Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131701) akipapi


akipapi
tag

Sziasztok,

2-3 napja ez a kép fogad a gépházban a frissítéseknél. Valaki találkozott már ezzel a problémával?

(#131702) sanzi89


sanzi89
addikt

Lehet, hogy bagatel kérdés, de hátha van itt konkrét tapasztalat.
Windows 8.1 Enterprise -> Windwows 10 Enterprise átállást tervezünk irodai gépeken, i5-6500, 4GB ram, 500GB HDD, sajna újabb hardver nem megoldható. Office, böngészés a feladat. Ezer éve nincs tapasztalatom 4GB rammal és HDD-s géppel. A mostani Windows 8.1 aránylag gördülékeny bekapcsolás után. Merjünk belevágni a frissítésbe, kb. 60 gépet érint. Fognak szidni a user-ek, hogy lassabb a rendszer?
Köszi a véleményeket, tapasztalatokat.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#131703) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

klónoztam egy sima sata ssd-ről egy nvme m.2 ssd-re macriummal, csak az újat rajta hagyva kékhalál bootnál, gondolom valami driver

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#131704) King Unique válasza sanzi89 (#131702) üzenetére


King Unique
titán

Lásd nemrég egy másik esetnél leírtakat. Az i5-ös CPU és a 4 GB RAM még oké lehet, ellenben ha minden gépben lassú HDD-k a rendszermeghajtók, amiatt lassú lehet a W10 (meg a W7, 8.1 sem lesz túl pörgős) és nem ártana SSD alá, bár nem mindegy hogy SMR/CMR, meg 2,5"-os 5400-as, vagy 3,5"-os 7200 RPM-es merevlemezekről van szó, az utóbbin valamivel gördülékenyebben futhat.
Egyébként a W8.1 még 2023-ig támogatott, ha már eddig nem történt meg a váltás W10-re, akkor egy ideig még kitolható. Meg ha lesz hardverfejlesztés (SSD, + esetleg több RAM), akkor az úgy jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#131705) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Hali! Tegnap csináltam egy frissítést a Windows 10 20H2 verziójára, aztán -ha jól értelmezem- ekkor keletkezett a C-meghajtón egy 34,5 GB-os "Windows.old" mappa. Szükség van erre, vagy valami biztonsági mentés? Muszáj, hogy a helyet foglalja, vagy törölhetem?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#131706) King Unique válasza newmoonlight (#131705) üzenetére


King Unique
titán

Lásd nemrég egy másik esetnél leírtakat, vagy már nem sikerült használni a topik keresőjét, akkor gyorsan átcopy-zom újra. :))

How to Delete Windows.old and $Windows.~BT folders in Windows 10

Ha biztosan nem akarsz visszaállni a Windows 10 előző - amiről upgrade-eltél - verziójára, akkor nyugodtan lehet törölni a Windows.old mappát a linkelt leírásban szemléltetett módokon, ami normál esetben nem okoz problémát, meg 10 nap után (vagy lehet kicsit később) amúgy is automatikusan törli a rendszer.

(#131707) newmoonlight válasza King Unique (#131706) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Köszi szépen! :R (Igen, kicsi szeleburdi voltam, előbb feltettem a kérdést, utána gugliztam rá, ahol fel is ugrottak a válaszok. Mea culpa.:U)

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#131708) King Unique válasza UnSkilleD (#131703) üzenetére


King Unique
titán

Ez így nem túl informatív problémaleírás... Nem derült ki, hogy megfelelően - lásd pl. ebben és ebben a válaszban leírtakat - történt-e a klónozás, minden szükséges partíció át lett-e klónozva, klónozás után csak az NVMe SSD van a gépben és arról történik a bootolás vagy a SATA-s is benne maradt, gépbe betéve M.2 PCIe csatlakozással vagy esetleg USB-n történik-e a bootolás az NVMe SSD-ről ahol az utóbbi (USB) miatt is lehet BSOD (példa), milyen BSOD volt, milyen bootolási mód szerinti telepítésről van szó és az passzol-e az adott hardvernél az NVMe SSD-hez, támogatja-e egyáltalán a PC, az alaplap a bootolást NVMe SSD-ről, stb.

(#131709) UnSkilleD válasza King Unique (#131708) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

mind a két ssd közvetlenül csatlakozott az alaplapra, nem usb

minden partíciót átmásoltam

a klónozás előtt mind a kettő rá volt dugva egyszerre szóval elvileg a drivernek fent kell lennie

klónozás után csak az nvme volt rádugva sata nem

nem tudom hogy klónozás előtt az új üres nvme ssdt inicializálni kell vagy tökmindegy

próbaképp felraktam az nvme-re egy clean installt, tökéletesen ment uefivel
asrock b460m hdv lap legfrissebb bios, pentium g6400 cpu, kingston a2000 ssd

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#131710) King Unique válasza UnSkilleD (#131709) üzenetére


King Unique
titán

Tehát támogatja a PC-d, az alaplap NVMe SSD-ról a bootolást és UEFI módban telepített W10-zel működik is, ellenben az továbbra sem ismert, hogy a forrásmeghajtón (SATA SSD) milyen, azaz CSM/UEFI + RAID/IDE/AHCI szerint telepített W10 van-e.
Nem, nem kell klónozás és tiszta telepítés előtt sem se inicializálni, se particionálni, se formázni a célmeghajtót.

(#131711) UnSkilleD válasza King Unique (#131710) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

a forrás uefi gpt ahci, secure boot nincs

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#131712) King Unique válasza UnSkilleD (#131711) üzenetére


King Unique
titán

Ha ezek is stimmelnek, meg az előző válaszban leírtak, Secure Boot sem lett elpiszkálva, akkor márpedig működnie kellene a klónozott rendszernek is.

(#131713) karldergroße válasza akipapi (#131701) üzenetére


karldergroße
senior tag

Nekem is volt ilyen, a rendszervisszaállítás segített csak.

(#131714) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Csak nem boldogulok az egyedi színprofil beállítással ez alapján csinálom mint régen is de csak szürke marad a windows kijelzőkalibrálás használata és ugye ha azt nem tudom bejelölni hiába töltöttem be a profilt.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#131715) pinnacle válasza nihill (#131674) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ezt én is tapasztaltam 4 monitornál, hogy nem úgy rendezi, ahogy én akarom. Nem maradt más, mint a kábelek cserélgetése a megfelelő sorrendre. :)

(#131716) pendre54 válasza Pityu. (#131714) üzenetére


pendre54
addikt

Én is azon leírás alapján csinálom már évek óta, de ilyen problémával még nem szembesültem. Ugye ebben a mappában van az általad telepíteni szándékozott ICC profil, meg mellette van még néhány másik, nálam konkrétan 4 db, ezek gondolom a Win telepítésekor kerültek oda.

Esetleg egy olyan próbálkozás, hogy ebből a mappából ideiglenesen másold ki valahová, majd töröld ki az összes ICC profilt úgy, hogy csak a telepíteni szándékozó maradjon a mappában, és próbáld meg így végig vinni a telepítést, azután vagy sikerül, vagy nem, de vissza tudod majd másolni a többi a profilt újra, a color mappába.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#131717) biker


biker
nagyúr

Tudtok javasolni jobb vagy olcsóbb programot mint a Speedify, ha a cél link aggregationt utánzó connection bonding? Egy vezetékes és egy wifi kapcsolat szimultán használata és a sebesség összeadása a cél Win 10-en

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#131718) Pityu. válasza pendre54 (#131716) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Igen,ebben a mappában van,nekem sem volt a 1909-esen probléma csak ezen az új 20H2-esen és a haverom gépén is pont így jártunk azon is ez a winfos van.Oké kipróbálom a mentős másolós dolgot.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#131719) lovi27 válasza Pityu. (#131714) üzenetére


lovi27
addikt

Én is hasonló módszerrel használom a színprofil fájlt, mint ahogy a link ajánlja.
A leírás végén írja mikor lesz aktív az a lehetőség:
"Utolsó lépésként a "Speciális" fülön az "Eszközprofil" legördülő menüből válasszuk ki a profilunkat, majd az immár aktív "Windows kijelzőkalibrálás használata" checkbox bejelölése után..."

(#131720) Pityu. válasza lovi27 (#131719) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Anno már nem egyszer megcsináltam a lépéseket de 1909 windowson jó volt itt nem.De most a fentebb leírt módszert kipróbálom.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#131721) lovi27 válasza Pityu. (#131720) üzenetére


lovi27
addikt

Persze, csinálj amit akarsz, csak mondom nekem is 20H2 a W10, de annál a lépésnél amit idéztem aktív lesz az a lehetőség. ;]

(#131722) Pityu. válasza lovi27 (#131721) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na akkor megcsinálom mégegyszer és meglátjuk.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#131723) Pityu. válasza lovi27 (#131721) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Jól van elismerem,hibáztam egy pontot kihagytam máshol jár az agyam
Ilyen lett

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#131724) Geth válasza Pityu. (#131723) üzenetére


Geth
addikt

Hát igen, a winfosozás helyett érdemes odafigyelni, meglepően sokszor kifizetődő.

(#131725) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!

Egy ismerősömnek segítettem, és a lemezkezelőjében a C:/-je (többek között) és a H:/-ja, mint "Adatokat tartalmazó Particio" szerepel, míg neki a D:/-je (és az én összesem is) "Elsődleges Partició". (Persze vannak helyreállítók, miegymások), De mind fizikai meghajtó.

Eddig mindig az utóbbival találkoztam, miben másabb az előbbi? Mikor lehet baj, ha valaha (függőség, miegymás)...?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#131726) King Unique válasza ledgeri (#131725) üzenetére


King Unique
titán

Ez csak annyi, hogy 2004-es verziótól a támogatott fájlrendszerű (pl. NTFS) elsődleges partíció "Adatokat tartalmazó alappartíció" néven szerepel, kivétel pl. a rendszer számára létrehozott kicsi, speciális partíciók (pl. ESP, WinRE), valamint értelemszerűen a nem támogatott fájlrendszerű (pl. Ext4) partíciók. Ellenben 1909 és a régebbi Windows 10-verziók esetében "Elsődleges partíció" néven szerepel.
Egyébként ha a leírtak alapján nálad az utóbbi van, akkor milyen Windows 10-verziót használsz? :)) Csak mert az otthoni használatnál reális Home és Pro kiadásoknál már csak a 1909-es támogatott és az is csak májusig, a többi EOL.

[ Szerkesztve ]

(#131727) Pityu. válasza Geth (#131724) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ez mondjuk nem változtat a megnevezésen :D

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#131728) Geth válasza Pityu. (#131727) üzenetére


Geth
addikt

Azon viszont lehet, hogy ne Te legyél a viccből a vadász :DD

(#131729) King Unique válasza Pityu. (#131727) üzenetére


King Unique
titán

(#131730) ledgeri válasza King Unique (#131726) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Érdekes... Mint írtam nála egy D-s, az maradt elsődleges.

Egyébként meg volt kalandom a 2004-gyel, nézegettem neten is, kérdezgettem ide is válasz nélkül( [link] [link] fel is adtam akkor... [link] ), és azt szűrtem le,hogy "csak úgy" meg nem lehet a 20H2-őt felrakni 2004-nélkül, szóval marad az EOL-ra érés körüli reinstall...
Ha meg az sem segít akkor még boldogabb a Happy Costumer...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#131731) King Unique válasza ledgeri (#131730) üzenetére


King Unique
titán

Az valóban érdekes, ha ilyen vegyes megnevezéssel szerepelnek a partíciók, de ha egyéb gond nincsen, akkor nem különösebben kell ezzel foglalkozni.

Igen, volt, csak azóta eltelt kb. fél év, tovább lett csiszolva a 2004 és kapott számos összesítő frissítést, az adott hardverhez való eszközillesztőkből is megjelenhettek azóta újabb verziók, stb.

Már miért ne lehetne korábbi verzióról, pl. a 1909-ről közvetlenül 20H2-re vagy majd akár újabbra upgrade-elni? :F Nyilván megoldható és nem feltétlen kell ehhez clean install, meg nem feltétel a 2004 előzetes telepítése sem, lásd az alábbi útmutatóban leírtakat. 1909-re amúgy már a Windows Update-nek is fel kellett ajánlania az új funkciófrissítést, ami esetedben a korábban leírt információk alapján halasztva/tiltva lehet, ha még azt a verziót használod.

How to Upgrade to Windows 10

[ Szerkesztve ]

(#131732) ledgeri válasza King Unique (#131731) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Aktuális problémára: Okke...

1909+-ra: Ha valamit nyom a rendszer, hogy milyen jó lesz, és látható módon bajom lesz belőle, akkor nem fogom lekövetni minden egyes változását annak, vagy olvasgatva időt töltve, hogy talán most már működik amiről nem is tudom, hogy mi is volt (az okozó a valamelyik 2004-ben), vagy telepítgetve és erőltetve kékhaláloztatva a gépem, hogy "talán a 2., 8., 10. telepítés az addigi visszavonások után már működik".

Igen a fentiek miatt meg persze szépen beletanultam a házirendezésbe, hogy ne azzal várjon a gép egyik bekapcsoláskor hogy már szed minden frissítést, miegymást...

Eddigi windowsos létem alatt a clean install kb 10-15/10-15 működött, a win10 nagy update meg 50%-os.... maradok az előbbinél.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#131733) cettlee


cettlee
őstag

hali!
hogy juthatok olcson eredeti win-hez?
Multkor láttam 2500 ft körül valahol, csak elfelejtettem h hol.

(#131734) zoo8800 válasza cettlee (#131733) üzenetére


zoo8800
veterán

Itt, a hardveraprón is hirdetnek kulcsot, ha erre gondolsz eredeti win alatt.

rip and tear, until it is done

(#131735) HoppMaster


HoppMaster
aktív tag

Nem tudom jó helyre írok e a problémámmal :)

Adott a win10 és akár word, notepad, excel amiből szeretnék egy csomagra A4-es lapra címzést nyomtatni, mindkét félnek csak a nevét és az utca házszámot nyomtatja ki, ami alatta van irányítószám és település azt kihagyja.
Próbáltam már mindent újraindítani, de semmi változás.

(#131736) UnSkilleD válasza King Unique (#131712) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

inaccessible boot device kékhalált dob

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#131737) Pityu. válasza King Unique (#131729) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Elhiszem neked,de az utóbbi időben sokszor nem a felhasználó miatt halnak le rendszerek frissítés után,mert akkor a hírek a világban nem szólnának arról,hogy hogyan baltázza el a Microsoft az új megjelenő frissítéseket. Vagy mindenki balfasz csak ti nem? 🙂

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#131738) Geth válasza Pityu. (#131737) üzenetére


Geth
addikt

Könnyen lehet. Számít? worksforme :)

(#131739) movax válasza Pityu. (#131737) üzenetére


movax
őstag

Ha a "ti" azt jelenti, hogy "azok, akik vették és veszik a fáradságot, hogy sok esetben szabadidejükben tanuljanak, olvassanak, fórumozzanak, guglizzanak és ezt a tudást a gyakorlatban is alkalmazzák, hogy például tudjanak beaktiválni, klónozni, beállítani, frissíteni, használni egy oprendszert", akkor igen. Az a helyzet, hogy itt, a fórumon (de más fórumokon is) évről évre egyre balfaszabb a szint (az emberek nagy része várja a sültgalambot, évek óta ugyanazokat az egyszerű dolgokat kérdezi meg, akár többször is), ellenben egyre nagyobbak az arcok: winfos, szar windows stb. Kicsit több tanulás, kicsit kevesebb nagy arc - valahogy így lehetne elboldogulni nem csak egy számítógéppel, hanem kb.
mindennel.

(#131740) akipapi válasza karldergroße (#131713) üzenetére


akipapi
tag

Köszönöm.

(#131741) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok!

Nem tud betölteni a Windows. Az alaplap nem jelez semmi hardverhibát, tehát szoftveresen lehet galiba. Megjeleníti a töltőképernyőt egy pillanatra, feketévé válik a kép, majd kiírja hogy javítás folyamatban és blue screenre dob, hogy mit kívánok csinálni.

Az a gyanúm, hogy a vga kártya szoftverével van valami. Mivel nincs integrált videókártyám, valahogy ki tudom kényszeríteni azt, hogy a vga minimálisan üzemeljen be?

Elképesztően bosszantó hogy jelszót kér a kék képernyőn, és nem fogadja el a jelszómat, ami jó. Nem a PINt adom meg, hanem ami a hotmailes fiókomnál a jelszó, de nem fogadja el.

We are only Stardust...

(#131742) Pityu. válasza movax (#131739) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem kell megsértődni,nem sértésnek szántam amúgy én is elég sokat tájékozódtam sok év alatt de van még mit tanulni mint másoknak is :) Nekem most az agyam van lezsibbadva egy ideje ezért sem sikerült a színprofil dolog.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#131743) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, licensz kérdés. Adott egy pc az ügyfélnek létre hoztam egy ms fiókot azzal regisztráltam, és raktam fel a windowst aktiváltam be eredeti win 10 kulcsokkal.
A kedves ügyfél kitalálta, hogy neki másik emaillel kell MS fiók így két kérdésem van. Újra kell e raknom a gépet hogy új MS fiókra telepítsek.

Második kérdés a beaktivált Win 10 kulcsokat a régi fiók rántja e magával?

(#131744) UnSkilleD válasza UnSkilleD (#131709) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

na válaszolok magamnak hátha valaki hasonlóval kerül szembe

több módon is klónoztam macriummal, clonezillával stb ugyanazzal az eredménynel: bsod

a megoldás az volt, hogy klónozás után safe módban kellett indítani a windowst és utána csak szimplán újraindítani normálisan és minden működött

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#131745) Pyttawrx válasza UnSkilleD (#131744) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Valami driver hiba volt akkor nálad. :) Még nem kellett klónozás után safe módban indítanom :) De köszi a tapasztalatot. :)

(#131746) Geth válasza Pityu. (#131742) üzenetére


Geth
addikt

Szerintem senki nem sértődött meg, nem is értem, mi volt a sértő szerinted?

(#131747) King Unique válasza UnSkilleD (#131744) üzenetére


King Unique
titán

Ha pl. a gyorsindítást nem kapcsoltad ki klónozás előtt - le van írva a korábbi válaszokban - , vagy nem a Shift + leállítás módszerrel történt a leállítás és úgy lett klónozva a rendszer, akkor amiatt is lehetett gond. Mert ugye normál esetben a klónozott rendszernek ugyanúgy egyből bootolni kellene gond nélkül, mint a forrásmeghajtón lévőnek.

(#131748) King Unique válasza kmisi99 (#131743) üzenetére


King Unique
titán

How to Add a Local Account or Microsoft Account in Windows 10
How to Activate Windows 10
How to Link Microsoft Account to Digital License for Windows 10 Activation

Utólag is létrehozható, hozzáadható másik helyi fiók és Microsoft-fiók. Az aktiválásnál meg a hardverazonosító alapján lehet digitális licenc ugyanarra a gépre vonatkozóan helyi- és Microsoft-fióknál egyaránt, az utóbbinál hozzáadható/eltávolítható az eszköz az újraaktválásnál, stb.

(#131749) King Unique válasza Pityu. (#131737) üzenetére


King Unique
titán

Attól még nem feltétlen kell az a megnevezés, úgy meg pláne ciki, ha user error van, mint pl. esetedben is. :B

(#131750) King Unique válasza cettlee (#131733) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban leírtakat.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.