Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130902) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Sziasztok,
Problémába ütköztem Win10 telepítés közben.

Media driver your computer needs is missing. Hibaüzenet fogad.

Ezen a laptopon régen Win10 home volt de egy kis időre Linuxoztam rajta és csak Linux volt rajta. Letöröltem a windowst teljesen. Ma a Microsoft oldaláról letöltöttem a win10 ISO fájl. Kiírtam Etcher-rel. Kettő 32 gigás USB stickre is kiírtam. BIOS-ból be is bootolt de valami nem okés neki.
Próbálkoztam minden USB-be dugaszálni a stick-eket de az sem segített.
El tud valaki tanáccsal látni hogy tovább?

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#130904) King Unique válasza GreenGoblin (#130902) üzenetére


King Unique
titán

A honnan, hogyan kell letölteni a Windows 10 ISO-fájlt, pendrive-ra írni, majd pendrive-ról telepíteni a Windows 10-et témáról már volt szó itt számtalanszor, lásd egy másik válaszban leírtakat, valamint nemrég egy másik topikban szintén részletezve lett.

Az Etcher tudtommal DD képfájl módot használ, ami a Linux ISO-fájlokhoz való és jó, ellenben a Windows, illetve a Windows 10 ISO-khoz nem. Az utóbbiakhoz ott van az MCT, Rufus, ISO-fájlt a fájlkelőben felcsatolni és a tartalmát 1:1-ben a FAT32/NTFS fájlrendszerre formázott pendrive-ra másolni módszer, stb.

[ Szerkesztve ]

(#130906) borges7


borges7
aktív tag

Ma frissítettem a KMPlayert, erre a Defender feldob egy ilyet, hogy "vélhetően nem kívánatos alkalmazás található" (alacsony kockázat).

Észlelve: PUA:Win32/InstallCore "Ez a program nemkívánatos tevékenységet hajthat végre"

Kell ezzel valamit tennem? [link]

(#130907) WhiteWalker válasza #90384640 (#130901) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ennyire jót régen nevettem :DDD

Ha több milliós érték van a meghajtón akkor már rutinrókaként kellett volna telepítés elött lehúzni , letiltani , ollóval elvágni a kábelt hogy véletlenül se nyúljon bele az OS.
De hát ehhez nem volt meg a kellő intelligencia , helyette idejössz trollkodni , trágárkodni és írod a bullshitteket :D.

Még a Windows a hibás :DDD

[ Szerkesztve ]

(#130908) GreenGoblin válasza King Unique (#130904) üzenetére


GreenGoblin
tag

Ez nem túl segítő amit írtál.
De azért kössz.

[ Szerkesztve ]

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#130910) King Unique válasza GreenGoblin (#130908) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt le lett írva, linkelve, hogyan kellene Windows 10-et telepíteni pendrive-ról, telepítési adathordozót mivel (nem Etcher) és hogyan elkészíteni, aszerint kellene újrapróbálni.

Másrészt ha drivert hiányol a telepítő, akkor lehet próbálgatni ezen leírás megoldási javaslatait. Ahol ha egy másik esethez hasonlóan netán nálad is Intel RST van és AHCI helyett RAID módban akarod telepíteni a Windows 10-et, akkor a megfelelő drivert kellene letölteni és betallózni a telepítőben, vagy inkább AHCI szerint telepíteni, ha van rá mód, ennyi. + Még az USB 3.X port miatt is lehet ilyen gond és ilyenkor USB 2.0 porthoz (ha van) kellene csatlakoztatni a telepítéshez használt pendrive-ot vagy BIOS/UEFI-ben az xHCI beállítást megnézni, de az is inkább a szabványt natívan nem támogató W7-nél szokott probléma lenni (példa), nem a legtöbb (nem feltétlen mind) vezérlőnél natív támogatással bíró W10-nél.

[ Szerkesztve ]

(#130911) Pyttawrx válasza #90384640 (#130895) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem, én kérek elnézést. De azt azért tudd, hogy ezzel sehol nem fognak foglalkozni sajnos. Megértem a problémád, de úgy is azt mondják ez user hiba. De ne legyen igazam. :)

(#130912) King Unique válasza King Unique (#130910) üzenetére


King Unique
titán

+ Ha Linux alól készíted el pendrive-ra a Windows 10-es telepítési adathordozót, akkor annak megfelelő kivitelezéséről lásd az alábbi blogbejegyzésben leírtakat.

Windows telepítő pen készítése Linux alatt

[ Szerkesztve ]

(#130913) GreenGoblin válasza King Unique (#130910) üzenetére


GreenGoblin
tag

Le lett irva igen. Mint ahogy azt is leírtam Linux van most fent és RUFUS nem járszik. Már kettő különböző programmal is kiírtam a WIN10-et és hibába ütközök telepítés során. Egy másik pendrive-ra letöltöttem a drive-ket de nem tudom betallózni mert formázná mikor már megtettem FAT32-re mielőtt letöltöttem rá a drive-okat.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#130914) Manutd555 válasza King Unique (#130896) üzenetére


Manutd555
csendes tag

Azóta már másnál is járt a gépem, plusz elég sok helyen olvasom h másnál sincs opció erre a boot verzióra, ezért kérdeztem h hátha valakinél volt hasonló konfig

(#130915) wanted5


wanted5
őstag

sziasztok

ebben tudna valaki segíteni? Azt kiderítettük, hogy linuxon rendben vannak a sebességek

(röviden annak aki nem akar a linkre kattintani: nvme ssd írási sebessége rendben van, de az olvasás kb. fele mint amennyinek lennie kéne)

(#130916) Geth válasza #90384640 (#130909) üzenetére


Geth
addikt

Perelni lehet persze, csak nyerni nem fogsz.
Olvasd lassan (akár többször) az EULA korlátozott szavatosság fejezetét.
Aztán vedd rá a tudatod hogy befogadja a tényt, hogy Te ezt elfogadtad (ezzel kezdődik a Setup).
Mélyen átérzem, hogy mekkora szerencsétlennek érzed most magad biztonsági mentés és mindenféle utánaolvasás hiánya miatt, ez nem a Te napod. Lesz jobb.

[ Szerkesztve ]

(#130917) King Unique válasza GreenGoblin (#130913) üzenetére


King Unique
titán

Igen, de azóta kaptál 2 másik választ - ezt és ezt - ahol az utóbbi a telepítési adathordozó Linux alól elkészítésére is kitér, illetve ott is működik ugyanaz ami Windowson, a fájlkezelős másolás. :)
Drivert meg ugye pl. RAID és USB 3.X probléma esetén kell betallózni - amik akár a telepítéshez használt pendrive-ra is rámásolhatók egy külön mappába - és csak azokat, nem akármilyen drivert. De az ugye megint nem teljesen tisztázott, hogy esetben pontosan mi is van, milyen módban (Legacy/UEFI | AHCI/RAID) történik a telepítés, az előzőleg linkelt leírásban lévő javaslatokat kipróbáltad-e már, stb.

[ Szerkesztve ]

(#130918) King Unique válasza wanted5 (#130915) üzenetére


King Unique
titán

Na és mégis milyen NVMe SSD ez pontosan (gyártó, modellszám, link)? Ha pl. Samsung, akkor a gyári szoftver mit mutat (példa) az adatátviteli sebességnél, vagy más tesztprogramok (pl. ATTO), + a Windows 10 beépített WinSAT parancssori eszköze?

Aztán ha már Windows 10 topik, akkor pontosan milyen Windows 10-verziót és kiadást is használsz, az jelenleg naprakészre van frissítve ha már friss telepítést írtál és a megfelelő driverek lettek telepítve manuálisan letöltve a gyártó weboldaláról / Windows Update-en keresztül?

[ Szerkesztve ]

(#130919) wanted5 válasza King Unique (#130918) üzenetére


wanted5
őstag

Crucial P1 1TB. Fent van a progija is, a legfrissebb FW van rajta.
A winsat is 1000 körüli olvasást mutat, az írás 1700, az rendben van. ATTO-ban szintén 1000 körül van az olvasás.

Win10 Home, ma csináltam a telepítőt media tool-al, ma telepítettem a rendszert is, minden le van frissítve, a lenovo vantage feltette amit fel akart.

(#130920) liszi70 válasza liszi70 (#130882) üzenetére


liszi70
nagyúr

Erre tud valaki válaszolni?

(#130921) #86564352 válasza liszi70 (#130920) üzenetére


#86564352
törölt tag

(#130922) King Unique válasza liszi70 (#130882) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk nem rendszergazda fiókkal jelentkezteted be, hanem általános jogú felhasználóként, vagy vendégfiókkal, + pl. csoportházirend és registry szinten beállítható, hogy ne lehessen programokat eltávolítani.

(#130923) Sztyepadzso válasza liszi70 (#130920) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Több felhasználói fiók?

(#130924) King Unique válasza wanted5 (#130919) üzenetére


King Unique
titán

Érdekes, bár nem egyedi eset, másoknál sem feltétlen jön össze a specifikációban megadott olvasási sebesség (példa). :N
Ha (?) megfelelő illesztőprogramokat töltött le és telepített a Lenovo gyári alkalmazása, akkor esetleg még a BIOS-frissítést lehetne megnézni ha van újabb, + UEFI beállításait, ha van valami NVMe specifikus.
Linuxon amúgy mivel és hogyan lett mérve a sebesség, Disks/dd, vagy KDiskMark, vagy egyéb?

(#130925) zolee001 válasza Geth (#130916) üzenetére


zolee001
őstag

A hülyeség (ostobaság) szorgalommal párosul esete áll fenn,szórakoztató de leginkább szánalmas

(#130926) Pyttawrx válasza zolee001 (#130925) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:K

(#130927) wanted5 válasza King Unique (#130924) üzenetére


wanted5
őstag

Más Y540 tulajok is panaszkodtak a lenovo fórumon, hogy az olvasási sebesség ilyen, mint nekem és több különböző SSD volt, de megoldást nem találtak.
BIOS is friss mert nyaggatott vele a vantage, de egyébként olyan fapados, hogy szinte semmit nem lehet állítani.
Linuxon a saját diskpart progijával mértem, mert egy gyors keresésre nem találtam semmit a neten.

De mindjárt újrarakom a windows-t, mert már meg pár percenként elkezdte lejátszani az USB disconnect hangot, és erre se tudok rájönni, hogy miért...
Ha kész a telepítés driverek nélkül mérek egy sebességet is, hátha megjavul az is.

(#130928) senzaj


senzaj
senior tag

Sziasztok!

Hátha tud nekem valaki segíteni.
Ma volt egy windows frissítésem és azóta a legtöbb alkalmazás megnyitás után rögtön magától bezáródik, semmi ötletem sincs és még nem találkoztam ilyennel.
Esetleg valakinek valami ötlet? Minden driver a legfrisebb és a mai win frissítés előtt minden rendben volt. :W

(#130929) Cs1csó válasza senzaj (#130928) üzenetére


Cs1csó
félisten

Állj vissza a korábbi állapotra. Majd pár hét múlva újra nekifuthatsz az update-nek.

(#130930) senzaj válasza Cs1csó (#130929) üzenetére


senzaj
senior tag

Sajnos nem tudok, nincs visszaállítási pont.

(#130931) Cs1csó válasza senzaj (#130930) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor távolítsd el a frissítést.

(#130932) King Unique válasza senzaj (#130928) üzenetére


King Unique
titán

(#130933) zolee001 válasza liszi70 (#130882) üzenetére


zolee001
őstag

Local security vmint group policy
(Mielött elkezded a policyket gyártani azért elötte nem árt ha az ember tudja mit is csinál,helyi gépen a GP minden userre hathat igy könnyen kibabrálhatsz magaddal (is)

Butitott user és az ö jogait lehet ritkitani

(#130939) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Nem találok megoldást, vagy semmilyen ismert hibát, ami okozhatja a problémámat.

Elfogyott a helyem a C meghajtón (friss windows telepítés után 2 nappal).

[kép]

[kép]

Adata s11 pro 512GB a háttértár. Van valami ötletetek, hogy mi lehet a baj :F

Chkdsk szerint minden rendben.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#130940) Doky586 válasza kleinguru (#130939) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

File-kezelő nem alkalmas erre.

TreeSize free progival nézd.
Meg a Lemezkarbantartóval (+rendszerfileok törlése).

(#130941) liszi70 válasza #86564352 (#130921) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Elmondani a másik személynek ne piszkálja?"
Talán ez lesz a legkivitelezhetőbb megoldás! :D
A programok, amik a linkelt cikkben vannak, a progi ablakát, esetleg a tálcaikont rejtik el, de nem gátolják meg a kérdéses program törlését, leállítását. Továbbra is leállítható a feladatkezelőben, törölhető a vezérlőpultban, gépház/alkalmazásokban stb.

#130922King Unique
és
#130933zolee001

Csoportházirendben valóban letiltható a programok törlése, de nekem az is kellene, hogy leállítani se lehessen a szóban forgó progit. Ezt hogyan tudom elérni? Ezt meg tudom tenni a a Sztyepadzso által is javasolt másik felhasználói fiókban? Vagy ez csak külső progival működne? Valami jelszavas védelem, hogy ne lehessen törölni, de leállítani sem a kívánt programot? :F

[ Szerkesztve ]

(#130942) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! MS Edge: csak 1 lap van megnyitva, a feladatkezelő pedig ezt mutatja:

Normális ez így?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#130943) mrbego válasza VGYke (#130942) üzenetére


mrbego
aktív tag

Elsőre azt mondanám, hogy szerintem nem normális.
De megnéztem és nálam is pont ilyen, ugyanígy 11x fut, úgy hogy csak egy lappal a mobilarena.hu megy.
Lehet valami firssítés változtatott a működésén, fene tudja.
Lehet be is perelem őket, mert ez 100 milliós kárt okozott most nekem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv, P

(#130944) zolee001 válasza liszi70 (#130941) üzenetére


zolee001
őstag

GP-ben majd 4000 beállitás közül választhatsz,ha ahhoz van kedved a userednek 1 db Turn off gombja marad a start menüben ill a komplett windowsban,tuti nem tehet kárt (föleg ha kikapcsolási jogot is elveszed :-) )

(#130945) #86564352 válasza VGYke (#130942) üzenetére


#86564352
törölt tag

Normális, szálakra van bontva. Az Edge saját feladatkezelőjében is megnézheted. (Shift + Esc)

liszi70: külön fiók, gpedit start, szólni mit ne csináljon az illető. Én már csak arra vagyok kíváncsi mi a szituáció :D testvér, nagymama, gyerek poénból uninstallt nyom a torrent progidra? Első eset után nem engedném oda. Várom holnap valaki azt kérdezze, lekorlátozták a start menü és vezérlőpult/gépház elérésem, hogyan tudok törölni? ;]

[ Szerkesztve ]

(#130946) liszi70 válasza #86564352 (#130945) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Várom holnap valaki azt kérdezze, lekorlátozták a start menü és vezérlőpult/gépház elérésem, hogyan tudok törölni?"

:D
Sem a start menüt, sem a gépházat nem akarom korlátozni. :) Egyes konkrét programok leállítását, buherálását esetleges törlését szeretném megakadályozni, lehetőleg a rendszer kínálta lehetőséggel, de ha nem megy, akkor külső progival. (Ha van ilyen.) :)
Külön fiók megoldás lehet a program leállításának korlátozására is?

#130944zolee001

"GP-ben majd 4000 beállitás közül választhatsz...... ha kikapcsolási jogot is elveszed"

Hogy kell csoportházirendben egy konkrét program leállításának jogát elvenni?

[ Szerkesztve ]

(#130947) kleinguru válasza Doky586 (#130940) üzenetére


kleinguru
addikt

Köszi, itt ez látszik.

Így sem jön ki a matek :(

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#130948) Doky586 válasza kleinguru (#130947) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Admin joggal futtasd és ne vágd le róla a lényeget (látszódjon a fejléc, lábléc).

(#130949) kleinguru válasza Doky586 (#130948) üzenetére


kleinguru
addikt

Jogos, bocsánat :R

Telepítő bezárása előtt a rendszergazdaként való futtatást választottam.

Íme

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#130950) #86564352 válasza liszi70 (#130946) üzenetére


#86564352
törölt tag

Azt hittem ilyenre vágysz. :D Akár azt is lehet böngészőn kívül mást meg se tudjon nyitni.

"Külön fiók megoldás lehet" Félig. Win + L a saját fiókodra, a másik az övében csinál amit engedsz neki, viszont ha kikapcsolja vagy újraindítja a gépet, ugrik a te folyamatod is.

Szerintem ha a te géped egyszerűbb elmagyarázni a játékszabályokat, mi az hogy csak úgy beletöröl...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.