Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37351) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Halleluja, siker :)

(#37352) katona8317


katona8317
újonc

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Látom sok boltnál hogy árulnak 29-35.000 ft között Windows 10 Home 64bit OEM verziót.

Ez milyen kiszerelés lehet, kapok egy dvd-t papírtokban és az aktiválókódot?

Valamint (lehet hülye kérdés, de annyira még nem értek hozzá), ha feltelepítem a laptopomra, és később gépet cserélek, arra is fel tudom majd rakni?

Köszönöm előre is a választ/válaszokat!

(#37353) alfa20


alfa20
senior tag

Tegnap nem egy IT barát nap volt, tipikus az a nap mikor semmit sem kellett volna bekapcsolni :(

röviden:
mivel újabban SWTOR alatt elkezdte a W10 a VGA drivert ki és bekapcsolgatni, gondoltam a TdrDelay-t át állítom regeditben 0-ról 2-re, újra indítottam, csak hogy biztos legyen. semmi gond, OK akkor frissítsük NV drivert és itt kezdődött a probléma, 20 perc rendszer vizsgálat után kifagyott semmire nem reagált, vártam még 5-10 percet hátha... de nem így kikapcsoltam, ezután már nem áll fel a win, de sajnos a csökkentett mód sem jön be, az indítás javítása meg nem tudja kijavítani magát.
Ott tartok, hogy a javítások közt a parancssort elérem, így adatokat ki tudnám menteni, ráadásul van egy 02.28.-i rendszer mentés, de parancssorból kimenteni az adatokat nem épp túl izgalmas.

van megoldási javaslat rendszer helyre tételére, hogy ne kelljen menteni és visszaállítani?

érdekes, hogy tesztprogramok alatt egyszer sem dobta el a meghajtó programot, de játék alatt meg igen..

[ Szerkesztve ]

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#37354) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Tegnapi probléma. Az összes korábbi rendszervisszaállítási pontom eltűnt, és létrejött helyette ez:

[/L]

Az, hogy mi is települt azt nem tudom, de valószínű, hogy köze lehet a Win Defenderhez, mert azóta önálló életet kezdett. Nálam alapból az Eset van fent vírusírtónak, ami eddig szépen kikapcsolta a Defendert, na ennek lett most vége.
A Gépházban ugyan ideiglenesen ki tudom kapcsolni a Defendert, de egy idő a Win újra bekapcsolja, a két vírusírtó párhuzamos futása meg szerintem nem túl egészséges. Home verzió van telepítve, itt meg túl sok lehetőség nincs belenyúlni a rendszerbe, ezért kérnék valami ötletet, hogy a Home esetében ki lehetne-e végleg lőni a Defendert.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#37355) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Letöltöttem innen a Win10 ISO-t. Még nem akarom telepíteni, ezért kérdezem. A linkelt címen elérhető verziókban az összes, a letöltés napjáig megjelent frissítés benne van, illetve az elérhető win10.iso-t milyen gyakran frissítik?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#37356) westlake válasza VGYke (#37355) üzenetére


westlake
félisten

ISO-t sosem frissít a Microsoft. Kiadnak egy "végleges" verziót, amit addig futtatnak, amig nem jön egy újabb.
A Windows 10-nél ez a 10240, a 10586 és majd júliusban a Redstone lesz.
Egyébként ennel az operációs rendszernél nem is lenne nagyon értelme, mivel minden hónapban letöltetik a legtöbb otthoni felhasználóval a main update-et, ami már ~600MB. Egy olyan update-et, ami minden hónapban majdnem ugyanaz.

Play nice!

(#37357) polonic


polonic
félisten

Sziasztok!

Jól tudom, hogy win 8 kóddal telepíthető a win 10 tiszta telepítéssel? Ha nekem pro kódom van, akkor prot tudok csak telepíteni, értelemszerűen.

(#37358) King Unique válasza polonic (#37357) üzenetére


King Unique
titán

Igen, a 10586 (TH2) build óta elfogadja a 7/8.1 kulcsokat. :K
Logikus az is, hogy amilyen a korábbi Windows kiadás, upgrade / tiszta telepítés után is annak megfelelő lesz.

(#37359) CirrMee válasza MaCS_70 (#37342) üzenetére


CirrMee
addikt

Vezérlőpultost ismerem: defendernél beállítások, majd ott a gépházas részbe érve Windows update.Winaero tweaker -el oda is lehet biggyeszteni a vezérlőpultba egy windows update ikont, hogy közvetlenül el lehessen érni. Remélem jól értettem a kérdést. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#37360) VGYke válasza westlake (#37356) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! De akkor, ha valaki vásárolt win7-ről szeretne az utolsó pillanatban (2016.06.hó) win10-re váltani "tiszta telepítéssel" ami állítólag elfogadja a win7 kódot és "tiszta telepítés" után el akarja kerülni az órákon át tartó win10 frissítések letöltését, telepítését, gépindításokat, frissítéssel járó win szemeteket, mit tehet?
Nincs olyan hogy legális win10, integrálva a legújabb frissítések is?
Utóljára 6-8 éve foglalkoztam xp alatt nLite programmal ami megoldotta a fenti problémát, de azóta nagyot változott a világ....

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#37361) CirrMee válasza VGYke (#37360) üzenetére


CirrMee
addikt

Ugyanúgy meg lehet csinálni itt is. Nekiállsz? :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#37362) wjbhbdux válasza VGYke (#37360) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Nem kell parázni, sosem lesz fizetős a Win10 frissítés. Nagyon jó reklám lesz megint, amikor meghosszabbítják vagy állandósítják majd az akciót amikor jön az évfordulós nagy frissítés.

A Win10-nél nincsenek órákon át tartó frissítések, mindig egy nagyobb aktualizált csomagban tölti le a rendszert érintő legfrissebbeket, plusz pár kis biztonsági frissítés, és az oldalukról letölthető változat is frissül évente párszor. HDD-re nem telepítettem már szerencsére, de SSD-n pár perc alatt megvan vele.

[ Szerkesztve ]

/s

(#37363) westlake válasza VGYke (#37360) üzenetére


westlake
félisten

A Windows 10-hez sosem lesz annyi frissítés, mint a Windows 7-hez, vagy éppen a Windows 8.1-hez. Jóval gyakrabban jönnek ki újabb kiadások, mint hogy felgyűljenek a frissítések. Jelenleg is "csak" három darab frissítés van a Windows 10-hez. Pár hónap múlva meg jön a Redstone, emiatt meg megint "nullázódik" a dolog. Amennyire én meg tudom állapítani, a Windows 10 WU része sosem lesz olyan lassú, mint a Windows 7-é. Azt nem fogja hagyni a Microsoft. Itt egy aktuális telepítő, ha feltétlen szükség lenne rá. Egyébként a telepítő nem lehet legális, vagy illegális. Legális egy licensz, amivel aktiválni tudják a Windows-t, és illegális egy példány, amit aktivátorral aktiváltak. A telepítők mindig is semlegesek lesznek.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#37364) VGYke válasza CirrMee (#37361) üzenetére


VGYke
addikt

Win7 rendszeren nekiállhatok úgy hogy van win10.iso. És mivel? Mert gondolom nLite idejét múlt.
A többihez nem értek. :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#37365) vigyori78 válasza VGYke (#37360) üzenetére


vigyori78
őstag

Ment PÜ

(#37366) lanw


lanw
aktív tag

Hali! Valamelyik update-el fel lép még a start menü hiba? Vagy már sikerült javítani?

37367 : Köszönöm,akkor visszakapcsolom az update-t,remélem nem lesz gáz :R

[ Szerkesztve ]

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#37367) vigyori78 válasza lanw (#37366) üzenetére


vigyori78
őstag

10586.218 -al már nem tapasztaltam a hibát.

De ha felmerül a probléma : LINK

(#37368) alfa20 válasza alfa20 (#37353) üzenetére


alfa20
senior tag

Az alábbi videó alapján sikerült újra életet lehelni a Windows-ba, hála készítőnek.
3 perc alatt rendbe tette(m) :C

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#37369) wolf88


wolf88
tag

Sziasztok!

Tálca problémám van.Nekem mindig úgy van beállítca, hogy rejtve van.Jelen pillanatban is.Viszont nem tűnik el.Hiába veszem ki a pipát,majd újra rárakom,akkor is úgy marad.Mintha be lenne fagyva.Mi a probléma?Miért csinálja?Köszi

(#37370) negatiw válasza negatiw (#37332) üzenetére


negatiw
tag

Arra semmi,hogy a helyesírás ellenőrző ne húzzon alá mindent?

(#37371) Apucy01


Apucy01
őstag

Sziasztok!
srácok segitsetek már.. :( kb 2 napja minden inditásnál és ujrainditásnál ez az üzenet fogad.... :W

nem igazán tudom mihez kezdjek vele ujra nem szeretném telepiteni a rendszert :N mit tudok vele tenni?

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#37372) Shing válasza Apucy01 (#37371) üzenetére


Shing
őstag

Hát elég random dll név. msconfig-ban nézd meg mik akarnak elindulni. Lehet, hogy valami adware vagy rosszabb. Futtass le egy adwcleaner-t, JRT-t a biztonság kedvéért.

(#37373) bobalazs válasza Apucy01 (#37371) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Gyanús nekem az a fájlnév. 90% hogy valami vírus volt vagy van ami hazavágta a windowsodat.

(#37374) Apucy01 válasza Shing (#37372) üzenetére


Apucy01
őstag

Malaver és a nod már futott nod 3 kártevőt talált malaver meg semmit

bobalazs

azt mondod ennek vége?

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#37375) vigyori78 válasza Apucy01 (#37374) üzenetére


vigyori78
őstag

Mi van még ebben a mappában ? : AppData\Local\Edition

Ha esetleg van egy exe is akkor jobb klik tulajdonságok ,részletek hátha kiírja milyen progi.

(#37376) bobalazs válasza vigyori78 (#37375) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Még ha csak edition lenne :DDD Az "edtion" valami kreált név, ilyent malware szokott csinálni.
Szerintem vagy fertőzött volt, és letörölte valamelyik antivirus, vagy még mindig fertőzött, és az csinálja továbbra is a gixert.
Apucy01 én biztosra mennék, inkább újratelepíteném, elég egy sima gyári alapraállítás is.
SSD-d van nem tart semeddig...

Amúgy meg csinálsz egy rendszermentést macrium free-vel egy frissen telepített +programok, rendszeren,
aztán jó idő 3 perc alatt visszaállitod a vinyóra lementett rendszert egy pendrive segítségével. A 10es telepítőjét én nem is használom egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#37377) Apucy01 válasza vigyori78 (#37375) üzenetére


Apucy01
őstag

Szia a vicc az egészben az hogy nincs ilyen mappa :W :W :W

bobalazs

az oké hogy nem tart semeddig ujrahúzni csak egy gond van kitolok a kisfiammal is... mert bolondul 1 játékért ami meg van eredetiben és a lemezei már borzalmas karcosak a multkori telepités után is szivtam vele hogy föl tudjam neki telepiteni.. akkor más lenne ha tudnám hogyan kell az originről letölteni ugyan azt a játékot

[ Szerkesztve ]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#37378) wjbhbdux válasza Apucy01 (#37377) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Az egy rejtett mappa, ha beírod a címsorba hogy %localappdata% akkor belép oda. Ha nincs, akkor már lehet törölte a program ami megfogta.

Originen ha regisztrálva van a játéka és látszik a kliens programban, akkor ugyanabba a fiókba belépve csak 2 katt és tölti. Ha single player játék akkor a mentett állásokat érdemes az esetleges újratelepítés előtt lementeni, a pc gaming wikin le van írva minden játékhoz hogy hol menti el.

[ Szerkesztve ]

/s

(#37379) Apucy01 válasza wjbhbdux (#37378) üzenetére


Apucy01
őstag

tudom hogy rejtett mappa a commander úgy van beálitva hogy lácodjonak a rejtett dolgok

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#37380) polonic


polonic
félisten

És az első linken, ahonnan le lehet tölteni a win10-et, onnan már ez a 1511-es verzió jön le?

(#37381) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Sziasztok! Hogy tudom a windows digitális aláírását kikapcsolni? TP-Link WDN4200-as USB sticknél szeretném elérni, hogy fogja az 5 ghz-es jelet a routeremtől, de a Windows beépített drivere ezt nem teszi lehetővé, ezért ráerőltetném a win 8-as drivert ( ami külföldi fórumokon ment sokaknak ), de nem értem a leírást, mert angolul van ( egész jól tudok angolul, de nehéz így magyar Windowsban megtalálni a megfelelő helyet ).
Amúgy angolul így szól:
Select the “Start” button.
Type “startup”.
Select “Change advanced startup settings“.
Select “Restart now” under the “Advanced startup” area.
Select “Troubleshoot“.
Select “Advanced Options“.
Select “Startup Options“.
Select “Restart“.
A menu will appear where you can press “7” on your keyboard to choose “Disable driver signing enforcement“.

(#37382) Ginkologic válasza bryant56 (#36204) üzenetére


Ginkologic
senior tag

Ha kikapcsolom a torrent klienst, akkor nincs magas ndis.sys dpc latency. Ha fut a torrent kliens, időnkét akad a gép, zene :/

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#37383) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Utóbbi időben megfigyeltem, hogy ha lehajtom a laptop fedelét v x idő után triggerelődik az alvó állapot (legalábbis abba kellene mennie) akkor nem alszik be a gép, hanem vmi egészen mást csinál. Olyan mint ha kirántanám belőle a tápot és úgy állna le a gép. Ezt az eseménynaplóm is alátámasztja. Tele van kritikus eseményekkel a következő szöveggel:
"A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása." - kernep power kategória.

Találkozott már valaki ilyennel? Egyébként mióta w10-et használok azóta szopok az energiagazdálkodással, alvással. Eddig pl beállítástól függetlenül bealudt a gép kb fél-1 perc inaktivitás után, holott a beállított érték 15 és 60perc.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#37384) fuze


fuze
őstag

Ha még g56-od van akkor nem egyedi az eset! Nekem is olyan mintha alvás után, bizonyos idő elteltével hibernációba kapcsolna át. Meg sokszor felébredt miközben le van hajtva. Ez csak akkor fordul elő, ha akksiról altatom. Képzelhetitek milyen idegesítő amikor felébred a laptoptaskaban...

adms.hu | UI Designer

(#37385) alfa20 válasza Apucy01 (#37379) üzenetére


alfa20
senior tag

be tudod linkelni a Feladatkezelőből a Inditás fület, illetve msconfig -ból a 3. fület aszem az a szolgáltatások (services).

illetve érdemes egy CCleaner-rel Registry-t is futtatni.
Esetleg egy EEK-t és egy Malwarebytes-t.

újra indítás után, ha még mindig megjelenik, akkor:
Regedit,
első lépésben: Sajátgép -> jobb egér -> Exportálás! mentsd el biztos helyre, de ne legyen eldugva!
ezután:
keress rá arra a .dll-re és töröld, lehet több is van belőle.
Ha kész indítsd újra.

Ha még ezek után is feljön, akkor nagy gebasz van, Kaspersky-nek van egy Rescue Disk-e azt érdemes USB-re tenni rufusal és arról boot-olva egy alapos vírus keresést indítani.

Regedit-ben csak óvatosan és ésszel, semmilyen felelősséget nem vállalok miatta!

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#37386) DonMarco


DonMarco
aktív tag

Szép napot ! Windows 10 32-bites rendszer fut a gépemen,az alaplap tipusa P5N-E SLI a proci Intel (R)Pentium (R) D CPU 2.80 Ghz (2 magos) videokártya NVIDIA Geforce 6200 Turbocache (TM) Az a gondom hogy főleg mikor videót nézek egy idő után ez a hibajelenség fogad, mi lehet gond ? Keresgéltem a neten,de nekem eléggé japánúl vannak leírva és midenkinél változó a probléma oka :( Már több drivert is kipróbáltan.de ugyanaz.Köszönöm előre is !

[ Szerkesztve ]

(#37387) JamesHun válasza DonMarco (#37386) üzenetére


JamesHun
addikt

mármint mihez néztél más drivert?
VGA, alaplap?
Mindig ilyen volt, vagy csak egy idő után?
Milyen progival nézel videót?
VLC?

SeriesX: JamesSHun

(#37388) junior11 válasza DonMarco (#37386) üzenetére


junior11
veterán

Nálam az asztali gépen ugyanez a helyzet, alaplap ugyanaz, proci Core2 Duo E6550, grafika Nvidia 9500GT, videót nem szoktam gyakran nézni rajta, viszont mikor pendriveról/külső merevlemezről másolok a gépbe vagy fordítva, ugyanígy kékhalálozik néha... Állítólag a régebbi grafikus kártyák nem nagyon szeretik a Win10-et...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#37389) PuMbA válasza DonMarco (#37386) üzenetére


PuMbA
titán

Az ősrégi géped semelyik alkatrészére nincs hivatalos Windows 8.1 támogatás, a 10-ről ne is beszéljünk. Sajnos vissza kell menned egy olyan rendszerre, amihez még van illesztőprogramod, valószínűleg a 7-es lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#37390) DonMarco válasza JamesHun (#37387) üzenetére


DonMarco
aktív tag

Üdv ! Bármilyen videót nézek,legyen az youtube,vlc. A videó kártya drivert próbáltam régebbi verzióval.VGA-t gondolom feltette a win 10 a telepítésnél nem ?

[ Szerkesztve ]

(#37391) DonMarco válasza PuMbA (#37389) üzenetére


DonMarco
aktív tag

Tudom nem mai gép,de szépen fut rajta amúgy a 10-es csak ez az egy probléma van,ha videót nézek :( Esetleg megpróbálni egy komolyabb videókártyával ?

(#37392) Shing válasza DonMarco (#37390) üzenetére


Shing
őstag

Próbáld meg feltenni ezt a drivert.
[link]

(#37393) alfa20


alfa20
senior tag

nem a kártyával van baj, hanem inkább azzal, hogy az Nvidia Windows 10-hez nem bír írni egy normális meghajtó programot.

Próbáld meg azt, hogy az nvidia vezérlőpultjában a 3D beállításnál az Energiagazdálkodást átteszed MAX teljesítményre.

majd Regedit-ben hozz létre egy duplaszót, (ha 64bit-es a rendszer, akkor Négy szó típusút!)
ide:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentContro­lSet\Control\GraphicsDrivers]

neve: TdrDelay
értéke: 8

indítsd új, és próba cseresznye.
Ha nem segít, az értéket állítsd 10-re, és úgy nézd meg újraindítást követően.
nekem ez segített.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#37394) DonMarco válasza alfa20 (#37393) üzenetére


DonMarco
aktív tag

32 bites win fut most rajta.

(#37395) DonMarco válasza Shing (#37392) üzenetére


DonMarco
aktív tag

Feltettem,eddig működik köszi,de még korai az öröm,meglátjuk....Van hogy csak 1-2 óra mulva jön a kék képernyő. Mondjuk eléggé melegszik a kártya,igencsak forró a hüttőbordázata,alig lehet megfogni,igaz passzív hűttésű de szabájos ez ?

alfa20 ! most akkor 32-bites rendszernél mit írjak a regeditbe ?

[ Szerkesztve ]

(#37396) PuMbA válasza DonMarco (#37395) üzenetére


PuMbA
titán

"majd Regedit-ben hozz létre egy duplaszót, (ha 64bit-es a rendszer, akkor Négy szó típusút!)"

Elég egyértelmű, minden más ugyanaz 32bites rendszernél is :)

[ Szerkesztve ]

(#37397) DonMarco válasza PuMbA (#37396) üzenetére


DonMarco
aktív tag

Bocs,hülye vagyok tényleg :W

(#37398) DonMarco


DonMarco
aktív tag

Na most leterheltem a kicsikét,fut 2 videó egyszerre, eddig fincsin fut,semmi fagyás :) (remélem így is marad)
Hiába,szakik vagytok ! :R

[ Szerkesztve ]

(#37399) DonMarco válasza alfa20 (#37393) üzenetére


DonMarco
aktív tag

Sajna megint előjött a cumi :W Átállítottam 10-re a regeditben de 16-ra ugrik miért ?

[ Szerkesztve ]

(#37400) polonic válasza polonic (#37380) üzenetére


polonic
félisten

Úgy értem, hogy erről a linkről.

A második linkről, onnan iso-ként le tudom tölteni a 1511-et, azt látom. De az első a lényeg, mert úgy közvetlen tudok pendrive-ra is telepítőt kreálni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.