Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36901) F_Zolee válasza Shing (#36899) üzenetére


F_Zolee
veterán

2-4Gb közé állítottam be. Úgy látszik a hosszú üzemidő nem tesz jót a windowsnak. 11óra alatt meggajdul újraindítás nélkül. Pedig semmi extrát nem használtam.

(#36902) #78032384 válasza F_Zolee (#36898) üzenetére


#78032384
törölt tag

Kihasználatlan RAM elpazarolt RAM. Amúgy ez a Win10 újítása, ahogy figyeli a gépet mit használsz úgy pakolja tömörítve a memóriába hogy ne lemezről kelljen megint elővenni. Ha szükséges felszabadítja, azért látod az ingadozást, így nem baj ha addig foglalt. Threshold előtt emlékeim szerint elég rossz volt a memóriakezelés, új dolgok hátránya. Talán a Redstone még tovább javít ezen is. Nálam sokkal nagyobb probléma amikor egy vacak UWP app beragad és a hozzá kapcsolódó runtime broker megfojtja a CPU-t. Azt tényleg manuálisan kell kilőni, a compressed memory process-nél legalább tudom magától visszaáll ha úgy van.

(#36903) F_Zolee válasza #78032384 (#36902) üzenetére


F_Zolee
veterán

Figyelje csak de miért azt pakolja be amit nem kell? 1x se nyitottam meg a catalyst kezelőpultját és mégis az tett be a rendszernek. Minden tök lassú lett. Még egy honlap megnyitás is szenvedés volt, mert állandóan tekert a hdd.

(#36904) Popes válasza F_Zolee (#36903) üzenetére


Popes
őstag

Próbáld meg letiltott lapozófájllal, nálam 16GB van de 20% fölé ritkán megy. (ha valami program nyüsszög hogy kevés akkor adj neki 1-2 gigát de szerintem 8GB-nál is le lehet tiltani a lapozófájlt, egy-két program igényelheti de az szólni fog hogy baja van)

Deus ex machina

(#36905) King Unique válasza Воланд (#36894) üzenetére


King Unique
titán

Persze, mit is várjon az ember, ha a gazdit emlegetik, hisz ilyenkor egyfajta kötelesség mindent megmagyarázni, akármit is hoznak fel...+ nem csak a kártyáról volt szó, akad még bőven érdekes rész abban a szövegben. Bezzeg az elmúlt néhány ezen témával foglalkozó topikban nem ment annyira. Illetve ezzel van tele a net, lehet nem véletlenül. De ilyenkor szokott jönni ugye az olcsó, flegma konteózás...

[ Szerkesztve ]

(#36906) Воланд válasza King Unique (#36905) üzenetére


Воланд
titán

nem, ilyenkor az szokott jonni, hogy felrebeszelsz, plusz lathatoan nem tudod ertelmezni a szoveget es nem tudod, hogy mi vonatkozik a w10-re es mi a csatolt szolgaltatasokra. de tenyleg, olyan nevetseges dolgot felhozni, mint a kartyaadatok mentese azert eleg eros igy 2016-ban. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36907) Воланд válasza F_Zolee (#36903) üzenetére


Воланд
titán

mert fos a catalyst. a lapozofajl kezeleset meg bizd a rendszerre, ne manualisan allitsd be.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36908) King Unique válasza Воланд (#36906) üzenetére


King Unique
titán

Felőlem bagatellizáljuk el, nem érdekel. Elég világosan és elég meredeken le van az írva, nem kell rajta sokat értelmezni. Itt elmegy, de más topikokban nem sikerült a meggyőzés eddig se, ahogy globálisan sem. Majd a következő cikknél kíváncsi leszek, mert vsz lesz :D

(#36909) Lajkó22


Lajkó22
csendes tag

Sziasztok!

A gépemen Office 2007 van fent. Excelben hiperhivatkozást írtam, ami egy másik munkalapra mutat, de nem engedi végrehajtani, a "számítógépen érvényben lévő korlátozások miatt ez művelet nem hajtható végre" szöveg jelenik meg.

Ez a probléma a Wordben is jelentkezett.
Már végignéztem a beállításokat, de nem jöttem rá, hogy lehetne aktívvá tenni ismét ezt a funkciót. Azóta van korlátozódva a hiperhivatkozások, mióta az Alapértelmezett alkalmazásokat alaphelyzetbe állítottam a Gépházban.
Ebben kérnék segítséget, hátha a leírtak alapján van valakinek ötlete, mit kellene tennem, beállítanom, hogy ismét használni tudjam. Köszi előre is!

(#36910) Ghard


Ghard
őstag

Sziasztok

uTorrent 2.2.1 és a legújabb is hibát okoz, mióta windows 10 van a gépen. Ha futtatom, akkor kb 20-30 percenként megakasztja a gépet egy másodpercre kb. Ezt úgy veszem észre, hogy filmnél megakad erre az időre és a hang is hangosan zizeg. Ha nem fut a torrent, akkor nincs ilyen hiba.
Az a vicces, hogy nem is arról a hdd-ről megy a film, mint amin a torrent fut.
Se win7, se win8/8.1nél ilyen nem fordult elő, pedig a gép ugyan az. Annyi változott csak, hogy most a win10 uefi biossal megy.
Más tapasztalt hasonlót?
Közben lecseréltem a progit qBittorrent-re, hátha ezzel jó lesz.

(#36911) Воланд válasza King Unique (#36908) üzenetére


Воланд
titán

felreertesz, nem akarok meggyozni senkit sem, mert lathatoan olyan, mintha a falnak beszelnek. csupan nem szeretem, hogy ha valaki sokadjara ugyan azt a hulyeseget ismetelgeti.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36912) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

A windows 10-em chrome használata közben egyszercsak kék halált kapott, utána leállt, azóta pedig annyit csinál, hogy beindul, a vinyók búgnak egyet aztán leáll. 2 másodperc múlva ugyanez, aztán újra és újra amíg manuálisan le nem állítom. 1 hónapja egyszer már előfordult de akkor áramtalanítás helyrehozta, most nem. Ötletek?

(#36913) TeebyKay válasza TeebyKay (#36912) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ps.: Kicseréltem a két ramot a foglalatokban és most elindult, szóval szerintem a ramos topicban kell megoldást keresnem.

(#36914) vigyori78 válasza Lajkó22 (#36909) üzenetére


vigyori78
őstag

(#36915) madgie válasza Shing (#36899) üzenetére


madgie
titán

Hát annyira nem okos, nekem a 16 gigát úgy bezabálta egy-egy panoráma illesztése a Lightroomban, hogy a többi programnak is meghagyta a raméhségét. Nem is ez az elsődleges baj, de mellé még visítozott, hogy ez nem tetszik (pedig be van kapcsolva a lapozófájl).

(#36916) A.C.E. válasza madgie (#36915) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

Minél több memória van a gépben annál tékozlóbban bánik vele a 10-es. :K

F.P.S. FOREVER!

(#36917) madgie válasza A.C.E. (#36916) üzenetére


madgie
titán

Az nagyszerű... még jó, hogy azért cseréltem le a Mac Minit, mert hardverben ilyenekhez kevés volt. Erre itt van nyers erő (i7-5775C-m van), csak ilyenekkel szórakozik.

(#36918) A.C.E. válasza madgie (#36917) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

Nálam kezdte a memóriafelhasználást 1.5 gb-ról ami a nap végére 8!! gb-ra kúszott. Fórumokon tanácsolták hogy a microfosos drivereket cseréljem le mert azok közül valamelyik okozza a "Memory leak"-ot mivel valószerint nem kompatibilis a w10-el. Most úgy néz ki megoldódott, 3 gb-nál megáll.Egyébként ez a "kiforrott" w10 párszor már rámhozta az elmebajt.

F.P.S. FOREVER!

(#36919) #78032384 válasza Воланд (#36911) üzenetére


#78032384
törölt tag

Elég unalmas szerintem is a siránkozás a szolgáltatásokhoz szükséges adatokról. Az agyam mindig lefordítja hétköznapi helyzetekre az ilyen panaszkodók vajon hogy élnek, úgy még viccesebb:

- Halló egy sonkás-gombás pizzát szeretnék rendelni
- Rendben, egy nevet, címet, telefonszámot kérnék
- Miért?!

:D

(#36920) #78032384 válasza A.C.E. (#36918) üzenetére


#78032384
törölt tag

Emlékeim szerint a 8/8.1 a motorháztető alatt megbízhatóbb volt. Elsiették a 10 kiadását tavaly nyáron, az őszi Thresholdig asztalin is voltak gondok, egy kevés még most is. A laptop marad is az utolsó pillanatig frissítés nélkül. Sok a driver panasz, elmegy a wifi, akad hang, videókártya, ez és az a process eszi a gépet.

(#36921) madgie válasza A.C.E. (#36918) üzenetére


madgie
titán

Nekem ez a drivermacera furcsa, azt hinné az ember, hogy azzal a legjobb, amit az OS leszed magának.

(#36922) worxland válasza A.C.E. (#36916) üzenetére


worxland
addikt

Hát, nálam 32 gigából sem eszik lényegesen többet (2,5-3 gigát), mint 16-ból. :)

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#36923) worxland válasza madgie (#36921) üzenetére


worxland
addikt

Messze nem igaz, Catalyst-nál sem, és hálókártyánál is volt már olyan, amit leszedett az automata frissítés, és utána nem volt net.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#36924) Воланд válasza #78032384 (#36919) üzenetére


Воланд
titán

:C

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36925) madgie válasza worxland (#36923) üzenetére


madgie
titán

Naf*sza, akkor totózhatok. Mondjuk a videókartyánál tuti nem lesz gond a választással, intel IGP, nincs nagy mozgástér :D

(#36926) King Unique válasza Воланд (#36911) üzenetére


King Unique
titán

Igen, biztos. Azért az érdekes, hogy Kínában már a Win8-nál is problémáztak rendesen, a Win10-ból meg nemrég inkább saját verziót készítettek, amit átalakíttattak és kivetettek belőle néhány dolgot [link]... gondolták, ha már vannak a rendszerben bizonyos lehetőségek, akkor inkább már az ő kezükben legyen a gyeplő, minthogy tőlük transzportálják a cuccokat amcsiföldre... Azon már meg sem lepődök, hogy akár a hulladék WD-t is inkább lecseréltetik a saját biztonsági megoldásaikra.

[ Szerkesztve ]

(#36927) zorzy4 válasza worxland (#36923) üzenetére


zorzy4
őstag

Sziasztok! Haveromnál win 10 frissítés telepítés után nem megy a net. Minden látszólag működik, de oldal egyik böngészőn se jön be, skype nem csatlakozik. Mi lehet a hiba?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#36928) King Unique válasza zorzy4 (#36927) üzenetére


King Unique
titán

Ez így kicsit kevés infó... milyen gép, szimpla frissítés / build upgrade, netán első install ami során a WU tette fel a drivereket (miket), eszközkezelőben nincs-e valami ismeretlen, parancssorból lehet-e pingelni, tűzfal / antivírus nem blokkolt vmit, Wi-Fi / vezetékes net stb.? Illetve MS oldaláról néhány ötlet [link].

[ Szerkesztve ]

(#36929) Воланд válasza King Unique (#36926) üzenetére


Воланд
titán

jah, kina az igen mervado pelda. flash news: az exxon mobilnal (is) kulon fejlesztesu win van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36930) A.C.E. válasza worxland (#36922) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

2db Clean reinstall után már nekem se.... :DD2 Először win 7-ről frissítés után program kompatibilitás és memóriagondok, 1. tiszta telepítés után net problémák, 2.tiszta telepítés (auto frissítés kikapcs) eddig ok.

[ Szerkesztve ]

F.P.S. FOREVER!

(#36931) zorzy4 válasza King Unique (#36928) üzenetére


zorzy4
őstag

Asztali gép, hogy mi van benne nem tudom, kb 6 éves minimum konfig. Pentium, 2 giga ram. Szimpla frissítés, vezetékes net.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#36932) worxland válasza A.C.E. (#36930) üzenetére


worxland
addikt

Én egy gépen se nyomtam az ápdét után tiszta telepítést, egyikkel se volt emiatt gondom (9 gép, PC és laptop vegyesen, Athlon II-től i7-4770-ig, 2-4-16 giga RAM-mal).

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#36933) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Sziasztok.
Pár keresztkérdéssel fordulnék hozzátok.

Normális dolog egy 390.000Ft-os Dell notebook-tól, hogy állandóan szarakodik rajta valami?
A nyomtatás állandóan szórakozik, vagy Offline a nyomtató hibaüzenettel nem nyomtat, vagy egyszerűen csak megáll, és vár a nyomtatási listában minden dokumentum, és a hibakeresésnél semmit nem talál. Irodai használatnál ez borzasztóan feltolja a vérnyomásom! Az ügyfeleim-ről nem is beszélve, akik a nyomtatást várják.

Másik dolog, hogy a Repülési üzemmód hiába van kikapcsolva, állandóan visszakapcsol, de úgy, hogy közben a WiFi meg megy, szóval nem is értem, lehet nincs bekapcsolva, csak a tálcán jelzi rosszul? (Az értesítéseknél jelzi kéken, azaz bekapcsolva)

Akkor a wifi néha ledobja a hálózatot (amire már csatlakoztam), és nem csatlakozik újra, csak nagy nehézségek árán. Sokszori ki-be kapcsolás után talál megint magára, de utána is random dobálja le a magát a hálózatról. Illetve a másik megjegyzett otthoni hálózatomra, mikor hazaérek, nem akar csatlakozni, simán csak ennyit ír, hogy nem lehet csatlakozni a hálózathoz. Aztán egyszer csak magától csatlakozik 10-15 perc után. Ilyenkor már túl vagyok 2 agyvérzésen!

És a legszebb, hogy sokszor csak egy wold dokumentumot nyitnék meg vagy egy pdf-et az asztalon, és 15-20mp-ig csak a töltés egérmutatóikon van, mintha megfagyott volna, és csak ezután nyitja meg. Sokszor a böngészőt is ilyen lassan nyitja meg, pedig a háttérben semmi nem fut! Jah, és SSD-ről beszélünk! Szóval ha 1000 dolog futna a háttérben, akkor is azonnal kellene megnyitnia mindent, nem így!

Öntsek rá benzint, és gyújtsam fel vagy a Win 10 Pro szórakozhat velem? Jogtiszta minden!
(A régi gépemnél, amin win7 volt, semmi ilyen nem volt tapasztalható, szóval nem a hálózatokban van a hiba!)

(#36934) steele80 válasza B.Ricsike (#36933) üzenetére


steele80
senior tag

A W10 csinálja döntő többségében a gubancot. Állítom, hogy jelenleg a két legstabilabb rendszer a W7 és a 8.1. Ez a W10 soha nem lesz kész, mert mire stabil lenne jön majd a redstone a maga baromságaival és minden kezdődik elölről. Ez a W10 jelenleg arra alkalmas, hogy netezzenek, meg játszanak rajta. Ezt viszonylag hiba nélkül teszi. Az üzleti, vagy hivatali szférában jönnek a gondok és az állandó hibák.

(#36935) B.Ricsike válasza steele80 (#36934) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Szóval akkor a W8.1 lesz az én rendszerem azt mondod?!
Megpróbáljuk, sok vesztenivalóm nincs, csak az a 4 óra, amit a programok telepítésével töltök.

Illetve, a W10 kódja jó lehet a 8.1-hez?

(#36936) steele80 válasza B.Ricsike (#36935) üzenetére


steele80
senior tag

A W10 kódja biztos nem jó a 8.1-hez. Viszont a W8.1 stabilabban fog dolgozni és tapasztalatom szerint gyorsabban is. Én visszaraktam a 8.1-et és azóta csak azt kérdezem magamtól, hogy miért szenvedtem eddig a tízessel.

(#36937) #58000384 válasza B.Ricsike (#36933) üzenetére


#58000384
törölt tag

Először is milyen laptopról van szó? Nem az ára számít.
Nyomtatásnál biztosan a jó nyomtató van kiválasztva? Ha esetleg többet is használsz, akkor a rendszer alapesetben a legutóbb használt nyomtatót állítja be alapértelmezettként (az akár lehet XPS vagy PDF "nyomtató" is).
A nyomtató driverét telepítetted? Ha igen, 10-hez valót?

A repülős gomb időnként látszólag bekapcsolt állapotú lehet, ahogy a bluetooth ikonja is. Ezzel ne foglalkozz, a működést semmiben sem befolyásolja.
A wifi hibáját okozhatja hibás/inkompatibilis driver, egy vírusirtó vagy tűzfal is. Ezekből mit telepítettél?

A lassúság kiderítéséhez nyisd meg a feladatkezelőt, állítsd mindig láthatóra, és használd a gépet. Mikor megakad betöltés közben, akkor nézd meg, hogy melyik folyamat használja a procit/SSD-t a legjobban. Ha nem derül ki, akkor az erőforrás-figyelőt nézd meg.
Megpróbálhatod újratelepíteni az Office-t (melyik verzió?), a pdf fájlokat meg átmenetileg az Edge-ben nyisd meg.

Ha gyárilag 10 volt telepítve a laptopra, akkor nincs kódod a 8.1-hez, sőt, talán driver sincs.

steele80: Díjazom az ilyen segítséget, mint mikor valaki írja, hogy a Firefox időnként összeomlik, és az első válasz, hogy telepítsen Chrome-ot.

(#36938) King Unique válasza B.Ricsike (#36935) üzenetére


King Unique
titán

Pont fordítva, csak a 10-es fogadja el a 8.1 kulcsát, ahogy a fórumtárs is mondja. Amúgy nem a programok felrakása, hanem a rendszer lefrissítése a 0-ról tart baromi sokáig... pont minap telepítettem 8.1-et SSD-re, ahol maga a telepítés elég hamar megvolt, az általam használt programokat, drivereket is hamar felszórtam. Aztán következett a WU, ahol a frissítéseket is elég gyorsan megtalálta, nem úgy, mint a Win7...viszonylag hamar le is töltötte azt a 200+ db-ot, illetve volt még 31 db választható. De utána a frissítések telepítése az elég lassan ment, azzal elszórakozott pár órát...
Illetve a Win7/8.1 nyilván kiforrottabb és ezáltal általában stabilabb és problémamentesebb a működésük.

(#36934) steele80: lehet van benne valami, mert hiába javítják ki az előző build bugjait, ha következő hoz újabbakat. Meg ez a teljes ISO letöltése, tetű lassú build upgrade is eléggé zavaró. Ennél még a tiszta telepítés is hamarabb megvan, hacsak a build upgrade idejével vetem össze.
Továbbá, ami még mindig zavar, hogy a skálázást nem tudják eltalálni egy 1366x768 laptop kijelzőnél...A 100% ok, csak kicsit apró minden, de nyilván használható úgy is. 125%-on kényelmesebb lenne, viszont eléggé böszme és túlontúl nagy lesz minden. Kipróbáltam a 14316-os RS1 buildot, de annál is ugyanilyen xar. Tehát én a következő nagy frissítéstől ilyen téren nem várok javulást. Win8.1 alatt viszont a 125% is pont jó és kényelmes. Nemcsak emiatt, de részben ezért is vsz maradni fog azon a notin fő oprendszernek a 8.1.

(#36939) steele80 válasza #58000384 (#36937) üzenetére


steele80
senior tag

Persze lehet segíteni úgy is, hogy nyugodtan szopassa tovább magát a munkában. Munkára neki egy stabil rendszer kell, mert nem hobby tesztelő, hanem kenyérkereső. És valószínűleg nem rendszergazda, vagy informatikus, hogy barkácsolja, állítgassa, vagy optimalizálja a rendszerét. Ez a W10 több sebből vérzik és ez nem csak az Ms sara, de vérzik. Így ha egy stabil rendszert szeretne akkor a legutolsó a W8.1. Ezt tapasztalatból írom és a kezdetek óta használom a W10-et, de ahol időre, pénzre mérik a dolgokat ott még ezt nem annyira kellene használni. Ezért váltottam néhány napja vissza 8.1-re.

(#36940) B.Ricsike válasza #58000384 (#36937) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Szia.

Dell Inspiron 7559. I7, 8GB Ram, GeForce960GTX, 256SSD + 500GB HDD.

Nyomtatásnál csak 1 nyomtatót használok, ez is van kiválasztva. Sokszor van olyan, hogy hibát ír ki, és nem nyomtat, csak a listában tartja a dokumentumokat, és kb 1 óra múlva feleszmél, és kinyomtatja őket. Illetve azt sem értem, hogy miért teszi Offline módba magát sokszor. Az is eléggé buta dolog. Értelmetlen, bosszantó.

Egy all in one drivere van a HP Officejet 8600 nyomtatómnak, de csak a nyomtató részét telepíti. Scannelni csak úgy tudok, hogy egy programot letöltök az áruházból. (Ez is fura)

McAffe vírusírtó van rajta, jogtiszta, illetve sima Windows-os tűzfal.

(#36941) #58000384 válasza B.Ricsike (#36940) üzenetére


#58000384
törölt tag

A nyomtatóra megoldás lehet, ha eltávolítod a drivert (teljes mértékben), az eszközkezelőből az eltávolításnál az illesztőprogramot is bejelölöd, majd telepíted a legfrissebbet. Előtte persze indítsd újra a gépet.
A scanneléses dologra írták, hogy a "ScanToPCActivationApp" nevű szolgáltatás nem futott (magyar nyelvű rendszeren lehet, hogy lefordították a nevét). A feladatkezelőben válts a szolgáltatások fülre, és keresd ki. Ha ott van, akkor engedélyezd, ez elvileg megoldja.

A vírusirtót átmenetileg kapcsold ki teljesen, hátha minden dokumentumot átnéz megnyitáskor (illetve össze is akadhat a rendszerrel, ahogy némelyik ESS verzió is ilyen volt).
A hálózat beállításainál állítsd be magánhálózatnak, néhány ember szerint a rendszer a publikus hálózatokról magától lecsatlakozott egy idő után.
Ha van gyári program telepítve, ami kezelheti a hálózatokat (vagy akár a bluetooth-t is), akkor zárd be, tiltsd le, vagy töröld le átmenetileg.

Ha semmi sem oldja meg a hibákat, akkor a fájljaid biztos helyre másolása után esetleg állítsd vissza alaphelyzetbe a rendszert a gépházból. Ez töröl minden telepített programot (és bizonyos drivereket), gyakorlatilag friss telepítésnek számít, de például aktiválni nem kell megint a Windowst.

steele80: Ne azért javasold a 8.1-et mindenkinek, mert a saját gépeden a saját problémáidat nem tudtad megoldani, csak a visszalépéssel. Igen sokan vannak, akinek semmi bajuk a rendszerrel, ahogy olyanok is vannak, akik nem csevegni járnak a 8 topikjába. Előbb pár alap dolgot kell ellenőrizni, mert könnyen meglehet, hogy a jelentkező hibák összefüggenek. Ha semmi sem segít, és még kód is van, akkor ezek után lehet korábbi rendszert telepíteni.

(#36942) King Unique válasza #58000384 (#36941) üzenetére


King Unique
titán

Csak egy példa: ha ugyanazt felrakja / beállítja és 8.1 alatt prímán működik, 10 alatt meg nem, akkor nem mindenkinek lesz ám kedve utóbbit tákolni. Az is köztudott, hogy a 10-es (még) bugosabb, mint a 8.1 és bizonyos hibákra nem nagyon van megoldást, max frissítés / build upgrade / új driver (ha van / lesz).

(#36943) steele80 válasza #58000384 (#36941) üzenetére


steele80
senior tag

Jó én nem vitázom, te meg nem az én cipőmet hordod, így nem tudod milyen utat jártam be! Ezért azt se mondd meg, hogy saját tapasztalatból én mit ajánlok, mert az enyém is épp olyan 1 db vélemény mint a tied!

(#36944) György6


György6
csendes tag

Nem értem ha majdnem mindenkinek gondja problémája van a W 10 -el akkor miért frissítettétek ?Én töröltem a W 10 a gépemről ,hogy nehogy frissítsen mert nekem jó és hibátlan a hetes !

(#36945) #58000384 válasza King Unique (#36942) üzenetére


#58000384
törölt tag

Kivéve, ha az adott gondot megoldja egy program törlése vagy egy egyszerű művelet. Nem mondtam, hogy minden könnyen megoldható, vagy hogy egyáltalán van megoldás. De nem egyszerűbb törölni 1-2 programot, vagy letiltani a vírusirtót, mint azonnal formázni és felrakni egy korábbi rendszert, amihez kód sincs?

steele80: Így van, az a véleményem, hogy rendszertelepítés előtt rá kell szánni azt a kis időt a probléma forrásának megtalálására. Lehet, hogy egy olyan program zavar be, amit 8.1-en is használna, akkor mi lenne? Például írták Asus laptopokra a Wireless Console 3-at, hogy amiatt szakadozik a wifi. Leszedték, megoldódott.

[ Szerkesztve ]

(#36946) King Unique válasza György6 (#36944) üzenetére


King Unique
titán

Nekem külön partíción van, külön rendszerként, mert mindenhol a 7/8.1-et én sem szívesen cserélném le. Talán majd egyszer, ha beérik... Illetve korábban külső SSD-re akartam feltolni, de instabil volt a WintoUSB és Windows To Go megoldással is kicsit. Illetve utóbbi eleve sokaknak felejtős, mert csak Enterprise OS és ISO párosnál működik. Tehát így végül kukáztam. Megpakoltam Linuxokkal, azok még ott is stabilabban mennek. :))

(#36945) karak_22: ha megoldható, mert ha egy rejtélyes bug okozza, akkor cseszheti, amíg ki nem javítják, nem jön rá frissítés. Addig meg nem mindenkinek van türelme várni. Nálam is volt olyan, hogy egy sima, összegző frissítés után megfeküdt a 10586, be sem hozta az asztalt, fekete képernyő...aztán hittem reinstall lesz a vége, de többszöri restart, csökkentett módban való matatás után megjavult. Tehát megoldottam, de nagyon hajszálon múlt, hogy ne kukázzam. Illetve az átlag user nem szenvedett volna vele az biztos.
Ezért jó a multiboot, akár egyszerre több eszközön is, mert legalább van hova nyúlni és van min dolgozni, ha egyik OS beadja a kulcsot. :))

[ Szerkesztve ]

(#36947) B.Ricsike válasza #58000384 (#36945) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Én értékelem egyébként, hogy próbálod megtalálni a probléma forrását.
Próbáltam annó én is ezeket az utakat végigjárni, több kevesebb, de inkább sajnos kevesebb sikerrel.
Talán tényleg igaza van azoknak, akik azt mondják, hogy még nem kiforrott a W10, és sok gyártó nem jött még ki megfelelő driverrel hozzá.
Ami bosszant, hogy életemben először megvettem egy OP rendszert teljesen jogtisztán, nem kevés pénzért, és nem tudom úgy használni, ahogy elvárnám. Pedig valljuk be, a legalapvetőbb dolog lenne a nyomtatók és a hálózatok minél könnyebb elérése, támogatása.

Sajnos esetemben a nyomtatót nem lehet telepíteni sem, mert nem találja a hálózaton. Először látja, aztán hibaüzenet és a telepítés sikertelen. Utána hiába próbálom IP cím alapján is kerestetni a nyomtatót, nem látja sajnos. WiFin keresztül szeretném telepíteni.

Valószínű teszek egy próbát a 8.1-el, hátha.
Majd megírom a tapasztalataimat.

Persze, én sem azt látom állandóan megoldásnak, hogy tegyünk egy új OP-rendszert, de sokszor tényleg csak ez segít. És időben lehet nem tart sokkal tovább, mint egy hibakeresés. Meglátjuk.

(#36948) margithid


margithid
veterán

Az asztali gépem egy tp link usb wifi adapterről kapja az internetet, viszont sokszor elmegy a net, ilyenkor le majd fel kell csatlakozni és jó lesz. Vajon ez mitől lehet?

(#36949) madgie válasza György6 (#36944) üzenetére


madgie
titán

Nem frissítettem, OS X-ről jöttem "vissza" majd' 3 év után, én hülye azt hittem, hogy akkor járok a legjobban, ha a legfrissebb OS-t veszem meg. Hát jobban jártam volna a bevált Win7-tel, az tuti.

Pár perce azzal fogadott újraindítás után, hogy a helyi fiókom jelszava nem jó. Szerencsére a Microsoft fiókkal be tudtam jelentkezni és helyrerakni a dolgot, de au automata indítás programjait is leresetelte (iTunes-t meg hasonlókat letiltottam, ne menjenek maguktól, erre most mindet indított).

B.Ricsike: na igen. Megveszi az ember, aztán cumi...

[ Szerkesztve ]

(#36950) enterlaci válasza atyca (#36796) üzenetére


enterlaci
senior tag

Display port nincs a videókártyámon, vga sem, csak két dvi és egy hdmi. Monitornak jobb a DVI mint a HDMI amennyire egyszer magyarázták, de hogy nem lenne a P2414H komplatibilis azt passz. Win10 driver volt hozzá a supporton.
Most azt szeretném csak megoldani, hogy ha kiterjesztett windows asztal a TV-n (nálam 1es) van akkor is maradjon a színkezelés a monitoron (2es kijelző). Na ezt hogy??? :F

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.