Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130851) hamikike válasza hotkar (#130846) üzenetére


hamikike
tag

Hát nem, elküld a böngészőbe egy csomó találattal, hogy keressem meg.

(#130852) King Unique válasza hamikike (#130849) üzenetére


King Unique
titán

How to open File Explorer Options in Windows 10 :))

A laptop pontos típusa nem derült ki. Meg biztos, hogy nem lett telepítve valami spéci program, vagy driver, az utóbbi akár Windows Update-en, ami miatt ez van? :F Csak mert ha nincsen a gépeben ODD, akkor normál esetben nyilván nem is jelenik meg a rendszerben.

(#130853) hotkar válasza hamikike (#130849) üzenetére


hotkar
aktív tag

Fel is szabadítja, mert a lemezkezelőben is megjelenik, mint hozzárendelhető betűjel. Kipróbáltam.

(#130854) hamikike válasza King Unique (#130852) üzenetére


hamikike
tag

Azt hittem leírtam
Lenovo IdeaPad 3 15IIL05 i3-1005G1
Szerintem nem gépfüggő.

Megtaláltam, nálam ez van/volt beállítva:
alt="alt="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""" title="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""""" title="alt="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""" title="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""""

Ez tiszta horror, ha kitörlöm vagy letiltom az e meghajtót az eszközkezelőben, akkor visszajön F: ként, még az a az eszközt is felülírva ami eddig F: volt . (eddig az F-en volt egy usb pen)

Szerintem győzött a Microsoft, vagy mit tudom én ki.
Biztos, hogy én nem telepítettem semmi olyat ami ezt okozza, viszont a kezdetektől benne volt a Win10 Home S -ben. Mikor kiléptem az S módból, akkor is ott volt. Lehet, hogy még az S módban kellett volna eltüntetni, és most már nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#130855) rushty


rushty
senior tag

Klónozás kérdés (előzmény)
A klónozott rendszer lehet tömörített? Macrium/egyébbel. 28gb-s SSD lenne a parkolója a biztonsági mentésnek.

Hogy történik a visszatöltés majd? Minek kell fent lennie akkor (rendszer nélküli :F ) hozzá a gépen? (A két időpont között eltávolításra kerülne a klónozó szoftver.) Köszi.

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#130856) hamikike


hamikike
tag

Lenne egy új kérdésem ha már itt vagyok (nincs köze az előzőhöz):

Egy régebbi asztali gépemben Samu SSD 850Evo van, ott a samu ssd optimalizáló fenntartott az ssd-én egy kb. 15-20 % particionálatlan üres helyett.
Ebben a laptopban egy WD M.3 PCIe ssd van, és itt nincs ilyen, a teljes meghajtón minden hely használt.
Azért, mert ez egy más típusú ssd és itt nem kell?

(#130857) King Unique válasza hamikike (#130856) üzenetére


King Unique
titán

Ha az OP miatt kérdezed, akkor nem, amúgy sem feltétlen kell ilyen célra külön nem lefoglalt (unallocated) területet fenntartani az SSD-n, elég ha van X % szabad terület már meglévő partíció(ko)n, lásd a "Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?" cikk 3. pontjánál leírtakat. Meg a Samsung Magician megoldása is max. azoknak való, azok nem figyelnek oda a szabad területre és fullra telemásolnák az SSD-t, bár windowsos rendszermeghajtónál ez sem reális, mivel a C partíción amúgy is lennie kell a megfelelő működéshez kellő méretű szabad területnek.

[ Szerkesztve ]

(#130858) King Unique válasza rushty (#130855) üzenetére


King Unique
titán

A másik topikban már le lett írva, linkelve ezzel kapcsolatosan a lényeg. + Arról is volt szó itt, hogyan lehet a rendszert lemezképfájlba menteni (az lesz tömörített) és azt visszatölteni, ami megoldható akár a telepített Windows 10 alól is, vagy a Macrium esetében a pendrive-ra létrehozott és arról bootolt WinPE/WinRE változattal, beépített eszköz esetén a Windows 10 telepítőjével vagy helyreállítási meghajtójával, stb.

[ Szerkesztve ]

(#130859) rushty válasza King Unique (#130858) üzenetére


rushty
senior tag

:R

Revolut meghívó pü-ben

(#130860) hamikike válasza King Unique (#130857) üzenetére


hamikike
tag

Van a c: -én egy 16 mb-os terület, ami formázatlannak van megjelölve, a win nem mutatja, de pl. a Macrium vagy a paraggon igen, esetleg ez szolgálhatja ezt, bár nagyon kicsi a mérete?
Valamelyik azt írja ki rá, hogy szükséges rendszer terület, de hogy mire azt nem tudom.
Egyébként van elég szabad terület, pont ezért ügyelek erre, de nincs direkt egy allokálatlan terület hagyva.

Köszi az eddigi infókat, a nem létező e meghajtóról már letettem, ott van, és le van sajnálva.

[ Szerkesztve ]

(#130861) King Unique válasza hamikike (#130860) üzenetére


King Unique
titán

Az más célra van, az az MSR partíció GPT-lemezeknél, illetve UEFI/GPT alapon telepített Windows 10-nél, ami lemezkezelőben nem látszik, ellenben parancssorban és 3rd party programokban igen (példa).

(#130862) Geth válasza hamikike (#130854) üzenetére


Geth
addikt

Nekem ez egy kósza kártyaolvasónak tűnik (laptopról van szó ha jól látom).
Ha zavar és nem használod, letilthatod az eszközt Windowsban is, illetve magasabb szinten lehet, hogy a UEFI/BIOS-ban.

(#130863) Vesa válasza King Unique (#130832) üzenetére


Vesa
veterán

Ez nem beépített alkalmazás, hanem egy böngésző, ami engem nem érdekel, mivel Firefoxot használok. Ezzel az erővel bármire rámondhatja az MS, hogy a rendszer része, amivel a piaci kvázi monopol erőfölényével élve -árukapcsolással-, le akarja mosni a konkurenciát. W7-ben is volt IE és a többi, csak elfelejted, hogy ott szimplán eltávolítható volt. Itt meg nem!

Menüből eltávolításról beszéltem, nem a csempés oldalról. Ez utóbbi nálam nem is létezik mert idegesít, így onnan már minden ki lett szedve. A menüből viszont nem lehet leszedni, jobb klikkre sem ad remove lehetőséget, és máshogy sem. Beállítható más böngésző természetesen, ennek beállítása nálam alap, de én a menüből és a rendszerből eltávolításról érdeklődtem, és az sajnos ezzel nem oldódik meg.

A tudomány a valóság költészete!

(#130864) King Unique válasza Vesa (#130863) üzenetére


King Unique
titán

De, beépített alkalmazás az Edge, része az alap telepítésnek, a Microsoft saját böngészője, ahogyan az IE is. :)) Az eltávolításához pedig szemléltetve lett abban a leírásban többféle megoldás + 3rd party programok is említve lettek, amik nyilván működnek és egyik-másikkal pedig de, megoldható most is az eltávolítás. Már ha valaki ezzel akar játszadozni, mert ahogyan az IE, úgy nyilván az Edge erőltetett kigyomlálása is max. egyéni user igény, nem általános és tömeges, meg ahhoz hogy Firefoxot lehessen használni és alapértelmezettként beállítani, megint nem feltétlen kell végleg eltávolítani, Ennyi! ;)

[ Szerkesztve ]

(#130868) Geth válasza Vesa (#130863) üzenetére


Geth
addikt

Én úgy oldottam meg hogy nem iindítom el.
Tudom, radikálisan új megközelítés, de egyelőre működik :DDD

#130867 Itt Nokia
Na, pl. én ilyen szétszedést/lehúzást még sose csináltam. Bár itt nem is a win Setup rakja fel az os-t, hanem egy powershell script :D

[ Szerkesztve ]

(#130869) mpo válasza Geth (#130868) üzenetére


mpo
veterán

Ebből hogy lehet törölni a nem kívánatos programokat? :D
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#130870) #04441088 válasza mpo (#130869) üzenetére


#04441088
törölt tag

Oda állítod, amit használsz, tekero cuccot kiteped/letöröd, aztán ha használni akarod konnektorba bedug. :DDD

(#130871) mpo válasza #04441088 (#130870) üzenetére


mpo
veterán

Nagyon régen kattintottam a startra bal gombbal a Windows Home-ban.
Az SSD 65%-a szabad, tőlem a mákos-lecsó receptje is ott lehet, ha annyira nyomulnának.
Az a gép ~290e Ft, 5 év garancia, nem teszem tönkre. :D

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#130872) Nerazim


Nerazim
őstag

Előre is sorry a banális kérdésért, de MCT készített ISO vs flash megható között mi a különbség?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#130873) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi all,

Az egyik gépünk elég sokszor leáll és ezt a szép kékhalált dobja.
Mivel lehetne ezt megoldani?
Köszi
Neztem a QR kodot atdob a win supp oldalra, ahol van egy lehetseges leirás
pl ezekre:
CRITICAL_PROCESS_DIED
SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
VIDEO_TDR_TIMEOUT_DETECTED
PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
DPC_WATCHDOG_VIOLATION

Viszont nalam ezt a: DRIVER POWER STATE FAILURE van ez nincs benne...

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#130874) Doky586 válasza Nerazim (#130872) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az ISO egy file (pl a merevlemezen) amit később kiírhatsz pendrivera vagy dvd-re.
A flash pedig egy bootolható pendrive.

(#130875) Winnie The P válasza Sn00k (#130873) üzenetére


Winnie The P
őstag

[link] angolul van

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#130876) Sn00k válasza Winnie The P (#130875) üzenetére


Sn00k
veterán

köszi. :R
közbe megoldódott. Kiszedtem egy usb HUB-ot azóta rendben van.

3njoy the Lif3

(#130877) #86564352 válasza #90384640 (#130865) üzenetére


#86564352
törölt tag

Érdemes minden más meghajtót lehúzni addig és akkor biztosan nem lesz kavarodás.

(#130878) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Sziasztok! Valahogy eltudom rejteni teljesen a tálcát? Most bekapcsoltam, hogy rejtse el, viszont így is ottmarad 2-3 pixel a tálca tetejéből az alján.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#130879) Nerazim válasza Doky586 (#130874) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi. Most vettem egy pár új alkatrészt a géphez (alaplap+proci+ram). Melyikkel érdemes telepítenem a Win10Pro-t? (A digitális aláírás vagy mi hozzá van kapcsolva a fiókomhoz ezt ki is írja, ha ez számít) Vagy tökmindegy ilyen szempontból ugyan oda jutok?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#130880) #86564352 válasza CptAdamica (#130878) üzenetére


#86564352
törölt tag

Monitor gombjaival vagy a videókártya vezérlőpultjában told el a képet egy picit.

(#130882) liszi70


liszi70
nagyúr

Hogyan tudom legegyszerűbben meggátolni, hogy egy gépen törölhessenek vagy leállítsanak egy winnel induló, futó programot? (Az én gépem, saját telepítésem, de más is használja.) Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#130883) Manutd555


Manutd555
csendes tag

Küszködök még ezzel a Ssd win10 problémával
Alaplap Asus P8p67 ehhez társulna egy Samsung ssd

Valaki találkozott e már ezzel a kombóval?
Nem találunk secure boot opciót a bioson belül. Legfrissebb biosra felfrissítve...

(#130890) Lauda


Lauda
félisten

Audió cd-t melyik progival tudnék írni? Elvileg nem szükséges hozzá külön progit telepíteni.

Köszönöm szépen!

(#130893) zolokas


zolokas
aktív tag

Sziasztok,
Másnál is van probléma a februári frissítéssel? Nekem programok nem indulnak el, telepíteni nem tudok, kezelés parancs windowson belül nem indul stb stb.

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#130896) King Unique válasza Manutd555 (#130883) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég írtad, hogy tárolóhelyként lett beállítva az SSD és vélhetően az okozott gondot a telepítésnél. Azóta sikerült telepíteni?

Miért, nálad sincsen az UEFI menüjében Secure Boot opció, mint másnál, advanced mode esetén sem? Vagy ha már feltelepítetted, akkor pl. ezen bejegyzés 1. pontjában leírtak szerint is ellenőrizhető a telepítés típusa, Secure Boot állapota, stb.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.