Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130801) Alpachino


Alpachino
veterán

Gondolom azt az intel oldaláról kell leszedni :U

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#130802) sz.j válasza Alpachino (#130799) üzenetére


sz.j
nagyúr

Az egyik gépemnél (MSI) hasonló hibát mutatott, de a választható frissítések között (!) megtaláltam amit hiányolt.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#130803) Alpachino válasza sz.j (#130802) üzenetére


Alpachino
veterán

nekem sajnos nem találja :(

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#130804) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

estét urak
lefrissült a gép, erre ha rányomok az asztalon a "frissítésre" az " Ez a gép" parancsikonom átugrik... restart, minden megvolt... egyedül reinstall még nem volt... nem is terveztem
na ez mé' lehet?! gugliztam magyarul, angolul...ezidáig eredménytelenül :W

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#130805) Armagedown válasza Alpachino (#130803) üzenetére


Armagedown
őstag

Próbáld a Snappy Driver Installerel telepíteni a hiányzó drivereket.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#130806) Marci112233 válasza Alpachino (#130799) üzenetére


Marci112233
őstag

Minden drivert felraktál amit az alaplap gyártói oldalon találsz? Találkoztam már hasonlóval, hogy hagyták a 10-re a driverezést aztán nem volt kerek valami és ott is volt sárga háromszög , de amint manuálisan leszedtük a gyári drivereket és felrakva lettek minden megjavult.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#130807) King Unique válasza BigManus (#130797) üzenetére


King Unique
titán

Biztos, van is külön AHCI beállítás az UEFI-ben és azon van? :F Ha igen, akkor nem kellene drivert hiányolnia a a telepítőnek.
Másik ok az USB 3.X port lehet, ha ahhoz van csatlakoztatva a pendrive, de az is inkább a szabványt nem támogató W7-nél, a W10-nél kevésbé, amiről nemrég volt szó itt egy másik esetnél.
Aztán ha a telepítésnél a pendrive-on kívül csatlakoztatva van más USB-s / egyéb periféria, akkor azt lehetőség el kellene távolítani a telepítés idejére, mert amiatt is hiányolhat drivert a telepítő.
+ Ha eddig még nem történt meg, akkor másik pendrive-val is ki kellene próbálni a telepítést, mert annak hibája is okozhat gondot.

(#130808) King Unique válasza keszo (#130798) üzenetére


King Unique
titán

A forrásmeghajtó 500 GB-os HDD, a célmeghajtó 120 GB-os SSD, a forráson a C partíció teljes mérete 269 GB, vagyis igen, csökkenteni kellene a méretét, meg a végén lévő a WinRE partíciót vagy nem másolni, vagy drag & drop módon "odahúzni", ami nemrég egy másik topikban is el lett magyarázva. Vagy nagyobb, a forrásmeghajtó méretéhez igazódó tárolókapacitású célmeghajtót venni, használni ilyen célra és akkor nem lesz ilyen hibaüzenet. :))

(#130809) Alpachino válasza Marci112233 (#130806) üzenetére


Alpachino
veterán

igen persze minden drivert ami az asus tuf b460-pro hoz rendeltek, meg most tettem fel az
intel management driver is...de semmi változás... :(

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#130810) krealon válasza havri1 (#130770) üzenetére


krealon
veterán

"Mennie kell állandóan, energiagazdálkodásban alvó mód kikaocsolva. Hajnal fél 2 körül mégis alvóba ment."

disable_sleep.bat
tartalma
powercfg /change standby-timeout-ac 0
powercfg /change hibernate-timeout-ac 0

Az igy konfiguralt gepek nalam 0-24 mukodnek.
Sima felhasznalokent futtathato, nincs szuksseg emelt jogosultsagra.

(#130811) BigManus válasza King Unique (#130807) üzenetére


BigManus
addikt

Így van beállítva ahogy a képeken látszik.
Nem a 3.0-ba van dugva a pendrive.
Egy másik gépre telepítettem vele, működött a telepítő...

[kép] [kép]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#130812) keszo válasza King Unique (#130808) üzenetére


keszo
őstag

Nagyon-nagyon szépen köszönöm a segítségedet.
Sajnos a nagyobb célmeghajtó nem játszik, ezzel kell megoldani a dolgot.
Ha elakadok akkor még jövők sírni.

Üdv

Attila

(#130813) Vesa


Vesa
veterán

Hogy lehet kiirtani az Edge/Cortana/Maps/Xbox kombót véglegesen? Az új update óta a korábbi megoldásoket nerfelték, megint kiirthatatlan ez a sok hulladék amit senki nem kért.

A működésüket tudtam blokkolni azzal, hogy a SystemApp mappában átneveztem a foldereket, de a start menuből így sem tudom kiirtani az ikonjukat.
Bárkinek megoldási javslat? (a "minek kéne kiirtani, az MS így álomdta meg tehát fogadd el" típusú kommenteket kérném mellőzni. Köszönöm!)

A tudomány a valóság költészete!

(#130814) tasiadam


tasiadam
veterán

udv
Alis win10 pro key mennyire igazi? Vagy csak egy hackeltet küldenek?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#130815) Fire/SOUL/CD válasza Vesa (#130813) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem tudom, hogy milyen korábbi megoldásokra gondolsz, de pl. a Revo Uninstaller Free-vel megoldható. [kép]
(Mondjuk az edge-t eltávolítani, hát nem tudom, azzal csak óvatosan, még ha lehetne is... ;] )

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#130816) vlevi válasza Fire/SOUL/CD (#130815) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Mondjuk az edge-t eltávolítani"
Majd megoldódik magától...
"Döntött a Microsoft, két böngésző közül csak Edge maradhat...
Éppen ezért a Microsoft mindenkit sürget, hogy váltson az új Edge-re, ha pedig nem teszi ezt meg magától, akkor a Windows 10 április 13-án érkező frissítése automatikusan eltávolítja a régit, majd kicseréli az utódra. "

[link]

(#130817) Fire/SOUL/CD válasza vlevi (#130816) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Én is így értettem, hogy az MS majd eljátssza azt, hogy az Edge lesz az alap, erre fognak egyéb kiegészítőszolgáltatások épülni, ami Edge nélkül nem fog menni...
Olyan lesz mint a Hegylakó: Csak egy maradhat... :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#130818) Winnie The P válasza tasiadam (#130814) üzenetére


Winnie The P
őstag

Kicsit olvass vissza, vagy a kereső használata az oldalon. Ez a téma már számtalan esetben ki lett tárgyalva.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#130819) mpo válasza Fire/SOUL/CD (#130817) üzenetére


mpo
veterán

Csak egy maradhat...
Netscape 3 vagy 4 óta nem kellett az IE és az Edge, a Hegylakó neve régóta Firefox.

Ha érted, akkor már elavult.

(#130820) tasiadam válasza Winnie The P (#130818) üzenetére


tasiadam
veterán

okay, megnezem

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#130821) vlevi válasza Fire/SOUL/CD (#130817) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az biztos. Lesz nagy szaladágálás, meg visszavont frissítések tömkelege az Edge miatt :)
Habár az Insider programban résztvevőknél már elvileg mindenkitől letörlésre került a régi Edge, és erről tuti, hogy kaptak egy rakat visszajelzést, de én úgy vettem észre, az az Insider programon elég gyakran átcsúsznak banális hibák is, még olyanok is, amiket sokan jeleztek feléjük.

(#130822) Geth válasza vlevi (#130821) üzenetére


Geth
addikt

Miért lenne? Már hónapok óta mindenhova úgy telepítek 20H2-t, hogy csak a chromiumos Edge megy benne. Ha letörölném, tuti visszapakolná a régit.
(Insider soha nem voltam.)

(#130823) vlevi válasza Geth (#130822) üzenetére


vlevi
nagyúr

1511 óta nem volt egyetlenegy funkciófrissítés sem, amiben ne b***tak volna el valamit, de nagyon... ;]

(#130824) #86564352 válasza vlevi (#130816) üzenetére


#86564352
törölt tag

PDF olvasónak átnevezve megtarthatták volna a Spartan Edge-t, több dologban jobb a Chromiumnál.

(#130825) Armagedown válasza vlevi (#130816) üzenetére


Armagedown
őstag

-Fiam, indítsd el a Firefoxot
-Anya, csak Edge van

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#130826) Vesa válasza Fire/SOUL/CD (#130815) üzenetére


Vesa
veterán

Nincs revo-m, de megnézem, köszönöm! Korábban command prompt-ból ki lehetett irtani, de akkor még a Program Files folderben csücsült az Edge és értelmezni tudta a setup parancsot, amit paraméterezve ki lehetett kényszeríteni belőle a teljes uninstallt. Most feltettem -én hülye-, egy új cumulative update-t, és minden elszállt, illetve, kiirthatatlanabb lett minden mint valaha. Azok is, amiket a O&O AppBusterrel korábban már elimináltam. Az Edge átköltözött a windows\SytemApps folderbe, de onnan már nem működik a parancssoros móka sem. De legjobban az idegel fel, hogy ott virít az ikonja a start menüben, és sehogy nem tudom onnan kiszedni.

Azért eléggé vérlázító, hogy egy fizetős OS ilyen szinten kényszerít bizonyos programok telepítésére. Ezt sokáig csinálják, vissza fogok menni W7-re.

A tudomány a valóság költészete!

(#130827) Armagedown válasza Vesa (#130826) üzenetére


Armagedown
őstag

Rosszul gondolod, az átlagembernek így jobb, mert most már nem kell telepíteni a Chromeot, hogy böngészhessen.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#130828) Vesa válasza Armagedown (#130827) üzenetére


Vesa
veterán

NIncs is azzal gond, legyen az átlagnak előtelepítve, de aki ért hozzá, annak legyen meg a lehetősége a szanálásra. Főleg egy fizetős szoftvernél. Ezt a diktatórikus árukapcsolást marha nehezen viselem.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#130829) #86564352 válasza Vesa (#130828) üzenetére


#86564352
törölt tag

Csak használati engedélyt vettél, az OS nem a tied. A böngésző a rendszer része. Vigyázz, a Win7-ben IE van és Paint, Wordpad, Notepad...

"De legjobban az idegel fel, hogy ott virít az ikonja a start menüben, és sehogy nem tudom onnan kiszedni."

Start menü app lista gépházban kikapcsolható és a másik részére azt tűzöl ki vagy unpin amit akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#130830) Geth válasza vlevi (#130823) üzenetére


Geth
addikt

Nem emlékszem semmi nagy szívásra, segítesz? ;]

#130826 Vesa
Most feltettem -én hülye-, egy új cumulative update-t, és minden elszállt, illetve, kiirthatatlanabb lett minden mint valaha. Azok is, amiket a O&O AppBusterrel korábban már elimináltam.
Én sose használtam az említett csodát, de pl a Maps-et én is kiszedtem az imageből telepítés előtt. Soha nem mászott fel semmilyen update után :)

[ Szerkesztve ]

(#130831) Fire/SOUL/CD válasza Vesa (#130826) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Revo ingyenes változata is tud takarítani ill. van portable változata is, a korábbi képen is az szerepel, tehát telepíteni sem kell...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#130832) King Unique válasza Vesa (#130826) üzenetére


King Unique
titán

Pedig megoldható az eltávolítása többféleképpen is, + 3rd party uninstaller programokkal (pl. Geek, Revo és társai) is megoldható. Már ha valaki egyáltalán ezzel akar szórakozni utólag, hogy erővel kigyomlál telepítés után beépített alkalmazásokat mert ő jobban tudja a Microsoftnál otthon a fotelből minek kell a rendszerben lennie és minek nem, amikor egyrészt kb. nem mintha akkora gond lenne hogy ott van - pl. az IE és egyéb inbox program is ott van korábbi Windowsokban - ami a saját böngészőjük, másrészt létezik a Start menüben levétel (unpin) lehetőség + testreszabható mely ikonok/csempék jelenjenek meg, harmadrészt tetszőlegesen beállítható és használható helyette alapértelmezettként másik böngésző is, negyedrészt az új, Chromium-alapú Edge pont hogy nem is olyan rossz, sőt.

Oké, hajrá, akkor lehet használni azt az avítt, legacy, EOL hetest, biztos sok értelme van/lesz. :))

[ Szerkesztve ]

(#130833) hamikike


hamikike
tag

Sziasztok!
Kis segítséget kérnék.
Van egy laptopom, amiben nincs cd/dvd meghajtó, de sajna van betűjele, e:/ Eddig néha virtuálisként használtam, de annyira nem kell, ez más módon is elérhető.
Szeretném valahogy eltüntetni, nem igen akarok külső dvd meghajtót.
De jó lenne, ha az e:/ felhasználható lenne más külső eszközre.

Megoldható ez?

(#130834) #86564352 válasza hamikike (#130833) üzenetére


#86564352
törölt tag

Tálcán Windows logo jobb klikk és lemezkezelő (disk management) és ott kiválasztod jobb klikk menüből lehet meghajtó jelet változtatni.
Pl. nálam így van:
D: mint Data
E: mint External HDD
F: mint Flashdrive

(#130835) hamikike válasza #86564352 (#130834) üzenetére


hamikike
tag

Köszi, de a kérdésem az volt, hogyan lehet egy fizikailag nem létező DVD meghajtót a rendszerből eltünteni.
Most a helyzet az, hogy van egy e:/ jelelű DVD drive, ami fizikailag nincs, de minden fájlkezelőben, minden más helyen megjelenik a betűjele, amit ugye nem tudok kiválasztani, mert Nincs.

Nekem kell az e: jel, de most foglalt a semmire, és nem tudom eltünteni.

[ Szerkesztve ]

(#130836) Csöves


Csöves
senior tag

2021-01 Halmozott frissítési előnézet a(z) Windows 10 Version 20H2 rendszeren a(z) x86-alapú rendszerekhez (KB4598291)

Ezt érdemes felengedni?

Aquila non captat muscas.

(#130837) King Unique válasza hamikike (#130833) üzenetére


King Unique
titán

How to Hide Specific Drives in Windows
How to remove non existent CD drive in Windows 10
How to Hide or Show Empty Drives in Windows 7 and Windows 8
NirSoft DriveLetterView

Ha egyáltalán nincsen ODD a laptopban, akkor viszont nem teljesen világos, hogy lehet olyan meghajtó és annak meghajtóbetűjele, nem telepítettél valamilyen VCD programot, vagy a laptop gyártójának olyan alkalmazását? :F Ha igen, akkor értelemszerűen elsődlegesen ott/azt kellene eltávolítani, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#130838) King Unique válasza Csöves (#130836) üzenetére


King Unique
titán

Erről nemrég már volt szó itt.

(#130839) Csöves válasza King Unique (#130838) üzenetére


Csöves
senior tag

Köszönöm.

Aquila non captat muscas.

(#130840) Doky586 válasza hamikike (#130835) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha win8-10 alatt duplán kattintottál egy .iso filera akkor az felcsatolta egy meghajtónak. Ekkor simán filekezelőben jobb egérgomb 'kiadás' és eltűnik..

Ha telepítettél valami külső progit (pl daemon) akkor azt neked kellene ismerned de legjobb ha uninstallálod és nem foglalja tovább a betüjelet. Felesleges ilyen progikkal szivatnod önmagad. :(((

[ Szerkesztve ]

(#130841) hamikike válasza King Unique (#130837) üzenetére


hamikike
tag

Hát ez az! Semmit nem telepítettem, bár tudom, van ilyen.
A laptop kb. 3 hónapos, telepítve volt rajta a win10 home s, de már akkor is rajta volt.
Kiléptem az s módból, utána is megmaradt az e:/ dvd meghajtó, de csak arra tudom használni, amint lentebb is írt Doky586, hogy iso filét fel tudok csatolni.

Ezt másképp is lehetne, ezért engem azért bosszant, hogy foglal egy betűjelet a semmiért.
Van egy másik ilyen laptop is, azon is ez van.
Amit leírtál még nem néztem meg, de megnéztem.

Érdekes, hogy az eszközkezelőben is megvan, le lehetne tiltani, törölni lehetne az eszközt, de nem tudom mi lenne utána, nem települne -e vissza újra, ezért még nem akartam kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#130842) hotkar válasza hamikike (#130841) üzenetére


hotkar
aktív tag

Eztet állítsad be, aztán lesz nagy öröm, meg boldogság

:)

Kipróbáltam, alapesetben nincsenek üres meghajtók, de ha egy .iso-ra rákattintok, akkor rendesen felcsatolja, ha kiadtam, akkor meg felszabadította a betűjelet, és azzal együtt el is tűnt a meghajtók listájából.

(#130843) hamikike válasza King Unique (#130837) üzenetére


hamikike
tag

Megnéztem amiket linkeltél, a harmadik kb. ua. mint én írtam.
Kipróbáltam, töröltem az eszközkezelőben, újraindítottam és visszajött.
Nem tudom, mit lehet vele kezdeni.

(#130844) King Unique válasza hamikike (#130843) üzenetére


King Unique
titán

Ott több módszer is említve, linkelve lett, nemcsak az eszközkezelőben történő letiltás / törlés, az egyéb opciókat is ki kellene próbálni. + Leírni, hogy pontosan milyen laptopról van szó, mert ha egyáltalán nincsen benne ODD, akkor nyilván olyan eszköznek sem kellene megjelenni a rendszerben. Ha virtuális meghajtóként csatolsz fel egy ISO-fájlt, akkor az meg más, annál adott a kiadás lehetősége és utána eltűnik a rendszerből, stb.

(#130845) hamikike válasza hotkar (#130842) üzenetére


hamikike
tag

Nem találom ezt az ablakot, hol érhető el?

(#130846) hotkar válasza hamikike (#130845) üzenetére


hotkar
aktív tag

Szerintem ha beírod a keresőbe hogy mappabeállítások, akkor ezt hozza fel.

(#130847) King Unique válasza hamikike (#130845) üzenetére


King Unique
titán

A korábban linkelt leírásban ez is szemléltetve van. Ezek szerint még nem nézted meg, próbáltad ki? :B

(#130848) hamikike válasza King Unique (#130844) üzenetére


hamikike
tag

Végig néztem, ezekből az elrejtés nem opció, mert én úgy szeretném eltüntetni, hogy utána a betűjelét használhassam más eszközhöz.
A második link az eszközkezelős, de újraindítás után visszajött.
Egyelőre paff vagyok, szimplán csak idegesít, hogy ami nincs fizikailag, mégis van, persze fel lehet csatolni iso filét, de ez nem izgat.
Olyan mintha ez egy microsoft opció lenne, bár nem kértem, és nem lehet megszabadulni tőle.

[ Szerkesztve ]

(#130849) hamikike válasza King Unique (#130847) üzenetére


hamikike
tag

Megnéztem volna, tudom hogy van ilyen ablak, de most az istennek se találom a Mappabeállítások ablakot.
De ez csak elrejti, így nem nagyon kutattam, hol van.

[ Szerkesztve ]

(#130850) hamikike válasza hamikike (#130849) üzenetére


hamikike
tag

Mint látom a registry-ben is el lehetne rejteni, de nem ezt akarom.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.