Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130401) Sub-ZeRo válasza gordonfreemN (#130397) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A 1803-at felejtsd el. Próbálj akkor egy 1909-et, de a 20H2-nek kellene már fent lennie. Sajnos a régebbi verziók támogatása megszűnt, vagy meg fog szűnni.


Amúgy mennie kelle a G hubnak. A legfrissebb verziót rakod fel?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#130402) gordonfreemN válasza Sub-ZeRo (#130401) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Igen legfrissebbet.
Mennie kellene a yahoo mail-nek is, nem értem mi ez.
20H2-vel próbálkozok, csak tegnap tettem egy próbát a 1803-mal is.
Mivel kétféle ram és kétféle háttértárra ugyanugy viselkedik, lehetséges, hogy APU vagy alaplap. Ezt lenne jó kideríteni.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#130403) makoss


makoss
addikt

Üdv!
Ezt az állapot sávot hogyan tudnám végleg eltüntetni mindenhol? :R
Egyszer csak megjelent... :F
[link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#130404) I02S3F válasza makoss (#130403) üzenetére


I02S3F
őstag

Az elérési útvonal nem látszik, de ez nem egy onedrive mappa?

(#130405) Sub-ZeRo válasza makoss (#130403) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha Onedrive mappa, abból nem tudod kivenni a status megjegyzést.
Vissza fogja rakni. Próbáltam. Amúgy bal gomb a státuszra és ott ki kell választani mit szeretnél majd ok gomb. Na ez drive-nál nem működik, mert visszarakja. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#130406) Soma01


Soma01
veterán

Win10 újratelepítést választva az rendszer menüjéből, a driverek is törlődnek? Tehát ha speciális hardverek vannak a gépben, azok drivereit be kell szereznem újra? Ha törlődik, valahogy le lehet menteni a drivereket előtte?

(#130407) PROTRON válasza Soma01 (#130406) üzenetére


PROTRON
addikt

Laikusként amennyire tudom ha előkészület nélkül rányomsz, akkor jó eséllyel bukod őket. Korábban olvastam olyan megoldást amivel magához a windows telepítőhöz tudsz drivereket hozzáadni, hogy telepítéskor automatán felrakja.
De biztos sokféle megoldás van, elvégre ha veszel laptopot ott is a recovery meghajtóról felpakol win telepítéskor minden drivert.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#130408) Pyttawrx válasza Soma01 (#130406) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Pontosíts, mert így nem lehet válaszolni, mert bármi lehet. Milyen masina, milyen spec hardver... stb. De elvileg van gyártói oldal ott meg kell lenni.

(#130409) Soma01


Soma01
veterán

MSI AP2000. Még nem kerestem drivert hozzá. Így ránézésre elég ijesztő. Nem kerestem még drivert hozzá. Remélem találok majd.

(#130410) PROTRON válasza Soma01 (#130409) üzenetére


PROTRON
addikt

Nem értelek, ez egy teljesen átlagos monitorba épített PC, ha csak nem rendelted valami extra spec dolgokkal (pl munkahelyi műszer eszközök etc) , és rákeresve feldobja az MSI a hivatalos weboldalt, ahol a support fülön meg tudod nézni a drivereket és előre letöltheted.
Elvileg a win10 amúgy mindent fel kéne hogy ismerjen...a hangsúly a kéne-van. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#130411) Soma01 válasza PROTRON (#130410) üzenetére


Soma01
veterán

Pontosan. Kellene! De nem a saját gépem. Nincs időm egész nap ezzel foglalatoskodni. Meg nem akartam zsákutcába futni.
Win7 drivereket találtam az MSI honlapon hozzá. Szerintem sem lesz gond. De ilyen gépet nem raktam még újra...

(#130412) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Távoli asztallal kapcsolatban van egy kérdésem. Adott egy Win10 fizikai gépen és egy másik virtuálisan. A fizikai gépbe van dugva egy USB-soros port átalakító. Ezt távoli asztalon keresztül szeretném használni a másik Win10-en, viszont nem csatolja fel a COM portot. Néztem, hogy házirendben lehet tiltani az usb eszközök csatolását, de minden default-on van. Direktben engedélyezve a csatolást, akkor sem változik semmi. Minden más csatolás gond nélkül megy.
Van esetleg ötletetek, hogy külső program nélkül megoldható-e a port felcsatolása?

Köszönöm a segítséget!

Üdv:
spgabor

(#130413) Soma01 válasza Soma01 (#130411) üzenetére


Soma01
veterán

Lehet, nem is kell újra installálni?
Ez a hiba:

(#130414) makoss válasza I02S3F (#130404) üzenetére


makoss
addikt

A "C" meghajtón van, nem onedrive.
Nem értem mi aktiválhatta :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#130415) Doky586 válasza spgabor (#130412) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az USB-t add át, ne a COM-ot..

(#130416) I02S3F válasza makoss (#130414) üzenetére


I02S3F
őstag

Telepítettél valamit mostanában? A fentebb Sub-zero által javasolt beállítás nem tünteti el?

(#130417) spgabor válasza Doky586 (#130415) üzenetére


spgabor
aktív tag

Ezt hogy tudom megoldani? Be van pipálva, hogy csatoljon mindent.

(#130418) Armagedown válasza Soma01 (#130411) üzenetére


Armagedown
őstag

Szerintem nincs ebben az All in one pcben semmi különleges, nyugodtan nekiállhatsz telepíteni, előtte a biztonság kedvéért csinálj egy mentést Macrium Reflectel.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#130419) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Egyenlőre elméleti kérdés, de érdekelne egy dolog. Adott a most futó 10 a gépemen, ami hozzá van kötve a hotmail fiókomhoz.
No de mi van akkor ha veszek új gépet, ara felrakom a 10-et. belépek a hotmail fiókkal akkor ugye elvileg aktiválja majd magát a rendszer, így ugye megint aktivált rendszert fogok kapni. na de a félgépet nem igen fogom eladni, hanem építek belőle egy netezős gépet IGP-re állítva. Menni fog az 1 hotmail fiókkal a két rendszer gond nélkül, vagy az egyikhez vennem kell kulcsot?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#130420) Soma01 válasza Armagedown (#130418) üzenetére


Soma01
veterán

A mentést már megcsináltam.
Úgy gondoltam, hogy az újratelepítést illetve inkább a menüből elérhető resetelést próbálom meg. (nem tudom már magyarul a nevét) [link] Az első opció vajon megjavítja ezt az említett hibát?
A #130413 miatt újra kell telepítenem, vagy ez javítható. Eddig két youtube-on lévő megoldást próbáltam, de nem segített. Mindig az ideiglenes fiókkal indul.

(#130421) Soma01 válasza Armagedown (#130418) üzenetére


Soma01
veterán

Ha a "Gép alaphelyzetbe állítása" opción belül a "Minden elem eltávolítása" vagy ("Minden fájl és program törlése, aztán a Windows újratelepítése") (nem tudom, nincs előttem) nyomok, akkor a más partíción tárolt adatok is törlődnek vajon, vagy csak a Windows meghajtón lévőek?

[ Szerkesztve ]

(#130422) King Unique válasza Soma01 (#130406) üzenetére


King Unique
titán

How to Reset Windows 10

Ha elolvasod, akkor láthatod a leírásban, hogy a telepített alkalmazások és illesztőprogramok eleve eltávolításra kerülnek.
Ahogyan azt is, hogy kiválasztható mely meghajtók/lemezek legyenek törölve, alapesetben csak a C lesz.
Egy újratelepítésnél a szükséges illesztőprogramokat alapesetben automatikusan letölti és telepíti a Windows Update, így azzal nem kell külön foglalkozni, max. ha esetleg valamihez nem talál drivert, akkor kell manuálisan letölteni és telepíteni.

Egyébként miért akarod a (0-ról) újratelepíteni (az alapesetben a clean install) a rendszert, van valami nyomós oka is, vagy csak úgy alapon? :)) Ha csak afféle javítás a cél, akkor arra ott van az alábbi módszer, ahol megtarthatók a telepített alkalmazások, beállítások, stb..

How to Do a Repair Install of Windows 10 with an In-place Upgrade

[ Szerkesztve ]

(#130423) King Unique válasza Marci112233 (#130419) üzenetére


King Unique
titán

1 db Microsoft-fiókkal lehet egyszerre több eszközt (pl. PC) is használni, viszont 1 db OEM/Retail (digitális) licenc alapesetben egyidejűleg csak 1 db hardveren használható. Vagyis 2 db PC esetén a másik gépre veszel +1 db licencet, termékkulcsot az aktiváláshoz, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#130424) GAbre


GAbre
veterán

Valaki tapasztalt ilyen hibát?(videó).
Már 1 ideje nem jött elő,de most megint kezdi,hogy bekapcsoláskor ilyen lassúság fogad,és újraindítás,kikapcsolás,c-mos,windows újratelepítés se oldja meg.
1-2 hetes a rendszer,de mind az előző,mind ez is stabil volt eddig,nem volt kékhalál-fagyás.
Dumi86:
Minden friss(windows update on),max a mai gpu drivert nem raktam fel.
De nem ezen múlik sztem.Sosincs 2-3 frissítésnél régebbi driverprogram a gépen(max videószerkesztő,néző,de annak meg semmi köze ehhez)

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#130425) Dumi86 válasza GAbre (#130424) üzenetére


Dumi86
senior tag

Géphez tartozó minden driver friss? Eléggé olyannak tűnik mintha valami driver beakadna időről időre,ezért is van hogy egy ideig nem jött elő. Jah és minden használt programot frissits :) Ha ezekkel megvagy akkor teszteld mi a helyzet.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#130426) Marci112233 válasza King Unique (#130423) üzenetére


Marci112233
őstag

Akkor jól tudtam.

Viszont egy új gépre amire win7 hivatalosan nem támogatott, tehát driverek sincsenek, fel varázsolható addig míg MCT-vel átfrissíti az ember? (Önaktiválós win7 telepítőm van kéznél.)

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#130427) King Unique válasza Marci112233 (#130426) üzenetére


King Unique
titán

:F

Egyrészt ha W10-et akarsz telepíteni arra az új gépre, akkor értelemszerűen azt telepíts és ne W7-et. Másrészt ha az aktiválás miatt kérdezed, akkor felesleges a W7 —► W10 upgrade-et eljátszani, mivel elfogadja a W10 telepítője az érvényes W7, 8.1 termékkulcsokat. Ha nincsen a másik gépre érvényes licenc, termékkulcs, akkor meg normál esetben venni kell egyet mint már említve volt, nem "egyéb" megoldásokkal trükközni. :B De egyébként igen, jó esetben elvileg akár okosítottan aktivált W7/8.1 rendszerről upgrade-elve is technikailag összejöhet W10-nél a digitális licenc, viszont jogtiszta nyilván nem lesz, meg a korábbi határidőn túl hivatalosan már jogtiszta alapról frissítve sem, lásd ezen cikk végén leírtakat.

[ Szerkesztve ]

(#130428) Doky586 válasza spgabor (#130417) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet hogy félreértettelek.
Úgy értettem hogy van egy valós gép amin fut egy VirtualBox alatt egy virtuális gép és ezen virtuálisnak kell a soros portot elérni, és valamelyiket még távoli asztallal is el akarod érni egy 3. géppel. Vagy nem?

(#130429) spgabor válasza Doky586 (#130428) üzenetére


spgabor
aktív tag

A virtuális távoli gépen fut ESXi alatt, és a gépemről akarom elérni. Nem írtam egyértelműen, bocsánat.

(#130430) Soma01 válasza King Unique (#130422) üzenetére


Soma01
veterán

#130413-ban "le van írva" a probléma. Ha tudsz rá megoldást, szívesen fogadom.

(#130431) Debilon


Debilon
addikt

üdv!

pár órája azzal a hibaüzenettel zaklat a rendszer, hogy USB eszköz hibásan vagy nem működik, ezért nem lehet használni, 43-as hibát ír

hol megjelenik, hol eltűnik, van, hogy 5-10 percig semmi, aztán egymás után többször jelez

ezzel csak az a gond, hogy nincs abban a portban USB eszköz amire hivatkozik
az összes (3) USB-s eszközt ami a géphez van csatlakoztatva kihúztam, vissza dugtam

ez a hiba üzenet USB Device Tree Viewer-ből másolva:
=========================== USB Port7 ===========================
Connection Status : 0x02 (Device failed enumeration)
Port Chain : 2-7
Properties : 0x01
IsUserConnectable : yes
PortIsDebugCapable : no
PortHasMultiCompanions : no
PortConnectorIsTypeC : no
ConnectionIndex : 7
CompanionIndex : 0
CompanionHubSymLnk : USB#ROOT_HUB30#5&1fe43c1&0&0#{f18a0e88-c30c-11d0-8815-00a0c906bed8}
CompanionPortNumber : 3
======================== USB Device ========================
+++++++++++++++++ Device Information ++++++++++++++++++
Device Description : Ismeretlen USB-eszköz (sikertelen eszközleíró-kérés)
Device ID : USB\VID_0000&PID_0002\6&2E177B67&0&7
Hardware IDs : USB\DEVICE_DESCRIPTOR_FAILURE
Driver KeyName : {36fc9e60-c465-11cf-8056-444553540000}\0012 (GUID_DEVCLASS_USB)
Driver Inf : C:\WINDOWS\inf\usb.inf
Legacy BusType : PNPBus
Class : USB
Class GUID : {36fc9e60-c465-11cf-8056-444553540000} (GUID_DEVCLASS_USB)
Enumerator : USB
Location Info : Port_#0007.Hub_#0001
Manufacturer Info : (Szabványos USB állomásvezérlő)
Capabilities : 0x64 (Removable, SilentInstall, RawDeviceOK)
Status : 0x01806400 (DN_HAS_PROBLEM, DN_DISABLEABLE, DN_REMOVABLE, DN_NT_ENUMERATOR, DN_NT_DRIVER)
Problem Code : 43 (CM_PROB_FAILED_POST_START)
Address : 7
Power State : D3 (supported: D0, D3, wake from D0)

ez a mostani állapot:

fogalmam nincs ez mi lehet, amit néha hiányol

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#130432) Fire/SOUL/CD válasza Debilon (#130431) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]
GhostBuster vagy a NirSoft cuccát próbáld meg, le van írva step-by-step az odalon.
(Gép restart minden esetben, ha kéri, ha nem)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#130433) Marci112233 válasza King Unique (#130427) üzenetére


Marci112233
őstag

Köszönöm a választ!

Akkor az új gépet egyből 10-et teszek majd, bár lehet hogy az SSD-m maradni fog annál is így először lehet megnézem hogy az új platformmal elindul-e ha nem akkor mehet az újratelepítés. A leváltott félkonfig meg nem rögtön lesz újra üzembe hanem az upgrade után jóval későbbre van tervezve.(Elég először a fő gépet fejleszteni ami minden nap használva lesz.) Így a fő gépen a Microsoft fiókhoz kötött kulccsal nem lesz probléma.(Ez is eredetileg frissítve volt anno, de a hivatalos időszakban 2016-ban.)

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#130434) King Unique válasza Marci112233 (#130433) üzenetére


King Unique
titán

A hardvermódosítás miatt nem feltétlen kell újratelepíteni a rendszert a 0-ról, erről is volt már szó itt, meg hogyan lehet tenni ennek érdekében.

(#130435) Winner_hun


Winner_hun
félisten

PC. Be van állítva az éjszakai üzemmód a monitor sötétítésére. Egy ideig működött jól, de mostanság nem aktiválódik. Ha rámegyek a Gépházban a Rendszerre, akkor egyből aktiválódik. Miért kell belépnem oda, mi ment félre?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#130436) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Üdv ujra.

Tudom, az N-es winnel csak a szívás van, de lenne itt egy kérdés ha már az van.
Mivel nekem külön kell telepíteni a mediafeature pack-ot, ezért a különböző win verziókhoz különböző packot kell leszedni és telepíteni. Azaz külön van 1803-hoz, 1903-hoz, de a 20H2-höz nem láttam microsoft-éknál.

A kérdésem, miért nem található meg ez is?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#130437) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#130436) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Jol olvasom, a hozzáadható alkalmazásokban lesz az amit keresek?

más:

ha másnak is lenne gondja a beépített mail alkalmazással, nem tudom ez normális-e, de enélkül nem indult:

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#130438) King Unique válasza gordonfreemN (#130436) üzenetére


King Unique
titán

How to Download and Install Media Feature Pack for N Editions of Windows 10

A Media Feature Pack 1909-es verzió óta Windowson belül a szolgáltatásoknál adható hozzá.

(#130439) Zen_Ronin


Zen_Ronin
tag

Sziasztok!
A Tiworker.exe a problémám.
Régebben is volt vele afférom. Akkor legyikáltam de nem emlékszem már hogyan.
Nos újra felbukkant.
Az ASC mutatja hogy fut.
Mikor megnyitom a feladatkezelőt pár másodperc múlva leáll magától. Persze később újraindul.

Tudnátok valami praktikus, gyors megoldást a kiiktatására?
:R

[ Szerkesztve ]

(#130440) L4D1K válasza L4D1K (#130367) üzenetére


L4D1K
őstag

Sziasztok, még mindig fent áll a probléma :)).

Olyan mint régen a HDD-s rendszerekben, bealszik a gép majd "felpörög" és gond nélkül használható.

# ANTAL Tuning #

(#130441) Debilon válasza Fire/SOUL/CD (#130432) üzenetére


Debilon
addikt

Köszi, este ha haza értem megnéznem

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#130442) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Adatszolgáltatáshoz kellene egy programot futtatnom. A régi gép, amin volt már nem indul el. A teleptő CD csak win2000 vagy XP-re engedné feltelepíteni a programot. Próbáltam winyót ki, mostani gépbe be, ami jó lenne, csak alaplapon nincs IDE csatoló.... :)
Valahogy meg lehet oldani, hogy egy XP-t elindítsak a win10 mellett, vagy egy másik meghajtóra felrakni legalább addig, amíg a program feltelepül? :))

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#130443) PROTRON válasza kriszwells (#130442) üzenetére


PROTRON
addikt

A legegyszerűbb hogy szerzel valamilyen IDE átalakítót...milyen slotok/portok vannak abban a gépben? Mert vannak külső usb-s lehetőségek is...
De persze lehet dual boot rendszert is csinálni, csak ahhoz vagy másik kis méretű meghajtó kell, vagy a jelenlegi fő rendszer meghajtón külön partícionálni egy kis részt és megmondani a winxp telepítőnek hogy oda települjön.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#130444) RoyBatty válasza kriszwells (#130442) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Virtuális gép a te barátod. Olyan oprendszert raksz rá, amilyet szeretnél. Ha nem jó/elérhető a beépített virtualizáció valamilyen okból, letölthető többféle megoldás is teljesen ingyen.

(#130445) I02S3F válasza L4D1K (#130440) üzenetére


I02S3F
őstag

A wu nem ajánl régebbi drivereket? Azokat lenne érdemes kipróbálni!

RoyBatty +1

[ Szerkesztve ]

(#130446) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok!

Nekem olyan problémám adódott, hogy a systeminfó-ba ha beírom power shell-be a parancsot, akkor a "system boot time" mindig egy régebbi időpontot ír ki, nem az aktuális windows indítást. Ez csak akkor jön elő ha elindítom a gépet. Ha újraindítom akkor helyreáll. Baromi zavaró megmondom őszintén... Ez azóta van így mióta kijött a 20H2 frissítés. Hozzáteszem tiszta telepítéssel újra telepítettem az egész windows rendszert. Szóval még ilyen maradék rendszerfájlok sem zavarhatnak be egy előző verzióbol.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#130447) Doky586 válasza Norby86 (#130446) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kapcsold ki a gyorsindítást. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#130448) Jorus


Jorus
nagyúr

Ezzel a problémával találkozott már vki? Win10 filekezelője teljesen esetlegesen frissít. Tehát egy könyvárba bemásolnak egy filet vágólapról, akkor az nem jelenik meg a mappában, csak frissítés után, vagy ha egy szintet feljebb lépnek, majd vissza. Ugyanígy átnevezésnél is, az átnevezést követően enter, és a régi állománynév látszik, majd frissítés (vagy egy szinttel feljebb majd visszalépés) után látszik csak az új név. Mi lehet erre a megoldás? A linkelt threadben ajánlott megoldás nem vezetett eredményre.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#130449) movax válasza Jorus (#130448) üzenetére


movax
őstag

Erre és sok másra a megoldás a Total Commander. :)

(#130450) hotkar válasza Jorus (#130448) üzenetére


hotkar
aktív tag

Igen, de megoldást nem találtam. Már a Win7 is ilyen volt, azt hittem, a Win10-et sikerült jól megcsinálni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.