Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130601) Csupingo válasza Gallac (#130600) üzenetére


Csupingo
veterán

A kép alapján, mintha azoknak nem lenne betűjel adva. Másik tipp, hogy rejtett, vagy titkosított.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#130602) csacsi67


csacsi67
addikt

Sziasztok vissza térve erre a témára valaki nem tud benne segiteni a következö a gond bedugom a sticket az usb portba és nem ismeri fel drivert nem találok hozzá. A stickbe bele lehet tenni micro sd kértyát is igy sem látja a gép a többi eszközömet mind látja .A ZTE szerviz elmondása szerint stickbe bele van égetve minden azt törlni nem lehet.Win10 pro.Már a wint is ujra raktam akkor sem csinál semmit ha z eszközt bele dugom az eszköz müködöképes mivel telekom kártyával megy , de mivel ha más kártyát rakok bele elösször minden kép a pv be kell dugni hogy ki resetelje magát és az adott kártya apn-jé be irja magának . Sjnos az eszköz nem is az enyém ha nem a 82 éves apámé ez a második ami már nálam ugyan ezt csinálja .
Nagyon meg köszöném ha valaki tudna segiteni .Elözmény [link]

(#130603) Gallac válasza Csupingo (#130601) üzenetére


Gallac
senior tag

Szia erre gondoltam én is, és szerinted hogyan lehetne levenni a titkosítást/elrejtést? :R

[ Szerkesztve ]

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#130604) Gallac válasza Doky586 (#130599) üzenetére


Gallac
senior tag

Korábban azok látszottak ott is :)

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#130605) Csupingo válasza Gallac (#130604) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem elég, ha a lemezkezelésnél adsz nekik betűjelet? Attól nem kerülnek elő?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#130606) King Unique válasza Gallac (#130598) üzenetére


King Unique
titán

Az ilyen particionáló programoknál a * a meghajtóbetűjel nélküli partíciókat jelöli, ahol a rendszer (Windows) számára fenntartott védett, rejtett partícióknál (SR, ESP, WinRE, MSR) nyilván normális ez az állapot.
Ellenben adatpartícióknál nem, hacsak nem lett külön a Windows beépített eszközeivel eltávolítva a meghajtóbetűjel, vagy particionáló programmal, vagy az utóbbival elrejtve a partíció, vagy parancssorban rejtettként / offline beállítva a partíció, vagy a Windowsban kikapcsolva az Automount.

A felsoroltakat értelemszerűen ellenőrzöd, ahol ha valamelyik érint, akkor a leírtak alapján a megoldások (felsorolt beállítások inverze) is adottak, ennyi. :)) Meg azt nyilván neked kellene tudni mi lett / nem lett beállítva, nem másoknak kitalálni.

[ Szerkesztve ]

(#130607) Doky586 válasza Gallac (#130604) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Most is látszanak lemezkezelőben.
Egyedül a pirinyó 16MB-os csak parancssoros diskpartban látszódik.
De jó is van így. Nem szeretném ha ezek bármelyike filekezelőben látszódna.

(#130608) King Unique válasza King Unique (#130606) üzenetére


King Unique
titán

+ Azt is érdemes ellenőrizni, hogy nem lettek-e véletlenül / célirányosan tárolóhelyként beállítva a HDD-k, mert amiatt is lehetnek olykor bizonyos anomáliák, amit az eltávolítás megoldhat, bár az a meghajtó törlésével járhat.

(#130609) Gallac válasza Csupingo (#130605) üzenetére


Gallac
senior tag

:R

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#130610) Gallac válasza Doky586 (#130607) üzenetére


Gallac
senior tag

Értsd a Win 10 Fájlkezelőben :D

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#130611) Gallac válasza King Unique (#130606) üzenetére


Gallac
senior tag

Köszi végigpróbálom :R

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#130612) Unbaised-Ben


Unbaised-Ben
senior tag

Sziasztok, behalt a windows rendszerem, előtte sok sok kék halált produkált, egy meghajtó miatt crashelt az egész számítógép. Próbáltam volna újrarakni, vagy helyreállítani de mindig ez jön ki végleg
Azóta itt elakadok.

Az utolsó képen lévő "lehetőségeknél" totál elakadtam, ugyanis egy felhasználó van a gépen, csak is én. Úgy tudtam én magam vagyok a rendszergazda. Ezzel szemben itt nem tudok semmit se csinálni, semmilyen lehetőségem nincs bejelentkezni.

Mit lehet ezzel kezdeni? :(

(#130613) movax válasza Unbaised-Ben (#130612) üzenetére


movax
őstag

Szűz reinstall.

(#130614) zolee001 válasza Unbaised-Ben (#130612) üzenetére


zolee001
őstag

"Meghackeled" a saját géped és admin jogot adsz parancssorból Windows telepitö segitségével

(#130615) LK


LK
addikt

Sziasztok!
Jelszót szeretnék cserélni. Le is cseréltem a gépházban. Erre ugyanaz marad a jelszó. Hogy lehet ez? A gépházban cseréltem le a jelszót, ezek szerint az csak a microsoft fiók jelszava változott meg ? Megnéztem az ms ide szóló magyarázatát, és azt írja CTRL+ALT+DEL és ott változtassak jelszót, viszont ott semmi ilyen lehetőség nincsen (a munkahelyi gépemen viszont igen). Hol lehet ezt megtalálni? Miért bonyolították meg ennyire? (fél éve váltottam W7-ről azért csodálkozom) Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#130617) L4D1K válasza L4D1K (#130529) üzenetére


L4D1K
őstag

Sziasztok.

Közben odáig sikerült eljutnom a problémámmal, hogy kiderült, az nvidia drivere akad össze teljesen a directx-el.

Kivéve a kártyát és igpu-t használva teljesen megszűnt minden hiba.

Na most ilyenkor mit lehet tenni? Várni egy friss directx-re?

# ANTAL Tuning #

(#130618) Fuel


Fuel
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, hogy mit lehet kezdeni a Kernel-Power 41-es hibával Win10 alatt, láttam hogy nem vagyok egyedül. Amit én kipróbáltam, bios frissítés, mindent lefixáltam, újratelepítés, energia beállításokban felvettem max. teljesítményre, kivettem a gyors boot-ot, merevlemezt beállítottam hogy soha ne kapcsoljon ki, hivatalos oldali driverek és még sorolhatnám, de még mindig váratlan időközönként újraindul. :F

ui.: Hardverekkel nincs gond, Linux, Win8.1 stabilan fut, de én ragaszkodnék a Win10-hez.

Köszönöm szépen előre is a segítséget! :R

(#130619) isti732712 válasza Fuel (#130618) üzenetére


isti732712
aktív tag

Kernel-Power 41 nálam Tápegység probléma volt! Tápcsere megoldotta! Az esetek 99% ban tápegység szokott a probléma forrása lenni!!

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#130620) Fuel válasza isti732712 (#130619) üzenetére


Fuel
tag

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszodat! Hát igen, én is arra tudnék még gyanakodni, de akkor azt nem értem hogy Linux és Win8.1 alatt miért nem csinálja. :F

(#130621) jokeph válasza Fuel (#130620) üzenetére


jokeph
nagyúr

Meg még sok egyéb más oka is lehet, a helytelen BIOS beállításoktól (OC/DC/undervolt), az instabil/elavult driverek-ig.
Legfrissebb W10 build ?
Ha a WIN energiasémá-t átállítod az alap kiegyensúlyozottról pl. teljesítménycentrikusra, akkor is fentáll a jelenség ?
Az aláírásodban lévő VGA-k (a 7650D a CPU integráltja) már legacy státuszúak, a legutolsó driver is 2015/2016-os hozzájuk. Ez és egy adott W10 build együttese is okozhatja a problémát.

Ezt ki lehet szűrni pl. azzal hogy próbára bedobsz egy olyan VGA-t, aminek van élő W10 drivere, pl. Radeon RX 4xx/5xx vagy újabb, GeForce GTX 1xxx/2xxx valamelyikekkel. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#130622) I02S3F válasza Fuel (#130620) üzenetére


I02S3F
őstag

Esetleg nem töltöttél rajtuk elég időt, az nem lehet?

(#130623) Fuel válasza jokeph (#130621) üzenetére


Fuel
tag

Volt hogy volt OC nélkül és OC-vel is csinálta, akkor még ott a memória, azt próbáltam auto, 1066, 1333-on, de úgy se. Jelenleg Win8.1 van rajta, de holnap egy szűz Win10 megy rá, nem gondoltam hogy ilyen gyorsan segítséget kapok. Igen, lényegtelen neki, hogy mire van belőve az energiaséma. Crossfire-be megy a CPU és a normál VGA, volt hogy kivettem, csak az APU ment, akkor se volt jó, nem is tudom pontosan hogy mikor volt egy nagy Win10 update, azután jött elő a kernel-power 41, próbáltam azt is hogy lefrissített magától a Win10 (VGA) újraindulgatott akkor is, letöröltem, whql, béta, egyik se volt jó neki. Sajnos nincs más VGA amivel kipróbálhatnám.

Köszönöm szépen a segítséget! :R

#130622 I02S3F: Hát több mint fél évig Linux aztán mondom ott a Win8.1 :DDD , az is lassan több mint fél éve stabil, csak gondoltam visszatérek a Win10-re újra, hátha javították, de mégsem így visszakerült a 8.1.

(#130624) Zsoxx


Zsoxx
senior tag

Érdekes dolog történt. Amíg fürödtem, a Windows Energiaellátási beállítások panelben a séma átállítódott Kiegyensúlyozottról Teljesítménycentrikusra, és a beállítás szerinti (gondolom default) 15 perc után lekapcsolta a monitort. (Asztali PC, más ember nem volt a lakásban.)
Látott már ilyet valaki?
Miután visszaraktam Kiegyensúlyozottra, el is tűnt a másik választási lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#130625) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Ez egyszerre Win10-es éa Andrpoid-os kérdés is: A windows 10-es PC-met szeretném Android-os Tablet-tel "távirányítani". Amibe a "képernyő tükrözés" is beletartozik, tehát, hogy a Tablet-en lássam, ami a PC képernyőjén van. Melyik program/megoldás erre a legjobb és a legkevésbé erőforrásigényes? (több ötlet is jöhet). (A Team Viewer-t már nézegetem, ehhez akkor ez az app kell a Tablet-re és a Win10-re pedig csak ezt kell feltenni hozzá?)

(#130626) I02S3F válasza SunMount3r (#130625) üzenetére


I02S3F
őstag

Nekem Anydesk-el vannak jó tapasztalataim!

(#130627) Sztyepadzso válasza SunMount3r (#130625) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

LAN-on: remote desktop 8(play áruházban) a tabletra, ezt a MS csinálja. PC-n meg beállítod.

Kívülről :
Ha nem akarsz bajlódni, akkor a Chrome - nak ven egy remote desktop bővítménye, amit a pcre kell tenni, a tableten meg ugyanezt feltenni.
Szerk):ez működik a ChrEdge-el is

[ Szerkesztve ]

(#130628) Doky586 válasza SunMount3r (#130625) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Google Play-en rákeresel: "remote desktop"...
Akár a win saját beépített szolgáltatását is használhatod külön progi nélkül.

(#130629) martin66 válasza martin66 (#130585) üzenetére


martin66
senior tag

Ere valaki?
Tinektek is iylen?

(#130630) Sztyepadzso válasza martin66 (#130629) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Igen, nekem is. Szeritnem ilyenkor lefuthat egy frissítés is(ami az asztal környezeti menüjében van), az pont így csinál

(#130631) Geth válasza martin66 (#130629) üzenetére


Geth
addikt

Nekem nincs kint ikon...

(#130632) Fire/SOUL/CD válasza martin66 (#130629) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ööö, nem biztos, hogy jól értem a "gondot", már ha ez gond... :F
Bárkinél, aki kattingat az asztal megjelenítése gombon(úgy, hogy semmi alkalmazás nincs megnyitva ugyebár(max. le van(na)k téve tálcára), tehát csak az asztal látszódik, rajta ikonokkal), akkor egy pillanatra fel-fel villannak az asztali ikonok...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#130633) SunMount3r válasza Sztyepadzso (#130627) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát egyik sem az igazi.

A TeamViewer elég lassú, pl. a képnézegetőben görgetéskor, vagy az internet böngészővel görgetéskör/nagyításkor.
A Remote Desktop sokkal gyorsabb, de itt meg a Touch control nem működik rendesen, pl. a Total Commander-ben egy tap-ra nem nyitja meg a mappákat, hanem az átnevezés aktiválódik, és a Chrome-ban bármilyen link-es dologra rátappintok (pl. itt fent a nagy Prohardver! logóra) a "Mentés mint" ablakot dobja fel. Nálatok is ilyen?
A másik, hogy a Remote Desktop folyton kijelentkeztet az asztali PC-n, amíg aktív a távvezérlés a Tablet-en. Ha csinálok egy másik User-t és azzal jelentkezzek be a Tablet-en, akkor is ez lesz? Mert a lényeg pont az, hogy a TV-re kötném a PC-t és ott vezérelném a Tablet-ről (Internet böngészés, meg ilyen alap társas játékokhoz), tehát mind a 2 kijelzőn látnom kellene a dolgokat.

(#130634) martin66 válasza Fire/SOUL/CD (#130632) üzenetére


martin66
senior tag

Mindkét esetben is csinálja, amikor nincs megnyitva program és amikor meg van nyitva akkor is. Engem nagyon zavar xD. Elég sokat használom ezt a gombot, mert az asztalomról érek el minden fontos dolgot (mappák, fájlok, projektek, stb. 30-40 dolog rendszeres használatban van).

Meg az is borzasztó, hogy be van állítva nekem a dark theme és a fájlkezelőbben először egy fehér ablak jelenik meg és rá 0,2-0,3 mp után jelenik meg feketén a tartalom.

(#130635) Fire/SOUL/CD válasza SunMount3r (#130633) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Próbáld ki ezt: AnyDesk (otthoni felhasználásra ingyenes)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#130636) #86564352 válasza martin66 (#130634) üzenetére


#86564352
törölt tag

Szervezd át kicsit a dolgaid, nálam asztal üres, dokumentumok ami kell azok a helyükön onedrive-ban és file explorerben a gyors elérésbe kitűzve, file explorer tálca ikon jump list, keresővel gyorsan megnyitni stb.

Sajnos ilyen a Win10, mint sok minden a rendszerben, a sötét téma is félkész.

(#130637) UHHH válasza SunMount3r (#130633) üzenetére


UHHH
senior tag

remote desktop: ha egy pillanatra tapizol, akkor az bal egér gomb, ha kicsit vársz a tapi közben, akkor az már jobbnak számít.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#130638) Sztyepadzso válasza SunMount3r (#130633) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

TW-t nem ismerem behatóan.
Remote Desktop sokkal gyorsabb, de itt meg a Touch control nem működik rendesen, pl. a Total Commander-ben egy tap-ra nem nyitja meg a mappákat, hanem az átnevezés aktiválódik.
Miért, mit csinal a TC-ben az egérkatt? Egy kattintásra a file vagy könyvtárra ugrik, ha kettőt, gyorsan, akkor belemegy vagy megnyitja, ha kettőt, de lassan, vagy egy már "kék" - re kattintva átnevez. Pont azt teszi, mint az egér tenne.

Egyébként mindkét esetben tudsz váltani, hogy taperászod vagy az egérkattintást imitálod. Miután nincs gomb, vagy gombok, ezért igy van megoldva. Példának okáért, RD8-ban, ha az egérkattintásos módban vagy, akkor nem tudsz ablakot a fejlécénél fogva ide-oda húzni, ellenben a hosszan lenyomva a jobb klikk aktiválódik. Taperászós módban meg nincs jobb klikk.
[link]
A Chrome Remote Desktopban pedig fordítve, ha az egérmutató látszik, akkor nincs jobb klikk(nekem legalábbis), csak taperászós módban.
[link]
A Remote Desktop kijelentkezik, amit a rendszergazdák használnak távoli elérére(talan ez a Fire/SOUL/CD altal írt Anyconnect?), az nem, de nálunk pl jóvá kell hagyni a gépen, amire csatlakozol a tabletről. (F11)

Egyébként a Chrome RD nem jelenti ki az embert de ott lesz egy ablak, hogy épp matatnak a gépen.

(#130639) SunMount3r válasza UHHH (#130637) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Kösz, de nyilván ezt tudom, ill. így próbáltam. Az említett app-okba sem működik.

(#130640) martin66 válasza #86564352 (#130636) üzenetére


martin66
senior tag

Köszi a válaszokat.

Egy nagyon hatékony jól működő rendszert nem fogok átalakítani kis vizuális idegrángás miatt :).

Amúgy 40 projekt fájl (szépen külön helyen van könnyen átlátható) és összesen 165 fájl van jelenleg az asztalomon (indokkal! ez a szortírozott a többi mentve HDD-n) nem érzem túl jónak a fájlkezelő használatát, de köszi a tippet. (így is 4k 110% méreten dögivel van még 3x ennyi hely)

Azért vagyok meglepve, mert a Feedback hubban nem találtam ilyen hibát (mert +1 volna és léptem volna tovább), ezért kérdeztem, hogy egyedi vagy 1 milliárd felhasználót ez nem érdekli xD.

(#130641) Geth válasza martin66 (#130640) üzenetére


Geth
addikt

egyedi vagy 1 milliárd felhasználót ez nem érdekli xD
Akinek van fogalma a hatékonyságról, az nem a desktopon tárolja az n számú projektjét, így én utóbbira tippelek xD

[ Szerkesztve ]

(#130642) martin66 válasza Geth (#130641) üzenetére


martin66
senior tag

Hmm. nyitott vagyok minden új lehetőségre, szoftverre vagy ötletre és vissza sem riadok tőle. Szívesen fogadok tanácsokat. (a fájlokat nem ott tárolom, hanem csak egy link a merevlemezekre.)
A munkak amiben dolgozom (grafikus, videó vágó, honlapkészítő), szal ilyen típusú fájlok és alapanyagok minden mennyiségben.

#130636twofatcat:
Jump list használatban van más fontossági mappákra. De jó ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#130643) LaCupacabra


LaCupacabra
csendes tag

Sziasztok!

Win 10 1909 alatt a Realtek Gbe halókártya csak újraindítás után hajlandó működni. A hibanaplóba az eszköz nincs bekapcsolva található . Erre van valami megoldás ?

BB8900 , 9780 , 9900 Rip , 9720 , Q5 Rip

(#130644) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok
új windows telepítés volt 1703.
állandóan feltesz egy régebbi nvidia drivert.
hogy lehet ezt letiltani?
meg olyanokat ír, hogy ő tudja , hogy a legfrissebb driver van fennt, ne akarjam mát frissíteni.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#130645) funes83


funes83
csendes tag

Sziasztok. Lehet nem ide. Mitől van az hogy bekacsolom a gépet, indul, Boot Ok, utana nyomjon egy gombot a telepítéshez (usb win 10) (uefi/bios MBR)
és utána ezt a képet adja ki, majd semmire nem reagál.

(#130646) funes83


funes83
csendes tag

...

(#130647) RobbeV0201


RobbeV0201
tag

Sziasztok!

Windows 10 enterprise 2004-es verzióra lenne szükségem, azonban teljesen tiszta forrásból kellene az iso.
Hol kellene keresnem,ahol találnék?
Fontos, hogy angol verzió legyen és persze x64
Előre is köszönöm a segítséget!

Könnyen, sőt, kimondottan gyorsan tanulok, csak nem mindig azt, ami le van írva.

(#130648) ElektrikusDE válasza RobbeV0201 (#130647) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

A 90 napos próba verzió beszerezhető a leghivatalosabb forrásból! (persze nem magánszemélynek)

Csak ki kell tölteni az adatlapot:

[link]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#130649) RobbeV0201 válasza ElektrikusDE (#130648) üzenetére


RobbeV0201
tag

A próbaverzió is aktiválható a céges lincenszel?
Tartományba léptetés után aktiválja majd?

Köszönöm egyébként.

Könnyen, sőt, kimondottan gyorsan tanulok, csak nem mindig azt, ami le van írva.

(#130650) funes83 válasza funes83 (#130645) üzenetére


funes83
csendes tag

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.