Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130451) jokeph válasza movax (#130449) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K
Win beépített file kezelőjét csak addig használom, amíg egy TC/WC/NC/DN fel nincs téve, utána felejtős nálam, már W95 óta. :))

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#130452) RoyBatty válasza Jorus (#130448) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Igen, most nálam is ez van.
Néha 1-1 frissítés után előjön, utána majd elmúlik magától. Rendkívül idegesítő, hogy egy ilyen alap funkció nem jól működik.

(#130453) L4D1K válasza I02S3F (#130445) üzenetére


L4D1K
őstag

Nem. Win re-install előtt minden hw drivert gyártó oldaláról leszedtem. Install net nélkül, majd minden ment fel.

Utána is fent állt a gond ezért lement a winu, ami pakolt mindent mint egy piaci kofa, de utána is akadt. Lement egy malware bytes, hitman-pro, hátha. Illetve egy full chkdsk repair. Meglátjuk.

IDLE-ben 0.1 a system interrupt cpu terhelése, mpc-hc /yt alatt meg 3+ plusz random csinál egy 100% peak-et ami párperc után megszűnik.

Ha marad a mostani állapot akkor vagy az egyik usb eszközt nem szereti vagy marad a driver hiba.

# ANTAL Tuning #

(#130454) Jorus válasza movax (#130449) üzenetére


Jorus
nagyúr

Asszonyt erről 8 év alatt sem tudtam meggyőzni, kétlem, hogy most sikerülne. :D (Ja, merthogy a hiba nála jelentkezett.)

RoyBatty: köszi, valszeg ez lesz a probléma forrása, mert pár napja még nem panaszkodott erre, akkor reménykedünk abban, hogy a következő frissítésnél ezt az extra funkciót javítják. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#130455) lck válasza Jorus (#130454) üzenetére


lck
senior tag

"Aki nem érez belső igényt a Total Commander használatára, a soha nem fogja mélységében átlátni a windows működését." Ez egy régi mondás Tőlem. Ami egyébkén lehet hogy csak egy Norton Commander-en felnőtt vén f@sz okoskodása ! :) :) :)

(#130456) jokeph válasza lck (#130455) üzenetére


jokeph
nagyúr

:C
DN forever ! :D

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#130457) movax válasza lck (#130455) üzenetére


movax
őstag

Pont így. :C :DD

(#130458) mpo válasza jokeph (#130451) üzenetére


mpo
veterán

Nem emlékszem mit használtam a DOS-hoz és a Win 3.1-hez.
A felejtés dolgozik.

Ha érted, akkor már elavult.

(#130459) I02S3F válasza L4D1K (#130453) üzenetére


I02S3F
őstag

Most én nem jól értem, hogy ha arra gondolok, hogy csak yt/mpc-hc videólejátszáskor jelentkezik a tüske? Ha más program fut és e kettő nem, akkor is van tüske?

(#130460) L4D1K válasza I02S3F (#130459) üzenetére


L4D1K
őstag

Máskor is, csak példaképp hoztam fel mert az program fut gyakran.

# ANTAL Tuning #

(#130461) BIZ0906 válasza L4D1K (#130460) üzenetére


BIZ0906
aktív tag

Ez a SSD nekem gyanús. A400-as széria?

(#130462) L4D1K válasza BIZ0906 (#130461) üzenetére


L4D1K
őstag

Nem. A rendszer egy transcend-en van. M.2 120GB

# ANTAL Tuning #

(#130463) Norby86 válasza Doky586 (#130447) üzenetére


Norby86
őstag

Köszi, úgy néz ki ez megoldotta. :) Mondjuk eddig soha nem kapcsoltam ki ezt a beállítást és nem volt gond vele. Ez valami újítás a windows 10 frissítésben, ami ezt a hibát okozza?

-Norbi-

(#130464) macssessz


macssessz
tag

Win 10 telepítés egy partícióra "nem megfelelően": hátha másnak is jól jön.
Ha a telepítőről bootoltam nem fogadta el az előre NTFS-re formázott, aktivált partíciót. Ha a telepítővel formáztattam, több partíciót hozott létre. Ezt nem akartam.
Így csaltam:
Gép UEFI&Legacy módban volt. Talán lehetett volna legacyban is. Internetet lehúztam, hogy ne kelljen microsoft fiókot létrehoznom. A többi meghajtót lehúztam, nehogy oda pakolásszon. Felbootoltam WinPESE_x64.iso javító lemezről (ez is usb-n van), ezzel leszedtem az előzőleg létrehozott kisebb nagyobb partíciókat és létrehoztam majd megformáztam és aktívvá tettem egyet.
Ezután maradva a javító lemezen, annak file keresőjében elindítottam a win10 telepítőn lévő setup.exe-t mintha csak frissítenék. Így a W10 szépen felrakta magát egy partícióra mindenféle probléma nélkül és működik ahogy kell.
Csak kérdezem Miért jobb a több partíció?
Stabilabb? Nekem így sincs vele gondom.
Gyorsabb? Nem tapasztaltam sebesség különbséget.
Visszaállítást így is tud ha minden igaz, bár én kikapcsolgatom azt.
Régebben tapasztaltam már olyat, hogy komolyabb gebasz után visszaállítva is sántikált, újratelepítés lett a vége.
Azt meg egy meghajtót visszaklónozva egyszerűbb.
Szóval miért jobb a több partíció?

(#130465) hhgygy válasza macssessz (#130464) üzenetére


hhgygy
senior tag

Rengeteg use case van, de vegyük az enyémet: 30 év munkája, kb. 40.000 fájl. Ha mindent a C:-n tartanék, egy rendszerösszeomláskor ezt a 40.000 fájlt is helyre kell állítani, mert minden törlődik. Ha a D:-n vannak, csak a Windowst kell újrarakni és az a D:-hez alapesetben nem nyúl.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#130466) King Unique válasza macssessz (#130464) üzenetére


King Unique
titán

Az már a korábbi válaszokban - ebben és ebben - ugye le lett írva, hogy ilyen tákolást max. BIOS/MBR, más néven Legacy/CSM mód szerinti telepítésnél lehet csinálni és ott valóban működhet, ellenben UEFI-nél nem, mivel ott kell legalább egy ESP is. Ahogyan az is, hogy pl. WinRE partíció létrejöhet akár utólag is.
Vagyis az továbbra sem világos, hogy mégis mi értelme van ennek az előbbi, csak a C partíció legyen tákolásnak... :F :DDD Meg itt nyilván nem az az elsődleges kérdés, hogy az alapértelmezett, Microsoft által beállított és javasolt többpartíciós megoldás - ahol linkelve voltak a leírások előzőleg melyik mire való - miért jobb, hanem az előbbi tákolás miért és mégis mi szükség van okvetlenül arra. Ja, kb. semmi, max. egyénileg lehet vele otthon játszadozni, ennyi. :))

[ Szerkesztve ]

(#130467) jokeph válasza macssessz (#130464) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nálam minden gépen így van: rendszermeghajtón csak a rendszer+a sűrűn használt progik. Minden másnak ami fontos, külön fizikai meghajtó van, a nagyon fontosak duplikálva+felhő. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#130468) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni.
Probléma: Adott egy hálózati nyomtató, feltelepítve egy Win7-es laptopra - nincs gond, megy amikor kell. Ugyanez feltelepítve egy Win10-es laptopra - egy ideig (egy nap, egy hét, egy hónap, változó) jó, azután őkegyelme OFFLINE-nak titulálja. Ezen általában csak a nyomtató törlése és újratelepítés segít (a mindent is kikapcsolom, újraindítom nem hoz eredményt). Eközben a már említett Win7-essel vígan működik. Van erre valami megoldás?

Köszönöm

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#130469) I02S3F válasza L4D1K (#130460) üzenetére


I02S3F
őstag

Van módod tesztelni a hardvereket? Cpu, ram, vga. Ha tudod, hogy mi triggereli a jelenséget, akkor azt egy live linux alatt is megkísérelheted előhozni. Csökkentett módban is előjön a hiba?

(#130470) L4D1K válasza I02S3F (#130469) üzenetére


L4D1K
őstag

Persze.

Most per pill semmi nem jelentkezett, egész nap. Lefuttot a chkdsk, intel rst-ben kikapcsoltam a power-linket, illetve az msi-fast boot is is. És 0.1-0.6 között ugrál.

# ANTAL Tuning #

(#130471) Cs1csó válasza hhgygy (#130465) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1
Ez a legegyszerűbb megoldás. Ha a D-n lévő adataidat még rámásolod egy külső HDD-re amit a fiókban tartasz és csak néha az adatok frissítésének idejére dugsz a gépbe akkor már elég sokat tettél az adataid védelmében.

(#130472) Geth válasza hhgygy (#130465) üzenetére


Geth
addikt

Itt csak egy aktívan használt adat partíció (C:) van a rendszereken. Ami Neked a D:, az itt a Z: hálózati meghajtó a teljesen független szerverre ;]
Számomra ez ötvözi a biztonságot (független) a kényelemmel (osztatlan tárhely).

(#130473) movax válasza Picturemaker (#130468) üzenetére


movax
őstag

Régi nyomtató, régi driver, részleges imkompatibilitás, ez lehet.

(#130474) Picturemaker válasza movax (#130473) üzenetére


Picturemaker
őstag

Nem régi a nyomtató, a driver meg a legfrissebb.
Ha ilyesmi lenne a gond akkor már a telepítés után is baja lenne.
A Win10 hülyéskedik, az biztos, hiszen csak az nem látja néha bekapcsoltnak. De ezután telepítéskor simán megtalálja.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#130475) movax válasza Picturemaker (#130474) üzenetére


movax
őstag

Akkor esetleg ez? De állítólag a Malwarebytes is okozhatja.

[ Szerkesztve ]

(#130476) mrbego


mrbego
aktív tag

Sziasztok
Egy régi gépre szeretnék Win 10-et tenni, viszont nem tudom fog e normálisan működni.
Az alaplap: Asus P8H61-M LX2, a processzor Intel Pentium G620 (Sandy Bridge).
Ha jól láttam, akkor elvileg már nem támogatja a Win 10 e szerint: [link]

Igazából azt szeretném tudni, hogy valaki használ e ilyen processzorral és chipset-tel Win 10-et és normálisan megy e, stabil e.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Üdv, P

(#130477) PROTRON válasza Picturemaker (#130474) üzenetére


PROTRON
addikt

Nem írtál pontos nyomtató típust, se pedig win10 kiadást, így nehéz diagnosztizálni, mert a "régi nyomtató régi drivert" nem úgy kell érteni hogy nem a legfrissebbet használod, hanem hogy a legfrisebb drivert is win 10 előtt adták ki.
A win10 előtt gyártott eszközök egy jó részét egyszerűen nem támogatja a win 10.
Na most az én tippem hogy:
a win10 alapbeállításként MINDEN eszközt maga akar ellátni driverrel és ha a nyomtatód is közéjük tartozik, akkor az a helyzet hogy addig működik a drivered telepítését követően, amíg a windows frissítési központ nem kezd bele a rendszeres frissítésbe és akkor fogja és felülírja a saját nyomtató driverével, amivel nem fog futni hisz win10 előtti és nem támogatja.
A home verziónál tuti hogy nem tudod kiütni az automata frissítéseket, de a pro-nál van esély rá, bár nem tudom ezt a topicban mennyire kevelik. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#130478) Zoz válasza mrbego (#130476) üzenetére


Zoz
őstag

Az Intel csak Win 8.1-es VGA drivert adott ki hozzá, de attól még működik simán Win10-el is. De amúgy hardveraprón pár ezerért kaphatsz már 3xxx sorozatú i3 vagy i5 procit, ami megy ebben a lapban, és ahhoz van Win10-es Intel driver is.
És legyen benne 4 giga RAM, meg SSD.

(#130479) jokeph válasza mrbego (#130476) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Puding próbája az evés, mindenképpen 64 bites W10-el próbáld. :)
Ennél jóval régebbivel is használtam W10-et (s775 G41 chipset, Core 2 Duo E8500 / Xeon X3360 procikkal.
Q67 chipsetes lappal szintén ment.
A te lapod és procid a 2 között van. :K
Azt hozzáteszem azért, hogy ezeket a gépeket W10x64 Pro 1607, 1709-es BUILD verzióval használtam. :U
Az ennél újabb W10x64 PRO-val nincs tapasztalatom eme régi gépeknél.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#130480) mrbego válasza Zoz (#130478) üzenetére


mrbego
aktív tag

A processzorban lévő GPU-t nem használnám, mert van egy alap GeForce G210 a gépben jelenleg is. (Ehhez van is Win 10 driver.)
2GB RAM van benne jelenleg, de ma vettem egy 4GB-os modult bele. Egy 'új' SSD-re tenném a rendszert.

Üdv, P

(#130481) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok.

20H2-től kapok ilyen üzeneteket:

Lehet, hogy az volt a gond, nem a store-ból volt telepítve? Pedig az van beállítva az alkalmazásoknál, hogy "bárhonnan"...

:R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#130482) savior


savior
őstag

Hello.
Win 10 alatt mivel tudom definialni az 5 gombos egerem gombjait egy jatek funkcioihoz?
Tehat ha mondjuk a 4ik gombot megnyomom, akkor az a jatekban olyan legyen, mintha x-t nyomtam volna.
Abban nem lehet beallitani.
Koszi.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#130483) mrbego válasza jokeph (#130479) üzenetére


mrbego
aktív tag

Most csináltam MCT-vel egy friss Win10 64bit telepítőt, azzal tervezem telepíteni.

Igazából a régi 2009-es HP laptopomon is most Win 10 Pro van, Pentium T3200 és 2GB RAM társaságában. De nagyon érezni, hogy izzad szegény a Win10-zel.

Múltkor próbáltam kísérletképpen visszatenni rá a gyári Vista-t, de se a frissítések nem mennek már, de még egy modern böngészőt se lehet már telepíteni rá, így még netezni se jó sajna.

Üdv, P

(#130484) Zoz válasza mrbego (#130480) üzenetére


Zoz
őstag

Ha a GPU-t nem használod, akkor semmi gond.

(#130485) mrbego válasza savior (#130482) üzenetére


mrbego
aktív tag

Szerintem HA van az egérhez tartozó szoftver amiben ezt be lehet állítani, akkor ott kell.
Nekem pl Asus WT465M van, de ehhez nincs szoftver, így a plusz két gomb csak az 'előre' és 'vissza' parancsokat ismeri pl. böngetéskor.
De a játékokban be tudom állítani pl. hogy a 4. gomb gránátot dobjon, vagy zseblámpát kapcsoljon stb. Ehhez nem kell külön szoftver sem.

Üdv, P

(#130486) mrbego válasza Zoz (#130484) üzenetére


mrbego
aktív tag

Hát remélem. Most a 2GB RAM-mal érezni, hogy a Win 7 is lassúcska.
De igazából csak idős épesapám használja már híreket olvasni, meg nb1.hu -t nézni. Ez a leg hardcore-abb felhasználása.

Üdv, P

(#130487) macssessz válasza hhgygy (#130465) üzenetére


macssessz
tag

Na ezért van nekem is külön partíción a windows és minden más külön. SSD C: Win, SSD D: sokat használt progik, a többi külön vinyón van, ott van a win mentés is és a D-s progik másolatai is. Ha bukik a win, felbutulok javítóról, wint mentésből beállítva kézhez igazítva kicsomagolom 3 perc és készen is vagyok, Ha netán viszi a d-t is akkor is megvan 5-10 perc alatt a teljes visszaállítás. + A vinyóról van teljes másolatom egy nem állandóan használt vinyón. Az egész gyorsabb, egyszerűbb mint a döglött vagy döglődő wint reszelgetni egy talpra állításhoz.

[ Szerkesztve ]

(#130488) King Unique válasza gordonfreemN (#130481) üzenetére


King Unique
titán

Az nem derült ki a leírtakból, hogy pontosan melyik alkalmazásról van szó, ahogyan az sem, hogy az alábbi leírás szerint megfelelően próbáltad-e beállítani alapértelmezettként. Ahol amúgy nem, nemcsak Store-os UWP alkalmazás lehet alapértelmezett, hanem a hagyományos, Win32-es program is.

How to Choose Default Apps to Open Files with in Windows 10

(#130489) PROTRON válasza savior (#130482) üzenetére


PROTRON
addikt

A win10-ben ezt nem tudod beállítani, ahogy írják vagy az egérgyártó szoftvere kell, vagy olyan 3. féltől származó program amivel szintén tudod ezt módosítani.

mrbego:
Nem mindegyik egér és játék hajlandó ezt automatán lekommunikálni, az enyém sem.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#130490) gordonfreemN válasza King Unique (#130488) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ennyit ír ki amit itt látsz a képen. Többet én se tudok...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#130491) King Unique válasza gordonfreemN (#130490) üzenetére


King Unique
titán

De azt csak tudod, hogy milyen programot telepítettél PDF megnyitásához, vagy ha nem, akkor nem világos miért írtad, hogy "nem a store-ból volt telepítve" :F :))

(#130492) macssessz válasza King Unique (#130466) üzenetére


macssessz
tag

Azért csinálok ilyen tákolást, mert nekem így egyszerű mentést csinálni és visszaállítani a wintől függetlenül. Tehát nem a win mentő progijával, amivel már fürüdtek be nálam okosabb emberek is.
Bár nekem szimpatikus amit ír valahol, hogy a mentés filet fel lehet csatolni és lehet belőle böngészni.
Most kipróbáltam, a w10 telepítő (2020 szept.kiadás) Rufussal készített usbt, UEFI only módban nem is látja a gép, így meg sem tudtam vele próbálni UEFI only módban formázni az ssd-t. UEFI&Legacy módban bootol róla. Legacy only módban látja de nem bootol róla. Viszont minden módban látja a gép a 3TB tároló vinyót ami GPT-vel egyben van formázva. Ki érti ezt...?
Elolvastam az "ebben és ebben"-t és még mindíg nem értem mi értelme van a kicsi partícióknak.
Azthiszem ezt is a win számomra érthetetlen dolgai közé sorolom és használom ahogy tudom. ;)
Köszi a türelmeteket.

(#130493) macssessz válasza mrbego (#130483) üzenetére


macssessz
tag

Próbáltad a W10 32 bitest? Nekem kevésbé terhelte a lapost. Bár mivel az enyém csak 1,8 duo, így inkább egy 32-esW7 van rajta, igy ssdvel, 2GB rammal szinte rendesen használható.

(#130494) csab2 válasza King Unique (#130394) üzenetére


csab2
veterán

A linkelt módszert alkalmaztam.
Ezzel a hibaüzenettel zárult a dolog:

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#130495) Geth válasza macssessz (#130492) üzenetére


Geth
addikt

Viszont minden módban látja a gép a 3TB tároló vinyót ami GPT-vel egyben van formázva. Ki érti ezt...?
Bárki, aki ránéz erre táblázatra.

(#130496) King Unique válasza macssessz (#130492) üzenetére


King Unique
titán

Igen, pont ez itt a lényeg, hogy neked így egyszerűbb és szerinted jó/jobb így, de nem általánosan ez a helyes módszer és értelme nem sok van, szvsz kb. semmi, ennyi. :N Meg a rendszermentésnél és visszaállításnál, klónozásnál stb. nem világos mi előnye van ennek az 1 partíciós tákolásnak, a linkelt korábbi válaszban le van írva, hogy mentik a programok a rendszer számára létrehozott kicsi partíciókat is, illetve pl. a Windows 10 beépített alkalmazása is, stb.
Aztán az ugyancsak egy másik válaszban szintén le van írva, hogy kellene Windows 10-et telepíteni pendrive-ról, + a Rufus használatáról is volt már szó itt. Ahol egyrészt nem, nem feltétlen kell a telepítésnél külön formázni a célmeghajtót, elég a szabad terület telepítési célnak. Másrészt ha pl. UEFI only telepítő lett készítve az említett programmal, akkor annál nem meglepő, ha nem bootol Legacy only módban. A 3 TB-os HDD-nek pedig alapesetben az MBR/GPT-től függetlenül meg kell jelennie a BIOS/UEFI-ben és a Windows 10-telepítő lemezlistájában is, max. akik keverik a telepítési módokat és helytelenül előre inicializálják, particionálják stb. a célmeghajtót, azok futnak bele pl. ebbe.
Pedig a BIOS/MBR és UEFI/GPT leírásoknál ott van milyen partíciók szükségesek, jönnek létre a telepítésnél normál esetben, milyen céllal, stb. Ahol pont az a lényeg, hogy az a normális állapot, az attól eltérőnek nem világos mi értelme van...

[ Szerkesztve ]

(#130497) gordonfreemN válasza King Unique (#130491) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ok, most feltettem az adobe readert, de azért beszélünk el egymás mellett mert nem voltam részletes a hiba leírásakor.

Ezt a hibaüzenetet már akkor is írta, mikor még sem adobe sem semmilyen más pdf olvasó nem volt feltelepítve.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#130498) King Unique válasza csab2 (#130494) üzenetére


King Unique
titán

Aminek normál esetben nyilván működni kellene gond nélkül. Ha nálad nem, akkor a lehetséges hibaokokról lásd a hibakód specifikus megoldási javaslatokat: [link], [link].

(#130499) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mi a különbség az Angol és az Angol (nemzetközi) iso közt..?

(#130500) luxi68


luxi68
csendes tag

Sziasztok.
Win 10 64 pro 20h2 friss telepítés, samba engedélyezve, hálózat felderítés engedélyezve, jelszó nincs. A "szerver" csak akkor látszódik a hálózaton, ha a kliens gépek hamarabb lettek bekapcsolva mint a "szerver". Amennyiben a "szerver" gép már fut, és utána kapcsolom be a médialejátszót (ami kábelen csatlakozik a routerhez), vagy a laptopot wifi (amin ugyan olyan w10 fut mint a "szerveren") a "szerver" gép nem látható a hálózaton csak miután újraindítottam.
Köszönöm előre is a segítséget.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.