Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130251) dav<3 válasza I02S3F (#130246) üzenetére


dav<3
tag

Köszi szépen! Megpróbálom, hátha! Én is az akksira gyanakodtam egyébként, mert akkor szoktak ilyet csinálni a laptopok, hogy minden jel nélkül levágja magát alvóba.

Üdv.
Dávid

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#130252) dav<3 válasza Bounti (#130241) üzenetére


dav<3
tag

A hőfok volt az első amit csekkoltam, tökéletes minden, stresszteszt alatt ilyen 60-70 fok a max. Sajnos nem az lesz szerintem a probléma!

Üdv.
Dávid

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#130253) NoMix válasza Kingus83 (#130193) üzenetére


NoMix
tag

csökkentett módban admin vagy csinálsz egy másik profilt hátha úgy be enged normál módban is.

Frissen vásárolt profil. XIRA T.E.G.

(#130254) NoMix válasza BUZZLGHTYR (#130102) üzenetére


NoMix
tag

utál téged ez a program.

Frissen vásárolt profil. XIRA T.E.G.

(#130255) NoMix válasza I02S3F (#130208) üzenetére


NoMix
tag

windows XP hiba sajnos.

Frissen vásárolt profil. XIRA T.E.G.

(#130256) NoMix válasza Kingus83 (#130193) üzenetére


NoMix
tag

csökkentett módban ha nem tudsz létre hozni másik profilt hiba folytán... Akkor msconfig a futtatás parancsban és szedj ki mindent amit nem rég telepítettél. Ha az sem elég akkor services.msc és kapcsolj ki egy két felesleges szolgáltatást. Lehet hogy túl sok szolgáltatást nem fogsz tudni kikapcsolni mivel nem windows7 és ha továbbra sem tudod be hozni a normál módos bejelentkezést de már mindent no szedtél amit enged az rendszer hiba és lehet hogy rendszer alapbeállítást kell alkalmaznod mint a mobil eszközöknél. Ezt a rendszer javítóban találod F8 kell nyomni a bios után mielőtt még a win embléma töltő képernyő megjelenik. Vagy nyomogassad...

Frissen vásárolt profil. XIRA T.E.G.

(#130257) dav<3 válasza I02S3F (#130246) üzenetére


dav<3
tag

Köszi szépen! Úgy néz ki itt is ez volt a baj! Mióta beállítottam mindent azóta nem megy le, működik tökéletesen! Már több órája be van kapcsolva, futott rajta 1 óra AIDA64, lement egy teljes Hadházi László másfél órás kabaré est és semmi idióta leállás! :R

Nagyon szépen köszönöm!

Üdv.
Dávid

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#130258) NoMix válasza Pikaa (#130222) üzenetére


NoMix
tag

látogass el a gyártó honlapjára és töltsd le a drivert, ha úgy sem akkor kábel hiba valahol szál szakadásos vagy maga a ketyere nem jó.
ha a win10 nem akarja a driver telepítést akkor eszközkezelő driver frissítés majd keresés a gépen... Inf fájlból telepíted.

[ Szerkesztve ]

Frissen vásárolt profil. XIRA T.E.G.

(#130259) I02S3F válasza dav<3 (#130257) üzenetére


I02S3F
őstag

Király! Örülök, hogy segített a dolog! :)

(#130260) NoMix


NoMix
tag

Frissen vásárolt profil. XIRA T.E.G.

(#130261) Lionela


Lionela
csendes tag

Sziasztok!

Átkozott win10 problémám van.

Valamikor december elején volt egy windows update ami kinyírta a Discordomat. Akkor csináltam egy rendszervisszaállítást egy nappal korábbi időpontra, ami ugye megoldotta a problémát.
Kb. két hét múlva ismét feltelepült az adott update (KB4023057), és ezúttal nem is tett tönkre semmit, szóval nem is igazán figyeltem rá a továbbiakban. Majd január elején gyanús lett, hogy régóta nem volt frissítésem.
Megnéztem, és látszott, hogy több sikertelen telepítésem (KB4598242) is volt a fenti utolsó óta, ám mind elszállt 0x8007000d hibakóddal.
Megpróbáltam updatelni a win 10 20H2 verzójára, hátha az megoldja, de ez is sikertelen telepítés lett, szintén 0x8007000d hibakóddal.

Ezeket próbáltam eddig:
https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-update/error-0x8007000d-on-windows-update/808da152-d557-4ec8-bf05-cdb8230c4994

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-windows_install/error-code-0x8007000d-windows-10-update-fails-why/6d9c2b37-d2df-4afb-97bd-8945ffe78f15

Nem hoztak eredményt, ugyanúgy nem futnak le a frissítések.

Mit lehet csinálni, ami nem win 10 törlés, vagy teljes visszaállítás? Sok cuccom van, nincs kedvem elveszteni őket, és egy napot a gép újratelepítésével szórakozni.

(#130262) Cs1csó válasza Lionela (#130261) üzenetére


Cs1csó
félisten

1. Discord újratelepítése megvolt már?
2. az aktuális rendszerednek megfelelő telepítővel javítást és akár frissítést csinálni

(#130263) Lionela válasza Cs1csó (#130262) üzenetére


Lionela
csendes tag

1. Nem kellett újratelepíteni a Discordot, mert a rendszer-visszaállítás után gond nélkül működött, majd mikor ugyanaz az update újra feltelepült, akkor már nem is tette tönkre.
2. Ezt most nem értem, pontosan mire gondolsz. Indítsak el a Win 10 telepítőt (pl egy pendriveról)? Pont azt mondtam lentebb, hogy ha lehet nem húznám újra a windowst, az csak ilyen végleges utáni megoldásként működne.

[ Szerkesztve ]

(#130265) Lionela válasza King Unique (#130264) üzenetére


Lionela
csendes tag

Így már világos, köszi. Megpróbálom. És remélem igaz a leírás, és tényleg csak a betűtípusaim kukázódnak.

(#130266) csƵ


csƵ
őstag

Van egy külő 480-as Verbatim SSD-m, ami Xboxra volt dugva játéktárnak. Azonnal flott volt minden, hónapokig ment is, most újra összedugtam és nem ismeri fel.
A Windows látja, jön a rendszerhang, el is lehet biztonságosan távolítani, az eszközkezelőben is megfelelően működik, viszont a lemezkezelő nem látja, így betűjele sincs.
Egyáltalán nem értem ezt. Mi lehet a gond?

(#130267) King Unique válasza csƵ (#130266) üzenetére


King Unique
titán

Ha USB-n van csatlakoztatva az az SSD, akkor először azt kellene ellenőrizni, hogy ott rendben van-e minden, szükség esetén másik USB-porthoz (USB 3.X javasolt, asztali PC-nél hátlapon lévő), másik USB-kábellel is kipróbálni, stb. Aztán nem derült ki milyen Windows 10 van telepítve, az naprakészre van-e frissítve, újraindítást volt-e már és utána újrapróbálás, stb. Amíg ezek nincsenek tisztázva, ellenőrizve, addig nincs miről beszélni.
Ha ez előbbi biztosan oké, akkor megnézni újra figyelmesen az eszközkezelőt, ott nincs-e hibakód, + nincs-e Avast és egyéb hasonló szutyok telepítve, ami USB-s eszközöknél ilyen problémát képes okozni, de akár még helyi, SATA.n csatlakozó lemezeknél is (példa).
Ha az előbbi is biztosan rendben van, eszközkezelőben megjelenik a külső SSD, ellenben a lemezkezelőben nem, akkor még a tárolóhelyeknél célszerű megnézni.
Ha továbbra sem működik és nincs user error sem, akkor meg vagy a nálad telepített W10-nél nem stimmel valami, vagy hardverhiba, ennyi. :))

[ Szerkesztve ]

(#130268) csƵ válasza King Unique (#130267) üzenetére


csƵ
őstag

Eddig hibátlanul ment XBoxon is, most már fel se ismeri, vagy csak nagyon sok perc múlva és akkor se indul a rajta lévő játék. A lemezkezelőben végül csinált róla egy kötetet, de leformázni már nem tudta. A W10 Pro tegnap frissített egy nagy csomagot.

(#130269) betyarr válasza betyarr (#130250) üzenetére


betyarr
veterán

valaki? :R

(#130270) King Unique válasza csƵ (#130268) üzenetére


King Unique
titán

Ha már az Xbox sem kezeli rendesen, akkor nem világos mégis mi a kérdés PC + W10 felől... :F Ez esetben esélyes a hardverhiba, ennyi. Illetve jó esetben lehet csak az USB-kábel, vagy a külső ház rossz, ezért kell kipróbálni másikkal is, mint már említve volt. Viszont ha gyárilag készre szerelt külső SSD-ről van szó, akkor az utóbbi nem igazán opció, mivel a házilagos szétszerelés garanciavesztéssel járhat.

"A lemezkezelőben végül csinált róla egy kötetet, de leformázni már nem tudta"

Eddig arról volt szó, azt írtad, hogy nem jelenik meg a lemezkezelőben a külső SSD... Most meg igen? :F

[ Szerkesztve ]

(#130271) csƵ válasza King Unique (#130270) üzenetére


csƵ
őstag

Végül lemez2-ként jelölte meg se csak 1024MB-ot látott belőle.

(#130272) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség. Vetem pár napja egy Edifier S3000Pro hangfal párt, ami beépített USB DAC-al rendelkezik. Összekötöttem a gépemmel, minden nagyon fasza, kivéve, hogy a jobb-bal hang fordítva szólal meg a hangfalakon. Sajna megfordítani őket nem nagyon tudom, mert azon esetben az USB kábel nem ér el a PC-ig, csak így. Van arra valami megoldás, hogy a windows-ban felcserélhető legyen a sztereo hang?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#130273) King Unique válasza csƵ (#130271) üzenetére


King Unique
titán

Inkább mutass erről screenshotot, az lesz a biztos.

Ha a lemeznek az alábbi screenshoton pirossal jelölt nyers kapacitása 1024 MB a reális helyett, akkor eszközhiba, mint már említve volt, amihez semmi köze nincsen a Windows 10-nek. Ez esetben marad a garanciális csere, vagy annak híján az SSD kiszerelése a külső házból (ha nem valami integrált megoldás) és kipróbálása a PC-ben / másik külső házban, vagy a kuka, ennyi.

(#130274) RoyBatty válasza wolfman (#130272) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Alapból sajnos nincs. Kell hozzá valamilyen audio software ami megcsinálja helyette, pl. Equalizer APO.

(#130275) NoMix válasza csƵ (#130271) üzenetére


NoMix
tag

Ha van rajta garancia akkor azt add vissza a gyártónak az SSD firmware haldoklik rajta az a baj. Az az a Plug n Play szoftver ami miatt fel ismeri.

[ Szerkesztve ]

Frissen vásárolt profil. XIRA T.E.G.

(#130276) NoMix válasza King Unique (#130273) üzenetére


NoMix
tag

A kuka helyett le kell adni egy ilyen hulladékot gyűjtő helyen ahol még be is számítják ilyen a 2török PC-bontó is.

Frissen vásárolt profil. XIRA T.E.G.

(#130277) NoMix válasza wolfman (#130272) üzenetére


NoMix
tag

Veszel egy Jack dugót és fordítva forrasztod bele az oldalakat és kész. Úgysem fogod másra használni... Vagy Le vágod rá hagyással és úgy kötöd be fordítva az oldalakat, esetleg hátat fordítasz neki és a monitornak duplán tükrözöd a szemed elé...

Frissen vásárolt profil. XIRA T.E.G.

(#130278) King Unique válasza NoMix (#130276) üzenetére


King Unique
titán

Adjad! :D
Amúgy meg itt a kuka nem feltétlen az a kuka, evidens hogyan értendő ez esetben.

(#130279) NoMix válasza betyarr (#130269) üzenetére


NoMix
tag

Dobnál egy képet mert nem vagyok képben...

Frissen vásárolt profil. XIRA T.E.G.

(#130280) I02S3F válasza NoMix (#130275) üzenetére


I02S3F
őstag

Mi baj lehet ilyenkor a firmware-el?

(#130281) betyarr válasza NoMix (#130279) üzenetére


betyarr
veterán

ofc,tessék:

(#130282) Pyttawrx válasza betyarr (#130281) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Rámész a folytatásra net nélkül , és kész nem kér adatokat. Lehet nettel sem

(#130283) Sanyi52 válasza Csöves (#130229) üzenetére


Sanyi52
tag

Én is sokáig kerestem megoldást, de csak az alábbi kettőt találtam:
„Valójában kétféle módon lehet megnyitni egy új Windows Intéző ablakot közvetlenül a programban, ahol a kiválasztott mappa lesz a kezdő mappa:
A jobb egérgombbal kattintva a Windows Intéző bármelyik mappájára megjelenik egy helyi menü, ez igaz a normál képernyőre, de az oldalsávra is, ha ez engedélyezve van és elérhető a Windows operációs rendszerben. A helyi menü elemei között szerepel a kiválasztott mappa új ablakban történő létrehozása.
Ez azonban nem a leggyorsabb lehetőség egy új Windows Intéző ablak létrehozására. Ha egy mappára dupla kattintással kattint, a CTRL billentyűt lenyomva megnyitja a mappa tartalmát egy új Windows Intéző ablakban.”
Én inkább az elsőt használom, de sűrűbben a TC-t.

(#130284) sandró60 válasza Pyttawrx (#130282) üzenetére


sandró60
addikt

Elnézést,hogy megkérdezem?Nálam is néha előjön.
A Folytatásra klikkelek és utána jön elő,hogy nett nélkül?
A képen nincs olyan,hogy az internet nélkül.Vagy húzzam le a net kábelt?
Kösz :R

(#130285) Pyttawrx válasza sandró60 (#130284) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen netkábel ki. Nekem nem jön elő, csak 1-1 nagyobb upd után talán, folytatás és ennyi. És soha nem kellett mást utána

(#130286) nbl2


nbl2
senior tag

Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, Windows 10 enterprise verzió, hogy hogyan tudnék jogosultságot adni egy felhasználónak, hogy legyen jogosultsága megváltoztatni a rendszeridőt és dátumot.
Probáltam ezeket a leírásokat ami Win7-en müködik de Win 10-en már nekem nem.
Hiába adom hozzá a user-t nem tudja megváltoztatni az időt, mindig felugrik, hogy kéri az admin jelszót.

[link] [link]

Köszönöm,

Never give up!

(#130287) csƵ válasza NoMix (#130275) üzenetére


csƵ
őstag

Nem akartam úgy gariztatni, hogy nem vizsgáltam meg előtte minden pontot. Hardver hiba lesz, szinte biztos. Szeptemberi vásárlás.

(#130288) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok.
Windows hello bejelentkezéshez lehet plusz arcot hozzá adni?
Vagy csak egyet?
Mert sehol nem találok olyan opciót.

(#130289) Hawk1979


Hawk1979
őstag

H2-vel mehy már a Logi F710 gemapad?

(#130290) gerner1 válasza Hawk1979 (#130289) üzenetére


gerner1
veterán

Nekem eddig sem volt gondom vele...

(#130291) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Sziasztok!
Adott egy HP Probook 6460b laptop. 2. gen i5 procival.. ISmerősöm megkért hogy nézzek már rá, mert nem indul a Ultimaker cure 3D nyomtató program, sem a Minecraft... A 3D nyomtató program nem dob hibaüzenetet csa kkilép betöltés alatt... a Minecraft Open GL-t hiányol... VGA driverből a Win10 amit letöltött az volt fent illetve próbáltam a hivatalos legfrissebbet ami hivatalosan csak 8.1-hez készült el.. mindegyiknél ugyanaz a jelenség...
Ahogy néztem ennek a 3D nyomtató programnak a gépigényét, elmegy egy mikrohullámú sütőn is de kell neki Open GL... Elképzelhető hogy ezt nekem utólag kellene letöltenem\telepítenem? Segítsetek már léci merrefelé induljak el :R

(#130292) soldi3r


soldi3r
veterán

Szevasztok! Van egy programom, ami The application has failed to start because the side by side configuration is incorrect please see the application event log or use the command line sxstrace.exe tool for more detail. hibauzenettel nem indul el.
Az itt leirtakat megprobaltam. Az event log pedig ennyit ir: Activation context generation failed for "C:\Linear Scale Inspection.exe". Dependent Assembly Microsoft.VC80.MFC,processorArchitecture="x86",publicKeyToken="1fc8b3b9a1e18e3b",type="win32",version="8.0.50727.6195" could not be found. Please use sxstrace.exe for detailed diagnosis.
A szoftvert ujratelepitettem, a szukseges programokkal egyutt. A Windows ujratelepitesen kivul van valakinek valami otlete?

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#130293) Cs1csó válasza Hawk1979 (#130289) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem F310-es van (annyi a különbség, hogy ez vezetékes és nincs benne rezgő motor minden másban ugyanaz és persze kék nem szürke)
és minden Windows 10 build-del megy. Ott más gond van.
Dugd át másik USB port-ba, vedd ki az elemeket tedd vissza vagy újat tegyél bele.

(#130294) Armagedown válasza bacsis (#130291) üzenetére


Armagedown
őstag

Frissebb igp driverrel működnie kell, ha egyáltalán elérhető ilyesmi, ha nincs, akkor régebbi Windows kell rá.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#130295) bacsis válasza Armagedown (#130294) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

...De nem működik :B
Dehogy kell régebbi Windows, core2 duo-s laptopon X4500MHd IGP-ve is megy a Minecraft...

(#130296) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem!

Windows 10 professional 1909 rendszerem van és az a problémám, hogy windos update-t kezelve manuálisan több frissítést jelenít(rosszindulatú windows szoftverek eltávolítására szolgáló eszköz, biztonsági frissítés windows 10 version 1909-hez,de a januári összesítő frissítés nincs közöttük, aminek szerintem már rég kikellett volna jönnie) meg többek között és most jön a lényeg, funkciófrissítést win 10 20H2 is, amit nem tudok kijelölni, hogy ne töltse le és frissítse mint annak idején a win 7-él így halasztanom kellett az összes frissítésemet.

Hogy tudom kiválasztani hogy a funkciófrissítést hogy ne telepítse a rendszer további a januári összesítő frissítést, hogy érhetném el windows update-en keresztül?

Ha nincs megoldás akkor végső soron, van olyan stabil a windows 10 20H2, hogy bátran engedélyezzem a telepítését?

[ Szerkesztve ]

(#130297) King Unique válasza Teodor52 (#130296) üzenetére


King Unique
titán

1909-es verziónál januárban a KB4598229 számú "B" frissítés jött ki, + nemrég választhatóként a KB4598298. Ahol normál esetben ezeket nyilván felajánlja és telepíti a Windows Update, mármint csak az előbbit, mert az utóbbi csak opcionális. Ha esetedben tényleg (?) nem, akkor akár manuálisan is letölthető a Microsoft Update katalógusból és telepíthető. De mondjuk ha már felajánlotta telepítésre a 20H2-t, akkor annyira nem megelepő, ha az lesz elsődleges és nem a januári CU telepítése, meg ha eleve upgrade-elve lesz a rendszer.

A Windows Update alapesetben csak választhatóként ajánlja fel az új funkciófrissítést és nem telepíti automatikusan, max ha a felhasználó külön kattint a "Letöltés és telepítés" opcióra. Kivétel ez alól, ha az adott Windows 10-verzió a támogatása végéhez közeledik, ami 1909 Home, Pro kiadásoknál lassan aktuális.
Ha a funkciófrissítés halasztása a cél, akkor az megoldható többféleképpen is, Pro kiadástól 2004-esnél korábbi verzióknál adott a gépházban a 365 napos halasztás lehetősége, + általánosan a csoportházirend illetve ott a WUfB használatának lehetősége (bővebben). De még Home kiadás esetén is megoldható pl. registry szinten, valamint külső programmal (példa). + Az adott frissítés elrejtése is akár opció lehet.
Ha Home/Pro kiadást használsz, akkor azok támogatása a 1909-es verziónál lassan véget ér és ezért előbb-utóbb értelemszerűen váltani kellene egy újabb, támogatott verzióra. Ami lehet pl. a 20H2, ha azt ajánlja fel a Windows Update, aminél ha nem érintenek az egyes ismert hibák, akkor elvileg mehet a telepítése, sőt ha érintene, akkor eleve blokkolva lenne az eszközön és max. értesítés jellene meg az új funkciófrissítésről.

[ Szerkesztve ]

(#130298) I02S3F válasza bacsis (#130295) üzenetére


I02S3F
őstag

Szia! Találkoztam ezzel a hibával. Beírtam a hibaüzenetet google-ba, majd egy opengl, azthiszem dll fájlt elmentettem a kívánt helyre és működött. A minecraft elindult ugyan, de olyan grafikai módosításon esett át, hogy szaggatott. Pedig a korábbi verziók jól futottak!

A 3d nyomtató progira meg azt tudnám mondani, hogy nézd meg az eseménynaplót!

(#130299) zolee001 válasza nbl2 (#130286) üzenetére


zolee001
őstag

Time sync batch fileba mentett admin jelszóval és a user csak rákatt
Ha turpisság miatt kell álligatni az idöt akkor azt csak admin joggal lehet avagy itt jön a képbe a delegálás,azzal megoldható gyalogjuzerrel is, ha ENT verzio akkor van domain

(#130300) mefistofeles

Uraim! Egy amatőr kérdésem lenne. Nem vagyok egy nagy gamer de úgy döntöttem, hogy a Microsoft Store-ból letöltök egy egyszerűbb játékot időtöltésnek. Megpróbáltam 2-3 kis játékot de letölt, telepít aztán indításnál vagy nem történik semmi, vagy bejön a start menü és annyi. Nem tudok onnan tovább lépni. Nincs hibaüzenet, egyszerűen semmi. Mi lehet a bibi?
Naprakész windows 10 rendszerem van.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.