Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130701) Viktor0610 válasza hotkar (#130700) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez nem jutott eszembe. :B
Holnap kiderül.

Köszi! :R

Samsung Galaxy A54

(#130702) Doky586 válasza Siriusb (#130695) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Ismerős korábbi munkahelyéről kapott egy"..
Én helyedben törölném mindenestül azt a céges wint és tisztán telepítenék egy home vagy pro verziót.. [link]

(#130703) zolee001 válasza Siriusb (#130689) üzenetére


zolee001
őstag

Group policyban lehet letiltva,céges szabály
Domain admin passwordöt kell megszerezned,a (helyi)rendszergazda jelszóval semmivel nem jutsz elöbbre

(#130704) Siriusb válasza zolee001 (#130703) üzenetére


Siriusb
veterán

Olyat nem hiszem, hogy kiadnának. Max. beviszi a gépet , ha van rá lehetőség.

(#130705) Bacusuz válasza No.01 (#130680) üzenetére


Bacusuz
őstag

nálam ugyan ez és a z asszony gépén is
néha úgy felpörög a venti hogy csak na

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#130706) zolee001 válasza Siriusb (#130704) üzenetére


zolee001
őstag

Tuti nem adják ki,uj user készitése mint helyi felhasználó a megoldás "offline" módban

(#130707) PitLee válasza No.01 (#130680) üzenetére


PitLee
őstag

Bár asztali gép, de nálam is hasonló volt mikor a régi gépre amin win7-en rendesen működtek ezek a funkciók (alvás, hibernálás ect) a win10-nél meg nem.
Elküldtem alvóba ás vagy 1percen belül már fel is ébresztette magát, elsőnek a perifériákra gyanakodtam, de nem azok voltak hanem az alaplapi lan cucc (vezetékes neten van a gép ), amikor eszközkezelőben az energiagazdálkodásoknál kivettem a pipát a "Felébresztheti az eszközt blabla" utána már rendesen elment alvóba a gép.

[ Szerkesztve ]

(#130708) Geth válasza PitLee (#130707) üzenetére


Geth
addikt

Én feltettem a legújabb drivert az ethernet controllerhez.
Magától random nem kel fel, de használható marad a wake-on-lan is :)

(#130709) hamikike


hamikike
tag

Üdv
Teljesen kizárt, hogy win10-ben a lemezképet pendrivére készítsem, vagy lehetséges valami furfang?
USBés win indítót csináltam, de hát ha nincs lemezkép, nincs visszaállítás se.

Laptopom van, nincs benne cd/dvd meghajtó, és nincs elegendő hely a c:/ meghajtón,de ugye ide nem is célszerű készíteni

(#130710) Doky586 válasza hamikike (#130709) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mit értesz lemezkép alatt? Mentést? [link]
Mentési célnak is a pent választod..

(#130711) hamikike válasza Doky586 (#130710) üzenetére


hamikike
tag

Nem: a vezérlőpulton van a biztonsági mentés és visszaállítás, és ott baloldalon fent Lemezkép létrehozása.
Ez a rendszerlemezről készült teljes mentés, csak egyben használható, az oprendszer teljes visszaállítására, és csak hdd-re engedi.
A mentési célnak én pent használnék, de nem lehet, külső hdd-re nincs pénzem.

(#130712) King Unique válasza hamikike (#130709) üzenetére


King Unique
titán

Ha a Windows 10 beépített eszközével készített lemezképre célzol, akkor annál a célmeghajtó lehet belső és külső HDD/SSD, optikai lemez (DVD, BD), valamint hálózati tárhely. Mezei pendrive viszont nem feltétlen, meg azokat általában amúgy is cserélhető lemezként kezeli a Windows helyi lemez helyett.
A Macrium Reflect Free esetleg megpróbálható, az enged elvileg pendrive-ra is menteni, ha kelleően nagy tárolókapacitású és ráfér a lemezképfájl, meg amúgy is többet tud és jobban konfigurálható, mint a Windows beépített eszköze.
Következő lehetőség normális célmeghajtót használni, fizikai tároló alapon pl. belső/külső HDD vagy SSD meghajtót, mert egy pendrive, pláne egy szutyok konzumer modell nem éppen az, meg azok adattárolásra sem túl megbízhatók. :N Az meg ugye nyilván alap, hogy még véletlenül sem a forrásmeghajtóra - amin van jelenleg a W10 - készítjük a mentést, hanem másik fizikai lemezre.

(#130713) hamikike válasza King Unique (#130712) üzenetére


hamikike
tag

Ettől tartottam.
Amiket írsz, azokat ismerem, bár érdekes, hogy van egy 128gb penem, amire azt írja, nem választható, mert nem NTSF-re van formázva. Akkor most??
Valóban FAT32-re van formázva, de nem próbáltam ki, mert vannak rajta dolgok, majd talán.

A Macrium-ot, a free-t néztem, de nem igazán volt benne ilyen lehetőség, csak a sima mentés és visszaállítás, meg a klónozás, de az úgy gondolom erre nem jó, bár gondolom, hogy hasonló dolgot csinál mint a win, de visszaállítani nem igen lehet a Macriummal.

[ Szerkesztve ]

(#130714) King Unique válasza hamikike (#130713) üzenetére


King Unique
titán

A Windows 10 beépített eszköze (is) csak NTFS fájlrendszerű célmeghajtóra enged menteni, a FAT32 és exFAT nem támogatott, vagyis nem meglepő ha esetedben FAT32 alapon nem megy. Ha fontos adatok vannak a pendrive-on és azokat nem akarod törölni, akkor lehet Windows alatt a beépített eszközzel és külső programmal is adatvesztés nélkül FAT32-ről NTFS-re konvertálni. Vagy másik megoldás adatmentés után újraformázni NTFS-re a pendrive-ot, sőt ha olyan fontosak azok az adatok, akkor amúgy is lenni kellene azokról máshol biztonsági másolatoknak. :B
De ha sikerül is az NTFS-re konvertálás, a cserélhető lemezként kezelt pendrive akkor sem feltétlen lesz támogatott (példa).

Akkor olvasd el még egyszer figyelmesen a linkelt leírást, mert nyilván alkalmas a Macrium Reflect komplett rendszermentésre és visszaállításra. ;)

[ Szerkesztve ]

(#130715) hamikike válasza King Unique (#130714) üzenetére


hamikike
tag

Bocs, a linket tényleg nem néztem meg, csak a macriumban néztem, és valószínüleg átsiklottam rajta, illetve én nem a bootolt macriumot néztem.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#130716) Doky586 válasza hamikike (#130711) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Mentést?"
"Nem"
Tehát igen.. :B :U

(#130717) hamikike válasza Doky586 (#130716) üzenetére


hamikike
tag

Hát igen, de akkor a sima másolás is mentés, sőt a mentés másként is, stb.
De azért ne csatázzunk.

(#130718) Vartanus


Vartanus
őstag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, mi a legkönyebb módja hogy újra belakás/ legkevesebb energia és időráfordítással áttérjek Win 10 Enterpriseról Pro verzióra?

Oka: 1. nem használom ki, másrészt ha új alaplapom lesz(esesékes) akkor evileg vehetek új kulcsot, míg ha Pro retail új kulcsot veszek későbbiekben szabályszerű deaktiválással az új rendszerben használhatom tovább újraaktiválással.

Köszönöm a vélaszokat előre is és elnézést ha túl bazári a kérdésem :R :R

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#130719) King Unique válasza Vartanus (#130718) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk a közvetlen Enterprise —► Pro downgrade, + lásd egy másik válaszban leírtakat.
Másik lehetőség a Pro clean install, ahol ha Microsoft-fiókkal van használva a rendszer, akkor az új telepítésnél is leszinkronizálhatók az egyes korábbi beállítások.

Oka: 3. otthoni felhasználónak nyilván nem éppen reális és legális az Enterprise kiadás használata, a Home és Pro már inkább. :B

[ Szerkesztve ]

(#130720) H3XHUN


H3XHUN
csendes tag

Üdv. Az normális hogy a Antimalware Service Executable 300 Mb RAM-ot használ? Én kicsit sokallom egy hoki windowson folyamatnak.

(#130721) Armagedown válasza H3XHUN (#130720) üzenetére


Armagedown
őstag

Telepítsd az Avastot, minimal installal, nekem így a Windows kevesebb memóriát használ.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#130722) szepsy


szepsy
senior tag

Hali!

Az mitől lehet, hogy képeknél pl. intézőben nincs ott kicsibe a kép?
Kisikonra állítva is látni kéne még elvileg.

(#130723) pity-putty


pity-putty
tag

Sziasztok!

Ma vásároltam egy HP 15S-FQ2018NH laptopot.
Konkrétan ezt: [link]
Ezen nincs Win, ellenben van FreeDOS.
A gépben SKHYNIX BC511 SSD van 512GB méretben.

Itt jön a problémám:
Az UEFI látja az SSD-t és a FreeDOS is elindul rajta.
Pendrive-ról a Win10 telepítő elindul, de nem lát semmilyen helyet ahová telepíthetné a WIN-t, vagyis nem ismeri fel az SSD-t.
Próbálkoztam simán a microsoft-os telepítő készítővel boot-pendrive-ot létrehozni majd RUFUS-sal is GPT partíciós sémával.
Első esetben a SHIFT+F10 parancs kiadása és a diszkek listázása után sem láttam semmilyen meghajtót.
Második esetben nár láttam egy 28 Gigás üres diszket, ami viszont már alapból GPT volt. Visszalépve a telepítőbe viszont továbbra sem volt látható semmi a listában.

Mit tudok tenni?
Fel tudom telepíteni valahogyan a Win10-et?
A probléma a freeDOS miatt van vagy az SSD-t nem ismeri a Win?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#130724) Fire/SOUL/CD válasza pity-putty (#130723) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Második esetben nár láttam egy 28 Gigás üres diszket, ami viszont már alapból GPT volt. "
Az nem a Rufus által létrehozott Pendrive?

Ha továbblépsz (kihagyva a SHIFT+F10-), akkor nem látsz semmi eszközt, amit ki lehetne jelölni telepítésre?

1. Belépve a BIOS-ba, töltsd be az alapbeállításokat, ellenőrizd, hogy a Legacy mód le legyen tiltva, a Secure Boot be legyen kapcsolva
2. (ha van), akkor az UEFI HII Configuration az mire van állítva és milyen opciók vannak itt (ha több van)?
3. Egy Live Linux-ról boot-olva látszódik az SSD avagy ott sem?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#130725) pity-putty válasza Fire/SOUL/CD (#130724) üzenetére


pity-putty
tag

1. Legacy módot hol lehet állítani? Én nem találtam sehol. Mellékelek képeket a BIOS képernyőiről.

2.Itt csak 1 fajta beállítás van: Intel(R) Rapid Storage Technology
Ezen belül: Non-RAID Physial Disks: PCIe 0.0, SK hynix BC511 ...

3. Ezt még nem próbáltam. Linuxot még soha nem használtam, de készítek egy live usb-t.

(#130726) Fire/SOUL/CD válasza pity-putty (#130725) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ok... Bízzunk benne, hogy akkor ez lesz a megoldás, ha a HP nem szokása szerint rossz IRST driver-t adott meg...

1. Letöltöd ezt a sp96893.exe nevű fájlt
2. Nem kell futtatni, ez egy tömörített állomány, amit ki kell csomagolni (Total Commander/Bandizip/Winrar stb stb) segítségével. Pl a pendrive-on hozz létre egy IRST nevű mappát, abba tömörítsd ki. IRST mappán belül így lesz egy dchu_f6 mappa és azon belül egy iaStorAC.inf nevű fájl. [kép]
Na ezt kell majd a W10 telepítéskor betallóznod a W10-nek ITT.

Ha ezt követően megjelenne a meghajtó, akkor minden partíciót törölj és katt a telepítésen (magától létrehoz minden szükséges partíciót)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#130727) King Unique válasza pity-putty (#130723) üzenetére


King Unique
titán

Ez akkor lehet reális, ha AHCI helyett RAID mód van beállítva az UEFI-ben, akkor lehet szükség a megfelelő driver - lásd a másik válaszban - betallózására ahhoz, hogy megjelenjenek a telepítőben a meghajtók.
A Linux Live-ot meg ez esetben akár hagyhatod is, mivel azok az Intel RST-t általában nem támogatják (példa).

(#130728) pity-putty válasza Fire/SOUL/CD (#130726) üzenetére


pity-putty
tag

Köszi!

Ez volt a jó irány.
Ugyan nem ezt az exe fájlt kellett letölteni és azt amit le kellett, abban sem volt elvileg kompatibilis a driver a konfigurációval, de beolvasta és most már megy a telepítés.
Remélem végig... :)

[ Szerkesztve ]

(#130729) Fire/SOUL/CD válasza pity-putty (#130728) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez jó, ezt kifejtenéd?
Azt még értem, hogy nem volt jó az EXE (mert HP-nél nem lepődöm meg ezen, mint ahogy írtam is (amúgy melyik volt, az SP104226?), de az már igen meglepő, hogy egy inkompatibilis driver mégis kompatibilis... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#130730) pity-putty válasza Fire/SOUL/CD (#130729) üzenetére


pity-putty
tag

A sp108979.exe lett a jó.

A driverek kiválasztásánál alapból be van pipálva egy checkbox, ami eltűnteti az inkompatibilis drivereket. Ezt a pipát kivettem és próbálgattam a drivereket.
A legutolsó volt a befutó. :D

(#130731) dzsoke2


dzsoke2
tag

Sziasztok.
Lenne egy windows 10-el kapcsolódó kérdésem.
Elindítok egy játékot és kéri hogy adjak neki hálózati engedélyt.
Hogy adhatom meg neki?
Akármit csinálok mindig kivételével nélkül visszadob a játék teljes képernyő-s módjához és csak pörög, vár ameddig nem engedélyezem.És még bezárni sem tudom.
Már 1 csomó mindent próbáltam és semmi.próbáltam alt+tabot azzal is hiába nyomok rá azonnal visszaugrik a játék képernyő-s módjához.+ manuálisan is próbáltam de semmi.
Valahogy be tudom állítani hogy ne teljes képernyő-s módon induljon?

(#130732) Pyttawrx válasza King Unique (#130688) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Köszi King. Nekem megoldódott úgy néz ki “letiltani a felébresztési időzítőt”, ezzel. :R

[ Szerkesztve ]

(#130733) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Sziasztok!
Segítsetek kicsit! Hálózaton keresztüli nyomtató megosztást még nem csináltam. ÉS hát most átesnék a tűzkeresztségen.
Adott egy közel 30 éves nyomtató, ami egy XP-s gépre van rákötve, természetesen LPT portra. azt osztanám meg egy Win10-es géppel...
De idáig jutok:

Most én ebből azt veszem le, hogy ennek a nyomtatónak kellene a drivere a Win10-es gépre is? Mert akkor innentől kezdve gondolom halott ügy, mert egy 30 éves nyomtató nem nagyon van 64 bites Win10-re supportálva :U

(#130734) jokeph válasza bacsis (#130733) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Igen, kell a megosztandó gépre is a megosztott nyomtató drivere. :(
W10 alatt ezt talán egy virtuális XP-vel tudnám elképzelni. :U
Valakinek egyéb/jobb ötlet ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#130735) Zoz válasza bacsis (#130733) üzenetére


Zoz
őstag

Igen kéne a Win10-es gépre is. Cannon oldalán Win 95-öst találtam max :) Gondolom XP alatt beépített driverrel megy... Esetleg megnézni, hogy XP/Vista/7 x64-ben benne van-e, és onnan kiszedni a drivert, és azt megadni a 10-nek.

(#130736) PitLee válasza bacsis (#130733) üzenetére


PitLee
őstag

Elvileg van valami Kompatibilitási mód a Win10-ben is, de sajna én sem értek hozzá.

Ha van esetleg Vista, Win7, Win8 drivered akkor lehet összejöhet valami, vagy a Komp. hiba elhárított futtani, hátha . passz

(#130737) kontaku válasza dzsoke2 (#130731) üzenetére


kontaku
tag

Ha bepipálod a fölső (Magánhálózat...) négyzetet, majd az "Elérés engedélyezése", akkor elvileg megjegyzi, és többször nem lesz gond vele. (Otthon gondolom magánhálózatra van állítva alapból.) Időnként nekem is feldobja, ha először indítok el valamilyen játékot, de utána békén hagy. Van, hogy csak akkor veszem észre, ha már kiléptem a játékból, hogy az engedély kérő ablak végig ott volt a háttérben.

(#130738) Doky586 válasza bacsis (#130733) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak tipp, de a win10 beépített nyomtató drivereinek valamelyike nem lenne jó hozzá?

(#130739) Fire/SOUL/CD válasza bacsis (#130733) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. INNEN töltsd le megfelelő (x86 vagy x64) driver-t (nem a Telepítse az illesztőprogramot lehetőséget választani!!!)
2. Hozz létre egy mappát és abba tömörítsd ki
3. W10-ben nyomtatók vagy szkennerek/Nyomató vagy szkenner hozzáadása/Általam keresett nyomtató nem található a listában/helyi vagy hálózati nyomtató hozzáadása kézi beállításokkal/tovább/tovább/Saját lemez/Betallózod a prnca005.inf fájlt korábban kitömörített mappából/Listából BJC-80 kijelöl/tovább és tovább.

Ha jól jársz el, akkor megjelenik a BJC-80 a nyomtatók közt és elméletben már nem lesz gond.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#130740) Siriusb válasza King Unique (#130691) üzenetére


Siriusb
veterán

Valóban az Avast volt a ludas. Köszönöm a segítséget mindenkinek!

(#130741) bacsis válasza Fire/SOUL/CD (#130739) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Köszönöm srácok :R

(#130742) dzsoke2 válasza kontaku (#130737) üzenetére


dzsoke2
tag

Öhm igen pont ez a gond...
Bepipálnám és rányomnék az elérés engedélyezése gombra, de amint rákattintanék egyből visszadob a játékhoz.
Sehogy nem tudok rá kattintani.

(#130743) Vartanus válasza King Unique (#130719) üzenetére


Vartanus
őstag

Köszönöm a választ :R

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#130744) Cs1csó válasza dzsoke2 (#130731) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ahogy kontaku írja pipáld be a másikat is és engedélyezd, esetleg utána indítsd újra a gépet és a játéknak ezután már menni kell.

(#130745) OldMike


OldMike
őstag

Sziasztok, ma a számítógépet bekapcsolva azt tapasztalom, hogy névfeloldási hiba van. Parancssorból névre nem tudok pingelni, de Ip-címre igen. Google dns-t is próbáltam. Mit lehetne tennem, kipróbálnom? Telekomos modem-routerem van, minden más eszközön rendben működik az internet. Köszönöm

42LM660S

(#130746) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Valaki tud esetleg olyan távoli asztalos megoldást, ami
- lehetőleg free
- képes böngészős klienst is kiszolgálni?
(VNC Java appletje pl. jó lenne, de nekem semmilyen Java nem akarja megenni.)

Köszi :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#130747) mezis


mezis
nagyúr

Üdv.!

Ismerősöm kért meg, hogy rendeljek számára Windows 10 Home kulcsot.
Gondoltam a Microsoft honlapjáról csak eljutok a "boltba". Nem sikerült, pedig már egy kvízt is kitöltöttem. Csak nem az a baj, hogy nem az Edge böngészőt használom ? :F

A sov24.hu legális beszerzési forrás ?

Nem gondoltam azt, hogy ez ilyen bonyolult. A zöldséges boltból már meg lenne a kulcs. :o

mezis

(#130748) King Unique válasza mezis (#130747) üzenetére


King Unique
titán

Ott van a Microsoft weboldala, ahol csak a "Vásárlás" opcióra kell rábökni és lehet is rendelni, illetve be kell jelentkezni a megadott lehetőségekkel az online felületen, ennyi... :B
Ha egyéb forrásból akarsz vásárolni, akkor szintén a Microsoft weboldalán lehet keresni hazai hivatalos viszonteladót. + Lásd pl. árukeresőn az egyéb boltok, webáruházak listáját, ezen hozzászólásban akár itteni egyes hardveraprós eladókat, stb. Ahol a szokásosnál olcsóbban az EU-s használt szoftver lehet opció, ha megfelel ezen feltételeknek. Aztán hogy a nem hivatalos viszonteladóként funkcionáló egyéb boltok, webáruházak, itteni hardveraprós források stb. milyen olcsó licenceket, termékkulcsokat osztogatnak, az ügyben már értelemszerűen azoknál kellene érdeklődni, pláne pl. az ilyen, ilyen és ezekhez hasonló esetek miatt. :))

[ Szerkesztve ]

(#130749) csako válasza mezis (#130747) üzenetére


csako
veterán

Vagy vegyél egyet hardverapróról, mindjárt a főoldalon van több eladó is :) Egyik

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#130750) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Sziasztok!
Kedves barátom live mail-t használ és törölte a fiókját a progiban. Ezekhez már gratuláltam neki. :D
POP3 volt és mivel a beállítások szerint amit leszedett leveleket az törölte is a szolgáltató szerveréről, így elvesztek. Szeretném neki visszaállítani, de eddig nem jártam sikerrel.
Amiket próbáltam: Minitool partition (data és a partition recovery is), getdataback, recuva, Lazesoft, és a tulaj próbálta a rendszervisszaállítást, de nem sikerült. Milye progit ajánlottok erre, hogy azt a mappát (user/appdata/microsoft/Windows Live Mail/fióknév) vissza hozzam.
Köszi

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.