Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130051) Komplikato válasza Roxkex (#130049) üzenetére


Komplikato
veterán

Ez vicces, meert nálam valamikor dec. 27-28. környékén a Flash kiírta, hogy lejár a támogatása, ezért megkért, hogy töröljem le(!), sőt egyből feldobott egy ablakot, amiben a gombra nyomva végleg eltávolította magát. Igaz, nem merűlt fel bennem a gyanu, hogy és ténylegesen is sikerűlt e?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#130052) I02S3F válasza Roxkex (#130049) üzenetére


I02S3F
őstag

Egy uninstaller programmal esetleg ránézni?

(#130053) Roxkex válasza Komplikato (#130051) üzenetére


Roxkex
senior tag

Jaja ezt nekem is kidobta. Én mondjuk csak 31-én töröltem :D
De ugye az az Én manuálisan felrakott flashem volt nem a Winé. De kérdem Én ... Ha lejár akkor minek rak fel a Win is egyet magának ?

Uninstaláló program ? Na ne, azok azok amiktől a hideg kiráz ! :D Akkor inkább szét bújom a rendszert és ha kell shellezek vagy egyéb finomság :D

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#130054) Doky586 válasza Roxkex (#130049) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Tudtommal a windows System32 könyvtárban vannak *.cpl fileok. Azok a control panel parancsikonjai. Nevezd át a flash.cpl kiterjesztését pl bak ra és problem letudva...

(#130055) blizzrd válasza blizzrd (#130023) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Legalább 5 órája megy a telepítő, frissítést keres és semmi nem történik.
Valami tipp, hogyan tudnám ezt kiküszöbölni? :/

(#130056) Zoz válasza blizzrd (#130055) üzenetére


Zoz
őstag

Kezd újra, és az elején állítsd be, hogy ne keressen frissítéseket.

(#130057) blizzrd válasza Zoz (#130056) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Ezt a Media Creation Tools-ban be tudom állítani? Mert nem találtam ilyet.

(#130058) Zoz válasza blizzrd (#130057) üzenetére


Zoz
őstag

Amikor a telepítőt indítod SETUP.EXE-vel, kb az első képernyőn lesz olyan menüpont, hogy frissítési beállítások, és ott válaszd, hogy most ne keressen.

(#130059) #81556480


#81556480
törölt tag

Üdv!

Ha véletlenül win 10 enterprise lett telepítve akkor van mód a pro kódot használni újratelepítés nélkül? Már be van lakva a rendszer. Vagy újra lehet telepíteni mondjuk PRO-t az adatok megtartásával?

Ha nem lehet újrarakom, nem gond, de gondoltam megkérdezem hátha van valami lehetőség.

Ma vettem pro kódokat, és a családba raktam fel pár home -gépre ( igyekszem kifehéríteni az egész családba a sok warezos szemetet) Az összes home felfrissítette magát, csak gondolom az enterprise magasabb szintű mint a pro, így visszafelé nem fogatda el.

(#130060) Cs1csó válasza #81556480 (#130059) üzenetére


Cs1csó
félisten

Újra kell telepíteni.

(#130061) King Unique válasza #81556480 (#130059) üzenetére


King Unique
titán

Van, legalábbis normál esetben megoldható az Enterprise —► Pro downgrade akár újratelepítés nélkül is, erről is volt már szó itt, lásd egy másik válaszban leírtakat.

Egyébként ha nem titok, akkor milyen Pro termékkulcsok azok, honnan lettek vásárolva? Csak mert ha az itt említettet, linkelt források helyett valami egyéb, extra olcsó, akkor ott lehetnek meglepetések (példák). :))

[ Szerkesztve ]

(#130062) movax válasza coco2 (#130041) üzenetére


movax
őstag

"van valami rejtett opció egyenesebbre kifésülni ezt a kuszaságot?"

Van, és nem rejtett, úgy hívják, hogy "Windows 10 eredeti, érthető angol nyelven, nem idióta fordításban".

De ahogy nézem, ezek a beállításaid rendben vannak.

[ Szerkesztve ]

(#130063) #81556480 válasza King Unique (#130061) üzenetére


#81556480
törölt tag

köszi, megprobálkozok majd ezzel

amúgy a kód tuti jó volt, mert mikor nem ment, akkor beírtam egy pro-ba és azt elfogadta. Itt szoktam venni a ph-n ( régebben g2a-n vettem aztán felvilágosítottak hogy azok lehetnek lopottak vagy mi) mindenesetre ne ostorozzatok érte, ez az itt vett is jobb mint ha warezos aktivátoros lenne szerintem :DDD Eddig kb 6 gépemen fut vásárolt win10. aktivárot/loadert vagy 2 éve nem vagyok hajlandó használni

(#130064) coco2 válasza movax (#130062) üzenetére


coco2
őstag

Hmm, helyt adok. Ideje visszacserélni angolra a win-t.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#130066) GAbre


GAbre
veterán

Valaki tud megoldást win 10 boot hibára.
Másik win bootolt róla.(másik régió volt beállítva).
Azóta nem akar a főrendszer bebootolni.
Hiába állítottam másik winen régiót.Próbáltam többször újraindítani.Semmi.

Avatar

(#130067) csixy válasza GAbre (#130066) üzenetére


csixy
addikt

Ez így nagyon szikár amit írsz. Nem lehet kitalálni, hogy voltaképp miről is van szó. Egy gépre van telepítve két windows? MBR? UEFI?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#130068) King Unique válasza GAbre (#130066) üzenetére


King Unique
titán

Ahhoz először nem ártana leírni, hogy pontosan milyen bootolási probléma van, milyen telepítés, stb. Azt viszont nem világos, hogy a régió átállításának mi köze van ehhez, már ha esetedben a linkelt beállításról van szó egyáltalán . :F
Ha sikerült megborítani a rendszerindítást, akkor egy másik válaszban le vannak írva a javítási, helyreállítási lehetőségek.

(#130069) GAbre válasza King Unique (#130068) üzenetére


GAbre
veterán

Van 1 uefis fő rendszer mellette 1 nem uefis is.
Próbáltam,autó javítást,nem jó.
Próbáltam rendszer visszaállítást,az sajnos nincs ,így az se jó.
Próbáltam csokkentett módban,de úgyse indul.
Próbáltam alaphelyzetben állítást helyi újratelepitessel.
Az sem jó, hibát ír ki.
Próbáltam frissítés eltávolítást,de az se működik
Próbáltam parancssorral is,láttán neten ilyen megoldást,azzal sem jó

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#130070) King Unique válasza GAbre (#130069) üzenetére


King Unique
titán

A linkelt válaszban a jelen esetnél elsődlegesen értelemszerűen a rendszerindítás javítására - ott is több opció van említve, nem csak ebből áll - vonatkozó részt kipróbálása értendő, nem feltétlen az, hogy minden ott említett egyéb megoldást végig kell próbálgatni.

"Van 1 uefis fő rendszer mellette 1 nem uefis is."

Na és az UEFI-ben a bootolási opciók megfelelően vannak beállítva, az UEFI-s Windowsnál a Windows Boot Manager bejegyzés van az 1. helyen / az van indításnál kiválasztva, valamint kettős Legacy/CSM + UEFI, vagy külön Legacy/CSM és külön UEFI bootolási lehetőség van, indításnál pl. F12-vel kell választani egyik-másik lemez / Windows közül? :F :))

"Azóta nem akar a főrendszer bebootolni."

Pontosan mit is csináltál, csak mert a régió megváltoztatásától normál esetben még nem kellene megborulni a rendszerindításnak? :F
+ Ha W10 - W10 dual boot van, akkor javasolt kikapcsolni a gyorsindítást, vagy másik indítása előtt újraindítást csinálni / Shift + leállítás módszert használni a leállításhoz.

[ Szerkesztve ]

(#130071) GAbre válasza King Unique (#130070) üzenetére


GAbre
veterán

Windows boot manager-ből indítanám a fő rendszert.Mint mondtam uefi.
Biosz,minden maradt,mint mondtam,másik oprendszeres lemez lett berakva.Régió át lett rakva.Sima legacy nem tudom gpt vagy mbr telepítős pendrive lett-e csinálva.

De mint mondtam ez már 1x előfordult.És akkor se tudtam mit csinálni.Újra kellett telepítenem. Volt amikor simán magától lecsekkelte és kijavította.
Erre keresnék valami 1xűbb megoldást.

Már próbáltam az eltávolítást is.Csak az volt benne,de úgysem.
Én sem tudom,de ez az 1etlen dolog ami változott.
Mint mondtam próbáltam őket...

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#130072) King Unique válasza GAbre (#130071) üzenetére


King Unique
titán

Az ismert volt eddig is, hogy UEFI-s telepítés a fő rendszer, de az előző válaszban említett egyéb dolgok nem, illetve hogy most hogyan vannak beállítva a bootolási opciók, Legacy/UEFI téren mi van ha már egyik ilyen másik olyan telepítés, stb. Az pedig továbbra sem világos, hogy a régió átállításának mégis mi köze van az előbbihez.
Akkor kipróbálod, hogy eltávolítod azt a másik HDD/SSD-t és megnézed úgy bootol a "fő" Windows. Van több megoldás is a rendszerindítás javításához mint említve volt, az előzőleg linkelt válaszban megtalálhatók.

[ Szerkesztve ]

(#130073) Kristof9094


Kristof9094
senior tag

Sziasztok!

Találkoztam egy Win 10 hibaüzenettel, pontosabban dwmcore.dll összeomlással, amit akkor logol, mikor bizonyos játékból kilép magától. A Far Cry 5 esetében ezt az első bevezető videó alatt teszi meg, kivétel nélkül.

Minden szoftver jogtiszta, friss.

Van valakinek ötlete? Letöltöttem ezt a dll fájlt máshonnan, de bemásolni nem engedi a System 32 mappába.

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#130074) UHHH válasza Kristof9094 (#130073) üzenetére


UHHH
senior tag

Rendszergazdaként indítsd a file managert (total commandert, far managert, stb.) és úgy másold be a system32-be... :)
Szerk: Ja, hogy ez a dwmcore.dll ? Az sajna fut mindig, azért nem megy a felülírás. Az az "asztal-ablak kezelő".

[ Szerkesztve ]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#130075) Kristof9094 válasza UHHH (#130074) üzenetére


Kristof9094
senior tag

Köszönöm! Akkor nem innen kell megközelíteni a problémát.

Mi okozhatja ezt? Hogy lehetne kinyomozni?

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#130076) hematoma1


hematoma1
aktív tag

Sziasztok.Az mitől lehet hogy egyszerűen bedöglik az egér. Egyik pillanatban jó a másikba nem.Hiába dugom át a stikket másik USB-be akkor sem működik.Ha egy másik egeret akarok használni az sem működik.A kezelőbe láttam olyat hogy 43-as hiba kód.Nem tudom miért jön elő.Aztán egyszer csak megjavul,mintha mi sem történt volna.Ez nem WIN 10 hiba.A párom gépén is kezdte ezt csinálni.Legális mint a kettő.

(#130077) Trebron09 válasza hematoma1 (#130076) üzenetére


Trebron09
őstag

Szia!
Nem lehet hogy az egérrel van a gond? Magas polling rate-t sem bírja mindegyik lap kezelni.

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#130078) Marci112233 válasza hematoma1 (#130076) üzenetére


Marci112233
őstag

Ha jól olvasom amit írtál, akkor vezeték nélküli egérről van szó. Ha így van akkor én megpróbálám vezetékessel.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#130079) hematoma1 válasza Marci112233 (#130078) üzenetére


hematoma1
aktív tag

De a billentyűzet meg működik.

(#130080) hematoma1


hematoma1
aktív tag

Mind a két gépre tegyek vezetékes egeret? :Y

(#130081) csixy válasza hematoma1 (#130076) üzenetére


csixy
addikt

Interferálhat a 2,4ghz-es wifivel. Ha nincs sok szomszédod akkor tedd a wifin máshová a csatornát. Ha sok a szomszédod, akkor válts drótos egérre,

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#130082) net84


net84
őstag

Sziasztok!

Erre valakinek ötlete? Én kifogytam, a találgatástól pedig már element a kedvem...

Driverből minden a legújabb, a win frissítések is mind fent vannak, amik eddig kijöttek.

Most teszteltem tartósan a külső winyó + optikai meghajtó hibát. Az optikai meghajtó csak akkor kattog, ha a külső HDD is csatlakoztatva van. Másik HDD, másik USB dokk-ba, gond nélkül megy ugyanazon az USB3 csatolón.

Read only...

(#130083) woodworm válasza hematoma1 (#130080) üzenetére


woodworm
veterán

Az usb3 is közre játszhat, érdemes a sticket usb2-es portra tenni vagy visszabutítani usb2-re a használt portot. A cégnél egy villanymotor zavarta a billentyűzetemet, ha beindult, akkor nem tudtam használni, csak véletlenszerűen.

(#130084) hotkar válasza hematoma1 (#130076) üzenetére


hotkar
aktív tag

Szia!
A vezeték nélküli egerem vevője USB2 portban van. Ha a mellette levő USB3-as portba bedugom a külső HDD-t, az egér szaggatni kezd, 'minta zállat'. Ha átdugom a vevőegységet a gép másik oldalán levő portba, akkor béke van. A vezetékes klavcsit nem zavarja. Úgyhogy lehet ilyen hatás.

[ Szerkesztve ]

(#130085) NoMix válasza Oliverda (#130038) üzenetére


NoMix
tag

Az angol szlenget akarják fel számolni.

Frissen vásárolt profil. XIRA T.E.G.

(#130086) #86564352 válasza Oliverda (#130030) üzenetére


#86564352
törölt tag

Telepítsd fel a magyar nyelvet is, nem kell arra állítani a rendszert, csak legyen felrakva. Mert most angol rendszeren értelemszerűen aláhúzza a magyar szöveget.

(#130087) NoMix válasza Roxkex (#130049) üzenetére


NoMix
tag


Ezzel a programmal meg tudod nézni hogy fut-e
Valamint mindent ki ír ami program fut.

[ Szerkesztve ]

Frissen vásárolt profil. XIRA T.E.G.

(#130088) hematoma1


hematoma1
aktív tag

Megpróbálom kisakkozni,bár két gépnél is ez a probléma elég fura.Köszönöm a segítséget.

(#130089) Debilon


Debilon
addikt

hol tudom megnézni, hogy mi lehet a gondom olyankor, ha bekapcsolás után egyszer csak lefagy a gép, egérmutató sem mozdul, aztán restartol, és nem is indul újra, csak felpörögnek a gépben a ventik és fekete képernyő, és a monitor standby-ban marad, csak reset gombbal újraindítva működik

alkalmazáshoz nem tudom kötni, mert van, hogy nem nyúlok semmihez és ez van

hibaüzenet nincs, BSOD vagy hasonló nincs, eseménynaplóban is csak kernel power bejegyzést találtam

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#130090) Csupingo válasza Debilon (#130089) üzenetére


Csupingo
veterán

Ryzen nekem is csinált ilyet. Ha neked is az van, akkor okozhatja kevés cpu fesz, kevés soc fesz, kevés mem fesz, stb. Persze ha minden auto-n van, akkor ebből nem kéne hogy gond legyen, max. memória hibánál.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#130091) NoMix válasza Debilon (#130089) üzenetére


NoMix
tag

BIOS reset aztán nézd meg hogy meg vannak e még a feszültségek a BIOS HW info-ban...

Frissen vásárolt profil. XIRA T.E.G.

(#130092) Debilon


Debilon
addikt

igen, Ryzen R5 1600AF, minden auto-n van, de ez a gond nem is mindennap jelentkezik, napokig, hetekig semmi gond, aztán van, hogy 3x egymás után ez van

terhelés alatt pl. sosem csinálja/ta

szerintem ezekkel a dolgokkal, valószínűleg nem is ebbe a topikba való a kérdésem

@Ximon: BIOS-t ,megnézem, bár abban nem állítgattam semmit, csak mikor összeraktam tavaly a gépet a XMP bekapcsolás után a DRAM Voltage-t 1,35 V-ra

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#130093) NoMix válasza Debilon (#130092) üzenetére


NoMix
tag

Lehet hogy az XMP profil túlságosan magas órajelet vagy késleltetést állít be és az miatt kressel ki az egész. Állítsd át SPD-re úgy már működnie kell.
Próbáld ki.

[ Szerkesztve ]

Frissen vásárolt profil. XIRA T.E.G.

(#130094) ETOM válasza Debilon (#130092) üzenetére


ETOM
addikt

Szia! Pontosan milyen ramod van? Próbáld meg "SOC Voltage(VID) 0.9V" ennyire beállítani.
[link]
Igen hasonló gondunk volt. Persze csak tipp lehet nem segít.

[ Szerkesztve ]

(#130095) Debilon válasza NoMix (#130093) üzenetére


Debilon
addikt

3200 Mhz-t állít be, XMP profillal megegyező minden

ETOM: Crucial Ballistix Sport LT 3200 Mhz

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#130097) Debilon válasza NoMix (#130096) üzenetére


Debilon
addikt

ez DDR4 konfig, a doksit meg nem látom, mert a Te meghajtódhoz nem férek hozzá :D

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#130098) NoMix válasza Debilon (#130097) üzenetére


NoMix
tag

Bocsi már látod :B

Frissen vásárolt profil. XIRA T.E.G.

(#130099) ETOM válasza Debilon (#130097) üzenetére


ETOM
addikt

Akkor érdemes megpróbálni a csökkentett soc feszültséget ami nálunk segített.

(#130100) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

Hello. Tegnap frissitettem a Win10-et, ma szinte használhatatlan a gép, a játék fagy, a media player se műküdik normálisan, a youtube is folyamatosan tolt.. mi lehet a gond, vagy hol keressem a problémát?
nincs vírusírtó feltelepítve.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.