Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131301) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

A recovery partíción a Windows 10 1609-es verziója van fent. Ha ezt visszaállítom, akkor tudom frissíteni a legfrissebb Windows 10 verzióra és a frissítés alatt nem kaphat valamilyen vírust a számítógép a régi verzió miatt?

[ Szerkesztve ]

(#131302) Pyttawrx válasza timelord1987 (#131301) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Tudod igen, és nem kap emiatt vírust. De miért kell visszaállítani? Pendriveról frissítsd le. Figyelj, hogy olyan telepítőt készíts, mint ami most van. (Uefi vagy legacy)

(#131303) timelord1987 válasza Pyttawrx (#131302) üzenetére


timelord1987
őstag

Szia!
Kapott egy vírust a számítógép, amit a Defender nem tudott eltávolítani és a Malwarebytes antimalware, F-secure online scanner, eset online scanner nem találják meg.

(#131304) Pyttawrx válasza timelord1987 (#131303) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én akkor clean install-t javaslok. Előtte ments, és a mentett cuccokat ellenőrizd másik gépen víruskergetővel.
pl: kaspersky, eset stb

[ Szerkesztve ]

(#131305) szpeti40 válasza szpeti40 (#131278) üzenetére


szpeti40
addikt

Erre senki nem tud megoldást? :(

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#131306) Cs1csó válasza brobi76hun (#131300) üzenetére


Cs1csó
félisten

Erről beszéltem, ez azt "MSI Dragon" izét sem kéne kezdésnek feltenni, a többit sem ALAP telepítés utáni állapotban kéne tesztelni a gépet, az oprendszert.

(#131307) Cs1csó válasza szpeti40 (#131278) üzenetére


Cs1csó
félisten

Fuss neki csökkentett módban is.

(#131308) Csupingo válasza szpeti40 (#131305) üzenetére


Csupingo
veterán

Úgy rémlik, régebben a system mechanic is tudott ilyet, de lehet hogy csak fizetős változata van. Esetleg a ccleaner is jó lehet.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#131309) Fire/SOUL/CD válasza szpeti40 (#131305) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Revo Unistaller Free portable
Ezzel tehetsz egy próbát, van benne agresszív eltávolítási mód is, hátha ez kitakarítja a szükségtelen/bennragadt fájlokat/bejegyzéseket.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#131310) timelord1987 válasza Pyttawrx (#131304) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R
A gép alaphelyzetbe állítása menü mennyire segíthet?

(#131311) Pyttawrx válasza timelord1987 (#131310) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mivel nem tudni a vírus helyét én clean installnál törölnék minden partíciót, majd újra partícionálnám, ahogy jó neked.

(#131312) timelord1987 válasza Pyttawrx (#131311) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R
Akkor a D adat partíciót is formázzam?

(#131313) Pyttawrx válasza timelord1987 (#131312) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Véleményem szerint ha tudni, mit kaptál és hog yott van-e még akkor igen.

(#131314) King Unique válasza timelord1987 (#131301) üzenetére


King Unique
titán

1607-es verzió lesz az, amit utána Windows Update-en vagy egyéb módon lehet upgrade-elni újabbra. Vagy másik lehetőség a clean install (+ infó) egy újabb verzióra, meg a 1607 a szokásos kiadásoknál (Home/Pro) már rég EOL.

De, ha bekaptál egy vírust és a Defender Windowson a szokásos módon nem tudja eltávolítani, akkor ott van az ofline scan lehetősége, + kb. csaknem minden antivírusnak van pendrive-ról futtatható live változata (példák) a komolyabb vírusok detektálásához és eltávolításához. Vagyis csak ezért nem feltétlen kell a 0-ról újratelepíteni a Windows 10-et. :N Az utóbbi akkor indokolt, ha pl. ransomware-t sikerült beszedni.

+ Legközelebb készítesz mentést a rendszerről és opcionálisan az egyéb partíciókról a beépített eszközzel / külső programmal, aztán akkor abból 1:1-ben visszaállítható a korábbi, vírusmentes állapot és megint nem kell a 0-ról újratelepíteni a Windows 10-et. ;)

[ Szerkesztve ]

(#131315) Demophoon44


Demophoon44
csendes újonc

Hali.
Windows updatenél folyamatosan a 0x80070002 kódnevű hibába akadok. Nem lenne nagy gond a frissítés hiánya de minden héten megpróbálja rámerőszakolni magát aztán 2 automatikus újraindulás után kiírja hogy sikertelen volt a dolog, visszavonja amit alkotott és újraindul megint... Elég idegesítő ráadásul internetországban nem találtam megfejtést. A microsoft oldalán végigjártam egy folyamatot valami integritás ellenőrzés volt parancssorban, mindent rendben talált 3 óra turkálás után de a frissítés azóta sem megy fel.
Valakinek van bármi ötlete?
Köszi előre is!

(#131316) King Unique válasza Demophoon44 (#131315) üzenetére


King Unique
titán

Rákeresel internetországban a hibakódokra és alkalmazod az ott javasolt megoldásokat. :))

How to fix Windows 10 update error code 0x80070002?
[Solved] Windows Update Error 0x80070002 | Easily!

Másik lehetőség a javító újratelepítés in-place upgrade-del (nem, ez nem clean install teljesen a 0-ról), ami már többeknél megoldott ilyen és ehhez hasonló frissítési problémákat (példa).

How to Do a Repair Install of Windows 10 with an In-place Upgrade

(#131317) timelord1987 válasza King Unique (#131314) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen! :R

Ez a vírus pontos neve: Win32/Uwasson.A!ml
Ez a vírus mit tud tenni? Az adat partíciót is megtudja fertőzni? Már késő róla mentést készíteni?
Ma a C:\users\user\AppData\Local\Temp mappán belül létrehozott egy újabb temp és utána számok nevű mappát.

(#131318) King Unique válasza timelord1987 (#131317) üzenetére


King Unique
titán

Ez a vírusirtó topic témája, ott tessék érdeklődni. Vagy rákeresel és megnézed micsoda, hogyan lehet eltávolítani, több leírás, videó is van erről.

(#131319) szpeti40 válasza Fire/SOUL/CD (#131309) üzenetére


szpeti40
addikt

Köszi mindenkinek, a Revo lett a megoldás :R

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#131320) Takax12


Takax12
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék win 10 telepítéssel kapcsolatosan.
Van egy Gigabyte brix 3160-asom, de sehogy sem tudom felrakni rá a win 10-et.
4 gb ram van a gépben, és először ssd-re akartam rakni a wint, de a biosban nem ad lehetőséget ahci-re átkapcsolni, így megpróbáltam anélkül.
Először Media Cration Tool-sal raktam win 10-et egy pendrivre-ra, a Biosban a pendrive-ot raktam 1 –re a bootolásnál, 2-ra az ssd-t, és start. A telepítéssel addig jutok sokadszorra, hogy a nem látja az ssd-t, nem engedi formázni, így nem lehet telepíteni, csak kilépni tudok a telepítőből.
Ezután a wint Rufussal raktam a pendrive-ra, de ugyan ez volt az eredmény.
Ezután előszedtem egy laptop vinyót, és arra próbáltam. Ott már látta a vinyót, és fel is rakja rá a win 10-et, de a telepítés után újraindul a gép, és nem a felrakott wint tölti be, hanem újra akarja kezdeni a telepítést a legelejéről…
Ötlet, hogy mit csináljak?

(#131321) King Unique válasza szpeti40 (#131319) üzenetére


King Unique
titán

téves

[ Szerkesztve ]

(#131322) King Unique válasza Takax12 (#131320) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban leírtakat a hogyan kell pendrive-ról Windows 10-et telepíteni témában.
Lásd egy másik válaszban leírtakat a mi van akkor, ha nem listázza ki a Windows 10 telepítője a célmeghajtót.

"A telepítéssel addig jutok sokadszorra, hogy a nem látja az ssd-t, nem engedi formázni, így nem lehet telepíteni"

Most "látja" vagy nem, azaz ilyen vagy ilyen?
Ha nem detektálja, akkor nyilván nem lehet formázni, illetve nem is feltétlen kell formázni, alapesetben elég törölni majd a szabad területet megadni telepítési célnak és tovább, mint már oly sokszor le lett írva itt.

"de a telepítés után újraindul a gép, és nem a felrakott wint tölti be, hanem újra akarja kezdeni a telepítést a legelejéről"

Ha a célmeghajtó (HDD/SSD) helyett a pendrive van fixen 1. helyre beállítva a boot menüben, akkor nem meglepő. :))

(#131323) geckowize válasza King Unique (#131151) üzenetére


geckowize
őstag

Szia,

Köszi a választ! :R

Egy kérdés a lemezkezelő illesztőprogramjának szabványosra állításáról, mivel visszakerestem a topicban és nem találtam pontosabb leírást:
Így kell csinálni?

(#131324) King Unique válasza geckowize (#131323) üzenetére


King Unique
titán

Lemezvezérlő illesztőprogram az és Windowson belül igen, lehet váltani a linkelt leírás szerint. Vagy eszközkezelőben a 3rd party driver eltávolítása, majd Windows restart és visszaáll a standardra.

[ Szerkesztve ]

(#131325) geckowize válasza King Unique (#131324) üzenetére


geckowize
őstag

Szia,

Köszi a választ! :R
Az bizonytalanított el, hogy angol nyelvű a windowsom és van Storage controllers node is az eszközkezelőben, amit lehet lemezvezérlőnek is fordítani, de akkor a linken leírt IDE ATA/ATAPI controllers a megfelelő.

Lenne még néhány kérdésem:

1) gyorsindítást kapcsold ki
Gyorsindítás angolul fast start-up és itt kell kikapcsolni, ugye?

3) új alaplap BIOS-ában a SATA vezérlő üzemmódja (IDE/AHCI) legyen ugyanarra állítva mint a régi lapon
Ha nem találtam ilyet a BIOS-ban (Asus STRIX B250F GAMING, valamit találtam is arról googlezás közben, hogy ennél az a alaplapnál nincs is másmilyen mode mint AHCI), akkor az AS SSD Benchmarkban rendszer-SSD-t kiválasztva írt "storahci - OK" gondolom elégséges információ arról, hogy AHCI-ban van, ugye?

A választ előre is köszi! :R

(#131326) King Unique válasza geckowize (#131325) üzenetére


King Unique
titán

1) Igen, meg abban a válaszban amúgy leírás is linkelve lett hozzá, ami szemlélteti.

3) Lásd ezen bejegyzés 2. pontját. A lényeg, hogy a régi - új alaplap IDE / AHCI és Legacy (CSM) / UEFI beállításai azonosak legyenek, vagyis ha a mostaninál pl. ACHI és UEFI szerinti a telepítés, akkor értelemszerűen az új alaplapnál, annál az UEFI-ben is azok legyenek beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#131327) seger


seger
addikt

Ki milyen levelezőt használ?

(#131328) Geth válasza seger (#131327) üzenetére


Geth
addikt

Gmail Chrome-ban. Céges szintén (másik Chrome profil).

(#131329) sz.j válasza seger (#131327) üzenetére


sz.j
nagyúr

Thunderbild levelező klienst, amiben több fiók fut (pl. Gmail, céges oldal postafiókja, magán, stb)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#131330) hhgygy válasza seger (#131327) üzenetére


hhgygy
senior tag

Thunderbird +1
Kezdtem a Netscape-pel, aztán volt évekig a Seamonkey, most meg már évek óta TB. Nagyon kényelmes a használata.

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#131331) Jorus válasza seger (#131327) üzenetére


Jorus
nagyúr

Outlook, 22 mailboxszal.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#131332) oszi666


oszi666
őstag

Sziasztok, aktiválással kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni.
Van egy jogtiszta windows 10 home kulcsom, amiről azt hittem, hogy a microsoft accountomhoz van kapcsolva.
Az előző laptopom gallyra ment, és nem tudtam deaktiválni rajta a kulcsot, viszont most az új laptopomon meg nem tudom akvitálni mert egy korábbi eszközön már aktiválva van hibaüzenetet ír (amiben végülis igaza van)
Lehetséges valahogy a másik, régi laptopot letiltatni a régi laptopomról, hogy tudjam az újon aktiválni?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#131333) leroyclub


leroyclub
senior tag

Sziasztok,
Tudtok ajánlani valami egyszerű programot fotók, jpg fájlok megnyitására? Egy pár alapfeltételnek feleljen meg: ingyenes, lehet vele forgatni a képeket, menteni más formátumba, ablakba nyíljon meg ne teljes képernyőn, a billentyűzet nyíl gombajival lehessen lapozni a mappában lévő többi kép között.
Amiket próbáltam de nem igazán jött be: FastStone, Irfan Wiev(ezt már régebben, lehet azóta jobb lett?)

[ Szerkesztve ]

(#131334) mpo válasza leroyclub (#131333) üzenetére


mpo
veterán

Erre elég az Irfanview, ha akarod még magyarul is tud.

Ha érted, akkor már elavult.

(#131335) #86564352 válasza seger (#131327) üzenetére


#86564352
törölt tag

A Windows 10-ben lévő gyári UWP Mail appot nem sikerült megkedvelni, ezért Edge böngészőben outlook.com és iOS gyári mail app

leroyclub: ImageGlass a kedvencem

[ Szerkesztve ]

(#131336) RoyBatty válasza oszi666 (#131332) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Megpróbálhatod az account.microsoft.com oldalon belépve eltávolítani a régi laptopot az accountodról és utána újra aktiválni. Ha az nem megy, akkor lehet a telefonos ügyfélszolgálattal is próbálkozni (HW cserére hivatkozással kérni újraaktiválást).

(#131337) liszi70 válasza leroyclub (#131333) üzenetére


liszi70
nagyúr

"nem igazán jött be: FastStone, Irfan Wiev"

A FastStone-nal mi volt a baj? :F Mindent tud (nem csak azt, amit írtál), pici helyet foglal, magyarul is tud és villámgyors.

(#131338) szente


szente
addikt

Sziasztok!

Van két jelszó nélküli felhasználói fiók. Hogyan tudom megcsinálni, hogy bekapcsoláskor ne az utoljára bejelentkezett fiókba lépjen be automatikusan, hanem a bejelentkezési képernyőn ki lehessen választani, hogy melyiket akarom?

(#131339) #86564352 válasza szente (#131338) üzenetére


#86564352
törölt tag

Jelszavakkal :D

(#131340) szente válasza #86564352 (#131339) üzenetére


szente
addikt

Köszi, de ezzel nem szeretném bonyolítani anyàmék életét. :DDD

(#131341) oszi666 válasza RoyBatty (#131336) üzenetére


oszi666
őstag

Szia, ezt megcsináltam, mondjuk kb 3 órával ezelőtt, és utána nem sikerült aktiválni.
Aztán most ránéztem újra, még mindig azt írta ki, hogy ezzel a termékkulccsal már aktiválva lett egy laptop szóval válasszak másikat.
Aztán most, így kb 3 órával az előző laptop accról leválasztása után, ráböktem a segítségkérő izére az aktiválási beállításknál, és közölte, hogy de hát ezen a gépen akvitálva van a win10, és egyébként tényleg, szóval lehet csak egy kis átfutási idő kellett neki.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#131342) leroyclub válasza liszi70 (#131337) üzenetére


leroyclub
senior tag

Igaziból egy dolog nem tetszik benne, hogy ha megnyitok egy fájlt akkor egyből teljes képernyőre rakja, pedig jobb lenne egy méretezhető ablak. Nem találtam rá beállítást, pedig tényleg jó program egyébként, most is azt használom.

twofatcat: Köszönöm! Leszedtem, ez jónak tűnik!!

[ Szerkesztve ]

(#131343) liszi70 válasza leroyclub (#131342) üzenetére


liszi70
nagyúr

Természetesen ezt is be lehet állítani. :)

(#131344) RoyBatty válasza oszi666 (#131341) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Igen, ez nem egy gyors átfutású folyamat (gondolom elég nagy a Microsoft aktiválási adatbázisa, van benne azért egy pár rekord :)) ). Pár nap múlva megint érdemes ellenőrizni, hogy rendben van-e minden.

(#131345) brobi76hun


brobi76hun
tag

Helló!
Nos, hosszas tesztelgetés és Win 10 újrarakása után, arra jutottam, hogy a AMD 2020 21.2.2 Adrenalin Driver-el van gond. Aztán a Chpset vagy a VGA nem jó, azt már nem tudom. Persze próbáltam az adrenalint fel rakni mert volt egy olyan lehetőség, hogy Optional driver, de hiába választottam ki azt, akkor is az újabbat rakta fel, majd megint törölhettem le.. Most az alaplaphoz ajánlott drivereket használom. Így most jó minden.. Végre..

(#131346) aldebaran


aldebaran
őstag

Most telepítettem egy win10-et (20H2 19042.804) laptopra, befrissítettem, majd beállítottam volna, hogy automatikusan belépjen az offline fiókomba, de az a beállítási lehetőség, ahonnan ki tudom venni a pipát, hiányzik. Egy már régi telepítésű, de mindig frissített és ugyanezen verzión lévő gépen ott a beállítási lehetőség. :Y
Ez hiányzik. Tudtok tanácsolni valamit?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#131348) aldebaran válasza King Unique (#131347) üzenetére


aldebaran
őstag

Köszi, a registry beállítás után már ott lett. :R
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\PasswordLess\Device
DevicePasswordLessBuildVersion

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#131349) Rainman05


Rainman05
tag

Sziasztok! Jó ideje nem akar frissíteni a rendszerem hibát ír ki sajna tudna valaki erre megoldást? Pár kép: [kép] [kép] [kép]

(#131350) King Unique válasza Rainman05 (#131349) üzenetére


King Unique
titán

Igen, azt ami nemrég másnak is le lett írva, ahol értelemszerűen esetedben az adott hibakódhoz tartózó megoldásokat kellene alkalmazni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.