kulcsát olvastad ki a W10-ét vagy a W7-ét. A W10 esetében csak egy generic kulcsot látsz, ha más rendszerről frissítettél.

(#36774) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ma találkoztam még 1 géppel aminél előjött ez a memória "bug".

FM2+ konfig, 2*4GB ram, A8 7600.. 1GB-t levesz a VGA, és 6,49GB-t lát a win.. 512MB hiányzik.. Amikor beállítottam, hogy max memóriát használjon indításkor, akkor ebből 5,49GB lett...

Véleményem szubjektív...

(#36775) viktor82 válasza netpeti98 (#36773) üzenetére


viktor82
őstag

A 10es kulcsát olvastam ki :K
Viszont a laptopra win 10-en kivül nem tudok más oprendszert telepiten egyszerűen kekhalál és win 10en kivül nincs más driver hozzá! :O

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#36776) netpeti98 válasza viktor82 (#36775) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha megvan a W7 kulcsa, ad be neki azt. El kell fogadnia, ha már 10586-os builden vagy.

[ Szerkesztve ]

(#36777) viktor82 válasza netpeti98 (#36776) üzenetére


viktor82
őstag

Valahogy nem tudom vissza nyomozni a 7-es kulcsot mert van a házban 4számitógép és mindegyik 7-ről volt frissitve! :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#36778) lsc válasza viktor82 (#36777) üzenetére


lsc
nagyúr

Coa matrica?

Az élet kegyetlen .

(#36779) viktor82 válasza lsc (#36778) üzenetére


viktor82
őstag

Nincs :(

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#36780) stfx


stfx
aktív tag

Hol tudom utólag beállítani a hálókártyára hogy nyilvános, privát vagy tartományi hálózat?

(#36781) viktorhu válasza oszi666 (#36769) üzenetére


viktorhu
veterán

Olyat tudsz, hogy a beállításoknál a Battery Saver fülön a Battery Use-ra kattintasz, és ott megkapod, hogy melyik alkalmazás hány százalékot használ. Olyan grafikont, mint ami az ötös droidtól kezdve van, ez nem tud, arra a részére nem tudom a választ, hogy milyen app tudná.

(#36782) enterlaci


enterlaci
senior tag

Hi!

Hol tudom megváltoztatni a monitor számozást? A monitorom (DVI) 2-es a TV (HDMI) pedig az 1-es jelű és ez így nem jó nekem, fordítva szeretném - mert képernyő kiterjesztésnél az 1-esen indul el minden program amit a 2esre át tudok húzni persze. :U :F :R

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#36783) adamklein94 válasza enterlaci (#36782) üzenetére


adamklein94
csendes tag

Megfogod az egyest és a kettes jobb oldalára húzod majd Alkalmaz. :)
Itt:

[ Szerkesztve ]

(#36784) CirrMee válasza adamklein94 (#36783) üzenetére


CirrMee
addikt

Ezzel az egymáshoz képesti helyzetüket változtatod meg, nem a számozásukat. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#36785) adamklein94 válasza CirrMee (#36784) üzenetére


adamklein94
csendes tag

Valóban. Akkor viszont a videókártya kezelő programjában.
Pl intel

[ Szerkesztve ]

(#36786) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azonnal frissítse a Flasht, ha nem hiányzik a titkosítás és zsarolás

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36787) enterlaci válasza adamklein94 (#36785) üzenetére


enterlaci
senior tag

Köszi. Igen ott a vezérlőpultban már átkutattam mindent(?). Nvidia GTX660 Ti, itt nem találtam sorrend változtatást.

Szerk: nah azt sikerült a fentiekből továbbgondolva, hogy a 2es ugyan a monitor, de végre elsődleges.

[ Szerkesztve ]

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#36788) oszi666 válasza viktorhu (#36781) üzenetére


oszi666
őstag

nagyon köszi :)

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#36789) enterlaci


enterlaci
senior tag

A problémára azért is lenne jó valami, mert jelenleg pedig a színkezelő szerint a monitor az 1es, a windows szerint meg nem. :Y

[ Szerkesztve ]

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#36790) junior11 válasza t72killer (#36786) üzenetére


junior11
veterán

Nálam az Edge és a Chrome szerint is aktuális verzió van fennt.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#36791) t72killer válasza junior11 (#36790) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem most lett a .197-ből .213:)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36792) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Egy egeres művelet végén a jobb alsó sarokban ez jelent meg. Mi ez és mit kell vele csinálnom :F Pár napja jelent meg az ominózus művelet után, aztán rá 1-2 napra más háttérrel jött be a win10 és altűntek az ikonok a tálcáról meg a könyvjelzök a böngészőből. Most megint megcsináltam a műveletet és megint ez fogadott...

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#36793) csadi0011


csadi0011
őstag

Sziasztok!

Androidról szeretnék küldeni képet, zenét, videót Win10-es PC-re wifin keresztül élő vetítésként, mint google cast eszközökön, vagy legtöbb okos tv-n.
Windows Media Player-ben beállítottam az adatfolyamot, és látja is a telefonom, a telefon úgy is érzékeli, hogy küldi a jelent, de PC-n nem történik semmi.

Próbálom keresgélni a megoldást, de nem találom. Valakinek van valami ötlete?

(#36794) netpeti98


netpeti98
addikt

A Hyper-V még mindig visszafogja a 3D teljesítményt a hoston, ha telepítve van? A W8 alatt nekem minden játékban felére csökkent a teljesítmény, ha be volt kapcsolva. Elsőre furcsának hangzik, de a külföldi fórumok is teli voltak a jelenséggel.

Tudom kísérletezzek, de legközelebb már nem futnék egy felesleges kört a Hyper-V-vel, ha szükségem lesz virtuális gépre. Most nincs kedvem, és időm kísérletezni.

[ Szerkesztve ]

(#36795) Peace


Peace
nagyúr

Sziasztok!

Telepítettem win 10-et, és a hanggal igen komoly gondjaim vannak!!! Asrock P67 Pro3 alaplap, Realtek ALC892 audio. Az oldalról leszedtem és telepítettem a win 10-es "Realtek high definition audio driver ver:7560"-at. Be is állítgattam, a teszteken szépen szól a 6 hangfal. De youtube és VLC a jobb első hangfalra akarja tolni a hangot meg némi halovány valami szól a centeren és annyi. Win 8.1-en is annó vért izzadtam, mire sikerült elérni, hogy tökéletesen szóljon az 5.1 méllyel böngészőben és videólejátszókban, de ez most eléggé felzaklatott.......

(#36796) atyca válasza enterlaci (#36789) üzenetére


atyca
senior tag

Nálam erre az volt a megoldás,hogy Displayport kábellel csatlakoztattam a monitort.(Lehet,hogy VGA-n is jó)
Úgy rögtön helyre állt a számozás.De úgy meg ad hoc jelleggel eldobálta a felbontást a monitor.
Látom neked is Dell van.
Megkerestem a Dell supportot,válaszuk szerint az U2212HM nem kompatibilis teljesen a Win10-zel.
Lehet,hogy a Tiéd sem..

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#36797) yanna válasza hackeeeee (#36774) üzenetére


yanna
őstag

Szerintem a "Hardverek számára fenntartva" hiányzik. Legalább is nálam ennyi "hiányzik"

(#36798) SP4C3 válasza yanna (#36797) üzenetére


SP4C3
veterán

Vártam már, hogy mikor jön rá végre valaki. :C

Konkrétan erről van szó:

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#36799) jegenye77


jegenye77
addikt

win 10-en kell vagy érdemes használni valami vírusirtót?
Korábban win7 nél is olvastam egyszer,hogy tök felesleges mert ami komolyabb vírus az úgy is bejön a többi meg igazából ártalmatlan.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#36800) hackeeeee válasza yanna (#36797) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak, ez mitől függ, hogy ez előjön, vagy sem? Na és, 64 bites rendszernél miért csinálja? Plusz.. a korábban kérdezett AM3+-os rendszer esetén hová lett 4GB memória, szintén 64 bites rendszerrel..

Amúgy az FM2-es konfigurációnál megoldotta az, hogy nem UEFI módban lett telepíve a rendszer.

@SP4C3: Akkor, hogy került elő a különbözet? Vagyis, most így, hogy nem UEFI-ben van telepítve, így hogy lett 6,94GB használható a 6,49-ből? Elméletileg 1GB memóriát eszik el az IGP. Plusz miért csökken, ha be van állíva, hogy indításkor max ramot használjon?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.