Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130501) #86564352 válasza Doky586 (#130499) üzenetére


#86564352
törölt tag

A Microsoftnál angol = amerikai angol. Nemzetköziben pedig a többi van: UK, Írország, Kanada, Ausztrália, Új-Zéland...

(#130502) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv!
Valaki tudja, hogy letöltés alatt miért nem működik megfelelően az egér? Akadozik és késik baromira. Használhatatlan a gép kb...

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#130503) Jorus válasza Doky586 (#130499) üzenetére


Jorus
nagyúr

US ANSI vs ISO, a billentyűzetednek megfelelőt kell választani.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#130504) mrbego


mrbego
aktív tag

Sziasztok újra
Tegnap óta vettem észre a céges 'gépemen' hogy az asztalon tárolt dokumentumok ikonjában van egy kék színű összefelé mutató nyílpár. Ez mi lehet?
Ami érdekes, hogy az alap programindító ikonokban (Total C., Chrome stb.) nincs benne ez a kék nyíl.

[ Szerkesztve ]

Üdv, P

(#130505) #86564352 válasza mrbego (#130504) üzenetére


#86564352
törölt tag

Van elég szabad helyed? Mert ez az NTFS fájltömörítés jele. Ki lehet kapcsolni, angol cikk, a képek jól mutatják.

(#130506) I02S3F válasza mrbego (#130504) üzenetére


I02S3F
őstag

_Tippre_ valami online szinkronizáló online tároló app lehet, vagy valami vírusírtóra tudok gondolni. Persze csak találgatok.

(#130507) mrbego válasza #86564352 (#130505) üzenetére


mrbego
aktív tag

Köszi, valóban a tömörítés volt. A képen is látható pdf és excel fáljlok tulajdonsága lapon valamiért be volt jelölve a: Fájlok tömörítése helymegtakarítás céljából.
Csak azt nem tudom ez mitől lehetett. Elvileg még kb. 100GB szabad hely van az elméleti C: meghajtón.

Üdv, P

(#130508) Merula Alba


Merula Alba
tag

Sziasztok. Ubuntu van fent a gépemen jelenleg. Szeretném felrakni a Win 10 Pro 64 bites verziót, USB-ről. Szépen elindul a menü de DVD meghajtó driver hibát dob ki a telepítő. Eddig nem tudtam neki olyan drivert találni amit elfogadott volna. Próbáltam másik portra dugni, nem oldja meg a gondom. Valakinek valami tipp?
Az ISO a Microsoft oldalról van.

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#130509) Doky586 válasza Merula Alba (#130508) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kell neki semmilyen driver.

(#130510) Merula Alba válasza Doky586 (#130509) üzenetére


Merula Alba
tag

Biztos velem van a baj, de nem enged tovább a folyamatban. Vagy van erre valami kiskapu Win alatt?

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#130511) pilu85 válasza King Unique (#130393) üzenetére


pilu85
őstag

Ha megadok egy mappát, mint kivétel, akkor onnan tudok telepíteni bármit igaz?
Üdv.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#130512) Fire/SOUL/CD válasza Merula Alba (#130510) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Minden USB-s eszközt csatlakoztass le a telepítés idejére (HUB, nyomtató, hangari, modem stb stb) csak az egér maradjon (laposnál még az se) és próba.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#130513) Merula Alba válasza Fire/SOUL/CD (#130512) üzenetére


Merula Alba
tag

Köszönöm, de sajnos nem nyert. Kipróbáltam így is más portokon. Nincs bedugva csak a VGA kábel és egy antik Compaq PS/2-es billentyűzet. Ennél kevesebbel már nem megy. :DDD

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#130514) Fire/SOUL/CD válasza Merula Alba (#130513) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor a BIOS-odban, keress xHCI opciót (ha van) és tiltsd le, ha meg le van tiltva, akkor meg engedélyezd.
Amúgy miért használsz "antik" cuccokat? :DDD
(lehet, az a gond)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#130515) King Unique válasza pilu85 (#130511) üzenetére


King Unique
titán

Le lett írva előzőleg, hogy szükség esetén a PUP/PUA védelmet kell kikapcsolni átmenetileg. Ahogyan az is, hogy igen, az adott fájl/mappa kivételekhez adása is működhet. Következő lehetőség olyan programtelepítőt használni, ami nincsen megpakolva nemkívánatos szeméttel, ennyi.

(#130516) King Unique válasza Merula Alba (#130508) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ilyen probléma van? Ha igen és USB 3.X porthoz van csatlakoztatva a pendrive, akkor az lehet driveres probléma, de ez inkább az USB 3.X szabványokat nem támogató W7-nél szokott gond lenni, nem a W10-nél, ami a legtöbb (nem feltétlen mindegyiknél) vezérlőnél natívan támogatja.
Aztán nem derült ki, hogy milyen módban történik a telepítés, IDE/AHCI/RAID, ahol pl. az utóbbinál megint hiányolhat drivert a telepítő.
A W10 ISO microsoftos forrásból van az addig oké, de az nem derült ki, hogy maga a pendrive jó-e, másikkal ki lett-e próbálva a telepítés, stb. Ahogyan az sem, hogy pontosan milyen gépről van szó, ahol asztali PC-k esetén elődlegesen a hátlapon lévő USB-portokat javasolt használni. Valamint ha csatlakoztatva van egyéb USB-s vagy más eszköz, akkor azt a telepítés idejére javasolt eltávolítani.
+ Ha már clean install, akkor azt lehetőleg a linkelt leírás + egy másik válaszban leírtak szerint kellene csinálni, még mielőtt esetleg nem úgy sikerülne. :))

[ Szerkesztve ]

(#130517) Merula Alba válasza Fire/SOUL/CD (#130514) üzenetére


Merula Alba
tag

Filmnézés után kipróbálom. Remélem segít, egy ideje könyökölök rajta. xHCI nem rémlik, szerintem már mindent kipróbáltam ott.
Ez az antik cucc jobban működik ennyi év után mint bármelyik ipari szemét 20 ezresig. Megbízható, halk, egyben van. Gyerekbiztos. :))
Az előzőt a gyerekek ették meg, lekoptak a betűk, lötyögtek a gombok, recsegett-ropogott, nem érzékelt minden gombnyomást rendesen. Viszont világított mint egy komolyabb reptér leszállópálya. :DDD Ha az egér is meghal.... hamarosan..... :U :D akkor már megvan az utódja. Komoly kis szett, de addig tanítom a gyerekeket vigyázni arra amink van.

King Unique:
Ez a konkrét probléma, amit linkeltél. Megpróbálhatom másik pöndivel, majd megkeresem. RAID módot leszámítva mindegyikkel próbáltam telepíteni. És 10 usb csatlakozóval volt kipróbálva, mindegy neki hogy melyikbe van dugva, ugyan az a hiba.

[ Szerkesztve ]

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#130518) jokeph válasza Merula Alba (#130517) üzenetére


jokeph
nagyúr

Pontosan miféle gép is ez ? :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#130519) bebeago válasza Merula Alba (#130517) üzenetére


bebeago
tag

Mivel készítetted el a telepítő adathordozót, és mikori az iso?

(#130520) pilu85 válasza King Unique (#130515) üzenetére


pilu85
őstag

Értelek, lényeg h működni látszik ez a mappa kivétel dolog, s onnan telepíteni.
A defender szerint minden az ég világon teli van pakolva nemkívánatos szeméttel. Vicc számomra.
köszi.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#130521) Merula Alba válasza jokeph (#130518) üzenetére


Merula Alba
tag

Az adatlapomon szerepelnek az adatok, nem írtam. Ezzel a konfiggal már volt fent Win 10, nem rémlik hogy vért izzadtam volna. :U

bebeago:
A mai nap délelőtt töltöttem le a MS oldaláról, Október végi build volt azt hiszem az egyetlen javaslat.

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#130522) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok,
bár Windows server, 3 felhasználót használunk, távoliasztallal jelentkezünk be. Néha csinálja azt, hogy belépünk egy adott felhasználóba, és mintha újraindítás után lenne, nincs megnyitva az adott program. Viszont feladatkezelőben látszik, hogy fut. Mintha nyitott volna egy új munkamenetet ugyanazon felhasználón belül, de feladatkezelőben ennek nyomát nem látom. Hogy tudunk belépni ilyenkor az "eredeti" munkamenetbe, márha így lehet nevezni? Köszönöm.

(#130523) mefistofeles válasza King Unique (#130516) üzenetére

Most olvasom a kolléga problémáját és nem értem... ez valami bug? Hogy a manóba hivatkozhat egy win 10 telepítő DVD driver hibára USB-s telepítésnél? Ahogy olvasom ez előfordul USB 3 nál...? Csak azért kérdezem mert már jó párszor telepítettem win 10-et USB 2 és 3 portról is, de efféle faramuci hibaüzenethez még hasonlót sem kaptam soha.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#130524) jokeph válasza mefistofeles (#130523) üzenetére


jokeph
nagyúr

Tényleg érdekes probléma.... sosem futottam bele ilyenbe, még ezeréves C2D-s gépen sem. :U Nemhogy egy új RyZen-es géppel. :F

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#130525) Fire/SOUL/CD válasza mefistofeles (#130523) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez a hiba telepítéskor W7-nél nagyon gyakran megjelent, de az volt a szopacs, hogy semmi köze nincs ahhoz, mint amit sugall, azaz semmi köze nem szokott lenni semmilyen DVD driver-hez... W8/8.1-nél már ritkábban fordult elő W10-nél meg tényleg igen ritka.

Vagy bizonyos BIOS beállítások nem tetszenek a telepítőnek, avagy tipikusan csatlakoztatott USB eszközök szokták megakasztani a telepítést, ez esetben is tipikusan az xHCI miatt.
csak egy példa pl USB HUB-ra csatlakoztatott telepítőpendrive esetén hisztizik, de ha kihagyod a HUB-ot és alaplapra csatlakoztatod ugyanazt a pent, akkor meg minden OK...

Szóval semmiképp sem DVD driver-t kell keresni, mert nem az okozza, hanem valami olyan hardverelem van a gépben/gépre kötve/BIOS-ba engedélyezve, ami miatt előjön ez a hiba.
Pl egyes TPM modulok is okozzák ezt (ha be van kapcsolva az opció BIOS-ban), ilyenkor vagy beadagolod telepítéskor a TPM driver-t avagy telepítés idejére letiltod a BIOS-ban...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#130526) csadi0011


csadi0011
őstag

Sziasztok!

Van 2 win10-es PC egy LAN halozaton. Az egyiken meg van osztva egy meghajtó a hálózaton Mindenkinek. A másikon csatlakoztatva van hálózati meghajtóként az a megosztott meghajtó.
A gond a második gépen van. Feladatütemező indítja a Total Commandert minden bejelentkezésnél, rendszergazda jogokkal. Ha így indul, akkor nem tudja megnyitni a Total Commander a hálózati meghajtót. Ha rendszergazda jogok nélkül indítom, akkor megnyitja. Ha 1 perc késleltetéssel indítom rendszergazda jogokkal, akkor is megnyitja.
Van erre valami megoldás? Mi okozhatja ezt?

(#130527) Merula Alba válasza Fire/SOUL/CD (#130525) üzenetére


Merula Alba
tag

Nem jutottam vele dűlőre. Másik pöndit még nem próbáltam ki, de szerintem már csak az maradt. Ubuntu 20.04 bármilyen beállítással elindul és hiba nélkül fut.
Van dobozos Vista-m, az is ugyanezt produkálja, virágbolti XP és Win 7- el is hibával akad meg. Tényleg nem értem, pedig ki volt próbálva már minden szerintem is. Vissza lett állítva többször alapra a BIOS is. De volt auto configgal is beállítva.... semmi. :O

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#130528) feketedini


feketedini
tag

Windows frissítés közben beragadt. Mindig kiírja hogy újra kell indítani a frissítés befejezéséhez, elvileg fel is telepítette csak a rendszer nem látja. Emiatt folyton újra akar indítani de ujrainditas után is megjelenik az értesítés. Probaltam a wureset scriptetbis. Nem segített? Bármilyen ötlet?

(#130529) L4D1K válasza L4D1K (#130470) üzenetére


L4D1K
őstag

Közben sikerült találnom egy megoldást , amivel mutatni tudom mit tapasztalok.

Az már biztos, hogy driver, kérdés, hogyan rakjam rendbe.

# ANTAL Tuning #

(#130530) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!

Hogy tudom beállítani, hogy ne kérjen jelszót bejelentkezéshez.
Hiába írom be a "netplwiz"-t nekem nincs ott a kis négyzet, hogy nem kérem. [kép]

(#130531) movax válasza gyulazsolti (#130530) üzenetére


movax
őstag

Megnézed a fórum fejlécét, ott van egy nagyító, megnyomod, beírod, hogy netplwiz és a sok száz találatból 20 másodperc alatt találsz megoldást.

(#130532) Alg


Alg
veterán

Sziasztok,

Tegnap BOOTMGR missing hibát dobott a win10...
Nem friss telepítés (bár nem is túl régi, pár hónapos), használat közben egyszer csak kockára fagyott és azóta ezzel a hibaüzenettel (nem) indul.

Nem csináltam recovery USB-t, de van másik win10-es gép amivel tudok gyártani. A kérdés, hogy gond-e ha nem pontosan ugyanaz a win10 verzió? A WinRE bottmgr rebuild attól működni fog?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#130533) zolee001 válasza RAiN91 (#130522) üzenetére


zolee001
őstag

ADUC-ban beállitod,hogy a session-höz csatlakozzon avagy mstsc.exe /console kapcsoló

(#130534) Alg válasza Alg (#130532) üzenetére


Alg
veterán

Megoldódott, valamiért megcserélődött a BIOS-ban a boot sorrend :F
Mondjuk hogy ezt mi okozta arról továbbra is gőzöm sincs :F

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#130535) applause


applause
aktív tag

Hol kell beállítani azt, hogy a Microsoft Store-ből a játék letöltés/telepítés ne a c:-re kerüljön.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#130536) Fire/SOUL/CD válasza applause (#130535) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Gépház/Rendszer/Tárterület -> Új tartalmak mentési helyének módosítása

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#130537) King Unique válasza applause (#130535) üzenetére


King Unique
titán

(#130538) gyulazsolti válasza movax (#130531) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Segítenél, hogy melyik hsz-ben van a megoldás, hogy azt a kis négyzetet vissza varázsoljam.

(#130539) King Unique válasza gyulazsolti (#130530) üzenetére


King Unique
titán

Sign-in Automatically to User Account in Windows 10 Version 2004
How to Enable or Disable Passwordless Sign-in for Microsoft Accounts in Windows 10

Rákeresel szépen itt a topikban a "netplwiz" kifejezésre és láthatod hogyan kell, ahol 2004-es és újabb verzióknál szükség lehet ehhez a Windows Hello kikapcsolására, ha esetleg be lenne kapcsolva, lásd a fenti leírásokat.

(#130541) mpo válasza #90384640 (#130540) üzenetére


mpo
veterán

amely során hackerek kifejezetten azokat a biztonsági szakembereket támadják, akik az elmúlt hónapokban felfedezett sérülékenységeken dolgoznak.
A kérdésed alapján nem tartozol a fenti csoportba, de én sem.
Szerintem a Microsoft a Windows 10-re koncentrál és nem az előző verziókra.

Ha érted, akkor már elavult.

(#130543) King Unique válasza #90384640 (#130540) üzenetére


King Unique
titán

A korábbi, már nem támogatott EOS/EOL státuszú és ezzel biztonsági javításokat sem kapó Windows-verzióknál nyilván jobb biztonsági szempontból, ez nem is lehet kérdés. Meg egyes biztonsági funkciók terén is többet tud, mint egyik/másik korábbi Windows (példa).
A linkelt cikkben célzott támadásokról van szó és ott is kifejezetten az egyes biztonsági szakembereket érintően, + a közösségi platformos, e-mail küldözgetéses stb. módszernél meg egy jó adag user error is kell. Vagyis ez nem éppen olyan eset, amivel minden felhasználó találkozna a mindennapok során és annyira aggódnia kellene miatta. :N

[ Szerkesztve ]

(#130544) Trebron09


Trebron09
őstag

Ide is bedobom hátha tud valaki segíteni:
[link] :R :K

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#130545) Marci112233 válasza Trebron09 (#130544) üzenetére


Marci112233
őstag

Mekkora a mérete annak amit le akarnál menteni? Mert ha jól értem van egy laptop amiben látszanak a fájlok, akkor gondolom USB csatlakozó akad a laptopon. Abba bedugsz egy pendrivot vagy USB-s külső HDD-t és azzal átmásolod a dolgaid.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#130547) mefistofeles válasza Trebron09 (#130544) üzenetére

Szerintem fordítva egyszerűbb lenne. A manjaros gépre kösd rá a win 10 HDD-t A manjaro minden további nélkül kezeli az NTFS-t, simán rámentheted a cuccokat.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#130548) King Unique válasza #90384640 (#130546) üzenetére


King Unique
titán

De, nyilván biztonságosabb, lényegében pont az lett leírva. Nem tudom hol írják, állítják az ellenkezőjét, pláne ilyen muzeális, EOL Windowsokkal szemben, mert biztonsági szakértők biztos nem, max. egyesek otthon a fotelből. :B A célzott támadásokat, meg hogy milyen védelmet tudnak feltörni egyes hackerek + user error által, nem feltétlen kellene keverni az előbbivel, ennyi.

(#130549) movax válasza Trebron09 (#130544) üzenetére


movax
őstag

Bármilyen pendrive-os livelinux-szal (pl. ubuntu, mint) bebootolsz és átmásolod valamire az adatokat. Vagy ahogy fennebb írták, manjaro alá tenni a windowsot és úgy.

[ Szerkesztve ]

(#130550) King Unique válasza Trebron09 (#130544) üzenetére


King Unique
titán

A másik topikban már valóban feltetted ugyanezt a kérdést és ott válaszokat is kaptál rá, vagyis nem feltétlen kellett volna itt is. :B Bár annyiból reális, hogy ha Windows 10 alá keresel megoldást, akkor az nyilván ennek és nem a Linux topiknak a témája, ott max. a linuxos. :))

Ha Linuxos fájlrendszer (pl. Ext3/4) van azon a HDD-n, akkor 3d party driverrel/programmal mint pl. a Linux Reader, Paragon Linux File Systems for Windows, Ext2Fsd, TC-hez ExtFS bővítmény, stb. programokkal Windows 10 alatt is fel kellene tudni csatolni és olvasni (+ írni) a meghajtó tartalmát.
A linuxos módszer meg bebootolni pl. pendrive-ról egy valamilyen (akár Manjaro) Linux Live rendszert és az alól megoldani a mentést, fájlmásolást, az értelemszerűen natívan kezeli az Ext2/3/4 és az NTFS fájlrendszereket.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.